Stiže microSD kartica od 512 GB

poruka: 26
|
čitano: 8.441
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stiže microSD kartica od 512 GB".
10 godina
neaktivan
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

Po meni bi bilo logičnije da ponude najmanje 2terabajta za iste novce.

Kad su se microsd kartice počele koristiti evo znale su imati po 1gb, 2gb  (govorim otprilike)  a telefoni su imali po 15, 20 megabajta interne memorije. Pa je bilo super imati na microsd pjesme i slušati koliko želiš. 

Poanta imati tako veliki kapacitet je da se može lakočom prebaciti na novi smartphone, sad je to skoro blizu interne memorije pa se čak i gubi smisao imati microsd. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Realno ni 256gb baš nema kod nas u Hrvata
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Stiže microSD kartica od 512 GB

Ako sam se u nečemu "neugodno" iznenadio, to je onda cijenom za tu karticu, skorom 300.00€ ?!?! 

 

Svaka njima čast, ali radije ću uzeti mobitel sa 512GB interne memorije! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Stiže microSD kartica od 512 GB

kupujem microSD i SDHC od 1 i 2gb, ako tko ima nek se javi

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

a gdje su komentari tipa kome treba ovoliki kapacitet?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

kome treba ovoliki kapacitet?

What could possibly go wrong?
 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

Inace microsd se koristi samo u mobitelima, da mi je znati kako ces internu memoriju od mobas staviti u neku kameru. Cijene je visoka ali nista strasno jer 400gb kartica dodje samo 10eur jeftinije. Ako ti treba kapacitet kupis par komada od 128gb i rijesen problem. Ja sam svoju platio oko 40 eur

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 16:55 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Pozdrav, ne znam šalite li se, ali moguće da imam dvije kartice od 2 GB pa ako ste zainteresirani super :D
16 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

jeeah, ja naručio jednu kinesku od pola Tb, napišem recenziju kad stigne 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 22:20 (Xidrus).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Mislim da ces se sam iznenaditi dok neces moci staviti par Gb na nju.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Markić7 kaže...

Po meni bi bilo logičnije da ponude najmanje 2terabajta za iste novce. 

 

Ako ne bar 20 :-) (pa još za iste novce). Gle, gabariti su 11x15mm, memorija ne može biti veća od 10x10mm. Svaka čast Mooreovom zakonu i sl., ali "budimo realni pa tražimo nemoguće" nemere fercerat ako nevidljiva ruka tržišta to doista i ne zatraži.

 

ATJLučko kaže...

Ako sam se u nečemu "neugodno" iznenadio, to je onda cijenom za tu karticu, skorom 300.00€ ?!?! 

Svaka njima čast, ali radije ću uzeti mobitel sa 512GB interne memorije! 

 

 Cijena eksponencijalno raste. Iznad 128GB se ne ispalti uzimati ako ne trebaš profesionalno (rel. brzo amortiziraš komfor).

 

Patrick_cro kaže...

Inace microsd se koristi samo u mobitelima, da mi je znati kako ces internu memoriju od mobas staviti u neku kameru. Cijene je visoka ali nista strasno jer 400gb kartica dodje samo 10eur jeftinije. Ako ti treba kapacitet kupis par komada od 128gb i rijesen problem. Ja sam svoju platio oko 40 eur

 

"microsd se koristi samo u mobitelima"??? Promisli još jednom.

"da mi je znati kako ces internu memoriju od mobas staviti u neku kameru." Magična riječ: ADAPTER. za SD, mini SD, ...koji god želiš.

 

Patrick_cro kaže...
Mislim da ces se sam iznenaditi dok neces moci staviti par Gb na nju.

 

Gle, gro godina kupujem preko AliExpress (prije sa eBaya), sa čudno-ime-kinezima, baš nikad nisam imao problema. U biti, jedino sam imao problema sa Sun-ovim šminkerskim karticama, top modeli su preskupi a njihovi "pro class10" su (bar bili) puno lošijih performansi od nazivnih. I znali su imati problema s kompatibilnošću. Doduše ja ih nisam koristio za live video recording, ali opet.
No ako si "mudrac" pa kupuješ npr 300GB za 20€, onda si vjerojatno popušio. 

15 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

Izgleda da ti neznas citati sa razumijevanjem, a sta se tice kineskih kartica vec ih je dosta njih narucilo i dok je pokusavalo popuniti do kraja nisu mogli, ili je pola podataka prepisano tako da te kineske su govno a ne stvarni kapacitet. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Patrick_cro kaže...

Izgleda da ti neznas citati sa razumijevanjem, a sta se tice kineskih kartica vec ih je dosta njih narucilo i dok je pokusavalo popuniti do kraja nisu mogli, ili je pola podataka prepisano tako da te kineske su govno a ne stvarni kapacitet. 

 

1) Nepismen si. Točnije, polupismen. Daj se malo više potrudi.

 

2) Ja te citiram, kopiram i zalijepim tvoju izjavu i onda - ja ne znam čitati s razumijevanjem???

Ovo da se "microSD kartica koristi samo u mobitelima" ti je glupost za sebe, moram li ti to dodatno objašnjavati? TI koji pozivaš na "čitanje s razumijevanjem" - pročitaj članak još jednom, već ti je nabrojano par tipova potencijalnih uređaja koji nisu mobiteli. A nisu spomenuti ni tableti ni ultrabookovi (u biti, gomila razne moderne elektronike) koji pod normalno koriste SD ili microSD.

 

3) "da mi je znati kako ces internu memoriju od mobas staviti u neku kameru" - već ovdje si sam sebe javno masakrirao (to ti čak nisam htio spominjati ranije).

Makar neki mobiteli / tableti koriste i microSD kao fiksnu "internu memoriju", to nije tipična uporaba. Ostatak čovječanstva, za razliku od tebe, razumije, a mnogi i koriste, SD kartice na standardan način: ubace je u predviđen utor uređaja. Ponekad je ta kartica teže dostupna, pa treba npr skidati poklopac ili odvinuti vijak, no to ne mijenja na stvari.

Digitalne kamere već odavno koriste SD, standardno. Čak i Sony koji se tome dugo opirao i gurao svoje formate digitalne memorije.

 

4) Što se tiče "kineskih kartica", vrli "cro" neznalico, dvije trećine ukupne svjetske proizvodnje je iz Kine (uključujući Intel). Ostatak je (uglavnom) Samsungov.

> "vec ih je dosta njih narucilo..."

To što ekipa iz tvoje špilje ne zna naručivati preko weba pa ih prevare, ali baš ništa ne znači. Kupuj samo od onog koji ima 99+% zadovoljnih kupaca (od povećeg broja) i koji ima dućan stariji od "par mjeseci" (ili manje). Abnormalno niske cijene su porez na budale. Prijevara uvijek ima, s karticama su poznate već dugo (pa i SSD-ovima!), čaki običnim AA / AAA baterijama. To je naprosto test inteligencije. Nismo svi za sve, nažalost ili na sreću.

15 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

Boze dragi daj procitaj postove pa onda komentiraj, a ne da izvaljujes gluposti. Citiras samo dio teksta, a nisi uopce skuzio da je sarkazam na post da ce forumas radije kupiti mobitel od 512gb, tak da ako sam ja nepismen ti si sigurno corav. Zato je i bio komentar kako ce staviti internu memoriju od moba u druge uredaje. Failao si iq test i to zesce

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Patrick_cro kaže...

Boze dragi daj procitaj postove pa onda komentiraj, a ne da izvaljujes gluposti. Citiras samo dio teksta, a nisi uopce skuzio da je sarkazam na post da ce forumas radije kupiti mobitel od 512gb, tak da ako sam ja nepismen ti si sigurno corav. Zato je i bio komentar kako ce staviti internu memoriju od moba u druge uredaje. Failao si iq test i to zesce

 A oklen bi ja trebao ubrat da je to sarkazam? Budi pismen pa čovjek neće morati dešifrirati. A ako je "sumljivo", sarkazam staviš u navodnike i sve 5.
Plus, post na koji se pozivaš je treći iznad, pa bi ja sad trebao pratiti tvoj tok svijesti da znam kome ti i zašto... nhf.

15 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Ne treba puno da se shvati da je sarkazam, ti si se raspisao sve u 16 a da nisu procitaj par postova koja su u temi.
Tvoj post je vjerojatno duzi od svih ostalih u temi zajedno.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Patrick_cro kaže...
Ne treba puno da se shvati da je sarkazam, ti si se raspisao sve u 16 a da nisu procitaj par postova koja su u temi.
Tvoj post je vjerojatno duzi od svih ostalih u temi zajedno.

 Fora je u tome da je već bio, prošle godine, skoro identičan članak. I bio je vrlo sličan komentar tvojem (ali ne sprdnja nego ozbiljno). A ovdje je pravilo da, ako netko ozbiljno napiše npr "SD kartice skuplje od 100kn su glupost" (pa makar i da su od 500TB) i nitko to ne poklopi, vrlo brzo dobiš desetke još glupljih komentara.
A više puta ponavljana laž (ili glupost) ođe postaje istina.

Konkretno: baš za sd kartice, Win Phone & iPhone juzeri koji ih nisu mogli imati, imali su stotine takvih "argumenata".

U stvari, pogledaj još jednom na ovom topicu prvi i treći post (na koji si i ti reagirao).

 

Što se pak ovog tvog drugog tiče ("kineske sd kartice su govno"):

upotrijebio si tipičan (loš) "argument" te ekipe. Kao što sam naveo, 2/3 svih SD su kineske, gomile ih proizvode za azijsko tržište pa se niti ne trude imati "homologaciju" za EU - tako da mi za njih ni ne znamo. Drugim riječima, uz malo opreza možeš pronaći identičnu karticu nekom "brendu", po puno nižoj cijeni (a velika je vjerojatnost da su u istoj tvornici proizvedene).

Ja sam npr kupovao (ultrajeftine a odlične) "Kingfast" SSD, dok su ljudi (ne samo ovdje već i vani) tvrdili da to mora biti kinesko govno jer nitko nije znao za njih a prejeftino je.

Sjećam se i da sam bio među prvima ovdje koji imaju Huawei mob, baš na ovom forumu su se ljudi sprdali s  tim "kinjarama".

I danas će ti većina ovdje reći da su Oppo, Xiaomi i Vivo "neka kineska smeća", a riječ je o 4., 5. i 6. najvećem proizvođaču na svijetu koji zajedno prodaju više smartphonea od Samsunga, odn. duplo više od Applea. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 12:04 (Zechina).
14 godina
neaktivan
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

Ni ovu od 128 gb ne mogu popuniti, ne vidim bas svrhu tih od pola terabajta

ne znam nista, ali ću naučiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Kingfast ssd se ne isplati kako god da pogledas jer nije nista posebno jeftiniji od ssd koje dobis u nadimak ducanu a, em je sporiji, bez garancije i ako rikne bacio si novce u vjetar. A ove marke koje si nabrojao zna svaki imalo upuceniji forumas. Riskirati 50-100kn za takav ssd je po meni totalno neisplativo jer se dogodilo i sa boljim markama ssd da su otisli u kratkom roku.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
tpg kaže...

Ni ovu od 128 gb ne mogu popuniti, ne vidim bas svrhu tih od pola terabajta

  naravno da nisi popunio  kad ne skidaš redtube clipove u full hd!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB
Xidrus kaže...
tpg kaže...

Ni ovu od 128 gb ne mogu popuniti, ne vidim bas svrhu tih od pola terabajta

  naravno da nisi popunio  kad ne skidaš redtube clipove u full hd!

 Nije da nemam ženske :D ahaha

ne znam nista, ali ću naučiti
12 godina
neaktivan
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB

Sve je relativno.Ubodeš u mobitel/kameru,snimanje videa u fhd ili 4k...svatiš da i nije puno prostora.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
13 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

upravo testiram jednu takvu na h2testw

write zavrsio sa 8,9 mb/s, a read upravo zapoceo, trenutno ide 13-14 mb/s

sto kako sam skuzio za koristenje u mobu bi i bilo ok za slike i fhd snimanje...

ALI kako ovo pisem, upravo se pojavila greska, citiram:

 

the media is likely to be defective

7,4gb ok

2,9gb data lost (i penje se)

 

od ovoga mogu lijepo zakljucit da je kartica od 8gb i da cu lijepo traziti refund (svih OGROMNIH 12 dolara xD) prilozesci sve screenshotove koje napravim

 

(kartica je kao fol brandirama Verbatim, class 10 U1 i taj djir)

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Stiže microSD kartica od 512 GB

Ima toliko fake micro sd kartica, tako da nista cudno da si naletio na jednu, sva sreća pa mozes refundirati. Imas kopija sve i jedne danas poznate firme se kartica, ima dosta yt videa kako raspoznati org od fake ali ne sumnjam da ce i dalje fake pakiranja usavrsiti.

Edit: Xindrux gdje je taj test kartice? nije valjda da nije jos dosla a prosla su 4mj? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 17:09 (Patrick_cro).
13 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

ne kuzim samo kako svi ljudi (a bilo je 200+ komentara) pisu da je kartica ok...sta nitko se nije prvo sjetio napraviti test? svi trpaju podatke, pa poslije nece moc citati nakon sta prode 8gb...mah

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Stiže microSD kartica od 512 GB

A moguce da su odmah stavili komentar da valja, ili da uopce nisu testirali niti probali popuniti karticu. Ja sam ovih dana uzeo 200gb uhs1 a1 od sandiska i to za cca 55eur sa Amazona. Testirao odmah makar je cijena normalna za tu karticu i taj kapacitet

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice