Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

poruka: 26
|
čitano: 6.041
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju".
15 godina
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Eh, još kad bi kod nas koštale tih 3000kn kao u SAD-u..... pfff :)

 

Da će biti ispod 5k kn kad stignu u trgovine možemo samo sanjat Lijepa naša...

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Oko 5000kn sigurno kod nas, možda i mrvicu više.

Founders edition 600$ ali ovog puta sa dva ventilatora.

Odustali su od turbinskog mlažnjaka napokon.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 15:22 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Sve isto,isti sustav hlađenja samo 30mhz veći takt i 20 dolara veća cijena. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
u USA su cijene obično izražene bez poreza, zato što isti nije jednak u svim saveznim državama. A vezano za nabavku racunalne opreme u hr, to se često može obaviti na jednoj od brojnih internet trgovina unutar EU po znatno povoljnijim cijenama ili ukoliko netko živi uz granicu sa Bosnom ili Srbijom može otići kupiti tamo te tražiti povrat poreza i opet proći jeftinije. S toga prije kupnje treba pregledati sve moguće opcije a ne kupovati odmah u lokalnoj trgovini.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 18:56 (ajfon123456).
11 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
HCMAA kaže...
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn

pa imamo da, u čemu je problem

zašto bi bilo nužno potrošiti i 5.000 kuna na monitor ako si toliko iskeširao za grafu?

ja sam uzeo grafu od 4.000 kuna i monitor od 700, monitor je full hd, 60hz i amva - sve što mi odgovara

više od 60hz mi ne treba, veća rezolucija mi ne treba, kvaliteta prikaza mi je ok, zašto bi morao uzimati monitor od 4.000 kad mi i ovo zadovoljava potrebe?

svatko ima svoje prioritete, netko će potrošiti na monitor 5.000 ili 15.000 kuna jer mu treba veća rezolucija i kvaliteta slike, ali će staviti grafu od soma kuna jer ne igra igrice i sad će mu netko postavljati takva bedasta pitanja

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
picajzla0707 kaže...
HCMAA kaže...
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn

pa imamo da, u čemu je problem

zašto bi bilo nužno potrošiti i 5.000 kuna na monitor ako si toliko iskeširao za grafu?

ja sam uzeo grafu od 4.000 kuna i monitor od 700, monitor je full hd, 60hz i amva - sve što mi odgovara

više od 60hz mi ne treba, veća rezolucija mi ne treba, kvaliteta prikaza mi je ok, zašto bi morao uzimati monitor od 4.000 kad mi i ovo zadovoljava potrebe?

svatko ima svoje prioritete, netko će potrošiti na monitor 5.000 ili 15.000 kuna jer mu treba veća rezolucija i kvaliteta slike, ali će staviti grafu od soma kuna jer ne igra igrice i sad će mu netko postavljati takva bedasta pitanja

 Ako igraš na 1080p@60Hz sa grafom od 4000+ kn onda znači da ta grafa radi na oko 50% snage i da si sa puno jeftinijom mogao imati iste performanse.

9 godina
neaktivan
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Gorstaka nema da objasni. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Brzina memorije je ista kod oba modela –14 GHz.

 

 

 

 

  • GPU
    GeForce RTX 2070
  • CUDA cores
    2304
  • Video Memory
    8GB GDDR6
  • Memory Bus
    256-bit
  • Engine Clock
    Boost: 1620 MHz
  • Memory Clock
    14.0 Gbps
  • PCI Express
    3.0

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Zasto bi radila na pola snage? Negdje da, negdje baš i ne i što novije igre to će mi njena snaga biti sve iskorištenija. Veća sad se na kingdom come deliverance pošteno znojila, radi ona skoro na full i na assassins creed origins. Bilo bi to ok i sa 1060 sa malo podešenim postavkama, ali ja hoću max gdje god mogu, a i igre će postati sve zahtjevnije pa će mi duže izdržati od neke slabije.
5 godina
protjeran
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Kolacic kaže...

Gorstaka nema da objasni. 

 Hehehe. Malo nedostaje. Čovjek je imao dijagnosticiranu paranoidnu shizofreniju i pio je tko zna što (obično su to mješavine tableta) tako da... I mi znamo svašta napisati kada se nalijemo

 

15 godina
online
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Seronja nezauzet kaže...
Kolacic kaže...

Gorstaka nema da objasni. 

 Hehehe. Malo nedostaje. Čovjek je imao dijagnosticiranu paranoidnu shizofreniju i pio je tko zna što (obično su to mješavine tableta) tako da... I mi znamo svašta napisati kada se nalijemo

 

 Nek si nam ti potrajao na forumu, čak 3 mjeseca 

 

Sry za offtopic 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 3:10 (fromcelltohell).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Seronja nezauzet kaže...
Kolacic kaže...

Gorstaka nema da objasni. 

 Hehehe. Malo nedostaje. Čovjek je imao dijagnosticiranu paranoidnu shizofreniju i pio je tko zna što (obično su to mješavine tableta) tako da... I mi znamo svašta napisati kada se nalijemo

 

 To je bila zajebancija,ali AAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA koja koencidencija. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
HCMAA kaže...
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn

 Ima dobrih monitora za 1000kn Npr ovaj https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-aoc-g2260vwq6-215-fhd-tn-gaming-monitor&code=23881. Ima free sync 75Hz i kupiš RX580. Sasvim solidna kombinacija za gaming.

11 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
zeroname kaže...
HCMAA kaže...
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn

 Ima dobrih monitora za 1000kn Npr ovaj https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-aoc-g2260vwq6-215-fhd-tn-gaming-monitor&code=23881. Ima free sync 75Hz i kupiš RX580. Sasvim solidna kombinacija za gaming.

 točno tako, ali da uz taj monitor kupiš i duplo skuplju rx vegu zašto bi to bilo čudno

ima igara koje će na full hd oznojiti i vegu da bi držala 75 fps, a da ne govorimo da takve tek dolaze

 

moja 1070 možda jest overkill za 1080p, igrao sam witchera 3 i sa 1050ti prije godinu dana, no baš se veselim još jednom prohodu gdje neću morati pimplati grafiku na high/mid i isključivati aa, nego je proći sa svim shining detaljima kako su ih developeri zamislili

a što tek kad dođe nova igra poput cyberpunk 2077, da sam ostao na 1050ti morao bi smanjivati detalje na low, ovako ću i nju igrati možda skoro sa svim na max

 

jbga, da uzmeš 2k ili 4k monitor od 5.000 kuna, onda ti više ni grafa od 5.000 nije dovoljna, pa uzimaš onu rtx od 12.000 kuna i tako možeš unedogled

6 godina
neaktivan
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Danas se za sitne pare može dobit poprilično dobar monitor pa cijena nije mjerilo. Monitori od 3000-5000 kuna najvećim dijelom neopravdavaju svoju cijenu, izuzev profesionalnih poslovnih modela. Iman LG 23MP68VQ, 1200 kuna, odličan je i apsolutno san zadovoljan i nakon 6 mjeseci korištenja. Ima takozvani 'neo' IPS panel šta mu daje jako dobar prikaz slike, tanki rubovi, freesync, Vesa, ma ima sve. Kad bih kupio grafičku makar i od 10 000 kuna, monitor bih ostavio.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan

Mislim da 4k još nije sazrio i treba pričekati barem 5 godina. FULL HD na monitoru na 21" je i više nego dovoljno. TN monitori su sigurno napredovali u posljednjih 15 godina i kombinacija 144 ili 75 Hz 1ms uz free sync je odlična za gaming. Osim toga što će nekome tko igra counter strike 2k ili 4K monitor. Za nekakvo natjecanje bolji mu je ovaj od 950kn i 1ms.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
zeroname kaže...
HCMAA kaže...
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn

 Ima dobrih monitora za 1000kn Npr ovaj https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-aoc-g2260vwq6-215-fhd-tn-gaming-monitor&code=23881. Ima free sync 75Hz i kupiš RX580. Sasvim solidna kombinacija za gaming.

 Strašno loš TN panel, imao 24" istu verziju tog monitora, platio nekih 1350 kn i imao osjećaj da ne vrijedi ni upola. Stalno sam se hvatao onih tipki odozdo i riktao sliku, svakodnevno i ni sa jednom opcijom nisam bio zadovoljan. Također kako se namještaš u stolici tako i poriktavaš poziciju monitora na stolu, jer su kutevi gledanja, čak i kod tako malog 24" monitora katastrofa.

 

Prvih mjesec dana i nisam toliko primječivao sve to, ali vremenom sam ga jednostavno ugasio i igrao se samo na TV-u i surfao preko tableta.

 

Ne treba toliko štedjeti na monitoru, ne isplati se.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 21:15 (XXX).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan

Kako god okreneš i skuplji monitori sa 144 Hz su TN paneli. I oni Aceri i Asus-i.

16 godina
odjavljen
offline
Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdanju

Kako god okreneš ima neke logike da bi na grafu od 4000 kn trebao staviti barem neki pristojni monitor, a ne da gledaš u isprane boje i da ga svako malo poriktavaš po stolu zbog loših kuteva. Monitor bi trebao biti najvažnija komponeta jer preko njega vidiš, pa iza toga periferija jer preko nje "osjetiš" i čuješ.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
XXX kaže...

Kako god okreneš ima neke logike da bi na grafu od 4000 kn trebao staviti barem neki pristojni monitor, a ne da gledaš u isprane boje i da ga svako malo poriktavaš po stolu zbog loših kuteva. Monitor bi trebao biti najvažnija komponeta jer preko njega vidiš, pa iza toga periferija jer preko nje "osjetiš" i čuješ.

 što to znači pristojan monitor i zašto bi se "pristojnost" morala mjeriti u kunama?

kod mene je u upotrebi benq gw2265 od 22'', zbog malog kutnog stola i male udaljenosti od očiju mogu eventualno koristiti 24'', no nije mi nešto nužno ići u zamjenu 

dakle veličina 32'' i slične ne dolaze u obzir, više od 60hz mi nije prioritet, slika je meni osobno zadovoljavajuća s vrlo dobrim kontrastom, nema izraženih negativnosti

i zašto bi to bio "nepristojan" monitor i neprikladan za moju grafu samo zato jer je skoro šest puta jeftiniji od nje

ne kužim takvu filozofiju, ajde de da koristim neki prastari tn sa ispranim bojama, neki loš amva sa očajnim ghostingom i slično, ovako doista ne vidim razloga za zabrinutost dežurnih dušebrišnika

16 godina
odjavljen
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
picajzla0707 kaže...
XXX kaže...

Kako god okreneš ima neke logike da bi na grafu od 4000 kn trebao staviti barem neki pristojni monitor, a ne da gledaš u isprane boje i da ga svako malo poriktavaš po stolu zbog loših kuteva. Monitor bi trebao biti najvažnija komponeta jer preko njega vidiš, pa iza toga periferija jer preko nje "osjetiš" i čuješ.

 što to znači pristojan monitor i zašto bi se "pristojnost" morala mjeriti u kunama?

kod mene je u upotrebi benq gw2265 od 22'', zbog malog kutnog stola i male udaljenosti od očiju mogu eventualno koristiti 24'', no nije mi nešto nužno ići u zamjenu 

dakle veličina 32'' i slične ne dolaze u obzir, više od 60hz mi nije prioritet, slika je meni osobno zadovoljavajuća s vrlo dobrim kontrastom, nema izraženih negativnosti

i zašto bi to bio "nepristojan" monitor i neprikladan za moju grafu samo zato jer je skoro šest puta jeftiniji od nje

ne kužim takvu filozofiju, ajde de da koristim neki prastari tn sa ispranim bojama, neki loš amva sa očajnim ghostingom i slično, ovako doista ne vidim razloga za zabrinutost dežurnih dušebrišnika

 Pristojan znači da nema TN kuteve gledanja i isprane TN boje. To ti je definicija pristojnosti.

 

Kako si se našao u ostalom nemam pojma.

11 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
XXX kaže...

Kako si se našao u ostalom nemam pojma.

 krenuli smo od ove bedastoće...

HCMAA kaže...
Znači imamo one koji kupe grafu za 5000kn i onda je spoje na LCD monitor od 1000kn

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan

Nije bedastoća ako kupiš linkani TN-ac.

11 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Bedastoća je takve stvari mjeriti u kunama. Ali ne, ako si jaknu platio 5.000 kuna, ne smiju ni cipele bit jeftinije.
5 godina
offline
Re: Zotac predstavio GeForce RTX 2070 u Mini izdan
Monitor od recimo 5000kn ima veći rok trajanja nego grafa za istu paru....Ja kad sam 2010 kupio Panasonic LCD TV(32") i platio 5000kn...kupio sam ga prvenstveno da mi služi kao PC monitor....2018 godina je i dalje ga koristim...samo sam dvi grafičke kupio....ati Radeon 1950.... GTX 260...Da sam kojim slučajem prije par godina odlučio i dalje koristit PC za igre... kupio bi novi PC sa novom grafom.... Ali bi koristio isti Tv kao monitor (danas 2018 većina monitora je i dalje lošija od mog tv.a:(

Ali budući se selim na konzole za Black Friday (ps4pro)...nije me briga....mada još narednih godinu budem koristi taj Tv i za konzolu...a onda kupujem novi Tv
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice