Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

poruka: 17
|
čitano: 121.417
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju".
15 godina
offline
Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

Po čemu konkurecnija? Cijenom sigurno ne. U tome je rpi nepobjedivi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P

Pa npr. po brzini procesora i mreže.

Ovo bi mogao biti jako dobar kućni server.

Da nešto takvo radim prije bi uzeo taj ASUS (još da bar ima USB 3 :(  )

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
Zasto bi prije uzeo ovaj Asus?
16 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
Po meni preskup 60$ za to je po meni previse, nije toliko jaci od rpi3 a skoro dupla cijena.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

Raspberry Pi 3 sam kupio u Njemackoj za 50€, nema ga nigdje za tih 35$ koliko se oglasava, tako da ako asus bude drzao cijene pod kontrolom, i prodavao ga za 60€, onda su direktna konkurencija.

I'd rather have questions that I can't answer, than answers that I musn't question.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
dj_chapz kaže...

Raspberry Pi 3 sam kupio u Njemackoj za 50€, nema ga nigdje za tih 35$ koliko se oglasava, tako da ako asus bude drzao cijene pod kontrolom, i prodavao ga za 60€, onda su direktna konkurencija.

 Na tih 60 dolara dodaj jos i porez.

Linux, Arch Linux.
16 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
rpi3 35$ oglasavana cijena ovaj 60$, Naravno neces ga uspjeti nabaviti za toliko kod nas, nego sigurno skuplje. 20-30$ ce te opet skuplje izaci ovaj asua nego rpi3 kako god da okrenes.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

Pitanje ne baš direktno vezano za ovo, ali postoji li ovako nešto x86? S nekim Atom procesorom ili sličnim.

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
Postoji ali su cca 100$, googlaj x86mini board.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
Patrick_cro kaže...
Po meni preskup 60$ za to je po meni previse, nije toliko jaci od rpi3 a skoro dupla cijena.

Ma jok nije duplo jači, osim šta je procesor+GPU duplo jači od onoga u ovoj vrlo popularnoj zelenjavi.Svaki proc koji ima znatno više performanse, uz njega ti ide ono Out-Of Order execution tehnikalije.Recimo stari Cortex A9 je osjetno jači od novijeg Cortex A53, ali A9 je puno rastrošniji CPU no to je druga priča dakle potrošnja a ne CPU performanse.

 

Cortex A17 je poboljšanji nasljednik Cortex A9 serije, ali ipak ima 20% nižu potrošnju i to je to.Sve ovisi šta kome treba jel, ali kaj se tiče CPU+GPU performansi Asus kutijica pomete pod sa vrlo popularnom zelenjavom=očekivano viša cijena.

 

- rpi3, četri CPU jezgre ARM Cortex A53/1.2ghz, low powered in-order CPU

 

- Asus konkurencija, četri CPU ARM Cortex A17/1.8ghz out-of order CPU+dvostruko jači GPU

 

Prisjetimo se onih starih Intel Atom procesora, i njihovi bože sačuvaj slabih CPU performansi dakle šepavo i puzavo.Svi ti stari Atomi imali su In-Order execution tehnikalije, a prvi Intel Atomčeki sa Out-Of Order tehnikalijama skrivaju se iza Intel BayTrail serije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 17:17 (rambox).
12 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
Umbel kaže...
Zasto bi prije uzeo ovaj Asus?

 Jer bi na njego spojio gigabitni switch, neki LAN disk ili NAS i to sve na kućnu mrežu.

I na ovome bi mi vjerojatno bio užitak raditi.

 

Sad mi je brzina kopiranja fajlova po mreži 10Mb /sec, a sva operma doma mi je Gigabitna, osim multimedijalnog centra/ "servera" koji je  100mbps...

A ako uskoro nabavim i AC router, onda mi je SERVER najsporija komponenta...

 

Radim backup dva računala, backup slika i videa koje napravim, kopiranje filmova (koju su u zadnje vrijeme i preko 10GB)....

 

I stvarno bi htio brzinu koju mi RP3 ne može dati.

 

A uz ovo sve, vjerojatno bi i na njego mogao premjestiti i torrente, pa ne bi moj PC morao raditi dane i noći...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

Ovaj Asus mi se čini zanimljiv prvenstveno jer podržava 4K što rpi ne može. Kupio sam 3-ku i spojio na UHD TV i ostao iznenađen, no sam sam kriv što nisam prije provjerio. Ovih 60$ će na kraju biti 80-90 jer treba kućište, power itd., ali moglo bi vrijediti

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
16 godina
offline
Re: Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry P
rambox kaže...
Patrick_cro kaže...
Po meni preskup 60$ za to je po meni previse, nije toliko jaci od rpi3 a skoro dupla cijena.

Ma jok nije duplo jači, osim šta je procesor+GPU duplo jači od onoga u ovoj vrlo popularnoj zelenjavi.Svaki proc koji ima znatno više performanse, uz njega ti ide ono Out-Of Order execution tehnikalije.Recimo stari Cortex A9 je osjetno jači od novijeg Cortex A53, ali A9 je puno rastrošniji CPU no to je druga priča dakle potrošnja a ne CPU performanse.

 

Cortex A17 je poboljšanji nasljednik Cortex A9 serije, ali ipak ima 20% nižu potrošnju i to je to.Sve ovisi šta kome treba jel, ali kaj se tiče CPU+GPU performansi Asus kutijica pomete pod sa vrlo popularnom zelenjavom=očekivano viša cijena.

 

- rpi3, četri CPU jezgre ARM Cortex A53/1.2ghz, low powered in-order CPU

 

- Asus konkurencija, četri CPU ARM Cortex A17/1.8ghz out-of order CPU+dvostruko jači GPU

 

Prisjetimo se onih starih Intel Atom procesora, i njihovi bože sačuvaj slabih CPU performansi dakle šepavo i puzavo.Svi ti stari Atomi imali su In-Order execution tehnikalije, a prvi Intel Atomčeki sa Out-Of Order tehnikalijama skrivaju se iza Intel BayTrail serije.

 

 

 Ne moze biti konkurencija kada cijenom nije niti blizu, da je cijenom blizu rpi onda bi mogla biti konkurencija i mogli bi se direktno usporedivati. 35$ i 60$ svakako nije ista stvar. Normalno da ce to doci skuplje dok dodje kod nas, ali onda vec pricamo o domeni od oko 500-600kn i ne vidim tu neku isplativost. Ako se kupuje za fhd dovoljan je rpi3 i asus nema nikakvog smisla kupovati za to, jedino ako se ide na 4k.

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

Ja odustajem od svih ovih raznih ploča baziranih na arm-u i sličnim procesorima bar kada je u pitanju multimedija sljedeći put kupujem nešto bazirano za intelu ili amd-u (možda) zbog drm sadržaja

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Asus Tinker Board kao konkurencija Raspberry Pi-ju

60+ baksa i ne podržava USB 3.0 i/ili SATA...

 

Ako rpi4 (ili rpi3 b+ jednog dana) bude imao USB 3.0, kupujem odmah. Za multimediju (kodi) je čak i dvojka dovoljna (ja imam tricu) a server glumi stari b+.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 20:00 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice