Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

poruka: 47
|
čitano: 9.485
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare".
12 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Kant kaže...

Bice grafi uskoro, difficulty strasno raste...

 Rast če i vrijednost coinova... po nekim proračunima u budučnosti 1btc bi mogao biti vrijedan oko pola milijuna $...

14 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Gledam na njuškalu cijene moje grafe MSI 480 8GB Gaming x...ono možda je prodam...kada ono polovna više od 3000kn...ono WTF...platio je prije 4 mj 2500 a sada polovna ode u nebo...U čemu je fora nisam u toku? :)

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

kakve teorije ,,citaj malo

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
k1klop kaže...
Kant kaže...

Bice grafi uskoro, difficulty strasno raste...

 Rast če i vrijednost coinova... po nekim proračunima u budučnosti 1btc bi mogao biti vrijedan oko pola milijuna $...

 Po nekim proračunima, a kojim to točno proračunima? Circulating supply BTC-a je već preko 16 milijuna coina, da oni sad vrijede svaki pola milijuna, to znači da bi svi bitcoini u opticaju skupa vrijedili 8 bilijuna dolara. I kada se, u budućnosti, svi bitcoini izrudare, dolazimo do brojke od 21 milijun coina, u protuvrijednosti od 10.5 bilijuna dolara (uzeći u obzir tečaj 1BTC=$500K). To se jedino može dogoditi uz ogromnu inflaciju dolara (tada ti tih $500K ne bi značilo kao sada)

14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
husarim kaže...

kakve teorije ,,citaj malo

 Pa govorim ti, rado bih pročitao malo o tome, imaš kakve linkove?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

nepada mi napamet ti traziti

citam bitcointalk,onaj eth talk, twitter i tako okolo :)

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
husarim kaže...

nepada mi napamet ti traziti

citam bitcointalk,onaj eth talk, twitter i tako okolo :)

 

 

Znači nemaš nikakve dokaze za svoj argument i ja bih ti samo ovako trebao vjerovati? Mislim da bi bilo puno korektnije da staviš neke linkove, pogotovo ako toliko pratiš ne bi ti trebalo biti problem zalijepiti par linkova, jer i mene zanima tematika a puno mi je teže ići istraživati sve od početka, a ti si već upoznat s tematikom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Jakovp kaže...

 

 

Znači nemaš nikakve dokaze za svoj argument i ja bih ti samo ovako trebao vjerovati? Mislim da bi bilo puno korektnije da staviš neke linkove, pogotovo ako toliko pratiš ne bi ti trebalo biti problem zalijepiti par linkova, jer i mene zanima tematika a puno mi je teže ići istraživati sve od početka, a ti si već upoznat s tematikom.

 Plus to šta je u krivu jer sia ne kalkulira ništa, nego služi kao cloud storage.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
footballer kaže...
Jakovp kaže...

 

 

Znači nemaš nikakve dokaze za svoj argument i ja bih ti samo ovako trebao vjerovati? Mislim da bi bilo puno korektnije da staviš neke linkove, pogotovo ako toliko pratiš ne bi ti trebalo biti problem zalijepiti par linkova, jer i mene zanima tematika a puno mi je teže ići istraživati sve od početka, a ti si već upoznat s tematikom.

 Plus to šta je u krivu jer sia ne kalkulira ništa, nego služi kao cloud storage.

 sia sluzi kao novac za placanje tog cloud storage-a ,,malo citaj

8 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

Evo i mene interesuje. Jer toliki problem staviti neki link iz bookmarka?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
husarim kaže...

 sia sluzi kao novac za placanje tog cloud storage-a ,,malo citaj

 Sia je "tehnologija" za cloud storage, a siacoin je valuta za plaćanje. Čitam ja, nemoj za mene brinuti. Ja sam se informirao prije ulaženja u ulaganje altcoinima. 

 

Nadalje, komentar "malo citaj" je krajnje besmislen, jer tvoja prva izjava "sia kalkulira bankovne projekcije" pokazuje da si prije mog ispravka bio u krivu, a kasnije ispravljaš moj ispravak, i to netočno. Sia i Siacoin su povezani ali različiti pojmovi. Točno je da postoji novac za plaćanje cloud storage-a, ali to nije Sia, jer je Sia taj storage, a novac ili valuta je Siacoin. Ovo ti se možda čini kao mala, nebitna greška, no pojmove treba razlučiti i za sebe i za druge. Nije isto da kažeš da si kupio 20 dolara Sia-e i 20 dolara Siacoina. 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru

oh boze koja gomila gluposti...

sia je firma koja je napravljena udruzenjem 4 cloud firme + 2 vanjske koji su spec za storage ..

iznajmljivanje se vrsi placanjem u sia coinu

za 20 $ nemozes kupiti sia ,,za 20$ mozes kupiti 1000 siacoina i tako dobiti oko 1tb na 3 mjeseca

sia je platila ibm da im napravi asic za majnanje ,tj da ubrzaju malo izracune

(tj lova od te 2 vanjske firme sto se bave bankovnim projekcijama)

izlaze 4mj 2018 s njim ,a zasad su digli teskocu da skresu trosak izracuna

dok neizadje asic miner ,na kojem jos vise misle zaraditi

eto sve o sia kompaniji 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 12:08 (husarim).
13 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

   

 

 

Ohohoe,sjecam se ko da je juce bilo,najme,imali mi lijep komad zemlje u zabiti,na samom sjeveru Amerike.Totalna zabit,nemos prodat,nemos naselit.

Aak prdnes,grizli te pozdere,aak pisnes indijanac  te prikolje,kak da to rjessimo?

Pa miisle uz pivu,onda se sjetio mali jedan:"ajdmo platit velecasnom da prica uokolo da ima zlata ko blata,bagra mu vjeruje,tak i tak ide

okolo i $ere ,pa nek s3re to."

 

Ljepo mi napravili parcele,napuhali vrijednost 1000 puta,pokupovali sve lopate i krampove  u  okrugu od  800km,otvorili ducane

 

s opremom(krampovi me kostali pol dolara,prodo ji ga za 150$),otvorio kupleraje,otkupne centre,ducane ,cudo jedno itd.

Sad,trebalo je i podmazat pricu,pa mi malo posolili planinu sa zlatom,napunilo sacmu zlatnom prasinom(sjetio se jedan:"ajd da dodamo i  

malo srebra i broncom,jeftinije je pa mozemo em duze pucat em vise posolit).

 

I,tak je i bilo, prvi koji su dosli su ubrali malo tog zlata,onii koji ssu zakasnili su bili zadovoljni s srebrom il broncom(uvijek moz zamjenit srebro za zlato,sam 5% provizije).

Kad bi izrudario jadnik nes, prva stvar je da je iso u salon napit se ledene limunade(j3bes ti to,vruc je to poso) i ponosno pokazivo  svoju tehnoloski naprednu kesu punu mrva zlata. Druge budale vidle, brze bolje digle kredu,pokupovale krampove i udri u brdo rudarit.

I, je, opario  se jedan ,dva rudara(vise ono,reklama:"ma,gle me,mama imam milju satosija,sad to motam diversifirat i sjedit na tom 3 mjeseca i sam cu zavrsit na mjesecu(moon;))".

 

Vremena se mjenjaju,al igra je ostala ista :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 2:31 (EpicFailGuy).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

wat

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Asus priprema grafičku karticu za digitalne rudare

Sutra u podne ce decki iz rudnika izvaditi jos jedan Eth za kolekciju!!!

 

Ajmooooo momci!!!

 

\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
footballer kaže...
k1klop kaže...
Kant kaže...

Bice grafi uskoro, difficulty strasno raste...

 Rast če i vrijednost coinova... po nekim proračunima u budučnosti 1btc bi mogao biti vrijedan oko pola milijuna $...

 Po nekim proračunima, a kojim to točno proračunima? Circulating supply BTC-a je već preko 16 milijuna coina, da oni sad vrijede svaki pola milijuna, to znači da bi svi bitcoini u opticaju skupa vrijedili 8 bilijuna dolara. I kada se, u budućnosti, svi bitcoini izrudare, dolazimo do brojke od 21 milijun coina, u protuvrijednosti od 10.5 bilijuna dolara (uzeći u obzir tečaj 1BTC=$500K). To se jedino može dogoditi uz ogromnu inflaciju dolara (tada ti tih $500K ne bi značilo kao sada)

 ma to samo neki investitori u Snapchat tvrde da bi ga do 2030. trebalo koristit 5% populacije

 

Bitcoin's user network grew from 120,000 users in 2013 to 6.5 million users in 2017...

12 godina
offline
Re: Asus priprema grafičku karticu za digitalne ru
Vortac kaže...
lllnuclearlll kaže...

Što točno imaju ti ljudi koji vam daju kriptovalutu za vaše rudarenje?

 

Dal se tu radi o najmu procesorske snage za nešto korisno ili koji vrag?

Velika većina kriptovaluta se rudari kroz repetitivne i uglavnom beskorisne hashing algoritme. Iznimka je Gridcoin koji se rudari isključivo kroz razno-razne znanstvene proračune na BOINC platformi. Tko ima staru HD7970/R9 280X može zaraditi i do 3.5 USD dnevno na Gridcoinu (HD7970 je imala visoke FP64 performanse, vrlo bitne za pojedine znanstvene projekte na BOINC-u, npr. Milkyway@home). I još barem dolar ako se vrti neka BOINC aplikacija i na CPU.

 Evo, samo da ti zahvalim. Zbog ovog posta i ja sada rudarim Gridcoin. :)

Inače, na Setiju sam od početka, 1.4.1999.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice