Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

poruka: 65
|
čitano: 19.296
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h".
15 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

ajde, nek se djeca igraju. tako će manje štete učiniti izvan tog igrališta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 18 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

ajde, nek se djeca igraju. tako će manje štete učiniti izvan tog igrališta. 

 sto je pjesnik htio reci ovim genijalnim zakljuckom?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
15 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Zeppelin kaže...

 sto je pjesnik htio reci ovim genijalnim zakljuckom?

 izvan njihova svijeta ne vidim neku osobitu svrhu svega toga*. poput (vrrrrlo skupih) kantica i lopatica u pješčaniku. da im nisu to izgradili, što bi ti klinci radili? i djeca svoje igre doživljavaju strašno ozbiljno (vidi ovog čiku s bradurinom u filmiću). ne znam, moguće da je averzija prema svetim kravama i njihovu glorificiranju. but I was wrong before ... 

 

* koji je cilj svega toga? razumijevanje (nečega). koji je cilj tog razumijevanja? (zanima me, pitam. ne kužim. meni sve isto, bili oni tamo i igrali se s magnetima i česticama ili ne)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 18:59 (Ajar).
16 godina
neaktivan
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

i koliko su para dali hrvati za najveću prevaru u povijesti čovječanstva (odmah nakon tzv. slijetanja na mjesec)

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 18 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
i onda neki dan anketa o tome da li bi voljeli znanstvene teme u bug-u, kada vidim ovakve komentare mozsa bolje ne, nekima se mozak pregrije od ne shvacanja necega
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
18 0 hvala 0
9 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

pa taj cern je zagadio i nebo i zemlju stime ko zna sta rade tamo dole samo nas trujeju kako god stignu na sve strane

 

EDIT: ocito nitko nije skuzio sarkazam..

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 19:08 (Avensac).
Moj PC  
0 22 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Zeppelin kaže...
i onda neki dan anketa o tome da li bi voljeli znanstvene teme u bug-u, kada vidim ovakve komentare mozsa bolje ne, nekima se mozak pregrije od ne shvacanja necega

 ovo nije znanost nego opća informacija. o znanosti pišu znanstvenici. možda mi oni odgovore na pitanje. mene ovo i ovako ne zanima zato da imam o čemu laprdati uz kavu. slagali se vi s time ili ne. osim toga, samo se zanimajte. tko vam brani. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 6:23 (Ajar).
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Zeppelin kaže...
i onda neki dan anketa o tome da li bi voljeli znanstvene teme u bug-u, kada vidim ovakve komentare mozsa bolje ne, nekima se mozak pregrije od ne shvacanja necega

 Sve je manje tema iz IT-a o uputama kako nešto napraviti. Sada na BUG Online-u moramo trpiti i medicinske tekstove. Što je sljedeće?

8 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

Ja rekoh
Moj PC  
21 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Baš. Grozno kad vidim neke komentare.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

 izvan njihova svijeta ne vidim neku osobitu svrhu svega toga*. poput (vrrrrlo skupih) kantica i lopatica u pješčaniku. da im nisu to izgradili, što bi ti klinci radili? i djeca svoje igre doživljavaju strašno ozbiljno (vidi ovog čiku s bradurinom u filmiću). ne znam, moguće da je averzija prema svetim kravama i njihovu glorificiranju. but I was wrong before ... 

 

* koji je cilj svega toga? razumijevanje (nečega). koji je cilj tog razumijevanja? (zanima me, pitam. ne kužim. meni sve isto, bili oni tamo i igrali se s magnetima i česticama ili ne)

A rado koristiš nusproizvode te "igre"!?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
MrBlc kaže...
Ajar kaže...

 izvan njihova svijeta ne vidim neku osobitu svrhu svega toga*. poput (vrrrrlo skupih) kantica i lopatica u pješčaniku. da im nisu to izgradili, što bi ti klinci radili? i djeca svoje igre doživljavaju strašno ozbiljno (vidi ovog čiku s bradurinom u filmiću). ne znam, moguće da je averzija prema svetim kravama i njihovu glorificiranju. but I was wrong before ... 

 

* koji je cilj svega toga? razumijevanje (nečega). koji je cilj tog razumijevanja? (zanima me, pitam. ne kužim. meni sve isto, bili oni tamo i igrali se s magnetima i česticama ili ne)

A rado koristiš nusproizvode te "igre"!?

Molim elaboraciju koji su to komercijalni proizvodi proizasli iz pokusa vrsenih u CERN-u.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik

Većina komercijalnih proizvoda nije direktno proizašla iz pokusa, ali je proizašla iz razvoja tehnologija nužnih za vršenje pokusa ili su tehnološka unaprijeđenja iz CERN-a značajno proširili mogućnost primjene. Ovako iz glave, PET scan je unaprijeđen do dovoljne razine da bi se mogao primjeniti u dijagnostici upravo na CERN-u, a i sam WWW je utemeljen u CERN-u u svrhu olakšavanje komunikacije znanstvenika.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik

Mislim dovoljno je reći da za put u svemir koristimo tehnologiju kojia je razvijena u WW2 i prošlo je već 70 godina i nema napretka. Austronauti se voze u keramičkom express loncu i čekaju kad će izgorit u atmosferi. Metalurgija nula bodova. Avioni i dalje lete sa mlaznim motorima. Kao što je forumaš rekao djeca se igraju u pijesku i nema nikakvog konkretnog proizvoda. Tesla se bavio konkretnim stvarima i zato imaš struju danas u kući za razilku od ovih uhljeba u cernu. Treba ih fino strpat u gulag par godina pa bi vidjeli kako se napreduje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
ridealong kaže...
Zeppelin kaže...
i onda neki dan anketa o tome da li bi voljeli znanstvene teme u bug-u, kada vidim ovakve komentare mozsa bolje ne, nekima se mozak pregrije od ne shvacanja necega

 Sve je manje tema iz IT-a o uputama kako nešto napraviti. Sada na BUG Online-u moramo trpiti i medicinske tekstove. Što je sljedeće?

 

Kakvi autori, takav i BUG. Gdje su dani Bobinca i ekipe... Danas kao da im je krajnji doseg nabacit test tipkovnica i slično. Ali što je zanimljivo, tiskani časopis je za neko čudo još sasvim solidan, bez nebitnih stvari.

16 godina
online
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
zeroname kaže...

Mislim dovoljno je reći da za put u svemir koristimo tehnologiju kojia je razvijena u WW2 i prošlo je već 70 godina i nema napretka. Austronauti se voze u keramičkom express loncu i čekaju kad će izgorit u atmosferi. Metalurgija nula bodova. Avioni i dalje lete sa mlaznim motorima. Kao što je forumaš rekao djeca se igraju u pijesku i nema nikakvog konkretnog proizvoda. Tesla se bavio konkretnim stvarima i zato imaš struju danas u kući za razilku od ovih uhljeba u cernu. Treba ih fino strpat u gulag par godina pa bi vidjeli kako se napreduje.

 Sad kada je toliko mnogo informacija dostupno svima, ipak se CERN čini prenapredan. A sad zamisli kako su se činile ideje jednog ludog Tesle koji je trkeljao o nekakvom prenošenju struje bez žice (među ostalim)! Taj ne samo da je bio lud, nego je sigurno mnogima i bio potencijalno vrlo opasan. Baš ga je trebalo u Gulag strpati, da nam pametnjakovići poput tebe objasne neke stvari.

 

P.S. Sto mislis o nicku zerobrain? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 0:17 (dd.inc).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
zeroname kaže...

Mislim dovoljno je reći da za put u svemir koristimo tehnologiju kojia je razvijena u WW2 i prošlo je već 70 godina i nema napretka.

 Mislim da je dovoljno reći da već tri milijarde godina organizmi koriste kisik za preživljavanje. Toj bandi treba reći dosta i poslati ih u gulag pa nek nađu neki novi i još bolji element za kemijsku reakciju.

 

Smrt kisiku, sloboda gulagu!

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 1:44 (JozoBozo121).
6 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Feudalac kaže...

Grozno. Tehnološki forum a svi se sprdaju sa strojem koji može zaviriti u najfinije tkivo od kojeg se sastoji naš svemir.

 Pa mozes se sprdati na sve ovdje jer je zivi smijeh kada pogledas stvari malo dalje.

http://www.aocsource.com/
15 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

čitam mahom (emotivnu) pljuvačinu no ni jedan konkretan odgovor. ok, ima tu fanova koji se raspamete kad vide veliku skuuuuuuupu igračku (i još na struju!) ali ja nisam taj. usporedba letova u svemir s cernom? a, da: i kruške i jabuke i rajčice su voće. ne vidim konkretnu svrhu za dobrobit čovječanstva* u tome. prošlo me. odrastao sam. sori. osim toga, ma kako većina to doživjela, i te kako razmislim prije nego što napišem komentar. 

 

 

*ok, higgs je dobio nobelovu i natjerali su talijana da progovori na (njemu) stranom jeziku. other than that: bauštela je jednaka, metali isto, tuneli k'o tuneli, čupavi teorijski fizičar izgleda (i govori) poput lika iz crtića ... aj, sam se vi veselite tkanju svemira. kvalitetnije ćete proživjeti ovu dolinu suza zbog toga. ratovi i religije će nestati, kao i bolesti. izumit će nove baterije i neprobojno staklo za telefone, hladnu fuziju na jednosobnoj temperaturi ... a propos sibira (gulaga): bilo bi im pametnije ovu igračku izgraditi tamo. bolje je hlađenje sustava, prostora koliko te volja i lontano dagli occhi ... 

 

@ MrBlc: koje nusproizvode? sir i vrhnje? lijekove? e-građane? bioničke udove? kvalitetu državne uprave i javnih usluga? ubrzivače voća i povrća za smoothie?  jedan kolega tu je dobro primijetio: u cernu puno zuje, slabo meda (pardon: propolisa) daju. 

 

pe se: još i ovo - anegdota iz života: dok sam radil na faksu ko profa, sjedimo kolege i ja na kavi i tud prolazi kolegica iz psihologije. zovemo je da nam se pridruži, a ona će mrtva-ozbiljna: ja se družim samo s fizičarima iz boškovića. oni su tak pametni ... (ovo govori više o ljudima i svemirima nego svi cernovi skupa)

 

za kraj: koliko je sve to do sad koštalo, otkud lova i koliko je uloženoga vratilo i kome? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 6:33 (Ajar).
Moj PC  
0 15 hvala 0
12 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik

 

za kraj: koliko je sve to do sad koštalo, otkud lova i koliko je uloženoga vratilo i kome? 

 

Koštalo puno, što se uloženog vratilo budemo vidjeli jednog dana,stoljeća, tko zna možda "warp" drive, subspace faster than light (tm) komunikacija/transport ?

Kolko je koštala prva nuklearna elektrana tj. istraživanja da bi se došlo do nje ?

Slažem se da se ta lova mogla uložiti u nešto opipljivije, ali se isto tako mogla lova koja se ulaže u naouružanje uložiti u nešto korisnije, opipljivije.

Ako ne istražujemo ne napredujemo .

 

8 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar:
Tesla, Einstein i svi ostali velikani znanosti i tehnologije nisu i nikad neće riješiti glad, ratove i ostale probleme čovječanstva. Znanost i tehnologija su u pravilu neutralni, koliko se mogu koristiti za ratovanje, toliko mogu i za civilne potrebe. Tehnologija razvijena za potrebe ratovanja vrlo često nađe veliku civilnu primjenu i obrnuto. Dapače, pritisak rata vrlo često aktivira najbolje potencijale pa od razvijenih tehnologija čovječanstvo ima veliku korist u stoljećima poslije.

Nego, bazična istraživanja su takva da ne daju rezultate u vidu tehnologije koja se može istog trenutka iskoristiti. Produbljuju naša znanja i razumijevanje svijeta oko nas što onda indirektno otvara nove mogućnosti. Www i PET skener su velike stvari koje su pobjegle iz CERNa, teško da se mogu kvantificirati smislenom beojkom novčanih jedinica. Takva istraživanja, koja se ne provode radi stvaranja/poboljšavanja konkretne tehnologije su skupa i neisplativa pojedinim zemljama ili tvrtkama ali su potrebna. Ako nećemo mi, tko će?
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Feudalac kaže...
Ajar:
Tesla, Einstein i svi ostali velikani znanosti i tehnologije nisu i nikad neće riješiti glad, ratove i ostale probleme čovječanstva. Znanost i tehnologija su u pravilu neutralni, koliko se mogu koristiti za ratovanje, toliko mogu i za civilne potrebe. Tehnologija razvijena za potrebe ratovanja vrlo često nađe veliku civilnu primjenu i obrnuto. Dapače, pritisak rata vrlo često aktivira najbolje potencijale pa od razvijenih tehnologija čovječanstvo ima veliku korist u stoljećima poslije.

Nego, bazična istraživanja su takva da ne daju rezultate u vidu tehnologije koja se može istog trenutka iskoristiti. Produbljuju naša znanja i razumijevanje svijeta oko nas što onda indirektno otvara nove mogućnosti. Www i PET skener su velike stvari koje su pobjegle iz CERNa, teško da se mogu kvantificirati smislenom beojkom novčanih jedinica. Takva istraživanja, koja se ne provode radi stvaranja/poboljšavanja konkretne tehnologije su skupa i neisplativa pojedinim zemljama ili tvrtkama ali su potrebna. Ako nećemo mi, tko će?

 ajde, pozlatilo se. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velikog h

@Ajar - R&D (iliti istraživanje i razvoj) vrlo je nezahvalna disciplina, barem iz financijske perspektive, jer se moraju uložiti novci u nešto što neće nužno opravdati ulaganje. Što je R&D fundamentalniji, to je rizik ulaganja veći i to se manje komercijalnih entiteta u njega upušta. Samo si najbogatije korporacije mogu priuštiti autonoman R&D malo van unaprijeđenja već postojećeg proizvoda, ali i dalje unutar nekog konkretnog strateškog plana (vidi Microsoft, Google i ine tehnološke kompanije na primjeru AI-a). Kad se krene u zonu nečeg fundamentalnog kao što je recimo fizika elementarnih čestica onda nema drugog aktera osim javnog sektora i javnih financija. Povrat ulaganja u takvo što u pravilu se ne gleda kroz direktnu financijsku korist (zato banke i privatni fondovi niti ne ulažu u projekte kao što je CERN, jel), ali za društvo u cjelini itekako ima, samo što se efekti mogu vidjeti tek kroz mnogo godina.

 

Da nabrojim konkretno recimo te benefite od CERN-ovog LHC-a na različite sektore i tehnologije:

1.) IT - nove tehnologije i obrazovanje kadrova - jedna od najvećih aktivnosti na LHC-u analiza je skupljenih podataka, a njihova količina (desetak petabajta godišnje, a nakon ove nadogradnje i puno više) usporediva je, ako ne i premašuje, količinu podataka kojima raspolažu društvene mreže: upravljanje, skladištenje i analiza tih podataka zahtijevaju inovacije koje kasnije nađu sigurnu komercijalnu primjenu, a par stotina master i PhD studenata svake godine koji ispeku zanat na CERN-u brzo nađu posao, kako se to obično kaže u znanstvenim vodama, u "industriji". Nema puno alternativa koje bi školovale te kadrove.

2.) Akceleratori i detektori čestica i zračenja - nalaze kasnije primjenu recimo u medicini (terapije hadronima, osjetljiviji radiološki uređaji i tzv. medical imaging), sigurnosti (npr. skeneri na državnim granicama)

3.) Viskovi vakuumi - imaju važan učinak na postupke u proizvodnji novih materijala (pogotovo u IT tehnologiji)

4.) Kriogenika i jaki magneti - primjena u energetici, medicini (MRI), proizvodnji novih materijala i sl.

5.) Građevina - recimo, ekipa s CERN-a kaže da je građevinarima bio poseban izazov zamrzavanje podzemnih voda (ground freezing) prilikom kopanja tunela i popratnih prostora prilikom čega su razvijene i neke nove tehnike u tom pogledu (ref.)

 

Uostalom, ima CERN svojih brošura na tu temu pa pogledaj tamo, ako te zanima nešto više. Kako taj transfer tehnologija funkcionira u praksi? Pa razno-razne vanjske, ali i spin-off tvrtke nastale u okrilju CERN-a, rješavaju za CERN specifične probleme i onda najčešće patentiraju pronađeno i tu pamet prodaju drugdje.

 

No moj je osoban stav radikalniji i mislim da je sasvim izlišno pravdati ulaganje u fundamentalna znanstvena istraživanja i umjetnost. Znanje ne treba opravdanje - to su već u antičkoj Grčkoj zaključili. Jedna od mjera naprednosti civilizacije upravo je njezina znanstvena i umjetnička produktivnost. Ako toga nema, ne vidim baš smisao u našem postojanju jer smo za sve druge vrste na ovom planetu gotovo isključivo štetočine. Ovako barem imamo opravdanje da stvaramo neke univerzalne i trajne vrijednosti. No s obzirom na današnje standarde ulaganja u znanost i umjetnost, rekao bih da i to opravdanje teško može proći. LHC je kap u moru recimo koliko se uložilo u F-35.

 

Ipak, postoji jedna suptilnija kritika LHC-a i sličnih velikih znanstvenih projekta, ali ne u ovom kontekstu primjenjivosti, no o tome na nekoj drugoj temi.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 8:43 (4ndY).
 
21 0 hvala 9
14 godina
protjeran
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

 

pe se: još i ovo - anegdota iz života: dok sam radil na faksu ko profa, sjedimo kolege i ja na kavi i tud prolazi kolegica iz psihologije. zovemo je da nam se pridruži, a ona će mrtva-ozbiljna: ja se družim samo s fizičarima iz boškovića. oni su tak pametni ... (ovo govori više o ljudima i svemirima nego svi cernovi skupa)

Mogao si skratit post na samo ovaj dio jer si tu sve objasnio, ljubomoran si na fizicare od tog trenutka nadalje 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Pitati koja je korist znati o subatomskim česticama je kao pitati koja je korist znati da je Zemlja okrugla. U doba kada se o tome raspravljalo nije bilo neke velike koristi od tog saznanja.

Svaka spoznaja o svijetu oko nas s jedne strane omogućava nove načine prilagodbe tog svijeta (a naša tehnološka civilizacija se bazira na takvim prilagodbama i to je ono što obično smatramo pod 'korist'), a s druge strane daje neko intelektualno ispunjenje. Nekima smisao daje to što vjeruju da bog postoji i to im je dovoljno, a nekima je naprosto veselje što znaju (jer je eksperimentalno potvrđeno - za što nam trebaju naprave tipa LHC) kako neke stvari u prirodi funkcioniraju i što su u stanju o tome razmišljati.

Znanje o subatomskim česticama ima velike implikacije na astrofiziku, ali u pravilu dok nešto ne otkriješ ne možeš znati koja će sve korist biti od toga. Kad su otkrivali prve subatomske čestice nisu mogli ni pretpostaviti da će biti moguće dobivati energiju razbijanjem atoma.

No ukratko, postoji razlog zašto u društvu postoje ljudi koji donose neke važne odluke i oni koji samo plaćaju porez i gledaju nogomet i Big brother.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

...

 

za kraj: koliko je sve to do sad koštalo, otkud lova i koliko je uloženoga vratilo i kome? 

Kad bi svi mi, pa i ti, morali platit 1 lipu/GB informacija prenesenih (CERN-ovim) WWW protokolom šta misliš bi li nadoknadilo ono što su tamo potrošili?

 

 

p.s.

 

Neki bi rekli: Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti.

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 9:23 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Ajar kaže...

...pe se: još i ovo - anegdota iz života: dok sam radil na faksu ko profa, sjedimo kolege i ja na kavi i tud prolazi kolegica iz psihologije. zovemo je da nam se pridruži, a ona će mrtva-ozbiljna: ja se družim samo s fizičarima iz boškovića. oni su tak pametni ... (ovo govori više o ljudima i svemirima nego svi cernovi skupa)

 ta anegdota najviše govori o tome da pamet nije nužno potrebna za visoko obrazovanje, dapače, oni malko zakinuti su često uporniji i zbog te upornosti završe faks

zatim takve osobe s manjkom pameti i talenta najčešće i ostanu u državnoj službi gdje su sigurni, zato na raznim listama poput šangajske naša sveučilišta tražimo od dna prema gore, a slična je situacija i u ostalim državnim službama

čast izuzecima naravno

11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
picajzla0707 kaže...

 ta anegdota najviše govori o tome da pamet nije nužno potrebna za visoko obrazovanje, dapače, oni malko zakinuti su često uporniji i zbog te upornosti završe faks

zatim takve osobe s manjkom pameti i talenta najčešće i ostanu u državnoj službi gdje su sigurni, zato na raznim listama poput šangajske naša sveučilišta tražimo od dna prema gore, a slična je situacija i u ostalim državnim službama

čast izuzecima naravno

Jasno, a oni nezakinuti, s viškom pameti i talenta završe na alkoholu i drogi. Jer potrebna je pamet i talent da bi se ispila velika količina alkohola. Inaće koja je svrha ispijanja male količine alkohola.

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 11:08 (markoBT).
11 godina
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Oni s vise pameti i talenta najcesce izbjegavaju drzavnu sluzbu, njima sigurnost i sindikati nisu potrebni, a isto tako ciljaju na nesto vise od par stisnuca kuna sluzbenicke place i jedno do dva napredovanja u radnom vijeku
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Započeli radovi na nadogradnji CERN-ovog Velik
Visak kaže...
No ukratko, postoji razlog zašto u društvu postoje ljudi koji donose neke važne odluke i oni koji samo plaćaju porez i gledaju nogomet i Big brother.

Tako je, sa time da je prva skupina ista ili gora od ove druge.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice