Američki bogovi - naši i vaši

poruka: 41
|
čitano: 7.037
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki bogovi - naši i vaši".
9 godina
protjeran
offline
Američki bogovi - naši i vaši

"Zahvaljujući raznolikosti i nepostojanju vladajuće religijske paradigme, ideja o Americi je ideja o poligonu za sukob/suživot bogova iz svih mogućih mitologija."

Erm, krscanstvo je dalje najvaznije u Americi iako slabi.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

ma bitno da ima seksa i krvi a ovo ostalo je nebitno 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

zvuči kao unešto sočnija mozak-na-pašu razbibriga. no hoće li biti dobra poput preacher-a (sumnjam. meni je genijalan)? a prva sezona true detective ostaje nenadmašena (kad smo kod usporedbi). pričekat ću čitavu sezonu pa onda u komadu. i slijedi, jasno, recenzija na imdb-u. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

Odbilo me ono bombastično prikazivanje homosexa koje su popratili naši portali, http://www.index.hr/black/clanak/foto-emitirana-najeksplicitnija-scena-gay-seksa-u-povijesti-televizije-18/970303.aspx
jer sam pomislio da je serija o tome. Iako volim fantasy teme, ako se misle samo sexati i prenemagati u dijalozima, neda mi se to gledati, pa se nisam odlučio na početak gledanja. 
Da me se krivo ne shvati, nemam ništa protiv takvih scena, ali u svojem žanru, mjestu i svrsi. Ako im je to smisao samo da to PRVI prikažu na tv (nebitno tko se s kime sexa...) to ne volim. Smatram jeftinim forama. Inače, Dead Like Me mi se sviđala serija, pa ako je na nju, super. No, još mi čeka na red i odgledavanje do kraja sezone dirk gently hollistic detective, i legiona, pa kad dođe na red. Možda ljudi i radnja budu žanrovski konkretniji. 

Ajar kaže...

zvuči kao unešto sočnija mozak-na-pašu razbibriga. no hoće li biti dobra poput preacher-a (sumnjam. meni je genijalan)? a prva sezona true detective ostaje nenadmašena (kad smo kod usporedbi). pričekat ću čitavu sezonu pa onda u komadu. i slijedi, jasno, recenzija na imdb-u. 

 Joj da preacher mi je bio baš fino opičen i nikako dočekati dalnje evanture pripitog mesije i potrage za bogom koji se ne javlja na telefon :)
Ako nisi gledao, dobri stari ash versus evil dead je u svojoj maniri slično pomaknut, pa dok ne stigne preacher...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 20:46 (overhaul).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
overhaul kaže...

Odbilo me ono bombastično prikazivanje homosexa koje su popratili naši portali, http://www.index.hr/black/clanak/foto-emitirana-najeksplicitnija-scena-gay-seksa-u-povijesti-televizije-18/970303.aspx

 

Ma ima tri sekunde seksa. Ako te to odbija, dok trepneš prošla scena.

 

 

EDIT: Sad sam skužio da sam ja potpisan pod tekst kao autor, greškom (automatizam CMS-a), autor je Hrvoje Mostarac koji će ubuduće pisati o filmovima i serijama za nas.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 22:09 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši

 

 

Bilo je stravično...

 

This space for rent!
 
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

ajd ovo ću odgledat onako, na jedno oko.. to mi je više za klinčadiju..

ne mogu dočekati nove sezone westworld, wayward pines, stranger things, expanse, dark matter.. i sl. 

nemam više što za gledat, jedino the 100 jos par komada i gotovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Američki bogovi - naši i vaši

serija je apsolutno S-M-E-Ć-E^n gdje n=beskonačnost

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
digitall kaže...

ajd ovo ću odgledat onako, na jedno oko.. to mi je više za klinčadiju..

ne mogu dočekati nove sezone westworld, wayward pines, stranger things, expanse, dark matter.. i sl. 

nemam više što za gledat, jedino the 100 jos par komada i gotovo

 E sad neznam kolko su ti mala klinčadija.... mislim da nije baš harry potter. Certifikacija kaže za europu 18+, amerika: MA (mature audience)
Što se tiče wayward pines, mislim da je to gotovo. Zadnja sezona je meni bila katastrofa. Neznam, supernaturala ima ko meksičke sapunice, ako ti treba materijala za potrošit večeri :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
overhaul kaže...

 

 Joj da preacher mi je bio baš fino opičen i nikako dočekati dalnje evanture pripitog mesije i potrage za bogom koji se ne javlja na telefon :)
Ako nisi gledao, dobri stari ash versus evil dead je u svojoj maniri slično pomaknut, pa dok ne stigne preacher...

 svi evil dead su odavno u "arhiva ovdje" te odgledani preko nekoliko puta. ali preacher je toliko opaljen da niti ja ne mogu dočekati nastavak. rijetko imam priliku poggledati nešto što ne vrijeđa inteligenciju u oku promatrača. preacher je "baš za mene". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

Nemam pojma o seriji, ali knjiga definitivno nije bila za klinčadiju. Prisutno je dosta suptilnih stvari, mindfuck stil pisanja koji te zbilja uvuče u taj svijet, jedino mi je žao što nisam čitao izvornik već hrvatsko izdanje. Bit će mi žao ako serija bude smeće jer bih ju volio pogledati jednom kad kompletna izađe van, s obzirom da uzor nije ni blizu smeća.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

Bez obzira što obje koriste fantazijsko svijet, ne razumijem potrebu da se ova serija uspoređuje s Igrom prijestolja. Kao da netko uspoređuje Sferu i Aliena (kao obje su SF).

 

Mislim da novi kolega mora malo pogledati kako se pišu filmske recenzije, a da se pritom ne iznose relevantne činjenice o radnji. Zapravo mi je žao što se BOL promijenio u svome profilu i što piše sve više o temama na portalski način. Ako mislite objavljivati recenzije, dajte da to učini netko tko ima iskustva ili je profesionalac u svome žanru. Ili smatrate da se "svatko može priučiti". Ako je to vaša filozofija, onda čemu ste zvali kvalitetne domaće znanstvenike da vam pišu kolumne? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši

Pokušat ćemo naći autore koji o svemu misle kao ti, jer je očito problem u svima drugima, a ne tebi.

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
Ajar kaže...

zvuči kao unešto sočnija mozak-na-pašu razbibriga. no hoće li biti dobra poput preacher-a (sumnjam. meni je genijalan)? a prva sezona true detective ostaje nenadmašena (kad smo kod usporedbi). pričekat ću čitavu sezonu pa onda u komadu. i slijedi, jasno, recenzija na imdb-u. 

 Molim te ne mijesaj True Detective S1 s ovim stvarima (ukljucujuci i GoT i ostalo...). S njima dijeli samo to sto je...serija.

13 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
knight kaže...
Ajar kaže...

zvuči kao unešto sočnija mozak-na-pašu razbibriga. no hoće li biti dobra poput preacher-a (sumnjam. meni je genijalan)? a prva sezona true detective ostaje nenadmašena (kad smo kod usporedbi). pričekat ću čitavu sezonu pa onda u komadu. i slijedi, jasno, recenzija na imdb-u. 

 Molim te ne mijesaj True Detective S1 s ovim stvarima (ukljucujuci i GoT i ostalo...). S njima dijeli samo to sto je...serija.

 

Really? Kako to? I sam smatram da je True Detective S1 vrh televizije, uz Breaking Bad, ali GoT je pomaknuo granice televizije na toliko načina da definitivno zaslužuje biti stavljen u istu rečenicu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 11:41 (Chronosus).
14 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
Drago kaže...

Pokušat ćemo naći autore koji o svemu misle kao ti, jer je očito problem u svima drugima, a ne tebi.

 

 

 

Odgovor na moj napis koji to nije. Nekako sam očekivao odgovor na višoj razini. Smiješna je optužba da je problem u meni što sam iznio stav da je kvaliteta filmske recenzije upitna i da biste, u skladu sa svojom samoproklamacijom kvalitete i napadom na žute tiskovine, trebali uključiti profesionalce (i) u ovaj posao.

Već sam isticao i hvalio znanstveno-popularne kolumne vaših autora kao što su Hrupec, Raos i Dauenhauer ili polemičke bisere poput Maštrukovih. Očekivao sam da će vaše "širenje" i na druga novinarska područja imati tako uspostavljenu ljestvicu kvalitete.

Međutim, kada netko poput urednika koristi univerzalne kvantifikatore za denuncijaciju sugovornika, jasno mi je o kojoj se razini (neozbiljne) rasprave radi.

 

Bez obzira na urednikov diskurs u forumskoj raspravi, dokle god bude kvalitetnih tekstova u Bugu i BOL-u, bit ću i dalje vašim pretplatnikom i svakodnevnim posjetiteljem. Kad prevlada amaterizam, urednička bahatost, neozbiljnost i općenito žutilo u temama, možda će već biti kasno.

8 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši
Očiristo je riječ o još jednoj američkoj pretjeranosti. Oni ništa ne mogu raditi s mjerom, ili nema seksa upopće ili je sve seks. Ili se svi ljube ili se svi ubijaju. Daleko je to od naše europske kulture koja polazi od Aristotelova MENON AGON - ničeg previše. A ja bih dodao: od svega pomalo. Nemojmo zbog američkih filmova zaboraviti naše europske korijene!
 
4 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
BarbaVeli kaže...

 

Odgovor na moj napis koji to nije. Nekako sam očekivao odgovor na višoj razini. Smiješna je optužba da je problem u meni što sam iznio stav da je kvaliteta filmske recenzije upitna i da biste, u skladu sa svojom samoproklamacijom kvalitete i napadom na žute tiskovine, trebali uključiti profesionalce (i) u ovaj posao.

Već sam isticao i hvalio znanstveno-popularne kolumne vaših autora kao što su Hrupec, Raos i Dauenhauer ili polemičke bisere poput Maštrukovih. Očekivao sam da će vaše "širenje" i na druga novinarska područja imati tako uspostavljenu ljestvicu kvalitete.

Međutim, kada netko poput urednika koristi univerzalne kvantifikatore za denuncijaciju sugovornika, jasno mi je o kojoj se razini (neozbiljne) rasprave radi.

 

Bez obzira na urednikov diskurs u forumskoj raspravi, dokle god bude kvalitetnih tekstova u Bugu i BOL-u, bit ću i dalje vašim pretplatnikom i svakodnevnim posjetiteljem. Kad prevlada amaterizam, urednička bahatost, neozbiljnost i općenito žutilo u temama, možda će već biti kasno.

 

Ja isto očekujem kvalitetnu raspravu "na razini", ali dobijem tvoje komentare u kojima osobni osjećaj nelagode projiciran iz subjektivne malograđanske perspektive, k tome posve dekontekstualiziran i banalan, bez razumijevanja teksta koji komentiraš, predstavljaš kao argumentirani prigovor znalca. Redovito.

 

Niti si znalac, niti znaš argumentirati zašto nešto ne valja ili nije dobro dalje od tvog osobnog "osjećaja za filing", ali htio bio da te se uvaži kao sugovornika koji ima blagog pojma o tome što komentira. 

 

Za konkretni prikaz Američkih bogova mi se čini da je dobar jer je autor napravio upravo ono što ti ne znaš (jer nemaš znanja o tome što komentiraš) - stavio ga u kontekst iz kojega serija dolazi. S jedne strane u odnosu na literarni predložak, s druge strane u odnosu na plitkost, manju ili veću drugih ekranizacija po Marvellovim stripovima od kojih Američki bogovi odskaču, s treće strane naturalizam, fantazijski (GoT) ili kontemporarni (True Detectives) koji postaje uobičajeni dio ovakvih serija.

 

Ukratko, radi se o čovjeku koji zna o čemu priča i tvom uobičajenom komentaru nečega o čemu ne znaš. 

 

Što se tiče uredničke bahatosti, ona je oduvijek dio Buga i tako će i ostati. 

 

Ako si se nadao da će ti netko gladiti ego, navodno na Filipinima postoje "2-buck hookers" kojima platiš i na papirić napišeš što bi želio da ti kažu, a onda one to i kažu, tonom baš kao da tako i misle. 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 14:15 (Drago).
10 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

ovo mi je zacepilo usta bez da sam ista i napisao :x

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

Tekst je sasvim u redu. Dovoljan da objasni radnju u kratkim crtama, uspoređujući ju sa drugim, sličnim serijama, a ujedno i ne otrkiva previše. Nama koji nismo upoznati sa dotičnom serijom, te njezinom knjigom, sasvim uredna i dovoljna recenzija. Ljudi nekad imaju potrebu isticati svoje stavove, te ih smatrati kao jedino prihvatljive, pritom ne uvažavajući tuđe. Željno iščekujem nove tekstove navedenog autora.

 

PS. Jebemu mater, jel moramo uvijek prigovarati i kukati kako ništa ne valja, bez da imalo podržimo jedni druge. Napiši sam 1 karticu teksta, pa možda počneš stvari gledati iz druge perspektive !

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

 

Zanimljivo mi je stvar što se u posljednjem odlomu recenzije, spominje sukob/suživot bogova na nekom području, odnosno u US. 

Naime, kršćanstvo je nastalo baš u jednom takvom okruženju, gdje je bilo mnoštvo bogova, rimski, židovski, ono baš neki čušpajz božanstva, religija, vjerovanja....

Kasnije je kršanstvo postalo državna religija, pa je krenula nekom svojom stranputicom....

Svaki bog, vjera se bori za što više pristaša, jedan bog ima ovo, drugi nema ono i tako, zanimljiva je to tema...

 

Uspoređujete ovo sa GoF....Hm, pa ima neke poveznice, al' ne mogu komentirati potonju, jerbo je nisam gledao. Ne zato kaj je loše ili kaj sam ja tobože poseban, nego jednostvano mi nije ta tematika privlačila kao takva.

Inače, poželo nekaj uspjeh ili ne, gledam ono kaj mi se sviđa, al sa naglaskom da nešto novo i korisno naučim iz toga.

 

BTW, dobro nam došao Hrvoje.

 

Ako netko misli da to loš osvrt...Hm, neka proba napisati bolji. Tako je jedan autor u BUG počeo pisati kada se žalio na lošu recenziju igre, pa su mu bugovci napisali da on proba napisati bolje recenziju, te je na kraju počeo pisati za BUG.

Tako sam pročitao u jednom intervju, te je tako bilo po samo iskazu dotičnog. Ako me sjećanje dobro služi, radi se o Draganu Kovaču.

Evo pronašao sam i link na taj intervju.

Uglavnom, frajer je legenda.

Da, nije ne bi ni pisao za moje omiljeni časopis.

 

E, da, ne slažem se nikako da ovakve teme kao što su osvrti vezani uz popularne kulturu(filmovi,serije...) nisu tema za Bug. Naime, upravo zahvaljujući razvoju tehnologija i kompjutera imamo danas mogućnost birati, što ćemo i kako gledati....Nismo više osuđeni na jedan TV kanal/kuću, te da netko umjesto nas bira....

Znate, onu: "Odabrao, ....."

 

Ne, ne treba nitko birati umjesto mene. Znam i sam za sebe izabrati što me zanima.

Moj odabir je Bug, Mreža, te BOL. Drugim riječima, samo kvaliteta.

Svakom svoje, meni moje.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
ivoleko kaže...


Btw, iz same recenzije izgleda kao da je American Gods jos jedna Marvelova ekranizacija:
"Zadovoljstvo možemo pronaći u tome što je dijalog dojmljiviji od ostalihMarvelovih serija"

 

a koliko sam ja upucen (a nisam puno pa mozda i grijesim), American Gods nemaju nikakve veze sa Marvelom?

 

 

 

 

 

"Ostalih" je višak. Izbačeno. 

 

 

This space for rent!
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši

Samo sam pogledao 2 epizode i nemam blage veze o cemu je rijec, ali moram prikazi da ima nekoliko dobrih scena. Nadam se da ovo nece biti kao westworld da cekas kraj sezone da skuzis o cemu se dogada, a neki cak i nakon kraja sezone neznaju.

www.aocsource.com
12 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
BarbaVeli kaže...

Bez obzira što obje koriste fantazijsko svijet, ne razumijem potrebu da se ova serija uspoređuje s Igrom prijestolja. Kao da netko uspoređuje Sferu i Aliena (kao obje su SF).

 

Mislim da novi kolega mora malo pogledati kako se pišu filmske recenzije, a da se pritom ne iznose relevantne činjenice o radnji. Zapravo mi je žao što se BOL promijenio u svome profilu i što piše sve više o temama na portalski način. Ako mislite objavljivati recenzije, dajte da to učini netko tko ima iskustva ili je profesionalac u svome žanru. Ili smatrate da se "svatko može priučiti". Ako je to vaša filozofija, onda čemu ste zvali kvalitetne domaće znanstvenike da vam pišu kolumne? 

 

Ovaj tvoj komentar zaintrigirao me da pročitam članak. Ono malo što sam do sada znao o seriji nije me privuklo jer se definitivno najviše smeća u zadnje vrijeme vrti oko SF/fantasy žanrova.

 

Mislim da ovo nije recenzija niti je namjera bila pisati recenziju. Ovo je članak koji čitateljima pokušava približiti radnju bez da je razotkriva, s vrlo malo subjektivnih dojmova. Znači, za mene je članak sasvim ok. Pošto više cijenim originalnost, drago mi je da autor nije "pogledao kako se pišu filmske recenzije" jer bi u tom slučaju najkvalitetniji sadržaj dobili tako da je recenziju prepisao. A i onda je upitno jer sam toliko pozitivnih recenzija o totalnom sranju i toliko blaćenja vrhunskih uradaka pročitao od strane "profesionalaca" da mi ovakav članak bar odiše originalnošću dok za vlastito mišljenje o seriji ipak moram pogledati koju epizodu.

10 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
Ako ima gay spika onda gledam.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
overhaul kaže...

 

 Joj da preacher mi je bio baš fino opičen i nikako dočekati dalnje evanture pripitog mesije i potrage za bogom koji se ne javlja na telefon :)
Ako nisi gledao, dobri stari ash versus evil dead je u svojoj maniri slično pomaknut, pa dok ne stigne preacher...

 Druga sezona Preachera kreće 25.06.

8 godina
protjeran
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši

Daj drzite se bogova, ima li kakvih saznanje sto ce biti u iducim epizodama?

www.aocsource.com
16 godina
offline
Američki bogovi - naši i vaši

Odgledo 3 epizode... izgleda dobro

Nije Got, true detective ...ali je bolja od Preacher-a (spominjo se par puta u threadu)...Preacher malo dosadan postao u zadnjim epi.

 

 

Ono što mi se ne sviđa je:

1) glavni like (iz 100, nema pojma kako se zove).... mislim da nije dorastao ovome (Preacher-u bi bolje legla ova uloga  )

2) scenografija, kamera... je generalno dobra... al nekad prelazi u trash, ko da gledam visokobuđetni rap video.... malo američkog preseravanja

3) popalili intro od dragon tattoo, izgleda dobro al...

 

ps. oni koji neznaju šta bi gledali, Outcast može proć

 

I'm Afraid of Americans
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
danen kaže...
Očito je riječ o još jednoj američkoj pretjeranosti. Oni ništa ne mogu raditi s mjerom, ili nema seksa upopće ili je sve seks. Ili se svi ljube ili se svi ubijaju. Daleko je to od naše europske kulture koja polazi od Aristotelova MENON AGON - ničeg previše. A ja bih dodao: od svega pomalo. Nemojmo zbog američkih filmova zaboraviti naše europske korijene!

 E sad, koliko sam čitao (i od ljudi ovdje) serija je temeljena na pisanom predlošku, pa vjerojatno "krivicu" treba tražiti u noveli. Europske serije obično nemaju toliko sredstava, niti se snimaju u tolikoj mjeri i nastavcima pa se kvalitetnije brzo "potroše". No mislim da u prosjeku ima jednak postotak dobrih i loših s obje strane atlantika. Dapače, američka produkcija serija (ako isključimo sapunice i sitcome) je već neko vrijeme dramski dosta kvalitetnija od prosječnih "blockbuster" filmova koje nam serviraju. 

Ajar kaže...
overhaul kaže...

 

 Joj da preacher mi je bio baš fino opičen i nikako dočekati dalnje evanture pripitog mesije i potrage za bogom koji se ne javlja na telefon :)
Ako nisi gledao, dobri stari ash versus evil dead je u svojoj maniri slično pomaknut, pa dok ne stigne preacher...

 svi evil dead su odavno u "arhiva ovdje" te odgledani preko nekoliko puta. ali preacher je toliko opaljen da niti ja ne mogu dočekati nastavak. rijetko imam priliku poggledati nešto što ne vrijeđa inteligenciju u oku promatrača. preacher je "baš za mene". 

 Izgleda da će otprilike u isto vrijeme 3. sezona ash vs evil dead i 2. sezona preachera. Ljeto.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Američki bogovi - naši i vaši
Drago kaže...
BarbaVeli kaže...

 

 

Ja isto očekujem kvalitetnu raspravu "na razini", ali dobijem tvoje komentare u kojima osobni osjećaj nelagode projiciran iz subjektivne malograđanske perspektive, k tome posve dekontekstualiziran i banalan, bez razumijevanja teksta koji komentiraš, predstavljaš kao argumentirani prigovor znalca. Redovito.

 

Niti si znalac, niti znaš argumentirati zašto nešto ne valja ili nije dobro dalje od tvog osobnog "osjećaja za filing", ali htio bio da te se uvaži kao sugovornika koji ima blagog pojma o tome što komentira. 

 

Za konkretni prikaz Američkih bogova mi se čini da je dobar jer je autor napravio upravo ono što ti ne znaš (jer nemaš znanja o tome što komentiraš) - stavio ga u kontekst iz kojega serija dolazi. S jedne strane u odnosu na literarni predložak, s druge strane u odnosu na plitkost, manju ili veću drugih ekranizacija po Marvellovim stripovima od kojih Američki bogovi odskaču, s treće strane naturalizam, fantazijski (GoT) ili kontemporarni (True Detectives) koji postaje uobičajeni dio ovakvih serija.

 

Ukratko, radi se o čovjeku koji zna o čemu priča i tvom uobičajenom komentaru nečega o čemu ne znaš. 

 

Što se tiče uredničke bahatosti, ona je oduvijek dio Buga i tako će i ostati. 

 

Ako si se nadao da će ti netko gladiti ego, navodno na Filipinima postoje "2-buck hookers" kojima platiš i na papirić napišeš što bi želio da ti kažu, a onda one to i kažu, tonom baš kao da tako i misle. 

 

 

 

 

O tome tko je malograđanin, problematičan diskusant, svadljiv i netrpeljiv na kritiku, neka procijene drugi. Urednik si nikada ne bi smio dopustiti toliko denuncijacija sugovornika. (Loš smisao za humor još bi se očekivao.)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice