Što je u stvari blockchain i kako radi?

poruka: 33
|
čitano: 15.950
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što je u stvari blockchain i kako radi?".
8 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Long live and prosper!!!

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

kolega, dajte indeks. izvrsno! (jedino je Marica malo skupa ali valjda vrijedi ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Dobar clanak, iako me takve stvari previse ne zanimaju. 👍🏻
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Odlican clanak!

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Koma... Znači grafičke kartice s normalnim cijenama možemo zaboraviti u budućnosti?

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Friday kaže... 

 Zašto hype? Blockchain tehnologija će koristiti čovjeku kao što je TCP/IP omogućio današnji internet. Od pisaće mašine, parnog stroja do izmjenične struje, sve su to osporavani projekti bili. 

 

Pogledaj newsweekov komentar '95. o webu. Uviđaš sličnost? 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 14:29 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
hrvooje kaže...

 Zašto hype? Blockchain tehnologija će koristiti čovjeku kao što je TCP/IP omogućio današnji internet. Od pisaće mašine, parnog stroja do izmjenične struje, sve su to osporavani projekti bili. 

 

Pogledaj newsweekov komentar '95. o webu. Uviđaš sličnost? 

 i kotač je (kao koncept) pronašao mnogu primjenu u svakodnevici i noćnici, usprkos oštrom protivljenju dijela australopiteka i izgubljenih karika evolucijskog lanca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

nikad me nije zanimalo a sad kad sam pročitao članak u buga još i manje

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
blackalbum kaže...

nikad me nije zanimalo a sad kad sam pročitao članak u buga još i manje

Zašto onda imaš potrebu komentirati?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
hrvooje kaže...
Friday kaže... 

 Zašto hype? Blockchain tehnologija će koristiti čovjeku kao što je TCP/IP omogućio današnji internet. Od pisaće mašine, parnog stroja do izmjenične struje, sve su to osporavani projekti bili. 

 

Pogledaj newsweekov komentar '95. o webu. Uviđaš sličnost? 

 

 

Pa jel nije hype? Nesto sto se pojavljuje na gotovo svima portalima svaki dan a nije hype? Za covjecanstvo je trenutno gotovo pa beskoristan (nama PCMR vise stete nego koristi od toga).

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Sve ce to biti dobro! 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Friday kaže...

 

Pa jel nije hype? Nesto sto se pojavljuje na gotovo svima portalima svaki dan a nije hype? Za covjecanstvo je trenutno gotovo pa beskoristan (nama PCMR vise stete nego koristi od toga).

 Hype ili ne, prodaja komponenti za rudarenje je ogromna... Pa grafičku više ne možeš kupit po normalnoj cijeni, a i da hoćeš dat par tisuća kuna za grafu kojoj je vrijednost 1500kn ne možeš jer ih jednostavno nema.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
lllnuclearlll kaže...
Friday kaže...

 

Pa jel nije hype? Nesto sto se pojavljuje na gotovo svima portalima svaki dan a nije hype? Za covjecanstvo je trenutno gotovo pa beskoristan (nama PCMR vise stete nego koristi od toga).

 Hype ili ne, prodaja komponenti za rudarenje je ogromna... Pa grafičku više ne možeš kupit po normalnoj cijeni, a i da hoćeš dat par tisuća kuna za grafu kojoj je vrijednost 1500kn ne možeš jer ih jednostavno nema.

 

Pa zato i kazem da PCMR ima vise stete nego koristi

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Ma kakve stete, kada sam bio klinac nisam si mogao priustiti gpu skuplji od 800 kn i igrao sam se savim dobro...

 

Tko se oce igrati, ima grafi za igrat...

 

Tko zeli benchat, neka zavuce ruku u djep...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Kant kaže...

Ma kakve stete, kada sam bio klinac nisam si mogao priustiti gpu skuplji od 800 kn i igrao sam se savim dobro...

 

U ovom kontekstu dzepni biljar ne smatramo pravom igrom...

 

Inace, ja imam prastaru grafu koja me posve solidno sluzi. Ali ima masa ljudi koji slazu kofniguracije i u problemu su zbog nestasice i cijena.

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Friday kaže...
Kant kaže...

Ma kakve stete, kada sam bio klinac nisam si mogao priustiti gpu skuplji od 800 kn i igrao sam se savim dobro...

 

U ovom kontekstu dzepni biljar ne smatramo pravom igrom...

 

Inace, ja imam prastaru grafu koja me posve solidno sluzi. Ali ima masa ljudi koji slazu kofniguracije i u problemu su zbog nestasice i cijena.

 Pa i ja sam u problemu, jer se sjećam kad su cijene dizela bile 3,5 kn. Danas plaćam preko 8 kn. Kad sam bio tinejđer, izlazio van, pivo je u birtiji bilo 6kn. Prije 10 godina, jutro zemlje je bilo 2k €, danas je 4k€. Koje vrijeme uzeti kao referentnu točku za usporedbu cijena? Danas je danas. Jučer je nekad bilo, danas se samo spominje. 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
neaktivan
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Znači svi računaju, a samo jedan je prvi i bude plaćen? Meni se to čini malo neoptimizirano.

Neće li uvijek oni s jačim hardverom biti brži od ostalih?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Odličan i počan tekst našega Denisa.

 

Da, svi pišu o blockchainu, jer je eto to danas popularno, te ljude veseli brza lova bez imalo truda.

Ali, nije baš tako.


Iako se puno piše, puno je bezveznih tekstova, pogotovo nestručnih.
To je i ono kada se igraju "povijesne" utakmice o nebitnog životnog značenja realno, pa se svi nađu komentirati taktiku, igru, igrače, trenera...bla, bla....

 

Blockchain je tu i sa nama misli ostati.

 

Ljudi koje vole tehnolgoiju, koji žive od nje, te na nju gledaju sa pozitivom, nemaju se čega bojati.

Oni koji su tehnološki luzeri, eh, oni bi već trebali.

U protivnom im ostaje samo HRT, stoljeće sedmo, državnotvorne stranke itd, itd,,, da čine smisao i esenciju njihovih nezanimljivih života.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 17:28 (PzKpfw).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Visak kaže...

Znači svi računaju, a samo jedan je prvi i bude plaćen? Meni se to čini malo neoptimizirano.

Neće li uvijek oni s jačim hardverom biti brži od ostalih?

 U pravilu ne jer postoje udruge minera, a blockchain udrugu vidi kao jednog vrlo jakog minera... Ali samostalno da kreneš s ne znam kakvom opremom vjerojatno nećeš izrudarit ništa... Dakle moraš se učlaniti u neku od udruga za rudarenje...

 

A ovo samo jedan bude plaćen je taktika tako da nema varanja sustava... Dakle da bi netko prevario sustav mora posjedovati racunalnu snagu veću od 50% sustava što je u praksi nemoguće ostvariti.

 

Po meni jedino bacanje el. energije, al bacamo ju i na hrpetinu drugih stvari tipa javnu rasvjetu...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
lllnuclearlll kaže...
Visak kaže...

Znači svi računaju, a samo jedan je prvi i bude plaćen? Meni se to čini malo neoptimizirano.

Neće li uvijek oni s jačim hardverom biti brži od ostalih?

 U pravilu ne jer postoje udruge minera, a blockchain udrugu vidi kao jednog vrlo jakog minera... Ali samostalno da kreneš s ne znam kakvom opremom vjerojatno nećeš izrudarit ništa... Dakle moraš se učlaniti u neku od udruga za rudarenje...

 

A ovo samo jedan bude plaćen je taktika tako da nema varanja sustava... Dakle da bi netko prevario sustav mora posjedovati racunalnu snagu veću od 50% sustava što je u praksi nemoguće ostvariti.

 

Po meni jedino bacanje el. energije, al bacamo ju i na hrpetinu drugih stvari tipa javnu rasvjetu...

 Javna rasvjeta je bitna za noćni život.

16 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Glavas_ZG kaže...

 Javna rasvjeta je bitna za noćni život.

Ma rasipamo se javnom rasvjetom koja nije efikasna, nije ekološka... Adaptivna eko rasvjeta bi bila puno bolje rješenje bez rasipanja el. energije, no to nećemo dočekati tako brzo.

 

Također hrpetina osvijetljenih reklama po gradovima, uz ceste itd. Takve stvari gutaju debelo više struje nego blockchain

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 17:54 (lllnuclearlll).
8 godina
odjavljen
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

ovo što ti veliš je kako bi trebalo

no kome je to u interesu

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
lllnuclearlll kaže...
Visak kaže...

Znači svi računaju, a samo jedan je prvi i bude plaćen? Meni se to čini malo neoptimizirano.

Neće li uvijek oni s jačim hardverom biti brži od ostalih?

 U pravilu ne jer postoje udruge minera, a blockchain udrugu vidi kao jednog vrlo jakog minera... Ali samostalno da kreneš s ne znam kakvom opremom vjerojatno nećeš izrudarit ništa... Dakle moraš se učlaniti u neku od udruga za rudarenje...

 

A ovo samo jedan bude plaćen je taktika tako da nema varanja sustava... Dakle da bi netko prevario sustav mora posjedovati racunalnu snagu veću od 50% sustava što je u praksi nemoguće ostvariti.

 

Po meni jedino bacanje el. energije, al bacamo ju i na hrpetinu drugih stvari tipa javnu rasvjetu...

 Jasno mi je da udrugu vidi kao jednog, ali opet tih udruga i raznih centara ima puno, pa svi osim jednoga rade uzalud.

Zašto uvijek ne zaradi onaj tko je najjači, jer logično bi bilo da je on uvijek prvi?

 

Ako imaš preko 50% možeš varati zato jer se u slučaju različitih blokova gleda kojih ima više? Kako plaćanje samo jednome to sprečava?

 

Javna rasvjeta nema baš neku alternativu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Visak kaže...

 Jasno mi je da udrugu vidi kao jednog, ali opet tih udruga i raznih centara ima puno, pa svi osim jednoga rade uzalud.

Zašto uvijek ne zaradi onaj tko je najjači, jer logično bi bilo da je on uvijek prvi?

 

Ako imaš preko 50% možeš varati zato jer se u slučaju različitih blokova gleda kojih ima više? Kako plaćanje samo jednome to sprečava?

 

Javna rasvjeta nema baš neku alternativu.

1. Taj najjači ne može obraditi baš sve transakcije, dok on radi na jednoj ovaj slabiji mu uzme drugu i obradi ju... Postoji hrpetina transakcija, rasporedi se to... Nisam neki stručnjak, no mislim da je tako.

2. Ne znam 

3. Javna rasvjeta može biti adaptivna, dakle da ne radi cijelo vrijeme nego da se pali ovisno o potrebi, također može biti vrlo efikasna s LED tehnologijom i reflektorima koji ju ne bi usmjeravali u zrak. Svijetleće reklamne panoe zabraniti.

4. Meni nije jasno zašto kompanija tipa Googlea, Applea, Intela, Samsunga i sl. ne upogoni nekakvo superračunalo i ne izrudari pun kxxxx bitcoina...

8 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Bit će jeftinih grafičkih kartica kad popusti manija oko kriptovaluta jer neko mora radit i "stvarne" poslove, ne možemo svi rudarit kriptovalute.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
Hajducka.Cesma kaže...

Bit će jeftinih grafičkih kartica kad popusti manija oko kriptovaluta jer neko mora radit i "stvarne" poslove, ne možemo svi rudarit kriptovalute.

 

Slazem se, netko treba biti zidat, netko doktor a netko rudariti kriptose!!!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

A da odgovorim i na vjecno pitanje, sto u stvari rudari kriptosa rade i koji je smisao svega...

 

Gledajte:

 

https://vimeo.com/98720197

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što je u stvari blockchain i kako radi?
lllnuclearlll kaže...

1. Taj najjači ne može obraditi baš sve transakcije, dok on radi na jednoj ovaj slabiji mu uzme drugu i obradi ju... Postoji hrpetina transakcija, rasporedi se to... Nisam neki stručnjak, no mislim da je tako.

 

 Ako sam dobro shvatio obrađuje se cijeli blok, i onaj tko ga prvi završi je 'pobjednik', pa se nakon toga prelazi na kreiranje slijedećeg, gdje taj opet sudjeluje ravnopravno s ostalima. ID prethodnog bloka je polazište za kreiranje novoga, pa nitko ne može krenuti s poslom dok prošli nije gotov. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
neaktivan
offline
Što je u stvari blockchain i kako radi?

Našao sam seriju članaka 

 

prvio dio - The Blockchain Explained to Web Developers, Part 1: The Theory

 

drugio dio - The Blockchain Explained to Web Developers, Part 2: In Practice

 

treći dio - The Blockchain Explained to Web Developers, Part 3: The Truth

 

Svi su članci long-read, ali sam ih čitao sa stajališta developera, i zaključci su im na mjestu. 

 

Nisu napisali BS članak od Blockchainu kako je to "revolucija" itd. nego su pokušali razviti konkretan projekt na blockchain tehnologiji, i došli do zaključka da je još jako nezreo 

https://neomedia.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.2.2018 20:17 (kakapo).
 
2 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice