Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sport

poruka: 11
|
čitano: 3.517
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sport".
Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sport

Stvar je u tome da je sat većinom modni dodatak a tek u nešto manje slučajeva i koristan uređaj. Svi ovi "pametni" satovi izgledaju mi više kao tech gadget, bilo Samsung bilo Apple bilo ovaj Withings, IMHO ne izgledaju mi dovoljno lijepo i uglađeno da bi ih nosio na ruci, na primjerice odijelo ili slično. Kao sportski sat za trčanje, plivanje ili planinarenje vjerojatno bi mogli proći.

 

Osobno čekam ovako nešto, ali da je pametno

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 11:32 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Stvar je u tome da je sat većinom modni dodatak a tek u nešto manje slučajeva i koristan uređaj. Svi ovi "pametni" satovi izgledaju mi više kao tech gadget, bilo Samsung bilo Apple bilo ovaj Withings, IMHO ne izgledaju mi dovoljno lijepo i uglađeno da bi ih nosio na ruci, na primjerice odijelo ili slično. Kao sportski sat za trčanje, plivanje ili planinarenje vjerojatno bi mogli proći.

 

Osobno čekam ovako nešto, ali da je pametno

 

 

 

Klasičan sat je uglavnom modni dodatak koji u skupim varijantama služi i za preseravanje. Korisnost smartwatcha je X puta veća od klasičnog sata. 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
Ezio kaže...

 

 

Klasičan sat je uglavnom modni dodatak koji u skupim varijantama služi i za preseravanje. Korisnost smartwatcha je X puta veća od klasičnog sata. 

 

Dok ce taj smartwatch za 5 godina izgubit 80% svoje vrijednosti, klasicni sat u skupljoj varijanti ce izgubit 10%, kasnije ovisno o stanju ocuvanosti iducih 10 godina nece izgubit nista ili minimalno. 

14 godina
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
xerox19 kaže...
Ezio kaže...

 

 

Klasičan sat je uglavnom modni dodatak koji u skupim varijantama služi i za preseravanje. Korisnost smartwatcha je X puta veća od klasičnog sata. 

 

Dok ce taj smartwatch za 5 godina izgubit 80% svoje vrijednosti, klasicni sat u skupljoj varijanti ce izgubit 10%, kasnije ovisno o stanju ocuvanosti iducih 10 godina nece izgubit nista ili minimalno. 

 

na kraju će opet izgubiti više nego smartwatch a korisnost mu se neće povećati. osim ako kupuješ patek phillipe ili hublot sa namjerom da ga tvoji praprapraunuci prodaju kad spiskaju sve što si zaradio

PSN - darklydexter
16 godina
moderator
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
xerox19 kaže...

 

Dok ce taj smartwatch za 5 godina izgubit 80% svoje vrijednosti, klasicni sat u skupljoj varijanti ce izgubit 10%, kasnije ovisno o stanju ocuvanosti iducih 10 godina nece izgubit nista ili minimalno. 

 

Za svaki korišteni nakit koji prodaješ (a u to spadaju i polovni satovi) vrijednost je 50% cijene koju si platio u dućanu za njega, odnosno za satove je to 30-70% (maksimalno - ako je skroz novi i bez ogrebotina i radi savršeno) prvotne cijene novoga sata http://www.theweek.co.uk/92416/pre-owned-watches-a-beginner-s-guide-to-buying-a-second-hand-timepiece). 

Vjerojatno je istina da pametni satovi nakon isteka resursa (baterije prvenstveno) neće doseći ni 30% cijene, ali pametni sat je jedna od rijetkih novih tehnologija koja stvarno ima smisla, iako nisu svi pametni satovi isti. Apple Watch je po meni besmislen (autonomija mu je katastrofa, a ni tehnologija nije nešto), ali ima ih s dobrom autonomijom i izuzetnom funkcionalnošću i hrpom tehnologija. 

Bilo koji pametni sat cijene preko od oko 200 eura i više je neusporedivo korisniji i funkcionalniji od bilo kojeg klasičnog sata/kronografa. 

This space for rent!
7 godina
protjeran
offline
Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sport

Uz uvjet da ga imas gdje puniti svaki dan/par dana.

 

Obicni rucni sat mozes koristiti mjesecima, u svim uvjetima, i pokazivat ce ti vrijeme svaki dan. Za to i sluzi sat.

 

Dok ne naprave pametne satove koji ce raditi bar godinu dana, ne zanimaju me.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
Čitatelj kaže...

Uz uvjet da ga imas gdje puniti svaki dan/par dana.

 

Obicni rucni sat mozes koristiti mjesecima, u svim uvjetima, i pokazivat ce ti vrijeme svaki dan. Za to i sluzi sat.

 

Dok ne naprave pametne satove koji ce raditi bar godinu dana, ne zanimaju me.

 

Nije svakih par dana. Ovi Wear OS (Android Wear) i Apple se pune jednom dnevno, ali ni Samsung ni Garmin ni Suunto ni Fitbit ni Xiaomi nisu takvi. Ovi Garminovi čak i najmanji imaju barem tjedan dana autonomije, a ovi veći oko dva tjedna, a prva verzija Tactixa je 5 tjedana kao sat, 3 tjedna u onom ultratac pametnom načinu, a premda tri godine star, Tactix iz 2015. je neusporedivo funkcionalniji sat od bilo kojeg (elektro)mehaničkog sata. 

 
EDIT: I da - pametni sat ne služi samo za pokazivanje vremena. Ako ideš u teretanu ili se baviš bilo kakvim sportom i fizičkom aktivnošću - preporodit ćeš se s pametnim satom.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 19:14 (Drago).
14 godina
offline
Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sport

Meni izgleda odlicno. Pogotovo crveno-crna kombinacija.

 

Imao sam njihovu Nokiu steel seriju. Kvaliteta odlicna, remen nimalo ispucao iako je bio pod vodom, staklo ni jedne parnice, baterija trajala iznimno dugo. Aktivnosti brojao prilicno tocno (oko 5% "pogreske" u odnosu na Huawei P10). Prezadovoljan.

Ne znam jel ovih 40mm dovoljno, ali jedina zamjerka mi je bila sto su oni od 36mm zeru premali. 40mm bi moglo izgledat bolje na ruci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sport

Imam i ja Steel verziju, dolazi sa gumenim remenom, koji nije nesto najbolje sto sam nosio,

ali je cvrst i stabilan. Staklo mi ima jednu ogrebotinu, a baterija traje i traje.

 

Steta sto nema podrsku za Windows 10 (Mobile), jer za inicijalno podesavanje uredjaja sam morao

koristiti sluzbeni iPhone, a ne volim kada privatne stvari povezujem sa sluzbenim.

 

Moj je 36mm, vise mi se svidio u zivo nego 40mm. Al to je do osobnog odabira.

Ne smatram ga previse "smart" satom, ali je fora kad namjestis da te budi vibracijama,

veoma ugodno iskustvo - to koristim na godisnjem odomoru, da ne budim druge oko sebe u kampu,

a ipak se prvi probudim i izvucem van kampa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
Ezio kaže...
xerox19 kaže...
Ezio kaže...

 

 

Klasičan sat je uglavnom modni dodatak koji u skupim varijantama služi i za preseravanje. Korisnost smartwatcha je X puta veća od klasičnog sata. 

 

Dok ce taj smartwatch za 5 godina izgubit 80% svoje vrijednosti, klasicni sat u skupljoj varijanti ce izgubit 10%, kasnije ovisno o stanju ocuvanosti iducih 10 godina nece izgubit nista ili minimalno. 

 

 

na kraju će opet izgubiti više nego smartwatch a korisnost mu se neće povećati. osim ako kupuješ patek phillipe ili hublot sa namjerom da ga tvoji praprapraunuci prodaju kad spiskaju sve što si zaradio

 

 

Nigdje ja nisam rekao da pametni satovi nisu super i da ne valjaju i da nemaju buducnost. Osobno imam Garmin Fenix 3HR i 5. 

 

Moj odgovor je bio na tvoju izjavu kako satovi u skupim varijantama sluze za preseravanje. Osobno imam Tag Heuer Carreru Monaco Grand Prix, Tag Heuer Aquaracera, IWC Aquatimera starog 15 godina, Citizen Prodrive ECOmaster by0010-52e i mogu ti rec da svi ti satovi skupa nisu izgubili na vrijednosti ko Fenix 3 HR i smatram da je ista prica sa bilo kojim smartwatchom. 

 

Jedina iznimka je Tag Heuer smartwatch za koji je Tag nudio tko god ga kupi bilo kad moze doc i kupit bilo koji Tag Heuer i vratit smartwatch za 1000e popusta. Sto znaci da taj sat teoretski kao polovan vrijedi 1000 eura. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:02 (xerox19).
14 godina
offline
Re: Withings predstavio hibridni sat - Steel HR Sp
Čitatelj kaže...

...

 Meni je gumena odlicno sjela jer mi ni jedna druga ne bi prezivjela tjedan dana koristenja.

Sat sam konstantno nosio tijekom sportskih aktivnosti te sam se iznenadio sto ju znoj nije nimalo ostetio.

 

Ovaj sad novi mi je prelijep. Mozda tamo oko nove godine ako bude kakav popust dodjem u kusnju da potrosim koju kunu na njeg. Moram vidjet kako mi 40mm stoji na ruci.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice