Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svijetu

poruka: 14
|
čitano: 1.257
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svijetu".
15 godina
offline
Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svijetu

Čisti bullshit od vijesti. OD 7 ljudi na planeti ne vjeurjem da ih troje ima računar ili bilo što što se spaja na Internet, a pogotovo ne nešto tako skupo kao što je Appleovo. Apple su može desiti 90-ta da ih tako jako udare da ne zanju ni šta ni gdje ni kako se šta desilo.

Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi
Ja doma imam aktivna 5 ios uredaja, tako da ova brojka i nije nerealna
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi
Envy kaže...

Čisti bullshit od vijesti. OD 7 ljudi na planeti ne vjeurjem da ih troje ima računar ili bilo što što se spaja na Internet, a pogotovo ne nešto tako skupo kao što je Appleovo. Apple su može desiti 90-ta da ih tako jako udare da ne zanju ni šta ni gdje ni kako se šta desilo.

Bullshit je tvoj komentar kolega! 

Moja malenkost i moj prijatelj imamo 5 Apple gadgeta, što tom računicom dolazimo do podatka da je dosta i manje od petsto milijuna ljudi da pokrijemo tu cifru! 

Da ste u kontekstu vijesti nekako pronašli Hrvatsku, hajde pa se možemo dogovoriti, ali u Zapadnoj Europi gdje je standard nekoliko puta iznad Hrvatskog, vjerujem da barem pola Europljana ima makar jedan Apple gadget, i tu smo već na preko garantirano 100 miliona, gdje je tu Amerika, Canada, Kina, ostatak bogate Azije, Australija, ..., završite kako želite! 

Reagirali ste kao da je autor članka kazao da svaki zemljanin ima BMW 760i ili Mercedes S600 Maybach! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi
Envy kaže...

Čisti bullshit od vijesti. OD 7 ljudi na planeti ne vjeurjem da ih troje ima računar ili bilo što što se spaja na Internet, a pogotovo ne nešto tako skupo kao što je Appleovo. Apple su može desiti 90-ta da ih tako jako udare da ne zanju ni šta ni gdje ni kako se šta desilo.

 

Očito nikad nisi čuo onu priču (koja plastično opisuje statistiku kao metodu) u koje, jedan čovjek jede samo meso, drugi samo kupus, a u prosjeku jedu sarmu (koje nigdje nema).

15 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi
ATJLučko kaže...
Envy kaže...

Čisti bullshit od vijesti. OD 7 ljudi na planeti ne vjeurjem da ih troje ima računar ili bilo što što se spaja na Internet, a pogotovo ne nešto tako skupo kao što je Appleovo. Apple su može desiti 90-ta da ih tako jako udare da ne zanju ni šta ni gdje ni kako se šta desilo.

Bullshit je tvoj komentar kolega! 

* * *

Reagirali ste kao da je autor članka kazao da svaki zemljanin ima BMW 760i ili Mercedes S600 Maybach! 

Ne znam barem u BIH evo gledam svu moju bliži i daljnu familiju i klege i prijatelje, od njih lupam 100 ima 2 Apple uređaja. + Vijest da su aktivni jednom u 3 mjeseca. + Znam ljude koje voze baš te Maybachove (lažem S Klassa je u pitanju kao i A8 i Serija 7) i nisam vidio iPhone niti kod jednog imaju Galaxy Edge. + vjerujem da je ovdje uključeno i iPod mp3 svirači.

 

Ovo mi jednostavno miriše kao ona vijest da će Windows 10 biti na jednoj mlijardi uređaja do koje ono godine. Isto Bullsihit.

 

Očigledno mi nešto tu smrdi, neki PR ili nešto a gledanje u kristalnu kuglu teško da nešto može da bude popularno na duge staze. Neki dan čitam u Bussiness Insiferu da 70% ljudi nema pristup internetu ili ga ne koristi ?! Čudno zar ne. 

 

maxym kaže...
Envy kaže...

* * *

 

Očito nikad nisi čuo onu priču (koja plastično opisuje statistiku kao metodu) u koje, jedan čovjek jede samo meso, drugi samo kupus, a u prosjeku jedu sarmu (koje nigdje nema).

Nisam ali uvijek sam zahvalan da naučim nešto novo :D 

15 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi

Poanta je u tome da je teško sagledati kompletnu sliku, ako gledaš samo po svojoj okolici, i još u nereprezentativnoj zemlji kao što je BiH ili RH.

 

Ove brojke, koliko god bile nategnute ili ne, jasno govore o tome da Appleovi proizvodi nisu skupi (bez obzira što se radi o poprlično visokim cijenama za naš prosječni standard), i da bez obzira što 3 ili 4 od 7 ljudi nema PC, laptop, tablet, smartwatch ili nešto treće što se spaja na net, jedan od te sedmorice (u prosjeku naravno, jer u stvarnosti jedna osoba vjerojatno ima više od jednog Apple proizvoda) ima nešto od Apple-a. Svidjelo se to nekome ili ne.

 

A propos Appleovog posrtanja, ono se dogodilo u vrijeme kad Apple-u nije išlo ni približno kao sad, iz razloga koje sad nema smisla elaborirati, a kada (i ako) se to ponovi, budi siguran da će Apple biti spreman (ne skupljaju oni 'cash' na gomilu tek tako).

 

16 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi

Ovaj broj je prilicno moguc. Evo ja licno imam 6 uredjaja koji su apple. MAcbook air, iMac, Macbook pro, Apple TV, Ipad air 2 i dva Iphone-a 6. Eto u stvari imam 7.

 

Ja zivim u USA. Ovdje skoro svi imaju telefone Iphone. Da ne pricam o Apple TV, Macbook-ovima itd... USA ima preko 300 miliona stanovnika. Pa ti broj. A da ne pricamo sad o Apple explanziji na Azijsko trziste.

15 godina
offline
Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svijetu

Onda nemam druge nego da se složim sa vama, ai opet sa dozom rezerve jer u vijesti se kaže da je to u 90 dana zabilježeno. + nabrojano je svakkavih iOS uređaja.

 

Da i naravno da RH posebno BiH se nemože uzeti kao neko mjerilo tržišta ali za one na zapadu i USA-u mogu reći da je Galakxy lavovski dio uzima Appleu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi

Samsung ima dobar udio. To definitivno, samo je pitanje dokle. Meni se licno ne svidja Samsung jer ima tonu junk aplikacija. Vise sam zainteresovan za clean Android. Medjutim, sve se nekako promijenilo u zadnji tren. Window sam koristio od 95 verzije, Android od starta... medjutim kad sam probao iOS i OS X... i inace Apple uredjaje, rekao sam nema povratka. Pogotovo sad sa zadnjim problemima sa Windows 10. :( Nazalost, politika i sam OS me otjerao.

12 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi
Jos jedna od onih ODLICNIH vijest bez koje nebih prezivijo ovaj prekrasan i topao suncan dan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi
Jos jedna od onih ODLICNIH vijest bez koje nebih prezivijo ovaj prekrasan i topao suncan dan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svijetu

kako će znati koliko je točno aktiviranih uređaja ako ih ne špijuniraju a la MS? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svi

Tako što se za spajanje na njihove servere moraš ulogirati sa svojim apple-id-om, a sam OS tj. itunes, na server šalju i jedinstveni ID uređaja.  Nije da im treba neko špijuniranje kao MS-u, ali nije ziher da to i ne rade. :D

13 godina
offline
Apple bilježi milijardu aktivnih uređaja u svijetu

realna brojka. ja se spajam sa bar 5-6 uređaja i bar jednom u 90 dana. 

 

rekao bih da samo u usa ima bar 500 miljuna aktivnih jedinstvenih uređaja. Obzirom da u jednoj godini profaju preko 300 miljuna uređaja, to je znak da ih većina radi 3-4 godine.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice