AMD priprema tri nova FX procesora

poruka: 310
|
čitano: 34.209
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD priprema tri nova FX procesora".
14 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Evo za steelmana sve na ultra server 80/100 jer nisam nasao nijedan drugi da mogu uci.A u pravu si kad mapu upalim imam 12 fps neznam zasto?

Evo i link od videa i par slikica koj je fps u nekim trenutcima pa evo cisto onako pitam kako se u ovome svemu ponasa jedan i7 ili je to veci problem do samog moda u armi 3.

https://drive.google.com/file/d/0BxDGQzg85xtJUXNGa093a2l5Wjg/edit?usp=sharing

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 23:30 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Penryn kaže...
Statsman kaže...

pa ako zelis vidjet konkurentne procesore te bitku za kupce trebalo bi te brinut, ovako Intel radi sta hoce.

Briga njega, on se s ovim FX-om namirio za sljedećih 7 godina. Jel tako XXX?

Upravo, barem 4-5 godina. Zadnji q8200 me služio pet godina za igranje, tako da će ovaj barem toliko. 

9 godina
protjeran
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Da su izdali 8 jezgrenog FXa 65W TDP ja bi bio iskreno ushićen i ozbiljno bi razmišljao o nadogradnji. 

Ovak mi je to sve skupa malo jadno, a možda, možda ako cijene opravdaju uloženo kupim 95W model.

Stari Phenom II na 4,1Ghz (plaćen 700kn) uopće ne izgleda inferiorno uz perjanicu AMDove ponude pa je nadogradnja na FXa iz mojih cipela skoro pa blasfemična.

 

Pročitao sam sve postove do sada i sa žaljenjem moram ustvrditi da, dragi forumaši, ne znate komunicirati te dopuštate emocijama da vas preplave.

 

AMD i Intel ne mogu manje brinuti za vas, njima je samo stalo do vašega novca, a Vi bi trebali realno sagledavati stvari, jer vi plaćate te je bitno da VI za novac dobijete ono što ste naumili platiti.

Nemate baš ništa od toga da izvrdavate argumentaciju i opravdavate i branite nešto što polovično stoji ili gotovo uopće ne stoji. Stvari su tim gore ako niste 100% sigurni u ono što pišete ili ste sigurni, a nemate osnove biti sigurni u ono što mislite da znate.

 

Ja sam do nedavno igrao Planetside 2. Meni jako dobra igra, ali sama igra ima tone problema. Izvukao sam i zadnji gram perfromansi iz svoje kante zbog nje no ona i dalje ne ide kako bi meni pasalo. Od svih AMD baziranih strojeva moja vrti igru tak da bi većina bila zadovoljna, drop na 20 do 24FPS u najvećim borbama je velikoj većini igrača prihvatljivo. Meni nije, plus more neobjašnjivog kašnjenja koje se na Intelovim strojevima jednako optimiziranim jednostavno ne vidi toliko kao na mome stroju i svim ostalim AMD stojevima. Uglavnom smo mi AMDjaši kukali jedan drugom i tražili izlaz iz situacije uz naravno more Intelaša koji su jednostavno bili neinformirani i izvukli su se uz ispravne optimizacije. Kao posljedicu, igraš li na Intelu jednostavno si u prednosti i, kao bi se to reklo, ownaš ove sa neoptimiziranim i sporim kantama.

 

jako jako jako jako jako jako frustrirajuće pa više ne igram igru jer mi je bilo blesavo da pušim duplo.

 

1. Ionako imam pametnijeg posla i ne bi se smio igrati i razbacivati vremenom

2. Baciti 3kkn na ploču i proc mi se baš nije dalo jer bi to bilo samo zbog igre.

 

Dakle ja sam bio škrt to dati, iako realno gledano toliko para mi ode na Diesel u par mjeseci ako se više vozim, mobitel je koštao 5kkn, novi lap za skvo je koštao preko 10kkn, moj lap isto preko 10kkn. Želim reći nisu zapravo pare problem koliko opravdanost trošenja tih para. Nekome bi kupnja nove osnove bila savršeno opravdana za ovaj slučaj, meni nije i to je zapravo osnov oko kojeg ste se zavadili i podjelilli na tabore.

 

Nemojte, to vam ne vredi. AMD i Intel vam uzimaju lovu skupa sa proizviđačima igara, a Vi se još svadite...sramota.

 

Ljepo si pružite ruke i argumentirano. Intel je bolji tu nema govora, i to zaista puno bolji u ovome trenutku. Ne zato jer je Intel po sebi dobar nego zato jer se u AMDu nakotilo puno debilane. Po meni vi kao korisnici ne bi za AMD trebali imati razumjevanja i trebate ga kazniti kupnjom samo onih proizvoda koji vam zaista valjaju. Priče oko monopoliziranja i dizanja cijena od strane Intela lagano zaboravite. Digne li Intel cijene za drek od proizvoda eto vam AMDa ili nekog novog igrača nazad. Jer će tržište odmah postati financijski jako zanimljivo ako Intel spusti nivo kvalitete, a digne cijene.

 

Sreća je da procesorska snaga nije stalno potrebna pa se to u većini slučajeva na AMD strojevima uopće ne vidi. Ne vidi se niti na mom full AMD stroju koji žvače 80% materijala bez imalo problema. Ali uvijek je tu onih 20% koje mogu biti posebno zanimljive i onda štanga. Meni je to bio Planetside 2, ali ja sam rađe prestal igrati.

 

Mir s vama forumaši. AMD i Intel nisu vrijedni svađe, ionak su vas zajebali, uzeli su vam velike pare za komadićke sprešanog silicija - pijeska sa nešto vrlo malo plemenitih metala :o)

 

 

 

 
13 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Intel je bolji u apsolutno svakom pogledu od AMD-a.

Možete vi pričati o tome koliko jezgara koja igra koristi i bla bla bla ali intel će stvarno sa najslabijim i3 haswell 4330 napraviti puno bolji rezultat od bilo kojeg amd-a uključujući i ono overklokano go**o što troši 300W (FX9350).

Prva stvar koja se treba primijetiti jest da SVE grafičke kartice rade bolje na bilo kojem i357 intelu nego na AMD-u tako da mi nije jasno kako dolazite do zaključka da je AMD gaming-wise, a intel ne.

Jedina stvar kojoj se intel ne može ni blizu približiti AMD-u jest embedded grafika, ali to je za sljedećih 3-4 godine nebitno jer opet intel gazi trenutno i svi su navikli kupovati dedicated grafiku.

 

Intel je jasno razvio svoju tick-tock strategiju zbog koje je postao nedodirljiv zadnjih 5 godina dok se AMD traži svako malo pokušavajući uhvatiti kojeg novog korisnika tu i tamo.

 

Da se razumijemo trenutno imam AMD-a i kad bih uzimao komp opet bih uzeo AMD APU jer je to tehnologija koju želim osobno kao potrošač potaknuti i vidjeti kako se razvija u budućnosti, ali intel je doslovno godinama ispred što se tiče svega (nekih godinu-dvije).

Sada nebitno je tko ima tvornice i tko ima inžinjere i tko ima tehnologije - pobjeđuje onaj tko ima bolji proizvod, a to je intel.

 

Daj Bože da AMD rasturi sa Kaveri i HSA, ali što se tiče čistog CPU power sve što izbace nije dovoljno i jedini spas AMD-u je ili sniziti cijene (što radi svako par dana) ili se pokušati boriti na sasvim drugom polju.

Moj PC  
2 14 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD priprema tri nova FX procesora
Ljudovi intel je trenutno zabetonirao debelu superiornost naspram amd, neznam kakva nova tehnologija "terminator":) moze to sustici, nazalost ali ja tu nevidim u buducnosti amd, a intel je najavio vec dvije nove generacije unaprijed...svoj sam i7 4770s vani platio 1400kn s garancijom toliko o tome!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 13 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Ja ću još samo dodati da sony i microsoft uopće ne misle tako jer su bazirali svoje konzole na jeftinom AMD procesoru koji radi na samo 1,8 ghz za narednih pet godina. Uskoro na toj konzoli izlaze neke grafički inpresivne igre. Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. Znam da se to grafiči nikako ne može mjeriti sa PC naslovima koji rade na troduplo većim rezolucijama i daleko većem broju fpsa uz još više detalja, ali ipak i takve izgledaju prilično impresivno. Očito vjeruju u taj hardver, dobro zarađuju na njemu i ne sumnjaju u njegovu budućnost pogotovo sony sa PS4.

 

Toliko od mene, postao sam i previše.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 1:05 (XXX).
Moj PC  
14 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
dreadmoore kaže...

Evo za steelmana sve na ultra server 80/100 jer nisam nasao nijedan drugi da mogu uci.A u pravu si kad mapu upalim imam 12 fps neznam zasto?

Evo i link od videa i par slikica koj je fps u nekim trenutcima pa evo cisto onako pitam kako se u ovome svemu ponasa jedan i7 ili je to veci problem do samog moda u armi 3.

https://drive.google.com/file/d/0BxDGQzg85xtJUXNGa093a2l5Wjg/edit?usp=sharing

 

Neznam kakva ti je poanta ovog videa, moj q9300 iz 2008. ima vise FPSa.

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
duhonja kaže...
LudaRajcica kaže...

LOL

 

AMD je u tehnoloskom zaostatku? molim vas pojansite mi to! :DDD

 

AMD ima problema sa tvornicama odnosno proizvodnim procesom.... dok intel ide na 14nm, amd se tek sprema sa 20nm... s obzirom da su AMD APUi brzi, efikasniji od Intela.... pitam se ja, tko je tu tehnoloski napredniji?!?! a tko ima bolje tvornice i monolitne cpue?! :D

 

 

deco draga, kruha papati! :D

Pa AMD je izgradio prvotno dvije velike tvornice za stanzanje procesora,no da bi se razvoj i odrzao,moralo se poluciti uspjeha na trzistu..Posto se to nije dogodilo,tvornice su prodane,tak oda AMD danas ima samo dizajniranje procova,a oni koji ih proizvode kupe vrhnje,posto AMD,ne moze(nema osnove) da drzi cijenu poput Intela..

 

AMD nema vise problema sa tvornicama,jer ih vise ne posjeduje..

 

Da su AMD APU-i i ostale djidje brze i bolje,zauzeli bi mjesto na trzistu..

 

Teholoski je napredniji Intel..prije dvije godine investirao 4 milijarde dolara u postojece tvornice u Izraelu,i 7 milijardi u postojece u USA...

 

Tebi preporucujem puno graha i kiselog kupusa..{#}

Ti se razumijes u analize kao i ja u hamburgere i proizvodnju istih! ahahaha, zacepi covece.

 

Reci da AMD nema problema sa tvornicama ondosno proizvodnim procesima je u najmanju ruku glupavo i blesavo ali sto i ocekivati od tuduma na ovim prostorima. Da imalo pratis situaciju, citao bis izjave celnika tog poduzeca i shvatio zasto trenutno koriste stariji proizvodni proces a na nove, nize ce prijeci tek u buducnosti.

 

Sto se trzista tice ti kao da zivis u nekakvoj bajci, uostalom, vecina vas u bajci i zivi. Molim te pogledaj si malo benchmarkove apua vs intela pa se vrati i ispricaj mi se mlohavce jedno! :D ahahahaha

 

 

To sto Intel ima para, ima :D to da AMD nema, nema! :D al tvrditi nesto sto ne stoji, ne stoji, covece!

 

 

 

a ti odi da si pojedes hambiće, dobro ti stoje na skembi! :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Ja ću još samo dodati da sony i microsoft uopće ne misle tako jer su bazirali svoje konzole na jeftinom AMD procesoru koji radi na samo 1,8 ghz za narednih pet godina. Uskoro na toj konzoli izlaze neke grafički inpresivne igre. Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. Znam da se to grafiči nikako ne može mjeriti sa PC naslovima koji rade na troduplo većim rezolucijama i daleko većem broju fpsa uz još više detalja, ali ipak i takve izgledaju prilično impresivno. Očito vjeruju u taj hardver, dobro zarađuju na njemu i ne sumnjaju u njegovu budućnost pogotovo sony sa PS4.

 

Toliko od mene, postao sam i previše.

 

Sony i Microsoft su uzeli AMD procesor (pa i grafiku) zbog cijene. Marže na dijelovima za konzole su astronomski male, jedino je AMD htio poslovati sa tako niskim maržama. Sony je prodao preko 10 miliona PS4 konzola a microsoft više od polovinu od toga, sve te konzole koriste amd proc i grafiku i opet nisu ostavili ogroman učinak na financijske izvještaje AMD-a.

 

Nvidia je odustala od GPUova za konzole iz 2 razloga:

 

1/ male marže 

2/ opurtunitetni trošak - tj. šta su drugo sa svojim novcem i vremenom mogli raditi ako odustanu od konzola. Očigledno su zaključili da svoje resurse mogu pametnije iskoristit.

 

 

http://www.extremetech.com/gaming/150892-nvidia-gave-amd-ps4-because-console-margins-are-terrible

 

http://www.gamespot.com/articles/ps4-not-worth-the-cost-says-nvidia/1100-6405300/

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
stopostolud kaže...

Intel je bolji u apsolutno svakom pogledu od AMD-a.

 

 

Ja osobno smatram Intel koju generaciju iza AMDa a to nadoknadjuju 40% boljim proizvodnim procesom! :D nije tesko boriti se tako, ne ?

 

A sada malo pouci ovo:

http://www.techspot.com/article/810-amd-beema-and-mullins-preview/page5.html

 

 

pa pa

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
XXX kaže...

Ostali koji se vesele svim drugim naslovima guštati će u procesoru koji daje gotovo jednake performase kao i skuplji intel. Pogotovo zahtjevnim naslovima koji dolaze, naslovima koji se optimiziraju za jaguar iz konzola.

 

 

http://www.techspot.com/review/827-watch-dogs-benchmarks/page5.html

Kak god da si uzmes, na intelu ces imat veci izbor igra i isplati se dat malo vise para za sigurnost. Svako malo ce doc neka igra koju AMD nemoze vrtit i plakat ces se.

ti budi siguran pabih ti preporucio xeon pcu, s njim neces iamti problema prilikom igranja igrica! :D

(koji si ti krelac ahahahahaha, nestvarno)

11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
nicky.sl kaže...
Ja jesam zakleti intelaš al uspoređivat pentiuma dual core s FX 8320 nema bas veze s mozgom

dobre ti to zakletve u zivotu cinis, nema sta :D

9 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

YAWWNNN...svaki seljak svoga grunta fali a ovaj forum mi sve više liči na grutovčane...oduvijek je bilo mainstream vs budget i bit će ma kolko to nekog smeta i nema tu pameti jer je to jednostavno tak...da je situacija obrnuta samo bi se strane promjenile a rezultat bi uvijek bio isti...ps.Bastardo ne šalji mi privatne poruke jer in ne čitam.{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
ZGamer kaže...

.ps.Bastardo ne šalji mi privatne poruke jer in ne čitam.{#}

 

Znači ovako...

 

Postaviš čovjeku neka pitanja na forumu i on ti na njih odgovori u privatnoj poruci. Onda ti nađeš shodnim u posve drugoj temi njemu napisati da ti ne šalje privatne poruke jer ih ne čitaš???

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Stjepanj kaže...
Ljudovi intel je trenutno zabetonirao debelu superiornost naspram amd, neznam kakva nova tehnologija "terminator":) moze to sustici, nazalost ali ja tu nevidim u buducnosti amd, a intel je najavio vec dvije nove generacije unaprijed...svoj sam i7 4770s vani platio 1400kn s garancijom toliko o tome!lp

Stjepanj, nemam nista protiv tebe ali ti si u svakoj temi poklopac sa svojim i7 procesorom...

 

Po cemu to Intel prasi AMD ? Sigurno u teskim kalkulacijama (razne simulacije) je bolji od nekog AMD-ovog procesora, ali za svakodnevne stvari i igrice vjerujem da nema neke pretjerane razlike.  Ti imas i7 4770s i platio si ga 1400kn, ja imam FX8320 i platio sam ga 114 eura vani. Stvar je u tome sto cemo u igrama imati slicne performanse (recimo da imamo isti gpu) za upola cijene tvog procesora.

 

Intel i AMD oboje napreduju i drago mi je zbog toga, zato ih u buducnosti vidim oboje grlo uz grlo.

9 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

razumio si sve...nemam dopustene  privatne poruke i ne čitam ih a na tu temu dotični forumaš ne odgovara

 

ti ga pratiš pa mi reci gdje je?{#} 

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 12:27 (ZGamer).
11 godina
online
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
kenan.M kaže...
XXX kaže...

Ja ću još samo dodati da sony i microsoft uopće ne misle tako jer su bazirali svoje konzole na jeftinom AMD procesoru koji radi na samo 1,8 ghz za narednih pet godina. Uskoro na toj konzoli izlaze neke grafički inpresivne igre. Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. Znam da se to grafiči nikako ne može mjeriti sa PC naslovima koji rade na troduplo većim rezolucijama i daleko većem broju fpsa uz još više detalja, ali ipak i takve izgledaju prilično impresivno. Očito vjeruju u taj hardver, dobro zarađuju na njemu i ne sumnjaju u njegovu budućnost pogotovo sony sa PS4.

 

Toliko od mene, postao sam i previše.

 

Sony i Microsoft su uzeli AMD procesor (pa i grafiku) zbog cijene. Marže na dijelovima za konzole su astronomski male, jedino je AMD htio poslovati sa tako niskim maržama. Sony je prodao preko 10 miliona PS4 konzola a microsoft više od polovinu od toga, sve te konzole koriste amd proc i grafiku i opet nisu ostavili ogroman učinak na financijske izvještaje AMD-a.

 

Nvidia je odustala od GPUova za konzole iz 2 razloga:

 

1/ male marže 

2/ opurtunitetni trošak - tj. šta su drugo sa svojim novcem i vremenom mogli raditi ako odustanu od konzola. Očigledno su zaključili da svoje resurse mogu pametnije iskoristit.

 

 

http://www.extremetech.com/gaming/150892-nvidia-gave-amd-ps4-because-console-margins-are-terrible

 

http://www.gamespot.com/articles/ps4-not-worth-the-cost-says-nvidia/1100-6405300/

to što nvidija trubi da im se ne isplati treba uzeti sa zrnom soli, jer kad pogledaš financijska izvješća - nvidija je u posljednjem kvartalu prijavila 136 milijuna dolara dobiti ukupno, a amd-ov odjel pod kojim su konzole je ubilježio 150 milijunčeka dobiti više u odnosu na isto razdoblje lani

razlika jest što je nvidijino izvješće kvartalno, a ovo amd-ovo se odnosi na razliku u razmaku od godine dana, no da nvidija ne bi rado pokupila tih 150 milijunčeka je teško za povjerovat

 

e sad, jel nvidija imala spremni hw za konzole kao što je to imao amd ili bi trebali krenuti u novi projekt, pa bi im troškovi razvoja popapali tu zaradu nemam pojma, no to je sasvim druga priča, a bit je da je amd itekako dobro prošao s konzolama

 

EDIT: kenan, ne vjeruj uvijek izjavama jer i naši se u vladi ovih dana hvale da je broj nezaposlenih u padu - po podacima zavoda za zapošljavanje (tko se uopće još tamo prijavljuje), a kad pogledaš malo bolje broj zaposlenih - on je manji za preko 16 tisuća u odnosu na lani - pa se čovjek zapita, ako se smanjio broj nezaposlenih, a smanjio se još više i broj zaposlenih - ko tu koga guzi i zašto

realno bi bilo uzeti broj radno sposobnih građana i od njega oduzeti broj zaposlenih i onda bi dobio točan broj nezaposlenih, ali to njima ne odgovara, pa su uzeli glupu statistiku hzz-a o broju prijavljenih na burzi kao mjerilo nezaposlenosti

dakle, sve to treba uzeti sa zdravom sumnjom, jer svatko priča što mu paše

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 12:42 (picajzla0707).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
ZGamer kaže...

ti ga pratiš pa mi reci gdje je?{#} 

 

Seewen, ali početkom listopada stiže u Osijek. Možeš s nama onda na pivo {#}

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

{#}...dogovorit cemo se

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Ja ću još samo dodati da sony i microsoft uopće ne misle tako jer su bazirali svoje konzole na jeftinom AMD procesoru koji radi na samo 1,8 ghz za narednih pet godina. Uskoro na toj konzoli izlaze neke grafički inpresivne igre. Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. Znam da se to grafiči nikako ne može mjeriti sa PC naslovima koji rade na troduplo većim rezolucijama i daleko većem broju fpsa uz još više detalja, ali ipak i takve izgledaju prilično impresivno. Očito vjeruju u taj hardver, dobro zarađuju na njemu i ne sumnjaju u njegovu budućnost pogotovo sony sa PS4.

 

Toliko od mene, postao sam i previše.

Sve je samo,jer je taj low segment bio prazan,a tu je trebal ubaciti nesto jeftino,da se to pokrije,jer za tu lovu,se ne moze sklopiti PC,da igre na nesto iole lice.Dakle,postoje i brojni,ogranicenog budzeta,koji ne mogu si priustiti punokrvne PC zvijeri,i tu su konzole fino usjele,usput se dobro zaradi,svi siti a koze na broju..Daleko od toga,da je to neki tehnoloski pomak,koji moze ikako ugroziti PC platformu i Intel kao takav...

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. 

To sam i ja mislio do prije pola godine i govorio prijateljima: ljudi ljudi kupujte AMD(dionice, jel) rast će ako ne za 2x onda 3x, upala im je sjekira u med s novim konzolama. Al šipak. No eto očekuje se rast u tekućoj godini, pa ih se još neću rješavati.

10 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

AMD ti dođe naspram Intela ka Peugeot 1.1 (od moje žene koji predstavlja AMD) naspram Porschea 911 (iz mojih mokrih snova koji prdstavlja Intel)

E vidite sad ovako Porsche (Intel) je brži, lipši, veći (iznutra baš i nije) u svemu sposobniji, a Peugeot 1.1 (AMD) praktičniji za grad čak ima i prtljažnik i četiri neki kažu pet sjedišta sasvim uporabljivih, lakše ga je parkirat, puuuno manje troši itd...

Hoću reć svaki ima ono nešto žašto je bolji, pa prema tim potrebama odabiremo koji je nama potreban.

Ja smatram da je Porsche (intel) bolji mada ne i praktičniji (zbog cijene)

Nikako ne razumin vozače Peugeota (AMD-a) koji uporno pljucaju po Porscheu (intelu) SAMO ZATO ŠTO SI GA NE MOGU PRIUŠTITI !!!

 

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 6 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...
XXX kaže...

Ha možda netko i hoće, postoji i SP kampanja zar ne?

Da, ovi kaj su kupili AMD ce igrat singleplayer, jer u multiplayer nemaju kaj radit s 15 fpsa.

Ja sam Intel fanboy ali bože dragi ti takve gluposti baljezgaš da ću se čak i ja distancirat od tebe, ili si žešći troll ili si samo mulac od 9 godina koji nema blage veze o čemu priča.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
steelman kaže...

Koristite krive igre za benchmark. U igrama gdje je procesor bitan razlika je ogromna.

 

dreadmoore kaže...

Evo upravo radim  upload za jedan kratko filmic od nekih 5 min velik 500mb.Pa cu ga staviti na google drive pa ga pogledaj da i u singlplayeru mozes imati 10 fps sve na ultra u Armi 3 posto nezelim na youtube smanjiva mi kvalitetu slike.Pa me zanima isto tako kako se ponasa neki i7 uparen sa r9270x  ili taj tvoj dual core pentium.

O cemu ti pricas majko mila? Uzmi Armu 3 i odi na multiplayer server sa 100 ljudi tipa Altif life, stavi sve na low i neces imat iznad 15 fpsa sa bilo kojim AMD procesorom. Nemam ja taj G3258, mene isto zanima kak bi se ponasao u usporedbi sa i5 2500k u Armi.

A o čemu ti pričaš majko mila???? daj dosadan si više s tom armom, odi u školu :)

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
stopostolud kaže...

Intel je bolji u apsolutno svakom pogledu od AMD-a.

Možete vi pričati o tome koliko jezgara koja igra koristi i bla bla bla ali intel će stvarno sa najslabijim i3 haswell 4330 napraviti puno bolji rezultat od bilo kojeg amd-a uključujući i ono overklokano go**o što troši 300W (FX9350).

Prva stvar koja se treba primijetiti jest da SVE grafičke kartice rade bolje na bilo kojem i357 intelu nego na AMD-u tako da mi nije jasno kako dolazite do zaključka da je AMD gaming-wise, a intel ne.

Jedina stvar kojoj se intel ne može ni blizu približiti AMD-u jest embedded grafika, ali to je za sljedećih 3-4 godine nebitno jer opet intel gazi trenutno i svi su navikli kupovati dedicated grafiku.

 

Intel je jasno razvio svoju tick-tock strategiju zbog koje je postao nedodirljiv zadnjih 5 godina dok se AMD traži svako malo pokušavajući uhvatiti kojeg novog korisnika tu i tamo.

 

Da se razumijemo trenutno imam AMD-a i kad bih uzimao komp opet bih uzeo AMD APU jer je to tehnologija koju želim osobno kao potrošač potaknuti i vidjeti kako se razvija u budućnosti, ali intel je doslovno godinama ispred što se tiče svega (nekih godinu-dvije).

Sada nebitno je tko ima tvornice i tko ima inžinjere i tko ima tehnologije - pobjeđuje onaj tko ima bolji proizvod, a to je intel.

 

Daj Bože da AMD rasturi sa Kaveri i HSA, ali što se tiče čistog CPU power sve što izbace nije dovoljno i jedini spas AMD-u je ili sniziti cijene (što radi svako par dana) ili se pokušati boriti na sasvim drugom polju.

Napravio si drugi račun samo da to kažeš?? :)

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Još samo fali Sinatra da uleti kako su sva racunala sranje, da je njegov tablet zakon i idem po kokice {#}

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Penryn kaže...
XXX kaže...

Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. 

To sam i ja mislio do prije pola godine i govorio prijateljima: ljudi ljudi kupujte AMD(dionice, jel) rast će ako ne za 2x onda 3x, upala im je sjekira u med s novim konzolama. Al šipak. No eto očekuje se rast u tekućoj godini, pa ih se još neću rješavati.

Ne kužim kakve veze ima zarada Sonya i Microsofta na koju sam mislio sa AMD dionicama ali nema veze . Što se mene tiče zaboli me njihvo financijsko stanje amd-a, intela, sonya...niti u džepa niti iz džep.  Uglavnom trebao sam stati nakon svog prvog posta u ovaj temi.

 

 

10 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...
Penryn kaže...
XXX kaže...

Na tim konzolama će zgrnuti milijarde u idućih pet godina. 

To sam i ja mislio do prije pola godine i govorio prijateljima: ljudi ljudi kupujte AMD(dionice, jel) rast će ako ne za 2x onda 3x, upala im je sjekira u med s novim konzolama. Al šipak. No eto očekuje se rast u tekućoj godini, pa ih se još neću rješavati.

Ne kužim kakve veze ima zarada Sonya i Microsofta na koju sam mislio sa AMD dionicama ali nema veze . Što se mene tiče zaboli me njihvo financijsko stanje amd-a, intela, sonya...niti u džepa niti iz džep.  Uglavnom trebao sam stati nakon svog prvog posta u ovaj temi.

 

 

 

Triba si stat prije svog prvog posta u ovoj temi isto ka sta san i ja triba al nismo pa sta ces
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Ne, prvi post je bio skroz na mjestu. I dalje mislim točno tako, što je ova tema i dokazala kao i svaka slična prije nje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 14:25 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
AMD priprema tri nova FX procesora

poslije je..., ups, mislim postanja - nema kajanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice