AMD priprema tri nova FX procesora

poruka: 310
|
čitano: 34.229
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD priprema tri nova FX procesora".
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Stjepanj kaže...
Pa dobro mozda duhonja nije mislio nista lose, nego ono treba zivaca,volje i snage za to! Takoder 2 curice, ali obje su na intelu;)hehe

 

Kuriozitet - početna imena članova moje obitelji daju riječ INTEL {#}

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

i kad kreće akcija AMD-a da u box ubaci i po 3 led žarulje da bi kompenzirao potrošnju {#}

Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Mozda poatoji i mogucnost da intelasi kupe ovaj amd fx.Evo razlog u full loadu trose 215w/h brzo se griju to je najbolji plus samo ga treba dobro iskoristi.Npr danas dosta vas ima u kuci centralno grijanje samo njega postaviti i dobro naklokati i grijes se na AMD.Moze i bojler  koji trosi 2,5kw/h najbolji je kobinirani onaj sto ide za centralno grijanje usteda za garantirana do 10x manje ce te struje potrositi.

Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Ovakve teme nemaju smisao, previše je nekonstruktivnih postova i neznalica da bi itko uočio da će sada za 900 do 1000HRK imati CPU baznog takta od 4.10GHZ(boost takt 4.30GHZ, blago brži od 8350) sa 8 threadova koji ima sada i niži radni napon, TDP i potrošnju.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 10:35 (zoharbizo).
 
6 3 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...

Ovakve teme nemaju smisao, previše je nekonstruktivnih postova i neznalica da bi itko uočio da će sada za 900 do 1000HRK imati CPU baznog takta od 4.10GHZ(boost takt 4.30GHZ, blago brži od 8350) sa 8 threadova koji ima sada i niži radni napon, TDP i potrošnju.

To misliš na FX-8370E? Pa neće mu biti cijena oko 1000 kn, nego vjerojatno oko 1500 kn, a možda malo i više. S obzirom da FX-8350 sada košta 1400-1500 kn.

13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Pa imaš i sada novi 8320 za 999HRK, kupiš još M5A97 R2.0 i manualno na 4GHZ i 1.275V postaviš i vozi.

Opet si na konju. :)

iclock2much
 
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...

Ovakve teme nemaju smisao, previše je nekonstruktivnih postova i neznalica da bi itko uočio da će sada za 900 do 1000HRK imati CPU baznog takta od 4.10GHZ(boost takt 4.30GHZ, blago brži od 8350) sa 8 threadova koji ima sada i niži radni napon, TDP i potrošnju.

a da intel nabaci jednog i7 2600k sa smanjenom potrošnjom pa ga nazove novim procesorom "baznog" takta 3.4ghz i ponudi ga umjesto broadwella

 

a sumnjam baš i da će mu cijena biti do soma kuna, možda za dvije godine na njuškalu

13 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Picajzla, ti si hejter i još uz to neznaš.

S tobom sigurno ne planiram ući u diskusiju.

iclock2much
 
6 2 hvala 1
11 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

zoharbizo, nisam hejter, ali neka ti bude kad već tako lako kategoriziraš

 

malo jesam bio sarkastičan, ali reci sam jel ima ikakve razlike kad staviš 8320, 8350, 9590 ili taj budući proc da rade svi na istoj brzini?

jel na istoj brzini neki od "novijih" procesora efikasniji i može li postići bolji skor na benchu

 

ne bi li nekakav cilj izdavanja novih procova trebao biti napredak u tehnologiji i povećanje efikasnosti na istom broj ghz umjesto dizanja kloka i upisivanja novog naziva

 

 

isto ne opravdavam niti kod intela, ali tu bar imaš konkretnu razliku u posljednjih nekoliko godina jer ne možeš reći da i7 2600k i i7 4770k na istoj brzini imaju iste rezultate i da nema napretka ne samo u potrošnji

Moj PC  
3 5 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
AMD priprema tri nova FX procesora
Picajzlo stvarno si njub za hw no za ovaj post hvala i tu:-) ljepo si to srocio;) no sto je najgore tu mozes i utrpati fx6300;)lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 12:09 (Stjepanj).
Moj PC  
2 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
picajzla0707 kaže...

zoharbizo, nisam hejter, ali neka ti bude kad već tako lako kategoriziraš

 

malo jesam bio sarkastičan, ali reci sam jel ima ikakve razlike kad staviš 8320, 8350, 9590 ili taj budući proc da rade svi na istoj brzini?

jel na istoj brzini neki od "novijih" procesora efikasniji i može li postići bolji skor na benchu

 

ne bi li nekakav cilj izdavanja novih procova trebao biti napredak u tehnologiji i povećanje efikasnosti na istom broj ghz umjesto dizanja kloka i upisivanja novog naziva

 

 

isto ne opravdavam niti kod intela, ali tu bar imaš konkretnu razliku u posljednjih nekoliko godina jer ne možeš reći da i7 2600k i i7 4770k na istoj brzini imaju iste rezultate i da nema napretka ne samo u potrošnji

Nisi hejter ali hejtaš.

Razlike nema, FX8320/8350/9590 su fizički identični, na istom taktu daju isti score, dakle clock per clock jednaki.

Ali da, na istoj brzini mogu biti efikasniji, ne puno ali mogu, ukoliko se radi o boljem batchu koji za isti clock traži manji napon.

Ako uz to novi CPU bude jeftin, recimo koliko je sada 8320 ne vidim zašto hejt...

I da, AMD nema resurse i nije prava konkurencija Intelu nažalost...

Ali daleko od toga da je loš, skup i slično.

Za te novce imaš CPU koji bez problema prati nove kartice.

I kad smo kod toga, PD je napredak naspram BD-a, i to kakav.

To očito nisi popratio ;)

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 14:29 (zoharbizo).
15 godina
online
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zuper kaže...
al recimo, drugi portal ima drugačije rezultate benchmarka i tu je amd fx 83xx isti kao i i5, fx 6300 slabiji, a hexa intel daleko naprijed. koji je više mjerodavan?

http://www.tomshardware.com/reviews/watch-dogs-pc-performance,3833-8.html

Najmjerodavniji su obicni korisnici po youtube-u (pogotovo vrijedi za "offscreen footage" jer je tu manja sansa da se radi o montazi) itd..... pogledas desetke benchmark videa po yt-u s odredenim GPU/CPU-ima, uzmes prosjek i usporedis s razvikanim bench site-ovima poput tomshardware-a itd.

 

To je jedini put ka istini (ili ofc da osobno kupis komponente i testiras), sve ostalo je marketing i rekla kazala.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
suspendiran
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Imam jedno pitanje vezano za iskorištavanje jezgri. Recimo kod FX-8320 - kad se igra neka novija igra koja koristi max. 4 jezgre, onda su ove ostale 4 neiskorištene. E, pa mene zanima kako se raspodjeljuje posao na ove slobodne jezgre. Dakle, može li se staviti da se npr. u Format factoryju konvertira nešto (HD ili FullHD film), a u isto vrijeme se igra neka zahtjevna igra? Koliko to dobro radi i jesu li od strane FF-a korištene 4 jezgre (one koje ne koristi igra) ili se koristi samo jedna pri konverziji?

 

Eto, interesira me s obzirom da se ja svakodnevno služim računalom sa slabim jednojezgrenim procesorom. Znači, zanima me taj "multitasking".

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Izzy kaže...

Imam jedno pitanje vezano za iskorištavanje jezgri. Recimo kod FX-8320 - kad se igra neka novija igra koja koristi max. 4 jezgre, onda su ove ostale 4 neiskorištene. E, pa mene zanima kako se raspodjeljuje posao na ove slobodne jezgre. Dakle, može li se staviti da se npr. u Format factoryju konvertira nešto (HD ili FullHD film), a u isto vrijeme se igra neka zahtjevna igra? Koliko to dobro radi i jesu li od strane FF-a korištene 4 jezgre (one koje ne koristi igra) ili se koristi samo jedna pri konverziji?

 

Eto, interesira me s obzirom da se ja svakodnevno služim računalom sa slabim jednojezgrenim procesorom. Znači, zanima me taj "multitasking".

Je si li možda mislio na ovo: http://sistemac.carnet.hr/node/1103.

Osobno jednom sam pokušao firefox "vezati" za jednu jezgru,

pa mi se "srušio" i od tada never more. Možda ti budeš bolje sreće.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Izzy kaže...

Imam jedno pitanje vezano za iskorištavanje jezgri. Recimo kod FX-8320 - kad se igra neka novija igra koja koristi max. 4 jezgre, onda su ove ostale 4 neiskorištene. E, pa mene zanima kako se raspodjeljuje posao na ove slobodne jezgre. Dakle, može li se staviti da se npr. u Format factoryju konvertira nešto (HD ili FullHD film), a u isto vrijeme se igra neka zahtjevna igra? Koliko to dobro radi i jesu li od strane FF-a korištene 4 jezgre (one koje ne koristi igra) ili se koristi samo jedna pri konverziji?

 

Eto, interesira me s obzirom da se ja svakodnevno služim računalom sa slabim jednojezgrenim procesorom. Znači, zanima me taj "multitasking".

 

Naravno da se moze, zato imas task manager i tamo mozes riktati koja aplikacija da koristi koliko jezgri i velicinu prioriteta! Ali inace to i system sam radi no ovako si to mozes fino podesiti, imas cak i mali program kojim to mozes postelati da ti zapamti svaku aplikaciju i njen usage!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
suspendiran
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora

Hvala, ali nemam ja to što pokušavati kada imam jednojezgreni procesor. Mislio sam koliko učinkovito aplikacije i Windowsi (npr. najnoviji 8.1) koriste takav (osmerojezgreni) procesor kod multitaskinga. Znači je li se to automatski određuje?

 

EDIT: E, na to sam mislio "Stjepanj". Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 16:30 (Izzy).
15 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Imaj na umu da nema tu 8 jezgara u stvarnosti (kao ni kod Intela na i7 seriji). A što se tiče podjele, to radi OS sam. Ograničavanje afiniteta ne služi baš tome.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Izzy kaže...

Hvala, ali nemam ja to što pokušavati kada imam jednojezgreni procesor. Mislio sam koliko učinkovito aplikacije i Windowsi (npr. najnoviji 8.1) koriste takav (osmerojezgreni) procesor kod multitaskinga. Znači je li se to automatski određuje?

 

EDIT: E, na to sam mislio "Stjepanj". Hvala!

ja to radim s ovim programcicem Prio(bio sam na mobu pa ti nisam mogao linkati) koji je besplatan i integrira se u task manager i tamo "štelaš" kaj ti je volja! inace bez problema na svom 8-core{#} cpu vrtim 100% zahtjevene aplikacije i igram bf3 mp!{#}LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 17:19 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Tonči kaže...

Imaj na umu da nema tu 8 jezgara u stvarnosti (kao ni kod Intela na i7 seriji). A što se tiče podjele, to radi OS sam. Ograničavanje afiniteta ne služi baš tome.

LOL

sada se i ti nadjes trolati i lagati ljude, svasta.... novinar, ne trolm novinar, uzas!

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Stjepanj kaže...
Izzy kaže...

Hvala, ali nemam ja to što pokušavati kada imam jednojezgreni procesor. Mislio sam koliko učinkovito aplikacije i Windowsi (npr. najnoviji 8.1) koriste takav (osmerojezgreni) procesor kod multitaskinga. Znači je li se to automatski određuje?

 

EDIT: E, na to sam mislio "Stjepanj". Hvala!

ja to radim s ovim programcicem Prio(bio sam na mobu pa ti nisam mogao linkati) koji je besplatan i integrira se u task manager i tamo "štelaš" kaj ti je volja! inace bez problema na svom 8-core{#} cpu vrtim 100% zahtjevene aplikacije i igram bf3 mp!{#}LP

Koji 8-core imaš? I BF3 baš i nije neka zahjtevna igra jer ne može iskoristiti više od dvije jezgre. BF4 je nešto bolji, ali ide do #3 maksimalno.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Tonči kaže...

Imaj na umu da nema tu 8 jezgara u stvarnosti (kao ni kod Intela na i7 seriji). A što se tiče podjele, to radi OS sam. Ograničavanje afiniteta ne služi baš tome.

Krivo, jer za razliku od i7, FX-8 imaju zapravo hardverskih 8 jezgri, međutim problem je što po dvije jezgre imaju dijeljen "Front End"(IF i Decode faze) i L2 cache(koji je btw. poprilično visoke latencije).

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 17:40 (Penryn).
11 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
zoharbizo kaže...

Nisi hejter ali hejtaš.

Razlike nema, FX8320/8350/9590 su fizički identični, na istom taktu daju isti score, dakle clock per clock jednaki.

Ali da, na istoj brzini mogu biti efikasniji, ne puno ali mogu, ukoliko se radi o boljem batchu koji za isti clock traži manji napon.

Ako uz to novi CPU bude jeftin, recimo koliko je sada 8320 ne vidim zašto hejt...

I da, AMD nema resurse i nije prava konkurencija Intelu nažalost...

Ali daleko od toga da je loš, skup i slično.

Za te novce imaš CPU koji bez problema prati nove kartice.

I kad smo kod toga, PD je napredak naspram BD-a, i to kakav.

To očito nisi popratio ;)

ne može čovjek više biti sarkastičan niti kritičan da ga se ne nazove hejterom

 

nisam rekao da su fx procovi loši niti što slično, samo sam kritizirao ono što si ti zanemario, a to je da amd izdaje "nove" procesore bazirane na istoj arhitekturi bez pravog napretka i da konkurentska tvrtka ipak daje nešto više u smjeni generacija

 

naravno da bi i intel mogao dati daleko više i to ne daje jer nema prave konkurencije, ali ako misliš da ću ja, sa svojih par tisuća kuna koliko odvojim svakih pet godina, podržavati tržišno natjecanje između dviju tvrtki za koje me u osnovi boli ona stvar, kao i njih za mene, onda se grdno varaš

 

zabole me za amd i za intel, nisam niti fanboy niti hejter i raspravljam sa gledišta potrošača 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Penryn kaže...
Tonči kaže...

Imaj na umu da nema tu 8 jezgara u stvarnosti (kao ni kod Intela na i7 seriji). A što se tiče podjele, to radi OS sam. Ograničavanje afiniteta ne služi baš tome.

Krivo, jer za razliku od i7, FX-8 imaju zapravo hardverskih 8 jezgri, međutim problem je što po dvije jezgre imaju dijeljen "Front End"(IF i Decode faze) i L2 cache(koji je btw. poprilično visoke latencije).

Ne.

 

Tvoje je djelomično točno objašnjenje, ali inherentno pogrešno jer ovisi o definiciji jezgre.

 

Ne, nemaju 8 jezgara kao što npr. i7-5960X ima 8 jezgara, već samo 8 integer jedinica, što nije CPU jezgra. Vrlo bitan FPU nemaju i dijele cache kako si napisao, što jednostavno nije 8 istih jezgara kad ih spomenemo kolokvijano s referencom na Intel. AMD koristi naziv "procesni modul" baš zbog toga. AMD jezgra ne znači isto što i Intel jezgra. Iskreno, ako ćemo po AMD-ovom načinu, onda FX-8 serija ima 3 jezgre po modulu, odnosno 12 jezgara. 8 int, 4 FP.

 

Kod AMD-ove FX-8 serije radi se o četiri modula s po dva paketa int jedinica, ali s dijeljenom FP jedinicom i L2 te L3 kešom za dvije "jezgre". Windowsi će njegove "jezgre" prikazati kao virtualne jezgre, ali će kod raspodjele threadova (npr. kod igre koja koristi 4 jezgre, Stjepanjov BF3) ostati bez FPU-a, postoji velika šansa da će OS scheduler koristiti threadove na jezgrama koje dijele L2/L3 i FPU. Igra koja koristi 8 jezgara gušit će se jer će dvije virtualne jezgre "silovati" isti FPU i keš. Microsoft je iz ovih razloga više puta izdavao hotfixe za Windowse 7, kako bi spriječio pogrešne alokacije (parkiranje jezgara) kod višenitnog rada. To je sada popravljeno, ali i dalje ostaje problem da za igre koristi od IU-a neće imati, jer mu trebaju FPU-i.

 

Taj FPU (AMD ga zove Dual FMAC Flex FP (svaki FMAC ima 128 bita)). Teoretski (iz perspektive inženjera, dakle arhitekturno) odvojeni scheduleri koje AMD implementira trebali bi imati prednost čak pred Intelovim 256-bitnim FPU-om, jer njihove int jedinice mogu svaka istovremeno obrađivati 128 bitne instrukcije. Dobra stvar je i što je AMD-ovo rješenje itekako zahvalno kad mu daš bržu memoriju, a Intelova će se jezgra "praviti blesava" i čekati mnogo više. Kvaka 22 je u tome što igre žele FPU, a ne integere.

 

Kod nekih primjena gdje su int operacije bitne (uobičajen rad na računalu, bitcoini, itd.) AMD ima pravo (kao i kod servera recimo), ali sucksaju za FP zadatke: igre, obrada videa, fizika... Dobra vijest je da se sve češće taj posao daje GPU-u, a ne CPU-u pa ćeš kod obrade videa boljim alatom, lako doći u situaciju da ti se fućka koji CPU imaš, AMD ili Intel. Doduše, i bitcoine nitko više ne farma na CPU-u.

 

Lajkam AMD, ali treba biti precizan kod ovih stvari, jer ne samo da mu FP zahtjevni zadaci neće pronaći 8 jezgara, nego to neće ni OS. Windowsi će uredno javiti 4 cores/8 threads. U igrama će ionako slabašne jezgre umrijeti pored novih i5, a kamoli budućih.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 19:20 (Tonči).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Tonči kaže...

Otprilike sve navedeno točno, ali po meni opet ne možeš reći da su "jezgre" kod FX-a virtualne, jer ipak hardverski postoje dvije integer jedinice po modulu za razliku od i7 sa 4 jezgre i HTom. Dokaz tome ti je što za svaku jezgru(odnosno integer u ovom slučaju) možeš posebno alocirati određen proces. Druga stvar je što će se u tom trenutku, kad dvije jezgre iz istog modula traže različite stvari, dogoditi veliki pad performansi. Vjerojatno se sjećaš i trika korištenja samo jednog integera po modulu, sve u svrhu lažnog dočaravanja solidnih IPC performansi.

Znači moja cijela poanta je da nisu virtualne kako si gore napisao, sve ostalo stoji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 19:50 (Penryn).
16 godina
odjavljen
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

Kažu da slika govori tisuću riječi.

 

Za mene je osam jezgreni bez obzira što dijele L2 cache i kako ih tko tumači . Kako će tjerati buduće igre? Ja sam debeli optimista, iako sam po prirodi zadrti pesimista. Po nekoj logici ako to može Jaguar na 1.6 ghz-a na PS4 onda bi trebao i FX na 4.0 ili više od toga. Dokle i kako, bumo vidli.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Kažu da slika govori tisuću riječi.

 

Za mene je osam jezgreni bez obzira što dijele L2 cache i kako ih tko tumači . Kako će tjerati buduće igre? Ja sam debeli optimista, iako sam po prirodi zadrti pesimista. Po nekoj logici ako to može Jaguar na 1.6 ghz-a na PS4 onda bi trebao i FX na 4.0 ili više od toga. Dokle i kako, bumo vidli.

 

Mislim da se i AMDovci i INTELovci ne trebaju previše brinut za budućnost. AMD je u konzolama a dobar dio igara su portovi sa konzola) dok intel ima 75% udio u tržištu (prema steam statistici).

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
Penryn kaže...

Znači moja cijela poanta je da nisu virtualne kako si gore napisao, sve ostalo stoji.

XXX kaže...

Kažu da slika govori tisuću riječi.

 

Za mene je osam jezgreni bez obzira što dijele L2 cache i kako ih tko tumači . Kako će tjerati buduće igre? Ja sam debeli optimista, iako sam po prirodi zadrti pesimista. Po nekoj logici ako to može Jaguar na 1.6 ghz-a na PS4 onda bi trebao i FX na 4.0 ili više od toga. Dokle i kako, bumo vidli.

Konzolna arhitektura ima malo i nikakve veze s ovim desktopima.

 

Inače, mislim da je AMD-ova arhitektura u praksi jako dobra i da bi smanjenjem procesa ovo moglo na "16-core" za cijenu koju Intel traži za 6-core. Danas sve ide na GPU, CPU je sve manje bitan za heavy workload. HSA arhitektura je budućnost, a ne ovo Intelovo.

 

Imati oko na AMD APU-ima jer su iznimno obećavajući komad hardvera.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
offline
Re: AMD priprema tri nova FX procesora
XXX kaže...

Kažu da slika govori tisuću riječi.

 

Za mene je osam jezgreni bez obzira što dijele L2 cache i kako ih tko tumači . Kako će tjerati buduće igre? Ja sam debeli optimista, iako sam po prirodi zadrti pesimista. Po nekoj logici ako to može Jaguar na 1.6 ghz-a na PS4 onda bi trebao i FX na 4.0 ili više od toga. Dokle i kako, umo vidli.

lol, to sto je netko u paintu od modula radio jezgre ne znaci da si u pravu{#}

 

edit evo ti crno na bijelo, prvo AMD-ov odron:

 
 

a onda usporedbe radi Intelov pravi 8 jezgreni procesor 

Sandy Bridge E, doduse kod njega su 2 jezgre su onesposobljene, sluzbeno poradi termala a realno jer i im nisu potrebne da pregaze konkurenciju, i to je ono najgore od svega, prije jos cetiri godine Intel je digao rucnu i od tada njihov napredak na CPU polju je skoro nikakav dok s druge strane AMD je totalno nemocan jer budimo realni Bulldozder arhitektura je odron kakvog nema i sve do 2016., za kad AMD sprema od nule dizajniran K12, mozemo zaboravit na bilo kakav opipljiviji napredak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 22:45 (Statsman).
15 godina
offline
AMD priprema tri nova FX procesora

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 22:56 (Rupy).
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD priprema tri nova FX procesora
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice