UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

poruka: 155
|
čitano: 38.205
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR".
6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
Xplicit kaže...

Platiti mobitel 14000 je čisti idiotizam, bez obzira koliko netko para ima.

 

 Nije idiotizam. To je užitak. Užitak da si možeš priuštiti nešto što te veseli.

6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ukay1000 kaže...
@ridealong
Louis Rossmann je najbolji serviser apple proizvoda na svijetu kojega je apple tuzio. Ima youtube kanal, slobodno pogledaj, mozda ti covjek promjeni svjetonazor.
Naravno, parnicu je dobio.
Videi su mu superinformativni (mozda cak i previse), govori cesto o problemima, losim materijalima koje apple koristi u svojim najskupljim uredjajima, losim dizajnom zbog kojeg nastaju problemi, nestrucnim supportom i svemu onome sto ljudi misle o apple proizvodima a sto oni zapravo jesu - jeftino izdizajnirani proizvodi sa jako losim komponentama. Jedino je marketing apple-a dio firme koja odradjuje vrhunski posao. Uvjerili su ljude da se radi o top proizvodima, a kad nastanu problemi svi ckome i zive sa time kao da se nista nije desilo.

Zato mi je posebno drago da su napokon neki progovorili o tome - linus i snazzy o 5000 dolara imac fijasku, louis o jeftinoci apple kvalitete, unbox therapy itd...
Vise nije ni tolko stvar novaca, vec principa. Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.

 Hvala na informacijama. Nisam nikada čuo za tog tipa.

5 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X

mrki, iako skolovanje moze,ali vrlo sam se uvjerio da i ne mora biti odgovorno za razvoj sive tvari, nisi shvatio poantu pa cu ti pojasniti dodatno- na forumu kako ga ti zoves, ja bas to ne pratim cesto pa su za mene to jednostavno komentari ispod clanka, primjecujem da su teme o drugim mobitelima i brandovima puno, puno manje komentirane u usporedbi s appleovim clancima. Dalje, vecina tih komentara je pljuvacka prema njihovim proizvodima, uslugama, cijenama posebno.Moja glavica iz toga izvlaci (mozda brzoplete) zakljucke da se kod tih kometarora radi ili o zavisti, ljubomori, ili na kraju cistoj zlobi, da bi se takvim stavom pokazala neka vrsta superiornosti u odnosu na tzv. i-ovce i slicne kreature. Znam vrlo velik broj ekstremno skolovanih, inteligentnih, postenih u svakom pogledu i ljudi sa integritetom, koji imaju apple proizvode i koji nemaju apple proizvode. Nikada nam nije u raspravama o tehnologijama, mobitelima i sl. temama s tim ljudima doslo na pamet da omalovazavamo nekoga zbog toga jer ima nesto od applea ili jer ima nesto drugo, ili trece. Na tech forumu ili u tech novinama kakav je bug, ocekivao bih ipak razumniji ton. Respect za apple, za vas hejtere nemam nimalo respekta.

10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
kekecrekec kaže...

mrki, iako skolovanje moze,ali vrlo sam se uvjerio da i ne mora biti odgovorno za razvoj sive tvari, nisi shvatio poantu pa cu ti pojasniti dodatno- na forumu kako ga ti zoves, ja bas to ne pratim cesto pa su za mene to jednostavno komentari ispod clanka, primjecujem da su teme o drugim mobitelima i brandovima puno, puno manje komentirane u usporedbi s appleovim clancima. Dalje, vecina tih komentara je pljuvacka prema njihovim proizvodima, uslugama, cijenama posebno.Moja glavica iz toga izvlaci (mozda brzoplete) zakljucke da se kod tih kometarora radi ili o zavisti, ljubomori, ili na kraju cistoj zlobi, da bi se takvim stavom pokazala neka vrsta superiornosti u odnosu na tzv. i-ovce i slicne kreature. Znam vrlo velik broj ekstremno skolovanih, inteligentnih, postenih u svakom pogledu i ljudi sa integritetom, koji imaju apple proizvode i koji nemaju apple proizvode. Nikada nam nije u raspravama o tehnologijama, mobitelima i sl. temama s tim ljudima doslo na pamet da omalovazavamo nekoga zbog toga jer ima nesto od applea ili jer ima nesto drugo, ili trece. Na tech forumu ili u tech novinama kakav je bug, ocekivao bih ipak razumniji ton. Respect za apple, za vas hejtere nemam nimalo respekta.

 

Dao sam ti plus/palac gore, sve 5, ali jedini, zaista jedini argument kod iPhonea jest dugotrajna fluidonos koji android/treći ne mogu pružiti, a to je jer su njihovi sustavi zatvoreni te je software ispoliran za njihov hardware, sad koliko je to korisniku bitno koji u prosjeku mijenja mobitel svako 2 godine, procjenite sami, jer taj mobitel šta danas platite 14 000 kn, sa svojim specifikacijama će nakon te dvije godine biti na dnu (kamera,baterija,ekran,itd.).

Festina lente
15 godina
neaktivan
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

KOji bolesnici, svaki put ista priča, dežurni pljuvači na sve četiri a većina vjerojatno nikada njej imala Iphone u rukama, pa da li vas netko tjera da kupite Iphone??  Ja nemam potrebe da pljujem Samsugove ili bilo čije uređaje a što se tiče cijene ne vidim baš da oni puno zaostaju za Apple.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

KOji bolesnici, svaki put ista priča, dežurni pljuvači na sve četiri a većina vjerojatno nikada njej imala Iphone u rukama, pa da li vas netko tjera da kupite Iphone??  Ja nemam potrebe da pljujem Samsugove ili bilo čije uređaje a što se tiče cijene ne vidim baš da oni puno zaostaju za Apple.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
Nikola63 kaže...

KOji bolesnici, svaki put ista priča, dežurni pljuvači na sve četiri a većina vjerojatno nikada njej imala Iphone u rukama, pa da li vas netko tjera da kupite Iphone??  Ja nemam potrebe da pljujem Samsugove ili bilo čije uređaje a što se tiče cijene ne vidim baš da oni puno zaostaju za Apple.

 Toliko si bolestan da post tipkaš dva puta. Samsung mi je drugi precjenjen proizvod, Huawei ga tuče u svemu.

Festina lente
13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

Huawei ga tuce u svemu?

P20 Pro od S9+ (N9) ima bolje fotke i bateriju

 

S9+ ima bolji: display, zvucnici, zvuk iz jacka, software (EMUI je najveci sljam ikada), video, bolji procesor i bolji GPU

 

Bas ga tuce u svemu, cudo jedno. To sto se tebi Samsung ne svida, tvoja stvar. Nisam Samsung fanatik, jedino se mogu nazvati Sony fanatikom jer obozavam njihove proizvode. U zadnje vrijeme vidim hype oko Huawei mobitela i to mi nije jasno, po meni su precjenjeniji od Samsunga

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
MARKOZD15 kaže...

Huawei ga tuce u svemu?

P20 Pro od S9+ (N9) ima bolje fotke i bateriju

 

S9+ ima bolji: display, zvucnici, zvuk iz jacka, software (EMUI je najveci sljam ikada), video, bolji procesor i bolji GPU

 

Bas ga tuce u svemu, cudo jedno. To sto se tebi Samsung ne svida, tvoja stvar. Nisam Samsung fanatik, jedino se mogu nazvati Sony fanatikom jer obozavam njihove proizvode. U zadnje vrijeme vidim hype oko Huawei mobitela i to mi nije jasno, po meni su precjenjeniji od Samsunga

Ajde nabroji još koju glupost, display je bolji toliko da na usporednom testu ne možeš vidjeti razliku, a većini ljudi je najbitnije dimenzije, masa, baterija i kamera, a tu Huawei glatko dobija, pogotovo baterija i kamera, šta je meni jako bitno. Doduše neman Huawei, al kad bi uzimao, nikad mi Samsung ne bi dobio prednost. 

Festina lente
11 godina
online
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
Nikola63 kaže...

KOji bolesnici, svaki put ista priča, dežurni pljuvači na sve četiri a većina vjerojatno nikada njej imala Iphone u rukama, pa da li vas netko tjera da kupite Iphone??  Ja nemam potrebe da pljujem Samsugove ili bilo čije uređaje a što se tiče cijene ne vidim baš da oni puno zaostaju za Apple.

 ehm, nisu li komentari ispod ovakvih vijesti dozvoljeni upravo kako bi tu vijest ljudi mogli komentirati

također, obzirom na sve što se događa, pljuvanje je sasvim normalan komentar na ovakve vijesti, hvalospjevi bi bili poprilično bolesni i upućivali bi na moguće psihičke probleme

 

em su digli cijene u nebo, em pored tih cijena štede na punjaču, adapterima i svemu ostalom kako bi mogli izmusti još koji dolar dodatno, em im je kvaliteta ništa bolja od konkurencije, ako ne i lošija...

dakle, ne vidim zašto bolesnim nazivati opravdano pljuvanje američkog stroja za mužnju para, više mi bolesni izgledaju oni što frenetično plješću kao da ih netko plaća za to

6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...

ad koliko je to korisniku bitno koji u prosjeku mijenja mobitel svako 2 godine, procjenite sami, jer taj mobitel šta danas platite 14 000 kn, sa svojim specifikacijama će nakon te dvije godine biti na dnu (kamera,baterija,ekran,itd.).

 Zbog pojedinaca koji imaju ugovore s operaterima na 2 godine, nastala je fama o promjeni mobitela svake 2 godine. Neki bi mijenjali nakon 6 mjeseci i HT je i to omogućio. Tako da je teško znati koliko često ljudi mijenjaju mobitel.

 

Ovaj zadnji dio tvoje rečenice ne može biti točan da se na glavu postaviš. Ne znam kako netko može uopće doći do takvog zaključka?

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...

Ajde nabroji još koju glupost, display je bolji toliko da na usporednom testu ne možeš vidjeti razliku, a većini ljudi je najbitnije dimenzije, masa, baterija i kamera, a tu Huawei glatko dobija, pogotovo baterija i kamera, šta je meni jako bitno. Doduše neman Huawei, al kad bi uzimao, nikad mi Samsung ne bi dobio prednost. 

Glupost? Daj me nemoj za*ebavati. Display je bolji i cim sam uzeo u ruke P20 Pro to sam osjetio. S9 ima vjerojatno najbolji display koji sam na smartphonu koristio i osjeti se nad ostalim ekranima od drugih proizvodaca. Kakve dimenzije i masa? S9+ je tezi 9g?? A ja da izade mob od 7" ja bi ga uzeo, ukus je ukus i dimenzije tu spadaju, tako da ne pizdi. A P20 Pro vjerojatno ima najlosiji 4K video od svih flagshipa ove godine, sve radi stabilizacije. Ali da, glavno da se koriste rijeci poput "ubija" "pere" "tuce" i sl.

10 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

Samsung ima, kao i svi njihovi proizvodi, zasićenije boje pa to ljudskom oku izgleda ljepše,ugodnije, ali boje nisu realne. Možemo im dat plus na svjetlini piksela, tu su isto isto najbolji, ali govorit o ekranu kao nešto super uber duper naspram Huaweia koji ima Samsungov oled je glupost.

A ovo o 9g, pa izrazi to u postotcima, meni je 50g gori/doli isto, samo kad se nešto prodaje nije isto.

 

A koliko je tanji Huawei?

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 11:16 (mrki_tua).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

ad koliko je to korisniku bitno koji u prosjeku mijenja mobitel svako 2 godine, procjenite sami, jer taj mobitel šta danas platite 14 000 kn, sa svojim specifikacijama će nakon te dvije godine biti na dnu (kamera,baterija,ekran,itd.).

 Zbog pojedinaca koji imaju ugovore s operaterima na 2 godine, nastala je fama o promjeni mobitela svake 2 godine. Neki bi mijenjali nakon 6 mjeseci i HT je i to omogućio. Tako da je teško znati koliko često ljudi mijenjaju mobitel.

 

Ovaj zadnji dio tvoje rečenice ne može biti točan da se na glavu postaviš. Ne znam kako netko može uopće doći do takvog zaključka?

 

 

 Nemoj se sramotit, statistike su pokazale da u prosjeku ljudi mijenjaju mobitele svako 20-22 mjeseca, ovisno o kontinentu.

A Samsung flagship prije 2 godine na antutu ostvari skor 131000, današnji flagship skoro duplo bolji, tj. danas mobitel od 130 eur ostvari taj skor prije dvi godine. EOD, bez argumenata ne lupajte, trošite mi vrijeme bezveze.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 12:13 (mrki_tua).
13 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...

Samsung ima, kao i svi njihovi proizvodi, zasićenije boje pa to ljudskom oku izgleda ljepše,ugodnije, ali boje nisu realne. Možemo im dat plus na svjetlini piksela, tu su isto isto najbolji, ali govorit o ekranu kao nešto super uber duper naspram Huaweia koji ima Samsungov oled je glupost.

A ovo o 9g, pa izrazi to u postotcima, meni je 50g gori/doli isto, samo kad se nešto prodaje nije isto.

 

A koliko je tanji Huawei?

Broj jedan, S9 iza iPhone X ima najbolje kalibriran OLED ekran na trzistu, to ti propada u vodu jer su tako i testovi dokazali koga boli ona stvar sto ocito samo tvoje oci vide. 

 

A sto se tice debljine, S9+ je zakrivljen naprijed i nazad tako da mu ta debljina u rukama je predstavlja nista, dapace na prvu ce ti se ciniti i tanji od P20 Pro

6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...

 

 Nemoj se sramotit, statistike su pokazale da u prosjeku ljudi mijenjaju mobitele svako 20-22 mjeseca, ovisno o kontinentu.

A Samsung flagship prije 2 godine na antutu ostvari skor 131000, današnji flagship skoro duplo bolji, tj. danas mobitel od 130 eur ostvari taj skor prije dvi godine. EOD, bez argumenata ne lupajte, trošite mi vrijeme bezveze.

Niti jedan mobitel srednje i više klase nakon 2 godine nije na dnu po svojim svojstvima. Niti jedan jedini. A spominješ iphone XS Max za 14000 kuna koji sigurno neće biti na dnu nakon 2 godine.

 

Čije statistike? Daj link. Daj naziv firme / ustanove / tijela koje je radilo to istraživanje.

 

Antutu? Zadnji put sam koristio 2014. godine. Neki dan se ustanovilo da je Huawei muljao u raznim benchmarcima. Koja koristi od njih?

 

Kupuj smeće za 130 eur-a i pusti nas na miru. Nikoga nisi impresionirao svojim izjavama.

10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

 

 Nemoj se sramotit, statistike su pokazale da u prosjeku ljudi mijenjaju mobitele svako 20-22 mjeseca, ovisno o kontinentu.

A Samsung flagship prije 2 godine na antutu ostvari skor 131000, današnji flagship skoro duplo bolji, tj. danas mobitel od 130 eur ostvari taj skor prije dvi godine. EOD, bez argumenata ne lupajte, trošite mi vrijeme bezveze.

Niti jedan mobitel srednje i više klase nakon 2 godine nije na dnu po svojim svojstvima. Niti jedan jedini. A spominješ iphone XS Max za 14000 kuna koji sigurno neće biti na dnu nakon 2 godine.

 

Čije statistike? Daj link. Daj naziv firme / ustanove / tijela koje je radilo to istraživanje.

 

Antutu? Zadnji put sam koristio 2014. godine. Neki dan se ustanovilo da je Huawei muljao u raznim benchmarcima. Koja koristi od njih?

 

Kupuj smeće za 130 eur-a i pusti nas na miru. Nikoga nisi impresionirao svojim izjavama.

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

Festina lente
6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

 Nisi ti naveo ništa. Kakve statistike? Čije statistike? Nisam ja taj koji mora bilo što dokazivati. :-) Ne zaleći se. Svi ti mobiteli stari 2 godine SIGURNO nisu na dnu. Ako je to za tebe dno, trk po novi mobitel. Subota je ali dućani po trgovačkim centrima rade do navečer.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 14:55 (ridealong).
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

 Nisi ti naveo ništa. Kakve statistike? Čije statistike? Nisam ja taj koji mora bilo što dokazivati. :-) Ne zaleći se. Svi ti mobiteli stari 2 godine SIGURNO nisu na dnu. Ako je to za tebe dno, trk po novi mobitel. Subota je ali dućani po trgovačkim centrima rade do navečer.

 Upiši u google, manje više su iste te više mjerodavne nego tvoje i od pojedinaca tipa: "Ja imam Samsung nikad ništa, moj iphone je 4 godine fluidan, moja baba minja mobitel svako 6 godina".

Festina lente
6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

 Nisi ti naveo ništa. Kakve statistike? Čije statistike? Nisam ja taj koji mora bilo što dokazivati. :-) Ne zaleći se. Svi ti mobiteli stari 2 godine SIGURNO nisu na dnu. Ako je to za tebe dno, trk po novi mobitel. Subota je ali dućani po trgovačkim centrima rade do navečer.

 Upiši u google, manje više su iste te više mjerodavne nego tvoje i od pojedinaca tipa: "Ja imam Samsung nikad ništa, moj iphone je 4 godine fluidan, moja baba minja mobitel svako 6 godina".

Zašto bi ičije (i dalje nepoznate) statistike bile mjerodavne? Jesu li mi tvorci tih statistika dali novac za novi mobitel, pa mi imaju pravo uvjetovati što ću i kada kupiti jer oni misle da moj mobitel nakon 2 godine neće više biti dobar za rad? Nisu. O čemu mi onda raspravljamo? Ako za 2 godine budem ovim mobitelom kojeg sada imam mogao raditi sve što sam njime radio i prvog dana, onda ne vidim potrebu da ga idem mijenjati. Do tog vremena ostalo je cca 9 mjeseci. A kako sada stvari stoje, ne vidim što bi tom mobitelu moglo naštetiti u 9 mjeseci. Nekakva bezimena statistika sigurno ne.

 

 

 

16 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

Savrsen mobitel danas ne postoji ili bolje da kazem da su fakkticki svi flagship uredjaji savrseni na svoj nacin samo je pitanje sta kome treba ili bolje na sta je danas netko nafuran.

 

Dosao sam da vidim da li je netko napisao nesh za najavljivane nove ipade ali procitah toliku hrpu gluposti napisane od strane iskompleksiranih fanboysa da se sada pitam sta vi ljudi radite u svojim zivotima da imate toliko vremena da se raspravljate oko nekih gluposti 

 

Tko god je napisao da su Apple uredjaji nekvalitetni i smece nema pojma o zivotu i pretpostavljam da nikada nije ni posjedovao neki njihov uredjaj. Ja licno ne koristim iPhone jer mi na mobitelu nikako ne odgovara iOS iskljucivo radi zatvorenosti samog os-a ali uveliko koristim ipad pro koji nema nikakve mane vezane za kvalitet izrade, naprotiv radi se o uredjaju koji je veoma kvalitetno i odlicno izradjen. U autu koristim iPod touch cetvrte generacije koji sam kupio kada je i izasao prije sigurno nekih 7 godina, mozda i vise i jos uvijek radi, pusta muziku odlicno, naravno zastao je na iOS-u 6 ili 7 ali radi bez problema. Do skora sam imao i iPod onaj stari klasicni, ne znam ni ja kada je kupljen, idalje je radio, dao ga zetu jer se on lozi na te stare stvari, znaci uredjaj koji je star jedno sigurno 10 godina i koji je idalje radio. Imam dvije sestre koje imaju djecu, kod jedne djeca koriste iPade druge generacije (njen i zetov stari iPad), mala djeca od 5 i 3 godine, konstatno im ispadaju, nosaju ih gdje stignu, totalna nepaznja i opet nemaju puknuto staklo, idalje rade solidno i baterija idalje drzi pristojno jer vidi cuda su kvalitetno izradjeni. Kod druge sestre je dijete skoro razbilo treci Samsungov android tablet (sva tri Tab A serija). 

Tako da nemojte da bezveze pljujete po Appleu vezano za kvalitetu izrade jer niste upravu. 

 

Netko tko je navikao na iOS i tko zeli novi iPhone ce i kupiti nove modele, uostalom ljudi su nam dali na izbor tri modela od "jeftinijeg" do skupljeg, a nekih bas velikih razlika nema, tko bude htio veci i malo opremljeniji uredjaj taj ce i platiti malo vise, tko ne moze uzeti ce ovaj XR od 750 dollara. Uostalom i kod Samsunga imate S9, pa S9 plus pa Note 9 pa ne vidim neka prepucavanja sa cijenama i Note 9 kosta 900 dollara.

 

Za ovu ekipu sto se prepucava oko S9 i P20 pro, prvo nije tema o tome, ne znam kako ste uopste dosli do te rasprave na clanku i temi o novim iPhone-ima (dokaz kompleksa i kulture fanboysa koliko god oni nas uvjeravali da nisu). 

Kao prvo poredite dva totalno drugacija koncepta i pristupa izrade smartphone-a. Samsung kod galaxy S serije pristupa izradi mobitela koji ce biti jack of all trades, znaci odlican u svemu ali niti u jednoj stavci ne nadmasuje znatno konkurenciju i odlican je za siroke narodne mase (zato i ostvaruje dobre prodajne rezultate). P20 pro serija nema taj pristup, Huawei je tu nagurao poprilicno impresivnu fotografsku kameru za jedan mobitel i automatski je ciljao odredjenu grupu ljudi koja je spremna da nema najbolji ekran, najbolji cip, najtanji mob i sl. ali je spremna da se odrekne tih nekih stvari da bi imala najbolju kameru barem sto se tice fotkanja (4k video nije extra kao kod konkurencije ali vala nije ni toliko losiji kako je navikano). Huawei je sa P20 pro i pretpostavljam da ce sa Mate 20 serijom napokon da udje na velika vrata i prestane da bude sinonim za low end i mid range segment i zagrize i solidan udio na flagship nivou.

Licno sam uzeo P20 pro i ne kajem se ni sekunde, na svakom telefonu mogu surfati, dopisivati se na whappu i messengeru, spijunirati komsinice i raju po instagramu ali ova kamera je fakat nesto novo u smartphone industriji i dobra stvar da pogura malo konkurenciju u tom segmentu.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 0:08 (Dr. Vicko).
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

 Nisi ti naveo ništa. Kakve statistike? Čije statistike? Nisam ja taj koji mora bilo što dokazivati. :-) Ne zaleći se. Svi ti mobiteli stari 2 godine SIGURNO nisu na dnu. Ako je to za tebe dno, trk po novi mobitel. Subota je ali dućani po trgovačkim centrima rade do navečer.

 Upiši u google, manje više su iste te više mjerodavne nego tvoje i od pojedinaca tipa: "Ja imam Samsung nikad ništa, moj iphone je 4 godine fluidan, moja baba minja mobitel svako 6 godina".

Zašto bi ičije (i dalje nepoznate) statistike bile mjerodavne? Jesu li mi tvorci tih statistika dali novac za novi mobitel, pa mi imaju pravo uvjetovati što ću i kada kupiti jer oni misle da moj mobitel nakon 2 godine neće više biti dobar za rad? Nisu. O čemu mi onda raspravljamo? Ako za 2 godine budem ovim mobitelom kojeg sada imam mogao raditi sve što sam njime radio i prvog dana, onda ne vidim potrebu da ga idem mijenjati. Do tog vremena ostalo je cca 9 mjeseci. A kako sada stvari stoje, ne vidim što bi tom mobitelu moglo naštetiti u 9 mjeseci. Nekakva bezimena statistika sigurno ne.

 

 

 

 Kako su nepoznate, ako su dostupne milijardima ljudi diljem svijeta, dok je tvoj tupavi zaključak dostupan (vidjet će ga) 50-100 ljudi? 

https://www.businessinsider.com/how-long-people-wait-to-upgrade-phones-chart-2017-3

 

A evo ti lista, prije 2 godine flagship, danas ga nema ni na radaru:

http://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 9:52 (mrki_tua).
10 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

Dr. Vicko, ništa, ali ni 1 promil, iphone nije kvalitetniji u izradi od recimo kineza One Plus 6 ili neke flagship Nokije, eto izabra sam ta dva, da ne govorite puno kako i Samsung, Huawei koštaju. Uostalom, imaš na youtube kada se uređaji rastavljaju, kakve su komponente, itd., daleko sam ja od fanboya jer mobitele i os mijenjam ka čarape, kako se osjećam, ali govorim iskreno, apple je napravio odličan marketinški potez jer zna da se najskuplje stvari najlakše prodaju, sve je to lijepo upakirao i šiša ovce, samo ne želim da me netko uvjerava u nešto u šta sam davno uvjeren.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 9:56 (mrki_tua).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

 Nisi ti naveo ništa. Kakve statistike? Čije statistike? Nisam ja taj koji mora bilo što dokazivati. :-) Ne zaleći se. Svi ti mobiteli stari 2 godine SIGURNO nisu na dnu. Ako je to za tebe dno, trk po novi mobitel. Subota je ali dućani po trgovačkim centrima rade do navečer.

 Upiši u google, manje više su iste te više mjerodavne nego tvoje i od pojedinaca tipa: "Ja imam Samsung nikad ništa, moj iphone je 4 godine fluidan, moja baba minja mobitel svako 6 godina".

Zašto bi ičije (i dalje nepoznate) statistike bile mjerodavne? Jesu li mi tvorci tih statistika dali novac za novi mobitel, pa mi imaju pravo uvjetovati što ću i kada kupiti jer oni misle da moj mobitel nakon 2 godine neće više biti dobar za rad? Nisu. O čemu mi onda raspravljamo? Ako za 2 godine budem ovim mobitelom kojeg sada imam mogao raditi sve što sam njime radio i prvog dana, onda ne vidim potrebu da ga idem mijenjati. Do tog vremena ostalo je cca 9 mjeseci. A kako sada stvari stoje, ne vidim što bi tom mobitelu moglo naštetiti u 9 mjeseci. Nekakva bezimena statistika sigurno ne.

 

 

 

 Kako su nepoznate, ako su dostupne milijardima ljudi diljem svijeta, dok je tvoj tupavi zaključak dostupan (vidjet će ga) 50-100 ljudi? 

https://www.businessinsider.com/how-long-people-wait-to-upgrade-phones-chart-2017-3

 

A evo ti lista, prije 2 godine flagship, danas ga nema ni na radaru:

http://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

 Trebalo bi te prvo debelo novčano kazniti za namjerno provociranje i izazivanje svađe. Da se uvede malo reda u ovaj forum. I još parsto kuna za vrijeđanje.

 

Taj grafikon ne daje dovoljno podataka. Jesu li to samo pretplatnici, koje EU zemlje (mi smo u EU tek od 2013.), koje marke mobitela... Ta raspravu u birtiji to je dovoljno, za tech forum (kako mu neki tepaju) - nije baš nikako.

 

Antutu ne koristim niti gledam. Zašto? Jer se na benchmarcima vara. Hvala na pažnji.

6 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
mrki_tua kaže...

Dr. Vicko, ništa, ali ni 1 promil, iphone nije kvalitetniji u izradi od recimo kineza One Plus 6 ili neke flagship Nokije, eto izabra sam ta dva, da ne govorite puno kako i Samsung, Huawei koštaju.

On piše o ipadima u njegovom familiji, a ti pišeš o mobitelima.

13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

Flagshipi prije 2god

 

S7E - dan danas vrhunski mobitel, imam ga u ormaru i nebi se zalio da ga koristim 24/7

 

iPhone 7 - dan danas ista stvar

 

Google Pixel - isto

 

A antutu nikome normalnom ne znaci nista. Bitno je kako radi i kako se ponasa u svakodnevnom koristenju

 
4 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
MARKOZD15 kaže...

Flagshipi prije 2god

 

S7E - dan danas vrhunski mobitel, imam ga u ormaru i nebi se zalio da ga koristim 24/7

 

iPhone 7 - dan danas ista stvar

 

Google Pixel - isto

 

A antutu nikome normalnom ne znaci nista. Bitno je kako radi i kako se ponasa u svakodnevnom koristenju

 Antutu je namjerodavniji benchmark koji uzima u obzir sve hardwerske komponente, a ti laprdaj u dalje. Tonšta tebi nešro dobro služi i danas ne znači da valja tj. da je konkurentno. Valja i meni Nokia 3330, radi ka i prvog dana.

Festina lente
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...
ridealong kaže...
mrki_tua kaže...

 Ja sam naveo ezgaktan primjer i brojke, daj molim te ti navedi di su ovi šta su prije 2 godine bili flagshipi? To je za mene dno, iskrcat tolike pare za nešto šta će po specifikacijama za 2 godine bit smeće.

 Nisi ti naveo ništa. Kakve statistike? Čije statistike? Nisam ja taj koji mora bilo što dokazivati. :-) Ne zaleći se. Svi ti mobiteli stari 2 godine SIGURNO nisu na dnu. Ako je to za tebe dno, trk po novi mobitel. Subota je ali dućani po trgovačkim centrima rade do navečer.

 Upiši u google, manje više su iste te više mjerodavne nego tvoje i od pojedinaca tipa: "Ja imam Samsung nikad ništa, moj iphone je 4 godine fluidan, moja baba minja mobitel svako 6 godina".

Zašto bi ičije (i dalje nepoznate) statistike bile mjerodavne? Jesu li mi tvorci tih statistika dali novac za novi mobitel, pa mi imaju pravo uvjetovati što ću i kada kupiti jer oni misle da moj mobitel nakon 2 godine neće više biti dobar za rad? Nisu. O čemu mi onda raspravljamo? Ako za 2 godine budem ovim mobitelom kojeg sada imam mogao raditi sve što sam njime radio i prvog dana, onda ne vidim potrebu da ga idem mijenjati. Do tog vremena ostalo je cca 9 mjeseci. A kako sada stvari stoje, ne vidim što bi tom mobitelu moglo naštetiti u 9 mjeseci. Nekakva bezimena statistika sigurno ne.

 

 

 

 Kako su nepoznate, ako su dostupne milijardima ljudi diljem svijeta, dok je tvoj tupavi zaključak dostupan (vidjet će ga) 50-100 ljudi? 

https://www.businessinsider.com/how-long-people-wait-to-upgrade-phones-chart-2017-3

 

A evo ti lista, prije 2 godine flagship, danas ga nema ni na radaru:

http://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

 Trebalo bi te prvo debelo novčano kazniti za namjerno provociranje i izazivanje svađe. Da se uvede malo reda u ovaj forum. I još parsto kuna za vrijeđanje.

 

Taj grafikon ne daje dovoljno podataka. Jesu li to samo pretplatnici, koje EU zemlje (mi smo u EU tek od 2013.), koje marke mobitela... Ta raspravu u birtiji to je dovoljno, za tech forum (kako mu neki tepaju) - nije baš nikako.

 

Antutu ne koristim niti gledam. Zašto? Jer se na benchmarcima vara. Hvala na pažnji.

 Kaznit? Hahaha koja lakrdija. Zar je bitan način prodaje? Zar je bitno jel auto prodano u gotovini, na kredit ili leasing? Proizvod je plaćen i prodan, uporan si u svojoj gluposti. Antutu je najrašireniji i najrelevantniji pokazatelj performansi uređaja.

Festina lente
13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i XR

Znaci prije par godina su LG G3 i S4 bili na vrhu svakog bencmarka, a u praksi su bili ocajni (UI animacije, brzina), dakle onda je bitno sto benchmark kaze? Pravis se pametan, a nemas pojma o cemu pricas. Danas dva mobitela mogu imati isti Snap 845 chip, jednako RAM-a i imati marginalno drugaciji rezultat na benchmarku, koga boli qurac? Ja sam uzeo kao primjer S7e, Google Pixel i iPhone 7 jer zaista sljakaju, odlicno rade, imaju odlicne ekrane i kamere.  A ti uzimas Nokiu 3310 koja nema ni display u boji

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja iPhone XS, XS Max i X
ridealong kaže...

Fotografija kao fotografija je nestala što je šteta i osobno nisam neki zaljubljenik u to silno slikanje mobitelom.

 

I naravno prosječni korisnik ne kupuje Iphone, kineze i neke čudne marke nego neki LG ili Samsung izmedju 1000-1500 kn.

 Opet gledaš samo sebe. Ljudi itekako idu na pretplatu i uzimaju skuplje mobitele. Kakvih 1000-1500 kuna, što je tebi. Pogledaj malo dalje od sebe.

Ajd ti meni onak molim te u par redova pojasni ''PROSJEČNOG KORISNIKA'' modernog mobitela.

I pojasni mi skupu pretplatu i skupi mobitel kod prosječnog korisnika.

Pa bemu mi miša, u kojem ti dijelu/gradu/kvartu hrvatske živiš?

Kaj prosjećni korisnik ima profil na Bug forumu?

 

Imaš čudan osječaj za prosjek.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice