Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

poruka: 16
|
čitano: 5.579
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit".
15 godina
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

nekak si mislim da nije samo do teme koliko i do načina predočenja. nikad dosta zajebancije, u bilo čemu. standardni (svakodnevni) autori napisa tu su previše suhoparni (mediokriteti). zato se i kuži kad netko zaradi "isticao se" pa se topovsko meso raspameti od mahanja repom. ili ja samo ne volim "odrađivanje", "ajmo popuniti nečim prostor, jebiga" i "tema je ionak živi davež pa nek tak i ostane" (mobiteli, monitori za igrače, tko je sjahao da bi drugi uzjahao u kojekakvim firmama itd.). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.6.2018 13:18 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v
Ja najvise ne volim/ne citam o el. autima, iako sam carguy. Ne da mi se citati o baterijama u mlincima za kavu jer to je jedino o cemu se i govori. Meni extra nezanimljivo s obzirom da se ta tema rasteze vec 30 godina, a o hibridima se govorilo vec gro zadnjih 10 godina. Vise mi je bilo zanimljivo kad je jedan kolega iz Siemensa sklopio elektricnu Peglicu 😊
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Kemija nije u anketi iako Raos tu i tamo piše tekstove o njoj. Kad se čika Raos, koji je u poznim godinama, da ne kažem na samrti, umori od pisanja tekstova, kako u Bugu tako i od "Mišljenja i komentara" u "Kemiji u industriji", mislim da ne bi bilo loše da angažirate sredovječne snage. Ne bih se predlagao, ali ako me se lijepo zamoli...

Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Iako mi je zvanje tehnička znanost, osobno me zanima sve. Uvjek je dobro pročitati neku novost vezanu za bilo koju granu znanosti, čisto da imaš o čemu pričat na pivi ako ništa drugo. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Ma sve zavisi od teksta

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v

E moj BMT, iako sam možda u "poznim godinama" nisam još "na samrti". Zdravlje me dobro služi, tlak imam 120/80, šećer 5,5, a  krvne žile su mi zdravije (elastičnije) od zdravog pedesetogodišnjaka. A tko će prije pod ploču, Vi ili ja, to ćemo tek vidjeti! (Inače, prema kondiciji mogao bih pisati tri puta više nego što pišem, no nemam prilike, a često ni teme.) 

10 godina
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Vrlo rado pročitam znastvene članke i one o tehnologiji, jer oni predstavljaju autorsko djelo nekog stručnjaka koji na popularan način opisuje zamršene teme. Mnogi portali samo naprave copy/paste znastvenih tekstova uz prevođnej na hrvatski. Nije kao kod BUG slučaj da struučnjak napiše zanimljivo i razumljivo štivo za čitatelja. Uz još to da čitatelji mogu pitati autora ako ima bilo kakvih pitanaja.

To je cool.

 

Kada čitam tekstove na bug.hr znam da sam pošteđen žutila i senzacija koje samo žele privući jeftiniju pažnju ćitatelja.

 

Najviše volim tekstove o vojnoj tehnologiji(avioni, brodovi, helići... - dajte nam tenkove i artiljeriju ), te članke koji razbijaju predrasude o nekim stvarima koje su urbanae legende. Npr. tekstovi o medicini.

 

Da, bio je dobar ovaj tekst o sušplementima o prehrani, te onaj o kavi. Volim čitati Dragine tekstove o avijaciji.

Uključite Olega...mislim da bi mogao napisati ponekad neki tekst o tenkovima. Pisao je i za Hrvatskog vojnika...

 

Inače, hvala BUG na odličnim tekstovima koje pišu za nas čitatelje.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 1 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Drago mi je bio najzanimljiviji i najpametniji dok je u časopisu Bug radio rezenzije kompjuterskih igara i dodao još koji zajedljiv komentar.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v
Anđeo bez falinge kaže...

Drago mi je bio najzanimljiviji i najpametniji dok je u časopisu Bug radio rezenzije kompjuterskih igara i dodao još koji zajedljiv komentar.

 Sad je postao Muskov biograf, pa nema vremena za te tričarije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v
Meni osobno najdrazi clanci na BUG-u koje redovito procitam (iako sam IT-evac recenzije kucnih komponenti ili glupih telefona mi nisu napete).

Sto se tice sadrzaja clanaka, uvijek je lijepo saznati nesto novo, prosiriti vidike, omoguciti nama roditeljima da kada nas klinci nesto priupitaju da ih barem znamo usmjeriti prema pravim podacima.

Samo nastavite tako.
I svaka cast i hvala svim autorima na zalaganju.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v

@Anđeo bez falinge

 

Nikako se ne mogu složiti sa tobom. Drago je uvijek zanimljiv, bilo da piše o igrama, svojim hobijima, znanosti, vojnoj tehnologiji..

Možda, ti ne paše njegovo mišljenje, ali to nikako nema veze sa njegovom kvalitetom kao autora. 

 

Za mene je Drago ljudina. Točka.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
protjeran
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Vodi si ga kući .. upsss  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v

Da, može frende. Dogovoreno.

BTW, kod mene su ti dobri ljudi uvijek dobrodošli. A, to znači i bugovci.

 

BUG, rula nadmoćno!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v
BMT kaže...

Kemija nije u anketi iako Raos tu i tamo piše tekstove o njoj. Kad se čika Raos, koji je u poznim godinama, da ne kažem na samrti, umori od pisanja tekstova, kako u Bugu tako i od "Mišljenja i komentara" u "Kemiji u industriji", mislim da ne bi bilo loše da angažirate sredovječne snage. Ne bih se predlagao, ali ako me se lijepo zamoli...

Garant nakon ovako neukusnog komentara ce te neko angazovati.

8 godina
offline
Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto volit

Knight ima pravo...  Kako bi BMT (očito moj kolega kemičar, koji me možda i osobno poznaje) mogao postati suradnik ove rubrike? Jedino tako da ga ja preporučim, a usput mu udijelim koji koristan savjet. Ovako ništa od toga. Neki ljudi nikako da nauče osnove poslovne komunikacije. Ništa se ne postiže omalovažavanjem i vrijeđanjem. "Najlipše je lipo", kažu Dalmatici. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Znanosti i tehnologija i vi - koliko i zašto v
"Za mene je Drago ljudina. Točka."

DRAGO POLUDI, DRAGO POLUDI!!!

😁
Moj PC  
0 1 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice