Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

poruka: 60
|
čitano: 29.610
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u ".
15 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

iako se svi redom (osim proizvođača i njihovih marketinga, jasno) kunu u zubalo pokojne bake da svi ti dodaci ne služe ničemu osim nabijanju marže i mazanju vrata (ionako pre)debeloj guski, moja se susjeda kune da je kura C-vitamina dnevno čini radosnijom u općem čemeru. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 1 hvala 0
10 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Ja povremeno čvokam magnezij od Twinlaba, 400mg i osjetim učinak, više energije, bolje raspoloženje, bolje spavanje/buđenje, uglavnom odlična stvar. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
4 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
gocc01 kaže...

Ja povremeno čvokam magnezij od Twinlaba, 400mg i osjetim učinak, više energije, bolje raspoloženje, bolje spavanje/buđenje, uglavnom odlična stvar. 

 To ti je ista fora kad u starim filmovima s podmornicama trebaju još brzine pa vidiš starog majstora kako ulijeva viski u dovod goriva 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

prije 100 godina sam to govorio, sad je i potvrdeno.. jer je to cista logika..

iako ce vecina i dalje bacati hrpe love na ono sto se reklamira, pa ce im placebo osigurati bolji osjecaj..

Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Gutanje tih tableta je samo pravljenje skupe mokraće!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Je, aktivne tvari je malo, sve ostalo je "cement".
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 9:06 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

To je pravi tekst. Baš je bilo gušt ga čitati i dobiti potvdu svojeg načina zdravog načina života...
....kakvi bakarači, kakvi dodaci prehrani, kakvi suplementi..

Zdrava prehrana, vježbanje, pozitivno razmišljanje, odmor - recept za više neko kvalitetan život.

 

Hm, bilo bi zanimljivo za vidjeti što bi na ovo rekli raznorazni vježbači, veliki dečki iz gmy-a, nepošteni treneri i
internet stručnjaci-google majstori koji koriste sve moguće suplemenete.....
Sigurno bi na sve načine išli osporiti rezultate znastvene studije.

 

Ah, ipak ne idu džabe ljudi u visoke škole...nije sve sve u snazi, ima nešto i u knjigama.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 10 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
JozoBozo121 kaže...
gocc01 kaže...

Ja povremeno čvokam magnezij od Twinlaba, 400mg i osjetim učinak, više energije, bolje raspoloženje, bolje spavanje/buđenje, uglavnom odlična stvar. 

 To ti je ista fora kad u starim filmovima s podmornicama trebaju još brzine pa vidiš starog majstora kako ulijeva viski u dovod goriva 

 

Zato povremeno da ne eksplodira motor 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Obično nekakvo istraživanje ima minimalnu statistiku, broj ljudi te njihovo zdravstveno stanje i dob, vremenski interval... itd

ovakve odokativne analize ne služe ničemu

nema se što sporiti, niti je što dokazano, jer ništa nije razjašnjeno, nego su samo doneseni nekakvi zaključci kakve žuti tisak na osnovu ničega donosi svaki dan u 100 članaka

Time waits for no man.
Moj PC  
8 0 hvala 3
16 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Pa naravno da nema razlike kad ljudi i dalje jedu smeće od hrane, sjede za TV-om/kompjuterom i misle da će im vitamini spriječiti srčani ili moždani.

I'm silicon-based life-form
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 13:31 (kowach).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Mislim da suplementi nisu ni zamišljeni tako da ih osoba uzima i misli da je problem riješen. Nego kao mala pomoć kada se ostale mjere poduzmu. Npr. za stres, stil života, loše navike, loša hrana ili hrana koja loše utječe na određeni zdravstveni problem ili organ. Suplementi bi mogli biti kao pomoć 1-3 posto, dok osoba u isto vrijeme dok ih uzima može sebi raditi štetu u mjeri od npr. 70%. Ako osoba svede štetu prema sebi na 0% i onda uzme suplement koji pomaže npr. oko 2%, to je onda korak naprijed, mali, ali početak koji vodi zdravlju.
Ja sam počeo uzimati jod, selen, magnezij, cink da ojačam srce i ojačao sam ga, ali sam i sveo uzimanje jaja u ishrani na minimum, koja su radila ogromnu štetu (tačnije žumance, koje podiže tlak i povećava srčani napor) i čistio sam organizam postovima. Kad sam prvi put uzeo magnezij, osjetio sam pospanost, pa pretpostavljam da mi je tad posebno mnogo nedostajao. Uz to uzimam vitamin c, koji pomaže kod umora i usporavanja umora (kad nemam limuna jer limunada je mnogo ukusnija), b komplex, tablete kofeina za ubrzanje kad mi treba.
Neko može uzeti omega 3 i misliti da će odmah biti pametniji. Ako bacite ciglu na zemlju, od nje se neće izgraditi kuća. Treba mozgu i cirkulacija i aktivnost i aktivna namjera. Suplementi su djelić slagalice, a ne kompletno rješenje. Bar ja tako to vidim, a kako su ovi istraživači to gledali, ne znam, ali vidjeli smo razna istraživanja, možda su nekad unaprijed planirana da nešto dokažu i budu drugačija da privuku pažnju, nekad mogu biti ispravna, a da navedu na pogrešan zaključak jer nedostaje šira slika.

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

To je stara priča, poznata još iz 19. stoljeća. Tada je naime njemački kemičar Justus von Liebig postavio "Liebigov zakon minimuma". Zanimalo ga je naime kako treba gnojiti biljke

(jer je upravo on uveo umjetna gnojiva). I što je ustanovio? Biljci treba davati ono što joj nedostaje, a ne ono što već ima. Ako joj nedostaje fosfor, nećete ništa postići ako dodate zemlji dvaput, triput... deset puta više dušičnog gnojiva. Biljici ćete samo naškoditi. Isto vrijedi, razumije se, za svako živo biće, pa i za čovjeka. Stoga vitamine i minerale treba uzimati samo ako nedostaju i dok nedostaju. Ljudima bi dakle bilo pametnije da se upoznaju sa simptomima takvih stanja, a još više da jedu raznoliko. Ne mogu ni zamisliti da bi mi moglo uzmanjkati kalija kad jedem barem pola kilograma voća i povrća dnevno. 

 
11 0 hvala 2
6 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Uzimam vitamin C++ , više puta dnevno

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

To je vjerojatno rađena studija na studenatima koji zdravo jedu, unose sve potrebite nutritijente hranom, vježbaju, seksaju se redovito, nemaju depresije, anksioznosti pad imuniteta zbog stresa.

Postoji milijun bolesti koji iscrpljuju organizam, uzimaju organizmu bitne nutritijente pa ih je potrebno uzimati dodatno.

 

Članak je dobar ali ga je trebalo obrazložiti. To sve napisano važi, ali kad je ispitivana grupa ZDRAVA, inače je tekst glupast. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

A što je sa bilderima koji uzimaju ono chudo za shirenje zhila? I bi li to pomoglo pušačima, s obzirom da se nikotin nataloži u zhilama?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Ne treba ići dalje od ove studije, pa fantazirati kome nadomjestci pomažu, a kome ne. Studija je "metaanaliza", što znači da je uzela u obzir sva dotadašnja istraživanja, na različitim populacijama, razumije se. Umjesto pijenja svakojakih napitaka bilo bi puno pametnije odvići se loših navika, poput pušenja i nekretanja. No najlakše je popiti nekakvu pilulu... 

 
10 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

čim sam vidio da je istraživanje američko, gotovo čitanje 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
danen kaže...

 Stoga vitamine i minerale treba uzimati samo ako nedostaju i dok nedostaju. Ljudima bi dakle bilo pametnije da se upoznaju sa simptomima takvih stanja, a još više da jedu raznoliko. Ne mogu ni zamisliti da bi mi moglo uzmanjkati kalija kad jedem barem pola kilograma voća i povrća dnevno. 

 Dakle, ponovo smo došli do pogrešnog tumačenja tih studija gdje se govori da unušenje dodatnih nutritijenata NE pomaže.

Sad ste sami pobili samu logiku te objave.

Kako znati da li neki nedostaju ili ne ?!

Dok mi to utvrdimo, čovjek se već teško razboli jer većina avitaminoza nema nikakve ili ima blage simptome ili nekog od minerala npr. nedostatka željeza koje može dovesti do dugogodišnjih anemija, smanjenja broja eritrocita koje osoba ne mora ni primjetiti a posljedice mogu biti kobne.

 

Znamo isto tako da je unos previše vitamina topivih u masti NEZDRAV, pa je blesavo uopće pisati kako unos tih suplemenata nije štetan ?!

 

Ili je.... cijeli čin toga sakupljanja kobajage "svih" istraživanja (ne znam samo kako su uspjeli sakupiti "sva istraživanja") pokazati da u tim npr Natural Wealth ABC+ uopće NEMA aktivnih sastojaka tih nutritijenata ili ih je tako malo da uopće ni ne mogu izazvati nuspojave.   

 

Jopet kažem, bez veze članak, prilagođen hrvatskim web novinama....bez dubljih analiza, objašnjenja.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
online
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Hehe, po komentarima je vidljivo da se farmaceutska industrija nema cega bojati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

 

"Do sada, sva provedena istraživanja nisu pokazala ništa veću korisnost vitaminsko-mineralnih suplemenata od zdravih obroka koji sadrže svježe povrće, voće i orašaste plodove."

 

Nitko ovo ne spori, ali...

 

Zar stvarno ima ljudi koji paze na zdravu prehranu i onda još uzimaju vitamine? Ako već briješ na zdravu prehranu onda ćeš brijati i na sve prirodno i nećeš ni pomišljat na suplemente.

 

Ali ako si prosječni amer, koji jede brzo smeće od hrane, a takvi smo danas većina, tada ti je puno jednostavnije uzet multivitaminsku tabletu za 20centi nego potrošit bogatstvo i vrijeme na pripremu zdrave prehrane. 

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 20:08 (SupremeCommander).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Dakle da pročitamo još jednom naslov "Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u prevenciji vaskularnih bolesti", što ne znači da vitamini ne pomažu kod nekih drugih bolesti ili stanja.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

kakva glupost, di su detalji tog istrazivanja, na kojim ljudima i pod kojim uvijetima je radeno to istrazivanje. osoba koja je pod konstantnim stresom sto psihickim sto fizickim normalno da treba dodatke prehrani

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkoviti u

Cijeli život se patim s raznim autoimunim zdravstvenim problemima, kronična upala crijeva, kože (više vrsta dermatitsa, akne), alergije, kandida, jako loš imuni sustav itd.

Jedem najzdravije moguće, vježbam, pazim na stres, provodim dosta vremena u prirodi, koristim raznorazna hladno prešana ulja baš za navedena stanja, biljke, itd, godišnje nemam više od 4-5 junk obroka.

I sve dok nisam počeo s iHerba naručivati raznorazne suplemente i dodatke prehrani i testirati ih, stanje je bilo katastrofalno. Puno puno sam ih isprobao dok nisam našao koji mi zaista pomažu i sada koristim svaki mjesec 5-6 istih + probiotike i tu i tamo isprobam neki novi. Puno godina mi je trebalo da svoje zdravstveno stanje učinim podnošljivim da mogu koliko toliko normalno živjeti i suplementi su me spasili.

 

Lako je biti zdrav i govoriti za sve da je prevara i porez na budale. Budi teško bolestan pa da te onda vidim da li bi imao isti stav.

 
10 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit

Hehe...ko je iz redakcije aktivirao ovaj projekt "naša mala klinika"?

Sramota je da je tekst u konačnici sve đuture nazvao gubljenjem novaca i vremena.
Za potrebe je uzeta analiza koja je korištena kod kardiovaskularnih tegoba i pokazalo se da nema boljitka...no tu je stvar zaključana..sve vam je to za qrc.

Pa nije brate...postoji posrani imunitet i on je najbitnija stavka koju MOŽEMO stimulirat...
Što misliš doture zašto prije i nakon operacije karcinoma trpam enormne kunske količine betaglukana..naravno po preporuci onkologa?
I on je dodatak prehrani.
Zato jer diže imunitet. A za borbu sa karcinomom i terapijama trebamo IMUNITET koji pumpamo sa svim raspoloživim dodacima..pa bilo to i dva grama dnevno vitamina c.
Moji doma već 5 zima nemaju prehladu...svaku jesen Solgarov betaglukan i c komplex. To po glavi izađe 400kn. I ne piju to za srčani mišić već za imunitet.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 23:30 (torrente).
 
3 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
torrente kaže...


Moji doma već 5 zima nemaju prehladu...svaku jesen Solgarov betaglukan i c komplex. To po glavi izađe 400kn. I ne piju to za srčani mišić već za imunitet.

i zbog toga cete do kraja zivota financijarati taj lobi? pa ok..

mozda i bez toga nebi imali prehladu, kao npr. moj otac koji desetljecima nije imao prehladu, a niti se hrani previse zdravo, niti pije ikakve dodatke.. jednostavno mu je takav organizam.

a ja u zadnjih nekoliko godina nemam prehladu niti ikakav drugi problem, i to otkad svako jutro uzimam malo meda i propolisa..

 

covjek nije masina kojoj ubacis malo boljeg ulja da bolje podmazuje, ili nesto u tom stilu sto farmaceutska industrija radi i reklamira.. ne postoje dva ista organizma koji potpuno jednako reagiraju na nesto.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 23:39 (digitall).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
digitall kaže...

i zbog toga cete do kraja zivota financijarati taj lobi? pa ok..

mozda i bez toga nebi imali prehladu, kao npr. moj otac koji desetljecima nije imao prehladu, a niti se hrani previse zdravo, niti pije ikakve dodatke.. jednostavno mu je takav organizam.

a ja u zadnjih nekoliko godina nemam prehladu niti ikakav drugi problem, i to otkad svako jutro uzimam malo meda i propolisa..

 

covjek nije masina kojoj ubacis malo boljeg ulja da bolje podmazuje, ili nesto u tom stilu sto farmaceutska industrija radi i reklamira.. ne postoje dva ista organizma koji potpuno jednako reagiraju na nesto.

 A koji lobi ti financiraš ?

Platiš 70kn za kilu meda. vauuuuu 

Med je super samo ljubiteljima meda odn njegova okusa.

Inače nema nikakva specijalna ljekovita svojstva. Med je nutritivno BEZVRIJEDAN.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
digitall kaže...
torrente kaže...


Moji doma već 5 zima nemaju prehladu...svaku jesen Solgarov betaglukan i c komplex. To po glavi izađe 400kn. I ne piju to za srčani mišić već za imunitet.

i zbog toga cete do kraja zivota financijarati taj lobi? pa ok..

 Da..financirat ću taj lobi kao i lobi teleoperatera i lobi naftnih kompanija i gavrilovićev lobi jer pojedem mortadelu i lobi IT portala na kojima se plasira medicinski fakenews.

Kao i prethodnih 3-4 komentatora, komentiram površnost članka koji potpisuje netko sa Dr.

 

Besmisleno je nabrajat rodno stablo i spominjat prađeda koji je mota ercegovačku škiju i nije pio ništa do stote od Twinlaba, te ne zna za prehladu.  Nedopustivo je da se na ovaj način pod krinkom "za srce niš koristi"...sve strpa u kontejner "i za sve ostalo niš koristi" jer tome nije tako.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
6 godina
protjeran
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
torrente kaže...

Kao i prethodnih 3-4 komentatora, komentiram površnost članka koji potpisuje netko sa Dr.

 

 Osim što se razumiješ u cjepiva vidim da si i stručnjak za vitaminske suplemente. Naj si jači.

9 godina
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Anđeo bez falinge kaže...

 A koji lobi ti financiraš ?

Platiš 70kn za kilu meda. vauuuuu 

Med je super samo ljubiteljima meda odn njegova okusa.

Inače nema nikakva specijalna ljekovita svojstva. Med je nutritivno BEZVRIJEDAN.

na cem si ti, koje tebi preparate uvaljuju da mi je znat.. ide im ocigledno..

med je od susjedovih pcela, nije ni blizu 70kn, a sadrzi niz vrijednih nutrijenata i antioksidansa poput vitamina B1, B2, B5, B6, C, D, E, K, minerala natrija, kalija, kalcija, fosfora, magnezija, zeljeza, cinka, joda, bakra, kroma i selena...

normalno da nema specijalna ljekovita svojstva niti sam to igdje naveo, samo sam rekao da je bolje uzeti nesto prirodno za odrzavanje organizma (ne za ljecenje) sto ti je pred nosom i vjerojatno tijelo bolje prima, nego nesto tko zna s kojeg kontinenta kojeg sastava, sto za stvarno ne zna ni onaj tko prodaje.. sto je bolja reklama bolje ce se prodati..

znas sto je propolis? znas sto su kefir zrnca? ova koja sam uzgajam...

tesko da znas..  odi do ljekarne da ti preporuce nesto.

torrente kaže...

 Da..financirat ću taj lobi kao i lobi teleoperatera i lobi naftnih kompanija i gavrilovićev lobi jer pojedem mortadelu i lobi IT portala na kojima se plasira medicinski fakenews.

 

 

tebi nije fakenews hrpa reklama te industrije koja bombandira takvim glupostima u koja vise ni djeca ne vjeruju? pa ok..  nebi se shtel meshat

samo kazem da sigurno nije to ta stvar zbog koje nemate prehladu, ili to nije jedina stvar zbog koje nemate prehladu.. ili da probate nesto obicno, prirodno, pred nosom, nesto sto zgazis dok hodas po travi.. vjerojatno bi rezultat bio jednak ili bolji, bez placanja te plastike tim manipulatorima.. ali svatko ima svoj izbor, zar ne..

ljudi su jednostavno lijeni, lijeni do bola, i misle da 99% problema mogu rjesiti odredenom tableticom, ustvari ne da misle, nego ih ovi tako uvjeravaju, a ovi puse nevideno..

 

ljudi su se pretvorili u ovo;

spava mi se - uzmi tabletu da ti se ne spava

ne mogu spavati - uzmi tabletu da zaspes

dosadno mi je - uzmi tabletu da ti ne bude dosadno

glup sam - uzmi tabletu za pamet

zakasnit cu na vlak - uzmi tabletu da stignes na vlak

nastavi niz...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vitaminsko-mineralni suplementi su neučinkovit
Gore vam je čovjek lijepo napisao kako se nosi kroz život sa desetinama zdrastvenih problema...te je za kraj naveo ono najbitnije...kad vam isprintaju hebenu dijagnozu po kojoj imate rok trajanja ko jogurt...počet ćete sve gutat što lobi obmanjivači nude..
Naravno uz blender u kojem ćete mixat sirovi kupus s medom...dolijevat ćete i petrolej..te posjetit sve travare u radijusu od rumunjske do crne gore.

Tada se ništa ne odbacuje kao šuplja priča lobija...sve se guta.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice