Android Nougat dogurao do 13,5%

poruka: 22
|
čitano: 2.634
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android Nougat dogurao do 13,5%".
16 godina
offline
Android Nougat dogurao do 13,5%

Katastrofalna fragmentacija. Neki dan sam kupio Samsung Galaxy s8 i nisam izdrzao s njim 7 dana, moram sam se prebaciti na Iphone 7. Aplikacije padaju, sporost iako je procesor sa 8 jezgri i 4 GB RAM-a. Stvarno mi nije jasno zasto je to tako.

 
5 22 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Adin kaže...

Katastrofalna fragmentacija.

 

Potpuno se slažem, ali problem je vidljiv već godinama te se i dalje ne nazire rješenje istoga.

Trebao je biti 1 source iz kojeg bi uvijek išle službene nadogradnje a ne ovako, praktički svaki mobitel ima drugu verziju Android OS-a.

 

Nakon cca 2 godine Android mobitel više ne dobiva nadogradnju, a i u tom periodu je dobio možda jednu nadogradnju OS-a. I to samo ovi flagshipovi, jeftine zaboravi da će itko od proizvođača nadograđivati. I tu je problem, što je Google dao da svaki proizvođač si to radi kako se njemu prohtije i zato danas imamo ogromnu fragmentaciju tog OS-a.

15 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Nije katastrofalna fragmentacija.

Nego dosta ljudi downgradea ili jednostavno ostane na uređajima koji najbolje rade na KitKatu.


Da iPhone ima jeftiniji model(e) i druge proizvođače, ista bi stvar bila.


Ovaj podatak u današnje doba govori apsolutno ništa o ničemu. Samo da ljudi dugo koriste Androide (pozitivna stvar) ili da se puno kupuju low-end uređaji.


Netko tko kupuje mid ili high-end, apsolutno ga briga za ovaj graf.

Inače Adin ne znam o čemu govoriš baš. Imam trenutno S8 Plus, Nexus 6P i iPhone 7 Plus.

Od svih S8 radi najglađe.
11 godina
neaktivan
offline
Android Nougat dogurao do 13,5%

Super, zato se Nexusi brickaju masovno :D 

 
0 4 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Mitch kaže...
Nije katastrofalna fragmentacija.

Nego dosta ljudi downgradea ili jednostavno ostane na uređajima koji najbolje rade na KitKatu.


Da iPhone ima jeftiniji model(e) i druge proizvođače, ista bi stvar bila.


Ovaj podatak u današnje doba govori apsolutno ništa o ničemu. Samo da ljudi dugo koriste Androide (pozitivna stvar) ili da se puno kupuju low-end uređaji.


Netko tko kupuje mid ili high-end, apsolutno ga briga za ovaj graf.

Inače Adin ne znam o čemu govoriš baš. Imam trenutno S8 Plus, Nexus 6P i iPhone 7 Plus.

Od svih S8 radi najglađe.

 Adin je S8 vidio samo na reklami.

15 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
@MirkoRenato daj objasni konkretno.
Tko bricka Nexuse? Onih 0.02% budala koji ne znaju flashat vendor image ili 0.0001% koji fulaju particiju? Ili pak onih 0.01% koji idu na f2fs?
Uostalom hardbrick (onaj kaj je gasio drivere za SD810) se rijesio nedavno za 6P.

Nitko prosjecan nece brickat niti jedan Android. Tek ce to napravit mozda trecina onih koji idu rootat prvi put.
16 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Magnolia_fan kaže...
Mitch kaže...
Nije katastrofalna fragmentacija.

Nego dosta ljudi downgradea ili jednostavno ostane na uređajima koji najbolje rade na KitKatu.


Da iPhone ima jeftiniji model(e) i druge proizvođače, ista bi stvar bila.


Ovaj podatak u današnje doba govori apsolutno ništa o ničemu. Samo da ljudi dugo koriste Androide (pozitivna stvar) ili da se puno kupuju low-end uređaji.


Netko tko kupuje mid ili high-end, apsolutno ga briga za ovaj graf.

Inače Adin ne znam o čemu govoriš baš. Imam trenutno S8 Plus, Nexus 6P i iPhone 7 Plus.

Od svih S8 radi najglađe.

 Adin je S8 vidio samo na reklami.

 Meni se nije svidio. Jedino mu je kamera ok. Software koji sam koristio za navigaciju DJI Spark-a, svakodnevno je padala i gubio sam signal sa dronom. A to jesam li vidio na reklami ili kupio, nije to sine skupo ovdje u Americi 600 dolara... radis dva dana za to :) Mozda tamo na Balkanskoj vukojebini treba ti par mjeseci. Evo Screenshot za balkanskog seljacica iz Bosne :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 14:57 (Adin).
7 godina
protjeran
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%

Adine dodji na Windowse. Radi glatko, nema reklama, nema malwarea, nema hackiranja,

nema milijardu aplikacija za prdjenje i podrigivanje ali ima dusu. :) Jedino sto fali je aplikacija za Belot.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Mitch kaže...
@MirkoRenato daj objasni konkretno.
Tko bricka Nexuse? Onih 0.02% budala koji ne znaju flashat vendor image ili 0.0001% koji fulaju particiju? Ili pak onih 0.01% koji idu na f2fs?
Uostalom hardbrick (onaj kaj je gasio drivere za SD810) se rijesio nedavno za 6P.

Nitko prosjecan nece brickat niti jedan Android. Tek ce to napravit mozda trecina onih koji idu rootat prvi put.

 

Znaci Nougat ima neki problem jer brickne Nexus 5X, upadne u bootloop i ne moze se izvuc, jedino rijesenje je zamjena telefona, mali dio ljudi tek uspije rijesit preko ADB-a. Dosad to nisam znao, sinoc mi se ugasio iz cistog mira i nikak upalit, probao update preko ADB napraviti ali nista. Dogovorio s Amazonom da im ga vracam, a oni meni full refund. Steta jer sam bio prezaodovljan mobitelom i Nougatom :/ 

9 godina
protjeran
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Adin kaže...
Magnolia_fan kaže...
Mitch kaže...
Nije katastrofalna fragmentacija.

Nego dosta ljudi downgradea ili jednostavno ostane na uređajima koji najbolje rade na KitKatu.


Da iPhone ima jeftiniji model(e) i druge proizvođače, ista bi stvar bila.


Ovaj podatak u današnje doba govori apsolutno ništa o ničemu. Samo da ljudi dugo koriste Androide (pozitivna stvar) ili da se puno kupuju low-end uređaji.


Netko tko kupuje mid ili high-end, apsolutno ga briga za ovaj graf.

Inače Adin ne znam o čemu govoriš baš. Imam trenutno S8 Plus, Nexus 6P i iPhone 7 Plus.

Od svih S8 radi najglađe.

 Adin je S8 vidio samo na reklami.

 Meni se nije svidio. Jedino mu je kamera ok. Software koji sam koristio za navigaciju DJI Spark-a, svakodnevno je padala i gubio sam signal sa dronom. A to jesam li vidio na reklami ili kupio, nije to sine skupo ovdje u Americi 600 dolara... radis dva dana za to :) Mozda tamo na Balkanskoj vukojebini treba ti par mjeseci. Evo Screenshot za balkanskog seljacica iz Bosne :)

 Hvala na odgovoru bas si pokazao da si seljo.  Sto se mene tice, niti sam bosanac (hint nije pravo ime) niti zivim na balkanu.

Iako mi nije najdrazi S8 je daleko od toga da je spor, tu ga kenjas debelo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 16:41 (Magnolia_fan).
9 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Adin kaže...

Katastrofalna fragmentacija. Neki dan sam kupio Samsung Galaxy s8 i nisam izdrzao s njim 7 dana, moram sam se prebaciti na Iphone 7. Aplikacije padaju, sporost iako je procesor sa 8 jezgri i 4 GB RAM-a. Stvarno mi nije jasno zasto je to tako.

Presao sam prije koji dan sa iP7+ na S8+ i nikakve sporosti nisam jos dozivio, niti rusenja aplikacija.. niti nekakvih drugih poteskoca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 17:57 (Croshadow1234).
15 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
MirkoRenato kaže...
Mitch kaže...
@MirkoRenato daj objasni konkretno.
Tko bricka Nexuse? Onih 0.02% budala koji ne znaju flashat vendor image ili 0.0001% koji fulaju particiju? Ili pak onih 0.01% koji idu na f2fs?
Uostalom hardbrick (onaj kaj je gasio drivere za SD810) se rijesio nedavno za 6P.

Nitko prosjecan nece brickat niti jedan Android. Tek ce to napravit mozda trecina onih koji idu rootat prvi put.

 

Znaci Nougat ima neki problem jer brickne Nexus 5X, upadne u bootloop i ne moze se izvuc, jedino rijesenje je zamjena telefona, mali dio ljudi tek uspije rijesit preko ADB-a. Dosad to nisam znao, sinoc mi se ugasio iz cistog mira i nikak upalit, probao update preko ADB napraviti ali nista. Dogovorio s Amazonom da im ga vracam, a oni meni full refund. Steta jer sam bio prezaodovljan mobitelom i Nougatom :/ 

E to je hardverski problem od LGa. Sabirnica od procesora i BGA crkava na 5X, LG V10 i G4.

 

Javlja se na Nougatu zato što je LG pushao update koji u kernelu nije imao thermal throttling. I onda se taj paket u procesoru pregrije baš na Nougatu i lagano uništava lem.

 

 

Kod 6Pa je baš softverski problem u komuniciranju sa SD810 (big-cluster). Da se riješit tako da se ugasi.

https://forum.xda-developers.com/nexus-6p/general/guide-fix-nexus-6p-bootloop-death-blod-t3640279

 

 

 

Ali kažem, ovo je jako jako rijetko da će se dogodit.

11 godina
neaktivan
offline
Android Nougat dogurao do 13,5%

Znači zeznuli su žešće :/ Šteta, baš sam zadovoljan bio mobom

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Čitatelj kaže...

Adine dodji na Windowse. Radi glatko, nema reklama, nema malwarea, nema hackiranja,

nema milijardu aplikacija za prdjenje i podrigivanje ali ima dusu. :) Jedino sto fali je aplikacija za Belot.

toooo majstore, preporuka svima za najbolji mobilni sustav ikaad napravljen, sve leti doslovno. a kako kaze kolega koji cita, ima dusu a i srce mogu reci za razliku od bezličnog i dosadnog ifona kao i androida koji je u sluzbi cie.

kvalitet wp-a ljudi sve vise prepoznaju a rezultati ce se vidjeti uskoro.

samo jako wp, samo jako 

15 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
WP je arhaičan OS bio već 2015. To je činjenica i taj OS nema budućnost.


E sad Windows S...ili punokrvni x86 u telefonu (kad uspiju napravit tanku bateriju za nekakav NUC recimo)....e to će već poslat i Androide i iPhone u vijeke vijekova
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Adin kaže...

Katastrofalna fragmentacija. Neki dan sam kupio Samsung Galaxy s8 i nisam izdrzao s njim 7 dana, moram sam se prebaciti na Iphone 7. Aplikacije padaju, sporost iako je procesor sa 8 jezgri i 4 GB RAM-a. Stvarno mi nije jasno zasto je to tako.

 Ja sad trenutno imam iPhone 7 ali sam koristio i Galaxy S6, ovo što pišeš za rušenje aplikacija i sporost je laž, ili nisi imao S8 ili jednostavno lažeš iz nekog razloga. Ako S6 leti na Nougatu onda S8 može samo bolje radit. Pređi na iPhone ali ne širi laži. iPhone 7 me nije oduševio po ničemu, radi kao i Samsung, nikad problema s njim kao što nisam imao niti sa S6 osim što me tamo baterija mučila i to je bio jedini razlog prelaska.

12 godina
offline
Android Nougat dogurao do 13,5%

Svaka verzija Androida sve gora... MM je puno losiji od LP, bar na Sony mobitelima, a sve mi se cini da i Nougat nastavlja isti trend...

Moj PC  
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%

MM je tri koplja iznad LP.

Odnosno MM je ono što je LP trebao biti.


LP je napravio najviše s*anja u nekom kodu valjda ikad. A sve zbog redizajniranja. Pojavilo se toliko bugova u Play Services i baratanju hardverom da je to strašno.

Zato će Oreo biti dobar, valjda će napokon fixat radio i takve sitnice ispod haube.

 

No sve ti opet ovisi o tome kako proizvođač dostavi taj kod na svoje telefone.

 

Samsung se očito puno više potrudio s Nougatom nego MM i zato je razlika očita. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 14:10 (Mitch).
7 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Po meni sve osim stock Androida na Nexus/Pixel mobitelima uopće ne bi trebalo nositi naziv Android OS.

Izbjeglo bi se puno krivih predrasuda o Android platformi kod svake recenzije ili usporedbe Androida sa iOS.
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Blackstorm kaže...
Po meni sve osim stock Androida na Nexus/Pixel mobitelima uopće ne bi trebalo nositi naziv Android OS.

Izbjeglo bi se puno krivih predrasuda o Android platformi kod svake recenzije ili usporedbe Androida sa iOS.

 Pa točno tako...nitko ne zove na isti način Ubuntu i Arch...

12 godina
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Mitch kaže...

MM je tri koplja iznad LP.

Odnosno MM je ono što je LP trebao biti.


LP je napravio najviše s*anja u nekom kodu valjda ikad. A sve zbog redizajniranja. Pojavilo se toliko bugova u Play Services i baratanju hardverom da je to strašno.

Zato će Oreo biti dobar, valjda će napokon fixat radio i takve sitnice ispod haube.

 

No sve ti opet ovisi o tome kako proizvođač dostavi taj kod na svoje telefone.

 

Samsung se očito puno više potrudio s Nougatom nego MM i zato je razlika očita. 

 Meni je na LP uz Root i custom ROM (Slim) radilo sve savrseno.

 

MM ima neke neshvatljive korake nazad, tipa Stamina mode koji je iz najbolje stvari ikad u LP postao potpuno beskoristan u MM, i da ne mozes odabrati default nacin spajanja s kompom nego svaki put moras stisnuti... sto radi ogromne probleme s bilo kakvim batch fileovima koje pokreces s kompa tipa instalacije nekih recoverya i slicno.

 

I to nije samo u Androidu, opcenito mi se cini da vecina softvera postaje sve losija svakom novom inacicom. Facebook, last.fm, Skype... bezbroj primjera.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Android Nougat dogurao do 13,5%
Mitch kaže...

MM je tri koplja iznad LP.

Odnosno MM je ono što je LP trebao biti.


LP je napravio najviše s*anja u nekom kodu valjda ikad. A sve zbog redizajniranja. Pojavilo se toliko bugova u Play Services i baratanju hardverom da je to strašno.

Zato će Oreo biti dobar, valjda će napokon fixat radio i takve sitnice ispod haube.

 

No sve ti opet ovisi o tome kako proizvođač dostavi taj kod na svoje telefone.

 

Samsung se očito puno više potrudio s Nougatom nego MM i zato je razlika očita. 

Uglavnom se slažem s tobom, no jedna stvar mi je kod korisnika Androida zanimljiva (posebno vlasnika Samsunga) - kad je neka verzija Androiad aktualna onda je super, nikad nije bilo bolje (što vjerojatno i jest tako) i svi tvrde kako je superiorna u odnosu na bilokoju drugu. Kad se pojavi nova, e onda svi polagano počinju priznavati u rasponu od "pa nije baš stara bila dobra" do "stara verzija je bila teško s**nje" i svi se opet kunu u to da je ova nova nešto novo neopisivo, najbolje ikad itd. Osobno Android koristim marginalno taman koliko mi treba i toliko da sam u trendu, iOS mi je primarna platforma i pomalo me nervira kad klinci koji su odrasli na trolanjima i flejmanjima tvrde da je iOS inferioran prema Androidu (i kao argument onda navode bežično punjenje i sl. stvari koje nemaju veze sa OS-om). Osobno mislm da je Android sve bolji i bolji i negdje između verzija 4 i 5 je prestao biti inferioran iOS-u što se tiče funkcionalnosti, no činjenica je da ima još dosta nedostatak (isto kao i iOS!) i samo osobne preference određuju korištenje.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice