AMD priprema tri nova FX procesora

poruka: 310
|
čitano: 34.197
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD priprema tri nova FX procesora".
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

SIMS

ASUS M5A97 R2.0 570HRK

FX 6300 700HRK

FX 8320 998HRK

Rajintek Themis 200HRK

 

Za 1700HRK imaš brutalan setup, sa tim coolerom i pločom OC ide bez problema na 4.4-4.5GHZ.

Najoptimalnije 4.2GHZ i 1.325V sa prosječnim primjerkom, perfomanse 8350 u turbo modu, tišina i hladnoća.

Prestanite trollati, za te novce svak tko zna slaže tu opciju i ona jede, doslovno.

Vi doma svojima ubacite Pentiume i tješite se.

 

{#}

zaboravio si napisati tdp od preko 150w na tim frekvencijama ?

 

i5 3570 = 1380kn

asus p8 77 550kn

 

tdp 77w

 

uz to da i5 3570 ima bolje performasne stock i od ovog klokanog fx kojeg is napisao - sad racunaj potrosnju kroz godine i koliko gubis pri eventualnoj prodaji itd,

povlacim se jer nema smisla raspravljati, cjeli svjet koji kupuje intelove procesore umjesto amd-a je u krivu a ti si u pravu ... pozz

PC/PS3/Android gamer
13 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Sims kaže...

zaboravio si napisati tdp od preko 150w na tim frekvencijama ?

 

i5 3570 = 1380kn

asus p8 77 550kn

 

tdp 77w

 

uz to da i5 3570 ima bolje performasne stock i od ovog klokanog fx kojeg is napisao - sad racunaj potrosnju kroz godine i koliko gubis pri eventualnoj prodaji itd,

povlacim se jer nema smisla raspravljati, cjeli svjet koji kupuje intelove procesore umjesto amd-a je u krivu a ti si u pravu ... pozz

Haha, kad dođem složim ti malo smislenih rečenica da ti pojasnim što je TDP i još neke stvari.

Da progledaš ti zajedno sa Intelom.

iclock2much
15 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Nekako mi se ne čini da je razlika vrijedna razlike u cijeni. 

 

Izvori: http://www.extremetech.com/computing/170023-amd-vs-intel-the-ultimate-gaming-showdown-5ghz-fx-9590-vs-i7-4960x/2

 

http://www.amazon.com/Intel-i7-4960X-Extreme-Processors-BX80633I74960X/dp/B00EMHM6JK/

http://www.amazon.com/Amd-FD9590FHHKWOF-Fx-9590-8-core-Black/dp/B00DGGW3MI/

 

9590   - 1843kn

4960X - 6053kn

 

 

Inače, netko je već spomenuo - AMD APU-i su nešto što Intel jednostavno nema, a nude jako puno.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Po meni će FX-8370E bit extra proc bude li cjenovno pozicioniran kao FX-8350 i ako uz niži TDP i potrošnja bude proporcionalno manja. Samo me ovo nažalost podsjeća na 1055T 95W kojem sam se tako veselio, a na kraju ih kod nas nije bilo skoro pa nikako, morao si prema batchu tražiti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 19:26 (Penryn).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...
steelman kaže...

Znaci svi ovi benchmarkovi na google su fake? Ti znas nesto kaj oni neznaju?

Ma nee, izvini, moja greška.

Nemam volje da ti pojašnjavam, kupi si Celerona i koju dobru karticu pa mi se javi kad zaigraš kakav MP ili naslov kojem je potrebna CPU snaga, a to je svaki skoro iz 2014.

O kakvom sad celeronu pricas? Ja gledam overclockani pentium G3258 i usporedujem ga sa i7 4790K i AMD procesorima. U igrama koje koriste vise jezgri imaju isti FPS a u igrama u kojima je bitan IPC tipa Arma 3 G3258 doslovno pojede bilo koji AMD procesor, cak i ovaj za 2.5 soma kuna.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Tonči kaže...

Nekako mi se ne čini da je razlika vrijedna razlike u cijeni. 

 

Izvori: http://www.extremetech.com/computing/170023-amd-vs-intel-the-ultimate-gaming-showdown-5ghz-fx-9590-vs-i7-4960x/2

 

http://www.amazon.com/Intel-i7-4960X-Extreme-Processors-BX80633I74960X/dp/B00EMHM6JK/

http://www.amazon.com/Amd-FD9590FHHKWOF-Fx-9590-8-core-Black/dp/B00DGGW3MI/

 

9590   - 1843kn

4960X - 6053kn

 

 

Inače, netko je već spomenuo - AMD APU-i su nešto što Intel jednostavno nema, a nude jako puno.

Preko 4000kn više za par FPS-ova, po meni to bas i nije opravdano

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...

O kakvom sad celeronu pricas? Ja gledam overclockani pentium G3258 i usporedujem ga sa i7 4790K i AMD procesorima. U igrama koje koriste vise jezgri imaju isti FPS a u igrama u kojima je bitan IPC tipa Arma 3 G3258 doslovno pojede bilo koji AMD procesor, cak i ovaj za 2.5 soma kuna.

Daj ne baljezgaj. Imam trenutno G3258 clockan na 4.4GHz u kombinaciji sa GTX770 i znaš kako ide Crysis 3 drugi level sa poljima trave - slideshow. 20 do 30 fps u najboljem slučaju. Osim eto tog levela sve radi odlično i nisam pronašao igru u kojoj toliko bottlenecka GTX770 da ispalim na živce, tako da je za svojih niti 500kn odličan izbor. Ali uspoređivat ga sa i7 i još tvrdit da je jednako brz.. {#}

16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Nevjerovatna je fiksacija zagriženih intelaša kada se objavi bilo što o AMD-u. Neka groteskna mržnja ili opravdavanje vlastite investicije, nije mi baš jasno. Evo npr. ova tema u kojoj je bilo materijala za suproutne trol komentare ali eto... što da se kaže {#}. Prije nego netko krene etiketirati imam dva laptopa, I3 i I5 a proteklih pet godina sam bio na Q8200 sa desktop računlom.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/greske-implementaciji-tsx-in-haswell-early-broa/213503.aspx

 

Uglavno prilično spaljen forum.

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

Ehh, ali 4770 košta otprilike isto i ima otprilike iste performanse. :-) Tako da, ovih 8 jezgara nije ništa bolje od Intelovih 8 threadova...

 

AMD-u ostaju APU-i...

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Penryn kaže...
steelman kaže...

O kakvom sad celeronu pricas? Ja gledam overclockani pentium G3258 i usporedujem ga sa i7 4790K i AMD procesorima. U igrama koje koriste vise jezgri imaju isti FPS a u igrama u kojima je bitan IPC tipa Arma 3 G3258 doslovno pojede bilo koji AMD procesor, cak i ovaj za 2.5 soma kuna.

Daj ne baljezgaj. Imam trenutno G3258 clockan na 4.4GHz u kombinaciji sa GTX770 i znaš kako ide Crysis 3 drugi level sa poljima trave - slideshow. 20 do 30 fps u najboljem slučaju. Osim eto tog levela sve radi odlično i nisam pronašao igru u kojoj toliko bottlenecka GTX770 da ispalim na živce, tako da je za svojih niti 500kn odličan izbor. Ali uspoređivat ga sa i7 i još tvrdit da je jednako brz.. {#}

Znaci ovi svi benchmarkovi na google su nepouzdani, dobro za znati. Zanima me kak bi se ponasao procesor u Armi 3 na serverima sa 100 ljudi tipa Altis life, AMD procesori doslovno nejdu iznad 15 fpsa na takvim serverima, mozes gledat u pod sa najmanjim mogucim opcijama i viewdistance 100 i neces imat vise od 15 fpsa, i5 2500k overclockani ide preko 40.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...

Znaci ovi svi benchmarkovi na google su nepouzdani, dobro za znati. Zanima me kak bi se ponasao procesor u Armi 3 na serverima sa 100 ljudi tipa Altis life, AMD procesori doslovno nejdu iznad 15 fpsa na takvim serverima, mozes gledat u pod sa najmanjim mogucim opcijama i viewdistance 100 i neces imat vise od 15 fpsa, i5 2500k overclockani ide preko 40.

Pa Arma je posebna priča, tu bi clockani G3258 vjerojatno bio brži i od i7-4770k, što naravno ne znači da je bolji/jači proc. To što ARMA ne zna koristit više od 2 jezgre je njen problem. (a i vlasnika FX procesora)

Nemoj me krivo shvatit, G3258 je za 500kn brutalan proc i do sad nisam naletio na igru u kojoj nije bio dovoljno jak da omogući igriv framerate uz sve detelje na max. Brutalno dobro iznenađenje je za svojih 2 jezgre. Ali u puno igara i sa ovih 4.4GHz radi na max usageu tako da je to još zasad ok, al ako igre s vremenom budu tražile jače procesore (a vjerojatno hoće) onda i nije baš neki izbor. Međutim treba se opet vratit na cijenu - za 500kn i ne treba očekivat zalog za budućnost. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 20:04 (Penryn).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

Iskreno, ne idu ni Intelovi. Ne postoji hardver koji može dobro gurati Armu 3. Testirano na i5-3570K, i7-4960X i i7-4790K na 4/4,5GHz. Sasvim je svejedno koji je procesor u praksi, bitan je GPU...

Zaboravih napisati da je testiran i AMD 9590 na 5GHz. Rezultat jednako loš.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 20:02 (Tonči).
12 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
Penryn kaže...
steelman kaže...

O kakvom sad celeronu pricas? Ja gledam overclockani pentium G3258 i usporedujem ga sa i7 4790K i AMD procesorima. U igrama koje koriste vise jezgri imaju isti FPS a u igrama u kojima je bitan IPC tipa Arma 3 G3258 doslovno pojede bilo koji AMD procesor, cak i ovaj za 2.5 soma kuna.

Daj ne baljezgaj. Imam trenutno G3258 clockan na 4.4GHz u kombinaciji sa GTX770 i znaš kako ide Crysis 3 drugi level sa poljima trave - slideshow. 20 do 30 fps u najboljem slučaju. Osim eto tog levela sve radi odlično i nisam pronašao igru u kojoj toliko bottlenecka GTX770 da ispalim na živce, tako da je za svojih niti 500kn odličan izbor. Ali uspoređivat ga sa i7 i još tvrdit da je jednako brz.. {#}

Znaci ovi svi benchmarkovi na google su nepouzdani, dobro za znati. Zanima me kak bi se ponasao procesor u Armi 3 na serverima sa 100 ljudi tipa Altis life, AMD procesori doslovno nejdu iznad 15 fpsa na takvim serverima, mozes gledat u pod sa najmanjim mogucim opcijama i viewdistance 100 i neces imat vise od 15 fpsa, i5 2500k overclockani ide preko 40.

Kad bi se cijeli svijet vrtio oko jedne igrice...........

12 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

sjecam se jednog lika s foruma koji je kupio Intel jer AMD procovi smrde i zato jer su ruzniji... zali mamu koja tu budalu rodi
svima nama je zelja imati Intel, SVIMA, al eto igrom financijskih stanja primorani smo kupovati AMD koji su ruzniji, koji smrde, trose previse i ne valjaju ni protiv Intelovih dualaca. (sarkazam)

 

i dalje sam uvjerenja da onaj dan kada sam svoje zaradene novce dao za ovaj setup koji imam NISAM pogrijesio i opet bi isto. nisam neki AMD lover, ja sam logic lover.
sto se tolko pjenite Intel vs. AMD???? ne kuzim, svatko kupuju ono sto se mu u tom trenutku najvise isplati i ono sto mu treba (osim budala)

 

kazem monopol jer ce ga Intel imatu na polju cistokrvnih proceva ako AMDu ne uspije s slijedecom generacijom ili im ne zazive APUovi, jer cisto sumnjam da ce imati financija za onu slijedecu generaciju, a onda cemo placat masno proceve

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Nevjerovatna je fiksacija zagriženih intelaša kada se objavi bilo što o AMD-u. Neka groteskna mržnja ili opravdavanje vlastite investicije, nije mi baš jasno. Evo npr. ova tema u kojoj je bilo materijala za suproutne trol komentare ali eto... što da se kaže {#}. Prije nego netko krene etiketirati imam dva laptopa, I3 i I5 a proteklih pet godina sam bio na Q8200 sa desktop računlom.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/greske-implementaciji-tsx-in-haswell-early-broa/213503.aspx

 

Uglavno prilično spaljen forum.

 

 

Ma nije u tome stvar, svaka cast AMD-u na trudu i pocetno nizim cjenama no generalno gledajuci svi ovi fx procesori koje izdaju su zapravo fx 8320, koji je zapravo 4 jezgreni 8 modularni proc, a zna se koliko su moduli ne/ucinkoviti  u  Igrama! (ukljucujuci i intelov ht) ovo vrijedi samo za igre, i sad oni izdaju te "nove" fx procesore i stalno rade isto, isto radi i intel sa svojima nakon SB no razlika je ocigledna, amd treba radit na smanjenju proizvodnog procesa jer su ovako nekonkurentni sto pokazuju i financiska izvjesca i na promjeni arhitekture a ne na rebrandiranju necega sto je spadalo u proslost pri izlasku a kamo li sada.

PC/PS3/Android gamer
12 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Kad AMD misli izdati skybridge procesore i da li bi oni mogli konkurirat intelu u high end segmentu??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Tonči kaže...

Iskreno, ne idu ni Intelovi. Ne postoji hardver koji može dobro gurati Armu 3. Testirano na i5-3570K, i7-4960X i i7-4790K na 4/4,5GHz. Sasvim je svejedno koji je procesor u praksi, bitan je GPU...

Zaboravih napisati da je testiran i AMD 9590 na 5GHz. Rezultat jednako loš.

Bitan je GPU? Daj me nemoj nasmijavat, mozda u singleplayeru. Overclockan i5 2500k vrti multiplayer daleko bolje od bilo kojeg AMD procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 20:11 (steelman).
13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora
fx procesori su super za tu nas ekipu iz it foruma koji znaju i nije im problem oc-ati, al objasni ti to svom pajdi koji je tudum za takve stvari i on će te samo blijedo gledati. za takve osobe je intel i5 bolje rješenje od fx 83xx
Moj PC  
7 0 hvala 4
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
Tonči kaže...

Iskreno, ne idu ni Intelovi. Ne postoji hardver koji može dobro gurati Armu 3. Testirano na i5-3570K, i7-4960X i i7-4790K na 4/4,5GHz. Sasvim je svejedno koji je procesor u praksi, bitan je GPU...

Zaboravih napisati da je testiran i AMD 9590 na 5GHz. Rezultat jednako loš.

Bitan je GPU? Daj me nemoj nasmijavat, mozda u singleplayeru.

Da, jer razlika između 9590 i 4770K je neznatna, ali u korist 9590.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Tonči kaže...
steelman kaže...
Tonči kaže...

Iskreno, ne idu ni Intelovi. Ne postoji hardver koji može dobro gurati Armu 3. Testirano na i5-3570K, i7-4960X i i7-4790K na 4/4,5GHz. Sasvim je svejedno koji je procesor u praksi, bitan je GPU...

Zaboravih napisati da je testiran i AMD 9590 na 5GHz. Rezultat jednako loš.

Bitan je GPU? Daj me nemoj nasmijavat, mozda u singleplayeru.

Da, jer razlika između 9590 i 4770K je neznatna, ali u korist 9590.

Pricas gluposti, odi na multiplayer server sa 100 ljudi i testiraj tamo. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
Tonči kaže...
steelman kaže...
Tonči kaže...

Iskreno, ne idu ni Intelovi. Ne postoji hardver koji može dobro gurati Armu 3. Testirano na i5-3570K, i7-4960X i i7-4790K na 4/4,5GHz. Sasvim je svejedno koji je procesor u praksi, bitan je GPU...

Zaboravih napisati da je testiran i AMD 9590 na 5GHz. Rezultat jednako loš.

Bitan je GPU? Daj me nemoj nasmijavat, mozda u singleplayeru.

Da, jer razlika između 9590 i 4770K je neznatna, ali u korist 9590.

Pricas gluposti, odi na multiplayer server sa 100 ljudi i testiraj tamo. 

Odavno smo zaključili da si teški Intel FANBOY.

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
3n3m1 kaže...

Odavno smo zaključili da si teški Intel FANBOY.

Ne znam jel fanboy ili što već, ali ovo što govori za ARMU je točno.

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
3n3m1 kaže...

Odavno smo zaključili da si teški Intel FANBOY.

Nisam Intel fanboy nego igram igre u kojima je AMD bacanje novaca, Arma 3, DayZ i AMD nejdu zajedno, ove ostale igre tipa BF4 su nebitne jer je vecinom GPU bottleneck.

15 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

.....

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
3n3m1 kaže...

Odavno smo zaključili da si teški Intel FANBOY.

Nisam Intel fanboy nego igram igre u kojima je AMD bacanje novaca, Arma 3, DayZ i AMD nejdu zajedno, ove ostale igre tipa BF4 su nebitne jer je vecinom GPU bottleneck.

Kakvo bacanje novca?Te igre se mogu igrati i na AMD sasvim uredno...znači trebao bih radi ARMA3,DAY Z itd investirati u G3258 ili i7 4790K da bih uredno dobio prednost od max 20% nad AMD u igri koja daje prednost Intelu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 20:56 (3n3m1).
14 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Pa kad igras te igre sto nam ne prikazes svoju konfu nego si je sakrio ocito ti je pod stolom amd pa si toliko nezadoljan.Vjervoatno je to razlog da ga blatis.

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
3n3m1 kaže...
steelman kaže...
3n3m1 kaže...

Odavno smo zaključili da si teški Intel FANBOY.

Nisam Intel fanboy nego igram igre u kojima je AMD bacanje novaca, Arma 3, DayZ i AMD nejdu zajedno, ove ostale igre tipa BF4 su nebitne jer je vecinom GPU bottleneck.

Kakvo bacanje novca?Te igre se mogu igrati i na AMD sasvim uredno...

Otkad je 15 fpsa u multiplayeru sve na low uredno igranje?

11 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Uvijek ali bas uvijek,kada je neka vijest od AMD-u uvijek dodu intel fanovi i pljuju po AMD-u.AMD fx-6300 Best buy CPU,jaci od svih i3,snagom jednak i5,a jeftiniji od i5 za cca 500 kuna,i zasto dati 1500kn za i5,kada sa procesorom od 800 kuna,mozes dobit iste performanse?

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora
Moj PC  
5 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

Arma 3 sa FX-4300, sve ti ostalo pise, ja nevidim 15fps
A ko zna mozda i ovaj ko je snimo je zapravo AMD fanoy al potajno snima sa svojim pentiumom...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 20:49 (Zujko008).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice