Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

poruka: 32
|
čitano: 9.416
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički ".
15 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

ja ih podsjećam na neka davnija vremena: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
Kaj ste vi ljudi mental? Pajdo je vec dva put odvozil taj reli i tam nemres s obicnim autom a jos manje s elektricnim. Prije puta si je ispod auta zavaril metalne ploce jer cijelim putem udaras s podnicom auta i par puta su tolko jako udarili da su svinuli par milimetara debeli celik! Vi dva budete poginuli u tom elektricnom autu kad se zapale baterije. Isto tako vozi se bez stajanja i nekad sunce ne vidis par dana. Znaci vozis se u koloni i ko stane taj se more oprostit od auta jer ga vise nikad ne izvuces iz pjeska. Jedan lik je na putu moral ostavit auto i doma je isel s drugim ljudima. Benzin se u africi dolovno kupuje na litre u flasama! Frend se sljedece godine opet sprema po treci put i to sa nekim terencom starim dvadeset godina koji ima tocno nula elektronike, znaci samo mehanika jer u Africi kad ode elektronika pisi kuci propalo je! Kroz neke zemlje idete u koloni s vojnom pratnjom. Jednom su izgubili konvoj i vojsku, pa se vojska skupa s njima izgubila. E cirkus.

Sretan put.
12 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Smatram da bi se Drago trebao isprsiti te im pomoci skupiti dzeparac. Ako nista drugo da ima pravo na "told you so" kada pothvat neslavno zavrsi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 19:10 (kerum).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Nekako su mi poznati ovi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri

Ja se ne bi usudio ići na taj rally bez dobre opreme. Plus milim da bi usput ponio tetejca  za svaki slučaj. Upitna je i sigurnost jer iako je ISIL na drugoj strani afrike imaju ćelije svuda po africi. Idealan auto za ovo bi po meni bio Lada Niva Uaz Patriot ili Hunter. Naravno ruski sa malo elektronike koji može podnjeti uvjete -50 do +50 stupnjeva C.

14 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
zeroname kaže...

Ja se ne bi usudio ići na taj rally bez dobre opreme. Plus milim da bi usput ponio tetejca  za svaki slučaj. Upitna je i sigurnost jer iako je ISIL na drugoj strani afrike imaju ćelije svuda po africi. Idealan auto za ovo bi po meni bio Lada Niva Uaz Patriot ili Hunter. Naravno ruski sa malo elektronike koji može podnjeti uvjete -50 do +50 stupnjeva C.

 A golf 2 sarajlija... 

 

 

Jedva cekam vidjeti kakvo ce putovanje biti. Uclanio se na vasu FB grupu 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
neaktivan
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Savjet ekipi. Možda niste mogli birat boju auta. S obzirom da ćete biti u africi u toj plavoj boji bi se mogli pretvorit u roštilj do kraja rally-a. Ako još uzmemo u obzir klimu koja će vam smanjit autonomiju. Bijela boja bi bila way to go.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 21:09 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri

Bez jebe raj reli je cirkus samo takav, ono imas pjescanu oluju i skoro tjedan dana ne vidis sunce. Vozi se bez stajanja jer ako stanes nemres krenut. Pajdo je snimil valjda sto sati videa i miljardu fotki. Ono Afrika je surova i nije to sam tak. Sljedeci put nosi dronu sa sobom dj mavic pro i idu sa Nissan Patrol GR Y60. 115 konja diesel koji ide na fakin ulje iz friteze ako treba. Nula elektronike i trosi nekih mizernih 15 litara LOL.

Ako vam treba mogu vam dati kontakt od u biti dva frend. Prvu godinu su isli skupa, drugu je svak isel sa svojim autom i sad treci put opet brijem idu svak sa svojim. To je dolje stvarno opasna brija i ako trebate neke savjete mogu vam dati broj telefona.
Iskreno nejdite s Teslom jer bude ostala u Africi.

 

Evo link na mali video od ova dva frenda

Ono decki pamet u glavu tam ima talibana i isisa.

Tusiranje i higijena zaboravi, tusirali su se dva puta u mjesec dana LOOOL

 

Tu imate njihov kanal na youtube

https://www.youtube.com/channel/UC0Ps_q8ISrPfW-4l5F2SRvQ/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 21:32 (NEW_MAN).
14 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
NEW_MAN kaže...

Iskreno nejdite s Teslom jer bude ostala u Africi.

 

 šta ih briga , nije njihova

15 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Oleg, Hemingwayovim stopama.. uz poneki usputni ratić, par djeva koje treba obljubit (ili deva, nisam siguran, pojahat..) i donjet kući šaku pustinjskog pijeska (silicij, tak da je u IT branši..).

-ako se vrati, pisat će o doživljajima, ako ne.. ''bio je dobar''.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
“Nula elektronike”
Glupa fraza kojom najcesce barataju neuki.
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
NEW_MAN kaže...

 

Ono decki pamet u glavu tam ima talibana i isisa.

 

 ja pročitao... reko idem onda i ja biciklom. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
Umbel kaže...
“Nula elektronike”
Glupa fraza kojom najcesce barataju neuki.

 Sta fali toj frazi. Kada ti udu cestice prasine u usis pa zaprljaju MAF senzor onda si pecen u africi jer ce ti auto otici u safe mode. To je jedna od stavki problema u africi sa modernim ICE...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
protjeran
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
overhaul kaže...

.

 Tko te sili da daš svoje novce? Oleg kao pravi liberarijanac ne traži novac od države i poreznih obveznika kao mnogi uhljebi i socijalisti koje najviše mrzi. Samo naprijed Oleg.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 16:33 (Zli Luđak).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

A jesu se nasli soliti more! Mora se na rally sa el.autom jel je to fancy, ali kako to zapravo uopce nije pametno niti ima smisla (zbog punionica i nedostatka struje opcenito) onda ce nositi generator sa sobom (na benzin). Elon Musk se okrece u grobu zbog ove "ideje"...

davor07
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
To je samo fraza i ne znaci da je auto na kurblanje bez svjetla, akumulatora ili jednog jedinog releja. Jednostavno je elektronika svedena na minimum minimuma tak da ako kaj prdne onda je slomljeno.
Uglavnom idu sa dvadeset godina starim autom na koji su stavili brdo pojacanja, amortizere i tako to. Najbitnije je da auto ne stane i moze vozit na najprljaviji diesel ili loz ulje ako zatreba.
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri

Mene najvise zanima kak se misle punit u africi i kaj oni misle da bude ekipa radila pauzu svaka tri sata da se oni deset sati pune?

 

EDIT:

Pital sam frenda kak to tam izgleda kad i kolko se vozi.

Znaci pokret je u 5:00 i pegla se do recimo ponoci kad se stize u bazu. Ne vozi se manje od desetak sati na dan, nekad vise nekad manje. Na pustinjskom suncu sa klimom upaljenom budu decki morali najmanje dva puta na dan punit auto a posto nema brzih punjaca onda ne znam kak misle ugurat 20 sati punjenja i 10 sati voznje u 24 satni dan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 9:04 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
davor07 kaže...

A jesu se nasli soliti more! Mora se na rally sa el.autom jel je to fancy, ali kako to zapravo uopce nije pametno niti ima smisla (zbog punionica i nedostatka struje opcenito) onda ce nositi generator sa sobom (na benzin). Elon Musk se okrece u grobu zbog ove "ideje"...

 ma ne. oni su se ekološki onesvjestili i punit će generatorom koji struju proizvodi pomoću struje. ili će oleg na zadnjem sicu vrtit pedale. samo da im dilitij izdrži. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 11:40 (Ajar).
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
Ajar kaže...
davor07 kaže...

A jesu se nasli soliti more! Mora se na rally sa el.autom jel je to fancy, ali kako to zapravo uopce nije pametno niti ima smisla (zbog punionica i nedostatka struje opcenito) onda ce nositi generator sa sobom (na benzin). Elon Musk se okrece u grobu zbog ove "ideje"...

 ma ne. oni su se ekološki onesvjestili i punit će generatorom koji struju proizvodi pomoću struje. ili će oleg na zadnjem sicu vrtit pedale. samo dqa im dilitij izdrži. 

 Posto auto nema motor onda mores u prazni prostor stavit agregat i punit se po putu :)

15 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

s treće strane, obojice ste se mogli i jeftinije riješiti, ali ne i pouzdanije

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Koliko bulšita na ovoj temi, inače ne marim za moderiranje Foruma (ima ko se tim bavi) ali sad sam izbrisao ponešto poruka i podijelio kartone za vrijeđanje. Eto, mogu i sam sebi dati karton jer sam uočio debilnost postova i autora, pa tako i ja sad vrijeđam.

 

Sad par odgovora, a onda i još brisanja, jer ponižavanje onih koji pomažu projekt, po kojem vi mudrijaši znate samo kenjat, iz svojih foteljica, neće biti tolerirano.

 

Ne crowdfunda RWE projekt, čitaj što ti piše na stranici na Indiegogo jer tamo piše sve. Dio daju sponzori (među kojima je RWE najveći i na čemu im hvala), dio se skuplja crowdfundingom, a dio dajemo mi iz svog džepa. Zbog čega bi itko, pa i Saša koji jest poduzetnik, ali nije "tajkun" (a čak i da jest tajkun) nužno morao financirati ovo sam? Projekt je tu, zanimljiv je, mislimo da ima razloga da sponzori pomognu, a bogme i privatne osobe, jer ćete svi vi miševi mali pratiti nas dok bauljamo po pustinji. Ako nešto ima entertainment value a ovo sigurno ima, kešni koju paricu, ako si faca.

 

Ili nemoj kešnut, bmk, ali nas u svakom slučaju onda barem poštedi serovanja po forumu.

 

Jel to logika - zašto netko plaća reklamu na Ferrariju na F1, kad Ferrari i njihovi top vozači ionako imaju para? Idiotska logika, hrvatsko viđenje ekonomije.

 

NEW MAN pa šta bi mi bez tebe i tvog dubinskog poznavanja Afrike, stečenog na Jubitu i u prepričavanju tuđih priča koje smo i sami čuli iz prve ruke? S Damirom Filipovićem, tvojim frendom, smo u kontaktu svaki dan, kao i svi hrvatski timovi koji idu, i već smo pili pive i slušali savjete uživo. Tako da - thanks for nothing.

 

To je to, bilo je još par baš pokvareno bezobraznih postova koje sam izbrisao i na njih niti ne odgovaram pojedinačno.

 

Zbilja smo mi Hrvati poseban narod. Shvaćam, jako dobro shvaćam da smo i Saša i ja (posebno ja) mnogima iritantni. Haters gonna hate. To je OK. Ali opet mislim da je dobra fora da baš netko iz jebene Hrvatske prvi pokušava iz na Bamako reli jebenim električnim autom.

 

Eto toliko, a sad ostali moderatori imaju punu osnovu izbrisati i kartonirati ovaj post jer krši većinu pravila o postanju na ovaj forum. Ipak, preporučam im da to ne učine. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 16:37 (Zli Luđak).
 
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Ovaj Oleg fin neki covjek.

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
tnakir kaže...

Ovaj Oleg fin neki covjek.

 "Kakvi ste vi Englezi, takav sam ja Gladstone" - Nikola Baja Pašić

8 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
Da, zato smo zadnjih 20 godina vidli hrpu Lađi Nivi na P-D. Moš mislit.
Ta nakupina “gvozdja” niti po asfaltu ne moze 20k km bez ozbiljnijeg zahvata, a kamoli ovakvo što.
Inace je to super terenac iskljucivo zato jer je jeftin. Dobar jer jer ga nije šteta naslonit na drvo. Sve drugo na tom autu je loše, pod rijetkim uvjetom da špera radi.
15 godina
offline
Šaljemo Olega u električnom automobilu na afrički

Pa valjda je poanta tvog replya bila da pokazes raji da si intelektualno i kulturno iznad njih, ne ispod.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
Osim toga kaj mi je Fila isprical nemam pojma i nisam se ni pravil da znam nekaj o Africi. Nemam namjeru tam ici nikad pa ni onda a ovo kaj sam pisal je bilo dobronamjerno. Tako da nema na cemu.

Filu znam tridesetak godina ali smo si dobri recimo petnaest. To je lik kojeg mozes u tri u jutro nazvat iz fakin Afrike da si zapel i on te bude isti dan dosel izvuci. Drzite se njega i Staneka i sve bude ok.

gl hf
15 godina
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
tnakir kaže...

Pa valjda je poanta tvog replya bila da pokazes raji da si intelektualno i kulturno iznad njih, ne ispod.

- sizifovski uzaludno.. kuhačom po glavi je KISS, rezultat. Stvar velikih, je spustiti se na nivo nižih :) pa i načinom razgovora, obrnuto je nerealno očekivati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
NEW_MAN kaže...
To je lik kojeg mozes u tri u jutro nazvat iz fakin Afrike da si zapel i on te bude isti dan dosel izvuci. Drzite se njega i Staneka i sve bude ok.

gl hf

 To i jest dio plana  Hvala

16 godina
neaktivan
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri
Ahahaha kako bug.hr ne da da se govori negativno o velikim ljudima za koje nitko ne zna tko je i šta je, osim da je prvi nabavio Teslu ,🙊🙉🙈 😛 isto kao i onaj Rimac koji navodno nešto radi
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Šaljemo Olega u električnom automobilu na afri

Ako vas pitaju od kud ste poželjno je da kažete Yugoslavia i Tito umjesto Croatia jer vjerujem da nemaju pojma gdje je Hrvatska a Yugoslavia još uvijek ima veliku reputaciju u Africi i jako puno ulica je nazvano po Titu čak je i na nekim novčanicama. hhahahahah

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice