Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz"

poruka: 195
|
čitano: 31.804
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz" ".
15 godina
offline
Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz"

Može mali eksperiment? Googlajte "idiot", slike. Gledajte rezultate. Zatim hodite na neku neovisnu tražilicu koja nije politički "poštimana", recimo DuckDuckGo, i učinite isto. Gledajte rezultate. Usporedite. Tko je tu pristran, a tko ne, zaključite sami.

 

(Takvih stvari ima još, a i gorih. Sačuvajte si snimke zaslona, naravno, za vrijeme kad se drugovi budu izmotavali da se radilo samo o "nenamjernim pogrješkama" ili slično.)

 

Inače, Google je mrtav-hladan pristao na zahtjev kineskog komunističkog režima da Kinezima cenzurira rezultate pretraživanja, pa nesretnici vide samo ono što im kineska vlada dopušta. Danas je s popriličnom sigurnošću moguće reći da Google isto to radi ostatku svijeta.

Moj PC  
24 17 hvala 5
14 godina
online
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Judg3 Dr3dd kaže...

Može mali eksperiment? Googlajte "idiot", slike. Gledajte rezultate. Zatim hodite na neku neovisnu tražilicu koja nije politički "poštimana", recimo DuckDuckGo, i učinite isto. Gledajte rezultate. Usporedite. Tko je tu pristran, a tko ne, zaključite sami.

 

(Takvih stvari ima još, a i gorih. Sačuvajte si snimke zaslona, naravno, za vrijeme kad se drugovi budu izmotavali da se radilo samo o "nenamjernim pogrješkama" ili slično.)

 

Inače, Google je mrtav-hladan pristao na zahtjev kineskog komunističkog režima da Kinezima cenzurira rezultate pretraživanja, pa nesretnici vide samo ono što im kineska vlada dopušta. Danas je s popriličnom sigurnošću moguće reći da Google isto to radi ostatku svijeta.

 
Još jedna potvrda da google doista daje najtočnije rezultate pretraživanja.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok

Lupetaš gluposti. Tražilica nije "politički poštimana", to nema veze s googleom, nego s aktivistima koji znaju kako otprilike funkcionira google algoritam za pretragu slika pa svojim aktivnostima i uploadima manipuliraju s rezultatima pretrage slika. Ukratko, neka vrsta napredne search optimizacije da bi se poslala poruka.

 

btw, s obzirom da dotični jest kompletan idiot, i to vjerojatno najznačajniji i najutjecajniji na zemlji trenutno, rekao bih da google vraća dosta precizne rezultate.

16 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok

Ne možeš zaroniti u dubinu problema sa znanjem neplivača... Postoji nešto što se zove trendovi i relevantnost te na kraju povezivost određenih pojmova sa kojima Google barata u daleko većoj mjeri (milijunima i milijardama pretraga i indeksisranja internet sadržaja) nego što možeš pojmiti i rezultate nudi prema vezama koje utvrđuje na taj način. Pa je za Trumpa čest primejr da se u istom tekstu (i u opisima slika) spominje kao idiot, budala i Google (čistom matematikom) pri upisu takve pretrage nudi s tom pretragom načešće povezivan rezultat.

Takve "neobične" odgovore je moguće dobiti i na manje globalnim pojmovima pa imaš puno lokalnih primjera gdje se za određen pojam počnu pojavljivati "narodski" generirani rezultati... 

 

Kina je zemlja za sebe, ima svoja pravila i ako kaže ili prilagodi ili ćemo te onemogućiti Google se prilagodi (komercijalno važnom) tržištu...

Ne kažem da namještanja nisu moguća i da je sve uvijek divno i krasno ali za pojam kao što je Trump i idiot za to jednostavno nema potrebe, evo i mi smo ovom komunikacijom u momentu kad google ovo indeksira doprinjeli tom trendu :)

16 godina
neaktivan
offline
Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz"

BUG-ovci, thumbs down za vaše novinarstvo. Trump se u svom videu referira na 30.1.2018., što i jest datum govora (https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/president-donald-j-trumps-state-union-address/), a ovaj bespredmetni link sa servisa Internet Archive se odnosi na 31.1.2018. Dakle, voljeli mi to ili ne, gosp. Trump jest u pravu da Google nije na početnu stranicu postavio poveznicu na njegov govor State of the Union za 2018. godinu. Update: Zanimljiv je taj Internet Archive, pokaže link za 31.1.2018., ali kada se ode na 30.1.2018. i opet vrati na 31.1.2018., link na State of the Union više ne postoji. Dakle, sumnjam da je Internet Archive dovoljno vjerodostojan dokaz kojim se pobijaju tvrdnje gosp. Trumpa, otprilike je vjerodostojan i kao Vjerodostojno (TM).

 

A što se tiče komentara korisnika Mr. Fugitive i Tomo22, iz svemira je očito da su prepuni logičkih pogrešaka (kojih, be my guest and Google it... or Bing it... or lend a book from a library). Ne samo da omalovažavaju drugu ljudsku osobu (valjda zbog ljubomore što ovaj raspolaže financijskim resursima deseterostruko ako ne i stostruko većim od godišnjeg proračuna ove prčvarnice zvane Rvacka), nego i ne pružaju niti jedan dokaz u prilog svojim tvrdnjama. Npr. zašto tražilica ne bi bila "politički poštimana", ako je nedavno izbio veliki skandal gdje je Google u rezultatima pretraživanja... Pazi sad ovo!... preferirao, dakle na najvišu razinu stavljao stranice povezane sa (ni manje ni više) drugim proizvodima iz Google megakorporacije. Također, učestalo se prigovaralo da su (svi) operativni sustavi kontaminirani backdoor pristupom za potrebe koje-već-tamo-mutave-svevideće-agencije, na što su baljezgari odmahivali rukom i zvali te ljude svakojakim pogrdnim imenima (hm, kopa me neka podudarnost sa ranije viđenim), da bi na kraju izašlo na vidjelo da ne samo da su inačice Windows-a (ako ne i sve inačice Windows OS) već i Unix-oidi otvarali raznorazne backdoor-ove za te mutave kvazi-špijske agencije. Toliko o neutralnosti pružatelja IT usluga (jer, ne zaboravimo, softver je također percipiran kao usluga, bez obzira što je preplaćen). A treće, mi samo mislimo da znamo kako algortam Google tražilice funkcionira, nismo vlasnici tog rješenja niti smo ga sami napravili da bi znali točno kako funkcionira i da li je moguća intervencija u istog na nepoštene načine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 14:13 (TripperNX).
Moj PC  
10 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
TripperNX kaže...

BUG-ovci, thumbs down za vaše novinarstvo. Trump se u svom videu referira na 30.1.2018., što i jest datum govora (https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/president-donald-j-trumps-state-union-address/), a ovaj bespredmetni link sa servisa Internet Archive se odnosi na 31.1.2018. Dakle, voljeli mi to ili ne, gosp. Trump jest u pravu da Google nije na početnu stranicu postavio poveznicu na njegov govor State of the Union za 2018. godinu.

Ubilježi odmah i sebi thumbs down. Naime, zašto bi Google 31.1. promovirao govor od 30.1.? Baš namjerno da zakine Trumpa?

Ne, nego Internet Archive (Wayback Machine) svoj capture radi prema Greenwich Mean Time (GMT) vremenskoj zoni, a ne prema lokalnom vremenu u SAD-u. Stoga je njihov screenshot datiran 31.1., kada je u SAD-u još bio 30.1. Više ovdje.

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
5 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Svi smo mi Donald Trump....heroj a ne zločinac:)
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Mr. Fugitive kaže...

Još jedna potvrda da google doista daje najtočnije rezultate pretraživanja.

 

Tomo22 kaže...

btw, s obzirom da dotični jest kompletan idiot, i to vjerojatno najznačajniji i najutjecajniji na zemlji trenutno, rekao bih da google vraća dosta precizne rezultate.

 Sve je to zabavno, dok se jednog dana i sam ne nađeš na meti tih istih rezultata. Kao što kaže jedna priča iz 20. stoljeća: "prvo su došli po komuniste... ali ja se nisam bunio jer nisam bio komunist".

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
7 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
TripperNX kaže...

BUG-ovci, thumbs down za vaše novinarstvo. Trump se u svom videu referira na 30.1.2018., što i jest datum govora (https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/president-donald-j-trumps-state-union-address/), a ovaj bespredmetni link sa servisa Internet Archive se odnosi na 31.1.2018. Dakle, voljeli mi to ili ne, gosp. Trump jest u pravu da Google nije na početnu stranicu postavio poveznicu na njegov govor State of the Union za 2018. godinu. Update: Zanimljiv je taj Internet Archive, pokaže link za 31.1.2018., ali kada se ode na 30.1.2018. i opet vrati na 31.1.2018., link na State of the Union više ne postoji. Dakle, sumnjam da je Internet Archive dovoljno vjerodostojan dokaz kojim se pobijaju tvrdnje gosp. Trumpa, otprilike je vjerodostojan i kao Vjerodostojno (TM).

 

A što se tiče komentara korisnika Mr. Fugitive i Tomo22, iz svemira je očito da su prepuni logičkih pogrešaka (kojih, be my guest and Google it... or Bing it... or lend a book from a library). Ne samo da omalovažavaju drugu ljudsku osobu (valjda zbog ljubomore što ovaj raspolaže financijskim resursima deseterostruko ako ne i stostruko većim od godišnjeg proračuna ove prčvarnice zvane Rvacka), nego i ne pružaju niti jedan dokaz u prilog svojim tvrdnjama. Npr. zašto tražilica ne bi bila "politički poštimana", ako je nedavno izbio veliki skandal gdje je Google u rezultatima pretraživanja... Pazi sad ovo!... preferirao, dakle na najvišu razinu stavljao stranice povezane sa (ni manje ni više) drugim proizvodima iz Google megakorporacije. Također, učestalo se prigovaralo da su (svi) operativni sustavi kontaminirani backdoor pristupom za potrebe koje-već-tamo-mutave-svevideće-agencije, na što su baljezgari odmahivali rukom i zvali te ljude svakojakim pogrdnim imenima (hm, kopa me neka podudarnost sa ranije viđenim), da bi na kraju izašlo na vidjelo da ne samo da su inačice Windows-a (ako ne i sve inačice Windows OS) već i Unix-oidi otvarali raznorazne backdoor-ove za te mutave kvazi-špijske agencije. Toliko o neutralnosti pružatelja IT usluga (jer, ne zaboravimo, softver je također percipiran kao usluga, bez obzira što je preplaćen). A treće, mi samo mislimo da znamo kako algortam Google tražilice funkcionira, nismo vlasnici tog rješenja niti smo ga sami napravili da bi znali točno kako funkcionira i da li je moguća intervencija u istog na nepoštene načine.

To ti se skupljalo par godina, ha? Trump je obicni lazov koji ide Goebbelsovim stopama i hoce da cenzurira medije koji mu ne odgovaraju.

To sto razni alu-folija likovi kao ti pale na njega je jos veci dokaz da je idiot.

7 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Vortac kaže...
Mr. Fugitive kaže...

Još jedna potvrda da google doista daje najtočnije rezultate pretraživanja.

 

Tomo22 kaže...

btw, s obzirom da dotični jest kompletan idiot, i to vjerojatno najznačajniji i najutjecajniji na zemlji trenutno, rekao bih da google vraća dosta precizne rezultate.

 Sve je to zabavno, dok se jednog dana i sam ne nađeš na meti tih istih rezultata. Kao što kaže jedna priča iz 20. stoljeća: "prvo su došli po komuniste... ali ja se nisam bunio jer nisam bio komunist".

 Tebe napadaju rezulati pretrazivanja? Kakve su to droge? 

16 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
O_O_O kaže...

 Tebe napadaju rezulati pretrazivanja? Kakve su to droge? 

 Tko zna, možda Google jednog dana počne prikazivati i tvoje slike kad upišeš "idiot"?

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
7 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Vortac kaže...
O_O_O kaže...

 Tebe napadaju rezulati pretrazivanja? Kakve su to droge? 

 Tko zna, možda Google jednog dana počne prikazivati i tvoje slike kad upišeš "idiot"?

 Trump je javna figura i izlozen je javnim kritikama. Ako mu se ne svidja nije se trebao kandidirati. Uostalom Google ne kaze nista, vec samo prikazuju trending clanak. 

Prodavaci cevapa u Hrvatskoj imaju pravo da ih Google zaboravi, osim ako ne zivis u USA?

6 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Jazzer kaže...

 

Kina je zemlja za sebe, ima svoja pravila i ako kaže ili prilagodi ili ćemo te onemogućiti Google se prilagodi (komercijalno važnom) tržištu...

Što je razumna poslovna politika. Ali onda ta firma ne može biti nikakva referenca kada se priča o cenzuri i ljudskim slobodama.

16 godina
neaktivan
offline
Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz"

Sve je u životu politika, a istina je vjerovatno u sredini. I jedni i drugi su katkad u pravu. Smatrati Trumpa ultimativnim zlom, a CNN ultimativnim dobrom je vjerovatno naivan potez.

Only real programmers collect their own garbage.
 
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok

Zanimljivo kako niste sposobni voditi normalnu raspravu, nego su drugačija mišljenja odmah obilježena alu-folijama. Ali vjerujem da je rezultat Vašeg seniliteta to što se niste sjetili i niste mi pripisali i ljude guštere, masone, chemtrailse i sl. jer bi Vam sve to trebalo biti razvidno iz točke koju sam stavio na kraju rečenice. A iz zareza koje koristim bi trebali moći iščitati i da sam zapravo Annunaki koji je doletio na krilima zlatnog galeba.

 

On-topic: Temeljem čega donosite taj vrlo učeni zaključak da Trump ide Goebbelsovim stopama? Da li uopće shvaćate tko i što je bio Goebbels i kojim metodama se služio - te metode sigurno nisu infantilnost Trumpovih javnih nastupa, već su bliže izjavama demokrata kao što su npr. gosp. Obama i gđa. Clinton (ali i njen muž, sa vrlim preusmjeravanjem javnosti na Oralgate dok je u Somaliji uništavao jeftinu proizvodnju lijeka protiv malarije), dakle prisutnost perfidno serviranih manipulacija javnim mnijenjem, preusmjeravanje javnosti na niske pobude i sl.?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Po meni govoriti da je Google bezgrešan je poprilično naivno i da mu se bezpogovorno vjeruje popriličan debilizam. Google je privatna firma čija je svrha zarada i samim tim će napraviti sve potrebno da zaradi više pa tako i frizirati rezultate pretraživanja. Najbolji dokaz za to je njihov algoritam koji ne prikazuje fake news jer tko zapravo određuje šta je fake a šta nije. Po meni je to klasična cenzura. Da se razumijemo nisam fan Krumpa ali isto tako ne vjerujem ni Googleu.
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz"

a u čemu je probolem? trump jest idiot. ne jedini ali jedan od najeksponiranijih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
U hrvatskoj verziji mi na upit idiot izbacuje Tupsona. Anemičnog, Čmarka... i ine desno orijentirane članove i simpatizere zločinačke.
Znači, radi izvrsno!
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
10 6 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Pa Trump jest jedan od najlažljivijih i pokvarenih američkih predsjednika ikad tako da vijest da se opet nešto prosrao i nije vijest, vijest bi bila da za promjenu kaže istinu.
 
3 4 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
TripperNX kaže...

Zanimljivo kako niste sposobni voditi normalnu raspravu, nego su drugačija mišljenja odmah obilježena alu-folijama. Ali vjerujem da je rezultat Vašeg seniliteta to što se niste sjetili i niste mi pripisali i ljude guštere, masone, chemtrailse i sl. jer bi Vam sve to trebalo biti razvidno iz točke koju sam stavio na kraju rečenice. A iz zareza koje koristim bi trebali moći iščitati i da sam zapravo Annunaki koji je doletio na krilima zlatnog galeba.

 

On-topic: Temeljem čega donosite taj vrlo učeni zaključak da Trump ide Goebbelsovim stopama? Da li uopće shvaćate tko i što je bio Goebbels i kojim metodama se služio - te metode sigurno nisu infantilnost Trumpovih javnih nastupa, već su bliže izjavama demokrata kao što su npr. gosp. Obama i gđa. Clinton (ali i njen muž, sa vrlim preusmjeravanjem javnosti na Oralgate dok je u Somaliji uništavao jeftinu proizvodnju lijeka protiv malarije), dakle prisutnost perfidno serviranih manipulacija javnim mnijenjem, preusmjeravanje javnosti na niske pobude i sl.?

 

Razvio si prvo teoriju o krivim datumima pa ti kolega forumas objasnio da to ne pije vode. Kad vidis neku vijest koja se poklapa sa tvojim razmisljanjem automatski mislis aha, znao sam.

Trump od pocetka svoga mandata vodi bitku protiv medija i novinara, naoko izgleda infatilno, ali ako uspije da cenzurira medije nece ispasti na dobro, s obzirom da drzi vaznu poziciju. 


13 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Judg3 Dr3dd kaže...

Može mali eksperiment? Googlajte "idiot", slike. Gledajte rezultate. Zatim hodite na neku neovisnu tražilicu koja nije politički "poštimana", recimo DuckDuckGo, i učinite isto. Gledajte rezultate. Usporedite. Tko je tu pristran, a tko ne, zaključite sami.

 

(Takvih stvari ima još, a i gorih. Sačuvajte si snimke zaslona, naravno, za vrijeme kad se drugovi budu izmotavali da se radilo samo o "nenamjernim pogrješkama" ili slično.)

 

Inače, Google je mrtav-hladan pristao na zahtjev kineskog komunističkog režima da Kinezima cenzurira rezultate pretraživanja, pa nesretnici vide samo ono što im kineska vlada dopušta. Danas je s popriličnom sigurnošću moguće reći da Google isto to radi ostatku svijeta.

Ne, Google nije napravio da se, kad upišeš "idiot", pojave slike Trumpa. Za to su, točnije, krivi aktivisti koji su iskoristili rupu u Google-ovom algoritmu i napravili da se njegove slike pojavljuju pod upitom "idiot".

 

Većinom to sve ide s Reddita; netko postavi sliku i pozove korisnike da je goreglasaju (upvoteaju) tu objavu. Kada slika dosegne ogroman broj glasova, nakon nekog vremena, pojavit će se na Google-u po upitom koji je naveden u objavi.

 

Ne vjerujete? Upišite na Google, "corrupt politician" i pogledajte tko je na drugoj slici po redu. Zatim kliknite na nju i pogledajte gdje link vodi. Ovo nije prvi puta da se tako nešto radi na Redditu, ima više takvih postova kojima je cilj manipuliranje rezultatima Google pretrage; klik, klik i sl.

 

https://www.theguardian.com/us-news/2018/jul/17/trump-idiot-google-images-search

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 19:20 (Marko :D).
16 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
O_O_O kaže...

 Uostalom Google ne kaze nista, vec samo prikazuju trending clanak.

 A ti si zaposlen u Googleu, pa nam ovdje ekskluzivno otkrivaš njihove algoritme i poslovnu politiku?  Ili nam jednostavno prepričavaš njihov standardni PR? Nije ti nimalo neobično da se njihovi "trending članci" drastično razlikuju od onih na Bingu ili DuckDuckGou?

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Vortac kaže...
O_O_O kaže...

 Uostalom Google ne kaze nista, vec samo prikazuju trending clanak.

 A ti si zaposlen u Googleu, pa nam ovdje ekskluzivno otkrivaš njihove algoritme i poslovnu politiku?  Ili nam jednostavno prepričavaš njihov standardni PR? Nije ti nimalo neobično da se njihovi "trending članci" drastično razlikuju od onih na Bingu ili DuckDuckGou?

 Mozes si pogledat i Youtube gdje su na "Trending" zapravo vecinom placeni oglasi tj. namjesteno je. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 19:30 (Santana).
15 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Trump je samo jedan primjer što se sve radi i na koje sve načine Gooogl i Fcbk iskrivljuju stvarnost, iz tko zna kojih i čijih interesa.
I dok ih se ne prisili, to će uzimati sve više maha.
Čeka nas još puno masne regulative ala Gdpr.
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Vortac kaže...

 A ti si zaposlen u Googleu, pa nam ovdje ekskluzivno otkrivaš njihove algoritme i poslovnu politiku?  Ili nam jednostavno prepričavaš njihov standardni PR? Nije ti nimalo neobično da se njihovi "trending članci" drastično razlikuju od onih na Bingu ili DuckDuckGou?

Ne moraš biti zaposlen u Google-u da bi naučio kako isti radi. Google je to sve objasnio na svojim stranicama; iskoristi Google da dođeš do informacije kako Google radi.

 

Rezultati pretraživanja od Googlea i Binga (DuckDuckGoa) se razlikuju zbog razlike u algoritmu, logično. DuckDuckGo koristi Bing-ove rezultate pretraživanja, pa će on imati iste rezultate kao i Bing. Ako te zanimaju razlike između Google-ovog i Bing-ovog algoritma, klik.

Santana kaže...

 Mozes si pogledat i Youtube gdje su na "Trending" zapravo vecinom placeni oglasi tj. namjesteno je. 

Ponovno - nije istina. Daj nam neki dokaz da su videi u trendingu zapravo plaćeni oglasi. Dok čekamo dokaz, evo tebi link na YouTube-ov članak kako trending funkcionira, pa se malo informiraj. 🙂

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 20:14 (Marko :D).
16 godina
protjeran
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Marko :D kaže...

Ne moraš biti zaposlen u Google-u da bi naučio kako isti radi. Google je to sve objasnio na svojim stranicama; iskoristi Google da dođeš do informacije kako Google radi.

 Sve je to lijepo, ali svodi se na "vjerujte Googleu kako radi Google", a postoji bezbroj primjera koji su dokazali da je nezgodno vjerovati osobama/organizacijama koje nadziru same sebe. Tako da, gle slučaja, rezultati Googleovih pretraživanja idu na štetu Trumpu koji, gle slučaja, kritizira Google. Podsjeća me pomalo na slučaj kad je CEO Reddita uhvaćen kako editira komentare na Redditu koji mu nisu išli u prilog. I, gle slučaja, i tamo je cijela afera izbila oko Trumpa (CEO Reddita je anonimno editirao komentare na način da je iz njih brisao svoje korisničko ime i ubacivao korisnička imena moderatora na r/the_donald, pa je izgledalo kao da su kritike i psovke upućene Trumpovim istomišljenicima, a ne njemu).

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Antiseptik kaže...
Jbatga, ništa čudno što je takav rezultat pretrage... kad desničari jesu idioti.

 To je istina. Kao što je istina da su ljevičari idioti. I srednjaci su idioti. Neki ljudi su idioti, neki nisu, granica je mutna. Ne možeš tu puno pogrišiti, Što god rekao.

 

Ali kad netko pogrdnim imenima naziva nekog drugog, odmah znam u koju skupinu spada ;)

Only real programmers collect their own garbage.
 
13 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
hrvooje kaže...
Antiseptik kaže...
Jbatga, ništa čudno što je takav rezultat pretrage... kad desničari jesu idioti.

 To je istina. Kao što je istina da su ljevičari idioti. I srednjaci su idioti. Neki ljudi su idioti, neki nisu, granica je mutna. Ne možeš tu puno pogrišiti, Što god rekao.

 

Ali kad netko pogrdnim imenima naziva nekog drugog, odmah znam u koju skupinu spada ;)

 točno, najbolji primjer su ekstremni pripadnici obaju skupina ili ekstremni pripadnici bilo kojih skupina

nedavno se bivša kolegica od žene zaustavi pored nas dok smo pili pivce u večernjem izlasku i podijeli s nama informaciju kako trump milijunima dolara financira desničarske skupine po hrvatskoj, od vigilarea do obiteljaša

ja je pitam - jel možda to financiraju neki trumpovi simpatizeri, neka organizacija bliska njemu - ne, baš trump osobno

mislim se, jebote, pa da taj daje svoje pare za kojekakve organizacije po svijetu mi je totalno nepojmljivo, a i koliko mora ukupno financirati da bi do nas došao dio te love u milijunima, koliko uopće on ima love itd., sto pitanja koja si postaviš ako si iole normalan

 

ne znam koji su mi gluplji, ekstremni desničari koji soroša vide u svakoj kuni koju dobiju ljevičarske organizacije ili pak ekstremni ljevičari koji trumpa vide kao soroša u negativu

a to je samo jedan primjer i što je najgore - ako ne dijeliš njihove ekstremne stavove ili bar malo dovedeš u pitanje ovakve glupe ideje, odmah te svrstaju u onu suprotnu skupinu

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 21:42 (picajzla0707).
11 godina
offline
Trump napada Google zbog pristranosti – a "dokaz"

Zanimljivo, ako guglaš riječ idiot peta slika je Albert Einstein.

 

Šta on radi među svim onim idiotima? Pa izgleda da kad god netko nešto piše o idiotima onda spomene Alberta kao suštu suprotnost. Ili Google ne voli Alberta?

 

No, ako guglaš genije, eto opet Alberta, ali ovaj put nema onih idiota od prije. I sad sam malo zbunjen: voli li Google Alberta ili ne voli?

 

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 22:32 (markoBT).
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trump napada Google zbog pristranosti – a "dok
Ode i Bug u žutilo s Trumpom 😂😂😂😂
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 22:46 (miller1985).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice