AMD priprema tri nova FX procesora

poruka: 310
|
čitano: 34.178
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD priprema tri nova FX procesora".
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Ja ne znam jesam ostario ili šta ali meni to sve nekako isto izgleda...

Freak Show Inc.
 
13 2 hvala 1
11 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Budem svoj 8350 zamjenio sa 8370E :D

 
2 7 hvala 0
10 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

 ...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 13:50 (Statsman).
 
8 5 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Amd je u tolikom tehnoloskom zaostatku u odnosu na intel, da se vise bazira na APU i energy efficient rjesenja nego na klasicne home usage proceve. Steta nekad toliko dobrog brenda (prvi athloni 64, FX-evi..) da je dns spao da ni u kom pogledu ne moze biti konkurentan intelu. Bio sam ponosan vlasnik nekadasnjeg Barthona XP 2500+, doslovno zaljubljen u taj proc{#} No kada je intel izdao core 2 duo, oslo sve u pm...  {#}

RAKIA connecting people!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 14:00 (gymboy).
Moj PC  
21 5 hvala 0
11 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

LOL

 

AMD je u tehnoloskom zaostatku? molim vas pojansite mi to! :DDD

 

AMD ima problema sa tvornicama odnosno proizvodnim procesom.... dok intel ide na 14nm, amd se tek sprema sa 20nm... s obzirom da su AMD APUi brzi, efikasniji od Intela.... pitam se ja, tko je tu tehnoloski napredniji?!?! a tko ima bolje tvornice i monolitne cpue?! :D

 

 

deco draga, kruha papati! :D

 
7 24 hvala 4
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Nisam ni sumnjao da će u temi o novim AMD proizvodima iskočiti postovi o Intelovoj nadmoći {#}

 

Uglavnom dobre vijesti...cijene i TDP idu dolje. Sada će jedan FX 8320  biti malo iznad 900 kn. Puno muzike za malo para.

Moj PC  
20 1 hvala 1
16 godina
online
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
gymboy kaže...

Amd je u tolikom tehnoloskom zaostatku u odnosu na intel, da se vise bazira na APU i energy efficient rjesenja nego na klasicne home usage proceve. 

To i jesu rešenja za klasični "home usage". A da bih voleo da vidim bolja AMD-ova rešenja u višem segmentu, voleo bih.

 

@Ljuta Rajčica: AMD se više ne bavi (fizičkom) proizvodnjom sopstvenih procesora (otkad su, pre ne znam koliko godina, odvojili Global Foundries u nezavisnu kompaniju), tako da svoje procesore može proizvoditi bilo gde, osim u Intelovim fabrikama. No to čak i nije bitno, AMD nije u problemu u segmentu "za entuzijaste" zbog razloga koji bi se dali povezati sa proizvodnim procesom - nemogućnost da se na pločicu nagura dovoljno tranzistora, postigne visok takt ili drži toplota pod kontrolom, već je stvar u tome da Intelovi procesori sada, po jezgru, imaju mnogo veći IPC (instructions per clock). To je problem koji AMD pokušava da kompenzuje većim brojem jezgara i, kao Intel nekad, višim frekvencijama od onih na kojima rade konkurentska rešenja, ali im to samo donekle uspeva.

 

 

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

Pa jasno je da se AMD ne bavi proizvodnjom procesora, prodao je tvornice. Ali cinjenica jest da trenutno imaju 40% losiji proizvodni proces od Intela i da na neki nacin moraju spustati temperaturu samom procesoru.

npr FX seriji procesora fali jedna FP jedinica po jezgri a od tud i manjak performansi napsram core procesorima :D neki izostanak FP jedinice zovu tehnoloskim zaostatkom ja samo nedostatkom :D

 

Dodjemo li do APU serije procesora, tu mozemo slobodno reci kako Intel nema nista slicno niti ce uskoro imati. HSA je buducnost, zna to AMD, zna to nVidia, zna to i Intel... al eto, Intel trenutno suti o tome :D :D :D

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Nisam ni sumnjao da će u temi o novim AMD proizvodima iskočiti postovi o Intelovoj nadmoći {#}

 

Uglavnom dobre vijesti...cijene i TDP idu dolje. Sada će jedan FX 8320  biti malo iznad 900 kn. Puno muzike za malo para.

Puno muzike malo para je intelov pentium G3258. Kaj se tice gaminga nema smisla kupovat FX 8320 ili bilo koji AMD procesor.

12 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

@ steelman:

recimo da kupim taj pentium, koje cu buduce igre igrati na njemu?? svi noviji naslovi koriste svih 8 jezgri...

 

bojim se da ce Intel monopolizirati trziste, a onda smo svi nahebali prilikom slijedeceg updeta kucista...

Moj PC  
6 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
d666sermek kaže...

@ steelman:

recimo da kupim taj pentium, koje cu buduce igre igrati na njemu?? svi noviji naslovi koriste svih 8 jezgri...

 

bojim se da ce Intel monopolizirati trziste, a onda smo svi nahebali prilikom slijedeceg updeta kucista...

Te price o koristenju svih jezgra pricaju vec 6 godina. Crysis 3 kao koristi vise od 4 jezgre, overclockani g3258 ti daje isti FPS ko procesori koji kostaju 6-7 puta vise od njega, battlefield 4 isto tak, Armu 3 necu nit spominjat jer jedva koristi jednu jezgru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 16:47 (steelman).
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
d666sermek kaže...

@ steelman:

recimo da kupim taj pentium, koje cu buduce igre igrati na njemu?? svi noviji naslovi koriste svih 8 jezgri...

 

bojim se da ce Intel monopolizirati trziste, a onda smo svi nahebali prilikom slijedeceg updeta kucista...

kakvo monopoliziranej trzista?? o cemu ti?!?!?!?!?! ahahahahahahahaa

12 godina
protjeran
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Ja se sve nadam da ce se amd probuditi..ako nista drugo barem radi toga da intel spusti cijene, ali oni su u debelom zimskom snu i to vec godinama..

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
d666sermek kaže...

@ steelman:

recimo da kupim taj pentium, koje cu buduce igre igrati na njemu?? svi noviji naslovi koriste svih 8 jezgri...

 

bojim se da ce Intel monopolizirati trziste, a onda smo svi nahebali prilikom slijedeceg updeta kucista...

Te price o koristenju svih jezgra pricaju vec 6 godina. Crysis 3 kao koristi vise od 4 jezgre, overclockani g3258 ti daje isti FPS ko procesori koji kostaju 6-7 puta vise od njega, battlefield 4 isto tak, Armu 3 necu nit spominjat jer jedva koristi jednu jezgru.

Uspoređivati G3258 sa FX8XXX,da je FX "slabiji" od pentiuma je u najmanju ruku smješno,pa i FX se može OC pa baci tog pentiuma u koš za smeče,FX8XXX se nadmeče sa skupljim core i5.Ljudi ako kupuju FX8xxx imaju razloga zbog čega,prvo relativno su jeftini,drugo njegovih 8 jezgara se danas uveliko koriste za mnoge aplikacije i tu pentium nema šta tražiti za korisnike koji traže što snažniji procesor za ne puno para,treče Gaming je sporedna stvar...i četvrta stvar Pentium g3258 je vrlo dobar proc za nezahtjevne korisnike i igrače,te usudio bih se reči da pentium u tom cjenovnom razredu trenutno nema konkurencije osim nešto skupljeg FX4300.

Za sve one koji mi daju TD,nebitni ste!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 17:10 (3n3m1).
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Ma žao mi ovih što su za gaming kupovali I5 za soma i pol kuna, a pogotovo ovih sa I7 za preko dva soma kuna kad su mogli ubost tog pentuma za 500 kn i pržit sve igre ko veliki {#}. Nas koji smo dali 750 kn za FX 6300 ili soma kuna za FX8320 ipak treba malo manje žaliti {#}.

Moj PC  
17 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

AMD je morao preskočiti generaciju, što je očito trenutnom sušom u enthusiast dijelu tržišta, a i kada im se vratio onaj indijac niste valjda mislili da će za 2 mjeseca izbacivati nove proizvode. Ionako imaju 2-3 tima za CPU i GPU proizvode podjednako jer se inače ne bi mogli tako brzo natjecati, isto kao i Intel i nVidija. Problem je što nikada nismo imali taj slučaj da preskoče generaciju na ovaj način pa to malo čudno izgleda. Vidjet ćemo što će biti za godinu dvije, da li će opet početi utakmica ili će se skroz orijentirati na APU i HSA i pobrinuti se da low-level softver bude na nivou kao što je sada sve napravljeno za Intel (testovi, pro soft itd.). Onda možemo razgovarati o usporedbama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Smatram da je trenutno najbolja kombinacija AMD grafička i intel CPU. Ljudi mogu prigovarati koliko kod hoće ali realno ako netko radi gaming pc na amd procesor neće ni pomišljati. Sa druge strane njihove grafičke kartice su dosta dobre pogotovo linija R.

 
1 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
3n3m1 kaže...

Uspoređivati G3258 sa FX8XXX,da je FX "slabiji" od pentiuma je u najmanju ruku smješno,pa i FX se može OC pa baci tog pentiuma u koš za smeče,FX8XXX se nadmeče sa skupljim core i5.Ljudi ako kupuju FX8xxx imaju razloga zbog čega,prvo relativno su jeftini,drugo njegovih 8 jezgara se danas uveliko koriste za mnoge aplikacije i tu pentium nema šta tražiti za korisnike koji traže što snažniji procesor za ne puno para,treče Gaming je sporedna stvar...i četvrta stvar Pentium g3258 je vrlo dobar proc za nezahtjevne korisnike i igrače,te usudio bih se reči da pentium u tom cjenovnom razredu trenutno nema konkurencije osim nešto skupljeg FX4300.

Ako se vratis natrag par postova vidjet ces da ja pricam o gamingu. To kaj je tebi gaming sporedna stvar mene ne zanima, ja sam napisao da je za gaming g3258 bestbuy.

13 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...

Ako se vratis natrag par postova vidjet ces da ja pricam o gamingu. To kaj je tebi gaming sporedna stvar mene ne zanima, ja sam napisao da je za gaming g3258 bestbuy.

Ti o procesorima neznaš ama baš ništa, kada možeš u 2014 godini usporediti octo core PD i dual core Haswell.

Totalno je nebitno što se radi o Haswellu i što ima jači IPC i može se clockati.

Da znaš išta takve usporedbe nebi vukao. 

iclock2much
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...
steelman kaže...

Ako se vratis natrag par postova vidjet ces da ja pricam o gamingu. To kaj je tebi gaming sporedna stvar mene ne zanima, ja sam napisao da je za gaming g3258 bestbuy.

Ti o procesorima neznaš ama baš ništa, kada možeš u 2014 godini usporediti octo core PD i dual core Haswell.

Totalno je nebitno što se radi o Haswellu i što ima jači IPC i može se clockati.

Da znaš išta takve usporedbe nebi vukao. 

Ja neznam nista? Gledam benchmarkove i g3258 daje isti FPS ko i7 4790K.

 

13 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...

Ja neznam nista? Gledam benchmarkove i g3258 daje isti FPS ko i7 4790K.

 

Prijatelju, nebudi smiješan.

G3258 na istom taktu kao i i7 4790K može dati isti FPS(ustvari približno isti ili lošiji, nikad isti ni bolji) samo u igri u kojoj i7 utilizira 2 jezgre kao i G model, jer igra nezna koristiti više.

Taj G model je dobar za WOT i slične naslove, bolji od AMD-a u takvim igrama radi jačeg IPC-a.

Svaka igra u 2014 godini koristi minimum 4 threada ili jezgre, pa i više.

Zato mi nemoj molim te uspoređivati ni vući te paralele koje nemaju veze sa zdravim mozgom.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 18:46 (zoharbizo).
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...
steelman kaže...

Ja neznam nista? Gledam benchmarkove i g3258 daje isti FPS ko i7 4790K.

 

Prijatelju, nebudi smiješan.

G3258 na istom taktu kao i i7 4790K može dati isti FPS(ustvari približno isti ili lošiji, nikad isti ni bolji) samo u igri u kojoj i7 utilizira 2 jezgre kao i G model, jer igra nezna koristiti više.

Taj G model je dobar za WOT i slične naslove, bolji od AMD-a u takvim igrama radi jačeg IPC-a.

Svaka igra u 2014 godini koristi minimum 4 threada ili jezgre, pa i više.

Zato mi nemoj molim te uspoređivati ni vući te paralele koje nemaju veze sa zdravim mozgom.

Pa Crysis 3 i Battlefield 4 koriste vise od 4 jezgre.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Ma žao mi ovih što su za gaming kupovali I5 za soma i pol kuna, a pogotovo ovih sa I7 za preko dva soma kuna kad su mogli ubost tog pentuma za 500 kn i pržit sve igre ko veliki {#}. Nas koji smo dali 750 kn za FX 6300 ili soma kuna za FX8320 ipak treba malo manje žaliti {#}.

Da, dao si 750kn za fx 6300, ili 1000kn za fx8320, a zaboravio si napisati da si još dao 250kn za ovaj cooler za cpu pod Moj PC tako da ti onaj stock cooler od amd-a nepravi buku susjedima i negrije cjelu sobu, uz to si dao i brdo love za plocu koja moze iskoristit oc meogucnosti FX-a, i nakon toga svega imas TDP od preko 125W i nakon pola godine koristenja samo zbog duple potrosnje struje preplatis i5 (a dodatni cooler i skuplju plocu netreba ni spominjati) u odnosu na TDP od 77W ivy bridge (realno oko 65W) za jedan 3570k koji je poprilicno jaci (u rangu sa svim i7 proceosrima u igrama) dakle jaci od tog vruceg rastrosnog 32nm fx za preko 20%, samo sto kod nas (balkan) vecina gleda samo pocetnu cijenu cpu i to je to, a ostalo nebitno, a itekako je bitno, potrsnja na prvom mjestu, zagrijavanje, performasne, dugorocnost, stabilnost, zadrzavanje vrijednosti i mogucnost daljnje prodaje itd.

PC/PS3/Android gamer
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 18:57 (Sims).
13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Prijatelju, imaš google i koristi ga.

Mnoge igre koriste i više od 4 jezgre/threada.

Nemam volje da ti sada tu pišem tekst od kilometra jer takvih kao ti naiđe na stotine pa zažalim što ne spremim ono što napišem.

Uživaj.

 

SIMS

ASUS M5A97 R2.0 570HRK

FX 6300 700HRK

FX 8320 998HRK

Rajintek Themis 200HRK

 

Za 1700HRK imaš brutalan setup, sa tim coolerom i pločom OC ide bez problema na 4.4-4.5GHZ.

Najoptimalnije 4.2GHZ i 1.325V sa prosječnim primjerkom, perfomanse 8350 u turbo modu, tišina i hladnoća.

Prestanite trollati, za te novce svak tko zna slaže tu opciju i ona jede, doslovno.

Vi doma svojima ubacite Pentiume i tješite se.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 19:01 (zoharbizo).
 
25 0 hvala 2
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
LudaRajcica kaže...

LOL

 

AMD je u tehnoloskom zaostatku? molim vas pojansite mi to! :DDD

 

AMD ima problema sa tvornicama odnosno proizvodnim procesom.... dok intel ide na 14nm, amd se tek sprema sa 20nm... s obzirom da su AMD APUi brzi, efikasniji od Intela.... pitam se ja, tko je tu tehnoloski napredniji?!?! a tko ima bolje tvornice i monolitne cpue?! :D

 

 

deco draga, kruha papati! :D

Pa AMD je izgradio prvotno dvije velike tvornice za stanzanje procesora,no da bi se razvoj i odrzao,moralo se poluciti uspjeha na trzistu..Posto se to nije dogodilo,tvornice su prodane,tak oda AMD danas ima samo dizajniranje procova,a oni koji ih proizvode kupe vrhnje,posto AMD,ne moze(nema osnove) da drzi cijenu poput Intela..

 

AMD nema vise problema sa tvornicama,jer ih vise ne posjeduje..

 

Da su AMD APU-i i ostale djidje brze i bolje,zauzeli bi mjesto na trzistu..

 

Teholoski je napredniji Intel..prije dvije godine investirao 4 milijarde dolara u postojece tvornice u Izraelu,i 7 milijardi u postojece u USA...

 

Tebi preporucujem puno graha i kiselog kupusa..{#}

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...

Prijatelju, imaš google i koristi ga.

Mnoge igre koriste i više od 4 jezgre/threada.

Nemam volje da ti sada tu pišem tekst od kilometra jer takvih kao ti naiđe na stotine pa zažalim što ne spremim ono što napišem.

Uživaj.

Gle netrebas nist objasnjavat, dovoljno je pogledat FPS u igrama, bitno da se ti sad tu pametan pravis. Cinjenica je da duplo jeftiniji setup daje bolji fps, to kaj amd ima 4 ili 8 ili 16 jezgri je nebitno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 19:04 (steelman).
13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Sve te procesore sam probao, kao i veliku veliku većinu igara i znam točno koliko koriste jezgri, ti lijepo sebi kupi Pentiuma i hejtaj po AMD-u.

Ove budale što kupuju i7 i i5 su ništa nego budale, kad to mogu imati sa Celeronom.

Upariti jedan dual core i GTX Black ili R9 295X2, po tebi normalno.

 

iclock2much
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...

Sve te procesore sam probao, kao i veliku veliku većinu igara i znam točno koliko koriste jezgri, ti lijepo sebi kupi Pentiuma i hejtaj po AMD-u.

Ove budale što kupuju i7 i i5 su ništa nego budale, kad to mogu imati sa Celeronom.

Upariti jedan dual core i GTX Black ili R9 295X2, po tebi normalno.

 

Znaci svi ovi benchmarkovi na google su fake? Ti znas nesto kaj oni neznaju?

12 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Nakon Pentium II Klamatha (valjda ima ovdje onih koji ga se sjećaju...) a kojeg sam hladio sa sobnim ventilatorom tijekom ljeta i koji se konstantno rušio prešao sam na AMD. Od tada je prošlo desetljeće. Sad trenutno imam A6-3650 sa XFX 6670. Kupljeno u nadi da ce se super upariti no nakon cekanja godinu dana odustao sam.

 

Čekam dostavu ploče, i5-4440 je danas stigao. nuff said?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...

 

Znaci svi ovi benchmarkovi na google su fake? Ti znas nesto kaj oni neznaju?

Ma nee, izvini, moja greška.

Nemam volje da ti pojašnjavam, kupi si Celerona i koju dobru karticu pa mi se javi kad zaigraš kakav MP ili naslov kojem je potrebna CPU snaga, a to je svaki skoro iz 2014.

nikbkk kaže...

Nakon Pentium II Klamatha (valjda ima ovdje onih koji ga se sjećaju...) a kojeg sam hladio sa sobnim ventilatorom tijekom ljeta i koji se konstantno rušio prešao sam na AMD. Od tada je prošlo desetljeće. Sad trenutno imam A6-3650 sa XFX 6670. Kupljeno u nadi da ce se super upariti no nakon cekanja godinu dana odustao sam.

 

Čekam dostavu ploče, i5-4440 je danas stigao. nuff said?

i5 4440 je odličan CPU, tvoja je greška što si očekivao da ćeš se naigrati sa 6670 i APU-om.

Tu je trebao ići PII X6 i diskretna kartica ili FX6000/FX8000.

iclock2much
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice