AMD lansirao nove procesore Ryzen

poruka: 113
|
čitano: 19.886
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD lansirao nove procesore Ryzen".
8 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Ne bih se složio... Intel će morati korigirati cijene. I ne samo korigirati, Intel mora spustiti cijenu ispod AMDa za procesore sličnih performansi čist iz razloga jer neće biti jedne osobe koja će ih kupit u suprotnom. (OK, možda par budala ). Tko bi kupio slabiji procesor za iste novce? A kamoli onda za duplo više?!

 

Intel trenutno nema niti jednu jedinu prednost pred AMDom u high-end segmentu. A vjerujem da će slično biti i u srednjem segmentu. U biti jedino što ima a da je drugačije i neka prednost je ugrađen GPU tako da ne moraš kupovati zasebnu grafičku karticu.

 Još je rano za bilo kakva nagađanja o reakciji Intela. AMD je objavio samo jedan bench, nakon 2. ožujka znat ćemo puno više.

U slučaju da se pokaže da je AMD bolji za 10-tak posto u većini područja uporabe, Intel još uvijek jedno vrijeme ne mora ništa učiniti. Naime, AMD je nestao iz percepcije običnog kupca tako da će trebati i nekoliko godina dok ljudi postanu svjesni da postoji nešto bolje, ako je bolje. Sa strane OEM-a, situacija za AMD također nije previše vesela. Potrebno je dosta vremena za dizajn, testiranje, logistiku itd.

 

Ako je ryzen doista toliko dobar, nakon par godina Intel bi se možda mogao naći u problemima na desktop tržištu. Nažalost, to nije ni 30% prodaje, većina je danas u mobilnom segmentu a tu AMD nema ništa u najavi niti sada ima spomena vrijedan udio. Serverska strana gdje su najveće margine je daleko veći problem za penetrirati (AMD trenutno na 0%) tako da zbilja ne vidim razloga za brigu po Intelu.

 

Treća stvar, izgleda da se Intel nakon silnog glavinjanja po mobilnom tržištu uspio profilirati kao ponuđač modema za mobitele, ima ugovor sa Appleom što mu automatski osigurava 80% high end tržišta. S resursima koje ima može opet igrati prljavo kako je radio u vrijeme debakla sa P4 tako da AMD čeka vrlo duga i neizvjesna borba.

 

PS nisam Intelov fan, dioničar ni korisnik, samo razmišljam o situaciji na tržištu.

 

 

Ja rekoh
16 godina
odjavljen
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

I intel radi gluposti koje ga koštaju.

 

 

8 biliona dolara za kupovinu mcaffea ili 17 bilona na alteru, pa onda otpuštanja radnika i sl. poput biliona uloženih u mobilnu platormu koja je propala. I sad ako ryzen tržišno upali bit će tu svega.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 19:45 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Feudalac kaže...

 Još je rano za bilo kakva nagađanja o reakciji Intela. AMD je objavio samo jedan bench,nakon 2. ožujka znat ćemo puno više.


PS nisam Intelov fan, dioničar ni korisnik, samo razmišljam o situaciji na tržištu.

 

 

Kakav jedan bench fučkaj ga,Cinebench si videl jel, ranije su pokazali Blender i Handbrake sve redom vrlo poznati Multithread programi.

 

Testeri su neslužbeno pokazali i Passmark CPU test(8 Core Ryzen), pa i onaj 3DMark Fire Strike test.Tu je sve čisto i jasno ko dan, realno u službenim testovima/nakon 2 ožujka dobit češ samo potvrdu ranijih rezultata i ništa drugo. Dakle neče bit apsolutno nikakvih negativnih iznenađenja to je 1000% sigurno.

 

Nema tu više nikakvih ako, Ryzen je to šta je i to se zna več okvirno par mjeseci.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 20:11 (rambox).
11 godina
online
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
XXX kaže...

I intel radi gluposti koje ga koštaju.

 

 

8 biliona dolara za kupovinu mcaffea ili 17 bilona na alteru, pa onda otpuštanja radnika i sl. poput biliona uloženih u mobilnu platormu koja je propala. I sad ako ryzen tržišno upali bit će tu svega.

 kakvih biliona jebate, to su milijarde kod nas

 

8 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
rambox kaže...

Kakav jedan bench fučkaj ga,Cinebench si videl jel, ranije su pokazali Blender i Handbrake sve redom vrlo poznati Multithread programi.

 

Testeri su neslužbeno pokazali i Passmark CPU test(8 Core Ryzen), pa i onaj 3DMark Fire Strike test.Tu je sve čisto i jasno ko dan, realno u službenim testovima/nakon 2 ožujka dobit češ samo potvrdu ranijih rezultata i ništa drugo. Dakle neče bit apsolutno nikakvih negativnih iznenađenja to je 1000% sigurno.

 

Nema tu više nikakvih ako, Ryzen je to šta je i to se zna več okvirno par mjeseci.

 

 Ovo su još uvijek sintetički testovi. Vidjet ćemo koliko brzo aplicira filtere u fotoshopu, koliko brzo kodira filmove, kako se, na kraju krajeva, vrte igre na njemu.

AMD treba procesor koji će završiti na prvom mjestu bilo kojeg benchmarka, do tada je sve to puko sustizanje na tržištu koje je godinama u padu. Ako ništa drugo, treba se moći dobro overclockirati kako bi pridobili entuzijaste koji će za sobom povući druge. Znaš kad te netko pita šta da kupi, a ti mu započneš esej o relativnoj isplativosti. Ne ide to tako. Ili si prvi ili te nema.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Feudalac kaže...

 

 Ovo su još uvijek sintetički testovi. Vidjet ćemo koliko brzo aplicira filtere u fotoshopu, koliko brzo kodira filmove, kako se, na kraju krajeva, vrte igre na njemu.

AMD treba procesor koji će završiti na prvom mjestu bilo kojeg benchmarka, do tada je sve to puko sustizanje na tržištu koje je godinama u padu. Ako ništa drugo, treba se moći dobro overclockirati kako bi pridobili entuzijaste koji će za sobom povući druge. Znaš kad te netko pita šta da kupi, a ti mu započneš esej o relativnoj isplativosti. Ne ide to tako. Ili si prvi ili te nema.

 To ti je sve linus prikazao u onom videu. AMD NE treba procesor koji će završiti na prvom mjestu bilo kojeg benchmarka, nego treba najbolji omjer uloženog-dobivenog. Ljudi ne kupuju ferrarije, nego vokswagene.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
overhaul kaže...

 To ti je sve linus prikazao u onom videu. AMD NE treba procesor koji će završiti na prvom mjestu bilo kojeg benchmarka, nego treba najbolji omjer uloženog-dobivenog. Ljudi ne kupuju ferrarije, nego vokswagene.

 To je i do sada imao. Svaki njegov proc je bio malo jeftiniji od jednako "snažnog" intela. Sve i jedna njihova grafička je malo jeftinija od jednako dobre nVidie. I, kuda ih je to dovelo?

 

Što misliš od čega BMW živi? od trojke dizel. Ali da nema M3 i M5, prodaja bi bila upola manja, ako bi je i bilo.

 

S druge strane, negdje moraš dobro zaraditi da bi imao za istraživanje i razvoj. Ako nema top modela za imidž i 100% premije za zaradu, sve pada u vodu.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 21:32 (Feudalac).
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Feudalac kaže...

 To je i do sada imao. Svaki njegov proc je bio malo jeftiniji od jednako "snažnog" intela. Sve i jedna njihova grafička je malo jeftinija od jednako dobre nVidie. I, kuda ih je to dovelo?

 

Što misliš od čega BMW živi? od trojke dizel. Ali da nema M3 i M5, prodaja bi bila upola manja, ako bi je i bilo.

 

S druge strane, negdje moraš dobro zaraditi da bi imao za istraživanje i razvoj. Ako nema top modela za imidž i 100% premije za zaradu, sve pada u vodu.

Pa dobro čovječe jesi ti vidio testove?

 

U pravu si da je AMD imao malo jeftinije procove, ali intel nije bio jednako snažan, intel je bio debelo jači...

 

Poanta je da AMD sad ima upola jeftinije procove od ekvivalentnih Intelovih i još su uz to i nešto jači...

 

Dati 1000 eura za slabiji procesor ili dati 500 eura za jači? Pa... stvarno ne znam...

 

Moja procjena je da će ih AMD držati za jaja do 2019-2020, ali onda bi ih Intel mogao opet uništiti s novom arhitekturom. Nadam se da neće biti tako, ali kad se pogleda s kojim parama Intel raspolaže, vrlo vjerojatan scenarij.

 

U svakom slučaju konkurencija je vrlo dobra stvar za nas potrošače 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 22:14 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Feudalac kaže...

 

 Ovo su još uvijek sintetički testovi.Vidjet ćemo koliko brzo aplicira filtere u fotoshopu, koliko brzo kodira filmove, kako se, na kraju krajeva, vrte igre na njemu.

AMD treba procesor koji će završiti na prvom mjestu bilo kojeg benchmarka, do tada je sve to puko sustizanje na tržištu koje je godinama u padu. Ako ništa drugo, treba se moći dobro overclockirati kako bi pridobili entuzijaste koji će za sobom povući druge. Znaš kad te netko pita šta da kupi, a ti mu započneš esej o relativnoj isplativosti. Ne ide to tako. Ili si prvi ili te nema.

Nisu to nikakvi sintetički testovi, osim šta Cinebench malo naginje na Intel stranu to nije sintetički bench.Blender je ista priča ili Handbrake, to več i vrapci na krovu znaju da to nisu sintetički testovi.

 

Passmark i 3DMark Fire Strike, to su sintetički testovi ali opet i oni očekivano pokazuju vrlo realnu Ryzen situciju.

 

Photoshop je ozbiljan Multithreding alat, i onda jasno kaj se događa kad u kompu imaš vrlo dobar 8/16 proc.

 

Nema se tu kaj vidjet, recimo Sony Vegas ili Adobe Premier u njima če Ryzen R7 1700 debelo pregazit i7 7700K kad si rekel keks.Ne treba ti nikakav test za takav zaključak, ak u obzir uzmeš da je Ryzen 8/16 vs Intel 4/8 tu je sve čisto.

 

 

8 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Pa dobro čovječe jesi ti vidio testove?

 

U pravu si da je AMD imao malo jeftinije procove, ali intel nije bio jednako snažan, intel je bio debelo jači...

 

Poanta je da AMD sad ima upola jeftinije procove od ekvivalentnih Intelovih i još su uz to i nešto jači...

 Ovo se pretvara u flejmanje, a to mi stvarno nije namjera. Trudim se razumno ocijeniti nešto na temelju dostupnih podataka, a njih je realno - malo. Čemu si skakati u usta kada ćemo već za 7 dana imati puno puno više podataka?

 

Tvoja druga rečenica, žuto, ne odgovara realnom stanju stvari a nisi ni shvatio u koji sam to kontekst stavio. AMD je svoje procesore kod određivanja cijene uvijek postavljao tako da su malo jeftiniji od jednako snažnog intela. Ono što si propustio primjetiti, a KLJUČNO JE za pad bezdan u kojem se AMD našao je sljedeće: nisu imali ponudu u high end segmentu čime su izgubili najprofitabilniji dio tržišta i drugo - zbog toga im je imidž završio u smeću pa su i ovi budžet procesori slabije išli. Opet napominjem - nisam intel fan već AMD-ov korisnik koji ih je namjerno kupovao samo da se održe, koliko god moj doprinos bio mali.

 

Bez zamjerke, to je moje mišljenje. Zadnja citirana rečenica ti je veliki ako, pričekajmo tih tjedan dana da stvarno vidimo gdje tko stoji.

Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

R7 1700X mi se čini interesantan, a pričekajmo testove u BUG labu, pošto su dečki iz AMD pri testiranju napravili malu prednost ovom svom procesoru.

Na prvu mi je dovoljno da im je TDP osjetno manji, a nije nevažno da ide i hladnjak uz njega.

 

Bez potvrde u testiranju je teško reći, ali sve mi se čini da je ne samo osmojezgreni  pulen od Intela dobro otišao u over rate nego da je i taj high end kaby lake otišao u over rate bar za 100 dolara.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 16:06 (Floki).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Drago mi je da je AMD izbacio konkurentan proizvod po pristupacnoj cijeni. Nadam se da ce 1800 ubrzo zazivjeti u nekom prijenosniku.

Jedino sto mi se ne svidja u ovakvim situacijama je to sto ti proizvodjaci koji love najbolje, nakon poduze stanke, izbace proizvod koji je mrvu bolji ili jednak trenutno najboljim proizvodima. Po meni su trebali doci sa procesorom koji je minimalno 20% bolji od najboljeg intelovog, po ovoj cijeni. U tom slucaju mogli bi barem neko krace vrijeme odoljevati Intelu. Ovako mislim da ce sljedeca generacija intela biti malo veci korak nego do sada.

Svejedno drago mi je da se ponovo pishe o AMD-u. Trud se uvijek isplati!
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

dretveni? Ovo je nova riječ hrvatskog novinarstva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Kresimir4 kaže...

dretveni? Ovo je nova riječ hrvatskog novinarstva?

Ajde prije nego lupiš nešto takvo barem izguglaj što je to dretva 

 

Riječ postoji i koristi se već godinama, kao i njene izvedenice tipa "dretveni". Nekad se koristi i riječ "nit" "nitni"

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 19:46 (lllnuclearlll).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen

Pa googlao sam prije nego što sam postao. Kakve ovo postolarski konac (tanak, a jak konac za prošivanje obuće) ima veze sa vijesti? Još malo pa ce poceti pisati kao oni debili sto pisu knjige za predmete na fakultetu. Moraš tražit na netu što je on pod "xxx" mislio reci -.- Ako je thread reci thread, ako ce prevoditi neka onda prevodi kao sto srbi prevode filmove, Michael = Majkl    Charlie Sheen = Čarli Šin  ^^

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 21:03 (Kresimir4).
16 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Mi smo na faksu radili procese i dretve (niti), riječ stvarno postoji i koristi se već jako dugo...

 

To što nije previše spominjana po po časopisima i vijestima nego se koriste strani izrazi je druga stvar, ali u struci se stvarno dosta koristi. Uvijek ću prije reći dretva nego thread.

 

A ovo što si rekao u zadnjoj rečenici je silovanje jezika... Tipa kad netko kaže da ide u bekstejđ, ili da je organizirao event... Mislim koji vrag? Imamo svoje riječi za to, ne vidim čemu silovati i forsirati takve jezične konstrukcije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 21:26 (lllnuclearlll).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

MEni se osobno čini da će AMD dovesti do jedne mini revolucije na cpu tržištu jer će više ljudi moći doći do brzih procesora. 

Intel je inače židovska firma a znamo da Židovi  drže cijenu i sposobni su trgovci, inače obje kompanije međusobno dijele neke svoje patente, recimo intel da amd-u pravo da otkupi neki patent kad njihova tehnologija postane nešto starija. Meni se sviđa ovo ryzen 1800x za pol cijene intelovog, ali i dalje je preskupo , sumnjam da ću u skorije vrijeme moći uzeti bilo koji proc iz AM4 asortimana, a i bojim se koliko će amd dugo ostati na ovoj poziciji jer iz Intela već najavnjuju Cannonlake procesore sa 10nm tranzistorima, kasnije idu u 7nm, i 2020te već će doć 4nm procesori. Intel se nakupio love tako da ih ovo vjerojatno neće znatnije pogoditi. A kad izrada procesora dođe do 1nm i niže teško da će se moć održat stabilnost tih procesora jer je sve presitno . i sam intel kaze da ce se u buducnosti vise fokusirati na smanjenje TDP, a ne velicinu .  

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Kresimir4 kaže...

Pa googlao sam prije nego što sam postao. Kakve ovo postolarski konac (tanak, a jak konac za prošivanje obuće) ima veze sa vijesti? Još malo pa ce poceti pisati kao oni debili sto pisu knjige za predmete na fakultetu. Moraš tražit na netu što je on pod "xxx" mislio reci -.- Ako je thread reci thread, ako ce prevoditi neka onda prevodi kao sto srbi prevode filmove, Michael = Majkl    Charlie Sheen = Čarli Šin  ^^

 I meni je malo čudan izbor riječi. Treba imati svoju riječ i ne sramiti se svog jezika. Mislim da je 'nit' već opće prihvaćena.

 

Ovo što spominješ prevođenje imena po vuku nema veze s ovim.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Kresimir4 kaže...

Pa googlao sam prije nego što sam postao. Kakve ovo postolarski konac (tanak, a jak konac za prošivanje obuće) ima veze sa vijesti? Još malo pa ce poceti pisati kao oni debili sto pisu knjige za predmete na fakultetu. Moraš tražit na netu što je on pod "xxx" mislio reci -.- Ako je thread reci thread, ako ce prevoditi neka onda prevodi kao sto srbi prevode filmove, Michael = Majkl    Charlie Sheen = Čarli Šin  ^^

 Kao da je thread izvorna informatička riječ a ne standardna imenica engleskog.

Članak je odlično napisan, a da li je čovjek upotrijebio riječ thread, dretva ili nit, to je nebitno, tvoj problem ako ne razumiješ neku od tih riječi, a ne autora.

Daj, ostavi se uloge lektora ili cenzora, koga već glumiš.

 

Uostalom, kako se to može od standardne imenice engleskog thread napraviti pridjev hrvatskog jezika, valjda threadni, što mi ne izgleda logično.

Ni pridjev od hrvatske imenice nit, dakle nitni  mi ne izgleda baš lijepo.

Čini se potpuno logično za pridjev od te tri solucije izabrati pridjev od imenice dretva.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 14:27 (Floki).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen

Pa ako ljudi govoe thread pa neka rece tako, nego rece 16 niti/konca sto ti ja znam i sada covjek koji nema pojma o procesorima trazi tu rijec nema blage veze o cemu ovaj prica, a da rece thread pa odmah bi nasao cpu thread sto znaci.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Kresimir4 kaže...

Pa ako ljudi govoe thread pa neka rece tako, nego rece 16 niti/konca sto ti ja znam i sada covjek koji nema pojma o procesorima trazi tu rijec nema blage veze o cemu ovaj prica, a da rece thread pa odmah bi nasao cpu thread sto znaci.

 Thread znači nit, što drugo znači.

Mora li onda kazati i cloud, a da zabranimo riječ oblak.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 14:32 (Floki).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Kresimir4 kaže...

Pa ako ljudi govoe thread pa neka rece tako, nego rece 16 niti/konca sto ti ja znam i sada covjek koji nema pojma o procesorima trazi tu rijec nema blage veze o cemu ovaj prica, a da rece thread pa odmah bi nasao cpu thread sto znaci.

Sjećam se da je prije 15-ak godina kad su se pojavili prvi HT procesori bio tekst u BUG-u (tiskanom) kojem su pisali o tome hoće li to zvati dretve ili niti itd... Ne kužim čemu sad drama oko toga ni kako je moguće da nikad prije nisi čuo za te izraze.

9 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Mi smo na faksu radili procese i dretve (niti), riječ stvarno postoji i koristi se već jako dugo...

 

To što nije previše spominjana po po časopisima i vijestima nego se koriste strani izrazi je druga stvar, ali u struci se stvarno dosta koristi. Uvijek ću prije reći dretva nego thread.

 

A ovo što si rekao u zadnjoj rečenici je silovanje jezika... Tipa kad netko kaže da ide u bekstejđ, ili da je organizirao event... Mislim koji vrag? Imamo svoje riječi za to, ne vidim čemu silovati i forsirati takve jezične konstrukcije.

 Bas si dretva. Na kojem je to faksu bilo? Politickih nauka. 

14 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...

Mi smo na faksu radili procese i dretve (niti), riječ stvarno postoji i koristi se već jako dugo...

 

To što nije previše spominjana po po časopisima i vijestima nego se koriste strani izrazi je druga stvar, ali u struci se stvarno dosta koristi. Uvijek ću prije reći dretva nego thread.

 

A ovo što si rekao u zadnjoj rečenici je silovanje jezika... Tipa kad netko kaže da ide u bekstejđ, ili da je organizirao event... Mislim koji vrag? Imamo svoje riječi za to, ne vidim čemu silovati i forsirati takve jezične konstrukcije.

 Ovo o silovanju jezika je odlično rečeno. Potpuno se slažem da ne trebamo uništavati svoj jezik nekakvim tuđicama, ako za to imamo odgovarajuću riječ. Ipak, neke su se riječi uvukle u razgovorni jezik (tipa hardver, softver, cloud) i tu će vjerovatno i ostati, pošto je jezik živi organizam koji se mijenja i razvija. A što se tiče novih AMD-ovih procesora, pa mislim da će se jedan od njih naći u mojoj novoj konfiguraciji. Mislio sam sastaviti nešto u 3. mjesecu, ali ću malko odgoditi dok se procesori malo bolje ne isprobaju i kada bude jasno kakva je njihova vrijednost, naročito u odnosu na Intel. Nisam navijač ni Intela ni AMD-a. Jednostavno, kada sklapam računalo, gledam što je u tom trenutku najisplativije. Tako sam imao: celeron na 266 Mhz, pentium 3 na 600, Atlona na 1 Ghz, Atlona 2500 koji se fino klokao na 3200, dvojezgrenog Atlona 6200, Intel core2 duo na 3,2 Ghz, a sada imam i5 Sandy bridge 2500k, vozim ga na 4,4GHz. Dakle, nemam ništa protiv AMD-a, naročito ako će za istu snagu u usporedbi sa Intelom biti duplo jeftiniji.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 23:32 (učo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
viciousone kaže...
Drago mi je da je AMD izbacio konkurentan proizvod po pristupacnoj cijeni. Nadam se da ce 1800 ubrzo zazivjeti u nekom prijenosniku.

Jedino sto mi se ne svidja u ovakvim situacijama je to sto ti proizvodjaci koji love najbolje, nakon poduze stanke, izbace proizvod koji je mrvu bolji ili jednak trenutno najboljim proizvodima. Po meni su trebali doci sa procesorom koji je minimalno 20% bolji od najboljeg intelovog, po ovoj cijeni. U tom slucaju mogli bi barem neko krace vrijeme odoljevati Intelu. Ovako mislim da ce sljedeca generacija intela biti malo veci korak nego do sada.

Svejedno drago mi je da se ponovo pishe o AMD-u. Trud se uvijek isplati!

 A kako da 1800 zaživi u prijenosniku kad ima TDP od 95W. Nikako. Najviše što laptop sad dobrim hlađenjem može izdržati je 45W.

12 godina
protjeran
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

mozda bi njegov izdrzao dok se nebi zapaliolp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Pozdrav zeroname!

Mislim da je neka firma ugradjivala intelove i7 procesore za stolna racunala u prijenosnike jos pred par godina. ;)
Zasto onda u 2017. ne bi mogli imati slicno samo od amd-a?

Lp
vicious
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Pozdrav Stjepanje!

Ako moze intel sa 95 tdp-a, vjerojatno moze novi amd i bolje. Nije to prijenosnik za mase. ;)

Lp
vicious
11 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
pravi_covijek kaže...

 Bas si dretva. Na kojem je to faksu bilo? Politickih nauka. 

Na zagrebackom FER-u je dretva standardni izraz za eng. 'thread' vec 15-20 godina. Na PMF-u matematika isto. IMHO, ovo su dva vodeca faksa po tom pitanju u HR.

Nije da osobno koristim izraz dretva, ali gdje si ti studirao da nisi ni cuo za dretvu?? Nej se sramotit...

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
viciousone kaže...
Pozdrav Stjepanje!

Ako moze intel sa 95 tdp-a, vjerojatno moze novi amd i bolje. Nije to prijenosnik za mase. ;)

Lp

 Asus rog ima intelov 6700HQ procesor koji je namjenjen za laptope ima TDP 65W. Ako staviš pravi 6700 ili 7700 i još neku grafičku kao što je GTX 1070 nema šanse da taj laptop može funkcionirat. Čak i da možeš taj laptop bi imao vodeno hlađenje veličine dodatne kutije kao što je i bio slučaj sa nekim rog modelima i onda to više nije laptop.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice