SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics

poruka: 11
|
čitano: 3.043
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics".
6 godina
protjeran
offline
SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics

Jel zna netko kako to funkcionira kad plaćaš 8 milijardi u gotovini? oni sa bagerima dovuku te pare i onda svatko svojoj kući nosi dio koji mu pripada?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics
neampojma kaže...

Jel zna netko kako to funkcionira kad plaćaš 8 milijardi u gotovini? oni sa bagerima dovuku te pare i onda svatko svojoj kući nosi dio koji mu pripada?

 eo približno kako to ide (ili-ili). samo pomnožiš s 8 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics
neampojma kaže...

Jel zna netko kako to funkcionira kad plaćaš 8 milijardi u gotovini? oni sa bagerima dovuku te pare i onda svatko svojoj kući nosi dio koji mu pripada?

 Promijeni se par brojeva na ekranu...

10 godina
offline
SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics

jadan SAP :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics

Taman kada se situacija oko SAP Cloud Analyticsa pocela smirivati, oni kupe jos jedno "best of breeds" rjesenje.

Do kraja 2019 ce menadercici doci s idejom da sve analize korisnickog iskustva migriramo na Qualtrics, samo promjene radi, a famozna "integracija" s ostalim Suitom ce trajati barem 4 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics

Odakle sve ti silne milijarde s kojima se tako olako te američke kompanije razbacuju kao da su mrvice sa stola. FB dao za whatapp skoro 20 miljardi, onaj tom tom je kupljen za 3 miljarde odakle to dolazi sve?!?!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics
ivan599 kaže...

Odakle sve ti silne milijarde s kojima se tako olako te američke kompanije razbacuju kao da su mrvice sa stola. FB dao za whatapp skoro 20 miljardi, onaj tom tom je kupljen za 3 miljarde odakle to dolazi sve?!?!

 iz tiskare. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics
neampojma kaže...

Jel zna netko kako to funkcionira kad plaćaš 8 milijardi u gotovini? oni sa bagerima dovuku te pare i onda svatko svojoj kući nosi dio koji mu pripada?

 Meni je bila plaća oko deset milijardi u starim dinarima tamo negdje cca 1989 tako da imam iskustva s ovakvim transakcijama. Kako transferirati osam mrlji? Lako, daš mu deset on ti vrati dvije kusura (oko 250 tadašnjih DM).

16 godina
offline
SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics

SAP je zapravo evropska kompanija, a para imaju zato što su uspeli da postanu industrijski standard kad je ERP u pitanju, a onda "valjaju" i sve ostalo kao "najprirodniju nadogradnju" (mada im 80% portfolia čine akvizicije), pri čemu ti prvo masno naplate licencu, a onda obavezno "održavanje" čija cena uopšte nije zanemarljiva. Pri tom su od licenciranja napravili takvu nauku da postoje specijalizovani konsultanti za licenciranje. Imao sam tako situaciju da je klijent, ne preko firme za koju radim, kupio određeni SAP proizvod sa nekim brojem licenci, a da na kraju ni klijent, ni SAP partner koji mu je prodao licence nisu bili sigurni šta je tačno klijent kupio i na šta ima prava, pa je, ako se ne varam, ne kraju lokalna SAP kancelarija pozvala strane konsultante da raspetljaju stvar.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics
ante_etna kaže...
neampojma kaže...

Jel zna netko kako to funkcionira kad plaćaš 8 milijardi u gotovini? oni sa bagerima dovuku te pare i onda svatko svojoj kući nosi dio koji mu pripada?

 Meni je bila plaća oko deset milijardi u starim dinarima tamo negdje cca 1989 tako da imam iskustva s ovakvim transakcijama. Kako transferirati osam mrlji? Lako, daš mu deset on ti vrati dvije kusura (oko 250 tadašnjih DM).

Dobru si plaću imao, u peaku je vrijednost USD bila oko sto tisuća dinara.

16 godina
neaktivan
offline
Re: SAP za 8 milijardi dolara preuzima Qualtrics
Ivan(4) kaže...

SAP je zapravo evropska kompanija, a para imaju zato što su uspeli da postanu industrijski standard kad je ERP u pitanju, a onda "valjaju" i sve ostalo kao "najprirodniju nadogradnju" (mada im 80% portfolia čine akvizicije), pri čemu ti prvo masno naplate licencu, a onda obavezno "održavanje" čija cena uopšte nije zanemarljiva. Pri tom su od licenciranja napravili takvu nauku da postoje specijalizovani konsultanti za licenciranje. Imao sam tako situaciju da je klijent, ne preko firme za koju radim, kupio određeni SAP proizvod sa nekim brojem licenci, a da na kraju ni klijent, ni SAP partner koji mu je prodao licence nisu bili sigurni šta je tačno klijent kupio i na šta ima prava, pa je, ako se ne varam, ne kraju lokalna SAP kancelarija pozvala strane konsultante da raspetljaju stvar.

SAP je mnogo više od softvera, softver je u ovdje samo paravan za sve "aktivnosti" koje se odrađuju u pozadini i izvlači novac. Ima zanimljiv članak na linku https://studiometamorphoses.com/2014/07/crimes-economiques/ 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice