Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

poruka: 63
|
čitano: 14.047
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k".
7 godina
neaktivan
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

što će nam električni auti nakon čišćenja motora?

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
36 0 hvala 0
11 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Zbog ovakvih slika prestao sam vjerovati u futurističku budućnost sličnu Star Trek-u.

To kad jednom vidiš, više ti ne ide iz glave, a SF više nema čar.

Time waits for no man.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Jooj kad bi bandic htio zatvorit promet u centru. Ostavit samo za elektricne i hibride. Tek onda bi mu dao glas. Sve ostalo je bacanje para u vjetar
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
hakintosrh kaže...

što će nam električni auti nakon čišćenja motora?

 Tko se bude opirao čišćenju motora tom će Šoštar pročistiti i glavu, gurnut će cijevi Genijatora u nosnice i pustit praskavac direktno u mozak. 

14 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Hmm. Tesla Model 3 212,588 - 80,000 = 132,588kn

18,000 eura?

Bi li poticaji čekali 2-3 godine dok dodjem na red je jedino pitanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Vkm996 kaže...

Hmm. Tesla Model 3 212,588 - 80,000 = 132,588kn

18,000 eura?

Bi li poticaji čekali 2-3 godine dok dodjem na red je jedino pitanje.

 Ne znam bas da ces moc dobit teslu za 212.000. To bi bila bagatela s poticajem

14 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
njuznjuz kaže...
Vkm996 kaže...

Hmm. Tesla Model 3 212,588 - 80,000 = 132,588kn

18,000 eura?

Bi li poticaji čekali 2-3 godine dok dodjem na red je jedino pitanje.

 Ne znam bas da ces moc dobit teslu za 212.000. To bi bila bagatela s poticajem

Model 3 osnovni model je $35,000, što kad se prevede u kune je 212,000kn.

Naravno, to je cijena bez PDV-a. A PDV ide na ukupnu cijenu, a ne nakon poticaja (?).

Što nas opet, nakon poticaja dovodi do 25,000 eura (185,735) za potpuno električni auto s baterijom od 50kWh i širokorazvijenim superpunjačima (u HR ih već ima 6, do kraja godine 8).

15 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja

-ako se uvede čišćenje genijatorom.. tad će jedino preostati električni, ostali će biti neispravni..

-ako je glavna ideja čisti zrak, tad je genijator s do 95% vjerojatno iznad električnog footprinta pogotovo hibrida.. :)) ali opet se vraćamo na prvi red, čišćenje koje će ubijati klasične motore.. pa su elektro jednostavno nužda..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 22:38 (ihush).
6 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Za tu cijenu bilo bi suludo kupit ista drugo. Al da imas garazu s uticnicom :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

 Znači nasa drzava subvencionira kupnju automobila stranih proizvođača !!??...

Kad bi me barem netko ustipnuo da se probudim iz ove nocne more

 

 

 
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Vidim da se poticaj daje i za elektricne bicikle, kazu da dosta manje zagadjuju od klasicnih 

Moj PC  
31 0 hvala 0
12 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Ne treba davati glupe poticaje nego osloboditi BEVove PDVa a plug in hibride 50% PDVa i bok. Bez kvota i bez stajanja u redu u posti na granici u ponoc.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
I kako to funkcionira ako želim kupiti el bajs od 5000kn? Jel taj fond pokrije svih 5000? Hebe me ona riječ “do”
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Za e bicikle - max 40% i max 5.000kn - sto bude prije...
davor07
14 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Vkm996 kaže...

Model 3 osnovni model je $35,000, što kad se prevede u kune je 212,000kn.

Naravno, to je cijena bez PDV-a. A PDV ide na ukupnu cijenu, a ne nakon poticaja (?).

Što nas opet, nakon poticaja dovodi do 25,000 eura (185,735) za potpuno električni auto s baterijom od 50kWh i širokorazvijenim superpunjačima (u HR ih već ima 6, do kraja godine 8).

Samo što je taj osnovni model bajka za malu djecu. Model 3 koji se trenutno proizvodi košta oko 50000 USD, a za te pare si uzmem BMW 330e. Svakodnevne vožnje obavim na struju, kad idem na duži put se ne zamaram lokacijama punjača. Ne može bolje.

Ili, ako baš jako želiš čisto električni auto uzmeš i3(S) ili nešto od jeftinije konkurencije drugih proizvođača. BMW je čisto za primjer jer Tesla kakti želi konkurirati toj klasi s Modelom 3. Dodatni plus je što vrlo vjerojatno ništa osim Tesle ne treba beskonačno dugo čekati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
ansha kaže...

Vidim da se poticaj daje i za elektricne bicikle, kazu da dosta manje zagadjuju od klasicnih 

 Imaš pravo :-)

 

Inače, a čemu služe ovi poticaji ? Da ljudi koji ionako imaju dovoljno novaca kupe električne automobile s više dodatne opreme ? Možda bi bilo bolje te novce uložiti u električni javni prijevoz (u neki od gradova gdje nema tramvaja)

 

Nije skroz vezano za ovu temu ali nedavno sam pričao s poznanikom koji želi graditi pasivnu kuću. Njih troje a kuća od 350 m2. Nema što, skromno, u skladu s Prirodom :-)

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
CapetanNemo kaže...

Inače, a čemu služe ovi poticaji ? Da ljudi koji ionako imaju dovoljno novaca kupe električne automobile s više dodatne opreme ? Možda bi bilo bolje te novce uložiti u električni javni prijevoz (u neki od gradova gdje nema tramvaja)

Upravo tome. Ma ni ne mora biti električni javni prijevoz, običan dizelski gradski autobus troši od cca 20 do 50 l/100 km. U njega stane 90 do 150 ljudi pa računaj. Električan, neelektričan, zelen ili zimzelen auto ne može biti bolji od toga, pogotovo ako uračunamo smanjenje opterećenja prometnica, brži protok, blablabla. No nebitno, to nije tako fancy pa je bitnije davati pare (ili popuste) bogatima. Onda ćemo biti u električnoj gužvi, to je daleko bolje nego neelektrična gužva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 10:22 (Mirko935).
15 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

eo, svečano obećajem da ću, ak mi se dogodi kakvo sranje, uzeti električna invalidska, umjesto dizelskih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Ovo su poticaji za bogate, obični građani nemaju tu što tražiti.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Mirko935 kaže...
Vkm996 kaže...

Model 3 osnovni model je $35,000, što kad se prevede u kune je 212,000kn.

Naravno, to je cijena bez PDV-a. A PDV ide na ukupnu cijenu, a ne nakon poticaja (?).

Što nas opet, nakon poticaja dovodi do 25,000 eura (185,735) za potpuno električni auto s baterijom od 50kWh i širokorazvijenim superpunjačima (u HR ih već ima 6, do kraja godine 8).

Samo što je taj osnovni model bajka za malu djecu. Model 3 koji se trenutno proizvodi košta oko 50000 USD, a za te pare si uzmem BMW 330e. Svakodnevne vožnje obavim na struju, kad idem na duži put se ne zamaram lokacijama punjača. Ne može bolje.

Ili, ako baš jako želiš čisto električni auto uzmeš i3(S) ili nešto od jeftinije konkurencije drugih proizvođača. BMW je čisto za primjer jer Tesla kakti želi konkurirati toj klasi s Modelom 3. Dodatni plus je što vrlo vjerojatno ništa osim Tesle ne treba beskonačno dugo čekati.

Da, slažem se u potpunosti. Ali ono što me od BMW-a ili bilo kojeg drugog proizvođača odbija, je to što nemaju superpunjače. A još k tomu, osnovni Model 3 može preći realnih 300km, dok BMW i3 150km(?).

Kad BMW razvije auto koji izgleda normalno, a ne kao futuristička pegla i uloži u superpunjače, onda možemo o nečemu pričati.

16 godina
online
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Vkm996 kaže...
Mirko935 kaže...

Samo što je taj osnovni model bajka za malu djecu. Model 3 koji se trenutno proizvodi košta oko 50000 USD, a za te pare si uzmem BMW 330e. Svakodnevne vožnje obavim na struju, kad idem na duži put se ne zamaram lokacijama punjača. Ne može bolje.

Ili, ako baš jako želiš čisto električni auto uzmeš i3(S) ili nešto od jeftinije konkurencije drugih proizvođača. BMW je čisto za primjer jer Tesla kakti želi konkurirati toj klasi s Modelom 3. Dodatni plus je što vrlo vjerojatno ništa osim Tesle ne treba beskonačno dugo čekati.

Da, slažem se u potpunosti. Ali ono što me od BMW-a ili bilo kojeg drugog proizvođača odbija, je to što nemaju superpunjače. A još k tomu, osnovni Model 3 može preći realnih 300km, dok BMW i3 150km(?).

Kad BMW razvije auto koji izgleda normalno, a ne kao futuristička pegla i uloži u superpunjače, onda možemo o nečemu pričati.

Superchargeri su tragikomični: treba razvijati standardiziranu infrastrukturu, ne vendor specifičnu. A do toga je jako dalek put.

8 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

uvijek lajkam kada država potiče one grane industrije koje mi nemamo.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja

-imamo manufakturu.. al da. :))

ma država nam je baš super, kul. Oaza sreće i blagostanja.. ovo je budućnost! .. ili to ili genijator ili .. nešto treće jer ljudi su bića koja nemaju granice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Koji dobar električni gradski auto mogu isprobati i kupiti tu sad, u Hrvatskoj? S uključenim popustom? 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
kowach kaže...

Koji dobar električni gradski auto mogu isprobati i kupiti tu sad, u Hrvatskoj? S uključenim popustom? 

Možda ti ovo pomogne: https://autostart.24sata.hr/magazin/ovo-je-top-10-najjeftinijih-elektroauta-koje-mozete-kupiti-u-hrvatskoj-3978

16 godina
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
Mirko935 kaže...
kowach kaže...

Koji dobar električni gradski auto mogu isprobati i kupiti tu sad, u Hrvatskoj? S uključenim popustom? 

Možda ti ovo pomogne: https://autostart.24sata.hr/magazin/ovo-je-top-10-najjeftinijih-elektroauta-koje-mozete-kupiti-u-hrvatskoj-3978

 Skupi su. A hybrid s emisijom CO2 manjom od 50 g/km? Gledao sam neke hybride, ali svi imaju veću emisiju.

I'm silicon-based life-form
14 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
kowach kaže...

 Skupi su. A hybrid s emisijom CO2 manjom od 50 g/km? Gledao sam neke hybride, ali svi imaju veću emisiju.

Evo, imaš BMW 330e https://www.bmw.hr/content/dam/bmw/marketB4R1/bmw_hr/topics/pricelists-brochures/pricelists/BMW_Pricelist_3_Series_Limousine_M3_Limousine.pdf.asset.1521648320173.pdf

 

Kaže 44 g/km... Zanimljivo da jedan mali Yaris ima toliko više emisije, ne bih to nikako očekivao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 13:34 (Mirko935).
16 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Odustajem. S obzirom koliko godišnje radim kilomentara, ovo mi se nikad ni približno ne bi isplatilo :D

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Od srijede kreće nova runda državnih poticaja za k

Pazi, ako želiš 40k kn za hybrid, mora biti plug-in hybrid. A to je kod nas jedino Toyota Prius Plug-in sa 36g emisijama

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Od srijede kreće nova runda državnih poticaja
kowach kaže...

Odustajem. S obzirom koliko godišnje radim kilomentara, ovo mi se nikad ni približno ne bi isplatilo :D

 Vjerojatno

Vkm996 kaže...

Pazi, ako želiš 40k kn za hybrid, mora biti plug-in hybrid. A to je kod nas jedino Toyota Prius Plug-in sa 36g emisijama

 A šta je 330e? Space shuttle?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice