Apple, dan poslije

poruka: 192
|
čitano: 28.188
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple, dan poslije".
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Na iOSu teamviewer, garageband, deezer, NOW
Na Androidu ifttt, skype, google photos, exdialer, nova...

U mjesec dana svaka od ovih barem jednom.
15 godina
neaktivan
offline
Apple, dan poslije

Ukratko podjelit ću iskustvo prosječnog android korisnika ... trenutno još uvjek sam na samsung notu 3 i situacija je da mobitel bi bilo poželjno resetirat na tvorničke postavke jer godine surfanja i korištenja FB aplikacije su učinile svoje. Sad se zna da mobitel kad želiš uspostavit poziv zablokira (mada ruku na srce pomalo sam siguran da razlog toga je i tele 2 i ovi ljetni mjeseci koji su opteretili mrežu do kraja i lokacija na kojoj se nalazim). Da igram i igrice na mobitelu (njih ću izostavit iz ove analize) mada mi one generalno generiraju najviše problema na mom mobitelu, nebrojeno puta mi samsung prijavi da aplikacija nije zatvorena na ispravan način ili je mobitel toliko vruć da ga se jedva u rukama može držat. Najviše me smeta da (recimo chrome) buca ili da se aplikacija sruši (mada se nije davno srušio) mada je bilo to učestalo u jednom periodu dok sam imao ovaj mobitel.

Dakle da nebih previše otiša u off topic ... prosječan korisnik (u što sebe ubrajam) instariram samo aplikacije s google playa ... nemam namjeru rootat mobitel i modificirat ga bilo kakvim romom. Nisam na duže vrijeme imao iphone i želim probat tu platformu ... dakle neki moji poznanici koji imaju tu platformu usput su i informatički pismeni preferiraju IOS kaže mi da je najmanje problema imao na iphone (mogu to reć za nekoga ko radi ericsson-u i tamo radi kao informatiračar). Znam da ovaj post može dignut tenzije mada mi nije cilj dizat strasti jer obje platforme su super i imaju svoje poklonike.

Genelano sve što koristim na androidu imam i na IOS tako da ne očekujem da ću imat problem. Dali ću imat problem u prilagodbi na IOS ... vjerovatno ... jer nisam pobornik velikih promjena ... mada ne privlači to da probam i ovu platformu. Čekam da izađe novi IOS 11 koji najavljuje veće promjene koje pomalo otvaraju platformu ... očekujem da se u konačnici pojavi file menager te onda mogu s sigurnošću kazat na idem na IOS :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...

i onda dodes kod mene na pivo, uzmes moj android (trenutno s7e), i vidis da out of the box imas to sve apsolutno isto, jednim potezom dolje, s tim da uz to sve jos imas i odmah rezultate

 

 Mogu samo da kažem dont srač tu mač. default je pola ekrana rezultata s googla tako da nemoj bulazniti. Obzirom da su vrućine, možda, kao mirko, ne čitaš ono na što odgovaraš, a možda si samo zlobni internetski trol. Izaberi, sigurno ćeš pogriješiti

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Umbel kaže...
Na iOSu teamviewer, garageband, deezer, NOW
Na Androidu ifttt, skype, google photos, exdialer, nova...

U mjesec dana svaka od ovih barem jednom.

mislim da ti nesto nije u redu, mozda neka od aplikacija pravi problem i ostalima, bas 0 rusenja imam, a nije da samo gledam u njega.. a i kolege s posla koje sjede pored mene isto nemaju problema rusenja

lizard_ago kaže...

Ukratko podjelit ću iskustvo prosječnog android korisnika ... trenutno još uvjek sam na samsung notu 3 i situacija je da mobitel bi bilo poželjno resetirat na tvorničke postavke jer godine surfanja i korištenja FB aplikacije su učinile svoje. Sad se zna da mobitel kad želiš uspostavit poziv zablokira (mada ruku na srce pomalo sam siguran da razlog toga je i tele 2 i ovi ljetni mjeseci koji su opteretili mrežu do kraja i lokacija na kojoj se nalazim). Da igram i igrice na mobitelu (njih ću izostavit iz ove analize) mada mi one generalno generiraju najviše problema na mom mobitelu, nebrojeno puta mi samsung prijavi da aplikacija nije zatvorena na ispravan način ili je mobitel toliko vruć da ga se jedva u rukama može držat. Najviše me smeta da (recimo chrome) buca ili da se aplikacija sruši (mada se nije davno srušio) mada je bilo to učestalo u jednom periodu dok sam imao ovaj mobitel.

Dakle da nebih previše otiša u off topic ... prosječan korisnik (u što sebe ubrajam) instariram samo aplikacije s google playa ... nemam namjeru rootat mobitel i modificirat ga bilo kakvim romom. Nisam na duže vrijeme imao iphone i želim probat tu platformu ... dakle neki moji poznanici koji imaju tu platformu usput su i informatički pismeni preferiraju IOS kaže mi da je najmanje problema imao na iphone (mogu to reć za nekoga ko radi ericsson-u i tamo radi kao informatiračar). Znam da ovaj post može dignut tenzije mada mi nije cilj dizat strasti jer obje platforme su super i imaju svoje poklonike.

Genelano sve što koristim na androidu imam i na IOS tako da ne očekujem da ću imat problem. Dali ću imat problem u prilagodbi na IOS ... vjerovatno ... jer nisam pobornik velikih promjena ... mada ne privlači to da probam i ovu platformu. Čekam da izađe novi IOS 11 koji najavljuje veće promjene koje pomalo otvaraju platformu ... očekujem da se u konačnici pojavi file menager te onda mogu s sigurnošću kazat na idem na IOS :)

 preporodit ces se u odnosu na note3 sto god da uzmes, bilo ios bilo noviji android..

Feudalac kaže...
digitall kaže...

i onda dodes kod mene na pivo, uzmes moj android (trenutno s7e), i vidis da out of the box imas to sve apsolutno isto, jednim potezom dolje, s tim da uz to sve jos imas i odmah rezultate

 

 Mogu samo da kažem dont srač tu mač. default je pola ekrana rezultata s googla tako da nemoj bulazniti. Obzirom da su vrućine, možda, kao mirko, ne čitaš ono na što odgovaraš, a možda si samo zlobni internetski trol. Izaberi, sigurno ćeš pogriješiti

sta je s tobom covjece??????????

jel ti moram doci pred nos staviti da vidis????????????? jesi bolestan??? nije ti dobro?? koga ti zajebavas?

DEFAULT JE 0 (NULA) REZULTATA SA GOOGLA!!!!!!!!!!!!!! na dnu pretrage je opcija "pretrazi putem google"

mislim da sam bas tebi stavljao screenshot toga prije koji mjesec.. ali ne vrijedi, dalje od nosa (ejpla) ne vidis.. 

na neki nacin mi te zao.. nije bolest sve sto boli...

 

edit: u tom searhu odmah pokazuje i uredaje u blizini na koje se mogu spojiti (televizore, slusalice, prijemnike...).. ouch..

 

edit2: http://imgur.com/a/vaN7p

sad mozes pocet plakat slobodno, bit ce sve u redu, ne brini...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 9:05 (digitall).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
Samsung S3 je imalo dosta mojih prijatelja.Baterija se pocme nepredvidjeno ponasat vec nakon par mjeseci a ako nemate srece onda i crkne kroz godinu.Vidjeno vise puta.Ostalo je cak i ok.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple, dan poslije
Ovo za maps se slazem.Njima je to bio shortcut da sto lakse zavrse program.Ne prilici premium uredjaju.Ne slazem se da iPhone zaostaje za androidom.To jednostavno nije istina.Ja ne znam kako netko moze konkurirati gigantu koji radi svoj OS i prvi je poceo s utrkom.Godine su trebale da ostali proizvodjaci iskopiraju funkcionalnost touch ekrana i likvidnost uredjaja.Cak i onda su se vodile slicne rasprave kako je android bolji.Meni je to bilo smjesno.Da se vratim na maps...Google je godinama razvijao tu aplikaciju i implementirao razna inovativna rijesenja.Apple Maps ce mu tesko biti konkurencija iako je sad vec sasvim funkcionalan app.Jednako tako iOS je superiorniji sustav(ne racunajuci zatvorenost jer to nije tema).Velik je novac usao u razvoj i puno rada,koliko god se to neki trudili osporit.Sta je najbitnije sve sta izadje na app store testira se na svim apple uredjajima.Ja sam imao razne androide...skinem neku aplikaciju na 6 incni fablet i imam tipku preko trecine ekrana jer nije optimizirano za moj uredjaj.Sjecam se da dosta toga nije radilo za moj procesor,gps radi kad se sjeti,a wifi na rubnim djelovima uopce ne funkcionira.To je samo pocetak mojih problema s androidom.Poslije je odjednom otkazala baterija.Ispraznila se i nije se mogla upaliti.Ekran i touch su se na rubovima odlijepili.Pa je ekran otkazao na djelovima.I to sve u roku od 0-6 mjeseci.Pricam o uredjaju od 3000 kn.
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...

sta je s tobom covjece??????????

jel ti moram doci pred nos staviti da vidis????????????? jesi bolestan??? nije ti dobro?? koga ti zajebavas?

DEFAULT JE 0 (NULA) REZULTATA SA GOOGLA!!!!!!!!!!!!!! na dnu pretrage je opcija "pretrazi putem google"

mislim da sam bas tebi stavljao screenshot toga prije koji mjesec.. ali ne vrijedi, dalje od nosa (ejpla) ne vidis.. 

na neki nacin mi te zao.. nije bolest sve sto boli...

 Rekao si da imaš s7e. Na istom uređaju na kojem je 7xx android sam provjerio danas, opet na dva različita uređaja, jedan u dućanu dakle latest & gratest - nije default. uopće ne reagira na potez prema dolje. Huawei ima, ali prvo su google rezultati, isto kao na ženinom HTC-u. Ako si zaboravio, moja izjava je glasila: ima to i to... out of the box. Prema tome, smanji doživljaj i prvo posloži svoje kockice.

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

 Rekao si da imaš s7e. Na istom uređaju na kojem je 7xx android sam provjerio danas, opet na dva različita uređaja, jedan u dućanu dakle latest & gratest - nije default. uopće ne reagira na potez prema dolje. Huawei ima, ali prvo su google rezultati, isto kao na ženinom HTC-u. Ako si zaboravio, moja izjava je glasila: ima to i to... out of the box.

moja izjava glasi i dalje isto; ima to i to, out of the box, i jos vise od tog i tog..

evo ti slika, ne znam sto ti uopce pokusavas vidjeti i sto tocno ne reagira na potez prema dolje... ne kontam..

za huawei i htc za zadnjim skinovima ne mogu nista reci, jer nemam ni jedan pri ruci

za samsung sam ti vec stavio sliku rezultata, a dobijes ih potezom prema dolje (vidi sliku) i upisivanjem sto zelis u to polje..

ja ne vjerujem sto moram dokazivat.. kao da objasnjavam malim bebama da je nebo plavo...

8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...
Feudalac kaže...

 Rekao si da imaš s7e. Na istom uređaju na kojem je 7xx android sam provjerio danas, opet na dva različita uređaja, jedan u dućanu dakle latest & gratest - nije default. uopće ne reagira na potez prema dolje. Huawei ima, ali prvo su google rezultati, isto kao na ženinom HTC-u. Ako si zaboravio, moja izjava je glasila: ima to i to... out of the box.

moja izjava glasi i dalje isto; ima to i to, out of the box, i jos vise od tog i tog..

evo ti slika, ne znam sto ti uopce pokusavas vidjeti i sto tocno ne reagira na potez prema dolje... ne kontam..

za huawei i htc za zadnjim skinovima ne mogu nista reci, jer nemam ni jedan pri ruci

za samsung sam ti vec stavio sliku rezultata, a dobijes ih potezom prema dolje (vidi sliku) i upisivanjem sto zelis u to polje..

ja ne vjerujem sto moram dokazivat.. kao da objasnjavam malim bebama da je nebo plavo...

 Ah, na to misliš... To nije potez prema dolje već je to potez isključivo s vrha ekrana, plus klik u polje na vrhu ekrana (dakle dvoručni rad ili pomicanje telefona u jednoj ruci s tendencijom ispadanja), plus defaultne opcije pretraživanja nisu to što tvrdiš. Uglavnom, ni blizu brutalne jednostavnosti i praktičnosti iOS-a u svakodnevnom korištenju. Tipično kako se ovi life saveri ignoriraju... jer eto i android to ima sa čak više mogućnosti... i onda ti i takvi tvrdite da smo mi ovce a prst pred nosom ne vidite u pol bijela dana.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 15:52 (Feudalac).
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

defaultne opcije pretraživanja nisu to što tvrdiš

??????? 

boze dragi.. definitivno pricam sa djetetom od 4 godine..

gledaj.. koliko god milijardi eura ti je apple platio da budes njihova kurva, toliko ti ne ide borba protiv cinjenica.. sorry..

nakon svih cinjenica ostanes bez teskta pa sad izvrces, okreces, ne znas sto bi, frka ziva... de jos nesto pametno napisi, tipa ako ides na search na androidu izbacuje ti rezultate trece kazahtanske bejzbol lige umjesto lidije bacic na ios-u.. ili mozda crkne mob ako kliknes na polje search??

jos jedino to nedostaje tom umjetnickom djelu..

aj ti sheep mode on i uzivaj u savrsenstvu 

dok informaticki pismeni ljudi koriste nesto drugo

 

jednostavnost prakticnost ios-a.. hahaha..  jel to ono npr. kad hoces promjeniti postavke kamere pa kopas po postavkama umjesto da odmah u aplkaciji kamere (u kojoj se vec nalazis) promjenis sto hoces kao na kompliciranom androidu? ili je to kad npr. zelis iskljuciti mobilne podatke pa kopas po opcijama, umjesto da iz notification centra jednim klikom to napravis..? ili je to ono kad hoces prebaciti neku pjesmu na uredaj? ili stavit si neku defaultnu aplikaciju? ili uploadat / downloadat neki fajl sa nekog sajta kroz safari? 

jebena jednostavnost i prakticnost.. android bi trebao nauciti iz toga kako nesto zakomplicirati, jer je ovo onda prejednostavnost pa nije fora..

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 16:26 (digitall).
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...

boze dragi.. definitivno pricam sa djetetom od 4 godine..

gledaj.. koliko god milijardi eura ti je apple platio da budes njihova kurva, toliko ti ne ide borba protiv cinjenica.. sorry..

nakon svih cinjenica ostanes bez teskta pa sad izvrces, okreces, ne znas sto bi, frka ziva... de jos nesto pametno napisi, tipa ako ides na search na androidu izbacuje ti rezultate trece kazahtanske bejzbol lige umjesto lidije bacic na ios-u.. ili mozda crkne mob ako kliknes na polje search??

jos jedino to nedostaje tom umjetnickom djelu..

aj ti sheep mode on i uzivaj u savrsenstvu 

dok informaticki pismeni ljudi koriste nesto drugo

 Ništa ne okrećem nego ti nisi u stanju shvatiti vrlo jednostavnu rečenicu: potez prema dolje bilo gdje na ekranu, dva slova i voila... sve je tu pod prstom. To na androidu ne ide da se postaviš na glavu i koliko god da sam sebe uvjeravaš kako informatičari koriste samo android. Ja također poznam ljude koji su u vrhu struke u HR pa koriste iphone, mac a na poslu trpe (i od njega žive) sap, windows i slično. I šta to dokazuje? Da je moj tata jači od tvoga, da su moji prijatelji pametniji?

 

Daj, molim te, odrasti. Zadrži se na konkretnom - a to je da je pristup podacima na android uređaju lak jedino zlonamjernim hakerima s druge strane planeta, ništa drugo.

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

 To na androidu ne ide da se postaviš na glavu 

 ide, instalacijom npr. nova lauchera. nema na cemu.

 

jednostavnost prakticnost ios-a.. hahaha..  jel to ono npr. kad hoces promjeniti postavke kamere pa kopas po postavkama umjesto da odmah u aplkaciji kamere (u kojoj se vec nalazis) promjenis sto hoces kao na kompliciranom androidu? ili je to kad npr. zelis iskljuciti mobilne podatke pa kopas po opcijama, umjesto da iz notification centra jednim klikom to napravis..? ili je to ono kad hoces prebaciti neku pjesmu na uredaj? ili stavit si neku defaultnu aplikaciju? ili uploadat / downloadat neki fajl sa nekog sajta kroz safari? 

jebena jednostavnost i prakticnost.. android bi trebao nauciti iz toga kako nesto zakomplicirati, jer je ovo onda prejednostavnost pa nije fora..

7 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

 Ništa ne okrećem nego ti nisi u stanju shvatiti vrlo jednostavnu rečenicu: potez prema dolje bilo gdje na ekranu, dva slova i voila... sve je tu pod prstom. To na androidu ne ide da se postaviš na glavu i koliko god da sam sebe uvjeravaš kako informatičari koriste samo android. 

digitall kaže...

 ide, instalacijom npr. nova lauchera. nema na cemu.

 

Evo da se i ja ubacim u raspravu.

Kao prvo, nije do androida.

Samo je loše implementirano na Samsungu.

Kod mene na Xiaomiju se takav search poziva ili dugim držanjem home buttona ili gestom koju proizvoljno biram.

Tak da to ovisi samo o proizvođaču uređaja i/ili launchera i/ili onome tko je programirao sustav gesta.

I slažem se i s Feudalcem.

Googleov pristup ne valja.

Sve je ok dok izbacuje prijedloge s telefona, ali kad imaš u historyu pretraživanja nekaj kaj se uklapa, to baci na prvo mjesto.

Budem provjerio jel se da kaj poštelat, ali ovak je preglupo, pogotovo zato kaj ne brišem history baš često (odnosno nikad).

Ajde bar da daju mogućnost izbora, a ne ovak.

Rađe onda ne koristim kad moram listat da se maknem dalje od historya pa na kontakte itd.

Šteta, jer search im fakat fantastično radi, i instant sve pronalazi.....

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 16:53 (fer-de-lance).
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...

 

jednostavnost prakticnost ios-a.. hahaha..  jel to ono npr. kad hoces promjeniti postavke kamere pa kopas po postavkama umjesto da odmah u aplkaciji kamere (u kojoj se vec nalazis) promjenis sto hoces kao na kompliciranom androidu? ili je to kad npr. zelis iskljuciti mobilne podatke pa kopas po opcijama, umjesto da iz notification centra jednim klikom to napravis..? ili je to ono kad hoces prebaciti neku pjesmu na uredaj? ili stavit si neku defaultnu aplikaciju? ili uploadat / downloadat neki fajl sa nekog sajta kroz safari? 

jebena jednostavnost i prakticnost.. android bi trebao nauciti iz toga kako nesto zakomplicirati, jer je ovo onda prejednostavnost pa nije fora..

 Ovo su već nekakvi argumenti, ali i skretanje s teme. Da, mogle bi biti neke opcije dostupnije, definitivno. Ali za podatke, wifi i ostalo mi se j... jer to nikad ne gasim pa je to meni irelevantno, može i nepostojati mogućnost gašenja istih, ako imam za iphone (ili bilo kakav telefon od 700-800 eura) imam i za pristojnu tarifu. Video snimam u 4k i baš me briga što postoji 720p, to ću tu i tamo konvertirati na kompu ako treba dati nekom tko nema 4k tv doma i dobiti bolji rezulat nego da sam odmah snimao u toj rezi. u čemu je problem? Moje korištenje telefona je kod 99% uzimanja u ruku naći neki spremljeni podatak, kontakt, nazvati ili poslati poruku, otvoriti aplikaciju., vjerujem i debeloj većini ljudi na svijetu koji imaju mobitel. sve to obavim(o) u djeliću sekunde i ne razmišljam o tome gdje je koja ikona i dal mi je dostupna u jednoručnom ili kakvom korištenju, dal je na prvom ili petom ekranu ili u nekom folderu... To su svakodnevne stvari koje trebaš sto puta u danu, a za ove rjeđe se može i malo okolo, velikog li problema nešto kliknuti 2 puta više jednom u mjesec dana, ali ovo što trebaš sto puta dnevno - e to je znaš pa skoro nebitno. Stvarno si zadrt, slijep i očito tvoj izbor i ovi komentari nisu vođeni racionalnim razmišljanjem.

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
fer-de-lance kaže...

 

Evo da se i ja ubacim u raspravu.

Kao prvo, nije do androida.

Samo je loše implementirano na Samsungu.

Kod mene na Xiaomiju se takav search poziva ili dugim držanjem home buttona ili gestom koju proizvoljno biram.

Tak da to ovisi samo o proizvođaču uređaja i/ili launchera i/ili onome tko je programirao sustav gesta.

I slažem se i s Feudalcem.

Googleov pristup ne valja.

Sve je ok dok izbacuje prijedloge s telefona, ali kad imaš u historyu pretraživanja nekaj kaj se uklapa, to baci na prvo mjesto.

Budem provjerio jel se da kaj poštelat, ali ovak je preglupo, pogotovo zato kaj ne brišem history baš često (odnosno nikad).

Ajde bar da daju mogućnost izbora, a ne ovak.

Rađe onda ne koristim kad moram listat da se maknem dalje od historya pa na kontakte itd.

Šteta, jer search im fakat fantastično radi, i instant sve pronalazi.....

 

 ne, to sto ti pricas je drugi search bas od googla, taj koji dobijes na dugo drzanje home tipke, i to radi na svakom androidu preko 6.0, ukljucujuci i ovaj zamzung

ovo sto ja pricam je pretraga telefona, kako i pise tamo na slici koju sam stavio

nema ubacivanja nikakvog historya na prvo mjesto ni sl gluposti, na kraju skroz dolje stoji opcija pretrazi putem googla, prije toga idu aplikacije, poruke, imenik, podaci unutar aplikacija, glazba, galerija, datoteke, postavke, uredaji u blizini itd..

 

Feudalac kaže...

  naći neki spremljeni podatak, kontakt, nazvati ili poslati poruku, otvoriti aplikaciju.,  sve to obavim(o) u djeliću sekunde i ne razmišljam o tome gdje je koja ikona i dal mi je dostupna u jednoručnom ili kakvom korištenju, dal je na prvom ili petom ekranu ili u nekom folderu...

dakle, posto sam ti mozda napokon dokazao da imam to sve isto, a nemam trenutno taj savrseni i jednostavni ios, ispada da dramis zbog razlike u tome sto moram kliknuti na polje "trazenje" da mi se pojavi tipkovnica.. i da je zbog toga ios jednostavniji.. pa ajd dobro, nek ti bude..

necemo sad o hrpi besplatnih launchera kojima mozes i taj detalj napraviti da bude skroz isti kao na iosu, dakle da povuces dolje sa bilo kojeg dijela ekrana, ili odes lijevo ili nesto po osobnim zeljama.. to bi vec bila znanstvena fantastika za ejplovce..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 17:11 (digitall).
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...
Feudalac kaže...

  naći neki spremljeni podatak, kontakt, nazvati ili poslati poruku, otvoriti aplikaciju.,  sve to obavim(o) u djeliću sekunde i ne razmišljam o tome gdje je koja ikona i dal mi je dostupna u jednoručnom ili kakvom korištenju, dal je na prvom ili petom ekranu ili u nekom folderu...

dakle, posto sam ti mozda napokon dokazao da imam to sve isto, a nemam trenutno taj savrseni i jednostavni ios, ispada da dramis zbog razlike u tome sto moram kliknuti na polje "trazenje" da mi se pojavi tipkovnica.. i da je zbog toga ios jednostavniji.. pa ajd dobro, nek ti bude..

necemo sad o hrpi besplatnih launchera kojima mozes i taj detalj napraviti da bude skroz isti kao na iosu, dakle da povuces dolje sa bilo kojeg dijela ekrana, ili odes lijevo ili nesto po osobnim zeljama.. to bi vec bila znanstvena fantastika za ejplovce..

Probaj to na iOSu jednom, osim ako te nije strah zaraze virusom PotpuneBezbrižnogMobiteliranja. Kupiš ga kao žarulju, zavrneš u E27 grlo i zaboraviš da postoji 

 

 

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

Probaj to na iOSu jednom, osim ako te nije strah zaraze virusom PotpuneBezbrižnogMobiteliranja. Kupiš ga kao žarulju, zavrneš u E27 grlo i zaboraviš da postoji 

 

 

ermmm..  ne znam koliko si pratio, ali ja sam imao iphone i ipad :) nekih godinu dana ukupno.. tako da mi ne trebas nista objasnjavati 

nisam jedan od onih koji samo pljucka jer nije vidio, ili nema novaca za to, ili tako neke fore.. ja sam jedan od onih koji pljucka tek kad proba, pa vidim da mogu dobit vise za manje novaca.. 

osobno ne znam sto bi me moglo natjerati opet na ios.. da je 90% niza cijena iphonea nego sad - opet bi uzeo nesto drugo

13 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže...
Feudalac kaže...

Probaj to na iOSu jednom, osim ako te nije strah zaraze virusom PotpuneBezbrižnogMobiteliranja. Kupiš ga kao žarulju, zavrneš u E27 grlo i zaboraviš da postoji 

 

 

ermmm..  ne znam koliko si pratio, ali ja sam imao iphone i ipad :) nekih godinu dana ukupno.. tako da mi ne trebas nista objasnjavati 

nisam jedan od onih koji samo pljucka jer nije vidio, ili nema novaca za to, ili tako neke fore.. ja sam jedan od onih koji pljucka tek kad proba, pa vidim da mogu dobit vise za manje novaca.. 

osobno ne znam sto bi me moglo natjerati opet na ios.. da je 90% niza cijena iphonea nego sad - opet bi uzeo nesto drugo

Sve si rekao ovim boldanim, ti si hejter iOS-a i drobiš bezveze.

Lažeš o "ukupno 0 pregrijavanja, 0 usporavanja, 0 rusenja aplikacija, 0 restarta, 0 zamrzavanja..." 

 

Da citiram jednog korisnika gore u postu: "pristup podacima na android uređaju lak jedino zlonamjernim hakerima s druge strane planeta, ništa drugo." Toliko od mene.

 

 

I ne izgovara se se "ejpl"... 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Yovitssa kaže...

 

Lažeš o "ukupno 0 pregrijavanja, 0 usporavanja, 0 rusenja aplikacija, 0 restarta, 0 zamrzavanja..." 

 

 

 ??? lazem? ok, evo ti zivis sa mnom pa znas.. cestitam ti. bravo. ti si moj idol. pa sta mi odmah to nisi rekao.. ja cijelo vrijeme u zabludi jebiga.. gledam valjda u krivi mobitel.. eto..

ajde vi specijalci dodite kod mene na tjedan dana, pa gledajte u moj mobitel 24 sata dnevno, i ako to sto sam napisao nije istina, uzmite pistolj i upucajte me u glavu. moze? sve cemo ovdje dokumentirati, snimiti

pa koja vam je picka materina djecice razigrana.. nema argumenata.. pa frka..

vidi mogu i ja tako; ti lazes, ti nemas iphone, informaticki si potpuno nepismen, nisi zasvrsio osnovnu skolu, nemas ni kucu, sirotinjo, eto. mos mislit. sad sam ti reko.. sad sam kao ti. poznajem te vise nego ti sam sebe.

 

drobim bezveze... nadi jednu jedinu rijec koju sam napisao a koja nije cista stopostotna istina, ma jedno slovo nadi

amazing! ne mozes.

a to o pristupu podacima i sl budalastinama se obratite djeci koja skidaju free igjice sa black marketa, smislite neku bolju obranu neobranjivih cinjenica.. a to su "platili ste skuplje da imate manje ! " 

kmee placite, ubijte se, cmizdrite, trazite sve moguce i nemoguce vijesti protiv konkurencije, zapisujte na papiric, da nesto ne promakne.. da imate opravdanja zasto bacate lovu, to pise u upustvima za ejpl ajhon..

 

http://www.bug.hr/vijesti/malena-znacajna-nadogradnja-ios/161404.aspx

 

usput si azurirajte amazing savrsene uredaje.. ups.. ipak ne morate, lazu oni sigurno, nemoguce je da postoji mogucnost neovlastnoeg upada u to savrsenstvo.. mozete nastavit spavat, lazna uzbuna.. 

 

i vidis ti koji je to "nacin razmisljanja" pravog jeplovca koji ne vidi dalje od svoje trule jabuke; cim netko nesto kaze da radi bez greske - to se odmah napada, to je jednostavno nemoguce, to je neprihvatljivo, pa opce je poznato da to samo ejpl uredaj moze radit bez greske, sve drugo nema sanse.. zasto bi inace bilo toliko skuplje, ma lazu sigurno.. ma nemaju oni novaca kao ja.. ja sam glavna faca.. 

vise me takvi "ljudi" izvciraju nego ejpl koji je takav kakav je.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 23:42 (digitall).
13 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
A kaj da ti čovjek argumentira kad je tvoj (generacijski zastario) S7 savršen?
Ja ne želim mobitel koji radi tek kad na njemu napraviš xyz promjena i hakiraš ga i kaj ja znam kaj sve ne... Probao sam i ne, hvala...
Pa ne kupuje se novi auto da bi se na njemu odmah radila generalka...

Uvijek bude podijeljenih mišljenja i ratova između iOS i Android "tabora", ali ti si buraz vrh koliko ga možeš nasrati...


BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Vrlo uspjesno zamjenjujes torenta.
Cestitam.
13 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Ne znam tko je torent, zalutao sam u ovu temu, ali morao sam nešto napisati na baljezgarije od digitalla...
BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Yovitssa kaže...
A kaj da ti čovjek argumentira kad je tvoj (generacijski zastario) S7 savršen?
Ja ne želim mobitel koji radi tek kad na njemu napraviš xyz promjena i hakiraš ga i kaj ja znam kaj sve ne... Probao sam i ne, hvala...
Pa ne kupuje se novi auto da bi se na njemu odmah radila generalka...

znaci moj s7 na kojem je sve stock nije radio? dok mu nisam napravio sta? wtf? ili ne smije raditi kako treba ako nije zadnje generacije??? gdje zivite vi? odakle izlazite? kakve su to izjave na razini vrticke dobi?

tipisno ejplovski; bilo sto kad kupis - ne radi. ako nije ejpl

mislim da dalje nema smisla.

sori sto sam rekao istinu, da mi mobitel - jednostavno radi. bez greske. bez generalke. ups.. jel boli? evo necu vise, od sad cu lagati. tko je jos vidio neki uredaj koji nije ejpl a da jednostavno radi bez problema.. nitko.

i pazi sad stvar zbog koje ces se ubit vjerojatno i naravno da neces vjerovat jer si ejpl user; nije ni prvi ni zadnji koji mi radi bez greske. (bez generalke) a u zadnje vrijeme sam rijetko imao zamzung.

 

izadite iz doba galaxy s2/s3

ja probao, ja vidio, ja ovo , ja ono.. kada? dobro pa novi skupocjeni ajhon nisi usporedio sa 3310, ili sa nekom kineskom drkom od 1000 kn.. 

 

i ako ti "nasrati" znaci napisati hrpu cinjenica i istine, pa nek bi bude kad ti tako kazes.. bit ce ti lakse ajde..

tako je to kad dirnes u "svetinju"

13 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Ma kakva svetinja...
Nitko ne bi bio sretniji od mene da je Android barem upola uređen kao iOS. Ima prekrasnih uređaja, ogroman izbor, pristojne cijene... Ali je sustav u banani pa sam prisiljen koristiti iPhone...
I ne trolam ni ne serem, ja sam koristio Androide (samo "flagship" uređaje - xperiu z, samsung s serija, lg g4) i svaki put sam požalio i vratio se Apple-u.
Evo, možda mi slijedeći uređaj (opet) bude Android, toliko si ih nahvalio da im možda opet dadnem priliku...
BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Yovitssa kaže...
Ma kakva svetinja...
Nitko ne bi bio sretniji od mene da je Android barem upola uređen kao iOS. Ima prekrasnih uređaja, ogroman izbor, pristojne cijene... Ali je sustav u banani pa sam prisiljen koristiti iPhone...
I ne trolam ni ne serem, ja sam koristio Androide (samo "flagship" uređaje - xperiu z, samsung s serija, lg g4) i svaki put sam požalio i vratio se Apple-u.
Evo, možda mi slijedeći uređaj (opet) bude Android, toliko si ih nahvalio da im možda opet dadnem priliku...

 

 

pa eto, onda si mi duzan pivo, ako kupis android, a on stvarno radi 

ma kupi sto hoces, kog briga, svatko svoje novce trosi kako zeli.. ja samo reagiram kad se prosipaju biseri da je nesto najbolje/najgore i da je sve crno bijelo, i da vrijeme stoji tj. da se nista ne mijenja niti poboljsava.. i da je stanje onako kao prije 10 godina. (i to bez stvarnog prakticnog znanja i cinjenica)

ne primjer, jedna od cinjenica je da trenutno nijedan zamzung ne radi tako glatko kao ajfon ili pixel, ali to je sad vec puuuuno bolje neko prije.. i vise nije presudna stvar jer je razlika svakim danom sve manje vidljiva.. s tim da sve skupa radi bez najmanje greske. a do kad, neznam, vidjet cemo, posto mijenjam cesto mobitele mozda i necu vidjet.. sestrin s7e radi vec godinu i pol, jos se nije raspao ni samoubio..

 

kad si vec spomenuo neke druge modele, moram rec da su mi radili bez greske i xperia z1, i g4 nakon zadnjeg updatea, i to sve dok nije crkla maticna (poznato njihovo sranje), dok je kod ostalih bilo povremenih rusenja aplikacija, s4/s5/g3/g2/z2

ove danasnje (flagshipe) mogu samo pohvaliti po tom pitanju.

a ako hoces android "koji je barem upola ureden kao ios" kako kazes (iako ne znam na sto tocno ciljas, pretpostavljam na kontrolu appstorea), onda uzmi pixel, jer je cist android i primjer ostalima koji guraju neke svoje skinove, radi cega najcesce i dolazi do problema.. al ajd glupi zamzung je tek sad dosao sebi s ovim nougat updateom, to sad radi kako treba i izgleda kako treba, napokon. iako tu jos ima mjesta za olaksavanje tog skina.. al to je neka druga prica, mozda na android O proradi glatko kao neki pixel :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2017 12:52 (digitall).
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Cim se vi zamarate. Sve je to isto sranje, razlike su u nijansama
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
digitall kaže... 

http://www.bug.hr/vijesti/malena-znacajna-nadogradnja-ios/161404.aspx

 

usput si azurirajte amazing savrsene uredaje.. ups.. ipak ne morate, lazu oni sigurno, nemoguce je da postoji mogucnost neovlastnoeg upada u to savrsenstvo.. mozete nastavit spavat, lazna uzbuna.. 

 

i vidis ti koji je to "nacin razmisljanja" pravog jeplovca koji ne vidi dalje od svoje trule jabuke; cim netko nesto kaze da radi bez greske - to se odmah napada, to je jednostavno nemoguce, to je neprihvatljivo, pa opce je poznato da to samo ejpl uredaj moze radit bez greske, sve drugo nema sanse.. zasto bi inace bilo toliko skuplje, ma lazu sigurno.. ma nemaju oni novaca kao ja.. ja sam glavna faca..  

 Ti cijelo vrijeme, kao i onaj torent izvrćeš tezu i onda praveći se da sam ja nešto rekao što nisam ti prosipaš svoje bisere. Mi ovce ovo ono, slijepi a gdje si vidio da sam ja i ili bilo tko drugi tvrdio da je iphone nepbrobojan, bez bugova i bilo kakvih mana?? Izvoli barem jednom citirati izjavu i dati direktan odgovor na točno ono što je napisano. I da, naravno da ćemo ažurirati odmah, svi odjednom, a ne kao ti kad se nekom digne ona stvar da ga pusti Hrvatima...

 

A sad ako hoćeš o sigurnosti, da ios i iphone su miljama ispred ostatka konzumerskog svijeta (nećemo sad izvlačiti specijalne uređaje za vrlo određenu publiku). Nisu savršeni ali su trenutno najbolje što se može kupiti. Evo ti superlativ pa ga konkretno i argumentirano pobij ako možeš. Ako ne možeš, prestani se ponašati kao pi...ica i odi na android teme pa se tamo tješi sa istomišljenicima.

 

Edit: Super si mi, par poruka dalje si potrošio pol sata da napišeš, između redaka, naravno, kako je prije par generacija sve bilo smeće u android taboru, a samsung sedmica je super samo treba ovo ono dodati pa eto još launcher pa sim-tam. Očito si nesretan SVOJIM izborom, stalno mijenjaš uređaje rekao si, a onda si dižeš ego ocrnjivanjem ljudi koji su zadovoljni onim što imaju. To je za promatranje u udobno tapeciranoj sobi...

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...

 Ti cijelo vrijeme, kao i onaj torent izvrćeš tezu i onda praveći se da sam ja nešto rekao što nisam ti prosipaš svoje bisere. Mi ovce ovo ono, slijepi a gdje si vidio da sam ja i ili bilo tko drugi tvrdio da je iphone nepbrobojan, bez bugova i bilo kakvih mana?? Izvoli barem jednom citirati izjavu i dati direktan odgovor na točno ono što je napisano. I da, naravno da ćemo ažurirati odmah, svi odjednom, a ne kao ti kad se nekom digne ona stvar da ga pusti Hrvatima...

 

A sad ako hoćeš o sigurnosti, da ios i iphone su miljama ispred ostatka konzumerskog svijeta (nećemo sad izvlačiti specijalne uređaje za vrlo određenu publiku). Nisu savršeni ali su trenutno najbolje što se može kupiti. Evo ti superlativ pa ga konkretno i argumentirano pobij ako možeš. Ako ne možeš, prestani se ponašati kao pi...ica i odi na android teme pa se tamo tješi sa istomišljenicima.

 

Edit: Super si mi, par poruka dalje si potrošio pol sata da napišeš, između redaka, naravno, kako je prije par generacija sve bilo smeće u android taboru, a samsung sedmica je super samo treba ovo ono dodati pa eto još launcher pa sim-tam. Očito si nesretan SVOJIM izborom, stalno mijenjaš uređaje rekao si, a onda si dižeš ego ocrnjivanjem ljudi koji su zadovoljni onim što imaju. To je za promatranje u udobno tapeciranoj sobi...

sto se tice sigurnosti da, slazem se. sto ne znaci da je sve ostalo neupotrebljivo.. ovo se odnosi na pljuckanje po androidu na svaku clickbait glupavu vijest da je sto milijardi androida zarazeno svaki dan, i da neki mali kinez gleda moje slike mog psa, i da mi skida milijune sa racuna non stop.. ma gace mi se tresu od takvih pomisli..

sori, ali ako si normalan barem 1% u glavi, onda neces popusit nikakvo sranje, kao i npr. na winowsima bez antivirusnog programa. a pogotovo ne na mobu koji jednom mjesecno dobija sigurnosne zakrpe.. (da, onaj kojem se digne pa pusti hrvatistanu.. redovito.. nevjerojatno zar ne..)

 

sve bilo smece prije par generacija? pravo ejplovsko izvlacenje iz konteksta. bravo. rusenje mozda jednom ili dva puta mjesecno pojedine lose napisane aplikacije? pa ajd ok, to mozemo smatrati smecem.. ako po tome gledamo onda tu ubaci i ios, i dodaj duplo vecu cijenu ajfona, pa sve zbroji i oduzmi, pa redefiniraj pojam smece.. hm

naveo sam one uredaje s kojima sam imao 0 problema. a tu spada bilo kakvo rusenje bilo koje aplikacije (igre ne igram)

a sto treba u samsung sedmicu dodati? sto si tu izvukao iz konteksta sad.. napisao sam: (posto ne vidis dobro, da ponovim) ako zelis ta preseravanja da povuces dolje sa bilo kojeg mjesta na ekranu umjesto sa vrha ekrana, onda si instaliras to. gotovo. ili kod lg-a (mozda i kod s8) u nav bar si ubacis tipku koja ti spusta notification bar kad je kliknes.. ili kod ovih sto imaju fp senzor iza, prijedes preko njega prstom dolje i on spusti notification bar.. na 100 nacina mozes (nije to ios da si ogranicen na jedan nacin po bilo kojem pitanju), jedan od tih je sto sam napisao, instaliraj drugi launcher ako te to pati.. kad se vec razbacujes hvalisanjem kako ios to ima, a andoid to nema, pa ti dokazem da ima, ali posto to ne mozes podnjeti onda nades "argument" da moras jos kliknuti u polje "trazenje".. ubitacno.. 

a toga si se zakacio jer si ostao bez svih argumenata zasto bi netko uopce koristio ios, pa si kopao da nades sto to ios ima a android nema, pa si nasao malo jacu glupost, cisto da mozes rec: moj tata je jaci od tvog.. al i to ti je bilo daba..

 

inace nisam nesretan svojim izborom, nego imam problem; mob mi radi bez najmanje greskice, sve na njemu mi je vrhunski, od baterije, ekrana, kamere, brzine, mogucnosti, vodootpornosti.. i zao mi ga mijenjati, inace bi isti dan otisao da nije u redu bilo koja sitnica.. prije nego sam ga uzeo mislio sam da cu mijenjati nakon mjesec dana, da mogu uzeti nesto drugo, pa onda opet itd., ali ne znam za sto trenutno da ga mijenjam.. nije mi privlacno trenutno nista od ovih najnovijih.. na redu mi je bio mate9, posto volim velike ekrane.. al vidjet cemo.

posto sam zakljubljenik u tehniku zadnjih 25 godina, nesretan sam kad vidim koliko uredaja na trzistu, stalno nesto novo, a ja ne znam koji bi, ne mogu koristiti svakodnevno vise od jednog, i nakon sto promjenim par komada, nadem si nesto sto mi pase, pa zapne kod mene vise od mjesec-dva... ili se vratim na nesto sto sam vec imao jer ispadne da mi je bilo bolje, pa onda izadu nove serije, pa onda opet ispocetka.. nesretan sam.. 

 

a ti, sretni covjece s onim sto imas; i dalje mozes misliti da je to nesto najbolje (meni nije ni blizu najboljeg, ni hardverski ni softverski, zadnjih godina samo pokusavaju uhvatiti prikljucak za ostalima..), to je u redu za tvoje zdravlje i srecu, ali nemoj pljuckat po ostalom jer nemas dovoljno znanja i iskustva da bi to radio.

vidis da ti jednostavno ne ide.

koliko god se ti trudio.

to ti je dobronamjerni savjet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2017 23:14 (digitall).
8 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Digitall:
Koliko trkeljanja u Apple temi da nam objasniš kako nas ti samo želiš spustiti na zemlju, da nas uvjeriš kako tvoj omiljeni sustav ima to sve i još više, a dostupno na mali milion načina.

Ono sto ti ne možeš shvatiti ili barem prihvatiti je da postoje ljudi, uključujući mene kojima ne treba najnoviji najfensi ovo ono uređaj, meni treba samo alat koji će na što jednostavniji način, pouzdano i dugotrajno obavljati posao radi kojeg ga i kupujem. Mene ne zanima sto načina obavljanja stvari, nitko tako ne radi, već samo jedan ali vrijedan. znaš kako ono ide 80/20. Osamdeset posto vremena provedeš u par aplikacija/poslova, a sve ostalo ide u onih 20. Apple tih 80, 90 čak ima složeno vrlo promišljeno pa skoro genijalno ( primjer pretrage, vidiš da čak i Apple ima dva načina korištenja nečega) dok je onih 20 opet konzistentno organizirano pa se lako snaći čak i ako je u pitanju nešto vrlo rijetko. Primjer postavki: možda nema sve u nekim kraticama kao android ali je onih 80 glavnih tamo gdje treba biti, a ovih 20 su sve na jednom mjestu i složene otprilike po učestalosti, nema čak ni gumba kao na gogletu da raširiše postavke. Ako si imalo u tome, čas posla jednim zamahom odskrolaš kroz postavke do one koja ti treba. Taj kontrolni centar je na androidu napravljen samo iz jednog razloga - postavke su suludo zamišljene (tj nisu uopće) i bez toga bi bio kaos. Sad je i to otišlo previše u širinu pa gore imaš milion kriptičnih ikonica i natpisa u najsitnijem mogućem fontu. To na androidu je, sve skupa, uz dobar dio odličnih stvari, nabacano kako je tko stigao. Dobro za ljude koji vole prćkati po tome i hvaliti se kako postoji sto načina da se nešto obavi, ali nimalo dobro za one koji stvarno koriste uređaj u svrsi i treba im jedan dobar, konzistentan način te ne žele gubiti svoje vrijeme na beskrajno štelanje/šminkanje/dograđivanju fckng telefona.

Ajde ti meni ostaj zdravo, previše se živciraš oko nečega sto nemaš a kažeš da ni ne želiš i pusti nas da živimo u svom malom (tek jedna milijarda) ograđenom, mirnom i dosadnom vrtu.
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple, dan poslije
Feudalac kaže...
Digitall:
Koliko trkeljanja u Apple temi da nam objasniš kako nas ti samo želiš spustiti na zemlju, da nas uvjeriš kako tvoj omiljeni sustav ima to sve i još više, a dostupno na mali milion načina.

Taj kontrolni centar je na androidu napravljen samo iz jednog razloga - postavke su suludo zamišljene (tj nisu uopće) i bez toga bi bio kaos. Sad je i to otišlo previše u širinu pa gore imaš milion kriptičnih ikonica i natpisa u najsitnijem mogućem fontu. To na androidu je, sve skupa, uz dobar dio odličnih stvari, nabacano kako je tko stigao. Dobro za ljude koji vole prćkati po tome i hvaliti se kako postoji sto načina da se nešto obavi, ali nimalo dobro za one koji stvarno koriste uređaj u svrsi i treba im jedan dobar, konzistentan način te ne žele gubiti svoje vrijeme na beskrajno štelanje/šminkanje/dograđivanju fckng telefona.

upravo suprotno, nikako da shvatis poantu svega ovoga: nece nitko nesto koristiti na milijun nacina, "beskrajno stelati" i hvaliti se time, nego ce od tih milijun odabrati onaj koji mu se svida i odgovara i tako ga koristiti, a ne onako kako je neka firma rekla da mora koristiti.. o tome se radi! znam, tesko je za shvatiti sve te mogucnosti kad koristis ajfon..

 

to sto gore imam milijun ikonica u najsitnijem fontu je samo zato sto sam tako namjestio da bude, za razliku od onoga kad ti to netko drugi namjesti..  mogu gore rasporediti bilo sto, mogu jednim potezom izbaciti/ubaciti/rasporediti bilo sto i povecati ili smanjiti koliko zelim.. mogu mi ostati gore samo tri ikonice velicine prsta..

 

that's the point!

 

i to nije kontrolni centar, to je notification centar, koji je apple prekopirao kasnije 

aj mozda i ja jednog dana narastem velik, i skupim dovoljno novaca da kupim ajfon bejbe.. nikad ne znas.. 

zivijo rodo!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.7.2017 9:26 (digitall).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice