Apple, dan poslije

poruka: 192
|
čitano: 28.212
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple, dan poslije".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
ATJLučko kaže...

Zakrivljeni ekran, po čemu je to BIG DEAL?????? Pa i kod Apple-a, LG-a, petog desetog, moj osobni ukus preferira kada bi prednja strana bila apasolutno totalno ravna ploha, pa ti onda učini display full size, preko cijele površine! Ono što su stavili kao side bar notification i nije loše, ali na zakrivljenoj površini, meni kažem to i nije nešto! 

Što se tiče Note serije i S-Pen-a, tu nema pogovora to je gadget samo takav, ALI, u kontekstu razvoja broja 8, to će mi otići malo u prekrivom pravcu sa svojom izduženošću, ali da je gadget uredu, to sasvim je. 

Ugodnije je za držati mobitel jer može biti uži ili ne imati oštre rubove, a i izgleda cool kad se slika "prelijeva" preko ruba.

13 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Zakrivljeni ekran, po čemu je to BIG DEAL?????? Pa i kod Apple-a, LG-a, petog desetog, moj osobni ukus preferira kada bi prednja strana bila apasolutno totalno ravna ploha, pa ti onda učini display full size, preko cijele površine! Ono što su stavili kao side bar notification i nije loše, ali na zakrivljenoj površini, meni kažem to i nije nešto! 

Što se tiče Note serije i S-Pen-a, tu nema pogovora to je gadget samo takav, ALI, u kontekstu razvoja broja 8, to će mi otići malo u prekrivom pravcu sa svojom izduženošću, ali da je gadget uredu, to sasvim je. 

Ugodnije je za držati mobitel jer može biti uži ili ne imati oštre rubove, a i izgleda cool kad se slika "prelijeva" preko ruba.

A zamisli potpuno ravan brid, odnosno stranicu, koliko bi jednostavnije bilo prezentirati informacije na njima?! 

U svakom slučaju, slažem se, imamo različite ukuse što je uredu, jer se recimo meni baš i ne dopada Mercedes S spram BMW-a 760il najnovije linije, a tebi je moguće obrnuto stajalište! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
ATJLučko kaže...
Torent kaže...

Zaboravite Samsung. Naveo sam da oni svake godine ubace nešto novo za razliku od applea. Iphone u 4 godine ubacio 3dtouch i ništa više dok konkurencija radi. Changelog od iosa izgleda kao neka pod pod verzija a ne nova verzija iosa. Isto kao i android o sada.

Baš sam malo ponovio gradivo sa čitanjem ove teme ispočetka, i sada na kraju balade, tvoj post naiđe kao As na desetku. 

 

Ranije si između ostalog spomenuo kao Samsungove THE GREAT features zakrivljeni ekran, Note seriju i S-Pen, gdje ti mogu postaviti ponekoliko pitanja. 

 

Zakrivljeni ekran, po čemu je to BIG DEAL?????? Pa i kod Apple-a, LG-a, petog desetog, moj osobni ukus preferira kada bi prednja strana bila apasolutno totalno ravna ploha, pa ti onda učini display full size, preko cijele površine! Ono što su stavili kao side bar notification i nije loše, ali na zakrivljenoj površini, meni kažem to i nije nešto! 

Što se tiče Note serije i S-Pen-a, tu nema pogovora to je gadget samo takav, ALI, u kontekstu razvoja broja 8, to će mi otići malo u prekrivom pravcu sa svojom izduženošću, ali da je gadget uredu, to sasvim je. 

 Sto samo pricate o onome sta sam ja rekao sto ne pricate o onom sto sam ja pitao? Svi nude nesto novo osim applea...Sta je to apple ponudio novo unazad tri godine i 3 generacije iphonea? Osim novih boja....

Svi seciraju rijec po rijec sta sam ja naveo.. Daj mi to reci. Konkretno. Svi pricaju neke suplje price o optimizovanju oko sistemu i slicne budalastine. Mada ti nisi mjerodavan jer si kupio silikonsku masku za 400 kuna samo jer je od applea.....

 

I ne prave se telefoni prema tvom osobnom ukusu. Ne vrti se svijet samo oko tebe.... Ni meni nije sve po ukusu sto je na trzistu ali zelim da imam izbor. Hocu ravni ekran zakrivljeni ekran brzo punjene bezicno punjenje bla bla.... Imam izbor.... Ali sve je to u okviru jednog OSa a to nije dobro za sve kupce mobilnih telefona....

6 godina
neaktivan
offline
Apple, dan poslije

Apple svake godine obara rekorde prodaje svojih uređaja, a broj ljudi koji pljuju po ovoj kompaniji proporcionalno raste :)

Meni su uvijek bili moćni njihovi proizvodi ali je kočnica cijena.

Oni su izgradili ekosistem koji funkcia mene lično najviše privlači nota minimalizma kako u hardveru tako i softveru

i mislim da u tom pogledu konkurencija kasni i iz očaja implementira neke "turbo-folk" tehnologije.

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Zakrivljeni ekran, po čemu je to BIG DEAL?????? Pa i kod Apple-a, LG-a, petog desetog, moj osobni ukus preferira kada bi prednja strana bila apasolutno totalno ravna ploha, pa ti onda učini display full size, preko cijele površine! Ono što su stavili kao side bar notification i nije loše, ali na zakrivljenoj površini, meni kažem to i nije nešto! 

Što se tiče Note serije i S-Pen-a, tu nema pogovora to je gadget samo takav, ALI, u kontekstu razvoja broja 8, to će mi otići malo u prekrivom pravcu sa svojom izduženošću, ali da je gadget uredu, to sasvim je. 

Ugodnije je za držati mobitel jer može biti uži ili ne imati oštre rubove, a i izgleda cool kad se slika "prelijeva" preko ruba.

 ne znam, nisam ga koristio na duzi rok, no imao sam u rukama zaobljenog samsunga i nije me bas impresionirao. osobno, izgleda mi nekako sklon ispadima, a kako zastititi takav telefon osim koznom futrolom na rasklapanje velicine manje zenske torbice?

u glavnom, znakovito mi je i to da 95% ljudi koje poznajem ili sam sreo da ga imaju, ima barem neko ostecenje na ekranu. mozda se ja krecem u takvom nekakvom krugu ljudi koji bas ne mare previse za takve stvarcice ili nesto, no nekako me to u zbroju s mojim osobnim dojmom, navodi da takav dizajn telefona jest atraktivan za pokazivanje, no praktican za upotrebu u svakodnevnom zivotu i nije bas...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.6.2017 12:19 (flash6).
15 godina
neaktivan
offline
Apple, dan poslije

Koliko će martentiški će ovaj IOS 11 popratit apple siguran sam da će se o ovom updajte pričat kao jednom od većih nadogradnji. Znamo da marteting kojeg radi apple radi vrhunski ... bez obzira što je uređaj bezobrazno skup mislim da sada IOS je konačno fino ispoliran te da razlike među mobilnim uređajima je sve manja i manja.

Samo se nadam da će IOS ponudit nekakav oblik personalizacije samog sučelja te malo više kontrole nad samim uređajem

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
flash6 kaže...
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Zakrivljeni ekran, po čemu je to BIG DEAL?????? Pa i kod Apple-a, LG-a, petog desetog, moj osobni ukus preferira kada bi prednja strana bila apasolutno totalno ravna ploha, pa ti onda učini display full size, preko cijele površine! Ono što su stavili kao side bar notification i nije loše, ali na zakrivljenoj površini, meni kažem to i nije nešto! 

Što se tiče Note serije i S-Pen-a, tu nema pogovora to je gadget samo takav, ALI, u kontekstu razvoja broja 8, to će mi otići malo u prekrivom pravcu sa svojom izduženošću, ali da je gadget uredu, to sasvim je. 

Ugodnije je za držati mobitel jer može biti uži ili ne imati oštre rubove, a i izgleda cool kad se slika "prelijeva" preko ruba.

 ne znam, nisam ga koristio na duzi rok, no imao sam u rukama zaobljenog samsunga i nije me bas impresionirao. osobno, izgleda mi nekako sklon ispadima, a kako zastititi takav telefon osim koznom futrolom na rasklapanje velicine manje zenske torbice?

u glavnom, znakovito mi je i to da 95% ljudi koje poznajem ili sam sreo da ga imaju, ima barem neko ostecenje na ekranu. mozda se ja krecem u takvom nekakvom krugu ljudi koji bas ne mare previse za takve stvarcice ili nesto, no nekako me to u zbroju s mojim osobnim dojmom, navodi da takav dizajn telefona jest atraktivan za pokazivanje, no praktican za upotrebu u svakodnevnom zivotu i nije bas...

iphone je drugaciji?

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
Torent kaže...

 Sto samo pricate o onome sta sam ja rekao sto ne pricate o onom sto sam ja pitao? Svi nude nesto novo osim applea...Sta je to apple ponudio novo unazad tri godine i 3 generacije iphonea? Osim novih boja....

Svi seciraju rijec po rijec sta sam ja naveo.. Daj mi to reci. Konkretno. Svi pricaju neke suplje price o optimizovanju oko sistemu i slicne budalastine. Mada ti nisi mjerodavan jer si kupio silikonsku masku za 400 kuna samo jer je od applea.....

 

I ne prave se telefoni prema tvom osobnom ukusu. Ne vrti se svijet samo oko tebe.... Ni meni nije sve po ukusu sto je na trzistu ali zelim da imam izbor. Hocu ravni ekran zakrivljeni ekran brzo punjene bezicno punjenje bla bla.... Imam izbor.... Ali sve je to u okviru jednog OSa a to nije dobro za sve kupce mobilnih telefona....

Apple ima agresivan marketing koji preuveličava stvari, ali to radi i Samsung.
Apple ima jednu dobru politiku što se proizvoda tiče, a to je da kaskaju s inovacijama. Koliko god to glupo zvučalo na prvu, oni čekaju da se neka tehnologija dokaže kao pouzdana pa je zatim implementiraju u svoje proizvode.
Naravno, i kod njih ima iznimki koje potvrđuju to pravilo.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
lovacmaki kaže...

Apple ima agresivan marketing koji preuveličava stvari, ali to radi i Samsung.
Apple ima jednu dobru politiku što se proizvoda tiče, a to je da kaskaju s inovacijama. Koliko god to glupo zvučalo na prvu, oni čekaju da se neka tehnologija dokaže kao pouzdana pa je zatim implementiraju u svoje proizvode.
Naravno, i kod njih ima iznim aki koje potvrđuju to pravilo.

 Ovo je tacno receno. Kaskaju sa inovacijama. Poslije par godina izmisle stvari i onda fanovi padaju u nesvijest a mi ostali zijevam i gledamo koja je godina jer to isto koristimo godinama. Izvini ako sam ja glup ali sta je za korisnika dobro ako proizvodjac stanca jedan te isti proizvod par godina zaredom? Razumijem da je dobro za apple ali za korisnika je to katastrofa. 

Ali takvi korisnici kupuju silikonske maske po 400 kuna i one glupe adaptere po suludim ciframa i pricaju kako je to buducnost. Suludo....

Zato sam ja govorio kako je fijasko sa note 7 suer stvar za korisnike jer ce natjerati proizvodjace da uloze dodatne napore na kvaliteti i unapredjenju proizvoda dok apple kupci slave kad se nesto izbaci pa ti onda prodaju adapter. Daju ti skupo rjesenje za problem koji nisi ni imao....

14 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
hakintosrh kaže...
flash6 kaže...
Mirko935 kaže...
ATJLučko kaže...

Zakrivljeni ekran, po čemu je to BIG DEAL?????? Pa i kod Apple-a, LG-a, petog desetog, moj osobni ukus preferira kada bi prednja strana bila apasolutno totalno ravna ploha, pa ti onda učini display full size, preko cijele površine! Ono što su stavili kao side bar notification i nije loše, ali na zakrivljenoj površini, meni kažem to i nije nešto! 

Što se tiče Note serije i S-Pen-a, tu nema pogovora to je gadget samo takav, ALI, u kontekstu razvoja broja 8, to će mi otići malo u prekrivom pravcu sa svojom izduženošću, ali da je gadget uredu, to sasvim je. 

Ugodnije je za držati mobitel jer može biti uži ili ne imati oštre rubove, a i izgleda cool kad se slika "prelijeva" preko ruba.

 ne znam, nisam ga koristio na duzi rok, no imao sam u rukama zaobljenog samsunga i nije me bas impresionirao. osobno, izgleda mi nekako sklon ispadima, a kako zastititi takav telefon osim koznom futrolom na rasklapanje velicine manje zenske torbice?

u glavnom, znakovito mi je i to da 95% ljudi koje poznajem ili sam sreo da ga imaju, ima barem neko ostecenje na ekranu. mozda se ja krecem u takvom nekakvom krugu ljudi koji bas ne mare previse za takve stvarcice ili nesto, no nekako me to u zbroju s mojim osobnim dojmom, navodi da takav dizajn telefona jest atraktivan za pokazivanje, no praktican za upotrebu u svakodnevnom zivotu i nije bas...

iphone je drugaciji?

 citas li ti ikada teks koji je napisan u cjelini ili samo izvlacis i markiras dijelove teksta, da bi mogao nesto napisati tek toliko da nesto napises? oh gle, vec sam sam sebi odgovorio na pitanje da tebi ustedim trud...

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Torent kaže...

 Sto samo pricate o onome sta sam ja rekao sto ne pricate o onom sto sam ja pitao? Svi nude nesto novo osim applea...Sta je to apple ponudio novo unazad tri godine i 3 generacije iphonea? Osim novih boja....

Svi seciraju rijec po rijec sta sam ja naveo.. Daj mi to reci. Konkretno. Svi pricaju neke suplje price o optimizovanju oko sistemu i slicne budalastine. Mada ti nisi mjerodavan jer si kupio silikonsku masku za 400 kuna samo jer je od applea.....

 

I ne prave se telefoni prema tvom osobnom ukusu. Ne vrti se svijet samo oko tebe.... Ni meni nije sve po ukusu sto je na trzistu ali zelim da imam izbor. Hocu ravni ekran zakrivljeni ekran brzo punjene bezicno punjenje bla bla.... Imam izbor.... Ali sve je to u okviru jednog OSa a to nije dobro za sve kupce mobilnih telefona....

 Ah da, a šta je novoga ponudio Hyuawei u desetki u odnosu na 9. Šta je novoga ponudio Samsung od petice naovamo? Šta je novoga ponudio LG osim onoga od čega su već odustali? Bildanje specifikacija, baš ništa drugo. Malo više megaherza, malo više megapiksela ovdje ili ondje. Toliko trkeljaš o novostima kao da je telefon koji imaš u rukama neupotrebljiv pa ga treba obnoviti.

 

Ono što ti ne možeš shvatiti je da apple ima proizvod koji je kao zaokružena cjelina vrhunski. Dorađuje se iz godine u godinu pomalo, baš koliko treba i to je to. Evo ti npr. ekran. Vjerna reprodukcija boja. Ostvareno. Uveden prošireni gamut po standardu a ne neko kvazi-polu rješenje. Ostvareno. Na prošireni gamut ove godine dolazi HDR sa 10-bitnim panelima. Kockica po kockica onako kako treba. Prvi su kad treba prihvatiti nove standarde poput HEVC-a HEIF-a. Moje će fotke za mjesec dana zauzimati duplo manje mjesta od tvojih. Moj 4K video se snima u high profilu i za mjesec dana će zauzimati duplo manje mjesta pa ću u svojih 128 gb moći snimiti cijelu svadbu uz savršenu optičku i digitalnu stabilizaciju slike od koje prijatelje neće boliti glava dok je budu gledali na mom 4K TV-u. Šta si ti dobio ili ćeš dobiti od svog velikog izbora gimmicka?

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Apple, dan poslije

Ma njega ti samo zanima jel i  ti imaš masku za 400kn 

Zavist nije ništa drugo nego mržnja prema tuđoj superiornosti!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...
...

 Ah da, a šta je novoga ponudio Hyuawei u desetki u odnosu na 9. Šta je novoga ponudio Samsung od petice naovamo? Šta je novoga ponudio LG osim onoga od čega su već odustali? Bildanje specifikacija, baš ništa drugo. Malo više megaherza, malo više megapiksela ovdje ili ondje. Toliko trkeljaš o novostima kao da je telefon koji imaš u rukama neupotrebljiv pa ga treba obnoviti.

 

Ono što ti ne možeš shvatiti je da apple ima proizvod koji je kao zaokružena cjelina vrhunski. Dorađuje se iz godine u godinu pomalo, baš koliko treba i to je to. Evo ti npr. ekran. Vjerna reprodukcija boja. Ostvareno. Uveden prošireni gamut po standardu a ne neko kvazi-polu rješenje. Ostvareno. Na prošireni gamut ove godine dolazi HDR sa 10-bitnim panelima. Kockica po kockica onako kako treba. Prvi su kad treba prihvatiti nove standarde poput HEVC-a HEIF-a. Moje će fotke za mjesec dana zauzimati duplo manje mjesta od tvojih. Moj 4K video se snima u high profilu i za mjesec dana će zauzimati duplo manje mjesta pa ću u svojih 128 gb moći snimiti cijelu svadbu uz savršenu optičku i digitalnu stabilizaciju slike od koje prijatelje neće boliti glava dok je budu gledali na mom 4K TV-u. Šta si ti dobio ili ćeš dobiti od svog velikog izbora gimmicka?

 namjerno izvrces moije rijeci ali ocekivano od tebe...

Zaboravi samsung. Naveo kao primjer. Ja sam naveo nekoliko puta sta je novo u svijetu mobilnih telefona unazad 4 godine a niti jednu od njih nije donio niti uveo apple. Nula. Nista. A jedino se apple naziva najinovativnijom tech firmom na svijetu. Niko drugo to ne tvrdi za sebe. Žišku? Opet vjerna rešpordukcija boja? A sto je to potrebno na telefonu? Koliko ljudi ima vjernu reprodukciju boja na monitoru koji koristi za posao? A kad apple kaze to je odjednom must have na mobitelu. Marketinska patka koju ti i takvi ko ti pusis. Nikakva prakticna korist pod toga. HDR na mobitelu takodje. Od brzog punjenja imam prakticnu korist od boja apsolutno nikakvu osium za kurcenje. Isto kao updateovi. Bitno da imam svaki mejsec a sto ne donosi aposlutno nista to nema veze. Fotke duplo manje? Hehehe naravno kad je base model do juce imao par giga za korisnika. Jeftinije uvesti vecu kompresiju nego dodati memorije. Veca marza po komadu a ionakoje ogromna.

Ja koristim DSLR za fotke a ove na mobu su dobre bile i prije 5 godina za ono cemu su namijenjene. S Nikad ni za jedan mobitel prilikom kupovine nisam znao koliko MPX ima kamera. Toliko je MENI to bitno. Vecini je bitno. MEni ni najmanje. Sve su njesra po mojim kriterujima.

Tvoj 4k u high profilu. Koliko je bitrate? Znas li? Mozes li saznati taj podatak? Evo za moj mob "The video is recorded in AVC Baseline@5.1 with 17Mbps bitrate for 1080p video and 42Mbps for 2160p video." Koliki je za iphone 7?  Tebi apple kaze high profile i ti odmah padas u trans... Snimas svadbe sa mobitelom? I kakav je video sa svadbe na senzoru velicine zrna rize? U lowlight? To je tebi savrseno? Blago tebi. NE postoji savrsena stabilizacija ni na puuuuno skupljoj opremi od mobitela....

 

A ovaj tvoj post cu sacuvati da cujem sta ces reci kad taj tvoj savrseni mobitel bez mana bude imao AMOLED ekran kao i moj ;)

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Torent kaže...

 Fotke duplo manje? Hehehe naravno kad je base model do juce imao par giga za korisnika. Jeftinije uvesti vecu kompresiju nego dodati memorije. Veca marza po komadu a ionakoje ogromna.

...

 

Tvoj 4k u high profilu. Koliko je bitrate? Znas li? Mozes li saznati taj podatak? Evo za moj mob "The video is recorded in AVC Baseline@5.1 with 17Mbps bitrate for 1080p video and 42Mbps for 2160p video." Koliki je za iphone 7?  Tebi apple kaze high profile i ti odmah padas u trans... 

 Ako nisi primjetio, iOS zauzima manje mjesta tako da je 16 GB model imao oko 1,5GB više prostora za korisničke podatke od istog takvog android uređaja. Nedavno su promijenili file sistem pa sam dobio još pola gigabajta prostora - besplatno i to na 4 godine starom mobitelu, također. Bazni model sada ima 32 GB i vidi vraga, baš sada uvode još kvalitetniji format slika i videa. Besplatno i za mene koji imam rabljene uređaje, a kao što vidiš - nisi u pravu. Količina memorije je povećana, a tek onda dodana bolja kompresija.

 

4k P30 48 Mbps H.264 High Profile

1080p60 25 Mbps H.264 High Profile

 

bonus, uvijek ima neki na iPhoneu - nema ograničenja u dužini.

bonus2 - optička i softverska stabilizacija rade u svim modovima (to ti je zato što novi cpu ne služi ničemu osim mjerenju u Antutu, znaš)

 

Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
Smjesno je kako su neki ljudi kivni bez veze.Apple radi vrhunsku promidzbu vrhunskog proizvoda.Sve sta rade je na visokom nivou.Kome se ne svidja ne treba gledat i kupovat.Zar nije na marketingu da promovira?Ja sam imao masu uredjaja na koristenju i heavy user sam.Apple je firma koja misli na detalje i stalno dodaje nove funkcionalnosti u softver i hardver.Nikad ishitreno i sa poluproizvodom ne izlaze na trziste.Redovno imaju najlikvidniji OS i najkvalitetniji hardver.Cijena im je pretjerana i imaju neke nedostatke uglavnom vezane za zatvorenost sustava.Nije da ne bih probao opet nekog androida,al previse sam se puta opekao.Uglavnom traljavi mobiteli koji prije ili kasnije pokazu neku brutalnu manu.Osjecaj od prvog momenta koristenja je - jeftin,makar se radilo o premium uredjaju tipa Samsung S.Prestanite nas zamarat ovako glupim i subjektivnim clancima klasnicnih Apple hejtera.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
stip3 kaže...
Smjesno je kako su neki ljudi kivni bez veze.Apple radi vrhunsku promidzbu vrhunskog proizvoda.Sve sta rade je na visokom nivou.Kome se ne svidja ne treba gledat i kupovat.Zar nije na marketingu da promovira?Ja sam imao masu uredjaja na koristenju i heavy user sam.Apple je firma koja misli na detalje i stalno dodaje nove funkcionalnosti u softver i hardver.Nikad ishitreno i sa poluproizvodom ne izlaze na trziste.Redovno imaju najlikvidniji OS i najkvalitetniji hardver.Cijena im je pretjerana i imaju neke nedostatke uglavnom vezane za zatvorenost sustava.Nije da ne bih probao opet nekog androida,al previse sam se puta opekao.Uglavnom traljavi mobiteli koji prije ili kasnije pokazu neku brutalnu manu.Osjecaj od prvog momenta koristenja je - jeftin,makar se radilo o premium uredjaju tipa Samsung S.Prestanite nas zamarat ovako glupim i subjektivnim clancima klasnicnih Apple hejtera.

 

:)) 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
stip3 kaže...
Smjesno je kako su neki ljudi kivni bez veze.Apple radi vrhunsku promidzbu vrhunskog proizvoda.Sve sta rade je na visokom nivou.Kome se ne svidja ne treba gledat i kupovat.Zar nije na marketingu da promovira?Ja sam imao masu uredjaja na koristenju i heavy user sam.Apple je firma koja misli na detalje i stalno dodaje nove funkcionalnosti u softver i hardver.Nikad ishitreno i sa poluproizvodom ne izlaze na trziste.Redovno imaju najlikvidniji OS i najkvalitetniji hardver.Cijena im je pretjerana i imaju neke nedostatke uglavnom vezane za zatvorenost sustava.Nije da ne bih probao opet nekog androida,al previse sam se puta opekao.Uglavnom traljavi mobiteli koji prije ili kasnije pokazu neku brutalnu manu.Osjecaj od prvog momenta koristenja je - jeftin,makar se radilo o premium uredjaju tipa Samsung S.Prestanite nas zamarat ovako glupim i subjektivnim clancima klasnicnih Apple hejtera.

 Smijesno je kako ti i jos neki branite kompaniju koja radi za pare.... Kao da je tvoja ili imas akcije u njoj ;) To je smijesno... A tim "hejterima" je manje vise svejedno ;)Barem meni je ;) Danas imam samsung sutra huawei prekosutra Lg. Kupujem ono sto mi daje najvise za najmanje a ti kupujes apple bez obzira kakav je ;) I ko je tu smijesan? ;)

Zasto uopste imas potrebu braniti apple? 

13 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
stip3 kaže...
Smjesno je kako su neki ljudi kivni bez veze.Apple radi vrhunsku promidzbu vrhunskog proizvoda.Sve sta rade je na visokom nivou.Kome se ne svidja ne treba gledat i kupovat.Zar nije na marketingu da promovira?Ja sam imao masu uredjaja na koristenju i heavy user sam.Apple je firma koja misli na detalje i stalno dodaje nove funkcionalnosti u softver i hardver.Nikad ishitreno i sa poluproizvodom ne izlaze na trziste.Redovno imaju najlikvidniji OS i najkvalitetniji hardver.Cijena im je pretjerana i imaju neke nedostatke uglavnom vezane za zatvorenost sustava.Nije da ne bih probao opet nekog androida,al previse sam se puta opekao.Uglavnom traljavi mobiteli koji prije ili kasnije pokazu neku brutalnu manu.Osjecaj od prvog momenta koristenja je - jeftin,makar se radilo o premium uredjaju tipa Samsung S.Prestanite nas zamarat ovako glupim i subjektivnim clancima klasnicnih Apple hejtera.

 

Rade vrhunsku promidžbu, u to nema sumnje. Rade i vrhunske proizvode, ni u to nema sumnje, ali isto tako ne bolje od konkurencije, pogotovo ne kvalitativno. Znam jer radim u corporate okruženju gdje puno kolega ima iPhone, i većina njih je bila na servisu.

Kažeš, stalno dodaje nove funkcionalnosti u softver i hardver. Apple već godinama lagano zaostaje u jednom i drugom pogledu, tek sad lagano dostižu Android. Al ni to nije bitno. 

Nikad ishitreno i s poluproizvodom ne izlaze na tržište - tu bi te uputio na Apple Maps. 

 

Ali ono zbog čega osobno ne podnosim Apple su upitne poslovne prakse, zavaravanje kupaca, patent trolling, i često forsanje vlastitih proizvoda nauštrb kupaca (opet Maps). Npr. :

 

http://appleinsider.com/articles/14/07/16/apple-settles-ebook-price-fixing-complaint-with-states-consumers-could-pay-450m

 

http://www.theverge.com/2015/5/6/8558647/apple-ftc-spotify-app-store-antitrust

 

http://www.bug.hr/vijesti/apple-patentirao-3d-printer-boji/148699.aspx

 

Smatram da glasamo svojim novcima, i ako vidim da se kompanija ne trudi zadovoljiti moje potrebe već me pokušava uvjeriti da oni znaju najbolje što meni treba i još u pozadini forsaju dealove koji su opet nauštrb korisnika i drugih, daleko manjih kompanija onda zasigurno ne želim ništa s njima.  Nijedna korporacija nije med i mlijeko, ali izgleda da baš i ne rade konstantno ovakve stvari.

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Torent kaže...

 Smijesno je kako ti i jos neki branite kompaniju koja radi za pare.... Kao da je tvoja ili imas akcije u njoj ;) To je smijesno... A tim "hejterima" je manje vise svejedno ;)Barem meni je ;) Danas imam samsung sutra huawei prekosutra Lg. Kupujem ono sto mi daje najvise za najmanje a ti kupujes apple bez obzira kakav je ;) I ko je tu smijesan? ;)

Zasto uopste imas potrebu braniti apple? 

 Nije li malo ironično da se ti pitaš zbog čega ga netko brani, a istovremeno se ne pitaš koji je tvoj razlog da ih napadaš kada ti nisu učinili ama baš ništa kako dobrog tako ni lošeg?  

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Chronosus kaže...

 

Rade vrhunsku promidžbu, u to nema sumnje. Rade i vrhunske proizvode, ni u to nema sumnje, ali isto tako ne bolje od konkurencije, pogotovo ne kvalitativno. Znam jer radim u corporate okruženju gdje puno kolega ima iPhone, i većina njih je bila na servisu.

Kažeš, stalno dodaje nove funkcionalnosti u softver i hardver. Apple već godinama lagano zaostaje u jednom i drugom pogledu, tek sad lagano dostižu Android. Al ni to nije bitno. 

Nikad ishitreno i s poluproizvodom ne izlaze na tržište - tu bi te uputio na Apple Maps. 

...

Smatram da glasamo svojim novcima, i ako vidim da se kompanija ne trudi zadovoljiti moje potrebe već me pokušava uvjeriti da oni znaju najbolje što meni treba i još u pozadini forsaju dealove koji su opet nauštrb korisnika i drugih, daleko manjih kompanija onda zasigurno ne želim ništa s njima.  Nijedna korporacija nije med i mlijeko, ali izgleda da baš i ne rade konstantno ovakve stvari.

 Gle, čim počne ova priča sa većinom na servisu, znate iz mog osobnog iskustva... znam kamo to vodi. Jednostavnije ti je otvoriti njuskalo i potražiti iphone 4 ili 4s ili kaj drugo starije pa usporediti dobiveni broj sa brojeme jednako starih galaxya ili bilo čega drugog. Toliko o kvaliteti

 

Btw, tešku si zločestoću izvukao appleu - namještanje cijena knjiga. Apple je zapravo imao ugovor o posredovanju - cijena je bila postavljena od strane izdavača, apple uzme proviziju kad je kupac kupi. apple je sebe i svoje kupce zaštitio na način da je tražio od izdavača - ako misle nekom drugom prodati po manjoj cijeni da to moraju dati i appleu i njegovim kupcima. Meni se to čini sasvim fer, tebi ne?

 

Kad si spomenuo karte, zaboravljaš da su izbačene u momentu kad je appleu postalo kristalno jasno da google njihove međusobne ugovore za isporuku servisa koristi kao način za dobivanje privilegiranih informacija koje je onda iskoristio za izdavanje konkurentskog proizvoda. Da, android je bio čisti promašaj kad su u googleu vidjeli prve iphone i po njima krenuli iz nule ponovo razviti android Da, slabe su bile te karte, ali nije ni google tada bio ništa bolji za područje hr (pol zagreba nije bilo pokriveno kućnim brojevima) pa sam već otprije imao plaćenu 100USD  licencu za navigon (i još uvijek je imam, iako ga sada ne koristim). Mislim, svi smo tada još masovno kupovali garmine i ostala navi čuda... tako da nemoj mi o google kartama, pliz.

 

 

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

 bla bla.

 

 

samo jedno pitanje koje se sada svi pitaju; koliko milijuna te placaju?

 

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...

 

samo jedno pitanje koje se sada svi pitaju; koliko milijuna te placaju?

 

 Stvar je vrlo jednostavna - on ima svoje osobno iskustvo o lošoj kvaliteti, ja neko drugo. Pa kad je tako, idemo se naći na sredini. Da vidimo koliko je uređaja preživjelo test vremena. Nemaš odgovora na to, samsungov plaćeniče?

 

Ili hoćeš reći da je 2011, godinu prije izbacivanja appleovih karata googleova aplikacija išta valjala? Daj molim te, budi barem mrvicu svjestan činjenica. Da apple nije izbacio svoje karte, google valjda nikad ne bi na ios uveo turn-by-turn navigaciju i još neke korisne opcije koje sad svi imamo. Dobro, možda baš i ne svi - google karte na androidu ne prikazuju sliku ako zaključaš ekran ts ts ts

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...
Torent kaže...

 Smijesno je kako ti i jos neki branite kompaniju koja radi za pare.... Kao da je tvoja ili imas akcije u njoj ;) To je smijesno... A tim "hejterima" je manje vise svejedno ;)Barem meni je ;) Danas imam samsung sutra huawei prekosutra Lg. Kupujem ono sto mi daje najvise za najmanje a ti kupujes apple bez obzira kakav je ;) I ko je tu smijesan? ;)

Zasto uopste imas potrebu braniti apple? 

 Nije li malo ironično da se ti pitaš zbog čega ga netko brani, a istovremeno se ne pitaš koji je tvoj razlog da ih napadaš kada ti nisu učinili ama baš ništa kako dobrog tako ni lošeg?  

 Boze ti to ozbiljno pitas??????????????????? Oni traze moje pare i ja ima kazem dobicete kad uradite to i to a dotle ce moje pare dobiti neko drugi..... Oni prodaju ja sam potencijalni kupac. Koji je tvoj interes?

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Isto tako netko kaze i za npr. Samsung, i kupi Apple.

Razlika je jedino u tome sto Appleovci imaju ATJ-a za borbu sa vjetrenjacama, a Androidasi tebe :)

Iako, uvazeni kolega ATJ kao osobnu, licnu i personalnu opciju drži kupnju nekog LG V10 gadgeta :)))

Haha koliko je glupo pisati kao on.
9 godina
offline
Apple, dan poslije

djeco draga.. mene samo zanima sto tocno potice covjeka da bi svoj zivot dao za neku idiotsku firmu sa drugog kraja zemaljske kugle, koja mu govori na koji nacin ce on nesto od sada koristiti? sto izaziva takvu obranu preskupog ogranicenog poluproizvoda? tko to financira?

valjda se pokusavaju svim mogucim i nemogucim metodama opravdati zasto su hrpetinu love istresli upravo za tu stvar.. nema sta drugo bit .. psihijatrija..

nabijem i ejpl i samsung i sve ostale na kurac! da sutra svi skupa propadnu samo bi se nasmijao

zasto se date tako lako uvuci u nesto, zasto ne vidite dalje od svog nosa? zasto stvarno detaljno ne probate konkurenciju na par mjeseci pa kazete nesto pametno? ne mislim na govanca od 1000kn

da nema konkurencije ejpl bi vas zakljucao jos vise nego sad, placali bi gledanje u ekran po minuti.. ta firma sluzi bogu koji se zove novac, a ono sto zeli korisnik je za njih nebitno, nepostojece, korisnik im je samo bankomat iz kojeg gledaju kako da uzmu sto vise i vise i vise, a daju sve manje

 

a ove price da apple nije ovo google nebi nikad ono... to ostavite za djecje bajke i babe vange

da ford nije pokrenuo serijsku proizvodnju automobila sad bi svi konje jahali

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.7.2017 16:47 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
Umbel kaže...
Isto tako netko kaze i za npr. Samsung, i kupi Apple.

Razlika je jedino u tome sto Appleovci imaju ATJ-a za borbu sa vjetrenjacama, a Androidasi tebe :)

Iako, uvazeni kolega ATJ kao osobnu, licnu i personalnu opciju drži kupnju nekog LG V10 gadgeta :)))

Haha koliko je glupo pisati kao on.

 Ako mislis na mene ja cu se ovdje javno izvinuti i tebi i drugima cim mi linkujes moj post gdje ja branim andorid oid "napada" bilo koga? Eto ti izazvoa. Jedan jedini link gdje ja branim android. Andorid ima puno vrlina u odnosu na ios i to cu uviej isticati ali ovakvo slijepo branjenje cim neko nesto lose kaze je bolesno.....Fucka se meni i za jedne i druge i trece i sve njih zajedno ;)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...

djeco draga.. mene samo zanima sto tocno potice covjeka da bi svoj zivot dao za neku idiotsku firmu sa drugog kraja zemaljske kugle, koja mu govori na koji nacin ce on nesto od sada koristiti? sto izaziva takvu obranu preskupog ogranicenog poluproizvoda? tko to financira?

valjda se pokusavaju svim mogucim i nemogucim metodama opravdati zasto su hrpetinu love istresli upravo za tu stvar.. nema sta drugo bit .. psihijatrija..

nabijem i ejpl i samsung i sve ostale na kurac! da sutra svi skupa propadnu samo bi se nasmijao

zasto se date tako nalo uvuci u nesto, zasto ne vidite dalje od svog nosa? zasto stvarno detaljno ne probate konkurenciju na par mjeseci pa kazete nesto pametno? ne mislim na govanca od 1000kn

da nema konkurencije ejpl bi vas zakljucao jos vise nego sad, placali bi gledanje u ekran po minuti.. ta firma sluzi bogu koji se zove novac, a ono sto zeli korisnik je za njih nebitno, nepostojece, korisnik im je samo bankomat iz kojeg gledaju kako da uzmu sto vise i vise i vise, a daju sve manje

 

a ove price da apple nije ovo google nebi nikad ono... to ostavite za djecje bajke i babe vange

 

 Ni sam ne bih bolje rekao ;)

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Torent kaže...

 Boze ti to ozbiljno pitas??????????????????? Oni traze moje pare i ja ima kazem dobicete kad uradite to i to a dotle ce moje pare dobiti neko drugi..... Oni prodaju ja sam potencijalni kupac. Koji je tvoj interes?

 Nitko ne traži tvoje pare. Nije da im reklame iskaču iz paštete. Bit će da bi si ti priuštio iPhone samo podsvjesno nalaziš razloge za suprotno...

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...
Torent kaže...

 Boze ti to ozbiljno pitas??????????????????? Oni traze moje pare i ja ima kazem dobicete kad uradite to i to a dotle ce moje pare dobiti neko drugi..... Oni prodaju ja sam potencijalni kupac. Koji je tvoj interes?

 Nitko ne traži tvoje pare. Nije da im reklame iskaču iz paštete. Bit će da bi si ti priuštio iPhone samo podsvjesno nalaziš razloge za suprotno...

 Pih da ga hocu mogu ga imati kad god pozelim ;) Al kupujem top uredjaje tako da iphone ispada ;)

Sad se zabavljam sa novom igrackicom ;) Spectre x360 ;) 

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Torent kaže...

 Pih da ga hocu mogu ga imati kad god pozelim ;) Al kupujem top uredjaje tako da iphone ispada ;)

Sad se zabavljam sa novom igrackicom ;) Spectre x360 ;) 

 Zgodna igračka. slobodno nabaciš koji komentar u smislu sličnosti i razlika sa ipadom pro i mbpro

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice