Star Wars: The Last Jedi

poruka: 165
|
čitano: 39.784
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Star Wars: The Last Jedi".
15 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Bombarderi u svemiru-tu sam neutralan-tj ne zamjeram. Vise zamjeram solo x wing koji se suprotstavlja sam mocnoj floti. Leteca leja-ne zamjeram. Na kratak period netko sa jedi snagom mozda i moze izdrzati-izforsirano je ali u redu.
Snooke negativac koji nije sjeo kao sith nikako. Doticni bi bio promjereniji nekakvom hororcu ili bossu iz videoigrica. (Battlestar galactica!?)
Ono zalijetanje broda u brod je klisej na kvadrat vec izvaljan do kraja (mada je efektno izgledalo)
Prequli su bas balansirali sa silom tj tamo je to najmanje prikazano crno-bijelo. Konkretno kada palpatine pripovjeda annakinu ili kad ga pogladi po glavi dok ovaj lezi sakat i res pecen
13 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
maximus007 kaže...
ridealong kaže...

Pročitajte komentare na imdb.com: http://www.imdb.com/title/tt2527336/reviews?ref_=tt_urv Nisu svi ti ljudi kojima se film ne sviđa u krivu. Na RT su mu kritičari dali 93% (!!!), a publika samo 56%, a i to je previše. Netko ne voli takvo ocjenjivanje, ali ima i u tome nešto.

 

 

 

Upravo to, prevelika je razlika u broju između "stručnih" recenzija i korisničkih. Previše je  očito da je većina portala i recenzenata plaćeno za pozitivan review.

 

Misliš da su se potrudili i naše portale platiti?

 

http://www.telegram.hr/kultura/pokusat-cu-vam-objasniti-u-cemu-je-trijumf-posljednjeg-jedija-bez-da-vam-imalo-spoilam-film/

 

https://www.jutarnji.hr/kultura/film-i-tv/prvi-dojmovi-filmskog-kriticara-jutarnjeg-o-posljednjem-jediju-mnogi-ce-se-sloziti-da-je-bolji-od-filma-sila-se-budi/6839208/

 

http://www.hcl.hr/filmske-kritike-i-specijali/star-wars-the-last-jedi-114707/

 

Ova telegramova recenzija je ravno u sridu.

 

Force Awakens je bio zabavan, al uspio je samo zbog toga jer je postavio zanimljive likove. Sam po sebi nije ništa novog donio i bio je više manje odgovor na pitanje: što moramo napraviti da bi fanovi bili zadovoljni.

Ovaj film je antiteza toga, i očito je rezultat detaljnije analize cijele sage sa sim njihovim dobrim i lošim stranama. Luke i razvoj njegovog lika je ono čemu sam se nadao da će napraviti od njegovog lika, al nisam mislio da će imati hrabrosti.

To nije daleko od Kenobija i njegove priče u orginalnoj trilogiji, no daleko je zanimljivije i ozbiljnije razrađeno.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Chronosus kaže...

 

 

 telegramov recenzent očito nije nikad bio u vojsci kao ni Kylo Ren, jer da je bio ne bi se čudio što njegov podređeni ponavlja njegove nardbe.

7 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi

Sto se tice...

 

...X-Winga, nije bitno, ako je "sila s pilotom" i ima dobar "skill letenja", to je jedno,

ali da Droid kratko spoji sve elektronicke elemente, i tad sve proradi, to je vec debilizam.

 

Sto se tice bombi, one kad su aktivne zasvijetle, tako da mozda imaju "anti-gravitacijski" pogon,

magnetsku privlacnost ili nesto trece.

 

Ali ja si to objasnjavam mikro-gravitacijom u svemiru - svaki objekt ima gravitaciju, sto je veci, veca je i gravitalna

privlacnost. Dakle ako se bombe ispuste u hangaru, one ce se tad privuci na krstaricu, jer krstarica ima mnogo vecu gravitacijsku

privlacnost od bombardera.

15 godina
protjeran
offline
Star Wars: The Last Jedi

Skidam kapu ovim novinarima sa drugih portala. Ovako jedan los film valja znati hvaliti i to je umjece Sigurno se moraju jako dobro kuzit u fantastiku,a mozda poznaju i silu

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
virtuozo kaže...

Skidam kapu ovim novinarima sa drugih portala. Ovako jedan los film valja znati hvaliti i to je umjece Sigurno se moraju jako dobro kuzit u fantastiku,a mozda poznaju i silu

Ma mislim da se zapravo boje napravit pravu recenziju zbog fanboya. Opcenito danas su ti recenzije velikom vecinom pozitivne od strane portala, youtubera i slicno jer negativne recenzije ne prodaju. Ak naiđu na los proizvod jednostavno ga ne recenziraju.

I ovo je star wars koji ima valjda najvise fanova od svih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 15:49 (Santana).
15 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
LexTHE Boxer kaže...

Može mi li tko objasniti uvodnu scenu....dio kad bombarder ispusta bombe,pa zar nema gravitacije u svemiru??? ili ja nesto propustam????

 To, i kad svemirski brod počne usporavati kad ostane bez goriva...

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ned kaže...

Tko zna možda si u pravu. Vjerujem da će Kylo i Rey u konačnici plučiti balans između tamne strane i svjetle strane no do tada će proći bar još 7-8 epizoda a djeca naše djece će voditi svoju djecu što god bude ekvivalent kina u tom periodu. Ipak je Disney kupio frančizu da izmuze što više novca iz zlatne koke, a ovo je prije svega zlatna koka. Iskreno govoreći izišao sam iz kino dvorane zadovoljan, nisu mi smetale brojne nelogičnosti poput činjenice da super top razbije ogromna vrata iza koje je mala spiljska prostorija a da pri tome svi uredno prežive ili da Kylo onako naivno ubije zlog gospodara prometnivši sebe u vrhovnog vođu. Sve je to nebitno u poređenju s sretnim okicama moga sinčića. Ja sam do sad imao sreću da pogledam sve epizode i nadam se da ću doživjeti još mnogo novih jer se sječam kako sam ja kao dječak mahao štapom po vrtu i zviždao oponašajući svjetlosni mač. Vjerujem da ste i vi mnogo puta "pokušali" umom pomaknuti čašu koja je predaleko za baš dva centimetra zbog kojih ste se morali pomjeriti iz udobnog naslonjača. SW je zaista za djecu i one koji to još uvijek žele da budu i treba nas pustiti da uživamo. Kad se uželim dobrog SF-a odem u knjižnicu ili se prihvatim digitalnih izdanja Siriusa i Alefa pa ponekad i sam nešto napišem i ostavim u bespućima silnih cloud servisa ili diskovlja koje čuči po ladicama carstva doma moga.  U biti treba shvatiti da otvarač za konzerve služi prije svega da se otvori konzerva a ključ da otvori bravu za koji je namjenjen. Ponekad i jedno i drugo iskoristimo za nešto treće ali oni ipak ostaju otvrač za konzerve. SW je moderna bajka smještena tamo negdje daleko u svemiru i u vremenu i tamo treba da ostane. Vaš Ned.

 Jučer sam zaboravio napisati kako je smisao svega zarada na blagajnama kina, a poslije i u streaming distribuciji. Mišljenje korisnika je nebitno. Neka samo plaćaju.

 

Plaćam tu prokletu ulaznicu kako bih vidio nešto što ima glavu i rep, a ova epizoda SW-a je smeće.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 17:02 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ned kaže...

Ja nisam gledao na sat, nisam ni zijevao niti jednom. Meni je bilo super, 190 minuta nisam razmišlao niti o Vladi, niti o porezima, niti o Hagu, niti o rati kredita. Smijao sam se glupim forama, čudio čudima a po tko zna koji put uživao sam u reakcijam svoga sinčića i ekipe koju sam povezao s njim na njihovu prvu noćnu predstavu. Uživao sam u njihovoj sreći

 Odvedi ih na Ferdinanda ili Coco, a ne na Posljednjeg Jedija. Film traje 150 minuta, pa se pitam što si ti gledao? :-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 17:03 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Chronosus kaže...

 

Misliš da su se potrudili i naše portale platiti?

 


 

 

 Kritičari su čudna sorta i rade za plaću i honorar. A ruku koja te hrani ne grizeš.

 

Zato prije odlaska u kino - ne čitam ničije kritike. I više mi znače ocjene publike nego bilo koja kritika. Na Rottentomatoes.com SW ima 93%, a tu su ocjenu dali kritičari, dok je publika dala 56%. Mene zanima ova druga ocjena.

8 godina
offline
Star Wars: The Last Jedi

Ko pati na recenzije nek priceka Red Letter Media recenziju, sigurno ce bit zabavnija od samog filma :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
virtuozo kaže...
Ajd ak se moze znati mene isto zanima. Imam 42 i jos nisam na cisto sa smislom zivota. Nekako sam uvjek mislio da je to nesto kaj se trazi do kraja zivota. Ako ste vi to vec dokucili -super i zivo me zanima sta je tocno, pa bi volio bi da mi kazete

 pogrešno postavljeno pitanje. općenito, život (ili bilo što drugo) nema nikakvog smisla ali možeš mu ga dati sam (ili ne; drugu priliku možda dobiješ ako ne samo vjeruješ u reinkarnaciju, nego je ona i činjenica i ne pojaviš se među živima ponovo kao npr. jednostanični organizam kojemu je ionako svejedno). nema toga što bi ti ga donijelo na tanjuru a nema ni za kupiti. sorry ali jebiga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
dejo6 kaže...
LexTHE Boxer kaže...

Može mi li tko objasniti uvodnu scenu....dio kad bombarder ispusta bombe,pa zar nema gravitacije u svemiru??? ili ja nesto propustam????

 To, i kad svemirski brod počne usporavati kad ostane bez goriva...

 

A kaj kažete na ono kak ima zvuka u svemiru? Katastrofa, tko to izmišlja?

 

...

Mislim da ste fulali film ak vas ovakve stvari muče.

 

ridealong kaže...
Chronosus kaže...

 

Misliš da su se potrudili i naše portale platiti?

 


 

 

 Kritičari su čudna sorta i rade za plaću i honorar. A ruku koja te hrani ne grizeš.

 

Zato prije odlaska u kino - ne čitam ničije kritike. I više mi znače ocjene publike nego bilo koja kritika. Na Rottentomatoes.com SW ima 93%, a tu su ocjenu dali kritičari, dok je publika dala 56%. Mene zanima ova druga ocjena.

 

Zato ja pratim i rt critic score i imdb score. Presjek toga mi dovoljno kaže. To kad je veliko odstupanje od jednog i drugog već samo po sebi zna dosta govoriti, i ne, ne da su kritičari plaćeni.

 

Inače, kritičari nisu dali ocjenu 93%, nego se 93% kritičara izjasnilo pozitivno o filmu - što može bit range od "ok je"  do "najbolji film ikad". Isto značajna razlika. Film može imati 100% a da su svi rekli da im je film samo ok. Ne znači da će biti najbolji film ikad.

 

Da slušam samo audience score i imdb ne bi nikada pogledao Tale of Tales (imdb - 6.4, rt audience također 56% kao i star wars, rt critic 82%). A film je zbilja prekrasan fantasy koji iskače i vizualno i narativno. Kritičari obično traže nešto drugo u filmu od prosječnog pripadnika populacije i to je razlog zašto dolazi do ovakvih razilaženja, a ne mito i korupcija.

6 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Chronosus kaže...

Inače, kritičari nisu dali ocjenu 93%, nego se 93% kritičara izjasnilo pozitivno o filmu - što može bit range od "ok je"  do "najbolji film ikad". Isto značajna razlika. Film može imati 100% a da su svi rekli da im je film samo ok. Ne znači da će biti najbolji film ikad.

 

Da slušam samo audience score i imdb ne bi nikada pogledao Tale of Tales (imdb - 6.4, rt audience također 56% kao i star wars, rt critic 82%). A film je zbilja prekrasan fantasy koji iskače i vizualno i narativno. Kritičari obično traže nešto drugo u filmu od prosječnog pripadnika populacije i to je razlog zašto dolazi do ovakvih razilaženja, a ne mito i korupcija.

Sheldone, u pravu si, ali je to nebitno. :-) Meni. Tebi možda nije.

 

Meni je ocjena publike uvijek bila dobar pokazatelj o kvaliteti filma i to baš na RT-u. IMDB već odavno nema realne ocjene.

 

13 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Pročitajte malo i te "pozitivne" kritike na Rottenu, nije sve baš crno-belo. Daju filmu onaj Fresh Tomato a u opisu piše da film baš i nije nešto. Tako da tih 90%+ nije baš mjerodavno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
DowlaBoy kaže...
Pročitajte malo i te "pozitivne" kritike na Rottenu, nije sve baš crno-belo. Daju filmu onaj Fresh Tomato a u opisu piše da film baš i nije nešto. Tako da tih 90%+ nije baš mjerodavno.

 Fim nije baš nešto ali da mi Disney ne lupi reklamnu blokadu i da ne riskiram ogromnu količinu fanova koji mi mogli prestat klikati na stranicu, a i da druge producentske kuće slučajno ne vide kako dajem objektivne kritike i počnu me ignorirati dat ću pozitivnu kritiku. Ali ga neću previše hvaliti da ipak zadržim barem minimum samopoštovanja. 

13 godina
offline
Star Wars: The Last Jedi

Mislim da je cijela polemika krenula u krivom smjeru. Problem filma nije nerealna fizika (koja btw u rijetko kojem filmu biva realno prikazana) nego priglupa i nedorečena priča puna rupa, kao i napuštanje osnovne filozofije SW. 

 

Isto se dešava i sa novom Star trek serijom, gdje nema više filozofskih, etičkih i moralnih dvojbi, rasprava i akcija, nego čisto, ubi, zakolji, prevari...

 

Još fali da snime novi serijal ili film sa tematikom Dine, da izbace sve i daju režiju Michael Bayu.

 

 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
maximus007 kaže...

Mislim da je cijela polemika krenula u krivom smjeru. Problem filma nije nerealna fizika (koja btw u rijetko kojem filmu biva realno prikazana) nego priglupa i nedorečena priča puna rupa, kao i napuštanje osnovne filozofije SW.

 znači... već onako njonjavu priču sa pličina povijesne zbiljnosti sada su još uspjeli provući i kroz gusto granje... uopće ti ne vjerujem, zar je moguće bezpridržajnije?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 10:52 (Louis Pluto).
15 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi

Točno to. Fizika moze kvariti dojam ali to nije kljucno. Najveci problem je nedostatak bilo kakve suvisle priče-nekog momenta da te zaintrigrira. Ono oni nas proganjaju a mi bjezimo i usput se soramo- nikako nije priča sama po sebi-takvih filmova mogu snimiti tisuću.

Potpist takodjer za star trek. Ovaj zadnji film je bio nesto pre-grozno

15 godina
online
Star Wars: The Last Jedi

Pola sata pre dugo. 

Traženje probijača kodova i pol sata napucavanja teretnih brodova je trebalo biti izbačeno.

Također patetična linja sa Snoke-om gdje kaže ubijanje pravog neprijatelja je uništilo tu scenu. Inače dobra ideja. Samouvjerenost sitha koja ga košta vjerojatno života.

 

Ljudi očekivali svemogućeg Luka koji će sve uništavati lightsaberom a dobili su 2. verziju ostarjelog Bena koji ne maše sa sabljom nego rješava sve na intligentiji način 

 

7/10 po meni, bilo bi 8 da je skračeno za ovo 2 što sam naveo.

 

 

Fiziku i slične stvari nikad nije imalo smisla analizirati u SW.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 11:06 (plavi08).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
A jek kome palo na pamet da je snoke dopustio da ga on ubije
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
gurusinj kaže...

 Znači od sada nadalje ne moramo više misliti o smislu ili poruci filma. Moramo prihvatiti činjenicu da su filmovi postali zabava za djecu i glupane?!

Ja osobno s gađenjem odbacujem tu tezu i odbijam se opustiti i uživati dok me neko hebe u mozak.

Smisao i poruka? Wat? Pricamo o SW-u, nikad nije bilo ni smisla ni poruke, ovo je zabava...

9 godina
online
Star Wars: The Last Jedi

jedna od boljih recenzija koje sam pročitao, film me kao star wars fana totalno razočarao na svim razinama

 

malo kad se sjetim kakve su to znale biti i igrice, kakve priče i likovi, pa kad odem na youtube i pogledam sw: the old republic trailere mogu to gledat satima, koje su to ideje bile, koji je to svijet mogućnosti ta galaksija, pa čovječe božji sa budžetom od 300 milijuna dolara kakvu ti filmčinu možeš napravit, da se usereš, a oni naprave ovako dosadno sranje i uvedu užasne likove "zato da bi stvorili poruku da i najobičniji među nama mogu zapaliti iskru koja će donijeti dobro". moram povraćat i kenjat u isto vrijeme

 

sad su ovim smećem usrali i epizodu 7, koja je imala previše sličnosti sa novom nadom, ali je ipak imala hana i chewia, bilo je zabavno i postavila je mnoga zanimljiva pitanja na koje smo jedva čekali odgovore i eto, kurč*na

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi

ako nema Smisla onda bome nema ni zabave

14 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
virtuozo kaže...

ako nema Smisla onda bome nema ni zabave

Onda si podosta ogranicenih svjetonazora...

13 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
ansha kaže...
virtuozo kaže...

ako nema Smisla onda bome nema ni zabave

Onda si podosta ogranicenih svjetonazora...

 Ajd molim te pojasni što je pisac time želio reći?

Besmislena zabava, koja je sama sebi svrha, uvijek je kratkog vijeka.

 

15 godina
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
Louis Pluto kaže...
virtuozo kaže...
Od svega losega mozda je kraj ipak najjadniji. Kada vojska oobunjenika nije sa blasterima u stanju pomaknut tri kamena pa onda Ray dolazi u ispomoc sa silom

ali... uvijek moraš upotrijebiti silu kako bi micao predmete, probaj sam doma uperit lampu u ormar pa ćeš vidjet kada će se maknut, bravo dizni idem kupit kartu... za trajekt

 dječaci, zaboravljate podzakonsku uredbu prema kojoj "sila boga ne moli".  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi
maximus007 kaže...
ansha kaže...
virtuozo kaže...

ako nema Smisla onda bome nema ni zabave

Onda si podosta ogranicenih svjetonazora...

 Ajd molim te pojasni što je pisac time želio reći?

Besmislena zabava, koja je sama sebi svrha, uvijek je kratkog vijeka.

 

Cuj njega, zvuci ko da popa nekog slusam. Ocjenjivat film po tome ima li smisla i poruke je strasno ograniceno, postoje vrhunski filmovi (ne samo komedije) bez ikakvog smisla i poruke kao sta postoje smeca sa smislom i porukom..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi

HVALA, bez zezanja, svima! Razbudili ste me  Ovaj kaos mišljenja je kreativan. Forum je divan.  Odmah nakon čitanja recenzije i vaših poruka sam kupio ulaznicu za večeras. Totalno sam bio odustao od gledanja toga filma u kinu, iako sam klasični štovatelj. I onda samo taj jedan navod iz filma: "Let the past die. Kill it, if you have to. That's the only way to become what you were meant to be." -Kylo Ren - Sve je jasno. I u vezi Star Wars sage i svih drugih. Sve. Evolucija. Zakon promjene. I promjene nas koji to sve pratimo. Yeeeeee!  Idem gledati i sudjelovati u tom procesu.

Let go of any expectations and look to generate curiosity in the process, rather than expectation in the result. ~Andy Puddicombe
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 13:24 (Zeljko B).
 
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars: The Last Jedi

Najtrivijalnija zabava (npr. parodija) mora biti smisleno slozena jer inače nema nikakvog smisla i tu onda nije nista zabavno. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice