Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

poruka: 23
|
čitano: 8.363
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje ".
15 godina
neaktivan
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Negdje sam pročitao da bi cijena za jeftiniju varijantu trebala biti reda 1300 USD što zaista nije ništa za ovakvu mrcinu. 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Po tekstu ispada da su Jobsovi nasljednici puno pametniji jer, kome danas treba laptop s više od 16 GB rama ?!

95% kupaca ne treba a onih 5% ionako našu drukčija rješenja.

Lenovo je ionako u klincu pa se pokušavaju iskobeljati hardverskim trolanjem.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 5 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Anđeo bez falinge kaže...

Po tekstu ispada da su Jobsovi nasljednici puno pametniji jer, kome danas treba laptop s više od 16 GB rama ?!

95% kupaca ne treba a onih 5% ionako našu drukčija rješenja.

Lenovo je ionako u klincu pa se pokušavaju iskobeljati hardverskim trolanjem.. 

95% laptopa sluzi za filmove/youtube i eventualno malo office-a, njima je i 8 GB previse.

Stvari za koje ti treba 128GB rama sigurno neces htjet radit na laptopu...

13 godina
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Utvaram si da će ovaj komad gadgeta biti težak ispod 20 kila, vrlo vjerojatno ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Kad krenete sa tim spikama "ne treba ti više od X RAM-a i Y-jezgri" proljev dobijem.

Prije 10 godina ti isto nije trebalo više od 2GB RAM-a za internet i filmove, ajd danas probaj otvorit 4 taba na 2GB i naizmjenice se prebacivat između njih. Ništa nerealno ni za 12 godišnju klinku ako ima otvoren FB, Wapp, YT i neki news site. Osim toga MBPro i Thinkpad serije ni nisu za tu publiku bez obzira koliko im roditelji to kupovali. To su laptopi koje firme pored Elitebook-a firme najčešće uzimaju zaposlenicima kao radni laptop koji mogu furat doma ili na teren. Ako neko misli da neko ko se bavi video editingom, programiranjem ili nečim kompliciranijim ne može iskoristiti 32GB RAM-a i 6 jezgri, gadno se vara. Nek proba otvorit Android Studio i par prozora Webstorm-a sa po 5-6 tabova + Chrome s 20-tabova pa nek se javi, a scenarij nije nimalo nerealan ako se radi full stack web.

Ali ne, zato što 5 forumaša ne zna šta bi s 8GB RAM-a i jakim procesorom osim igralo igrice, nitko drugi nebi trebao imati laptop s desktop specifikacijama, dobrom tipkovnicom i solidnim kučištem. I onda krenu još srat po cijeni takvih laptopa iako se takvi najčešće uzimaju preko firme.

Da ne spominjem kad ih krenu poredit s gamerskim plastikanerima od 1000€ kojima se tipkovnica uvija na svakom pritisku, a izjednačavaju ih jer imaju isti CPU.

Ukratko, nitko ne sere automehaničaru kad kupi set ključeva koji je koristan jedino automehaničarima, ali svi seru developerima koji bi kupili laptop koji je koristan samo developerima.

Moj PC  
38 0 hvala 9
12 godina
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
@ned
Nema šanse da bude toliko, koliko god bio “slabiji” model, malo manje od toga sam nedavno dao za yogicu P40, pa pogledaj samo koliko dode P50 a kamoli onda ovakav monstrum

Lučko pa P50 ima oko 2,5kg i da ovo bude bilo za kilu teže, šta je to za vojničine poput tebe :)
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

koristim 32gb rama vec preko 5 godina na desktopu, tada je ram bio jeftin...

 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
ansha kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Po tekstu ispada da su Jobsovi nasljednici puno pametniji jer, kome danas treba laptop s više od 16 GB rama ?!

95% kupaca ne treba a onih 5% ionako našu drukčija rješenja.

Lenovo je ionako u klincu pa se pokušavaju iskobeljati hardverskim trolanjem.. 

95% laptopa sluzi za filmove/youtube i eventualno malo office-a, njima je i 8 GB previse.

Stvari za koje ti treba 128GB rama sigurno neces htjet radit na laptopu...

 dap,neki developer će kutiju pod ruke i tako svaki puta na sastanak neki...

16 godina
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
neampojma kaže...
ansha kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Po tekstu ispada da su Jobsovi nasljednici puno pametniji jer, kome danas treba laptop s više od 16 GB rama ?!

95% kupaca ne treba a onih 5% ionako našu drukčija rješenja.

Lenovo je ionako u klincu pa se pokušavaju iskobeljati hardverskim trolanjem.. 

95% laptopa sluzi za filmove/youtube i eventualno malo office-a, njima je i 8 GB previse.

Stvari za koje ti treba 128GB rama sigurno neces htjet radit na laptopu...

 dap,neki developer će kutiju pod ruke i tako svaki puta na sastanak neki...

 

Nije nikakva kutija, vec laptop od 2.5kg. U tvrtci gdje radim svi zaposlenici imaju laptope, developeri imaju s 32 GB RAM-a (i neki drugi kojima je potrebno). Ne zato da bi se kurcili, nego jer im olaksava rad. A kad imaju sastanak, maknu ga s docking stationa i ponesu ga sa sobom.

 

16 godina
neaktivan
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Kupio sam bio Z800 stanicu, sa svim unutra me kostala oko 70.000 kuna. Sluzila mi je za audio video produkciju.

 

Imao sam livestream eventa preko nje, rusio se adobe encoder. Otisao sam i kupio macbook pro. Ne rusi se nista vec 2,5 godine.

Ne mogu reci da radna stanica nije nasla svoju primjenu, ali vise mjerujem applu iz ocitih razloga.


Za odredene poslove, resursi su ti bitni, a u prilicno puno slucajeva je to nebitno.

 

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Nikola45 kaže...

Ako neko misli da neko ko se bavi video editingom, programiranjem ili nečim kompliciranijim ne može iskoristiti 32GB RAM-a i 6 jezgri, gadno se vara. Nek proba otvorit Android Studio i par prozora Webstorm-a sa po 5-6 tabova + Chrome s 20-tabova pa nek se javi, a scenarij nije nimalo nerealan ako se radi full stack web.

Ali ne, zato što 5 forumaša ne zna šta bi s 8GB RAM-a i jakim procesorom osim igralo igrice, nitko drugi nebi trebao imati laptop s desktop specifikacijama, dobrom tipkovnicom i solidnim kučištem.

 Ti sad pišeš o tih 5% koje smo naveli i što s tim ?!

Nemoj samo bauljati da ti treba više od 64Gb GB rama za bilo koji audio/video editing.... 

Kad pišemo računalnoj tehnologiji čemu sad spominjati što je bilo prije deset ili dvadeset godina ?

Pišemo o o danas i event. o sljedeće tri godine.

Nećemo sad razglabati o tome kako i 200 GB neće biti potrebno za desetak godina, možda i ranije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Anđeo bez falinge kaže...
Nikola45 kaže...

Ako neko misli da neko ko se bavi video editingom, programiranjem ili nečim kompliciranijim ne može iskoristiti 32GB RAM-a i 6 jezgri, gadno se vara. Nek proba otvorit Android Studio i par prozora Webstorm-a sa po 5-6 tabova + Chrome s 20-tabova pa nek se javi, a scenarij nije nimalo nerealan ako se radi full stack web.

Ali ne, zato što 5 forumaša ne zna šta bi s 8GB RAM-a i jakim procesorom osim igralo igrice, nitko drugi nebi trebao imati laptop s desktop specifikacijama, dobrom tipkovnicom i solidnim kučištem.

 Ti sad pišeš o tih 5% koje smo naveli i što s tim ?!

Nemoj samo bauljati da ti treba više od 64Gb GB rama za bilo koji audio/video editing.... 

Kad pišemo računalnoj tehnologiji čemu sad spominjati što je bilo prije deset ili dvadeset godina ?

Pišemo o o danas i event. o sljedeće tri godine.

Nećemo sad razglabati o tome kako i 200 GB neće biti potrebno za desetak godina, možda i ranije.

 Članak i tema nisu o laptopima, nego o Thinkpadima i MBPro-ovima, daleko užem području. Za thinkpad seriju mogu sa sigurnošću reč da se u preko 90% slučajeva novi kupuju na firmu i za ozbiljan rad. Zašto bi to ograničili samo na video/audio editing? Imalo veći web projekt će ti danas bez problema pojest sve raspoložive resurse jer tu gledaš npr. 2-4 instance node-a, isto toliko IDE instanci, Chrome... Ljudi koje rade fizičke simulacije u stvarnom vremenu se i na takve specifikacije smiju.

Ne pokušavam te prikazat kao budalu (to sam radiš), pokušavam objasnit da imaš više developera, znanstvenika, inženjera, arhitekata,... nego tajnica, a da koriste Thinkpad/MBPro/Precision/...

Njima treba nešto jako i na trenutke prijenosno, a s obzirom da firma plaća, boli ih tuki za cijenu 

6 godina
protjeran
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Nikola45 kaže...

 Članak i tema nisu o laptopima, nego o Thinkpadima i MBPro-ovima, daleko užem području.

 Pročitaj sad lijepo naslov teme.

Vjerojatno ti ne ide matematika pa ti nije jasno koliko je 5 % od sveukupne prodaje laptopa.

 

Ti ih možeš zvati thinkpad, poslovno računalo, poslovni ultrabook, prijenosne radne stanice, premium prijenosna računala, profesionalna prijenosna računala no, sve su to laptopi i ne prizvede ih se više nego 5 % od sveukupne prodaje laptopa.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Anđeo bez falinge kaže...
Nikola45 kaže...

 Članak i tema nisu o laptopima, nego o Thinkpadima i MBPro-ovima, daleko užem području.

 Pročitaj sad lijepo naslov teme.

Vjerojatno ti ne ide matematika pa ti nije jasno koliko je 5 % od sveukupne prodaje laptopa.

 

Ti ih možeš zvati thinkpad, poslovno računalo, poslovni ultrabook, prijenosne radne stanice, premium prijenosna računala, profesionalna prijenosna računala no, sve su to laptopi i ne prizvede ih se više nego 5 % od sveukupne prodaje laptopa.

 

 Pročitaj članak na koji se tema veže, u pitanju su Thinkpad P52 i MBPro.

Neću tvrditi da mi je ikad išla matematika, ali 3 položene matematike na FER-u + Vjerojatnost i statistika, postotci mi ne prave probleme.

I šta ako profi serije čine 5% prodaje laptopa? (s tim da nitko nije potkrijepio te podatke nekim stvarnim brojkama u ovoj temi)

Ako su 5 puta skuplji od običnih jeftikanera, a uzimaju 5% tržišta (ja bi rekao i više), znači da bi mogli bez problema činiti preko 20% firminog profita od laptopa.

Jel i to zanemarivo? Sve i da je zanemarivo, samo zato što ti ne znaš šta bi s 64GB, drugi nebi smjeli imati izbora da imaju toliko?

13 godina
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

ma wtf 128GB je nepotrebni overkill za laptop kako god okreneš.. FFS zadnja 3 servera (DL360 Gen X) koja smo u firmi prodali su imali po 128GB mem. i smatrao sam da tim korisnicima ni to ne treba, a radi se o firmama od po 30-ak ljudi koje vrte po 5-6 virtualki na njima..

za desktop je trenutno 16GB neka razumna, čak visoka količina RAM-a.. OK, netko može koristiti i 32GB ako baš ima potrebu za privatni lab vrtiti pola datacentra u virtualkama, ali inače ne vidim kako koristiti te resurse.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Imam ni manje ni više 512GB pa kasnije 1TB, RAM-a naknadno dograđenu (kada su odfeđeni moduli rama bili dostupni), Lenovo P910 radnu stanicu (u među vremenu firma je naručila P920-tku sa 2TB radne memorije).

I mogu samo reći da tko ne zna iskoristiti toliku količinu radne memorije, ne zna ni o kakvom je poslu riječ.

Inače još dvije Lenovo radne stanice u vidu prijenosnika koristi jedan Blender argentinac.

Inače medicinska simulacija u realnom vremenu je posao koji ti strojevi obrađuju.

Ovo su ozbiljni alati kako za ozbiljne poslove tako više i za ozbiljne tvrtke i tu nema puno polemisanja tipa Media Encoder mi šteka ovdje a ovdje ni pola milienijuma.

Ozbiljnim poslovima ozbiljnim pristupom se ponaša, i tako se prave pare.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
11 0 hvala 3
16 godina
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Gledate potrebu za takvim laptopima u hrvatskim pogledima, a HR informatika u tvrtkama je tako mala mala u usporedbi s razvijenim svijetom. Mi imamo 2000 laptopa i niti jedan jeftiniji od 1000€ (cijena koja se dobije kod takve velike narudzbe laptopa).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

i ja se ponekad nećkam, ali inaće se daćkam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

Za kompleksne izracune koji traze hrpe rama ces na laptopu i onako bit totalno procesorski ogranicen tako da hrpa rama ne pomaze. 

To se elegantno rijesava sa ultraportabilnim laptopom s kojeg kontroliras workstation koji ti je doma ili u firmi, a ne sipanjem hrpe love u laptop...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u svoje

nikad nisam razumio te prijenosne radne stanice. Kao za ozbiljan rad, a na jadnoj tipkovnici, bez dodatnih ulaznih periferija, na jednom ekrančiću... OK, ljudi u uredu koriste docking, ali onda ti je opet laptop ograničenje (dodatni HW ubrzivači, dual proc...) . Postoji udaljeni pristup, postoji cloud computing... za rad ne terenu (u nuždi) će poslužiti i ultrabook kao što je ansha već rekao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 11:10 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Envy kaže...
Ovo su ozbiljni alati kako za ozbiljne poslove tako više i za ozbiljne tvrtke..
Ozbiljnim poslovima ozbiljnim pristupom...

 

a kaj svi ostali poslovi osim tih 0.01% koji trebaju terabajte ram-a su neozbiljni?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
@nine
s 32 gige mozes vrtiti palceve a ne pola datacentra.
to je dovoljno samo za ok labosic koji vrti sacicu virtualki (vcsa, 2 hosta i 4 virtualke max - sve vise bi ga ubilo k'o zeca).
eve-ng zdere rame i cpu.
a lijepo je to imati i na lapu sve da se moze bilo gdje vrtiti ili da ne moras klincu oduzimati pristup desktopu da se moze igrati.

64 gigi lap bi bas nekak fino sjeo. uz neki posteni broj jezgri.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
13 godina
offline
Re: Dok se Apple nećka bi li uveo 32 GB RAM-a u sv
Littlemanbeingerased kaže...
@nine
s 32 gige mozes vrtiti palceve a ne pola datacentra.

 

dok sam učio za MCSE sam na 8 giga vrtio win 7 host sa vmware workstation, 3 virtualke server 2012 (DC, Exchange 2013 i CA) + virtual iSCSI SAN.. doduše malo se vuklo pa sam napravio upgrade na 16GB, ali sam na to onda i složio hyper-v cluster na kojemu sam vrtio još jedan IIS server  talking bout serverception 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice