Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

poruka: 47
|
čitano: 9.482
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare".
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

ta furka sa majnanjem je zesca glupost na kvadrat 

Moj PC  
9 14 hvala 0
15 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

odavno je snimljen film o tome. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

a da ne pricam da radi istih normlani gameri nemogu kupit posteni gpu vise , sve prazno uzas ! 

Moj PC  
3 6 hvala 0
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Bice grafi uskoro, difficulty strasno raste...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Kant kaže...

Bice grafi uskoro, difficulty strasno raste...

 samo ce pomodari prodavati ,pa ima stotine coina koje se da rudariti nades nesto sto ti se cini da ce rasti i rudaris , ja sam rudario u 1 mj. etc kad je po jednoj grafi bila isplativost cca 35$ ,a vidi sada, da sam zadrzao coine sada bi to bila. isplativost od 500$ mjesecno a bit ce i vise

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 14:19 (loky4i4).
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Ja sam prije godine dana s 15 grafi rudario 2 etha dnevno sada s 80 niti jednoga....

 

I kada se se more grafi prebaci e etha na druge coine, ne znam koliko ce i oni biti isplativi...

 

Vidjet cemo...

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Što točno imaju ti ljudi koji vam daju kriptovalutu za vaše rudarenje?

 

Dal se tu radi o najmu procesorske snage za nešto korisno ili koji vrag?

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Zanimalo me koja je tehnologija rudarenja, a Ajar me prosvijetlio. Mislio sam da trebam jaku grafičku, kad gle vraga, kramp i lopata obavljaju posao. ;)
dolazim odmah - Godo
12 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

Ukucaj BalkanTech rudarenje na YT-u i malo pogledaj njegov kanal.

Lik rudari, imam neki rig za to, četiri grafe, i 50°C u sobi :P

16 godina
protjeran
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
lllnuclearlll kaže...

Što točno imaju ti ljudi koji vam daju kriptovalutu za vaše rudarenje?

 

Dal se tu radi o najmu procesorske snage za nešto korisno ili koji vrag?

Velika većina kriptovaluta se rudari kroz repetitivne i uglavnom beskorisne hashing algoritme. Iznimka je Gridcoin koji se rudari isključivo kroz razno-razne znanstvene proračune na BOINC platformi. Tko ima staru HD7970/R9 280X može zaraditi i do 3.5 USD dnevno na Gridcoinu (HD7970 je imala visoke FP64 performanse, vrlo bitne za pojedine znanstvene projekte na BOINC-u, npr. Milkyway@home). I još barem dolar ako se vrti neka BOINC aplikacija i na CPU.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

OK. a zašto onda te kriptovalute imaju bilokakvu vrijednost... dobiva se vrijednost za beskoristan rad???

 

Moram priznati da ne razumijem.

 

Odnosno ako i imaju vrijednost, zašto bilo tko dijeli vrijednost za beskoristan rad?

 

Tko uopće određuje koliko bitcoina postoji na tržištu? kak je to regulirano? kak se ne dogodi poplava tržišta bitcoinovima i ogromna inflacija?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 16:43 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Jesam li ja onda stekao krivi dojam da za uspješno rudarenje moraš imati ASIC uređaj koji šiša po nekoliko TH/s utrošenom relativno malom količinom struje a ne tamo neke grafičke koje troše ko zna koliko

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 18:35 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

Nisam ni ja baš upućen u to.Al koliko sam jq shvatio to,te bitcoine mjenjaš u neku  valutu novca i isplatu na račun.Samo koliko sam i ja shvatio da ti je to kao najam tvojih max. performansi računala nekome tamo kome treba sirova snaga računala.Nešto u stilu kao izdavanja stana na t ome imenu,ja ga koristim i živim u njemu a tebi plaćam određenu svotu za najam.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
11 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
lllnuclearlll kaže...

OK. a zašto onda te kriptovalute imaju bilokakvu vrijednost... dobiva se vrijednost za beskoristan rad???

 

Moram priznati da ne razumijem.

 

Odnosno ako i imaju vrijednost, zašto bilo tko dijeli vrijednost za beskoristan rad?

 

Tko uopće određuje koliko bitcoina postoji na tržištu? kak je to regulirano? kak se ne dogodi poplava tržišta bitcoinovima i ogromna inflacija?

 https://en.bitcoin.it/wiki/Controlled_supply

https://bitcoin.stackexchange.com/questions/43068/why-does-bitcoin-have-a-value

 

Doktor-X - trebaš ako rudariš bitcoin za eth ,etc i dosta drugih su ti dovoljne grafe , trenutno jedna grafa donosi cca 160$ (rx480,580,570,470 neka manje neka vise ali ajmo reci da su tu negdje)

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2017 17:52 (loky4i4).
16 godina
online
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
loky4i4 kaže...

Doktor-X - trebaš ako rudariš bitcoin za eth ,etc i dosta drugih su ti dovoljne grafe , trenutno jedna grafa donosi cca 160$ (rx480,580,570,470 neka manje neka vise ali ajmo reci da su tu negdje)

 Dobro zašto onda asus sad nudi tu nvidiju? Do sad je kolala informacija da su nvidie prilično beskorisne za to grindanje?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Odat ću vam zašto je to problematično. Zato jer (citiram):

"Asusovi inženjeri unatoč povišenim temperaturama ne miruju"!

Umjesto da piju Aspirine.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

ima i novija varijanta opisa rudarenja, iako se svodi na isto. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
4mal kaže...

a da ne pricam da radi istih normlani gameri nemogu kupit posteni gpu vise , sve prazno uzas ! 

 kako ne pa imas gtx 970 po 1500kn + na oglasnicima kolko hoces.. 

xfact
8 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Ajar kaže...

ima i novija varijanta opisa rudarenja, iako se svodi na isto. 

 

 

U mamu im, klonirali Aliju Sirotanovića!

14 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
overhaul kaže...

 Dobro zašto onda asus sad nudi tu nvidiju? Do sad je kolala informacija da su nvidie prilično beskorisne za to grindanje?

to je nova 1060 ali ja je ne bih uzeo , samo 3mj garancije ... zato sto je za ethereum najbolja rx480 do 31.5 mh/s , gtx1070(najbolja nvidia za eth/etc) 29 ,veca potrosnja struje kod nvidie i veca cijena u startu , zato ih nitko nije ni koristio do nestanka rx-ica

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 12:46 (loky4i4).
16 godina
neaktivan
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Narucio sam 6x RX 580 za 265EUR/kom i 3x GTX 1070 za 385EUR/kom za siacoin/ethereum mining.

Cijena ove Asusove kartice je prevelika s obzirom na peformanse, garanciju i nedostatak display interface-a (resell value = zero).

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

nema novih! nece svako kupit polovno jbga...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Nixhr,gdje ima tih kartica po toj cijeni i koliki je rok isporuke
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

3x RX 580 sa Amazon.de -> 12 July - 26 July

3x RX 580 sa Amazon.co.uk -> jos nemam datum

3x GTX 1070 sa Amazon.it -> June 27 - 29

 

Sve kartice su Gigabyte-ove.

 

 

8 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

zbog silnih minera ja sam osto bez grafe...krepala mi prije mjesec dana R9 390 i jos uvijek cekam zamjenu il šta će se već desit....a nemaju mi ni za sta zamjenit od AMDa lol 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
lllnuclearlll kaže...

OK. a zašto onda te kriptovalute imaju bilokakvu vrijednost... dobiva se vrijednost za beskoristan rad???

 

Moram priznati da ne razumijem.

 

Odnosno ako i imaju vrijednost, zašto bilo tko dijeli vrijednost za beskoristan rad?

 

Tko uopće određuje koliko bitcoina postoji na tržištu? kak je to regulirano? kak se ne dogodi poplava tržišta bitcoinovima i ogromna inflacija?

 

 

 

Ni meni nije jasno.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Dex.pwn kaže...
lllnuclearlll kaže...

OK. a zašto onda te kriptovalute imaju bilokakvu vrijednost... dobiva se vrijednost za beskoristan rad???

 

Moram priznati da ne razumijem.

 

Odnosno ako i imaju vrijednost, zašto bilo tko dijeli vrijednost za beskoristan rad?

 

Tko uopće određuje koliko bitcoina postoji na tržištu? kak je to regulirano? kak se ne dogodi poplava tržišta bitcoinovima i ogromna inflacija?

 

 

 

Ni meni nije jasno.

 

 Zasto fiat novac ima ikakvu vrijednost? To je samo papir ili brojevi na ekranu zar ne?

 

7 godina
neaktivan
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

sve te valute vrte matematiku iza

npr litecoin je picio renderer za nekog klienta ,,bitcoin  crackiranje ,,

eth trenutno uzima poslove od japanaca ,proracuni

sia kalkulira bankovne projekcije

itd  ,i svi ti klijenti placaju vlasniku valute

 

svi podatci su kriptirane aes itd  ,tako da nemas pojma sta ti ubiti racuna gpu ili asic

a da jos dodaju nagradu ako netko iz poola ili od mase izracuna zavrsi ,npr blok 2343445  1 il 10 il slicno coina

 

ukratko ,,pogle nove coine sto izlaze ,lik je uposlio da se renda neki film i zamotao sve

preko demona kao monero i kad je sve proslo ,nema vise klijenate i coin polako propada

dok veliki imaju i vece potrebe tj klijente ,,npr iza sia sjede 5 velikih corporacija

iza eth je kako se pise citibank  itd

 

 e da inace ova kartica je smece   1060 s 3gb je sad spora ,a ova 6gb ce biti jos ok za ove nove coine kad izadje  inace

sad eth nemas sta traziti bez bar 50h/s da imas neku zaradu ,a vega uskoro izlazi  i kako kazu imace 50+

 

kinjezi vec skoro pol godine  rade tj preradjuju graficke u laptop like kartice

i pice ih po 20tak u jednu custom plocu tj box ,tako da njih nebrine nedostatak

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 20:48 (husarim).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
husarim kaže...

sve te valute vrte matematiku iza

npr litecoin je picio renderer za nekog klienta ,,bitcoin  crackiranje ,,

eth trenutno uzima poslove od japanaca ,proracuni

sia kalkulira bankovne projekcije

itd  ,i svi ti klijenti placaju vlasniku valute

 

svi podatci su kriptirane aes itd  ,tako da nemas pojma sta ti ubiti racuna gpu ili asic

a da jos dodaju nagradu ako netko iz poola ili od mase izracuna zavrsi ,npr blok 2343445  1 il 10 il slicno coina

 

ukratko ,,pogle nove coine sto izlaze ,lik je uposlio da se renda neki film i zamotao sve

preko demona kao monero i kad je sve proslo ,nema vise klijenate i coin polako propada

dok veliki imaju i vece potrebe tj klijente ,,npr iza sia sjede 5 velikih corporacija

iza eth je kako se pise citibank  itd

 

 

 Imaš negdje potvrdu za ove teorije? I meni bi bilo logično da je tako nešto, ali od malo upućenijih izvora sam čuo da nije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice