Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

poruka: 37
|
čitano: 12.103
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji".
15 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Pohvala na brzo prenesenoj vijesti. Nadam se da ćete nam doznati daljnje sočne detalje, jer ovo je žuta štampa za geekove! Jel je "hrvatski državljanin" uhućen u hrvatskoj? Di su mu serververi? Pravi highlight bio bi intervju s njime na bugtv-u. posjetite momka u pritvoru.

 
31 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Ma vidi ti vraga malenoga. Biće od njega nešto.

 

 

... najvećeg svjetskog ilegalnog internetskog servisa za DDoS napade. Dal postoji takav servis, a da je legalan?

 

 

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Jura iz druge galaksije kaže...

Ma vidi ti vraga malenoga. Biće od njega nešto.

 

 

... najvećeg svjetskog ilegalnog internetskog servisa za DDoS napade. Dal postoji takav servis, a da je legalan?

 

 

 Vjerojatno postoji i sluzi za testiranje sigurnosti u dogovoru s vlasnikom/developerom.

15 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

trebali ste tu adresu objaviti prije njezina isključenja i dok sam još imao 15 ojara. beš ga sad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Citaj index, tamo je isti tekst objavljen ranije.
14 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

a što je s korisnicima koji imaju neiskorištene Gbit-sate? Hoće li im vratit pare? :-)

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Ajar kaže...

trebali ste tu adresu objaviti prije njezina isključenja i dok sam još imao 15 ojara. beš ga sad. 

 Ma i objavili su sa referral keyem, samo su sad brže-bolje izbrisali  šalim se, da ne bude kartona

16 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Iz nepouzdanih i neprovjerenih izvora doznajem da je uhičenik jedan umjereno aktivan bugov forumaš. Za pretpostaviti je da ce sada biti neaktivan...

and the heavens shall tremble
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Jura iz druge galaksije kaže...

Ma vidi ti vraga malenoga. Biće od njega nešto.

 

 

... najvećeg svjetskog ilegalnog internetskog servisa za DDoS napade. Dal postoji takav servis, a da je legalan?

 

 

Okvirno legalan da, takve udarne ekipe posluju u Kini i Rusiji pa prema potrebi udaraju po državnoj naredbi.

 

Ovo kaj je sad blokirano ili ugašeno, to je dječiji vrtič ili luk i voda u usporedbi sa spomenutim žutanjcima.Kaj češ ti napravit, ako znaš da napad dolazi iz Rusije ili Kine moš se fučkat.Zapadna ruka zakona nema utjecaja kod žutanjaka, uostalom zato je Snowden i pobegel u sigurnu Rusiju.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 16:10 (rambox).
15 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Ovo je kraj kaže...

Pohvala na brzo prenesenoj vijesti. Nadam se da ćete nam doznati daljnje sočne detalje, jer ovo je žuta štampa za geekove! Jel je "hrvatski državljanin" uhućen u hrvatskoj? Di su mu serververi? Pravi highlight bio bi intervju s njime na bugtv-u. posjetite momka u pritvoru.

-očekuješ previše od copy-pastea.. :) (neću reći novinarstva, jer je neprimjereno..)

-opet kad već nije maloljetnik, 19godišnjak.. i nikom ništa, .. naravno da neće biti sočnosti, jer to je tako, biz-način. Frontmen kojeg se može privesti kao za bezbrojne druge hackerske naslove, .. ili netko misli da su teenageri onak, autisti-geekovi koji s chipovima brbljaju na ''ti''.. bin-bin binarno..?

 

jednog dana hollywoodska verzija, patch.b023.. ide ovako nekako, u vrtiću, pelene-zvečke i klinjo hakla kod, slaže prvi server, pinga router i već primjećuje da je Tcomov (dojče) zabavna igračka s fičerima kao backdoor.. pošto mu tata radi u (neimenovana firma, recimo komunikacijski monopolist).. donosi mu s posla mrežne kablove koje djetešce razdragano ubada u oko i ... nakon puberteta negdje drugdje, .. još dalji kadar, već ima 17-i po.. i potpisuje prvi 'student' ugovor stiskom ruke u kafiću dok ćelavac s lancem (neki diša ili haker-faker-bajker?).. objšnjava kak on će bit admin, lova je tu.. sve samo,... i to je to, to je sav hoax koji taj sad već 19togodišnjak zna, sjeća se mrežnog kabla, zvečke.. dok mu stučeki dodaju sapun.. no sad mu je manje neobično zašto je spomenuti ćelavac imao zlatni lanac palčanog dijametra.. i zašto nema memorandum firme nego samo znojnu ruku na ramenu dok sklapa posao života.

 

bezborjni su takvi, uhićeni, hakeri.. ima ih daleko više nego npr 20-30-40.. godišnjaka, jer eto oni iznad 20 su glupi, što već.. i novine nam to tako lijepo prenose, ops, ispravak, ne novine, jer bi to tad možda bilo (istraživačko) novinarstvo.. ovo je zaplet ko iz bigbradera i majstoršefa uz tamburicumix. ZD i pentagon, .. je srušiše ga i sad su glavni u CSI serijalima..

 

edit: ili kao što se gore netko pita, gdje su serveri i sl.. a vidi popis zemalja, npr niskozemska-uk je glavna žica, koji god transfer uhićenika bio u pitanju, ukraina-rusija-CEE zemlje i mi. Te žice vode od frankfurta-londona-do njujorka... (ne znam gdje je to,.. recimo predgrađe austin-texasa..).

-sve telekomunikacije u EU-kontinentu, nadzire-presereće UK. (ne samo merkeličin mobač..), dok kao u slučaju npr napada iz sjeverne koreje, hrv nije zemlja koja to ima, koja ima farme servera za tu namjenu, dok to ima npr unclesam koj kontrolira sve.

-još smejšnije ako su hakeri dogovore tunelirani npr TORom.. :)) golub posmonoša je daleko pametnije biće/sredstvo nego oni koji koriste tor da bi bili skriveni od uje ili koja tri slova staviti.. ona neka agencija.. ne znam sad. :)) no sjedište joj nije u ZG nego u Langleyu dok se s puno ukusa ili UKUSA povezjuju i Kanada, NoviZeland, .. tak neke nepoznate zemlje a slučajnost je da se u ovakvim akcijama baš one navedu kao umješane u postupak-izvršenje.. (nećemo reći kao sjedišta onih farmi, jer ima farmi ovaca, goveda, .. i onog o čemu je tu tema..).

 

edit2.. Tempora, MTI-GTE-Xkeys-PRISIM..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 15:44 (ihush).
15 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Umjesto da podupremo mlade poduzetne ljude mi ih hapsimo... 

Hrvatska
Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Je li to možda ovaj?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
"sinkopa" i vani je za dva tjedna.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade

Sony to radi otkad...bace neku zaštitu za bilo što,plaćaju običnu raju za kontrainžinjering kako bi ovi prvi znali propuste i poradili još malo...za Sony znam jer su i sami to priznali da to rade.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

ja mislim da je to nas Mr.Croatian100 koji pise u engleskom programskom jeziku

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Ko je taj pokemon? Šta nisu napisali kako se zove majstor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Ako imas takav servis na vidljivom webu ne znam sto ocekivati osim da te uhvate.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

ček jel server bio javan ili na dark webu, ako je bio javan šta se čudi uhićenju (premda bi ga i preko dark weba uhvatili)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

-ne treba 'uvoditi' nove detalje.. koji u textu ne postoje, mada bi bilo za očekivati da novinar to provjeri.. kao dark ili javni servis, mada je prebanalno..

ali očekivati to dok (malo iznad) nema ni npr imena osobe.. a nije baš vjerovatno da se nekog u takvoj akciji uhapsi bez provjere-dokaza.. ili nije maloljetnik.. tak da, info ili dezinfo text ne navodi.

 

Čemu prikivanje identiteta?

Možda se otkrije da je ''rus'' kao u facebook slučaju kad je rus zapravo moldavac koji od sedme godine živi kao us građanin, radi s njihovim (tajnim) službama itd. i rusa nema nigdje u priči osim u naslovima.. možda je jednako neki 'hrvatko' .. iz pakistana, australije ili svete gere..? :)

odnosno, nemamo največu kokoš na svijetu, hrast, sladoled.. ali eto imamo najveći DDoS servis.. inače smo poznati kao tehnološki lider globalno dok nrp japanci zaostaju ili neko selo u kanadi-tajwanu i sl.. običnu žarulju, floppy ili miša ne radimo, ali eto tu smo velesila? Postoji li neka sitnica nazovimo je činjenica koja bi to potkrijepila? Nije li to dio koji članak implicitno mora sadržavati ili barem propitkivati? .. možda?

 

edit: klik.. znate kako se registrira domena? .org?

Tech Name: United States Department of Defense
Tech Organization: Defense Criminal Investigative Service

Admin Organization: WhoisGuard, Inc. .. State/Province: Panama

 

činjenice..

- naziv haker, nema veze s DDoSanjem, ali je kul.

- adresa postoji godinu dana, ako je vlasnik tad započeo, punoljetan.. to objašnjava tj paravan, bilo tko tko je imao 18g i bio raspoložen biti 'šef' mogao je biti uhvaćen sad, dok dječarac iz Zaprešića ne može imati ni kapital ni potrebna sredstva, znanja za tako nešto ostvariti. Odnosno, ako može, tad je neobično da tek punoljetni mladac, to napravi bez problema, sam.. ne neobično, nemoguće.

- policija ga lovi već 3 godine.. dakle počeo je sa 16.. i ranije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 19:19 (ihush).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Netko, možda lajka hakere, ali to nije u redu. Dečko je svjesno kršio odredbe Kaznenog zakona, te će sada morati snositi posljedice.

Osobno, nemam nikakve simpatije ili da na hakeraj gledam kao nešto romantično, pravedno, bla, bla...

Hacker = kriminalc.

 

@rambox

 

Eh, frende, kada se Ameri zainate, nema tog zakona, države, niti mjesta gdje te neće stići ruka pravde..

Kao što na starom Zapadu nije bilo milosti za konjokradice i druge koji su radili zlo, tako nema ni za ove sadašnje.

Može raditi štogod poželiš, ali kada potjera krene za tobom, ti si već mrtvav čovjek.

Samo je pitanje vremena kada ćeš završiti na vješalima ili pak olovom u sebi.

 

God blees the USA.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Teška kaznena djela protiv računalnih sustava, programa i podataka, za koje je zapriječena kazna zatvora od jedne do osam godina

 

Malo floodanja i eto ti "TESKA KAZNENA DJELA" a u pm. :D

Nekada su nam banali carnet accounte na dan dva, t-com accounte isto tako... danas si teski kriminalac :D a klinjo se malo zabavljao i usput, vjerujem, nesto i zaradio :D

 

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
RTL Direkt
- napad naplacivali oko 15€ (za cca 20min blokade)
- izvrseno oko 4 000 000 napada
- zarada oko 1 000 000 kn ???
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
Pisu portali da je navodno bio los ucenim, ponavljao razred i nije upisao "informaticku" srednju koju je htio. A i vec je imao dosje kao hacker.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade

očekuješ da inspicijent zna matematiku .. ili novinar? :)) možda su imali visoke troškove.. a možda je ovo samo mamac-frontmen tj klinac-haker koji po bezbrojnm scenarijima do sad viđenim, sve to radi od vrtića..

btw, cijena je dolarska 18-49$, 10£ ili 15€... kao i spomenuto 100kn naviše..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Evo zanimljiv članak

 

Mirkovik’s fake Facebook page (Mirkovik Babs) includes countless mentions of another Webstresser administrator named “Kris” and includes a photograph of a tatoo that Kris got in 2015. That same tatoo is shown on the Facebook profile of a Kristian Razum from Zapresic, Croatia. According to the press releases published today, one of the administrators arrested was from Croatia.

 

Kaj su ga preko tetovaže našli..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

Likovi su blago retardirani. Naslikavati se po FB-u, hvaliti Webstresserom i tražiti admine za Webstresser a cijeli profil je javno dostupan. LOOOOOLLLL :)

 

https://www.facebook.com/mirkovic6969

https://www.facebook.com/Igot2muchSwag69?fref=ts

https://www.facebook.com/razumkristian696969

 

BUG, na to ste se sveli? C/P-anje članaka? Ah....

Chaintech socket 4 MB, Cyrix 486DX2 66Mhz (TURBO mode!), 8MB EDO RAM, 420MB HDD, S3 Trio 2MB, Sound Blaster 16, 3.5" 1.44MB floppy!!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
s1m0n kaže...

Likovi su blago retardirani. Naslikavati se po FB-u, hvaliti Webstresserom i tražiti admine za Webstresser a cijeli profil je javno dostupan. LOOOOOLLLL :)

 

https://www.facebook.com/mirkovic6969

https://www.facebook.com/Igot2muchSwag69?fref=ts

https://www.facebook.com/razumkristian696969

 

BUG, na to ste se sveli? C/P-anje članaka? Ah....

 Znači po tebi je ovaj zadnji taj naš majstor? Gdje si ti vidio se on i ovaj prvi hvale?

 

Svi vi koji pišete da ddos nije ništa strašno za napravit i da dečko nije neki "wow" haker ako to zna itd.... Da li ste se možda zapitali šta je on prije toga radio i šta još zna osim tog ddos-a. Pitanje je koliko drugih stranica vodi "sastrane" i čime se bave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 7:19 (crash11).
14 godina
offline
Re: Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade
djigibao kaže...
RTL Direkt
- napad naplacivali oko 15€ (za cca 20min blokade)
- izvrseno oko 4 000 000 napada
- zarada oko 1 000 000 kn ???

 

I umjesto da su izračunali potencijalnu zaradu iz tih brojki, oni su kao bitan podatak naveli ukupno trajanje napada koje po njihovom izračunu iznosi 15 godina. U biti 150 godina ako gledamo objavljene brojke. Ali podatak je sam po sebi besmislen i nebitan a može ga uz pompoznu naglašavanje izreći samo idiot koji se ne bi smio baviti novinarstvom.

Netko će reći da je to sitnica oko koje se ne treba uzrujavati, ali problem je u tome što takve budale rade na televiziji, u novinama itd... ne znaju logički razmišljati, izvode krive zaključke, ispuštaju bitno a senzacionaliziraju nebitno, zaglupljuju gledatelje itd.

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 7:42 (Ezio).
15 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

cudno m ikako se moglo placati uslugu preko PayPal-a...

zar je to toliko zasticeno da ni policija ne moze otkriti na ciji PayPal racun ide novac??

 

Iskreno sve mi je nekako nategnuto...Ovakve stranice ISP blokira na nalog policije bilo koje drzave blokira u roku jucer... a stranica ziva mjesecima...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ugašen najveći svjetski servis za DDoS napade čiji

dakle zaključujemo:
1. "4 milijuna napada" je valjda 4 milijuna nodova, kumulativno. Gdje bi našli 4 milijuna narudžbi za uslugu? Pretpostavljam da je broj napada bio 1000-10000.
2. policija (ne samo naša) je nakon višemjesečne akcije ulovila par školaraca-amatera pa su dali medijima izvještaj o "najvećim svjetskim hakerima" kako akcija ne bi ispala debakl i predmet podsmijeha (jer zapravo je bilo dovoljno poslati dva policajca djeci na kućna vrata).
3. Novinari kakvi jesu jedva su dočekali veliku vijest, naravno da činjenice nisu provjeravali, to urednike uglavnom ne zanima. Važno je da je najveće i svjetsko, a naše. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice