AMD lansirao nove procesore Ryzen

poruka: 113
|
čitano: 19.840
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD lansirao nove procesore Ryzen".
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
nkdz kaže...

Oduševljen sam najavljenim procesorima i nadam se da će i ponuda matičnih ploča za njih biti dobra. 

 

Međutim, zanima me što AMD planira ponuditi u low end segmentu? Razumijem da su najavljeni Ryzen 3 procesori koji bi trebali konkurirati i3 i čija bi cijena trebala startati oko 110-120 $.

 

Ali što je s low low endom (50-60$), što će AMD izbaciti kako bi parirao G4560 i Celeronima?

Durona 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 22:27 (lllnuclearlll).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...
nkdz kaže...

Oduševljen sam najavljenim procesorima i nadam se da će i ponuda matičnih ploča za njih biti dobra. 

 

Međutim, zanima me što AMD planira ponuditi u low end segmentu? Razumijem da su najavljeni Ryzen 3 procesori koji bi trebali konkurirati i3 i čija bi cijena trebala startati oko 110-120 $.

 

Ali što je s low low endom (50-60$), što će AMD izbaciti kako bi parirao G4560 i Celeronima?

Durona 

 Ne, nego APU-e iz posljednje generacije prijašnje arhitekture barem dok ne dođe nova generacija na ZEN arhitekturi. A i autor teksta bi mogao malo pripaziti što piše vezano za quad memoriju jer su svi X99 tech DEMO-i imali 32GB memorije naspram 16 koliko su imali AMD (vjerojatno ista memorija samo 2 sticka manje). Evo Linus sam na oko 4-e minute objašnjava konfiguracije

16 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

A za low end mogu rebrandati A seriju APUa, nije da su tu bili nešto preslabi. Vjerojatno će i tu biti ipak zen, ali sigurna stvar je da 
će tu biti integrirana grafika, a ako se čeka u grafici vegu, možda je to povezano, i takav zen/vega integrirac bi mogao opako mrsiti račune

i u tom segmentu. Možda i više nego high end. AMD-u je ovo vjetar u jedra i za potpisivanje ugovora za nove generacije gaming konzola.
Mene sad zanima kako će izgledati laptop serije. Kad krenu portabl makine sa 8/16 threadova
na baterije... 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

vec sada ps4/ pro i xbox one/s odradjuju dobar posao 

a sto tek nas ceka sa scoripom i buducim ps5 !

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 22:45 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
nkdz kaže...

Oduševljen sam najavljenim procesorima i nadam se da će i ponuda matičnih ploča za njih biti dobra. 

 

Međutim, zanima me što AMD planira ponuditi u low end segmentu? Razumijem da su najavljeni Ryzen 3 procesori koji bi trebali konkurirati i3 i čija bi cijena trebala startati oko 110-120 $.

 

Ali što je s low low endom (50-60$), što će AMD izbaciti kako bi parirao G4560 i Celeronima?

Za sad to pokrivaAthlon X4 950, u kojem jaše Excavator CPU ili zadnja generacija AMD modularne arhitekture.

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-Athlon%20X4%20950.html

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=72&jumpto=5297707&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=1&jumpto=4645762&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče 2 Cores/4 Threads Ryzena,  kako sad stvari stoje AMD niti ne namjerava izabacit niti jedan jedini model.Za detalje pogledaj dolnji link, došlo je vrjeme da jeftini Quad Core proc bude osnovni/minimalni izbor za buduči Desktop komp.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=89&jumpto=5308943&sort=asc&view=flat

 

 

12 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

ide se na ryzena ove godine i ddr4.hvala bogu da nisam vise davao lovu ovim lihvarima iz intela. 1600kn platio i7 860.. i onda nakon 5 god 1800 kn i5 4690k..  

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Ajd napokon. Htio bih ubost onaj najjeftiniji 6/12 proc. Svi imaju otključan množitelj pa ga još kloknut i super. Hebeš intel. Kud su im procesori bolesno skupi, još k tome ti ne daju ni hladnjak i moraš platit extra ak hoćeš otključan množitelj. I matične za intela su skuplje. Nakon lansiranja Ryzena, samo zadrti intel fanboyi će kupiti intel proc za novu konfiguraciju u 2017. 

Dux Croatorum
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Šta će sad oni koji su kupili Šabi Lejk i Skajlejk? Da li će plakati ili samo proklinjati sudbu kletu ? Da li će im novčanik oprostiti ,a sponzoruše prigovarati ?

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Blacklord kaže...
lllnuclearlll kaže...
nkdz kaže...

Oduševljen sam najavljenim procesorima i nadam se da će i ponuda matičnih ploča za njih biti dobra. 

 

Međutim, zanima me što AMD planira ponuditi u low end segmentu? Razumijem da su najavljeni Ryzen 3 procesori koji bi trebali konkurirati i3 i čija bi cijena trebala startati oko 110-120 $.

 

Ali što je s low low endom (50-60$), što će AMD izbaciti kako bi parirao G4560 i Celeronima?

Durona 

 Ne, nego APU-e iz posljednje generacije prijašnje arhitekture barem dok ne dođe nova generacija na ZEN arhitekturi. A i autor teksta bi mogao malo pripaziti što piše vezano za quad memoriju jer su svi X99 tech DEMO-i imali 32GB memorije naspram 16 koliko su imali AMD (vjerojatno ista memorija samo 2 sticka manje). Evo Linus sam na oko 4-e minute objašnjava konfiguracije

 Tamo je bila hrpa konfiguracija, tako da je pitanje o kojima on priča, a o kojima ja pričam. 

Ja se referiram na specifikacije sistema iz prezentacije Lise Su. Dakle ono što je se vrtilo iza nje na prezentaciji, samo par dodatnih slajdova na kraju koji nisu prikazani u videu, a u kojima su navedene specifikacije konfiguracija. 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
overhaul kaže...

A za low end mogu rebrandati A seriju APUa, nije da su tu bili nešto preslabi. Vjerojatno će i tu biti ipak zen, ali sigurna stvar je da 
će tu biti integrirana grafika, a ako se čeka u grafici vegu, možda je to povezano, i takav zen/vega integrirac bi mogao opako mrsiti račune

i u tom segmentu. Možda i više nego high end. AMD-u je ovo vjetar u jedra i za potpisivanje ugovora za nove generacije gaming konzola.
Mene sad zanima kako će izgledati laptop serije. Kad krenu portabl makine sa 8/16 threadova
na baterije... 

 APU ide u drugoj polovici godine. Zove se Raven Ridge odnosno to je kodno ime. Za Ryzen je bilo Summit Ridge. 

15 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Da napišem i ja nešto, htio sam na onom threadu "bojler bez sigurnosnog ventila", da ga tako nazovem, napisati nešto, ali imam osjećaj da je ovdje ekipa ipak zrelija i da ju neće činiti 10 ljudi u Hrvatskoj koji igraju video igrice (obožavam ovaj termin, spušta se svakog "gamera" na zemlju i tjera ga da razmisli kako že u životu profitirati od svog IT znanja).

 

Večeras me zvalo 6 ljudi i već nakon drugog nisam htio gubiti vrijeme nego je razgovor tekao ovako:

- Si vidio Ryzena, ima da .... (inače ne psujem niti citiram psovke).. guzove.

- Dobro hoćeš li kupiti 1800X?
- Nego šta, AMD rulez.

- Je li svataš da košta preko 1000 maraka sam CPU? (Ovo je šamar koje sam većinom htio da malo ohladim od usijanih glava. Obratite pažnju da kada kažete hiljadu/tisuću maraka zvuči jako puno. To nije hiljadu kuna niti 550 €, košta 4000 tisuće kuna, a to nije malo i to nigdje od USA do Japana) - I za to ti treba još Ploča i RAM. Jesi li se predbilježio na prednarudžbu?

- Pa nisam. (Mislim se: "nećeš nikad"), .. ali... dobro je da nema više monopola.. i da... 

 

Dakle da rezimiramo. Ovi procesori nisu jeftini. Nije malo niti 550€ niti 350€. Da, jeste malo je u odnosu za Intelove basnoslovne cijene, ali i dalje je jako puno novaca za tisuće hrvata koji žele čak i do Irske od majke Hrvatske.

Zašto na onom Core i7 od 9500 kn piše "po narudžbi"? Pa zato što ga kupuje max 100 hrvata u cijeloj državi.

 

Čitam po raznoraznim forumima i svi se slažu u jednom: Osim budžet cijene ovi procesori u arhitekturi CPU-a NIŠTA NOVA nisu donijeli. Pitam čovjeka u jednom od većih (dakle kao nogometno igralište) Media Markt u Njemačkoj kako ide prodaja ovih 5-6 Složenaca (pretežno se prodaje Asus ROG) i odgovor je sledeći: "Hah, više zaradi PS PRO i adekvatni VR set (koji nije ni 4K) nego svi ovi složenci zajedno.

 

Dakle ovaj procesor nije ništa drugo nego rezultat Intel - AMD patent cross-license ugovora u kojem svaka strana može da "zaviri" u CPU ove druge (Trenutni rezultat za AMD zove se HT). Dešavalo se mnogo takvih promjena kroz zadnjih 20 godina. Skidanje Sjevernog Mosta i prebacivanej Memorijskog kontrolera na sam CPU uradio je AMD. AMD je i prvi prestavio 64-bitno adresiranje (doduše u nepovoljno Win XP 64-bit vrijeme) ali rezultat toga deceniju kasnije je fascinantan. Iskreno se nadam da će i ovi AMD-ovi novi procesori "pogurati" programere da upogone makar 6/12 jezgri a o 8/16 bi se svi ovdje trebali pomoliti.

 

Vrijeme kada su igrice gurale PC industriju ostalo je u sjećanju kasnih 90-tih. Intel je dobrano profulao sa tkzv. "dugim cjevovodima" i to je razlog zašto u 2011. nismo imali 11 GHz procesore (kako je bilo planirano) a u 2017. CPU na 25 GHz. Fail koji je AMD Athlonu omogućio da dobiju utrku na 1 GHz i prosvjetli svijet da osim Pentium CPU-a ima i netko tko pravi "nešto slično Pentiumu, ne zove se tako a radi ga druga firma: AMD"

 

Ako ovo nije trenutak, nazovimo je "nove CPU bitke", mislim da nikada neće biti, jer AMD tek treba skinuti sa aparata, pa onda na duugu i mukotrpnu fizikalnu terapiju.

PS: Imam iskustva i u Enterprise tržištu ali ovaj kolega iz Fortineta se posvađao sa ženom pa nije bio raspoložen, a o mišljenju jednog tehničkog konsultanta iz Swisscoma možda drugom prilikom, samo da ni ovaj forum ne postane "Boiler room".

 

Uređivano:Koji vrag piše na onim testovima Nvidia Titan X Pascal? Zašto AMD pravi Intelu reklamu? Da sam ja ona SUI ili kako se već zove, izbacio bi bodove a ekipi kojoj je stalo provjerit će i od konkurenata. Ovako mi sve nekako niti miriše niti smrdi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 0:49 (Envy).
Moj PC  
11 8 hvala 0
16 godina
moderator
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Štos je u tome da jedini segment PC tržišta koji još uvijek raste i to prilično dobro jest visoki segment odnosno onaj namijenjen entuzijastima. 

 

Samim time ima puno više smisla lansirati procesore od 300 do 500 USD nego one od 50 ili 10. 

 

No imat će AMD i jeftinijih Ryzena u ponudi - https://www.techpowerup.com/230916/pricing-of-entire-amd-ryzen-lineup-revealed

Ni tu nema procesora od 50 dolara jer to jednostavno nema smisla. Tko kupuje procesor koji košta manje od 100 dolara odnosno 700-800 kn u Hrvatskoj, ni ne mari puno za njegove performanse. 

 

Ako Intel ne korigira cijene, a vrlo vjerojatno neće jer bi dioničari dobili infarkt, mislim da će jako puno ljudi, poglavito entuzijasta, prijeći na Ryzen mašine. 

 

 

Još jedna mala, ali nekima sigurno bitna sitnica - ovi bolji novi Wrath hladnjaci imaju RGB osvjetljenje. 

 
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Kako ono Ameri vele - put your money where your mouth is :D

 

 

http://www.ekupi.hr/AMD-Ryzen-1088180.aspx


Sad znamo i otkud preporučene cijene za domaće tržište. Iako je jasno da će biti prednaručeno samo par komada, lijepo je vidjeti da ovakve mogućnosti postoje i kod nas. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Ma da, u hrvatskoj tako bogatoj i prosperitetnoj državi, tko je vidio kupovati procesore ispod 1000 kuna..

Sramota, dabome..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
rambox kaže... 

Kaj se tiče 2 Cores/4 Threads Ryzena,  kako sad stvari stoje AMD niti ne namjerava izabacit niti jedan jedini model.

 jer se uspoređuju cijene i performanse. ulaz i izlaz. procesor može biti crna kutija. 

 

DuxCro kaže...

Ajd napokon. Htio bih ubost onaj najjeftiniji 6/12 proc. Svi imaju otključan množitelj pa ga još kloknut i super. Hebeš intel. Kud su im procesori bolesno skupi, još k tome ti ne daju ni hladnjak i moraš platit extra ak hoćeš otključan množitelj. I matične za intela su skuplje. Nakon lansiranja Ryzena, samo zadrti intel fanboyi će kupiti intel proc za novu konfiguraciju u 2017. 

i dugoročni kompatibilni socket 

 

Denis kaže...
Dakle ono što je se vrtilo iza nje na prezentaciji, samo par dodatnih slajdova na kraju koji nisu prikazani u videu, a u kojima su navedene specifikacije konfiguracija. 

 premala ti tablica za išta vidjeti. stavi link

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 9:23 (hrvooje).
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Denis kaže...

 

 

Ako Intel ne korigira cijene, a vrlo vjerojatno neće jer bi dioničari dobili infarkt, mislim da će jako puno ljudi, poglavito entuzijasta, prijeći na Ryzen mašine. 

Ne bih se složio... Intel će morati korigirati cijene. I ne samo korigirati, Intel mora spustiti cijenu ispod AMDa za procesore sličnih performansi čist iz razloga jer neće biti jedne osobe koja će ih kupit u suprotnom. (OK, možda par budala ). Tko bi kupio slabiji procesor za iste novce? A kamoli onda za duplo više?!

 

Intel trenutno nema niti jednu jedinu prednost pred AMDom u high-end segmentu. A vjerujem da će slično biti i u srednjem segmentu. U biti jedino što ima a da je drugačije i neka prednost je ugrađen GPU tako da ne moraš kupovati zasebnu grafičku karticu. 

 

Za niži me nije briga, ne kupujem to 

 

Konkretno me zanima konkurencija za vrh i5 ponude jer su to procesori koje osobno koristim i kupujem. 

 

Ja nekak vjerujem da Intel nije spavao svo ovo vrijeme... Iako po planovima koje gledam se čini da jest, oni novu arhitekturu planiraju izbacit tek 2019-2020 ako se ne varam, a to im ne ide baš u prilog. Kaby je tu, i niškoristi je naspram Skylakea... Tako da ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 9:28 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Evo malo novih informacija ako su točne:

 

https://www.techpowerup.com/230916/pricing-of-entire-amd-ryzen-lineup-revealed

 

Dakle srednji segment i cijene.

 

Ryzen 1600x ili Ryzen 1500 je ekvivalent i7 po cijeni trenutnog i5 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 10:00 (lllnuclearlll).
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
boatenga kaže...

Ma da, u hrvatskoj tako bogatoj i prosperitetnoj državi, tko je vidio kupovati procesore ispod 1000 kuna..

Sramota, dabome..

 To je problem Hrvatske, ne kompanija koje proizvode hardver. 

 

Kod nas većina korisnika kupuje kartice do 1.500 kn, no to svejedno ne sprječava Nvidiju da proda sve Titane X koje proizvede (takvi su barem bili podaci za prethodne generacije kartica, pa pretpostavljam i za ovaj najnoviji Titan X). 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Evo malo novih informacija ako su točne:

 

https://www.techpowerup.com/230916/pricing-of-entire-amd-ryzen-lineup-revealed

 

Dakle srednji segment i cijene.

 

Ryzen 1600x ili Ryzen 1500 je ekvivalent i7 po cijeni trenutnog i5 

 

 

 O da 1600x je zvjer i jednog dana moj sljedeći proc.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
13 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Ne bih se složio... Intel će morati korigirati cijene. I ne samo korigirati, Intel mora spustiti cijenu ispod AMDa za procesore sličnih performansi čist iz razloga jer neće biti jedne osobe koja će ih kupit u suprotnom. (OK, možda par budala ). Tko bi kupio slabiji procesor za iste novce? A kamoli onda za duplo više?!

 

Intel trenutno nema niti jednu jedinu prednost pred AMDom u high-end segmentu. A vjerujem da će slično biti i u srednjem segmentu. U biti jedino što ima a da je drugačije i neka prednost je ugrađen GPU tako da ne moraš kupovati zasebnu grafičku karticu. 

 

Za niži me nije briga, ne kupujem to 

 

Konkretno me zanima konkurencija za vrh i5 ponude jer su to procesori koje osobno koristim i kupujem. 

 

Ja nekak vjerujem da Intel nije spavao svo ovo vrijeme... Iako po planovima koje gledam se čini da jest, oni novu arhitekturu planiraju izbacit tek 2019-2020 ako se ne varam, a to im ne ide baš u prilog. Kaby je tu, i niškoristi je naspram Skylakea... Tako da ne znam.

 6950X.

9 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Ja se nadam da će amd izbaciti 4 core Apu s integrušom u rangu rx 460 ili mrvicu slabije i pomesti pod s onim pentiumom
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Samo mala ilustracija za kakvo se tržište dizajniraju high-end procesori i određuje cijena istih

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189/ref=zg_bs_nav_pc_2_193870011

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Denis kaže...

Samo mala ilustracija za kakvo se tržište dizajniraju high-end procesori i određuje cijena istih

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189/ref=zg_bs_nav_pc_2_193870011

 najprodavaniji model svake godine je i7 4c/8t k oznake...nije to mala stvar za Intel(hrpa love) a ni jeftina za nas "Balkanjerose"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Denis kaže...

Štos je u tome da jedini segment PC tržišta koji još uvijek raste i to prilično dobro jest visoki segment odnosno onaj namijenjen entuzijastima. 

 

Samim time ima puno više smisla lansirati procesore od 300 do 500 USD nego one od 50 ili 10. 

 

No imat će AMD i jeftinijih Ryzena u ponudi - https://www.techpowerup.com/230916/pricing-of-entire-amd-ryzen-lineup-revealed

Ni tu nema procesora od 50 dolara jer to jednostavno nema smisla. Tko kupuje procesor koji košta manje od 100 dolara odnosno 700-800 kn u Hrvatskoj, ni ne mari puno za njegove performanse. 

 

Ako Intel ne korigira cijene, a vrlo vjerojatno neće jer bi dioničari dobili infarkt, mislim da će jako puno ljudi, poglavito entuzijasta, prijeći na Ryzen mašine. 

 

 

Još jedna mala, ali nekima sigurno bitna sitnica - ovi bolji novi Wrath hladnjaci imaju RGB osvjetljenje. 

Nije da nema smisla 2/4 Ryzen, nego neko mora napravit ono kaj Intel nije htio tu je kvaka.

 

Quad Core is new Dual Core

 

Sitaucija je vrlo jednostavna, Intel za 200dolara nudi i5/3.4ghz koji se normalno ne može klokat i moš se fučkat.Kad vidiš kaj nudi AMD za 130 dolara, dakle 4/4 Ryzen koji se gotovo sigurno može kloknut na 4ghz.Kad se sve zbroji jel, ovakav i5 kupuje samo neko ko je ili mrtav pijan ili na teškim drogama.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819117730

 

 

 

Kaj se tiče RGB stock hladnjaka, da to je još prije dvanaest dana osobno potvrdio Raja Koduri i to u ležečem položaju.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-mijenja-stock-cooler/234568.aspx?page=0&jumpto=5305845&sort=asc&view=flat

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Denis kaže...

Samo mala ilustracija za kakvo se tržište dizajniraju high-end procesori i određuje cijena istih

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189/ref=zg_bs_nav_pc_2_193870011

to moze i u Hrvatskoj kupiti svaki zaljubljenik u racunala s prosjecnom placom ako zivi kod roditelja.

ne ides godinu dana van i evo ti jos maticna slicne cijene za 300$, graficka za 500 i no problem.

miran si tri godine a do tad opet ne ides nigdje i stedis za sljedece racunalo..

11 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Gogy7 kaže...
Ja se nadam da će amd izbaciti 4 core Apu s integrušom u rangu rx 460 ili mrvicu slabije i pomesti pod s onim pentiumom

 trenutno im je najslabiji 4/4 ryjzen bez grafike 130 dolara, prevedeno kod nas ne ispod 1.000-1.100 kuna

kad još u njega ubace grafiku, sumnjam da će im najjeftiniji apu koštati ispod soma kuna, što je opet duplo skuplje od pentiuma

 

pomest će pod sigurno, samo je pitanje po kojoj cijeni  

15 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Ne bih se složio... Intel će morati korigirati cijene. I ne samo korigirati, Intel mora spustiti cijenu ispod AMDa za procesore sličnih performansi čist iz razloga jer neće biti jedne osobe koja će ih kupit u suprotnom. (OK, možda par budala ). Tko bi kupio slabiji procesor za iste novce? A kamoli onda za duplo više?!

Bi se iznenadio koliko će ljudi i dalje kupovat Intela, samo zato jer su ga uvijek kupovali i ne vjeruju AMD-u. Pogotovo se to odnosi na gotove konfe od Della, HP-a i sličnih te serversko tržište, gdje i jesu najveće pare.

 

Za nas obične smrtnike normalno da je Ryzen koliko vidim, bolji. Još me zanimaju pravi testovi.

 

 

Bit će velika pušiona na ovom i5 što sam kupio, ali šta ćeš, ionako sam ga mislio imat još dosta vremena.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 13:23 (Hyperion).
16 godina
online
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Hyperion kaže...

Bi se iznenadio koliko će ljudi i dalje kupovat Intela, samo zato jer su ga uvijek kupovali i ne vjeruju AMD-u.

Pa napredak obično i koče neznanje i zadojenost predrasudama, bez suvislih argumenata.

Meni je i dalje zabavno kad lokalni guru ispali nešto tipa da je Intel kompatibilniji, stabilniji, ... :)

 

Glede pušione :) ... ne treba se zamarati, bila bi da si ga kupio jučer, ovako si cijelo vrijeme imao proc koji si htio, koristio ga ... naravno da će uvijek doći jači/jeftiniji, srećom, od sad će taj ciklus ići malo brže.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 13:35 (Mladen).
13 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Na samom početku da navedem ne pripadam niti jednom taboru (Intel, AMD), ovu vijest sam dočekao sa velikim veseljem, jer već dugo vremena Intel nema konkurenciju na tržištu računarskih (pa i serverskih) procesora, a to je za nas kupce jako loša situacija, jer to omogućava Intel-u da se "igra" sa cijenama, ali i poboljšanjima preformansi sledećih generacija čipova koje su kao što vidimo iz generacije u generaciju male. Ovaj dugo očekivani povratak AMD-a bi napokon mogao unijeti malo živosti u uspavano tržište računarskih (i serverskih) procesora.

 

Ovi testovi zvuče obećavajuće za AMD, ipak treba uzeti u obzir da svi proizviđači za prezentaciju odaberu testove koji na njihovom hardveru imaju maksimalne a na konkurentskom minimalne performanse, zbog toga za pravo poređenje performansi treba sačekati još testova. Uglavnom ako AMD nudi iste (da ne kažem bolje) performanse za manje novca naravno da će poznavatelji hardvera odabrati njihovu platformu za svoje nove konfiguracije, što bi bila dobra financijska injekcija za ovog posrnulog proizvođača hardvera.  

 

Ipak po mom mišljenju AMD-u za pobjedu nad Intel-om, i "povratak na scenu" treba puno više od ovoga.

Naime, Intel je stvorio ogroman brend od svojih "I" (i7 i i5 prije svega) procesora, dok je AMD zadnjih godina konstantno padao u očima (prije svega poslovnih) korisnika.

Mali broj ljudi koji koriste računar zapravo prati i poznaje hardver, ali zato poznaju brend, a u tom svijetu Asus, Intel i Nvidia su apsolutni pobjednici.

Zbog toga će većina korisnika (onih koji ne prate hardver) prije kupiti Intel (CPU) i Nvidia (GPU) kombinaciju nego AMD (CPU i GPU) čak iako ovi drugi ponude više za manju sumu novca.

Razloga za to je nekoliko, jedan od njih je definitivno i navika, ako se nešto pokaže dobrim ne mijenjate to, a Intel-ova "I" serija od svog postanka do danas gotovo nikog nije iznevjerila (posao, igre, bilo šta).

Ta "konstanta kvalitete" je nešto što AMD u ovom trenutku nema, pa će većina (prije svega poslovnih) korisnika i dalje prije odabrati Intel uprkos eventualnim cijenovnim razlikama (ako su performanse "tu negdje").

 

Naravno AMD ima šansu da sa svojim odgovorom (R serija) napravi isti takav posao, ali za to je potrebno vremena.

Ipak kao što sam naveo drago mi je da se AMD probudio iz "zimskog sna" i uzdrmao Intel ovom kako za sada izgleda dobrom serijom procesora.

 
6 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Ryse: Son of AMD !!!

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice