Trči – i stvaraj struju

poruka: 10
|
čitano: 3.171
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trči – i stvaraj struju".
15 godina
offline
Trči – i stvaraj struju

još se nisu domislili ovakvim prezervativima? budu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trči – i stvaraj struju
cjevČica
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Trči – i stvaraj struju

DINAMO !!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trči – i stvaraj struju
EricCartman kaže...

DINAMO !!

 ALTERNATOR !!

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Trči – i stvaraj struju

dinamo (engl. krat. prema grčkom), generator istosmjerne el. struje koji radi na načelu elektromagnetske indukcije; sastoji se od statora (magneta ) i rotora, koji se okreće  u magnetskom polju. (Hrvatski opći leksikon, Leksikografski zavod, Zagreb, 1996.)

alternator, el. generator izmjenične struje. (ibid, str. 22)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Trči – i stvaraj struju

U ovom slučaju je Ajar u pravu, alternator je (vidim po shemi da su postavili Graetzov spoj  da dobiju istosmjerni napon ).

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Trči – i stvaraj struju

Ako DINAMO proizvodi istosmjernu struju  kako onda Ajar može biti u pravu, ako i ova spravica proizvodi istosmjernu struju? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Trči – i stvaraj struju

Ovdje se stalno netko buni, pa i ja u zadnjem postu. Spravica, vidi se na shemi, prizvodi izmjeničnu struju. No to u kontekstu članka nije bitno, bitno je da se struja dobiva ljudskim pokretom. Stoga je usporedba s dinamom na biciklu primjerena.  

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trči – i stvaraj struju

Pa ispadne po onoj slici gdje su četiri etape kod generiranja struje da je potencijal malo veći kod niti, a malo kod folije.

To je onda izmjenični napon.

Kod istosmjernoga na jednoj elektrodi bi uvijek bio veći potencijal nego na drugoj.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Trči – i stvaraj struju

Reče Marko Musi Kesedžiji:

"Deli Musa, uklon' mi se s puta,

Il' s' ukloni, il' mi se pokloni!"

Al' govori Musa Arbanasa:

"Prođi, Marko, ne zameći kavge,

Il' odjaši da pijemo vino;

A ja ti se ukloniti neću

Ako t' i jest rodila kraljica

Na čardaku, na meku dušeku,

U čistu te svilu zavijala,

A zlaćenom žicom povijala,

Odranila medom i šećerom;

A mene je ljuta Arnautka

Kod ovaca na ploči studenoj,

U crnu me struku zavijala,

A kupinom lozom povijala,

Odranila skrobom ovsenijem;

I još me je često zaklinjala

Da se nikom ne uklanjam s puta."

 

iako sam skužil da je (primarno) alternator, osnovna namjera mi je bila Ericu Cartmanu biti protunavijač sa oprečne tribine. sekundarna namjera (implicitna te zakukuljena) bijaše nagovješće kako se struja može proizvesti (ne i uskladištiti) na broj načina jednak onima za pripravu jaja + n. ne kužim zakaj za aute ne rabe sve dostupno (vjetar, sunce, kretanje, uroci, munje, trenje s oblogama od sintetike, vrtnja kotača ...) i maknu štekere. najbolja proizvodnja struje je on d fejs ov d plejs. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 20:15 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice