25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

poruka: 29
|
čitano: 2.413
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan".
8 godina
neaktivan
offline
25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Znači zakrpa u svakih manje od 10 minuta.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

Vec sam pomislio da se necete sjetiti.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Da to recimo M$ radi sa Windowsima odmah bi ga popljuvali dežurni hateri :D
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
AA-d00d kaže...
Da to recimo M$ radi sa Windowsima odmah bi ga popljuvali dežurni hateri :D

 Da to M$ radi, mozda ne bi trebala sva sila antivirusa, antimalwera, antirootkitova......k...a palaca.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
8 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Znaš postoji razlika između releasea i patcha.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
16 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Ta hrpa antivirusa je skroz nepotrebna. Koristim isti AV godinama i neznam kad sam zadnji put pobrao nesto krucijalno. A u zadnje vrijeme razmisljam da ga maknem jer Windows Defender obavlja taj zadatak isto efikasno. Kljucno je bilo dok sam slozio Guest acc bez nekih prava - obavljam sve bezbrižno. Dobio sam zapravo istu foru kao na Linuxu, nebrem ni mis pomaknut a da me ne iritira sa dopuštenjima :D A za te rootkitove..nemam pojma ni sta je to uopce (prvi put sad cujem za to), tolko o tome da mi to treba.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
neaktivan
offline
25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

Nek poživi bar još toliko 

Why so serious?
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

Koje distribucije vrtite?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
AA-d00d kaže...
Ta hrpa antivirusa je skroz nepotrebna. Koristim isti AV godinama i neznam kad sam zadnji put pobrao nesto krucijalno. A u zadnje vrijeme razmisljam da ga maknem jer Windows Defender obavlja taj zadatak isto efikasno. Kljucno je bilo dok sam slozio Guest acc bez nekih prava - obavljam sve bezbrižno. Dobio sam zapravo istu foru kao na Linuxu, nebrem ni mis pomaknut a da me ne iritira sa dopuštenjima :D A za te rootkitove..nemam pojma ni sta je to uopce (prvi put sad cujem za to), tolko o tome da mi to treba.

 

Dobio sam zapravo istu foru kao na Linuxu, nebrem ni mis pomaknut a da me ne iritira sa dopuštenjima :D
Vidi se da imaš veze s Linuxom kao i govno sa marmeladom.

Evo sad ću ja u istom trol revijalnom tonu:
Ja si sam restartam Linux nakon svakog drivera, re/de/instalacije ili updatea makar mi to na Linuxu ne treba, ali samo zato da se osjećam glupo kao da sam na Windowsima. I naravno logiran sam kao root 24/7 i sam si otvaram portove i dajem ovlasti naokolo, iz istih nostalgičnih razloga.
I pošto mi na Linuxu ne treba defragmentacija diska, imam screensaver koji mi simulira isto. Razmišljam i da isforsam isključivanje swap particije kako bi što vjernije emulirao Windows.

A za te rootkitove..nemam pojma ni sta je to uopce (prvi put sad cujem za to), tolko o tome da mi to treba.
Najbolje da zažmiriš kad ideš preko ceste i onda te auto ne može pregaziti.

16 godina
neaktivan
offline
25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

25 godina za 2%. To ne može svatko. Možda još jedino WP ;)

But how do it know
 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
hrvooje kaže...

25 godina za 2%. To ne može svatko. Možda još jedino WP ;)

 

...ako ne računaš Android, ChromeOS, te rođe (*nix) iOS, OSX...

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 0:01 (Zechina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Zechina kaže...
hrvooje kaže...

25 godina za 2%. To ne može svatko. Možda još jedino WP ;)

 

...ako ne računaš Android, ChromeOS, te rođe (*nix) iOS, OSX...

Ne zaboravi i čitače kartica u javnom prijevozu.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
8 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
AA-d00d kaže...
Da to recimo M$ radi sa Windowsima odmah bi ga popljuvali dežurni hateri :D

 To što on dobiva patch svakih 10 minuta ne znači da ja dobivam update svakih 10 minuta. Update kernela dobivam otprilike svakih mjesec i pol do mjesec dana kada izlazi kompletno novi kernel.

DJecko23 kaže...

Koje distribucije vrtite?

Ja osobno Debian Testing.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 7:03 (GNU+Linux).
14 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Prije 25 godina, Linus je napravio Linux kernel, a ne operativni sustav...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
DJecko23 kaže...

Koje distribucije vrtite?

 Mint MATE. I Lollipop ;-)

 ^
Head to the Settings menu (the cog in the notification shade at the top) and choose About phone/tablet.
Tap repeatedly on the line that says Android version (with 5.0 underneath).
When the lollipop loads, you can tap it to change colors, or long-press it to reveal the Easter egg: a Flappy Bird clone game, made with a bugdroid and lollipops.

8 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
mirdza kaže...
Prije 25 godina, Linus je napravio Linux kernel, a ne operativni sustav...

 Stallmane, jel to ti trolaš? Obljetnica je Linuxa, a ne GNU/Hurd-a.

8 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Pa da budemo iskreni čovjek je u pravu.
Da nije bilo FSF-a i GNU-a Linux bi zamro u roku nekoliko mjeseci.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Zechina kaže...
DJecko23 kaže...

Koje distribucije vrtite?

 Mint MATE. I Lollipop ;-)
 ^
Head to the Settings menu (the cog in the notification shade at the top) and choose About phone/tablet.
Tap repeatedly on the line that says Android version (with 5.0 underneath).
When the lollipop loads, you can tap it to change colors, or long-press it to reveal the Easter egg: a Flappy Bird clone game, made with a bugdroid and lollipops.

 Nisam na "Ti" sa Linuxom ali sam se naviknuo na Ubuntu, sad vrtim 16.04. i zadovoljan sam! :=)

 

Fora ovo sa Lollipop ali ja nmg jer imam kineza..

14 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Zechina kaže...

 

Dobio sam zapravo istu foru kao na Linuxu, nebrem ni mis pomaknut a da me ne iritira sa dopuštenjima :D
Vidi se da imaš veze s Linuxom kao i govno sa marmeladom.

Evo sad ću ja u istom trol revijalnom tonu:
Ja si sam restartam Linux nakon svakog drivera, re/de/instalacije ili updatea makar mi to na Linuxu ne treba, ali samo zato da se osjećam glupo kao da sam na Windowsima. I naravno logiran sam kao root 24/7 i sam si otvaram portove i dajem ovlasti naokolo, iz istih nostalgičnih razloga.
I pošto mi na Linuxu ne treba defragmentacija diska, imam screensaver koji mi simulira isto. Razmišljam i da isforsam isključivanje swap particije kako bi što vjernije emulirao Windows.

A za te rootkitove..nemam pojma ni sta je to uopce (prvi put sad cujem za to), tolko o tome da mi to treba.
Najbolje da zažmiriš kad ideš preko ceste i onda te auto ne može pregaziti.

 

Pretjeruješ. Windows je sasvim dobar sustav za ljude koji znaju što i kako s njime upravljati. Problem je sam korisnik. Prosječni linuksaš zna puno više o svom sustavu nego prosječni korisnik windowsa. Fragmentacija na bilo čemu novijemu od XPa nije problem (a na ssd-ima koji su sve učestaliji windows odlično radi). Jedino što mi smeta je ona retardacija od registryja i zbog toga i jesam na linuxu.

I nemoj mješati Androide, Chromeose i Unixe. To nije Linux.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 14:47 (Trickortreat).
8 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Android i ChromeOS koriste Linux kernel, stoga jesu Linux.

To što ne koriste tradicionalni Linux userland je druga stvar.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
DJecko23 kaže...

 

Fora ovo sa Lollipop ali ja nmg jer imam kineza..

 
Pa ja isto, a i na ostalim kinezima je radilo gdje sam probao. Isto (FlappyBugDroid) je i na Marshmallow (6.x), samo su neke druge džidže umjesto liza.

14 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
GNU+Linux kaže...
Android i ChromeOS koriste Linux kernel, stoga jesu Linux.

To što ne koriste tradicionalni Linux userland je druga stvar.

 

Linux ne čini samo kernel. Isto kao što Windowse 10 ne čini samo NT kernel. Imaš masu ATMa koji koriste ili Linux ili NT kernel, što su onda to Linux i NT radne stanice?

ChromeOS i Android su ono što jesu, drugačija vrsta OSa od Linuxa iako dijele isti kernel. Kada se na njima budu mogle pokretati sve linux aplikacije, onda će biti Linux OSi.

15 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Trickortreat kaže...
GNU+Linux kaže...
Android i ChromeOS koriste Linux kernel, stoga jesu Linux.

To što ne koriste tradicionalni Linux userland je druga stvar.

 

Linux ne čini samo kernel. Isto kao što Windowse 10 ne čini samo NT kernel. Imaš masu ATMa koji koriste ili Linux ili NT kernel, što su onda to Linux i NT radne stanice?

ChromeOS i Android su ono što jesu, drugačija vrsta OSa od Linuxa iako dijele isti kernel. Kada se na njima budu mogle pokretati sve linux aplikacije, onda će biti Linux OSi.

 Brkas Linux i GNU/Linux.

 

***edit***

Za sve koje interesira povijest GNU/Linuxa (doduse samo do 2000. godine) pogledajte dokumentarac "Revolution OS".

Iako je stariji, i dalje je zanimljiv upravo sa tog, nazovimo "povijesnog" aspekta.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 8:49 (syncmaster245b).
10 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Trickortreat kaže...

 

Linux ne čini samo kernel. Isto kao što Windowse 10 ne čini samo NT kernel. Imaš masu ATMa koji koriste ili Linux ili NT kernel, što su onda to Linux i NT radne stanice?

ChromeOS i Android su ono što jesu, drugačija vrsta OSa od Linuxa iako dijele isti kernel. Kada se na njima budu mogle pokretati sve linux aplikacije, onda će biti Linux OSi.

 Linux jest kernel i samo kernel.

 

Sve ostalo su distribucije tog kernela. Distribution - raspodijela.

 

Android je praktički linux distribucija kao i ChromeOS. Zato jer je iza njih google ne znači da nisu distribucije. Slično bi mogli reći da redhat nije distribucija jer je iza njega korporacija.

Samomrzeći hrvat
14 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

Znam da je Linux kernel, možda sam se krivo izrazio, ali Android i ChromeOS nisu Linux distribucije. redhat je. KAda android ili ChromeOS budu koristili glibc i GNU userland, onda će biti distribucije Linuxa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 9:19 (Trickortreat).
8 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Ma jesu distribucije Linuxa ali nisu poput drugih distribucija Linuxa. Jedina razlika je što nemaju neke GNU alate.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
GNU+Linux kaže...
Ma jesu distribucije Linuxa ali nisu poput drugih distribucija Linuxa. Jedina razlika je što nemaju neke GNU alate.

 

Kao što su i iOS/OS X - UNIX, sa - Apple GUI on top.
Jedino što iOS nema UNIX shell, pa nije u potpunosti kompatibilan sa *nix (makar je Jobs tvrdio "iPhone runs OS X" and runs "desktop applications").
http://www.opengroup.org/openbrand/register/

U biti, sve relevantno mobilno je na unixoidima, a iznimke samo potvrđuju pravilo (onih 0,6%).

8 godina
offline
25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan

Evo naletio sam na YunOS (Alibaba Group), čak i to je Android > Linux, samo za razliku od Amazon FireOS-a nema Android Dalvik (i nekompatibilan je).
Ostali mobile OSovi su svi odreda *nix (osim Windowsa), točnije samo su Blackberry & iOS unixoidi, a ostali de facto Linux.
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_mobile_operating_systems#About_OS

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 25. kolovoza Linux slavi 25. rođendan
Trickortreat kaže...

Znam da je Linux kernel, možda sam se krivo izrazio, ali Android i ChromeOS nisu Linux distribucije. redhat je. KAda android ili ChromeOS budu koristili glibc i GNU userland, onda će biti distribucije Linuxa.

 Mislim da definicija distribucije nije tako jasno definirana. Uz GNU alate i biblioteke tu su još i window System te DE. A i bez toga postoje distribucije. Ovdje se spominju i one u routerima, firewallima, openwrt, razno razni embeded devices...

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Linux_distribution

 

A Linux distribution may also be described as a particular assortment of application and utility software (various GNU tools and libraries, for example), packaged together with the Linux kernel in such a way that its capabilities meet the needs of many users.

But how do it know
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2016 16:18 (hrvooje).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice