Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED tehnolo

poruka: 15
|
čitano: 3.873
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED tehnolo".
12 godina
offline
Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED tehnolo

S8 - burn in samo takav. 

 
3 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
Dead kaže...
BlueMax kaže...

S8 - burn in samo takav. 

Kakvo je tvoje mišljenje ips led vs oled?

 Ipak radije OLED zbog puno jasnijeg prikaza na suncu.

Burn in ne smeta pri normalnom korištenju i vidljiv je samo na bijeloj pozadini a ja nisam picajzla pa mi ne smeta. Za one kojima smeta ogrebotina na ekranu ili pozadini ili slične gluposti ovo bi mogao biti problem.

No zbog ovoga sam odustao od kupovine OLED TV-a i kupio IPS jer bi mi takvo što na TV-u ipak smetalo (a trebam širok kut gledanja). 

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED tehnolo
Pa nosi ga na servis. Samsungova garancija pokriva burn in. I još neka ti usput stave novu bateriju, ako je stara malo degradirala, imaš novi mob.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
Imam S8 sa burn-inom, ali nista strasno. Sad presao na Note 9 512gb i nadam se da nece burn-inat tako skoro. Burn in je mala cijena za tako punije i ljepse boje te pogotovo crnu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
zuper kaže...
Pa nosi ga na servis. Samsungova garancija pokriva burn in. I još neka ti usput stave novu bateriju, ako je stara malo degradirala, imaš novi mob.

 Ma baš mi se da zajebavati s tim. Gubiti vrijeme, prebacivati "život" u drugi mobitel. Dok radi, radi. To što neku manu pokriva garancija ne znači da to nije mana.

12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
Vkm996 kaže...
Imam S8 sa burn-inom, ali nista strasno. Sad presao na Note 9 512gb i nadam se da nece burn-inat tako skoro. Burn in je mala cijena za tako punije i ljepse boje te pogotovo crnu.

 Ma da, kod mobitela su baš boje bitne. Ono što oled čini boljim je kontrast i prikaz kad sunce tuče u ekran. Misliš da taj Note od 512GB ima bolji ekran od onog sa 128GB ili se samo kurčiš :)

8 godina
neaktivan
offline
Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED tehnolo

gledao nekoliko samsunga, i kao fotograf moram da kazem da mi se boje ne svidaju nimalo. tj previse zasicene. Jasno mi je da se moze promjeniti i smanjiti, al vecina ljudi to ne dira i ostavi kako dodje tvornicki.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
BlueMax kaže...
Vkm996 kaže...
Imam S8 sa burn-inom, ali nista strasno. Sad presao na Note 9 512gb i nadam se da nece burn-inat tako skoro. Burn in je mala cijena za tako punije i ljepse boje te pogotovo crnu.

 Ma da, kod mobitela su baš boje bitne. Ono što oled čini boljim je kontrast i prikaz kad sunce tuče u ekran. Misliš da taj Note od 512GB ima bolji ekran od onog sa 128GB ili se samo kurčiš :)

 pa kad ga niko ne bi upitao koliko ima interne, mora se covjek nekako sam pohvaliti :)

.jpg kaže...

gledao nekoliko samsunga, i kao fotograf moram da kazem da mi se boje ne svidaju nimalo. tj previse zasicene. Jasno mi je da se moze promjeniti i smanjiti, al vecina ljudi to ne dira i ostavi kako dodje tvornicki.

ovo bi trebao biti problem? ljudi ako ne diraju znaci da im se to svidja, a tebi kao fotografu je data opcija da promjenis boje

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
13 godina
offline
Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED tehnolo

Kakvim korištenjem je vama nastao burn-in? Znam da je to s oledima još uvijek problem ali pretežno za demo telefone koji mjesecima prikazuju jednu te istu stvar. 

Kupio sam 2014. Note 3 i koristio ga do božića 2017. bez ijednog žutila na bijeloj podlozi. Burn-ina nije bilo kad sam ga prodavao. 

Od tada koristim N8, znači, godinu dana sad i nema ni jednog znaka burn-inu (kuc kuc u drvo) a ne vjerujem da S linija ima drugačije proizveden ekran. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
BlueMax kaže...
Vkm996 kaže...
Imam S8 sa burn-inom, ali nista strasno. Sad presao na Note 9 512gb i nadam se da nece burn-inat tako skoro. Burn in je mala cijena za tako punije i ljepse boje te pogotovo crnu.

 Ma da, kod mobitela su baš boje bitne. Ono što oled čini boljim je kontrast i prikaz kad sunce tuče u ekran. Misliš da taj Note od 512GB ima bolji ekran od onog sa 128GB ili se samo kurčiš :)

 Iskreno mislio sam da je model od 512gb nešto jači, no vidim da je razlika samo ram i storage. I dalje je flex jer to nema veze s ekranom  Kad smo kod toga, i duos je!!!!!1111!!!!1!

12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
dax-lax kaže...

Kakvim korištenjem je vama nastao burn-in? Znam da je to s oledima još uvijek problem ali pretežno za demo telefone koji mjesecima prikazuju jednu te istu stvar. 

Kupio sam 2014. Note 3 i koristio ga do božića 2017. bez ijednog žutila na bijeloj podlozi. Burn-ina nije bilo kad sam ga prodavao. 

Od tada koristim N8, znači, godinu dana sad i nema ni jednog znaka burn-inu (kuc kuc u drvo) a ne vjerujem da S linija ima drugačije proizveden ekran. 

 Prosječno korištenje. Kad se bolje zagledam burn in mi izgleda (tamo gdje je najizraženiji) u obliku chat ikone iz Clash Royale i imam ga tamo gdje je inace ikona Opere. To znači da bijela boja stvara burn in. Postoje alati za uklanjanje koji mijenjaju ali to treba ostaviti desetak sati da radi a meni se ne da.

12 godina
protjeran
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
BlueMax kaže...

S8 - burn in samo takav. 

 Tebi onda ne treba mobitel neznam samo kak to uspijete..lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
BlueMax kaže...
dax-lax kaže...

Kakvim korištenjem je vama nastao burn-in? Znam da je to s oledima još uvijek problem ali pretežno za demo telefone koji mjesecima prikazuju jednu te istu stvar. 

Kupio sam 2014. Note 3 i koristio ga do božića 2017. bez ijednog žutila na bijeloj podlozi. Burn-ina nije bilo kad sam ga prodavao. 

Od tada koristim N8, znači, godinu dana sad i nema ni jednog znaka burn-inu (kuc kuc u drvo) a ne vjerujem da S linija ima drugačije proizveden ekran. 

 Prosječno korištenje. Kad se bolje zagledam burn in mi izgleda (tamo gdje je najizraženiji) u obliku chat ikone iz Clash Royale i imam ga tamo gdje je inace ikona Opere. To znači da bijela boja stvara burn in. Postoje alati za uklanjanje koji mijenjaju ali to treba ostaviti desetak sati da radi a meni se ne da.

 

pa to onda nije burn in nego image retention, koliko znam, burn in ostaje zauvijek i ne moze se isprati.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
U pravu si, al ostaje dublji problem da se bezveze mučim da boje izgledaju kako treba, kupujem skupe i dobro kalibrirane monitore a drugi kada ih gledaju ne vide ono sto bi trebalo.
12 godina
offline
Re: Tržištem zaslona za mobitele dominira OLED teh
Stjepanj kaže...
BlueMax kaže...

S8 - burn in samo takav. 

 Tebi onda ne treba mobitel neznam samo kak to uspijete..lp

 Kako uspijem? Pa nisam ja uspio nego Samsung.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice