Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

poruka: 32
|
čitano: 10.330
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli ".
6 godina
protjeran
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Takav sajam još postoji?

Dok sam bio mlađi, išao sam na taj sajam po raznim hotelima s većinom malim sobama (uz pokoju iznimku) s naguranim ljudima, svi bismo pozorno slušali jazz, klasiku...Divili se čudnim oblicima zvučnika, lampama u pojačalima i smijali se zlatnim kablovima...

 

Ne kužim da još postoje firme koje žive od prodaje takve opreme...

 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

a zašto bug ne promovira pakrac i sajam multipak  http://multipakexpo.com/

i zašto je opet kef na prvom mjestu

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
miller1985 kaže...

a zašto bug ne promovira pakrac i sajam multipak  http://multipakexpo.com/

i zašto je opet kef na prvom mjestu

 A kaj pitaš kad znaš kak to ide 

Some people are so poor... all they have is money!
8 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

jel isao tko ? Moozda bi otisao na to posto volim hifi ali nekako uvijek ostanem malo razocaran svake godine kada odem u sheraton na hifi sajam....pogotovo od kolicine guzve  i natiskanih soba 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Pošto se sve napajalo na strujnoj mreži Hiltona, svaki put kad bi kuhari uključili mikrovalnu i blender u kuhinji, izazvali bi distorziju koju inače amaterska uha ne osjete.

 

.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 22:45 (torrente).
 
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
torrente kaže...

Pošto se sve napajalo na strujnoj mreži Hiltona, svaki put kad bi kuhari uključili mikrovalnu i blender u kuhinji, izazvali bi distorziju koju inače amaterska uha ne osjete.

 Možda imaš visoki tlak.

15 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

odlaziti na ovakve vašare je poput čitanja jelovnika kad si na najstrožoj dijeti. takve se naprave razgleda i razsluša kad imaš šuške za kupit nešto (makar 10 cm kabela). sve ostalo je mazohizam ali ne i renesansa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Hahaha točno.
10 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Da, ovo je "samo" sajam flagshipova i tu smrtnici mogu doći pasti oči. Trebali su predstaviti barem neke, cijenom pa i dimenzijama prihvatljivije modele. 

 

Al ipak je Too Loud a ne Too Quiet 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Ja to uopće ne gledam tako  Već mi je prije dolaska bilo jasno da za 90% izloženih sustava nikad neću imati novca, a ni mogućnosti ugradnje (obzirom da živim u stambenoj zgradi), ali baš zbog toga mi je sajam poput ovog odlična prilika da ipak čujem kako to zvuči uživo i što propuštam. Budući da su mi ti najveći izloženi sustavi financijski potpuno nedostižni, ni najmanje se ne zamaram i ne tugujem zbog toga što ih ne mogu imati. To su cifre koje ne bih platio ni da se kupam u lovi.

 

Isto tako, u kratkom vremenu se mogu čuti različite "škole" zvuka, što mi je još jedna sjajna karakteristika ovog sajma. Primjerice, prvi put sam uživo čuo Harbethove zvučnike, o kojima sam dosad samo puno čitao, te ostao apsolutno impresioniran. Isto tako, čuo sam i ostao razočaran hvaljenim Gallusom, tako da je to još jedna nova informacija prikupljena u tih par sati provedenih na sajmu  U jednoj sobi čuješ nove KEF-ove, u sljedećoj najbolje Bowerse, na katu ispod neke lude talijanske zvučnike za koje nisi u životu čuo... pa tko bi se uopće stigao žalostiti radi toga što mu je sve to preskupo? Guštaš se dok si tamo i ideš doma zadovoljan 

 

Inače, ima tamo i cijenom prihvatljivih, a odličnih stvari. Primjerice, Dali Oberoni (spomenuti u izvještaju) kreću od ispod 3.000 kuna, kao i Edifierovi aktivni zvučnici (isto spomenuti u izvještaju).

 

Da sumiram, ako je netko u mogućnosti, neka svrati još danas na sajam i razgleda. Garantiram da neće ići doma tužan što nema para za većinu onoga što je vidio 

Never put Dolby on snake detectors.
Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
miller1985 kaže...

a zašto bug ne promovira pakrac i sajam multipak  http://multipakexpo.com/

i zašto je opet kef na prvom mjestu

 Ipak je bolji GRAHFEST!

6 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
sseennoonn kaže...

jel isao tko ? Moozda bi otisao na to posto volim hifi ali nekako uvijek ostanem malo razocaran svake godine kada odem u sheraton na hifi sajam....pogotovo od kolicine guzve  i natiskanih soba 

 Na takav komentar sam dobio (za sada) dva palca dolje. Više niti ne idem na te "sajmove". Uvijek je isto, uvijek preskupo za većinu nas. Prošlo je doba kada sam slinio nad svim tim uređajima.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Ajar kaže...

odlaziti na ovakve vašare je poput čitanja jelovnika kad si na najstrožoj dijeti. takve se naprave razgleda i razsluša kad imaš šuške za kupit nešto (makar 10 cm kabela). sve ostalo je mazohizam ali ne i renesansa. 

 Skupljam šušku već par desetljeća, pa ta šuška uvijek ode na nešto drugo. :-)

6 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Davor kaže...

Ja to uopće ne gledam tako  Već mi je prije dolaska bilo jasno da za 90% izloženih sustava nikad neću imati novca, a ni mogućnosti ugradnje (obzirom da živim u stambenoj zgradi), ali baš zbog toga mi je sajam poput ovog odlična prilika da ipak čujem kako to zvuči uživo i što propuštam. Budući da su mi ti najveći izloženi sustavi financijski potpuno nedostižni, ni najmanje se ne zamaram i ne tugujem zbog toga što ih ne mogu imati. To su cifre koje ne bih platio ni da se kupam u lovi.

 

Isto tako, u kratkom vremenu se mogu čuti različite "škole" zvuka, što mi je još jedna sjajna karakteristika ovog sajma. Primjerice, prvi put sam uživo čuo Harbethove zvučnike, o kojima sam dosad samo puno čitao, te ostao apsolutno impresioniran. Isto tako, čuo sam i ostao razočaran hvaljenim Gallusom, tako da je to još jedna nova informacija prikupljena u tih par sati provedenih na sajmu  U jednoj sobi čuješ nove KEF-ove, u sljedećoj najbolje Bowerse, na katu ispod neke lude talijanske zvučnike za koje nisi u životu čuo... pa tko bi se uopće stigao žalostiti radi toga što mu je sve to preskupo? Guštaš se dok si tamo i ideš doma zadovoljan 

 

Inače, ima tamo i cijenom prihvatljivih, a odličnih stvari. Primjerice, Dali Oberoni (spomenuti u izvještaju) kreću od ispod 3.000 kuna, kao i Edifierovi aktivni zvučnici (isto spomenuti u izvještaju).

 

Da sumiram, ako je netko u mogućnosti, neka svrati još danas na sajam i razgleda. Garantiram da neće ići doma tužanšto nema para za većinu onoga što je vidio 

 Nakon nekoliko desetljeća odlaženja na takve "sajmove", fakat nemam više što vidjeti niti čuti. Očito nikada neću imati niti kvadrate prostora za slušanje, niti izolaciju poput Zuckeberga koji je pokupovao sve vile oko svoje da bude na miru kako bih mogao slušati glazbu koja me zanima na najjače niti novca za kojekakva čuda koja se nude. Kvalitetne slušalice i internet streaming su moja stvarnost.

8 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
ridealong kaže...
sseennoonn kaže...

jel isao tko ? Moozda bi otisao na to posto volim hifi ali nekako uvijek ostanem malo razocaran svake godine kada odem u sheraton na hifi sajam....pogotovo od kolicine guzve  i natiskanih soba 

 Na takav komentar sam dobio (za sada) dva palca dolje. Više niti ne idem na te "sajmove". Uvijek je isto, uvijek preskupo za većinu nas. Prošlo je doba kada sam slinio nad svim tim uređajima.

 

 ne  bunim se previše jer eto tamo imam prilliku ipak čuti sisteme koje ovako je jako teško.Ali jbg da bi pomogla malo bolja organizacija bi al što je tu je . Bolje da i to ima nego ništa. Ali da su neke sobe znale biti toliko nagužvane da se ne može ni ući je zeznuto. Plus meni osobno kad puste nekakvu muziku ebate ko da je svemirski alien signal a ne glazba. Al velim bolje išta nego ništa..Čuo sam  i vidio zanimljive stvari koje neam priliku vidjeti. A ujedno sto se tice cijena jbg ..pojedinci imaju novaca za takvo što . Dapače najviše što mi je ostalo u sječanju sa zadnjeg sajma je to kako sviraju denonove high end slušalice i bowersove P9 sluške koje su me blaže rečeno ostavile bez texta. Naravno po cijeni od oko 5-7 000kn  koje si malo tko može priuštiti. Ali tko to voli naći će način. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
sseennoonn kaže...
ridealong kaže...
sseennoonn kaže...

jel isao tko ? Moozda bi otisao na to posto volim hifi ali nekako uvijek ostanem malo razocaran svake godine kada odem u sheraton na hifi sajam....pogotovo od kolicine guzve  i natiskanih soba 

 Na takav komentar sam dobio (za sada) dva palca dolje. Više niti ne idem na te "sajmove". Uvijek je isto, uvijek preskupo za većinu nas. Prošlo je doba kada sam slinio nad svim tim uređajima.

 

 ne  bunim se previše jer eto tamo imam prilliku ipak čuti sisteme koje ovako je jako teško.Ali jbg da bi pomogla malo bolja organizacija bi al što je tu je . Bolje da i to ima nego ništa. Ali da su neke sobe znale biti toliko nagužvane da se ne može ni ući je zeznuto. Plus meni osobno kad puste nekakvu muziku ebate ko da je svemirski alien signal a ne glazba. Al velim bolje išta nego ništa..Čuo sam  i vidio zanimljive stvari koje neam priliku vidjeti. A ujedno sto se tice cijena jbg ..pojedinci imaju novaca za takvo što . Dapače najviše što mi je ostalo u sječanju sa zadnjeg sajma je to kako sviraju denonove high end slušalice i bowersove P9 sluške koje su me blaže rečeno ostavile bez texta. Naravno po cijeni od oko 5-7 000kn  koje si malo tko može priuštiti. Ali tko to voli naći će način. 

 Jedno vuče drugo. Ako kupiš skupe slušalice onda ti treba kvalitetan izvor zvuka. I onda uvidiš da bi ti trebalo još nešto (veći stan, veća kuća za slušanje) i tomu nema kraja. Ako si u zgradi, onda već i glasnije slušanje govornih emisija susjedima ide na živce, a kamoli električna gitara ili bubanj. Zato i idem na slušanje slušalicama jer onda slušam glasno koliko želim i ono što želim, a da pritom nikome ne smetam. Sajmovi (a zapravo su izložbe) ti mogu pomoći da napaseš oči. :-)

12 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Sviđa mi se što je sve više wireless sustava i tzv. Bluetooth zvučnika (ne mislim na onaj kineski šrot).
Oduševio me Naim, već sam mislio keširati ali dvije sobe dalje sam vidio Audio Pro Drumfire koji me dosovno izuo iz cipela. U pola cijene Naima, ima veću snagu i puniji zvuk koji se doslovno mogao čuti na dnu hodnika.
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Ljudi, zaboravite na ova high-end preseravanja. U hi-fiju su samo 3 stvari zaista važne:
1. Zvučnici (mali zvučnik = mali zvuk);
2. Snimak (njegova kvaliteta);
3. Soba (odn. vaša slušaonica).

Umjesto na, recimo, kablove od 99,99999 bakra (ili, nedajbože, srebra) novce rađe potrošite na kvalitetnije zvučnike. I neka budu jače osjetljivosti pa vam neće trebati ni preskupo pojačalo. Kupujte kvalitetne snimke i akustički tretirajte sobu (ali ne ambalažom od jaja ;) ).
Već će mali pomak zvučnika u prostoru napraviti za zvuk više od novog pojačala, podložaka ili gluposti kao mramor ispod CD plejera, drvenih nosača kablova ili pročistača napona.

Kod audia je sve tako jednostavno (čista fizika). Samo vam trgovci i razni haj-faj gurui (a sve češće i sami proizvođači) konstantno trube kako je skupo dobro i kako su mali pomaci izuzetno skupi. Lažu!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 15:55 (Antiseptik).
Moj PC  
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Ja bih rekao da je najvažnije UHO SLUŠATELJA i dubina njegovog DŽEP-a!!!

 

Koji je najvažniji motiv da netko ide kupovati HI-FI sustav?

Motiv je UGAĐANJE SEBI a svatko ima drugačije preference i drugačije "uho" te logičkim slijedom dolazimo do zaključka da su gore navedeni primjeri najvažniji kod odabira HIFI sustava!

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Prvi put sam bio na takvom sajmu, i to sam dobio karte dvije dabe, ali se isplatilo i dat tih 30-35 kuna za ono sto sam ja dozivio tamo.... moj vrhunac zvucnika je Logi z5500 i mislio sam da imaju savrsen zvuk dok nisam cuo ono na sajmu, i tu nemislim na one ultra skupe stvari.... odlicni su mi i kef-ovi u onoj sobi za kucno kino.... poslusao sam i one mc intosh, i b&w 800, ali oni blackwood mislim da se zovu su mi bili najbolji... e sad nisam cuo istu pjesmu na svima pa je mozda do toga... ugl super je dozivljaj bio...svaka cast... jedino bi volio da ima i vise jeftinijih stvari izlozeno i da se moze testirati

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
andi.cro kaže...

Ja bih rekao da je najvažnije UHO SLUŠATELJA i dubina njegovog DŽEP-a!!!

 

Koji je najvažniji motiv da netko ide kupovati HI-FI sustav?

Motiv je UGAĐANJE SEBI a svatko ima drugačije preference i drugačije "uho" te logičkim slijedom dolazimo do zaključka da su gore navedeni primjeri najvažniji kod odabira HIFI sustava!

 

 

 

Naravno, što je džep dublji to je uho istančanije 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Ja sam isto bio i zvuk u kojegod prostoriji je bio odličan, ali to kad bi puštali audiofilske snimke. Negdje su pustili Nirvanu - Smell like teen spirit i zvuk je bio kao na mojim zvučnicima, samo mnogo glasniji.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Bio sam danas prvenstveno zbog Dalija i Kef-ova, međutim nakon što sam čuo Tannoy ostao sam zapanjen. Po mom mišljenju čak niti neka konfiguracija od 50 tisuća eura me se nije niti približno toliko dojmila. Takvu punoću i kvalitetu zvuka stvarno treba doživjeti.

Drago mi je što sam bio jer sam konačno uspio suziti izbor zvučnika i pojačala koje želim kupiti :)
Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 21:07 (robisierra92).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
Da...i mene je iznenadio zvuk tih izgledom meni najruznijih zvucnika 😁.... lik je reko da je taj par 14 000 eura...i da ima jos 2 konfe iznad, skuplje... i dobro je reko kolega gore zavisi sta se slusa na svim tim kutijama, jer neke stvari zvuce ko i svagdje a neke ne...
VenAtoR#2231
16 godina
moderator
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
robisierra92 kaže...
Bio sam danas prvenstveno zbog Dalija i Kef-ova, međutim nakon što sam čuo Tannoy ostao sam zapanjen. Po mom mišljenju čak niti neka konfiguracija od 50 tisuća eura me se nije niti približno toliko dojmila. Takvu punoću i kvalitetu zvuka stvarno treba doživjeti.

Drago mi je što sam bio jer sam konačno uspio suziti izbor zvučnika i pojačala koje želim kupiti :)

 

Je, taj Tannoy + Accuphase sustav je bio bez ikakve sumnje top 3 na cijelom sajmu. Baš za sjesti i uživati. Posebno mi se dopalo što nije svirao ultraglasno, a svejedno je zvučao spektakularno. A dizajn - ajme majko. Kao komad namještaja iz dvorca Trakošćan 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 21:42 (Davor).
16 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

...kad se vec govori o "starinama" mislim da ovo mora zvucat super uzivo...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
gocc01 kaže...
andi.cro kaže...

Ja bih rekao da je najvažnije UHO SLUŠATELJA i dubina njegovog DŽEP-a!!!

 

Koji je najvažniji motiv da netko ide kupovati HI-FI sustav?

Motiv je UGAĐANJE SEBI a svatko ima drugačije preference i drugačije "uho" te logičkim slijedom dolazimo do zaključka da su gore navedeni primjeri najvažniji kod odabira HIFI sustava!

 

 

 

Naravno, što je džep dublji to je uho istančanije 

 To će ti potvrditi svaki trgovac uz iskreni osmijeh.

16 godina
offline
Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo čuli

Jedan video sa tog događanja....

 

 

Davor Sustic mozes molim te reci koja Yamaha (A-S2100?) i koji Dali Oberon (5/7) su bili u ovom set-up na slici i kako je to tebi zvucalo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 11:16 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
djigibao kaže...

Jedan video sa tog događanja....

 

 

Davor Sustic mozes molim te reci koja Yamaha (A-S2100?) i koji Dali Oberon (5/7) su bili u ovom set-up na slici i kako je to tebi zvucalo?

 

Pojačalo je A-S2100 ili A-S3000, nisam provjerio, a izgledaju praktički identično  Oberoni 7 su to bili. Petice su osjetno uže i niže (i jeftinije). Meni je to zvučalo lijepo, punašno i jako ugodno, što je zapravo i generalna karakteristika "Dalijevog zvuka". Naravno, sudim po dvije-tri pjesme koje su svirale, teško je išta pametnije reći bez pravog, višetjednog testiranja.

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Re: Ovo je šest najboljih hi-fi sustava koje smo č
djigibao kaže...

Jedan video sa tog događanja....

 

 

Davor Sustic mozes molim te reci koja Yamaha (A-S2100?) i koji Dali Oberon (5/7) su bili u ovom set-up na slici i kako je to tebi zvucalo?

 ne kužim ljude koji padaju na yamaha pojačala,osim dizajna i snage nemaju ništa ,zvuk im je ispod prosjeka,a dali je priča za sebe imao sam do sada tri para i sa ni jednim nisam bio zadovoljan ,preporodio sam se kad sam kupio b&w 683 s 2 ,b&w je za čitavu klasu iznad dalija ,isplati se dati razliku u cijenu,tako sam i yamaha pjačalo zamijenio rotelom jest da je duplo skuplji ali je zato zvuk 5 puta bolji od yamahe

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 17:44 (blackalbum).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice