Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i u g

poruka: 81
|
čitano: 17.146
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i u g".
12 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
MrBlc kaže...
R36 kaže...

Opet tvrdim da su presudili zbog pritiska javnosti.

Kažeš da izracun kamate mora biti prezentiran klijentima - to se zove otplatna tablica gdje ti je sve jasno i transparentno navedeno.

Nema govora da to klijenti nisu dobili.

Imaš li primjer jedne takve otplatne tablice u kojoj je sve jasno i transparentno navedeno. Pod jasno i transparentno mislim, a to misli i sud, na temelju gore spomenutih zakona, da se vidi kako će mi se mjesečne rate i ukupan iznos kredita kretati ovisno o kretanju svih parametara na koje je vezan.

 

R36 kaže...

A ovo da su klijenti nagovarani na CHF je običan bullshit. Te lovacke price su ti ispricali ovi koji su popusili pare pa se onda pravdaju : bili smo nagovoreni.

Tih priča sam se naćuo a na kraju je istina da se ljudi valjda bolje osjećaju kad misle da ih je banka sjebala a ne njihova kriva procjena.

Mog starog nitko nije nagovorio ja CHF. Vidio je kamatna niska...proce brzo 6 godina...sta se moze dogodit u tih 6 godina.I dogodi se sranje.

Banku boli ona stvar u kojoj ćeš ti valuti uzet kredit.,njima je bitno da se kredit vrati tj da vracas redovito rate.

Osoba za koju pouzdano znam je uzela kredit u EUR-ima unatoč nagovaranjima bankara da uzme u CHF i tada se dogodio scenarij koji sam opisao. Ista osoba je kasnije, pri promjeni nekretnine, taj kredit zatvorila i uzela kunski. Tada je već krenulo sranje sa CHF, bankarica je nagovarala da uzme kredit u EUR-ima jer je niža kamatna stopa unatoč tome što je ona izričito tražila kunski i tu je uslijedilo isto natezanje i uvjeravanje da je kuna prema euru stabilna i da se to ne može dogoditi. Radi se o osobi koja je ekonomske struke i znala je u što se upušta, pa zato nije popustila pritiscima, ali isto tako je ustrajala na kreditu za kojeg je procijenila da je sigurnija opcija i pokazalo se da je u pravu. Dakle, nema govora o tome da je osoba popušila, pa krivila banku, već je sretna što nije slušala uvjeravanja bankara.

 

Banku boli ona stvar? Da, baš im nije u interesu da klijent uzme uslugu koja ima veći profit, zato i možeš ući u banku, a da ti pri tom ne pokušaju uvaliti veći paket usluga, životno osiguranje, još mi jedino nisu pokušali uvaliti anatomski jastuk!

 Imam primjer otplatnih tablica....ali kolega ne mogu ti to tu skenirat. Svaki kredit mora sadržavat otplatnu tablicu...

 

Nastavno na kamatu - Kod Ugovora o kreditu pod točkom 5. Kamata na kredit jasno piše : redovna kamata na kredit na dan zaključenja ovog Ugovora je u visini 5,60% godišnja, koja je promjenjiva, kao i ostale kamatne stope propisane u točki 5 Opčih uvijeta banke.

 

Tko je kriv mom starom što nije čitao opče uvijete banke. Samim time ako piše "promjenjiva" šta ti tu ima biti nejasno. 

 

Isto kako kad kupuješ dionice i sl. Kupuješ po cijeni koja je na taj dan...i svjestan si da cijena dionice može rast i padat. Ne treba ti predsjednik uprave tog poduzeća čije dionice imaš reći : Ej kad kupiš naše dionice jer znaš da možeš i popušit lovu., a ne samo dobit.

 

Da ne širim priču : Ako ti piše - promjeniva kamatna stopa šta tebi kao korisniku kredita ima biti nejasno. Promjenjiva kamatna stopa je rizik...i tko hoće riskirat ima manju kamatu, a tko hoće biti siguran uzme fiksnu+kune kao ja.

 

Ti imaš jedan primjer tvoje kolegice/frendice tj te osobe koja je uzela kunski kredit...jer eto skužila je igru. Sad sam bio kod kolege zbog otplatne tablice...i on kod sebe u ormaru ima 50 registratora korisnika kredita koji su uzela fiks+kn tj nitko ih nije nagovarao na CHF. Tako da nema smisla na tvom jednom primjeru reći da su banke nagovarale ljude da se zadužuju u CHF.

 

Svaki korisnik kredita traži izračun a i dobiju izračun što mu je povoljnije, i mogu pretpostavit da kad su kornisici kredita te 2008 godine vidjeli da im je rata manja ako se zaduže u CHF, da nisu puno razmišljali i da su odmah na navedeno pristajali.Također se nisu nadali da će CHF tako narast, da će im na kraju zaduženje u CHF biti nepovoljno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 9:20 (R36).
15 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i

Mali off kada ste već u kreditima, ali neki ljudi nisu ni mogli dobiti kredit ako nije bio u CHF-u, banka nije dopuštala u drugoj valuti zbog tih i tih razloga. Znam iz osobnog iskustva nekoliko osoba koje su imale takav slučaj tako da...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Pero Dinamit kaže...

Mali off kada ste već u kreditima, ali neki ljudi nisu ni mogli dobiti kredit ako nije bio u CHF-u, banka nije dopuštala u drugoj valuti zbog tih i tih razloga. Znam iz osobnog iskustva nekoliko osoba koje su imale takav slučaj tako da...

 Pa to uopće nije čudno. Nisu bili kreditno sposobni jer bi im viša kamata povisila mjesečnu ratu., a na CHF je bila niska kamatna stopa...

 

Dan danas ima ljudi koji nisu kreditno sposobni - ništa čudno. Od 01.01.2018. je HNB postrožio uvijete za dobivanje kredita.

 

Ali od kad je ukniut HROK, sad je to cirkus...i već vidim da će biti opet sranja...ali to je neka druga priča. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 9:59 (R36).
15 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Vortac kaže...
Zechina kaže...

 Super za tebe, ja koristim Visa karticu, kad ne plaćam mobitelom. Kao i većina normalnih ljudi.

 Tebi je samonametnuti plafon razmišljanja s čime ćeš u trgovini platiti kruh i mlijeko, pa i kriptovalute gledaš u istom kontekstu. Međutim, ima i ljudi koji se bolje razumiju u financije, pa razmišljaju kako zaraditi na dionicama, financijskim derivatima, trgovanju s marginom, posuđivanju, zaduživanju itd. Kriptovalute (pogotovo one novije generacije) otvaraju ogromne mogućnosti po svim navedenim aspektima, uz potencijalno znatno veću transparentnost poslovanja u usporedbi s npr. Zagrebačkom burzom i HANFA-om (koji su pod svojim "nadgledanjem" upropastili znatno veći broj ulagača nego Bitcoin). Naravno, od navedenih financijskih instrumenata tebe ne zanima ništa, dapače, vjerovatno misliš da je to sve magla i spin. Ali i ljudi koji ne znaju čitati isto misle da su knjige uglavnom magla i prenemaganje i nebitna stvar u životu.

 -pročitaj naslov-text... pa rezimiraj, u ovom slučaju je kriptovaluta, bc, bankrot i vrlo moguća muljaža (lažirana smrt). Ljudi koji kradu-muljaju su lopovi-kriminalci, neovisno o valuti pa čak i o tome znaju li čitati, žive li u zg ili kanadi itd. Primijeti da su posljednjih godina svaki tejdan ovakvi-slični naslovi u vezi kriptovaluta. To što u bankama, hanfi, burzi isti ljudi rade iste muljaže nije alibi bc-a, obrnuto to je 'dokaz', kao da je opravdanje to što i ''drugi to rade''.. pa nije krivica BCa. Točno, nije to krivica neke valute, nije novac kriv za krađu, krivi su lopovi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
protjeran
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
ihush kaže...

Primijeti da su posljednjih godina svaki tejdan ovakvi-slični naslovi u vezi kriptovaluta.

Ispravka: u vezi centraliziranih mjenjačnica, kriptovalute su usputni faktor u cijeloj priči (koja zapravo traje od kad je izmišljen novac). Postoji hrpa ljudi koja je prevarena kad su lakovjerno poslali novce nekome, u nadi da će ti novci biti "oplođeni" ili da će ih na nekin način protrgovati, a nisu dobili ništa. U takvim slučajevima, nitko pametan nije krivio kunu nego prevarante. Što si i sam dobro zaključio na kraju svog posta.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
R36 kaže...

 Imam primjer otplatnih tablica....ali kolega ne mogu ti to tu skenirat. Svaki kredit mora sadržavat otplatnu tablicu...

Slobodno zacrni sve podatke koje ne smiješ skenirati na forum, a ostavi da se vidi opći način izračuna.

 

R36 kaže...

Nastavno na kamatu - Kod Ugovora o kreditu pod točkom 5. Kamata na kredit jasno piše : redovna kamata na kredit na dan zaključenja ovog Ugovora je u visini 5,60% godišnja, koja je promjenjiva, kao i ostale kamatne stope propisane u točki 5 Opčih uvijeta banke.

 

Tko je kriv mom starom što nije čitao opče uvijete banke. Samim time ako piše "promjenjiva" šta ti tu ima biti nejasno. 

 

...


Da ne širim priču : Ako ti piše - promjeniva kamatna stopa šta tebi kao korisniku kredita ima biti nejasno. Promjenjiva kamatna stopa je rizik...i tko hoće riskirat ima manju kamatu, a tko hoće biti siguran uzme fiksnu+kune kao ja.

 

Zakon je jasan - ugovorene obveze moraju biti transparentne i ne može ih jedna strana mijenjati proizvoljno. Nije dovoljno reći "mogu se promijeniti" već mora biti jasno definirano na koji način se mogu mijenjati i prema kojim faktorima. Stavke ugovora koje su protivne zakonu se proglašavaju ništetnim, a ako bez njih ugovor nije ni moguć, onda se isti raskida. Ugovor mora sadržavati formulu po kojoj se računa promjenjiva kamatna stopa, a ako je ona navedena u uvjetima poslovanja, onda oni moraju biti izričito navedeni kao sastavni dio ugovora i banka nema pravo mijenjati uvjete za konkretan kredit.

 

Slično ti je s mobilnim operaterima. Operater može staviti u opće uvjete odredbu da ima pravo mijenjati opće uvjete, ali ako ih promijeni na štetu korisnika, korisnik ima pravo na raskid ugovora.

 

R36 kaže...

Isto kako kad kupuješ dionice i sl. Kupuješ po cijeni koja je na taj dan...i svjestan si da cijena dionice može rast i padat. Ne treba ti predsjednik uprave tog poduzeća čije dionice imaš reći : Ej kad kupiš naše dionice jer znaš da možeš i popušit lovu., a ne samo dobit.

Nije ni blizu isto. Kredit je usluga, a dionica vlasništvo. Jadan nam bankarski sektor ako u njemu rade osobe koje to ne razlikuju.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
online
Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i u g

I ugovori u eurima su imali (i još uvijek imaju) promjenjivu kamatnu stopu, no njih nitko nije proglasio nezakonitima.

Osobno, ne razumijem kako može biti zakonit ugovor u kojem se jedna strana osigura od svega (vezanje za stranu valutu plus kamatna stopa promjenjiva samo od banke) i kako je uopće moguće da se takvi ugovori nude na tržištu. To bi država sama trebala unaprijed zabraniti.

 

Ili barem da se i korisniku osigura mogućnost mijenjanja kamatne stope , baš me zanima na što bi to ličilo...

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
MrBlc kaže...

Zakon je jasan - ugovorene obveze moraju biti transparentne i ne može ih jedna strana mijenjati proizvoljno. Nije dovoljno reći "mogu se promijeniti" već mora biti jasno definirano na koji način se mogu mijenjati i prema kojim faktorima. Stavke ugovora koje su protivne zakonu se proglašavaju ništetnim, a ako bez njih ugovor nije ni moguć, onda se isti raskida. Ugovor mora sadržavati formulu po kojoj se računa promjenjiva kamatna stopa, a ako je ona navedena u uvjetima poslovanja, onda oni moraju biti izričito navedeni kao sastavni dio ugovora i banka nema pravo mijenjati uvjete za konkretan kredit.

 

Slično ti je s mobilnim operaterima. Operater može staviti u opće uvjete odredbu da ima pravo mijenjati opće uvjete, ali ako ih promijeni na štetu korisnika, korisnik ima pravo na raskid ugovora.

 

Nije ni blizu isto. Kredit je usluga, a dionica vlasništvo. Jadan nam bankarski sektor ako u njemu rade osobe koje to ne razlikuju.

 

Nemam konkretno tablicu za CHF...ali za kredit u kunama jasno piše glavnica,kamata,rata i sve to po mjesecima (tok otplate). Piše opći uvjeti...tko je korisnicima branio da pročitaju opće uvjete. Izračun promjenjive kamatne stope piše u općim uvjetima...

 

Isto kao što nitko kod operatera kad potpisuje pretplatu ne čita sitna slova niti čita opće uvjete da bi se upoznao sa svojim pravima i obvezama.

 

Zakon je tek sada jasan...i pitanje da li je i dalje jasan jer opet ponavljam nije sve crno bijelo. Kod nas svaki sudac tumaći zakon na svoj način...tako da ne postoji ustaljena sudska praksa., nego kako se kojem sudcu sprdne.

 

Ja sam samo na primjeru dionice hito reći da ako je nešto promjenjivo onda znaš na šta se to podrazumijeva.

 

Opet ponavljam...mi koji smo uzeli kredite u drugim valutama i po drugoj kamatnoj stopi smo majmuni jer redovito plačamo rate., ali ovi koji su uzeli u CHF su u povlaštenom položaju. Totalno nepošteno. 

 

Sutra ako se sranje dogodi s EUR kao s CHF., da li će korisnici kredita u EUR tražit ništetnost ugovora!?!?!

 

I dalje tvrdim - pritisak javnosti je odradio svoje, pa su sudci donosili odluke na račun tankih dokaza kao što su - opći uvjeti nisu bili uz ugovor o kreditu (nego si ih mogao naći na internetu pojedine banke), nisu im pokazali forumulu kako se izračunava kamata (jer eto banke su morale znati unaprijed koliko će kamata rast - što je nemoguće) i sl...

 

12 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Veliki Brat kaže...

I ugovori u eurima su imali (i još uvijek imaju) promjenjivu kamatnu stopu, no njih nitko nije proglasio nezakonitima.

Osobno, ne razumijem kako može biti zakonit ugovor u kojem se jedna strana osigura od svega (vezanje za stranu valutu plus kamatna stopa promjenjiva samo od banke) i kako je uopće moguće da se takvi ugovori nude na tržištu. To bi država sama trebala unaprijed zabraniti.

 

Ili barem da se i korisniku osigura mogućnost mijenjanja kamatne stope , baš me zanima na što bi to ličilo...

Evo tog famoznog izračuna : 

 

1.

Promjenjiva kamatna stopa kod kredita fizičkim osobama se sastoji od fiksnog dijela i promjenjivog parametra tj. NRS-a. Banka primjenjuje sljedeće vrijednosti NRS-a: •šestomjesečni NRS1 za kune („6M NRS1 za HRK“) •šestomjesečni NRS1 za eure („6M NRS1 za EUR“) Promjenjive kamatne stope uslijed promjene NRS-a na dane kredite fizičkim osobama tijekom ugovornog odnosa s klijentom Banka može mijenjati samo u slučaju ako se promijeni NRS, dok fiksni parametar ostaje nepromijenjen tijekom cijelog ugovorenog razdoblja otplate kredita. Redovito usklađivanje kamatnih stopa se obavlja šestomjesečno (01.01. i 01.07.).

 

Evidencija promjene NRS-a: Datum primjene 6M NRS1 za HRK Razlika od prethodnog razdoblja 6M NRS1 za EUR Razlika od prethodnog razdoblja 01.07.2013. 2,47 3,23 01.01.2014. 2,24 -0,23 3,03 -0,20 01.07.2014. 1,98 -0,26 2,77 -0,26 01.01.2015. 1,82 -0,16 2,56 -0,21 01.07.2015. 1,67 -0,15 2,36 -0,20 01.01.2016. 1,47 -0,20 2,14 -0,22 01.07.2016. 1,37 -0,10 1,83 -0,31 01.01.2017. 1,15 -0,22 1,49 -0,34 01.07.2017. 0,90 -0,25 1,14 -0,35 01.01.2018. 0,71 -0,19 0,85 -0,29 01.07.2018. 0,62 -0,09 0,61 -0,24 01.01.2019. 0,52 -0,10 0,45 -0,16

 

2. Opći uvjeti - M E T O D O L O G I J A UTVRĐIVANJA PROMJENJIVIH KAMATNIH STOPA NA DANE KREDITE I PRIMLJENE DEPOZITE OD FIZIČKIH OSOBA

 

3. Promjenjive kamatne stope na kredite odobrene fizičkim osobama mijenjaju se uslijed promjene referentnih kamatnih stopa (PKSR) te se utvrđuju na slijedeći način: PKSR=RKS+Fp

RKS Referentna kamatna stopa

Fp Fiksni parametar 

 

4. 2.1. Referentne kamatne stope Referentne kamatne stope mijenjaju se i utvrđuju u skladu s opće prihvaćenim načelima na novčanom tržištu. Kretanje referentnih kamatnih stopa javno je dostupno na internet stranicama: euribor (www.euribor.com), libor (www.bbalibor.com), zibor (www.reuters.hr) itd. 

 

itd...

 

Sve lijepo piše....samo treba čitat. Ako je banka izgubila spor što nije isprintala to sve prilikom ugovoranja kredita, a ne što je rekla da "vidi opće uvjete" e onda ga j....

 

Na kraju krajeva - kakva država takvo sudstvo.

11 godina
online
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
R36 kaže...

Ti imaš jedan primjer tvoje kolegice/frendice tj te osobe koja je uzela kunski kredit...jer eto skužila je igru. Sad sam bio kod kolege zbog otplatne tablice...i on kod sebe u ormaru ima 50 registratora korisnika kredita koji su uzela fiks+kn tj nitko ih nije nagovarao na CHF. Tako da nema smisla na tvom jednom primjeru reći da su banke nagovarale ljude da se zadužuju u CHF.

ima takvih primjera još

 

uostalom, bankama je ponajviše presudilo što nisu iznijele dokaze za svoje tvrdnje kako nisu zaradile na toj cijeloj pizdariji, odnosno za svoje tvrdnje kako su jednako pogođene jer su novac za kredite u francima i one same posuđivale u istoj valuti

ponešto o toj temi - link

Za iznose kredita banke se nisu zadužile u švicarskom franku, nego je podloga bila ili euro ili kuna, što ukazuje na špekulativni karakter plasiranja kredita u francima, i potvrđuje da svaki porast tečaja franka bankama predstavlja ekstra profit, a ako se porast tečaja ne aplicira nikako nije trošak.

e vidiš, to je razlog zašto su banke popušile - zato jer su zarađivale na špekulacijama i zavaravanju vlastitih klijenata

 

link na još jedan tekst koji pokazuje da su banke u cijelom tom sranju ostvarile ekstra profit i da su cijelo vrijeme branile taj dodatni profit

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 14:28 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
picajzla0707 kaže...
R36 kaže...

Ti imaš jedan primjer tvoje kolegice/frendice tj te osobe koja je uzela kunski kredit...jer eto skužila je igru. Sad sam bio kod kolege zbog otplatne tablice...i on kod sebe u ormaru ima 50 registratora korisnika kredita koji su uzela fiks+kn tj nitko ih nije nagovarao na CHF. Tako da nema smisla na tvom jednom primjeru reći da su banke nagovarale ljude da se zadužuju u CHF.

ima takvih primjera još

Bankarica iz BIH. 

 

Dobro da nije bankarica s Madagaskara.

12 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
picajzla0707 kaže...
R36 kaže...

Ti imaš jedan primjer tvoje kolegice/frendice tj te osobe koja je uzela kunski kredit...jer eto skužila je igru. Sad sam bio kod kolege zbog otplatne tablice...i on kod sebe u ormaru ima 50 registratora korisnika kredita koji su uzela fiks+kn tj nitko ih nije nagovarao na CHF. Tako da nema smisla na tvom jednom primjeru reći da su banke nagovarale ljude da se zadužuju u CHF.

ima takvih primjera još

 

uostalom, bankama je ponajviše presudilo što nisu iznijele dokaze za svoje tvrdnje kako nisu zaradile na toj cijeloj pizdariji, odnosno za svoje tvrdnje kako su jednako pogođene jer su novac za kredite u francima i one same posuđivale u istoj valuti

ponešto o toj temi - link

Za iznose kredita banke se nisu zadužile u švicarskom franku, nego je podloga bila ili euro ili kuna, što ukazuje na špekulativni karakter plasiranja kredita u francima, i potvrđuje da svaki porast tečaja franka bankama predstavlja ekstra profit, a ako se porast tečaja ne aplicira nikako nije trošak.

e vidiš, to je razlog zašto su banke popušile - zato jer su zarađivale na špekulacijama i zavaravanju vlastitih klijenata

 

link na još jedan tekst koji pokazuje da su banke u cijelom tom sranju ostvarile ekstra profit i da su cijelo vrijeme branile taj dodatni profit

 Svako radi da zaradi...što više to bolje. Normalna stvar.

 

Ljudi moji kamata je bila tad najpovljnija i normalno da su ljudi uzimali i da nisu razmišljali. Nitko nije znao da će stabilna valuta tako skoćit., kao što ne znamo što će biti za 1-5-10 god s EUR tko je uzimao kredite u EUR.

11 godina
online
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
R36 kaže...

 Svako radi da zaradi...što više to bolje. Normalna stvar.

 

Ljudi moji kamata je bila tad najpovljnija i normalno da su ljudi uzimali i da nisu razmišljali. Nitko nije znao da će stabilna valuta tako skoćit., kao što ne znamo što će biti za 1-5-10 god s EUR tko je uzimao kredite u EUR.

jedno je zaraditi na posuđivanju novca prema uvjetima koji vladaju na tržištu, a drugo je špekulacijama i zavaravanjem ljude utjerati u dužničko ropstvo

i nije to samo u hrvatskoj i bih, takvih je slučajeva bilo i u drugim zemljama, isto kao što su i drugim zemljama sudovi presuđivali da su banksteri ostvarivali dodatni profit - link

 

 

16 godina
online
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
R36 kaže...

Ljudi moji kamata je bila tad najpovljnija i normalno da su ljudi uzimali i da nisu razmišljali. Nitko nije znao da će stabilna valuta tako skoćit., kao što ne znamo što će biti za 1-5-10 god s EUR tko je uzimao kredite u EUR.

Naravno da smo znali, kako bankari, tako i oni s imalo mozga koji su uzimali kredit.

Švicarac je bio i ostao stabilan i nije nikamo skočio, nego je euro pao, a s njim i kuna koja je za njega vezana, što je bilo i za očekivati, kad-tad.

A vjerojatno su se bankari upravo tome i nadali...

 

Osobno, smatram da bi svaki ugovor koji jednu stranu stavlja u puno povoljniju poziciju od druge trebao biti ništavan (banka ima mogućnosti samovoljno mijenjati ugovorene uvjete, dok korisnik kredita nema ništa slično).

Mislim da i u ZOO ima nešto slično, ali kao da je to nekoga briga u ovoj državi...

 

Gledam te!
8 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Vortac kaže...
Zechina kaže...

 Super za tebe, ja koristim Visa karticu, kad ne plaćam mobitelom. Kao i većina normalnih ljudi.

 Tebi je samonametnuti plafon razmišljanja s čime ćeš u trgovini platiti kruh i mlijeko, pa i kriptovalute gledaš u istom kontekstu. Međutim, ima i ljudi koji se bolje razumiju u financije, pa razmišljaju kako zaraditi na dionicama, financijskim derivatima, trgovanju s marginom, posuđivanju, zaduživanju itd. Kriptovalute (pogotovo one novije generacije) otvaraju ogromne mogućnosti po svim navedenim aspektima, uz potencijalno znatno veću transparentnost poslovanja u usporedbi s npr. Zagrebačkom burzom i HANFA-om (koji su pod svojim "nadgledanjem" upropastili znatno veći broj ulagača nego Bitcoin). Naravno, od navedenih financijskih instrumenata tebe ne zanima ništa, dapače, vjerovatno misliš da je to sve magla i spin. Ali i ljudi koji ne znaju čitati isto misle da su knjige uglavnom magla i prenemaganje i nebitna stvar u životu.

 

A što ti pobogu trabunjaš? Niti imaš pojma koliko imam dionica, niti koliko zarađujem na njima. Kakve to ima veze s tvojom divljom kladionicom, zašto to uopće stavljaš u isti kontekst? Mene samo tenkre od Trumpa prca, čovjek silom odlučio ubrzati dolazak recesije, moram vaditi lovu van.

To sa tvojim happylineom nema ali baš nikakove veze.
To što se sad trudiš pristojno pisati prosto-proširene rečenice ne znači da iste imaju smisla.
Pazi gluparije; "Zg burza i HANFA upropastile veći broj ulagača nego Bitcoin" - pa ovo bi ti jedva prošlo i u živom zidu! Navedeni nisu unesrećili crno ispod nokta koliko samo jedan Kobayashi, a on je u stvari spašavao dio veće pljačke (Mt.Gox). I nakon njega još desetine drugih, možda je svaki dvadeseti tek završio u zatvoru  - evo ti Slovenaca, već su deset puta odrali svoje Bitkojn ovce, njih par desetaka krvi pije čitavom globalnom stadu, a možda ih je tek par nešto i odgulilo zbog prevara. Ne možeš ih ćorkirati kad dobrovoljno dajete i guze i vazelina.
Sad ti narodu objasni tko je Kobayashi i kakovog on utjecaja ima na tvoj wallet, umjesto da prodaješ maglu i dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 18:30 (Zechina).
16 godina
protjeran
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Zechina kaže...

 *cut*

Opet ti je loše? Žalim slučaj.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
8 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Vortac kaže...
ihush kaže...

Primijeti da su posljednjih godina svaki tejdan ovakvi-slični naslovi u vezi kriptovaluta.

Ispravka: u vezi centraliziranih mjenjačnica, kriptovalute su usputni faktor u cijeloj priči (koja zapravo traje od kad je izmišljen novac). Postoji hrpa ljudi koja je prevarena kad su lakovjerno poslali novce nekome, u nadi da će ti novci biti "oplođeni" ili da će ih na nekin način protrgovati, a nisu dobili ništa. U takvim slučajevima, nitko pametan nije krivio kunu nego prevarante. Što si i sam dobro zaključio na kraju svog posta.

 
I opet si pročitao a nisi shvatio smisao: naravno da su krivi prevaranti, a ne kuna. Kuna je ionako samo valuta, a kriplo ioanko samo sredstvo prevare, samo alat.
Razlika je u tome što su u realnom svijetu prevaranti pojavnost, a u kriplo svijetu pravilo.
Dio koji nisi shvatio jest da je gotovo svaki tjedan, bar godinu unatrag, prijevara u vezi kriploa.
Sad ti reci: "Ljudi su krivi, a tehnologija je savršena.". Pa onda to polako ponovno pročitaj, pa ponovno... dok ne uvidiš koliko je takva izjava besmislena.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.2.2019 18:38 (Zechina).
12 godina
offline
Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i u g

https://www.24sata.hr/news/kontra-presuda-konvertirao-je-svicarac-tuzio-banku-i-izgubio-613017 - o čemu sam ja pričao da sve zavisi od suda do suda tj suca...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i

-svaki sudski spor se može dobiti/izgubiti i normalno da strana koja izgubi plaća troškove za privatnu parnicu (ne po slili zakona). Da nije tako tad ne bi ni trebali sudce-advokate.. samo ''tumače'' zakona (a to bi opet bio problem).. npr udruga franak ima jedno tumačenje, ali oni su samo udruga, ne zakonski tumač zakona koji može biti npr sabor-ustavni sud i sl. oni predlažu, oni su 'stranka', dok sud ima svoje arbitražno pravo odlučiti u svakom slučaju kako želi.. tj to pravo ima pojedini sudac, pa čak i kad je očigledno pogrešno, kao ličko rukovanje, madmax itd. i čak se ne mora opozvati odluka-presuda nakon što netko zaključi drugačije, osim ponavljanja postupka na višem sudu (koji je opet rizik +trošak)..

 

-nema garancija ni za što u životu. Sudci su ljudi, potkupljivi/pošteni, moralni/ludi.. =ljudi, a time i podložni npr lobiranju-mitu ili tumačenju zakona po nekom svojem uvjerenju kao što teoretski sudac može biti rasist i tako presuđivati (dok je sudac, dok ima tu sudsku moć.. a to je u pravilu doživotno). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i
Tu uopće sud nije sporio o tome da li je inicijalni ugovor bio u skladu sa zakonom, već je smatrao da je potpisom aneksa riješen problem neravnopravnog odnosa.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Vlasnik kanadske kripto-mjenjačnice preminuo i

-stvar tumačenja.. a tu udruga nije relevantna dok sudac ima pravo dok ne dobije s više instance drugačije tumačenje, interpretirati kako želi.. može biti dva ista slučaja pred dva različita sudca sa suprotnim presudama. Nemamo 'prava' pravila.. nemamo standarde, provedbu ni pravno tumačenje ničega. Tak da je to sve normalno :)

 

-normalno sam na strani udruge, protiv banaka jer je ovo bankovni kolionijalizam (pogotovo što se radilo s koferima-kredidima u hypo i sl.. za što su u austriji završili u zatvoru.. kod nas?) .. ali mogu jednako biti na suprotnoj strani (đavolji advokat) .. i reći da ako je punoljetna osoba svjesno pristala na neki ugovor, tad ga se mora pridržavati ili snositi štetne posljedice. To (sad trenutno) želim zagovarati zbog ''pravila'', da se svi moramo ponašati po nekom standardu, tumačiti pravila jednako, ne za mene-tebe.. nego za sve isti kriterij. Biti glup nije kazneno djelo, ali nije ni alibij za kredit. Jedna od struka mi je (da prostiš) ekonomist.. :) .. i nisam ni po koju cijenu uzeo takav kredit, euro-švic+hipoteka, nego kad sam trebao uzeo gotovonski nenamjenski, s 12,9% .. i otplatio. Zašto? Jer znam što je bankarstvo, kamata, kamatnjak, anuitet, biznis.. oni koji to ne znaju, kao za sve ostalo (lječnik, škola, majsto..) trebaju angažirati osobu koja će ih zastupati, ne slušati bankarskog službenika koji je na suprotnoj strani. To je elementarna logika. Iste osobe sad angažiraju advokate.. zašto nisu prije kreditne savjetnike? Zašto su povjerovali bankama, njihovim djelatnicima, reklami? Koja to logika objašnjava da će mi suportstavljena strana koja ima suprotna interes od mojeg dati dobar-najbolji savjet ili ponudu? Logika kaže upravo suprotno dok činjenice kažu da mada sam u startu i čitavo vrijeme plaćao dvostruku kamatu, nisam se zeznuo, nisam bio pohlepan/naivan.. jer to je ista igra kao loto-kocka.. navuče ih se mogućim dobitcima, ne zato da igrač lota/kocke dobije nego da dobije banka. Mamac, sir-mišolovka. Svjesna odrasla osoba mora odgovornije potpisivati ugovore, kao što bi i sudac morao odgovornije suditi (ličko rukovanje i sl.. primjeri).. no ako to tražim od sudaca, tad moram i od sebe (korisnika kredita) tražiti isti kriterij.. švicarci su dobili, oni koji su promijenili + anex nisu. Jel to OK? Po meni, jer sam otplatio, nisu ni švicarci.. 'zlobno' bi rekao sami su si krivi.. (ali su banke stvarno kriminalne.. šteta što zbog tog neće biti kažnjene, ne isplatom razlike nego zatovor za kriminal konkretnih osoba zbog ilegalnog trgovanjem preko granice.. kažnjeni u AU, ne kod nas za djelo koje je isto-povezano.. mi smo obična kolonija..). To je ono što mi smeta, nemamo kriterije-standarde, neujednačenost.. nije isto ako isto djelo napravim ja-ti-netko treći ili banka-firma-političari itd..? To mi smeta, zato smo kolonija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice