Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

poruka: 16
|
čitano: 4.429
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView".
16 godina
offline
Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

Sad me sram, ovaj huawei jadan ima samo 4 kamere. Bolje da ga više ni ne vadim da se ne sramotim. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

previše mesa na bradi telefona... ajd gore mi je i drago da je meso, jer mi je to bolja opcija od zuba... ali ipak, ovo je dizajn za 2017. godinu... no ako bude baterija dostojna tog dodatnog mesa (čitaj 4500+ mAh) onda OK... A i SD845 im ne ide na ruku. sve zavisi o cijeni... s kamerom teško da mogu postić nekakav wow efekt pored P20 Pro i Mate 20 Pro, a uskoro izlazi i P30 Pro

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 17:51 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
Ova kineska Nokia misli da je Apple. Ne vidim ovo ispod 600-700 eura. Sto se tice procesora uvijek kasne godinu dana.
10 godina
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
lllnuclearlll kaže...

previše mesa na bradi telefona... ajd gore mi je i drago da je meso, jer mi je to bolja opcija od zuba... ali ipak, ovo je dizajn za 2017. godinu... no ako bude baterija dostojna tog dodatnog mesa (čitaj 4500+ mAh) onda OK... A i SD845 im ne ide na ruku. sve zavisi o cijeni... s kamerom teško da mogu postić nekakav wow efekt pored P20 Pro i Mate 20 Pro, a uskoro izlazi i P30 Pro

 

Totalno demode 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
Prepravljam mobitele iz demode u mode!
 
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

Dizajn možda je zastario, ali opet se, kao mnogo puta u životu, ispostavlja kako nešto starije ne znači i lošije. Konkretno, ovaj mobitel izgleda ljepše od friško predstavljenog galaxy s10 (galaxy s 9 je i dalje najljepši mobitel ikad, s10 je neviđena dijaznerska degradacija), izgleda ljepše od huawei mate 20 pro, a i ljepše od rendera za p30 koji će imati čak najgori mogući noč od svih nočeva, a to je onaj mali polukružni noč. O tome koliko ljepše izgleda od aktualnih iPhonea nema potrebe trošiti riječi. Btw, iphone od 1300€ također ima dizajn iz 2017. godine, ali to se kod njega manifestira potpuno drugačije nego što je to u ovom slučaju sa nokiom, jer zadnje dvije generacije iPhone imaju jako jako loš izgled, naravno mislim da prednju stranu mobitela.

 

Taj isti "ružni dizajn" daje čisti displej bez rubova i nočeva, ali isto tako i prostor za veću bateriju.

 

Što se tiče procesora, to je jedini potencijalno neoprostiv potez. Ali, za sve koji ne prate razvoj ovog mobitela, njegovo predstavljanje je trebalo biti 1.10. Projekt je od početka bio označen kao jedan od ambicioznijih u zadnje vrijeme u mobilnom svijetu zbog specifičnog kamera sustava. 1.10. mobitel nije zadovoljio izrazito visoko postavljenim zahtjevima u pogledu fotografije koje su nametnuli čelnici tvrtke te je došlo do odgode. Isti ti čelnici su nedavno izjavili kako su napokon postigli ono što su od početka zamišljali sa ovim mobitelom, a to je besprijekorna kvaliteta fotografija. Ovaj mobitel će 24.2. pokazati koliko su smiješni bili svi koji su govorili kako se napredak u odnosu na kamere mate 20 pro i samsungovih mobitela ne može postići. Kamera će pomest kamere konkurencije. Na to se sve nadovezuje odabir procesora. Naime, cjelokupni sustav kamera pokreće zasebna procesorska jedinica koja je razvijena od tvrtke light u suradnji sa hmd-om, ali isključivo za procesor 845, kao što je to nekoć radila toshiba u suradnji sa nokiom na kameri legendarne 1020 pureview. Svejedno, procesor 845 je mrcina čiji potencijal nije iskoristio nijedan mobitel prošle godine, a mnogi ga sa podsmijehom zamišljaju kao da se radi o 5 godina starom procesoru kad ga uspoređuju sa 855. Što hoću reći? Naravno da je bolje da je došao 855 procesor, ali 845 procesor u realnim uvjetima pri korištenju će vrlo malo ili nimalo zaostajati za npr. 855 iz s10 uređaja, iz prostog razloga jer pokreće čisti android. Kao što je nokia 8 sa 835 bila fluidnija od s9 sa 845. Kako bi se kompenzirala upotreba starijeg soca, cijena u startu ide dosta niže, te kupci dobivaju uređaj koji će realnim performansama stojati rame uz rame sa uređajima koji koriste aktualni soc, a uštedjet će pri tome lijepu svotu novca. 

 

Pored svega, ima unikatan dizajn sa poleđine, nešto potpuno drugačije od svega viđenog, originalno na kvadrat.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 20:31 (tomko).
Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
overhaul kaže...

Sad me sram, ovaj huawei jadan ima samo 4 kamere. Bolje da ga više ni ne vadim da se ne sramotim. 

 pogleč na ali babetini ima li kakva 3d naljka za dodati na poleđinu. mogel bi s njom oblepit čitav poklopac pa pusti nek pasu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

Ukus nikad nije bila stvar za raspravljanje ali brate kome je ova pozadina ljepa ima definitvno problem sa očima, jer ovo preseravanje sa brojem kamera je idiotizam, pogotovo jer 99,9% korisnika boli ona stvar jeli galaxy s7,8,9,10.... ima bolju sliku od huaveja, ajfona..... 

Ali brate ovo sa 6 kamera ozada je ružno i sumnjam da če to nokiu spasit od propasti, osim ako ne bude koštala max 300-400 eur ( a neće sigurno)

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
lllnuclearlll kaže...

>> A i SD845 im ne ide na ruku. 

>> s kamerom teško da mogu postić nekakav wow efekt pored P20 Pro i Mate 20 Pro,

ovo moze jedino marketinski ispranim mozgovima biti problem, pretpostavljam da veci dio konzumenata i jest ispranih mozgova..

a i kamere od huaweia su vise hype nego realno vrijede u odnosu na konkurenciju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 20:53 (nixass).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
nikonja kaže...

Ukus nikad nije bila stvar za raspravljanje ali brate kome je ova pozadina ljepa ima definitvno problem sa očima, jer ovo preseravanje sa brojem kamera je idiotizam, pogotovo jer 99,9% korisnika boli ona stvar jeli galaxy s7,8,9,10.... ima bolju sliku od huaveja, ajfona..... 

Ali brate ovo sa 6 kamera ozada je ružno i sumnjam da če to nokiu spasit od propasti, osim ako ne bude koštala max 300-400 eur ( a neće sigurno)

 

 a gledaj, do sada na svim mobitelima koji postoje radi maksimalno 1 kamera u nekom trenutku. Ovdje će svih 5 kamera imati istu rezoluciju i raditi istovremeno...Budući da je veličina senzora kod mobitela glavni ograničavajući faktor, ovime se može dobiti 5 puta veća površina senzora...eto već se tu isplatilo ubacivanje 5 kamera. U svakom slučaju treba sačekati 2 dana i vidjeti. Ove fore kod drugih sa više kamera, od kojih je jedna širokokutna, druga telefoto i slično, se nemogu usporedit sa ovim kod nokia 9. Da nebi pomislio da nešto blatim druge, i nokia je do sada koristila više kamera na taj način. Ovo sad je nešto novo, vjerojatno jedan od većih noviteta oko kamera kod mobitela.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 21:17 (tomko).
16 godina
online
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
nixass kaže...
lllnuclearlll kaže...

>> A i SD845 im ne ide na ruku. 

>> s kamerom teško da mogu postić nekakav wow efekt pored P20 Pro i Mate 20 Pro,

ovo moze jedino marketinski ispranim mozgovima biti problem, pretpostavljam da veci dio konzumenata i jest ispranih mozgova..

a i kamere od huaweia su vise hype nego realno vrijede u odnosu na konkurenciju

Ne govorim za sebe, ali većina kupaca kad vidi SD845 i SD855 bok uz bok po istoj cijeni, odabrat će SD855...  jbg... tako je to s tržištem...

 

A evo, kolega je gore objasnio i zašto se išlo na SD845... ukoliko cijena bude pristojna ovaj telefon bi mogao biti hit, ali ako stave cifru 450+ EURa, teško da će biti zanimljiv pored MI9 i sličnih modela, a uskoro bi mogao i Poco F2 rasturiti tržište.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 23:11 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

Tomko, ne moze se bas reci da je 5 senzora kao da imas jedan senzor 5x veći. Piksel pojedinscni je i dsdal jako mali, opticne nesavršenosti dolazi do izrazaja pogotovo kod velikih otvora blende. 

Bit ce ce jako trsko spojiti svih 5 fotografija u jednu bez nekih vidljivih prelaza (ako to funkcionisalo na taj nacin) plus sredina kadra ce imati najvise detalja jer ga pokriva tele leća, al ce ta leca imati manji otvor blende, tj morst ce se povecati ISO a to ce uticati da bude i više šuma. Al haj da vidimo kako ce ce na kraju izgledati

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
.jpg kaže...

Tomko, ne moze se bas reci da je 5 senzora kao da imas jedan senzor 5x veći. Piksel pojedinscni je i dsdal jako mali, opticne nesavršenosti dolazi do izrazaja pogotovo kod velikih otvora blende. 

Bit ce ce jako trsko spojiti svih 5 fotografija u jednu bez nekih vidljivih prelaza (ako to funkcionisalo na taj nacin) plus sredina kadra ce imati najvise detalja jer ga pokriva tele leća, al ce ta leca imati manji otvor blende, tj morst ce se povecati ISO a to ce uticati da bude i više šuma. Al haj da vidimo kako ce ce na kraju izgledati

 ma jasno da nije ni blizu tako jednostavno kako sam ja naveo, ima tu puuuuno problema oko sklapanja svega u cjelinu. Živi bili pa vidjeli kako će izgledati sve skupa

8 godina
odjavljen
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
Bezveze ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView

Ako bude nešto na ovu foru, moglo bi to biti jako dobro...

 

https://light.co/camera

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stigli i službeni renderi Nokije 9 PureView
lllnuclearlll kaže...

Ako bude nešto na ovu foru, moglo bi to biti jako dobro...

 

https://light.co/camera

Mislim da i ide na tu foru, ispod imena Nokia 9 Pureview stoji Powered by Light, koji se bavi računalnom fotografijom....uglavnom, procurila je jedna fotografija uslikana ovom nokijom, izgleda fenomenalno...dojmovi fotografa koji je slikao tu fotografiju su odlični, još 2 sata i sve će biti poznato. Definitivno najuzbudljivije i najiščekivanije predstavljanje nekog smartphonea na ovogodišnjem sajmu MWC

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 14:24 (tomko).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice