Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli dobit

poruka: 13
|
čitano: 3.574
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli dobit".
6 godina
offline
Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli dobit

Ne kontam, u čemu je razlika kad ubaciš karticu na Notu9 i na moj S7, gle čuda obojici kad dodaš karticu im se za toliko poveča prostor , opaaaa  

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
online
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d

Fora je da OS neće predstavljati memorijsku karticu kao zaseban prostor, nego će je logički spojiti sa internom memorijom, tako da ćeš imati samo jednu logičku particiju.

 

Nije li ovo poprilično stara tehnologija? Moj jeftini Lenovo Tab 4 8 koji jošuvek koristi Nougat mi je predložio i zatim uradio baš ono što članak opisuje kada sam u njega ubacio micro SD karticu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d

Da, ta opcija postoji od Marshmallowa (ako se dobro sjećam), sano ju je Samsung izbacio iz svojih firmwarea, kao i još mnogo mogućnosti...

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli dobit

Ne znam čemu se čudite.

Sasvim mi je razumljivo da proizvođači ne žele omogućiti ovu opciju (koja nije nimalo nova) baš zato da bi zarađivali extra profite prodavajući modele sa više memorije.
Razlika između modela sa 64 i 128 GB interne memorije je veća nego li je cijena memorijske kartice koja popuni tu razliku..

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
Neuk kaže...

Ne znam čemu se čudite.

Sasvim mi je razumljivo da proizvođači ne žele omogućiti ovu opciju (koja nije nimalo nova) baš zato da bi zarađivali extra profite prodavajući modele sa više memorije.
Razlika između modela sa 64 i 128 GB interne memorije je veća nego li je cijena memorijske kartice koja popuni tu razliku..

A nekada je i problem što modela s više prostora nema na našem tržištu. 

 

Recimo, moj XA2 Ultra ima 32 GB interne memorije i mogućnost ubacivanja SD kartice. Najveći i, po meni, jedini nedostatak ovog mobitela je što aplikacije ne mogu preseliti iz interne memorije na SD karticu. Rečeno je kako ta mogućnost nije dodana jer utječe na kodiranje i kvalitetu softvera. Ono što je još glupo, kartica je automatski read onlyšto znači da na istu ne mogu preseliti ništa ručno; ne mogu napraviti niti novu mapu. 

Jedino što mogu je unutar neke aplikacije namjestiti da koristi SD karticu za pohranu, ali opet, veliki broj aplikacija i dalje nema tu mogućnost.

 

Htio sam kupiti isti mobitel, ali s 64 GB interne memorije, no nisam mogao jer se kod nas u trgovinama može kupiti samo jedan model (H4213) odnosno onaj s 32 GB internet memorije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 13:33 (Marko :D).
14 godina
offline
Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli dobit

Ne radi se ovdje samo o pohlepi proizvođača. Iz više razloga ovo nije dobra kombinacija :

- SD kartice ( i one najkvalitetnije ) višestruko su sporije od interne memorije- nešto kao SSD vs HDD , pa bi se gubile performanse,

- Ugrožena sigurnost podataka usljed namjernog ili nenamjernog uklanjanja SD-a - gubljenje kontakta zbog padova ili vlage rezultovalo bi momentalnim pucanjem OS-a. itd.

 

Bolja bi opcija bila da google omogući nesmetanu instalaciju i ažuriranje aplikacija direktno na SD a da jezgro OS-a ostane na internoj memoriji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
maks-rs kaže...

Ne radi se ovdje samo o pohlepi proizvođača. Iz više razloga ovo nije dobra kombinacija :

- SD kartice ( i one najkvalitetnije ) višestruko su sporije od interne memorije- nešto kao SSD vs HDD , pa bi se gubile performanse,

- Ugrožena sigurnost podataka usljed namjernog ili nenamjernog uklanjanja SD-a - gubljenje kontakta zbog padova ili vlage rezultovalo bi momentalnim pucanjem OS-a. itd.

 

Bolja bi opcija bila da google omogući nesmetanu instalaciju i ažuriranje aplikacija direktno na SD a da jezgro OS-a ostane na internoj memoriji.

Budimo realni, proizvođači mogu tu postavku staviti u postavke za developere; to ionako prosječni korisnici ne diraju niti znaju kako doći do istih. Tko hoće, neka je omogući i gotovo.

Radije ću pričekati koju sekundu više da mi se aplikacija otvori, nego da mi se mobitel kompletno uspori zbog nedostatka prostora koji se ne može proširiti.

 

Da se razumijemo, 32 GB mi je dosta (imam oko 19 GB slobodno) i mobitel je odličan, brz; nemam zamjerki. Do prije par mjeseci sam imao mobitel s 8 GB interne memorije (realno, jedva 2 GB dostupno) i SD karticu od 1 GB tako da je ovo još odlično.

 

Ovo je trenutno u rangu onog što je Apple radio, kada je usporavao iPhone zbog baterije, no na kraju su ipak dali korisniku mogućnost da sam odabere što želi - performanse ili dužu bateriju. Tako bi i s SD karticama trebalo biti, dajte postavku, pa neka si ljudi sami odaberu što žele.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 16:34 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
maks-rs kaže...

 

Bolja bi opcija bila da google omogući nesmetanu instalaciju i ažuriranje aplikacija direktno na SD a da jezgro OS-a ostane na internoj memoriji.

Jos bolja opcija bi bila da mobiteli s manje od 64GB ne postoje, a ako ih neka firma i proizvede, kupci ih ne bi trebali kupovati. Jednako tako i RAM ispod 4GB.

16 godina
online
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
Marko :D kaže...

... Ovo je trenutno u rangu onog što je Apple radio, kada je usporavao iPhone zbog baterije, no na kraju su ipak dali korisniku mogućnost da sam odabere što želi - performanse ili dužu bateriju. Tako bi i s SD karticama trebalo biti, dajte postavku, pa neka si ljudi sami odaberu što žele.

 Tako je kod mene na pomenutom Lenovu, a mislim da proizvođač nije tu puno menjao, nego da je upravo to standardna Android funkcionalnost.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
nikonja kaže...

Ne kontam, u čemu je razlika kad ubaciš karticu na Notu9 i na moj S7, gle čuda obojici kad dodaš karticu im se za toliko poveča prostor , opaaaa  

educiraj se prvo, pa onda seri

6 godina
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
CrossDeath kaže...
nikonja kaže...

Ne kontam, u čemu je razlika kad ubaciš karticu na Notu9 i na moj S7, gle čuda obojici kad dodaš karticu im se za toliko poveča prostor , opaaaa  

educiraj se prvo, pa onda seri

Popij jednu plavu tableticu pa svrati do Vrapča!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
nikonja kaže...
CrossDeath kaže...
nikonja kaže...

Ne kontam, u čemu je razlika kad ubaciš karticu na Notu9 i na moj S7, gle čuda obojici kad dodaš karticu im se za toliko poveča prostor , opaaaa  

educiraj se prvo, pa onda seri

Popij jednu plavu tableticu pa svrati do Vrapča!

zasto bas do vrapca? tamo se nalazis, pa ti treba posjet ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 16:31 (CrossDeath).
16 godina
online
Re: Samsungovi mobiteli bi s Androidom Pie mogli d
CrossDeath kaže...
nikonja kaže...
CrossDeath kaže...
nikonja kaže...

Ne kontam, u čemu je razlika kad ubaciš karticu na Notu9 i na moj S7, gle čuda obojici kad dodaš karticu im se za toliko poveča prostor , opaaaa  

educiraj se prvo, pa onda seri

Popij jednu plavu tableticu pa svrati do Vrapča!

zasto bas do vrapca? tamo se nalazis, pa ti treba posjet ili?

 I šta namerava da radi s tobom kad se nađete, s obzirom na to da ti je rekao da popiješ plavu tableticu?

 

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 22:59 (Ivan(4)).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice