Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

poruka: 50
|
čitano: 17.586
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa) ".
15 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

How many miners does it take to change a lightbulb?

A million - One to do it and 999,999 to verify that he did.

 

 
32 0 hvala 0
7 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Bugovci piče po onom starom prokušanom receptu: željezo se kuje dok je vruće....

 

 

 

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
jozobozo kaže...

How many miners does it take to change a lightbulb?

A million - One to do it and 999,999 to verify that he did.

 

 Vrh! :-)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Pa tehnički samo je jedan zamijenio :)
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

What’s the difference between an average bitcoin miner and an average plumber?

An average plumber can at least solve a block.

---

What’s the difference between bitcoin and marriage?

You only lose the house, kids and half your wealth when your marriage turns to shit.

---

Bitcoin has fallen 30% in a week. But now at least will every purchaser of bitcoin get a free tulip bulb or Beanie Baby?

---

50 Cent should change his name to 0.000035 Bitcoin.

 
11 1 hvala 1
16 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Neznam postoji li itko baš da ga nije briga jer je uložio fuckoff money :D Možda neki nadan vidošević, ili oni koji si upišu "nagrada svećeniku" kad im usfali, ali inače vjerojatno bi i Wozniak bio barem malo loše volje na par sati da nije prodao slučajno i spontano svoje novčiće upravo u trenutku kad su bili u najvišoj vrijednosti ikad. Pa makar imao i sto milijuna dolara gotovine, kao što forbes kaže da ima :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Totalno se slažem sa Petricom.

 

Ne kockam se, al' igram lutriju za male pare. Jednom sam čak toliko love dobio da sam si mogao kupiti kvalitetnu Dinamovu majicu, te sam imao još za godišnju članarinu u Dinamu o 60 kuna.

 

Nego, više volim ulagati neke druge stvari. Sebe i svoje znanje. Najsigurnije ulaganje.

Pa, sam tako ponukan predavanjem sa BFS 2018 platio kurs na Udemyu u vezi Solidity. Za mene najsigurije ulaganje što se tiče priče blockchain & kriptovalutama.

Svašta se moglo lijepo tamo naučiti, vidjeti, probati na BFS...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
overhaul kaže...

Neznam postoji li itko baš da ga nije briga jer je uložio fuckoff money :D Možda neki nadan vidošević, ili oni koji si upišu "nagrada svećeniku" kad im usfali, ali inače vjerojatno bi i Wozniak bio barem malo loše volje na par sati da nije prodao slučajno i spontano svoje novčiće upravo u trenutku kad su bili u najvišoj vrijednosti ikad. Pa makar imao i sto milijuna dolara gotovine, kao što forbes kaže da ima :)

 

Da, i ja ne kuzim kakav je to novac za koji me nije briga???

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
9 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
PzK

 

 

Nego, više volim ulagati neke druge stvari. Sebe i svoje znanje. Najsigurnije ulaganje.

Pa, sam tako ponukan predavanjem sa BFS 2018 platio kurs na Udemyu u vezi Solidity. Za mene najsigurije ulaganje što se tiče priče blockchain & kriptovalutama.

Svašta se moglo lijepo tamo naučiti, vidjeti, probati na BFS...

 

 Šta kad padneš na glavu i pobereš amnestičnost? Dosta rizično ulaganje.

15 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Nek se sruši na par stotina USD pa da se i ja uhvatim krampe i lopate.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Mogao si Petricevom frendu platit seminar za soma kn .. mozda bi naučio nešto.. 😈
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Mogao si Petricevom frendu platit seminar za soma kn .. mozda bi naučio nešto.. 😈
15 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Ljudi se vole kockati i zato kriptosi nece nikada propasti! Najsigurnije je rudarenje ako i spusis prodat ces grafe za neku paru
Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
da.. to je skroz zdravorazumsko razmisljanje, onaj ko nemoze ostati hladne glave kada je sve u crvenom i nije u stanju unaprijed odrediti sta ce i koji ce potez odigrati ako se desi ovo ili ono, mozda bolje da se ostavi igranja sa cryptom.
i btw. istina da nitko (ili skoro "nitko) znati kako ce se trziste ponasati u buducnosti, pretpostavljam da ce se vratiti i daleko prestici all time high u jednom trenutku ove godine. vrlo jednostavno donosim taj zakljucak, da je na prvom mjestu USA u cilju da inisti crypto oni bi to i ucinili a nebi mu davali vjetar u ledja. ako u jednom trenutku politika USA napravi ban crypta eee onda ce vjerojatno biti kraj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Petric tješi sam sebe
PSN - darklydexter
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
overhaul kaže...

Neznam postoji li itko baš da ga nije briga jer je uložio fuckoff money :D Možda neki nadan vidošević, ili oni koji si upišu "nagrada svećeniku" kad im usfali, ali inače vjerojatno bi i Wozniak bio barem malo loše volje na par sati da nije prodao slučajno i spontano svoje novčiće upravo u trenutku kad su bili u najvišoj vrijednosti ikad. Pa makar imao i sto milijuna dolara gotovine, kao što forbes kaže da ima :)

 

Novac stvara novac.. Recimo mozes imati scenarij da netko ima oroceno 10.000.000,00 kn, od kamate bi godisnje zaradio 200.000,00+ kn "nit oro nit kopo". Pa recimo taj novac ubaci u neku investiciju pa kaj bude bude.. Vani postoje i visokorizicni fondovi koji normalno rade.

9 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

a nista, ceka se slijedeci socioloski eksperiment "kako izmisliti nesto sto nist ne vrijedi da pokupimo milijarde od ovaca, pa nestanemo"

ili na koji jos nacin spasiti trziste grafickih kartica...

Moj PC  
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek

Da, zvuči kao samotješenje.

 

To su prazne i licemjerne priče: "novac za koji te nije briga" - pa tko ima takvog novca, pogotovo ovdje "u regionu"?

I bogati se, osim toga, cjenkaju za svaku kunu, stvar je to pshologije, a ne neke biološke nužde.

 

Ali glumiti gospodu koja se na sitnice poput novca ne obazire - to je sve što čovjeku i ostaje kada praznih džepova kreće prema izlazu iz kockarnice...

 

6 godina
protjeran
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

znaci sve sto sam izrudario do sada u drugim coinima spickat na kupovinu bitcoina ako jos padne...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Bit će zanimljivo pratiti ako sve ode u jednu stvar tržište grafičkih kartica - odjednom će biti na tisuće povoljnih polovnjača a cijene u dućanima će morat past..

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

drpetric  Jel misliš, sad kad razmisliš, da si malo zakasnio s ovim člankom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2018 5:14 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
LogicusMPS kaže...

@drpetric Jel misliš, sad kad razmisliš, da si malo zakasnio s ovim člankom?

 Nisam stigao prije - kupovao sam Bitcoine 

drpetric
12 godina
neaktivan
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Well ty, Captain Obvious

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Sada je vrijeme da se kupuju Bitcoini.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Dado_ZG78 kaže...

Bit će zanimljivo pratiti ako sve ode u jednu stvar tržište grafičkih kartica - odjednom će biti na tisuće povoljnih polovnjača a cijene u dućanima će morat past..

 mislim da kodnas barem to tako ne funkcionira. Vidiš da i ovdje tumače rudari "ja radim najsigurnije - ako coin propadne, prodam za dobru paru hardver i na nuli sam". Svi će tražiti minimum 80% cijene u dućanima za komponente koje su toliko pekle, da su vjerojatno na korak od pucanja vrm-ova, gdrama ili barem prozujavanja ventilatora. Pri tome ih je debela većina dovlačila izvana, ali kažem, ne šljaka ponuda i potražnja kod nas na tržišnim osnovama ako si rudario kod roditelja sa strujom od vešmašine u zgradi ;)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
overhaul kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Bit će zanimljivo pratiti ako sve ode u jednu stvar tržište grafičkih kartica - odjednom će biti na tisuće povoljnih polovnjača a cijene u dućanima će morat past..

 mislim da kodnas barem to tako ne funkcionira. Vidiš da i ovdje tumače rudari "ja radim najsigurnije - ako coin propadne, prodam za dobru paru hardver i na nuli sam". Svi će tražiti minimum 80% cijene u dućanima za komponente koje su toliko pekle, da su vjerojatno na korak od pucanja vrm-ova, gdrama ili barem prozujavanja ventilatora. Pri tome ih je debela većina dovlačila izvana, ali kažem, ne šljaka ponuda i potražnja kod nas na tržišnim osnovama ako si rudario kod roditelja sa strujom od vešmašine u zgradi ;)

 Griješiš kolega, ovdje je stanje još gore: "nek još padne, tad je pravo vrijeme za kupovanje". Ti likovi će sad, ako mognu, kupovati "džabalesku" grafe na kile i probati raditi mining farme... ovo je Balkan, twilight zone, paralelna stvarnost. Da BTC sutra skroz propadne i čitavs svijet odustane od njega, ovdje bi još rudarili. Jer znaju bolje.

14 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
Nije jos vrijeme za kupovinu treba bitcoin jos kleknuti
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indeksa)

Meni je malo čudno kako IT novinari ne shvaćaju blockchain tehnologiju pa onda pišu članke da "ne znaju" šta će s time biti. Da li su krajem 90-tih isto govorili za Internet?

Blockchain ne odlazi nikuda, nije ni Internet odmah bio u svakom domu, trebalo je puno godina. Ovaj tjedan je američki senat dao zeleno svijetlo za kriptovalute a BUG i dalje "ne zna" šta će biti s blockchainom, umjesto da shvate tu tehnologiju.

 

Najbolje od svega kad IT novinari ne vide prednosti IT tehnologije, ne zna čovjek jel da se smije ili plače.

 

Petric, hoću novi članak gdje nisi bez informacija.

 
3 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek
dreadmoore kaže...
Nije jos vrijeme za kupovinu treba bitcoin jos kleknuti

 

Ti to sebe tješiš ili druge navlačiš? Mislim, koji je smisao tvog komentara? Da si pohlepan, očajan, ultra pametan, ili si baba Vanga vidilica? OK, ti se igraj bikova i medvjeda, kitova i ribica... ali to si ponavljaj pred ogledalom. Imaš tu kockarsku ekipu na forum.hr, čemu ovdje?

 

makopos kaže...

Meni je malo čudno kako IT novinari ne shvaćaju blockchain tehnologiju pa onda pišu članke da "ne znaju" šta će s time biti. Da li su krajem 90-tih isto govorili za Internet?

Blockchain ne odlazi nikuda, nije ni Internet odmah bio u svakom domu, trebalo je puno godina. Ovaj tjedan je američki senat dao zeleno svijetlo za kriptovalute a BUG i dalje "ne zna" šta će biti s blockchainom, umjesto da shvate tu tehnologiju.

 

Najbolje od svega kad IT novinari ne vide prednosti IT tehnologije, ne zna čovjek jel da se smije ili plače.

 

Petric, hoću novi članak gdje nisi bez informacija.

 

Nitko ništa ne shvaća, samo vi... kako sami sebe nazivate, ulagači? Igrači? Vizionari? Samo vi shvaćate.

Sav si mudar, a ne znaš ni pravopis, "jel da". Ne zna čovjek bi li se nasmijao ili rasplakao.

Što će tebi takvom mudrom članak iz Buga kad imaš "sigurne dojave" i "provjerene izvore".

Ako te baš zanima, kupi Bug pa ćeš dobiti više informacija nego li si tražio (i možeš svariti), čitav broj je posvećen rasčlanjivanju "kripto" fenomena, pisano neprezahtjevnim, prosto proširenim rečenicama za mudre poput tebe, a imaš i rječnike stručne (i "stručne") terminologije s pojašnjenjima.

 

Trenutno je "tehnologija" o kojoj bulazniš zamišljena kao tehnologija izvlačenja para naivcima. Sloboda i pravo da sam sebe upropastiš, ili okradeš naivne jer to oni ionako žele.
Pa imate kladare za kockanje, jednostavnije je. "američki senat" dozvoljava i kockanje u Las Vegasu. Ako platiš porez državi, a to je taj mali dio prvobitne navlakuše sna o kriptovalutama: da ne plaćaš porez "lopovskoj državi" i provizije "lopovskim bankama".
I dajte prestanite brkati blockchain sa kriplo-valutama. Ili idealističke "non-bankster new age" ideale i špekulativno mešetarenje > kockanje.

 

Evo, sad ću ti ja biti baba vanga: ne bude btc do kraja propao nikad, jer će uvijek biti potrebe za kockanjem, uvijek će biti ljudi koji se neće pomiriti da su popušili. Makar je ovo u startu organizirana prijevara, i balon je očito počeo pucati, neće pući do kraja. Jer ovaca za šišanje će uvijek biti, a svaka od tih ovaca misli da šiša druge. To je dio naše civilizacije (ili "civilizacije"), od pamtivijeka.

 

Da, jednom u budućnosti, kad budemo globalno digitalna ekonomija, digitalne valute će biti realnost, možda će biti i potpuno decentralizirane, i vjerojatno će negdje u nečemu koristiti neku varijantu blockchaina. To se neće desiti slijedećih 5-10 godina. 

14 godina
offline
Re: Ako vas ovaj pad Bitcoina (ili burzovnih indek

Nisam citao citav tvoj clanak ali iz vec navedenog imam uvid da si ti taj kockar sto je ulozio neki novac pa ti sad ovakav komentar smeta kad kazem da nije vrijeme jos za ulaganja.Ja nisam ulozio novce ali jesam nafarmao altcoina pa od sad za 5 godina svejedno mi sta bude.Svakako sto sam struje potrosio otislo bi na igranje igrica tako da me iskreno boli neka stvar ato ce biti sa btc.Cak imam nesto I u btc mozda vrijednosti 100€.

AMD AntiBoy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice