Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

poruka: 21
|
čitano: 6.119
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun".
12 godina
odjavljen
offline
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

Mogu staviti naprijed kao nekakvu rampu od plastike da se smanji otpor

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
Dex.pwn kaže...

Mogu staviti naprijed kao nekakvu rampu od plastike da se smanji otpor

 ili malo poboljšati aerodinamiku teretnog prostora (prikoljic). ili oboje. nije neizvedivo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po

Prikolica je takva kakva je, drugačija ne može biti. Može i ona ići u špic ali onda gubiš na kapacitetu kojeg možeš prevesti(palete, ovo ono). A prikolica ne može biti duža zbog skretanja i sličnih stvari.

Dakle dodat nešto naprijed od plastike/karbona i stvar je riješena.

 

Tj. može se dodati nešto kao poluelipsa naprijed

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 21:40 (Dex.pwn).
8 godina
offline
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

Dok gledam ovaj Volvo, sjetih se i mislim si 'ovaj audi izgleda daleko smislenije'

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po

Da, izgleda kao hladnjak.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
offline
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

Dron je slicna stvar, pa sa njime upravlja covjek. Sumnjam da ce se jedno ovakvo vozilo vozikati kroz urbanu sredinu bez nadzora. 

Aerodinamika odnosno nedostatak iste ostavlja veliki prostor za napredak. 

Volvova vizija buducnosti cestovnog prijevoza pokriva 50% problema. Vjerojatno im je neki drugi razvojni tim razvio samo lijevu ili desnu stranu vozila, pa je ovoj karet odabran kao najbolje rjesenje. 

vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
Dex.pwn kaže...

 

 

Tj. može se dodati nešto kao poluelipsa naprijed

 recimo. i tu natrpaš vebasto ili što već (bateriju?). ma može se to. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

Mogli su onda napraviti samovozeću prikolicu, kamion je nepotreban.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
Za kontejnerski prijevoz bi i bila ok samovozeća prikolica. Za prikoličare baš i ne jer bi onda svaka prikolica morala imati pogon umjesto da imaš kamion na kojeg prištekaš što god te volja.
15 godina
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po

Vjerovatno je i ta prikolica puna senzora pa mislim da se ne može baš prištekati što god te volja.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
dejo6 kaže...

Vjerovatno je i ta prikolica puna senzora pa mislim da se ne može baš prištekati što god te volja.

 prikolice čekaju na utovar, istovar, carinu, da svaka čeka sa svojim pogonom znači da bi ti pogoni imali puno praznog hoda, a to baš nije ekonomično

14 godina
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
Dex.pwn kaže...

Tj. može se dodati nešto kao poluelipsa naprijed

 To riješava aerodinamiku ovog vozila ali bočno strujanje zraka postaje problem za sva vozila koja prolaze lijevo i desno.

5 godina
protjeran
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
A za duže rute rješenje je...vlak!
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
dastefan kaže...
Dex.pwn kaže...

Tj. može se dodati nešto kao poluelipsa naprijed

 To riješava aerodinamiku ovog vozila ali bočno strujanje zraka postaje problem za sva vozila koja prolaze lijevo i desno.

 

A i današnji kamioni imaju sličan efekat sa strane.

Sjećam se kad smo jednom išli bajkom u susjedno selo, da bi iz suprotnog smjera prolazio šleper za jedno 80+ km/h. Mislio sam da je brže išao izbio bi mi zrak.

15 godina
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
BlackDog22 kaže...
dejo6 kaže...

Vjerovatno je i ta prikolica puna senzora pa mislim da se ne može baš prištekati što god te volja.

 prikolice čekaju na utovar, istovar, carinu, da svaka čeka sa svojim pogonom znači da bi ti pogoni imali puno praznog hoda, a to baš nije ekonomično

 U deset godina koliko radim u skladištu nikad nitko nije ostavio prikolicu da čeka utovar ili istovar. Dođe, utovari ili istovari i ide dalje.

15 godina
offline
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

.. ponekad su ljudi vrlo pametni, domišljati... a ponekad su bedaki. :)

No, Šveđani su svjesni i jednog velikog nedostatka. Naime, kada se na tegljač bez kabine postavi prikolica, ona stvara daleko veći otpor nego u slučaju kada zrak pred njom probija nešto aerodinamičniji dizajn tradicionalne kamionske kabine.

-ono, nije im palo na pamet, mada rade šleper? .. istina, bez (korisne) mase koju tegli, manje troši, mogao bi ja to još poboljšati, bez kotača (na klocni-cigli.. stoji i ne troši)...

 

edit: ili zašto 'kritički' pogled na inženjere.. pa zato, jer je na kamionima odavno ubačen spojler-dodatak upravo zbog otpora-potrošnje, na svim kabinama do prikolice... a ovi upravo to previde. Upgrade verzija 2.beta, spojler!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 19:04 (ihush).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
dejo6 kaže...
BlackDog22 kaže...
dejo6 kaže...

Vjerovatno je i ta prikolica puna senzora pa mislim da se ne može baš prištekati što god te volja.

 prikolice čekaju na utovar, istovar, carinu, da svaka čeka sa svojim pogonom znači da bi ti pogoni imali puno praznog hoda, a to baš nije ekonomično

 U deset godina koliko radim u skladištu nikad nitko nije ostavio prikolicu da čeka utovar ili istovar. Dođe, utovari ili istovari i ide dalje.

 

http://www.walberttruckinginc.com/img/warehouse-services-02.jpg

https://www.alamy.com/stock-photo-trailers-at-a-warehouse-20766965.html

https://images.freeimages.com/images/premium/previews/2618/26181814-ups-semi-trailers-lined-up-at-warehouse.jpg

 

Ne pričaj gluposti. Ili radiš u skladištu gdje istovarite dva kamiona dnevno ili očito ne radiš u skladištu. Da je ova tvoja priča šuplja dovoljno ti govri činjenica da se i sa klasičnih kamiona prikolica da otkvačiti. 

14 godina
online
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

Taj način ostavljanja (polu)prikolica možda funkcionira na nekim drugim kontinentima(Amerika). U EU baš nije nešto što se viđa često. Eventualno unutar velike tvrtke bi se to moglo vidjeti koja ima tisuće kamiona i (polu)prikolica. Ali i tada vrlo rijetko do nikada. Ipak je daleko zastupljeniji način kamion+prikolica(tegljač+poluprikolica) koji se kreće kao cjelina, gdje se teret skuplja s više ishodišta za više odredišta. Prikolice i poluprikolice nisu vlasništvo tvrtki koje trebaju ili isporučuju teret nego su vlasništvo tvrtke koja obavlja prijevoz, kao i kamion. Osim naravno u nekakvim specifičnim situacijama.  

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
Mene samo zanima, kad taj kamion sleti u npr. konzum tko ce pregledati robu s konuzumovim djelatnikom da se utvrdi da je sve tocno..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona potpun

Auu problema. Barcode čitač na izlazu prikolice možda? Kao da sad vozač kamiona broji svaki artikl koji je ostavio. Ionak se ostavljaju palete koje su unaprijed složene sa naručenom robom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Volvov radikalni koncept autonomnog kamiona po
dastefan kaže...

Auu problema. Barcode čitač na izlazu prikolice možda? Kao da sad vozač kamiona broji svaki artikl koji je ostavio. Ionak se ostavljaju palete koje su unaprijed složene sa naručenom robom.

 Naravno da broji. I sad imas barcod citac pa opet nije to tako jendostavno kako izgleda .

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 18:05 (viper).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice