AMD lansirao nove procesore Ryzen

poruka: 113
|
čitano: 19.850
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD lansirao nove procesore Ryzen".
16 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
pravi_covijek kaže...

 Bas si dretva. Na kojem je to faksu bilo? Politickih nauka. 

 

 

https://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/rp2/pred8/pred8.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 12:06 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Dobar dan zeroname!

Origin i jos neka firma su ugradjivali/ugradjuju procesore za stolna racunala u laptope. i7 4xxx je bio na tdp +80W, a 6xxxx na +90W ili obrnuto (internet mi je spor pa ne mogu provjeriti, ali oko tih brojki se vrti).

Osim funkcionalne peci napravljene od drveta, sve drugo je moguce. ;)

Lp i ugodan dan!
vicious
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
viciousone kaže...
Pozdrav Stjepanje!

Ako moze intel sa 95 tdp-a, vjerojatno moze novi amd i bolje. Nije to prijenosnik za mase. ;)

Lp

 kao da je problem "napraviti" cpu od 20w, smanjis mu takt na 1ghz..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen

Eurocom radi laptope sa desktop procesorima, Eurocom Tornado F5.

http://www.eurocom.com/

 

http://www.notebookcheck.net/Eurocom-Tornado-F5-Notebook-Review.189496.0.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 13:40 (filterini).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen

Dupli post...molim brisati!

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 13:35 (filterini).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

E jest se "ulitao" forum sa jedne od najzanimljivijih tema do jezičkih varijabli i ugradnja desktop procesora u prijenosna računala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
lllnuclearlll kaže...
pravi_covijek kaže...

 Bas si dretva. Na kojem je to faksu bilo? Politickih nauka. 

 

 

https://web.math.pmf.unizg.hr/nastava/rp2/pred8/pred8.html

 Ne zanimaju mi ti amateri, ja se druzim sa vaznim cunkama i svi smijemo dretvi. A vi kako hocete.

9 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Envy kaže...

E jest se "ulitao" forum sa jedne od najzanimljivijih tema do jezičkih varijabli i ugradnja desktop procesora u prijenosna računala.

 Pa kao i komentari NKV radnika na indexu kad ima neki pravi clanak od Raosa. Neznaju ljudi sto da kazu.

8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
CyberK kaže...

Na zagrebackom FER-u je dretva standardni izraz za eng. 'thread' vec 15-20 godina. Na PMF-u matematika isto. IMHO, ovo su dva vodeca faksa po tom pitanju u HR.

 Na FER-u se nalazi najviše jezičnih kretena koji misle da znaju nešto o jeziku, a bilo bi mnogo manje štetno da ne znaju ni ono što znaju. Svakoga normalnog boli briga koji su standardni izrazi u toj ludnici od ustanove koja ne umije ni svoj naziv uskladiti s jezičnom normom, ali sustavno uništava informatičko nazivlje pozivajući se na nepostojeće i sulude argumente. IMHO[1], samoprozvanim genijalcima na FER-u valjalo bi zabraniti svako lutanje u područje jezika jer bi od toga bilo višestruke koristi - bili bi produktivniji u svojim stvarnim područjima djelovanja, a jezičarima bi omogućili da se odmore od lopatanja njihovih sranja koja svakodnevno proizvode. Što se PMF-a tiče, očito su izvrstan dokaz sveprisutnosti zlatnog pravila koje kaže da je glupost zarazna.

 

Dretva je suluda zamjena za englesku riječ thread. Tijek je misli kretena što smisli tu budalaštinu vrlo lako predvidjeti. Pogledao je u rječnik (bit ću optimistična i reći da je pogledao u Bujasov rječnik), pronašao riječ thread i pokraj nje prijevode nitkonac i sl. Zatim se domislio kako je takav prijevod suviše normalan, običan, neferovski (...) pa je otvorio jezičnu riznicu i pronašao regionalizam/germanizam dretva. Shvatio je[2] kako je upravo pronašao riječ koja: (1) nije dio standardnoga jezika; (2) nije dio aktivnoga leksika većine govornika; (3) nije hrvatskoga podrijetla; (4) nije u skladu s načelima jezičnog posuđivanja, odn. morfološkim i leksikološkim uzusima hrvatskoga jezika. Uto se zlosutno osmjehnu i kaza: Bit će dretva! Preporčujem vam da ne budete dijelom tužne povorke neznanja, nestručnosti i gluposti - ukrcajte se na vagon smislenosti i pišite nitnitnivišenitnost itd.

 

[1] Prema mojem opinionu, najbolje je koristiti engleske wordsacronyms kad govoriš o hrvatskom languageu.

[2] Optimistična sam. Teško je za ferovce reći da su shvatili išta što se jezika tiče.

vocap, bičz?
16 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Za tvoju informaciju izraz koristi i splitski FESB, a vjerojatno i svi drugi faksevi ovog područja.

Pa ako će ti biti lakše da ne pucaš frustracije samo po FER-u, samo izvoli.

 
4 1 hvala 0
16 godina
online
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Srećom pa se nisu udomaćili čigrasto velepamtilo (hard disk), svesmjer (joystick), napudba (softver), osmerac (byte) ... :)

 

Moj PC  
14 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
CyberK kaže...
pravi_covijek kaže...

 Bas si dretva. Na kojem je to faksu bilo? Politickih nauka. 

Na zagrebackom FER-u je dretva standardni izraz za eng. 'thread' vec 15-20 godina. Na PMF-u matematika isto. IMHO, ovo su dva vodeca faksa po tom pitanju u HR.

Nije da osobno koristim izraz dretva, ali gdje si ti studirao da nisi ni cuo za dretvu?? Nej se sramotit...

 UCL u Londonu.

9 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Floki kaže...

Za tvoju informaciju izraz koristi i splitski FESB, a vjerojatno i svi drugi faksevi ovog područja.

Pa ako će ti biti lakše da ne pucaš frustracije samo po FER-u, samo izvoli.

 FESB nije los zadnje dvije godine, prve dvije godine moras i na tehnicke vjezbe iz zastarjele elektronike, a Matlab se uci tako da ti predavac kaze da se snadjes. Znam da se izraz korisiti, ali je glup i ja odbijam da pricam o njemu.

16 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Ma o čemu ti, briga me jel faksovi imaju u nazivlju riječ dretva ili nemaju, a to su i ovi momci isto rekli poput mene.

Mene zanima što dobijam paralelizacijom, a to sam odavno testirao  na svom starom procesoru koji ima dretvi koliko i jezgri, pa sam skužio da pozivom običnog metoda SumaObicna  gdje zbrajam range od 0 do 10000 bez paralelizacije trebam jednu sekundu više nego kad pozovem metod SumaDretva u kojem sam primjenio paralelizaciju, ta jedna sekunda se odnosi na iteraciju od 100000. Dakle, nije baš da imam neki dobitak u ovom rangu. Kad povećam range na 50000 a uz istu iteraciju dobijem vidne razlike u brzini 17 sekundi naprema 35 sekundi, pa se višedretvenost na velikom rangu pokazala dobrom.

Sa druge strane ako smanjim range na jednoznamenkastu vrijednost a iteraciju poziva metoda ostavim istu ovaj metod bez paralelizacije ide na 7 milisekundi, a ovaj sa paralelizacijom na 4 sekunde, eto ti na, neće brže nego sporije.

Zato sam digao uši kad je Arunović naglasio da nisu u testovima uspoređivali jezgru kaby lakea sa jezgrom najslabijeg ryzena.

 

Što se tiče gledanja u jezične riječnike to nije moj posao, ma koliko se dobijali plusevi na forumu, a još manje tko odbija koju riječ, a tko ne. Kad oni na faksevima kažu dretva a kažu svi, držim se one kad si u Rimu budi Rimljanin i tu moj interes za jezičnu problematiku staje.

 Od kud ovdje uopće drama radi te riječi, u što ste uopće skrenuli temu, ljudi koji su oponirali samo su primjetili da se riječ koristi na faksevima i ništa drugo, pa se s pravom i zapitali kako pojedini nisu čuli za tu riječ, čemu se čude.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 18:08 (Floki).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Da skratimo prepucavanje oko jezika, ovdje su prva ozbiljna testiranja RyZena.

http://www.anandtech.com/show/11170/the-amd-zen-and-ryzen-7-review-a-deep-dive-on-1800x-1700x-and-1700

 

Vrrrlo dobro, za sada

Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Feudalac kaže...

Da skratimo prepucavanje oko jezika, ovdje su prva ozbiljna testiranja RyZena.

http://www.anandtech.com/show/11170/the-amd-zen-and-ryzen-7-review-a-deep-dive-on-1800x-1700x-and-1700

 

Vrrrlo dobro, za sada

Ne znam baš, više mi liči na prezentaciju od AMD-a. Što se mene tiče ovo su ozbiljnija testiranja.

I naravno ove slike će da odbiju većinu populacije kojoj su Ryzen juzeri:

 

 
 
 
 Da ne budemo subjektivni evo i još nekih testova. Office:

 

 Workstaion:

 

 
 Scientific & Engineering Computations And HPC:

 

  Na gornjoj slici Ryzen se srušio.

 

Sve mi ovo miriše na priču od AMD-ovim GPU serija 300 rješenja kojeg su ovdje najavljivali sa velikim Hypom. Nvidia ode još i dalje a u ovom našem slučaju kada je Intel u idlu (mislim promjena politike cijene, nova arhitektura) trebat će AMD-u još puno puno posla.

 

Naravno pogledajte i ostale grafikone iz linka kojeg sam dao, gdje je Ryzen duplo bolji od Intela. Ali se postavlja pitanje, mogu li ti testovi nadomjestiti gorak ukus gornjih grafikona. Ja mislim da ne bi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 12:40 (Envy).
16 godina
neaktivan
offline
AMD lansirao nove procesore Ryzen

Zašto će da odbiju. 6900K je duplo skuplji. Ryzen ide do 4.0. 7700K je lošiji u svemu osim igrama. 1700 sa stock coolerom I b350 chipsetom je odlična kupnja, kad se biosi ispeglaju. Ryzen je upao točno između ta dva koje usporeduješ. Ima ljudi kojima 120 vs 140 fps-a nije toliko bitno. Ako se već igraš bitnije je da minimum ne pada.

 

Bugovci, niste jedini s problemima s pločom. Tražite drugu

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 13:31 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Envy kaže...

Ne znam baš, više mi liči na prezentaciju od AMD-a. Što se mene tiče ovo su ozbiljnija testiranja.

I naravno ove slike će da odbiju većinu populacije kojoj su Ryzen juzeri:

 

Na gornjoj slici Ryzen se srušio.

 

Sve mi ovo miriše na priču od AMD-ovim GPU serija 300 rješenja kojeg su ovdje najavljivali sa velikim Hypom. Nvidia ode još i dalje a u ovom našem slučaju kada je Intel u idlu (mislim promjena politike cijene, nova arhitektura) trebat će AMD-u još puno puno posla.

 

Naravno pogledajte i ostale grafikone iz linka kojeg sam dao, gdje je Ryzen duplo bolji od Intela. Ali se postavlja pitanje, mogu li ti testovi nadomjestiti gorak ukus gornjih grafikona. Ja mislim da ne bi.

 Cuj, tomshardeare i anandtech su sestrinske firme. Toms je površniji, a ananand ide u dubinu i širinu. Zato još i nisu gotovi, vidjet ćeš podlije da su sveobuhvatni, realni i vrlo detaljni. 

 

Kao sto sam i pretpostavljao i nekoliko puta pisao ovdje, trebalo je pričekati testiranja da se vidi gdje amd stoji. Za sada mješovito. Nitko izgleda neće bacati intele i kupovati amd... nadam se da će 4-jezgreni modeli biti zanimljiviji

Ja rekoh
15 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
hrvooje kaže...

* * *, kad se biosi ispeglaju. 

 

* * *

 

Imam osjećaj kada se priča o AMD-u uvijek se priča o nekoj bližoj ili daljoj budućnosti. Kad se ovo, kad se ono. Kad dođe R5, R3. Evo već pola decenije slušam istu priču.

Ali što je tu je. Kao što rekog Intel u idlu može još uvijek čekati skrštenih ruku.

 

Igre moraju jednostavno biti presudne a budući da na poslu imamo čovjeka koji je za Bleder doveden čak iz Novog Zelanda (u Švicarsku) shvaćam koliko ovakvi testovi postaju irelevantni, kao i cijene konfiguracija.

15 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Feudalac kaže...
Envy kaže...

* * *

 Cuj, tomshardeare i anandtech su sestrinske firme. Toms je površniji, a ananand ide u dubinu i širinu. Zato još i nisu gotovi, vidjet ćeš podlije da su sveobuhvatni, realni i vrlo detaljni. 

 

Kao sto sam i pretpostavljao i nekoliko puta pisao ovdje, trebalo je pričekati testiranja da se vidi gdje amd stoji. Za sada mješovito. Nitko izgleda neće bacati intele i kupovati amd... nadam se da će 4-jezgreni modeli biti zanimljiviji

Opet jedan od postova za budućnost. Tom's je izbacio testove i chartove. Što ti nije jasno?

U igriji je Nvidia Titan X koji je najveći zalogaj za igrača, i šta misliš da će pored toga kupiti duplo jeftiniji CPU koji mu još daje skoro upola manje performanse. Čisto sumnjam da takav postoji. Pored gornje grafulje (da i ne spominjem 1080ti), kada kupi RAM, napojnu misliš da će mu kombinacija uštede biti da kupi MBO + CPU od AMD-a. Čisto sumnajm da i takav postoji.

8 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
Envy kaže...
Feudalac kaže...
Envy kaže...

* * *

 Cuj, tomshardeare i anandtech su sestrinske firme. Toms je površniji, a ananand ide u dubinu i širinu. Zato još i nisu gotovi, vidjet ćeš podlije da su sveobuhvatni, realni i vrlo detaljni. 

 

Kao sto sam i pretpostavljao i nekoliko puta pisao ovdje, trebalo je pričekati testiranja da se vidi gdje amd stoji. Za sada mješovito. Nitko izgleda neće bacati intele i kupovati amd... nadam se da će 4-jezgreni modeli biti zanimljiviji

Opet jedan od postova za budućnost. Tom's je izbacio testove i chartove. Što ti nije jasno?

U igriji je Nvidia Titan X koji je najveći zalogaj za igrača, i šta misliš da će pored toga kupiti duplo jeftiniji CPU koji mu još daje skoro upola manje performanse. Čisto sumnjam da takav postoji. Pored gornje grafulje (da i ne spominjem 1080ti), kada kupi RAM, napojnu misliš da će mu kombinacija uštede biti da kupi MBO + CPU od AMD-a. Čisto sumnajm da i takav postoji.

 Daj se smiri malo, kao da te netko bode iglicima. Vidiš da govorimo isto samo kaj tebi izgleda treba nacrtati?

Ti znaš da će četverojezgreni modeli biti ovakvi ili onakvi? Kao što sam rekao ranije za osmerojezgrene kad se počeo dizati hype, treba čekati i vidjeti gotov proizvod. I to je to. A da o a

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen
=xfact= kaže...

ide se na ryzena ove godine i ddr4.hvala bogu da nisam vise davao lovu ovim lihvarima iz intela. 1600kn platio i7 860.. i onda nakon 5 god 1800 kn i5 4690k..  

 neš' ti 87 lipa dnevno za i7 860, stvarno lihvari.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2017 0:19 (Cryogenic).
14 godina
offline
Re: AMD lansirao nove procesore Ryzen

Svaka čast, mala, svaka ti je na mjestu. Ja odavno koristim riječ nit, ali ima puno njih koji govore dretva. To me podsječa na drot - žicu, kojim su u neka gadna vremena vezali ljude koji se nisu slagali s nekim drugim ljudima. A što se tiče procesora sa 32 jezgre i 64 niti - mogu li oni vrtiti Crysis na 60 fps u maksimalnoj kvaliteti

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 14:34 (učo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice