Star Wars: The Last Jedi

poruka: 165
|
čitano: 39.752
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Star Wars: The Last Jedi".
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi

Malo drugačija perspektiva

http://www.hcl.hr/filmske-kritike-i-specijali/star-wars-the-last-jedi-114707/

 

Više se slaže s mojim pogledom

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 18:26 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Star Wars: The Last Jedi

ST više nije ST, SW više nije SW. DIOS u PM.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 18:30 (markoBT).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Star Wars: The Last Jedi

Može mi li tko objasniti uvodnu scenu....dio kad bombarder ispusta bombe,pa zar nema gravitacije u svemiru??? ili ja nesto propustam????

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
LexTHE Boxer kaže...

Može mi li tko objasniti uvodnu scenu....dio kad bombarder ispusta bombe,pa zar nema gravitacije u svemiru??? ili ja nesto propustam????

 Propustili su oni gravitaciju.

15 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
LexTHE Boxer kaže...

Može mi li tko objasniti uvodnu scenu....dio kad bombarder ispusta bombe,pa zar nema gravitacije u svemiru??? ili ja nesto propustam????

Ima umjetne gravitacije u bombarderu, ali kad ga napuste, nema više akceleracije.

 

Ali sam koncept onakvih bombardera je iznimno glup.

Fortune favours the brave
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Hyperion kaže...

Pošto je carstvo izgubilo u 6. dijelu i republika se vratila nazad, odakle ostatku carstva neograničeni resursi za izgradnju one blasfemije iz Force Awakensa i nove flote i novog Super Star Destroyera?

 To su objasnili u nekakvim novelama. Naravno retardirano, to je trebalo biti u filmu, da se stvori backstory.

https://en.wikipedia.org/wiki/First_Order_(Star_Wars)#Backstory

 

Ukratko ako ti se ne čita - nakon zadnje bitke kod Jakkua, Carstvo se povuklo na granice poznatog svemira, na jako utrvrđene planete. Republika nije htjela ratovati do konačnog uništenja već su potpisali sporazum o uzajamnom razoružanju i miru. Naravno Carstvo se toga nije držalo već se znatno proširilo na nepoznat svemir i u tajnosti izgradilo armadu (primjeti sličnost s Njemačkom nakon WW1).

12 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Nisam još pogledao, premišljam se da li otići u kino ili pričekati i pogledati kod kuće.
Iako sam kao klinac na vhs-u imao "originalne" 3 epizode i moglo bi se reći da pripadam "fanovima" serijala, objektivno bih jedino 4. i 5. epizodu mogao okarakterizirati kao solidne filmove. Sve drugo je, bar za mene, jahanje na valu nostalgije nastale u djetinjstvu.

Moram i dodati da mi je ova recenzija, barem u nekim dijelovima, izuzetno teško prohodna - jedva pročitah tekst do kraja. Ne znam, možda mi jednostavno ne leži autorov stil pisanja.


Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Meni je to kao prva ljubav,uvijek nesto emocionalno,cijeli zivot pratim star wars pa makar gledao i masu nelogicnosti u filmu
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ned kaže...
Interesantno je da bilo tko od ove franšize ocekuje bilo što osim čiste zabave.

 S tim ciljem najčešće idem u kino. Sad me zanima, gdje si ti vidio zabavu? Najbolji znak nedostatka iste je moje zijevanje ili gledanje na sat. U tom trenutku znam da me film "ne drži" i da jedva čekam da završi. Tijekom ovog filma zijevao sam dvaput. :-) Ostao sam ga pogledati do kraja jer sam platio skupu ulaznicu i da vidim do kuda seže scenarističko mrcvarenje šupljom pričom. Ok, novi glumci su tu. Ne po prvi put. Starije polako izbacuju. Kylo Ren to eksplicitno i kaže (za likove, ne za konkretne glumce) pred kraj filma. Ali film ne vodi gotovo nikuda osim prema sljedećem nastavku. Ljudi su iz dvorane izlazili u najvećem broju - šuteći. A to nije dobar znak. Ako se ne prepričava film, onda nije dobro...

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
maximilian kaže...

Sin je bio sinoć, komentar doma je bio samo odmahivanje ruke. Kad se sjetim da sam prije skoro 40 godina čekao nekoliko sati u redu za premijeru pred kinom Zagreb na Cvjetnom, a dojmovi su se slijegali  mjesecima..

 O tome ja i pišem ovdje. Ako se film ne prepričava po izlasku niti vidiš ikakvo oduševljene publike, čemu onda snimanje takvog filma? Za koga?

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Xidrus kaže...
Elem, film je možda najbolji dio sage, u prethodnima nisam primijetio bolju radnju, dijaloge, smislenost Itd.. ali vrijeme će pokazati, a ne recenzija

Gle, ovisi koliko godina imaš. Vama mlađima film možda jest nešto, nama starijima koji smo čekali u redovima za karte i mjesecim prepričavali pogledane filmove, ovo je gore od mlakog čaja.

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
fer-de-lance kaže...

Moram priznati da je dovođenje Hrvoja bio vrhunski potez Bug redakcije.

Odličan i objektivan osvrt (i recenzija).

Svaka čast !

 Daj objasni, kako kada osoba sa svojim znanjima i životnim iskustvo nešto piše može biti - objektivna?

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
sarma kaže...

idite Titanik onda gledajte hehe :).

i kak se na vrhu pramca mrsi kosa njoj a on je drzi za ruku da ne padne ,

ovo je sf film :).  saga

 Ovo je sprdnja, a ne SF film.  To ti kaže netko tko je bio dijete (ali ne i glupan) prije puuuuuno godina kada je filma SW značio nešto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 22:12 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
planety kaže...

Mislim da je problem u tome što smo odrasli uz Star Wars bajke a ovaj zadnji nastavak je više kao realnija (osim buđenja princeze u vakumu) sirova priča a nitko ne voli razbivati vlastite predožbe iz djetinjstva. Odjednom Luke nije više najveći ratnik galaksije nego umorni starac koji Silu nastoji objasniti običnim prirodnim procesom a najveći zlikovac se dao srediti bez epske bitke. Kad to usporedimo sa scenom pada galaktičkog cara i borbe Luke-a sa svojim novootkrivenim ocem iz prijašnjih epizoda ova zadnja zaista ne djeluje nimalo bajkovito a mi svi volimo bajke.

Ovaj jadni ofucani Snoke koji je došao niotkud i šaptom pao (veli, znam svaku tvoju misao, a onda ga jeftino probodu na kraju balade), jedan je od najjadnijih negativaca ikada. Koliko je samo truda uloženo u stvaranje Vadera i Cara u prvim filmovima, da bi to bilo potrošeno onim plačljivim prequelima o nastanku Vadera. U jednom trenutku sam mislio da gledam Spielbergov film.

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Handle kaže...

 

 

Da su se Kylo i Rey udružili

 Da su scenaristi imali hrabrosti, kopirali bi kakav dobar vestern, jer tamo uvijek ima napretek ideja tko će koga i zbog čega i to bez pardona.

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
LexTHE Boxer kaže...

Može mi li tko objasniti uvodnu scenu....dio kad bombarder ispusta bombe,pa zar nema gravitacije u svemiru??? ili ja nesto propustam????

 A zvuk u vakuumu kad se odjednom stvore razarači iz hiper svemira? I taj se zvuk čuje na površini planeta i u svemiru? A Leiea koja se lagano pothlađena :-) spasi svojom "trackor beam" silom?

16 godina
odjavljen
offline
Star Wars: The Last Jedi

Buraz, ovi tvoji postovi imaju vise nastavaka nego policijska akademija. Sta ne koristis visestruko citiranje?

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Star Wars: The Last Jedi

Spoiler alert:

 

 

 

 

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali kao ljubitelj starih SW filmova, nova trilogija, a posebno ovaj zadnji dio su teško razočarenje. Imam dojam kao da je nova trilogija napravljena za djecu i tinejdžere ( bez uvrede), loša kopija orginalne trilogije (IV-VII). O nerealnim glupostima poput "samoučenja" sile i baratanja light saberom do letenja u vakumu/svemiru (znam da je to sve jedna velika fantazija, ali opet neke stvari bi se trebalo poštivat, nije ovo shounen anime), me razočaralo, ili je ipak Disney previše "upleo svoje prste" u ovu franšizu!?

Ko voli nek pogleda, ali nakon ovoga, ne mislim da cu pogledat novi dio/jelove, jer sam "ostario" za ovakve nebuloze.....

Well met !
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 22:15 (Likkkk).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Friday kaže...

Buraz, ovi tvoji postovi imaju vise nastavaka nego policijska akademija. Sta ne koristis visestruko citiranje?

 Zato jer ponekad bude puno postova u temi prije nego što počnem odgovarati i u tom slučaju moguće je da ću odgovoriti na jednu poruku, a možda na njih 10. Ako odgovorim na njih 10 i to načinom koji ti i još neki zagovaraju, onda onaj koji će meni dalje odgovarati meni na kojem komentare dobije čušpajz od quota i ne zna više kome i što odgovara. Da je moj prvi višestruki komentar zadnja točka u raspravi, ajde de, ali kako obično nije, onda višestruko citiranje samo stvara zbrku. Zbog toga nikada ne koristim višestruko citiranje. I ne kanim to niti raditi, što sam već par puta napisao na forumu. I ne razumijem likove koji stalno to spočitavaju meni i drugima.

 

Buraz, rasprava je počela ujutro, a ja odgovaram u 22h navečer. Da sam cijeli dan visio uz komp i odgovarao u razmacima, mojih 7 odgovora bilo bi razbacano među drugim komentarima i to ne bi nikome smetalo. Budite malo tolerantniji.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 22:24 (ridealong).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ridealong kaže...
 I ne kanim to niti raditi, što sam već par puta napisao na forumu.

 

 

Oprosti, promaknulo mi je da si nas vec upozoravao...

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Likkkk kaže...

Spoiler alert:

 

 Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali kao ljubitelj starih SW filmova, nova trilogija, a posebno ovaj zadnji dio su teško razočarenje. Imam dojam kao da je nova trilogija napravljena za djecu i tinejdžere ( bez uvrede), loša kopija orginalne trilogije (IV-VII). O nerealnim glupostima poput "samoučenja" sile i baratanja light saberom do letenja u vakumu/svemiru (znam da je to sve jedna velika fantazija, ali opet neke stvari bi se trebalo poštivat, nije ovo shounen anime), me razočaralo, ili je ipak Disney previše "upleo svoje prste" u ovu franšizu!?

Ko voli nek pogleda, ali nakon ovoga, ne mislim da cu pogledat novi dio/jelove, jer sam "ostario" za ovakve nebuloze.....

 Vjeruj mi, nisu ni mladi oduševljeni ovim nastavkom. Ovo je teško sranje, meni osobno najgori Star Wars film ikada, a ni par frendova nema bolje mišljenje. Drugi koji imaju dobro mišljenje uopće ne gledaju na nevjerojatne loopholeove kojih ima napretek, što je meni Aposlutno nevjerojatno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
8 godina
offline
Star Wars: The Last Jedi

Nisam gledo film no cito sam da ima poprilicnih rupa u radnji, stvari koje su u filmu prije bile namjestene nisu iskoristene, Luke jadan , Snoke jadan , Rose and Finn dio jadan, pola toga uopce nema smisla...

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 22:24 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Friday kaže...
ridealong kaže...
 I ne kanim to niti raditi, što sam već par puta napisao na forumu.

 

 

Oprosti, promaknulo mi je da si nas vec upozoravao...

A da se vratimo na temu o SW? Jel pala kakva runda u toj Irskoj nakon filma ili svi bježe u svoje skupo plaćene stanove i kuće i ne druže se nakon filma?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ridealong kaže...

A da se vratimo na temu o SW? Jel pala kakva runda u toj Irskoj nakon filma ili svi bježe u svoje skupo plaćene stanove i kuće i ne druže se nakon filma?

 

Ja nisam pogledao ni jedan jedini nastavak SW. Inace bas ne gledam filmove/TV (izuzev Seinfelda kojeg gledam dok jedem + GoT i Blacklist sa zenom).

Irci se inace bas ne druze, nisu kao mi balkanci.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Friday kaže...
ridealong kaže...

A da se vratimo na temu o SW? Jel pala kakva runda u toj Irskoj nakon filma ili svi bježe u svoje skupo plaćene stanove i kuće i ne druže se nakon filma?

 

Ja nisam pogledao ni jedan jedini nastavak SW. Inace bas ne gledam filmove/TV (izuzev Seinfelda kojeg gledam dok jedem + GoT i Blacklist sa zenom).

Irci se inace bas ne druze, nisu kao mi balkanci.

 To je zato što nema seksa u filmu. Najbliže tome bio je Anakin ali mu to zabraniše pa je postao frustriran...

15 godina
offline
Star Wars: The Last Jedi

Evo upravo stigoh iz kina...odličan Star Wars film , svakako preporučam! A sad sto ljudi sto čudi tko bi svima udovoljio. Moja ocijena 8,5/10

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Horned Reaer kaže...

Evo upravo stigoh iz kina...odličan Star Wars film , svakako preporučam! A sad sto ljudi sto čudi tko bi svima udovoljio. Moja ocijena 8,5/10

 

Uza sve kompjutere i tehniku koja nam je dostupna u danasnje vrijeme ti das ocjenu sa jednim decimalnim mjestom?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Friday kaže...
Horned Reaer kaže...

Evo upravo stigoh iz kina...odličan Star Wars film , svakako preporučam! A sad sto ljudi sto čudi tko bi svima udovoljio. Moja ocijena 8,5/10

 

Uza sve kompjutere i tehniku koja nam je dostupna u danasnje vrijeme ti das ocjenu sa jednim decimalnim mjestom?

 Si vidio ti to? Ja sam sad zbunjen, šta ako je mislio na 8,46 pa zaokružio, ili pak 8,54 - razlika je drastična.

Tread softly because you tread on my dreams.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ElektričnaOvca kaže...
Friday kaže...

 

Uza sve kompjutere i tehniku koja nam je dostupna u danasnje vrijeme ti das ocjenu sa jednim decimalnim mjestom?

 Si vidio ti to? Ja sam sad zbunjen, šta ako je mislio na 8,46 pa zaokružio, ili pak 8,54 - razlika je drastična.

 Da, iako zaokruživanjem oba tvoja broja dobiješ 8,5 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
JozoBozo121 kaže...

 Si vidio ti to? Ja sam sad zbunjen, šta ako je mislio na 8,46 pa zaokružio, ili pak 8,54 - razlika je drastična.

 Da, iako zaokruživanjem oba tvoja broja dobiješ 8,5 

 Da, to je i bio smisao moje poruke

Tread softly because you tread on my dreams.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice