Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

poruka: 220
|
čitano: 21.424
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple vodeći u "sve u jednom" računalima".
12 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Autori aplikacije su jasno obznanili da ne namjeravaju mijenjati svoje poslovne planove nit u pola pripreme slijedece verzije gubiti resurse i vrijeme na prepravljanje vec postojece aplikacije koja dobro radi. Upozorili su korisnike da ne rade update na Lion i izrazili nezadovoljstvo time sto Apple takodjer nije upozorio korisnike koje aplikacije nece raditi na novom OS-u.

Novi Appleov OS okarakteriziran je kao "sr*nje" od mnogih recezenata. Nikad ni jedna nadogradnja nije imala ovoliko propusta i failova. Cak je i Gizmodo kao poznati dizatelj Applea u nebesa napisao ovo:

http://gizmodo.com/5819418/mac-os-x-lion-this-is-not-the-future-we-were-hoping-for

U mojoj struci prije 10 godina postojalo je sveto trojstvo "AAA" - Archicad-Artlantis-Apple. Danas sve vise ljudi to zadnje "A" izbacuje. Zasto bi ljudi z Abventa plesali kako Apple svira kad na toj platformi imaju minoran broj korisnika s tendencijom daljnjeg opadanja?

Windows 7 je bolji i stabilniji OS od OSX-Liona.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

Autori aplikacije su jasno obznanili da ne namjeravaju mijenjati svoje poslovne planove nit u pola pripreme slijedece verzije gubiti resurse i vrijeme na prepravljanje vec postojece aplikacije koja dobro radi. Upozorili su korisnike da ne rade update na Lion i izrazili nezadovoljstvo time sto Apple takodjer nije upozorio korisnike koje aplikacije nece raditi na novom OS-u.

Novi Appleov OS okarakteriziran je kao "sr*nje" od mnogih recezenata. Nikad ni jedna nadogradnja nije imala ovoliko propusta i failova. Cak je i Gizmodo kao poznati dizatelj Applea u nebesa napisao ovo:

http://gizmodo.com/5819418/mac-os-x-lion-this-is-not-the-future-we-were-hoping-for

U mojoj struci prije 10 godina postojalo je sveto trojstvo "AAA" - Archicad-Artlantis-Apple. Danas sve vise ljudi to zadnje "A" izbacuje. Zasto bi ljudi z Abventa plesali kako Apple svira kad na toj platformi imaju minoran broj korisnika s tendencijom daljnjeg opadanja?

Windows 7 je bolji i stabilniji OS od OSX-Liona.

Sto nisu izdali update za Lion za verziju 3? Citao sam neke objave, 3.0.7 da rjesava neke probleme s lionom.

A novi OS je novi OS. Neke promjene neki ne vole, neki vole. Ima hrpa softvera koja je radila na XPu, a ne radi na sedmici. Zato ljudi ne prelaze na sedmicu. Pa to nitko ni ne spominje.

 

A sto se tice OSa, Win7 i OSX su stabilni. Koji je bolji, ovisi o tome sto radis. Meni je OSX bolji za 2 koplja, jer sve sto radim radi ili u OSXu ili u virtualnoj masini na Linuxu ili Windowsima, a user interface je nevjerojatno bolji. Od kad ima switchanje izmedju desktopa s trackpad gestureima, a VMWare je poceo koristit full screen app mogucnosti, barem 30% brze radim na laptopu, i nesto brze na desktopu, iako imam 30'' monitor.

12 godina
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
F10EXX kaže...

Sto nisu izdali update za Lion za verziju 3? Citao sam neke objave, 3.0.7 da rjesava neke probleme s lionom.

A novi OS je novi OS. Neke promjene neki ne vole, neki vole. Ima hrpa softvera koja je radila na XPu, a ne radi na sedmici. Zato ljudi ne prelaze na sedmicu. Pa to nitko ni ne spominje.

 

A sto se tice OSa, Win7 i OSX su stabilni. Koji je bolji, ovisi o tome sto radis. Meni je OSX bolji za 2 koplja, jer sve sto radim radi ili u OSXu ili u virtualnoj masini na Linuxu ili Windowsima, a user interface je nevjerojatno bolji. Od kad ima switchanje izmedju desktopa s trackpad gestureima, a VMWare je poceo koristit full screen app mogucnosti, barem 30% brze radim na laptopu, i nesto brze na desktopu, iako imam 30'' monitor.

WIN 7 ima compatibility mode. Win 7 je korak unaprijed u pogledu windowsa. MS je napravio dobar marketinski potez preimenovanjem Viste u Win 7 iako je to vise-manje isti OS. Ovako imamo novi OS koji je od pocetka odlican a u biti je to samo ispolirana verzija najbugovitijeg microsoftovog OS-a ikad. Da su ostavili ime Vista ne bi imali trecinu danasnjeg uspjeha. Eto, bitnija je sposobnost nekog managera nego tristo inzenjera.

 

Izdan je 3.0.7. ali tek nakon sto je zavrsen rad na V4.0.

Tebi je UI bolji na OSX-u meni na windowsima, nema smisla o tome vise pricati.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

Autori aplikacije su jasno obznanili da ne namjeravaju mijenjati svoje poslovne planove nit u pola pripreme slijedece verzije gubiti resurse i vrijeme na prepravljanje vec postojece aplikacije koja dobro radi. Upozorili su korisnike da ne rade update na Lion i izrazili nezadovoljstvo time sto Apple takodjer nije upozorio korisnike koje aplikacije nece raditi na novom OS-u.

Novi Appleov OS okarakteriziran je kao "sr*nje" od mnogih recezenata. Nikad ni jedna nadogradnja nije imala ovoliko propusta i failova. Cak je i Gizmodo kao poznati dizatelj Applea u nebesa napisao ovo:

http://gizmodo.com/5819418/mac-os-x-lion-this-is-not-the-future-we-were-hoping-for

U mojoj struci prije 10 godina postojalo je sveto trojstvo "AAA" - Archicad-Artlantis-Apple. Danas sve vise ljudi to zadnje "A" izbacuje. Zasto bi ljudi z Abventa plesali kako Apple svira kad na toj platformi imaju minoran broj korisnika s tendencijom daljnjeg opadanja?

Windows 7 je bolji i stabilniji OS od OSX-Liona.

 

i dobro. što je onda apple trebao sačekati s lionom dok njima ne bude povoljno zbog poslovnih planova? ili je apple trebao testirati apsolutno sve aplikacije napravljene za osx kako bi vidio koje će raditi, a koje ne? pretjeruješ malo. napravili su novu verziju par mjeseci kasnije i sve 5. stvarno ne razumijem o čemu ti pričaš kada sada sve radi.

 

lion je pomak osx-a prema iosu. nekima se to ne sviđa, nekima se sviđa. gizmodo u opisu koji si linkao nije napisao ništa da je to loš o (što se stabilnosti tiče) već da se njima ne sviđa u kojem smjeru su krenuli. opet miješaš kruške i jabuke. i za win8 su već krenule iste spike jer se "spaja" mobilno i desktop. i mnogi se kunu (pa i na ovom forumu) da neće nikada instalirati win8 i da će to biti nešto najgore ikada.

 

i FCP X je dočekan od strane profesionalaca kao najgori ikada, pa je sve više onih koji mu se vraćaju, sve više poluprofi ljudi (kakvih je svakim danom sve više, jer video montaža je davno prestala biti samo profi posao) ga koriste. i neki će ti se profesionalci kunuti majčinim grobom da je to najgori potez ikada, dok će drugi reći da je najbolji. poznam i jedne i druge.

 

ako je broj korisnika minoran otkud onda sveto trojstvo (pa makar i prije 10 godina)? iz linka s njihovog sajta koji si u jednoj prijašnjoj raspravi poslao (o tome je li brže na osxu ili windozima) bome je velik broj korisnika artlantisa bio na osx-u (ako uzmemo u obzir raširenost windoza onda je to još čudnije).

 

iz mog iskustva win7 je manje stabilan. ja naveo primjere što ga zeza. ti si napisao samo izjavu kako nije ;)

12 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

napisao sam i da mi se Lion vise puta srusio nego win7 iako je puno krace instaliran. Windowsom 7 sam zadovoljan a Lionom nisam.

I da, Apple je trebao voditi racuna hoce li im update podrzavati trenutno aktualne aplikacije. Ja ne tvrdim da su Windovsi savrsen OS, daleko od toga, ali otuzno mi je vidjeti kad netko takvo nesto tvrdi za jos losiji OS.

I kod windowsa 8 je potpuno drugacija filozofija nego kod priblizavanja OSX-a iOS-u. Dok se kod windowsa balans pokusava postici implementacijom punokrvnog operativnog sistema i na mobilne uredjaje Apple izjednacavanje radi tako da OSX shebe do kraja tako da mirno mogu nastaviti razvijati iskljucivo ono sto im donosi najveci profit.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
BlueMax kaže...

napisao sam i da mi se Lion vise puta srusio nego win7 iako je puno krace instaliran. Windowsom 7 sam zadovoljan a Lionom nisam.

I da, Apple je trebao voditi racuna hoce li im update podrzavati trenutno aktualne aplikacije. Ja ne tvrdim da su Windovsi savrsen OS, daleko od toga, ali otuzno mi je vidjeti kad netko takvo nesto tvrdi za jos losiji OS.

I kod windowsa 8 je potpuno drugacija filozofija nego kod priblizavanja OSX-a iOS-u. Dok se kod windowsa balans pokusava postici implementacijom punokrvnog operativnog sistema i na mobilne uredjaje Apple izjednacavanje radi tako da OSX shebe do kraja tako da mirno mogu nastaviti razvijati iskljucivo ono sto im donosi najveci profit.

 

Super, kod mene je obrnuto (lion mi se nije nikada srušio, jedino je imao problema prije updatea s memorijom, ali to se na sreću odmah riješilo). ali ja ne pišem na svakoj temi o windowsima kako je to igračka ili štogod. meni je to otužno, jer mi se čini da si zbog nečega frustriran. no kako god te veseli. samo pliz mi nađi mjesto gdje ja tvrdim da je osx savršen. pliz. ja ga ne mogu naći.

 

ali ovo me baš zanima: kako su to osx shebali do kraja? što to više ne možeš raditi s osxom a mogao si prije, jer je sheban. čime su ga to uništili? jedan primjer. ništa više od toga.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
profa31 kaže...
1. želiš reći da ti se nikada u životu windozi nisu srušili (smrzli, odbili poslušnost toliko da si ih morao restartati) zbog neke aplikacije? iskreno? nikada? baš nikada? ti si onda vjerojatno prvi, pa slobodno piši microsofti :) sad ozbiljno, windozi se ruše (semica puno manje, ali se ruši).

 

 

Koristim W7 od verzije RC1 i još nisam vidio blue screen, tako da ne znam o čemu ti pričaš.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
paradajz kaže...
profa31 kaže...
1. želiš reći da ti se nikada u životu windozi nisu srušili (smrzli, odbili poslušnost toliko da si ih morao restartati) zbog neke aplikacije? iskreno? nikada? baš nikada? ti si onda vjerojatno prvi, pa slobodno piši microsofti :) sad ozbiljno, windozi se ruše (semica puno manje, ali se ruši).

 

 

Koristim W7 od verzije RC1 i još nisam vidio blue screen, tako da ne znam o čemu ti pričaš.

 

nisam ni ja. ali su mi se windowsi smrzili (ctrl+alt+delete nije reagirao), postali su užasno nestabilni (spori, rušili su se programi, a gašenje apsolutno svih pokrenutih servisa koji bi mogli biti uzrok nije dalo rješenje nego se morao restartati) i slično.

 

puno puno manje nego win xp, ali meni dovoljno.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple vodeći u "sve u jednom" računalima
paradajz kaže...
profa31 kaže...
1. želiš reći da ti se nikada u životu windozi nisu srušili (smrzli, odbili poslušnost toliko da si ih morao restartati) zbog neke aplikacije? iskreno? nikada? baš nikada? ti si onda vjerojatno prvi, pa slobodno piši microsofti :) sad ozbiljno, windozi se ruše (semica puno manje, ali se ruši).

 

 

Koristim W7 od verzije RC1 i još nisam vidio blue screen, tako da ne znam o čemu ti pričaš.

Meni su se Windowsi rusili. Zadnji puta zbog drivera od graficke odnosno kod pokusaja instaliranja isti...radio clean install, rusio mi se explorer i srusi i sistem (vec par mjeseci se nije desilo kuc-kuc u drvo), znalo mi se desit da pri budjenju iz sleepa.....ima ti problema dosta. Ono kaj najvise izhebe sistem su antivirusi...

Mac os radi sa 3-4 procesora,2-3 graficke,2 HDD.....dok Windowsi rade s 50 procesora,100 grafiski karti, 30 HDD,20 maticni ploca.....zbog toga mac os ima manje problema jer je sve istestirano i zatvoreno dok kod Windowsa ima milion kombinacija + jos i sam korisnik napravi dosta.

 

Windows 7 je OK,Mac os je OK. Koristi ono kaj ti se vise svidja i odgovara ti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 15:37 (Quilombo23).
12 godina
offline
Apple vodeći u "sve u jednom" računalima

Evo da ovdje napisem posto su u ovoj temi napisani hvalospjevi o Appleovom touchpadu. Na mjesec dana starom MacBook pro (ciju sam fotografiju prvi dan kad je dosao iz ducana postao u ovoj temi) riknuo touchpad. Pointer divlja po ekranu, geste malo rade malo ne rade.... i tako.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice