Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

poruka: 22
|
čitano: 6.562
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga".
15 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

Bas deru po Europi. U Americi je 1099$.

Kupis dobru kantu i prodes ispod 2k$...sto je na razini solidnog iMaca 5K.

 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

Smece, 2x 24" ne vrijede 10k kn pogotovo ne za gaming, ovih 49" je samo "marketinska prevara"lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

"Ako se malo zamislite nad omjerom stranica od 32:9 i dijagonalom od 49 inča, neće vam trebati dugo da shvatite kako se zapravo radi o radnoj površini koja je ekvivalentna paru 24-inčnih 16:9 monitora."

 

Malo zaštekala matematika ili je tipfeler? To je ekvivalentno paru 27-inčnih, a ne 24-inčnih 16:9 monitora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 11:19 (Mirko935).
Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

Da ako mu je vertikalna visina cca 14" to je onda kao i na 27" modelima no svejedno cijena nema veze s mozgom, prije 6g sam fullhd@27" platio ravno 1299kn kaj tu vrijedi 10k?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 11:39 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

 

meni to izgleda malo čudno, ako gledam direktno u monitor a monitor je tako podijeljen popola onda moram uvijek gledati lijevo ili desno, ako desno igram neku igru glava mi je stalno okrenuta na stranu

 

možda se varam, nisam nikada to isprobavao ali mi nije baš privlačno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Mirko935 kaže...

"Ako se malo zamislite nad omjerom stranica od 32:9 i dijagonalom od 49 inča, neće vam trebati dugo da shvatite kako se zapravo radi o radnoj površini koja je ekvivalentna paru 24-inčnih 16:9 monitora."

 

Malo zaštekala matematika ili je tipfeler? To je ekvivalentno paru 27-inčnih, a ne 24-inčnih 16:9 monitora.

 

2*24 = 48

2*16 = 32

9 ostaje 9

 

U mojoj matematici sve štima 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 14:12 (Davor).
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Cansee kaže...

 

meni to izgleda malo čudno, ako gledam direktno u monitor a monitor je tako podijeljen popola onda moram uvijek gledati lijevo ili desno, ako desno igram neku igru glava mi je stalno okrenuta na stranu

 

možda se varam, nisam nikada to isprobavao ali mi nije baš privlačno

 

Odlična opservacija, to zbilja jest tako kako si pretpostavio. Ja sam si stvar riješio na način da bih "glavni" app (u mojem slučaju Word) stavio na sredinu monitora, a druga dva (Chrome i Excel) lijevo i desno od njega.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d

Sve je impresivno osim  wide FHD rezolucije. da je 2k onda bi bio impresivan.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Davor kaže...
Mirko935 kaže...

"Ako se malo zamislite nad omjerom stranica od 32:9 i dijagonalom od 49 inča, neće vam trebati dugo da shvatite kako se zapravo radi o radnoj površini koja je ekvivalentna paru 24-inčnih 16:9 monitora."

 

Malo zaštekala matematika ili je tipfeler? To je ekvivalentno paru 27-inčnih, a ne 24-inčnih 16:9 monitora.

2*24 = 48

2*16 = 32

9 ostaje 9

 

U mojoj matematici sve štima  

Sorry, ali fakat ne štima

 

49 inča je 1244.6 mm, 687.3 mm je 27.06 inča.

7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Davor kaže...
Mirko935 kaže...

"Ako se malo zamislite nad omjerom stranica od 32:9 i dijagonalom od 49 inča, neće vam trebati dugo da shvatite kako se zapravo radi o radnoj površini koja je ekvivalentna paru 24-inčnih 16:9 monitora."

 

Malo zaštekala matematika ili je tipfeler? To je ekvivalentno paru 27-inčnih, a ne 24-inčnih 16:9 monitora.

 

2*24 = 48

2*16 = 32

9 ostaje 9

 

U mojoj matematici sve štima  

 uufffffffff......
nemoj se dalje trudit pls

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Tvpronlem kaže...
Davor kaže...

2*24 = 48

2*16 = 32

9 ostaje 9

 

U mojoj matematici sve štima  

 uufffffffff......
nemoj se dalje trudit pls

Da nije to bila šala koju mi nismo skužili?

14 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga
  • "Veliko zauzeće prostora" kao minus. A kako drugacije? Ne moze 49" monitor zauzimat jednako mjesta kao 24"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Mirko935 kaže...

Sorry, ali fakat ne štima

 

49 inča je 1244.6 mm, 687.3 mm je 27.06 inča.

 

Ma joj, u pravu si u potpunosti, bit će da se ipak nisam dovoljno zamislio nad dijagonalom 

 

Ispravljeno, hvala! 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
KingNothing kaže...
  • "Veliko zauzeće prostora" kao minus. A kako drugacije? Ne moze 49" monitor zauzimat jednako mjesta kao 24"

 

Istina, ali svejedno treba skrenuti pažnju na činjenicu da taj monitor traži ekstremno mnogo mjesta. 90% ljudi koji su ga vidjeli za vrijeme testa imali su isti komentar - super, ali nemam ja za to mjesta na stolu 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Davor kaže...

Ma joj, u pravu si u potpunosti, bit će da se ipak nisam dovoljno zamislio nad dijagonalom 

 

Ispravljeno, hvala! 

S tim dijagonalama uvijek problemi jer je (skoro) nemoguće takve stvari u glavi izračunati. Da je bilo zdravog razuma, od prvog TV-a u povijesti bi se veličina ekrana izražavala ili zdravoseljački preko širine i visine ili eventualno preko širine i omjera stranica. Pričati o dijagonalama bilo kakvog pravokutnika nema apsolutno nikakvog smisla, ali je veći broj nego širina ili visina pa valjda bolje dođe za marketing. Zamisli da kupuješ namještaj i netko ti krene pričati o veličini dijagonale kuhinjske radne plohe, sudopera, stola, ormara, kauča... Lupio bi mu šamar vjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 14:38 (Mirko935).
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Mirko935 kaže...

S tim dijagonalama uvijek problemi jer je (skoro) nemoguće takve stvari u glavi izračunati. Da je bilo zdravog razuma, od prvog TV-a u povijesti bi se veličina ekrana izražavala ili zdravoseljački preko širine i visine ili eventualno preko širine i omjera stranica. Pričati o dijagonalama bilo kakvog pravokutnika nema apsolutno nikakvog smisla, ali je veći broj nego širina ili visina pa valjda bolje dođe za marketing. Zamisli da kupuješ namještaj i netko ti krene pričati o veličini dijagonale kuhinjske radne plohe, sudopera, stola, ormara, kauča... Lupio bi mu šamar vjerojatno.

 

Slažem se 100%  Tim više što dijagonale ostavljaju prostora za muljanje - primjerice, 23,5" mnogi izjednačavaju sa 24". A tek kad krene konverzija u centimetre, ajme meni 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

Tolika cijena, a nema ni zvučnika ...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

Vjerovatno odličan za razne simulatore ali preširok da bi gamer igrao kakav FPS i imao sve piksele pod kontrolom očiju i mozga istovremeno a ako se udalji od monitora kako bi to kompenzirao onda isti opet nije praktičan za FPS .. :) 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

eh, da mi je veći radni prostor, odmah bih u nj ugurao ovu brodsku radarsku antenu i prvi doznao kad dolazi oluja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Davor kaže...
Cansee kaže...

 

meni to izgleda malo čudno, ako gledam direktno u monitor a monitor je tako podijeljen popola onda moram uvijek gledati lijevo ili desno, ako desno igram neku igru glava mi je stalno okrenuta na stranu

 

možda se varam, nisam nikada to isprobavao ali mi nije baš privlačno

 

Odlična opservacija, to zbilja jest tako kako si pretpostavio. Ja sam si stvar riješio na način da bih "glavni" app (u mojem slučaju Word) stavio na sredinu monitora, a druga dva (Chrome i Excel) lijevo i desno od njega.

 na poslu sam ili na 34" + 24" kombo ili na 3x 24", nikad ne mogu stavit "spoj" tocno na sredinu..

par ljudi oko mene tako radi i uvijek im je glava "u stranu", jeza me hvata od toga.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim d
Kako su krenuli na kraju će i mobiteli bit tih 32:9.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung CHG90 QLED 49" - A sad, nešto sasvim druga

Na caseking.de 1130€ preko firme. Da me ne očekuju neke investicije kupio bi ga odma. Jednostavno nemam više na što potrošit po pitanju hardware-a i periferije a uvijek sam odbivao višemonitorske sustave zbog one crte. Tko igra, ovo je jebeni vrh, a i za posao će mi svakako pomoć, ni ne treba mi tolika oštrina.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice