Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn

poruka: 32
|
čitano: 15.843
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn".
15 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg

 

Par dodatnih informacija sa sigurnosnog i tehnickog aspekta ne bi skodile. Ako nista drugo, bar bi malo zatomile osjecaj citanja Promo clanka.

 

Npr. da li Iskon ima mogucnost udaljene administracije svojih uredjaja?

Imamo li pune administratorske ovlasti u web konfiguraciji?

39 kn uz potpisivanje ugovora na odredjeni vremenski period?

Ukoliko se uredjaj pokvari, postoje li troskovi zamjene?

Kolika je snaga uredjaja? (ovo je posebno bitno korisnicima, iz osobnog iskustva govorim nisam nikada montirao AP a da nisam morao objasnjavati kolika je snaga i da li je to stetno).

...

...

 

Osobno, Mikrotikovo rjesenje mi puno privlacnije djeluje, prvenstveno zbog provjerene kvalitete i tehnickog aspekta, ali i sigurnosnog (sto sam stariji sve veci paranoik postajem pa pridajem vise vaznosti tome)

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 8:22 (syncmaster245b).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg

1. Da, odnosno, imaju što im je potrebno za TS, osim ako skineš aplikaciju i preko nje to ne dopustiš.
2. Koliko znam, da.
3. Ja sam zatražio, za nikakav ugovor me nisu pitali.
4. Iskon mijenja ako se pokvari. Jasno, za to moraju imati pristup uređajima.
5. To iskreno ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 10:35 (Antoniio22).
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
syncmaster245b kaže...

 

Par dodatnih informacija sa sigurnosnog i tehnickog aspekta ne bi skodile. Ako nista drugo, bar bi malo zatomile osjecaj citanja Promo clanka.

 

Npr. da li Iskon ima mogucnost udaljene administracije svojih uredjaja?

...

 

Rado ću odgovoriti na sva dodatna pitanja, a i dopuniti tekst po potrebi - tu smo svi skupa upravo zato da se što bolje informiramo! Uređaji su bili kod mene desetak dana pa sam se imao prilike prilično dobro "upoznati" s njima :) Dodao sam neka pojašnjenja iz tvojih pitanja u sam tekst, a evo ih još i ovdje:

 

- Iskon može administrirati uređaje na daljinu, ako su spojeni izravno u njihov router

- admin ovlasti su potpune, ne nameću nikakva ograničenja

- nema nikakve ugovorne obaveze, jedini "limit" jest da korisnik mora imati Iskon Internet (bilo koji), dakle uslugu ne mogu uzeti oni koji koriste druge providere

- nema troškova zamjene, Iskon rješava sve sam

- snaga antena nije specificirana (Iskonov web, službeni PDF sa specifikacijama), dojma sam da više žele da se priča o ponašanju u praksi, nakon instalacije, nego o dBi

 

Što se Mikrotika tiče, slažem se da to može biti zgodnija varijanta za nekoga poput tebe ili mene, dakle iskusnjaru koja si sama zna sve konfigurirati, popraviti ako nešto prestane raditi i slično. Ova usluga Smart Wi-Fi više cilja na ljude koji žele riješiti probleme s kućnim Wi-Fi-jem na principu plug & playa. Ono što Mikrotik takvima neće dati, a ova AirTies kombinacija hoće, jest 0800 broj koji mogu nazvati ako nešto nekad zapne, nakon čega će im stvar biti riješena remotely, ili će se na vratima pojaviti tehničar 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 13:04 (Davor).
15 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Davor kaže...

 

Rado ću odgovoriti na sva dodatna pitanja, a i dopuniti tekst po potrebi -

Svaka cast Davore!

Moj naklon.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 11:48 (syncmaster245b).
14 godina
offline
Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn

preskupo i nepraktično,ja dolje u prizemlju imam iskon sa brzinom 10 mbita,a gore na katu sam uzeo tele 2  pokućni internet i ps4 ,kad odbijem ps4 i 5 igara,pokućni internet plaćam 100 kn mjesečno,plus imam 4 lan porta za uređaje koje nemaju wi-fi,puno bolje rješenje od ovog gore opisanog

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 15:48 (blackalbum).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
blackalbum kaže...

preskupo i nepraktično,ja dolje u prizemlju imam iskon sa brzinom 10 mbita,a gore na katu sam uzeo tele 2  pokućni internet i ps4 ,kad odbijem ps4 i 5 igara,pokućni internet plaćam 100 kn mjesečno,plus imam 4 lan porta za uređaje koje nemaju wi-fi,puno bolje rješenje od ovog gore opisanog

 Imal sam 7 Mbps Iskon, medutim sad imam Pokucni cca 40 Mbps... sto vise reci

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
offline
Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn

cek, cek, jel' to onaj isti iskon koji uz optiku daje router ZyXEL VMG5313-B30A bez gigabitnog mreznog prikljucka???

definitivno brzina wireless rjesenja dolazi do izrazaja na 100M: U oba slučaja prvo moramo jedan od dva čvora žicom spojiti na router.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 0:16 (flash6).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
A gigabitni bi ti trebao zbog čega točno? (S obzirom da Iskon daje brzine do 80Mbps) Za veću internet brzinu ti ne treba, a i ako krene Iskon s većim brzinama, morat će dijeliti i routere koji će imati gigabitne portove. Ako već hoćeš gigabitnu mrežu doma, onda si je sam složiš. Ne vidim kakve veze ISP ima s tim.

Lokalno će računala na smart wifi-u moći komunicirati većom brzinom (onom koju sami uređaji podržavaju), brzina interneta i potreba da se spoji žicom na router nemaju nikakve veze jedno s drugim.
14 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Antoniio22 kaže...
A gigabitni bi ti trebao zbog čega točno? (S obzirom da Iskon daje brzine do 80Mbps) Za veću internet brzinu ti ne treba, a i ako krene Iskon s većim brzinama, morat će dijeliti i routere koji će imati gigabitne portove. Ako već hoćeš gigabitnu mrežu doma, onda si je sam složiš. Ne vidim kakve veze ISP ima s tim.

Lokalno će računala na smart wifi-u moći komunicirati većom brzinom (onom koju sami uređaji podržavaju), brzina interneta i potreba da se spoji žicom na router nemaju nikakve veze jedno s drugim.

 

 

btw, samo za tvoju info iskon ima pakete sa optikom i brzinama do 200mbps, te i dalje daju isti gore navedeni router, tako da tvoja prica bas i ne drzi vodu.

 

s druge strane, za tebe znaci ima logike imati brzi WiFi (samo unutar stana, ne i brzi internet) ali ako zelis brzi LAN, onda si jos moras kupovati i gigabitni lan switch? i to samo zato jer operater uzima uredjaje koji kostaju u nabavi par centi manje? istina, ima logike...
...ili mozda ipak bolje zvuci logika gdje kad vec slazem sam, sve kupim sam i poslozim si infrastrukturu kako meni pase, bez skrtih rjesenja za tehnicki nepismene.

da napomenem, jos uvijek ima "nenormalnih", kao npr. ja, koji na racunalima, serverima, NAS-evima preferiraju LAN, a ne WiFi. znam da to mozda tebi zvuci cudno, no eto, tako je. jebiga, staromodan sam i pregazilo me vijeme pa jos uvijek preferiram i kvalitetu i brzinu...

8 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg

Ok, super ako imaju. Imat će i router koji podržava te brzine, a nije Zyxel. Isto tako, krivo razumiješ moju logiku. Poanta operatera je da ti dovete internet i da ti opremu s kojom taj internet možeš koristiti. Sve ostalo, lokalno, nije njihov problem, niti bi trebao biti, a i samim oslanjanjem ma operaterovu opremu kao bitnu za tvoju lan mrežu (osim za izlaz na internet), je neozbiljno, pogotovo ako umrežavaš NAS, servere i računala. To što ćeš i kako koristiti je tvoja stvar, a ni ja ni bilo tko drugi te ne nazivam staromodnim ni bilo kako drugačije. To je očito tvoj neki način izigravanja žrtve i ne znam čega sve ne, a svatko iole tehnički pismeniji, pa i ja, zna da je žica najstabilnije rješenje. Ljudi danas žele bežična rješenja i realno, ovo je među boljim stvarima koja se nude. S novim brzinama se taj sustav može još i bolje iskoristiti, a tko želi umrežiti računala tako, sretno mu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 11:44 (Antoniio22).
14 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Antoniio22 kaže...
Ok, super ako imaju. Imaju i router koji podržava te brzine, a nije Zyxel. Isto tako, krivo razumiješ moju logiku. bla, bla, bla...

ja samo komentiram da imaju router sa portovima na 100mbps kojeg uredno daju uz opticki prikljucak, te je isti neiskoristiv u odredjenoj mjeri.

ne vidim funkciju wifi mreze kod klasicnog korisnika osim da je koristi za pristup netu, sam se slazes da sve ostale tehnologije koriste napredni korisnici sto sam, uz odredjenu mjeru sarkazma i sam istaknuo.

 

drugim rijecima, da naglaseno ponovim: poanta je da operater isporucuje uslugu i neadekvatnu opremu za tu istu uslugu, sto je s moje strane gledista pomalo licemjerno.

 

moj komentar se nije odnosio na recenziranu opremu, vec je samo bio osvrt na tu nelogicnost u postupanju operatera. ne razumijem tvoj needucirani pokusaj obrane, kad svaka od cinjenica koje sam istaknuo i dalje stoji.

9 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
flash6 kaže...
Antoniio22 kaže...
Ok, super ako imaju. Imaju i router koji podržava te brzine, a nije Zyxel. Isto tako, krivo razumiješ moju logiku. bla, bla, bla...

ja samo komentiram da imaju router sa portovima na 100mbps kojeg uredno daju uz opticki prikljucak, te je isti neiskoristiv u odredjenoj mjeri.

ne vidim funkciju wifi mreze kod klasicnog korisnika osim da je koristi za pristup netu, sam se slazes da sve ostale tehnologije koriste napredni korisnici sto sam, uz odredjenu mjeru sarkazma i sam istaknuo.

 

drugim rijecima, da naglaseno ponovim: poanta je da operater isporucuje uslugu i neadekvatnu opremu za tu istu uslugu, sto je s moje strane gledista pomalo licemjerno.

 

moj komentar se nije odnosio na recenziranu opremu, vec je samo bio osvrt na tu nelogicnost u postupanju operatera. ne razumijem tvoj needucirani pokusaj obrane, kad svaka od cinjenica koje sam istaknuo i dalje stoji.

 Nemoj me ***at da u kuci imas samo jedan uredaj koji se spaja na internet?

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Zemljanin kaže...
flash6 kaže...
Antoniio22 kaže...
Ok, super ako imaju. Imaju i router koji podržava te brzine, a nije Zyxel. Isto tako, krivo razumiješ moju logiku. bla, bla, bla...

ja samo komentiram da imaju router sa portovima na 100mbps kojeg uredno daju uz opticki prikljucak, te je isti neiskoristiv u odredjenoj mjeri.

 Nemoj me ***at da u kuci imas samo jedan uredaj koji se spaja na internet?

 pojasni ovo molim te, na koga se referiras i otkud izvlacis taj zakljucak?

9 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
flash6 kaže...

 pojasni ovo molim te, na koga se referiras i otkud izvlacis taj zakljucak?

 Cendras o tome sto lan port ne moze izvuc max brzinu koju router podrzava, a realno nije to niti tolko vazno jer se ionako vise uredaja spaja na router te se ta max brzina dijeli.

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Zemljanin kaže...
flash6 kaže...

 pojasni ovo molim te, na koga se referiras i otkud izvlacis taj zakljucak?

 Cendras o tome sto lan port ne moze izvuc max brzinu koju router podrzava, a realno nije to niti tolko vazno jer se ionako vise uredaja spaja na router te se ta max brzina dijeli.

 WTF?

mozes li razmisliti sto si sad upravo rekao???

 

analogija za informaticki nepismene (ocito ima takvih):

1. vodovodu placam prikljucak, medjutim umjesto nekakvog standardnog tlaka od 6 bara, dobivam 4 ili 3. no sve to skupa nema veze jer ionako imam 5 slavina u stanu, pa kad nas nekoliko istovremeno otvori sve slavine ionako ne mozemo koristiti punih 6 bara?!? OK, karikiram, kriva je analogija, jer na tih nekoliko otvorenih slavina se niti ne primjeti neka razlika u tlaku od 6 bara, no kod 2 se vec primjeti.

2. dodjem u mesnicu i trazim kilu mesa. mesar mi odreze tocno kilu, naplati, pa od komada odreze za sebe 200g jer je procijenio da mi to ne treba, ionako radim rucak za cetvoro ljudi pa cu to meso podijeliti?!?

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 15:30 (flash6).
9 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Kak ne kuzis da ako imas vezu od 120 Mbita i lanove koji podrzavaju max 100 Mbita, zakinut si za 20 Mbita ako koristis samo taj jedan port, ali ako koristis vise ( tko nema barem troje uredaja online u kuci?) jedan se spaja na lan, drugi se spaja na WiFi itd. pa na kraju ipak povuces max brzinu koju ti 4G linija nudi! Kuzis?
Battlenet - TheProdigy#2234
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Zemljanin kaže...
Kak ne kuzis da ako imas vezu od 120 Mbita i lanove koji podrzavaju max 100 Mbita, zakinut si za 20 Mbita ako koristis samo taj jedan port, ali ako koristis vise ( tko nema barem troje uredaja online u kuci?) jedan se spaja na lan, drugi se spaja na WiFi itd. pa na kraju ipak povuces max brzinu koju ti 4G linija nudi! Kuzis?

 majstore, razgovaram ovdje sa dva covjeka koji imaju razlicitu viziju kako bi kucna mreza trebala izgledati, a ni jedan nije u stanju ispratiti poantu primjera o kojem ja govorim.

dakle: situacija je da si ti obican iskon korisnik. nemas niti jedan zicani uredjaj u kuci i zelis prosiriti doseg svoje WiFi mreze sa paketom extendera iz ponude tvog ISP-a. upiknes pricu u LAN port (100Mbit) i hvalis se brzinom svoje bezicne WiFi mreze, a nisi svjestan da te tvoj ISP zakinuo upotrebom cheepex routera. OK? jesi li sad shvatio moju poantu?

8 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg

Nijeme s ničim zakinuo ako i tako nemam brzinu veću od 50M

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 11:42 (Antoniio22).
8 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
A i žicom isto, jer svaki ima 2 gigabitna porta.
8 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
@Zemljanin Za sve brzine veće od 100M moraš imati router sa portovima koji te brzine podržava. Ovakve priče sa dijeljenjem prometa zaboravi.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
flash6 kaže...

 majstore, razgovaram ovdje sa dva covjeka koji imaju razlicitu viziju kako bi kucna mreza trebala izgledati, a ni jedan nije u stanju ispratiti poantu primjera o kojem ja govorim.

dakle: situacija je da si ti obican iskon korisnik. nemas niti jedan zicani uredjaj u kuci i zelis prosiriti doseg svoje WiFi mreze sa paketom extendera iz ponude tvog ISP-a. upiknes pricu u LAN port (100Mbit) i hvalis se brzinom svoje bezicne WiFi mreze, a nisi svjestan da te tvoj ISP zakinuo upotrebom cheepex routera. OK? jesi li sad shvatio moju poantu?

 Kuzim ja da nije ok  s njihove strane, samo sam htio reci da postoji mogucnost da se iskoristi max bandwidth :-)

Battlenet - TheProdigy#2234
14 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Na iskonovoj stranici piše da je ovaj smart wifi 39kn/mj uz 24 mjeseca ugovor. Jel z a netko jel to znači da nakon 24 mjeseca uređaji su naši i nemora se plaćati 39kn ili recimo može se preći na drugu mrežu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Na iskonovoj stranici piše da je ovaj smart wifi 39kn/mj uz 24 mjeseca ugovor. Jel z a netko jel to znači da nakon 24 mjeseca uređaji su naši i nemora se plaćati 39kn ili recimo može se preći na drugu mrežu.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn

Radi li iskon wi-fi u roamingu? Službeno piše da ne, ali čini mi se da deru na roamigu. Kakva su iskustva?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Davor kaže...
syncmaster245b kaže...

 

Par dodatnih informacija sa sigurnosnog i tehnickog aspekta ne bi skodile. Ako nista drugo, bar bi malo zatomile osjecaj citanja Promo clanka.

 

Npr. da li Iskon ima mogucnost udaljene administracije svojih uredjaja?

...

 

Rado ću odgovoriti na sva dodatna pitanja, a i dopuniti tekst po potrebi - tu smo svi skupa upravo zato da se što bolje informiramo! Uređaji su bili kod mene desetak dana pa sam se imao prilike prilično dobro "upoznati" s njima :) Dodao sam neka pojašnjenja iz tvojih pitanja u sam tekst, a evo ih još i ovdje:

 

- Iskon može administrirati uređaje na daljinu, ako su spojeni izravno u njihov router

- admin ovlasti su potpune, ne nameću nikakva ograničenja

- nema nikakve ugovorne obaveze, jedini "limit" jest da korisnik mora imati Iskon Internet (bilo koji), dakle uslugu ne mogu uzeti oni koji koriste druge providere

- nema troškova zamjene, Iskon rješava sve sam

- snaga antena nije specificirana (Iskonov web, službeni PDF sa specifikacijama), dojma sam da više žele da se priča o ponašanju u praksi, nakon instalacije, nego o dBi

 

Što se Mikrotika tiče, slažem se da to može biti zgodnija varijanta za nekoga poput tebe ili mene, dakle iskusnjaru koja si sama zna sve konfigurirati, popraviti ako nešto prestane raditi i slično. Ova usluga Smart Wi-Fi više cilja na ljude koji žele riješiti probleme s kućnim Wi-Fi-jem na principu plug & playa. Ono što Mikrotik takvima neće dati, a ova AirTies kombinacija hoće, jest 0800 broj koji mogu nazvati ako nešto nekad zapne, nakon čega će im stvar biti riješena remotely, ili će se na vratima pojaviti tehničar 

 

Dižem temu koja nije baš zaživila. Ovako, ovaj sustav bi bio kako mi se čini idealan za moju stambeni prostor (kuća na sprat). Kupio bih ovaj starter kit u Njemačkoj ovih dana ali me malo buni zašto u svakoj online prodaji stoji ili Telekom ili Deutsche Telekom? Da li to znači da su uređaji na neki način zaključani ili prekonfigurirani za ovaj operater i da neće raditi na mom ISP (Telemach.ba)? 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Ma ne, spojiš i radi, sve se spoji samo, nema veze što piše. Frend je na temelju moje recenzije uzeo ovdje:

https://m.computeruniverse.net/de/telekom-airties-4920-wifi-starter-kit-high-performance-mesh

Radi savršeno, oduševljen je. BTW u novom Bugu sam napravio recenzije 7 mesh WiFi sustava (ovaj AirTies i 6 drugih), možda ti se isplati pogledati to prije kupnje :)
Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn

Sve sam pomno pročitao. Ono gdje sam u dilami samo da li uzeti AirTies Air 4920 ili D-link COVR-C1202? 

AirTies je skuplji cca 15 eura tako da cijena ovdje ne igra ulogu. Osnovni čvor koji ide na router bi bio u prizemlju a ovaj drugi bio bio na spratu tačno iznad njega. Znači dijelio bi ih taj strop, ne znam koja je debljina. Čitam da su na testu tu negdje. Da osobno biraš na osnovu tog testa od ova dva, koji bi ti izabrao?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izgradn

Nema odgovora. Ništa poručiću AirTies

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
DSA kaže...

Nema odgovora. Ništa poručiću AirTies

 

Oprosti, nisam vidio poruku, moraš me tagati ili poslati privatnu poruku ako želiš da mi skrene pažnju  Kao što i sam kažeš, tu su negdje. Ako ti je kuća velika i imaš još problematičnih dijelova, razmisli o COVR-u s tri adaptera, koji bi trebao biti pedesetak eura skuplji od AirTiesa, ali pokriva mnogo veći prostor.

Never put Dolby on snake detectors.
12 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon Smart Wi-Fi, sustav za izg
Davor kaže...
DSA kaže...

Nema odgovora. Ništa poručiću AirTies

 

Oprosti, nisam vidio poruku, moraš me tagati ili poslati privatnu poruku ako želiš da mi skrene pažnju  Kao što i sam kažeš, tu su negdje. Ako ti je kuća velika i imaš još problematičnih dijelova, razmisli o COVR-u s tri adaptera, koji bi trebao biti pedesetak eura skuplji od AirTiesa, ali pokriva mnogo veći prostor.

 Ipak se sam se po tvojoj preporuci odlučio za ovaj D-link radi tog trećeg čvora. Kuća nije pretjerano velika ali je na dvije etaže pa računam da će treći čvor biti od koristi svakako. Ono što me odbijalo kod d-linka a na osnovu vašeg testa jeste taj problem koji ste spomenuli da prebačaj uređaja između čvorova ne radi baš najbolje, tj. da vam je na testu telefon ostajao vezan za čvor od kojeg ste se dosta odmakli i nije prebacivao na bliži. Nadam se da neću imati takvih problema. Druga stvar koju sam našao u vezi ove tehnlogije jeste taj tzv. backhaul. Nakon googlanja sam našao da ovaj uređaj nažalost ne posjeduje taj poseban band za komunikaciju sa satelitima putem zraka, pa se za max performanse svi sateliti moraju povezivati žicom. To je vjerovatno rezervirano samo za skuplje i napredne mesh sustave. Ono što je meni najbitnije jeste da mi se kvaliteno uvežu bazni čvor A koji će biti stacioniran u prizemlju sa čvorom B koji će biti tačno po vertikali sprat iznad u sobi. Za ovaj treći ću naći već neku prikladnu poziciju. Kad mi stigne i kad malo istestiram, javljam se sa utiscima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice