Bankari: "bitcoin je prevara"

poruka: 121
|
čitano: 20.111
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bankari: "bitcoin je prevara"".
12 godina
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Jedan dobar bailout rješava sve probleme.

 
17 1 hvala 2
16 godina
moderator
online
Bankari: "bitcoin je prevara"

Ekipa iz JPMorgana je zgrožena neodgovorniom pojedincima koji se bave financijskim špekulacijama. Podrška JPMorganu.

 

 

This space for rent!
 
36 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Haha to kaže čovjek koji je uzeo 25 milijardi dolara, povisio sebi plaću u krizi te davao milijunske bonuse svaki mjesec, čovjek kojeg drže odgovornim i za dio krivnje gospodarske i financijske krize u Svijetu. Inače svi NORMALNI IT portali su odbili pisati ovu novost na svom portalu upravo jer se protive ovome i ne slažu s mišljenjem ovog čovjeka kojem je u cilju samo "uništititi" konkurenciju, ali naravno BUG je u zadnje vrijeme sve samo ne IT portal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 14:42 (GlobIT).
 
33 5 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
GlobIT kaže...

Haha to kaže čovjek koji je uzeo 25 milijardi dolara, povisio sebi plaću u krizi te davao milijunske bonuse svaki mjesec, čovjek kojeg drže odgovornim i za dio krivnje gospodarske i financijske krize u Svijetu. Inače svi NORMALNI IT portali su odbili pisati ovu novost na svom portalu upravo jer se protive ovome i ne slažu s mišljenjem ovog čovjeka kojem je u cilju samo "uništititi" konkurenciju, ali naravno BUG je u zadnje vrijeme sve samo ne IT portal.

 

Ček, pa u čemu je problem? Al fakat :/

 

Pravo novinarstvo prenosi obje strane medalje, te je vrlo neodgovorno ne prenijeti mišljenje relevantih (bez obzira na osobno mišljenje autora i čitaoca) autoriteta vezno uz bankarsku industriju kada se govori o financijskim instrumentima poput Bitcoina. 

 

S obzirom da imaš mozak i nadam se trunku zdrave pameti razmisli da li taj autoritet govori istinito, laže ili samo paničari. 

 

U svakom slučaju je lijepo vidjeti da se autor držao objektivnog pristupa ne zauzimajući strane. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 14:49 (Chupavi).
15 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
Drago kaže...

Ekipa iz JPMorgana je zgrožena neodgovorniom pojedincima koji se bave financijskim špekulacijama. Podrška JPMorganu.

 

 

 baš su zločesti ti pojedinci/ke. to, kao i ratovi/zagađenja/umiranja od gladi/itd., uopće nije nešto lijepo. stid ih može biti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
Drago kaže...

Ekipa iz JPMorgana je zgrožena neodgovorniom pojedincima koji se bave financijskim špekulacijama. Podrška JPMorganu.

 

 

 Sarkazam, level 9000.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 14:59 (syncmaster245b).
7 godina
protjeran
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"

Bankama je sve prevara, sto ne mogu oporezivati, uzimati postotke i kamatariti.

 

Nekad si imao jabuku, i ako si htio krusku, mijenjao si jabuku za krusku.

 

Onda su dosle banke, i ako si htio mijenjati jabuku za krusku, morao si dati banci krisku jabuke,

krisku kruske, tako da nikad nisi dobio ono sto ti zapravo pripada, a banka je trljala ruke i uzivala u tudjem trudu i radu.

11 godina
neaktivan
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 
0 24 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Hohohoh, JP faking Morgan se javlja za nešto da je prevara?? Jesu oni uopće razmislili o svojoj povijesti prije nego su ovo izbacili?

Jedino mi nije jasno da se još uvijek uopće uzima u obzir njihovo rejtanje kreditne sposobnosti...

origin: mrxa
 
8 0 hvala 1
13 godina
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Dobro vrijeme za kupovinu. :)

Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
Jpmorgan je jedan od glavnih aktera koji je špekulativnim ponašanjem uzrokovao krizu u svijetu. Veli se "Tko o čemu, kurva o poštenju". Bitcoin je bankama trn u oku jer je to valuta koju može bilo tko minati, demokratska je. Sve ostale valute kreiraju isključivo privatne banke, što im daje nepravednu prednost nad ostalim sudionicima društva. Jedan zanemariv dio kreiraju centralne banke, u to ubrajam i gotovinu, zanemarivo mali dio novca u opticaju. Skoro sav novac je elektronski, zapis stanja vašev računa u računalu banke. Gotovina je ispod 5% sveg novca.
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 nadam se da se zahebavas s ovim izrecenim... prave burze??? koje su to? sve ti je to stari moj isti krasni, cista spekulacija

12 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 

Vrijednost nečega je ono što možeš u određenom trenutku za to dobiti, i na valutama i na burzi i na nekretninama i svemu su neki ljudi u određenom trenutku popušili, a kuća iz članka je svojedobno prodavala nešto za što se je smatralo da ima tu konkretnu vrijednost pa je na kraju pobrala milijarde poreznih novaca, a ulagači su ostali bez ičega.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
Aldo kaže...
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 nadam se da se zahebavas s ovim izrecenim... prave burze??? koje su to? sve ti je to stari moj isti krasni, cista spekulacija

 

 

Stavljati u isti kos trgovanje bitcointa i trgovanja dionicama googlea, amazona, microsofta, volkswagena... ili kompanija na domacoj burzi je presmjesno.

 

Dok sve ove kompanije imaju neke proizvode i pravu vrijednost a kupovinom njihovih dionica postajete suvlasnik a mozete dobiti i dividendu, vi trgujete sa nekom virtualnom valutom koja nema nikakvu vrijednost.

 

Ako kupis neku dionicu ja tipa Nestle, ja znam da sam suvlasnik u jednoj od najvecih gobalnih prehrambenih firmi koja ima tisuce proizvoda, ako imam dolare ja znam da iza njega stoji Americka vlada, neka mi netko odgovori po cemu je bitcoint vrijedan, sta stoji za njegove vrijednosti?

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 15:43 (kingofthenight).
11 godina
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

U zadnje vrijeme je postalo popularno stvarat paniku i prijetit kako sve propade, ništa ne valja itd. kako bi se rušila cijena da veliki igrači (možda upravo ti isti ljudi koji daju izjavu) mogu iskoristit novonastalu situaciju i kupit više za manje.

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
ante_etna kaže...
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 

Vrijednost nečega je ono što možeš u određenom trenutku za to dobiti, i na valutama i na burzi i na nekretninama i svemu su neki ljudi u određenom trenutku popušili, a kuća iz članka je svojedobno prodavala nešto za što se je smatralo da ima tu konkretnu vrijednost pa je na kraju pobrala milijarde poreznih novaca, a ulagači su ostali bez ičega.

 

Ali tu zaboravljas jednu bitni razliku, iza nekretnine stoji vrijednost te nekretnine, iza dolara stoji americka vlada, iza svake dionice na burzi stoji neka firma koja nesto radi i rednovno izbacuje financijska izvjesca a iza bitcointa stoji jedno veliko nista odnosno jedan veliki bubble gdje su ljudi navuceni da rudare a nemaju pojma sta rudare.

 

Onog trenutka kad bude nova financijska kriza, a bit ce sigurno kad tad doalr ce pasti ali ce i dalje vrijediti, cijena nekretnine ce pasti ali ce i dalje vrijediti, dionice firmi ce pasti ali ce one i dalje raditi svoje proizvode, nakon par godina sve ce se to oporaviti. Ali kad padne bitcoint, vi ceete imati jedno veliko nista odnosno jedno veliko 0.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...
Aldo kaže...
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 nadam se da se zahebavas s ovim izrecenim... prave burze??? koje su to? sve ti je to stari moj isti krasni, cista spekulacija

 

 

Stavljati u isti kos trgovanje bitcointa i trgovanja dionicama googlea, amazona, microsofta, volkswagena... ili kompanija na domacoj burzi je presmjesno.

 

Dok sve ove kompanije imaju neke proizvode i pravu vrijednost a kupovinom njihovih dionica postajete suvlasnik a mozete dobiti i dividendu, vi trgujete sa nekom virtualnom valutom koja nema nikakvu vrijednost.

 

Ako kupis neku dionicu ja tipa Nestle, ja znam da sam suvlasnik u jednoj od najvecih gobalnih prehrambenih firmi koja ima tisuce proizvoda, ako imam dolare ja znam da iza njega stoji Americka vlada, neka mi netko odgovori po cemu je bitcoint vrijedan, sta stoji za njegove vrijednosti?

 

 

 

 

 

 

 za 1 bitcoin dobijes vrjednost u novcima koji je oko  4xxx$

za gogle dionicu si dao 100$ i sad samo cekas da eu izvrsi kaznu i puf vrjednost ode u kiki

da odneses dionicu googleu i kazes dajte mi dio googla ,,sta bi dobio ....

12 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...

 

Ali tu zaboravljas jednu bitni razliku, iza nekretnine stoji vrijednost te nekretnine, iza dolara stoji americka vlada, iza svake dionice na burzi stoji neka firma koja nesto radi i rednovno izbacuje financijska izvjesca a iza bitcointa stoji jedno veliko nista odnosno jedan veliki bubble gdje su ljudi navuceni da rudare a nemaju pojma sta rudare.

 

Onog trenutka kad bude nova financijska kriza, a bit ce sigurno kad tad doalr ce pasti ali ce i dalje vrijediti, cijena nekretnine ce pasti ali ce i dalje vrijediti, dionice firmi ce pasti ali ce one i dalje raditi svoje proizvode, nakon par godina sve ce se to oporaviti. Ali kad padne bitcoint, vi ceete imati jedno veliko nista odnosno jedno veliko 0.

Koja vrijednost nekretnine? Ti si je platio 2500, a cijena je pala na 1200 i ne možeš je više prodati za istu cijenu. Tko stoji iza tog gubitka?

 

Kupio si nekretninu za kredit u švicarcima i stan koji ti je obećan za 100.000 sad plaćaš 350.000, tko stoji iza tvog gubitka?

 

Kupio si dolare po sedam, a sad je šest, koja vlada će ti vratiti gubitak?  VW mulja na auspuhu i padne cijena dionice koju si skupo platio, tko ti vraća gubitak?

 

Dao si robu Agrokoru koji su krvao sadio i okopavao, drugi dan propadne, a vlada kaže možeš dobiti pola novca, 100, a ti su uložio 200 u tu salatu plus svoje vrijeme. Tko stoji iza zvog bankrota i propasti?

 

Bitcoin može pasti na nulu? Pa normalno da može. Danas sam igrao loto iza kojeg stoji država i dobio nulu. Moja stvar, moj izbor.

 

Neki će pobrat lovu na bitcoinu, neki izgubiti, kao i  na Agrokoru, kao i na T-comovim dionicama, INI, Enronu, a da ne pričam o JP Morganu.

 

 

16 godina
moderator
online
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...
ante_etna kaže...
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 

Vrijednost nečega je ono što možeš u određenom trenutku za to dobiti, i na valutama i na burzi i na nekretninama i svemu su neki ljudi u određenom trenutku popušili, a kuća iz članka je svojedobno prodavala nešto za što se je smatralo da ima tu konkretnu vrijednost pa je na kraju pobrala milijarde poreznih novaca, a ulagači su ostali bez ičega.

 

Ali tu zaboravljas jednu bitni razliku, iza nekretnine stoji vrijednost te nekretnine, iza dolara stoji americka vlada, iza svake dionice na burzi stoji neka firma koja nesto radi i rednovno izbacuje financijska izvjesca a iza bitcointa stoji jedno veliko nista odnosno jedan veliki bubble gdje su ljudi navuceni da rudare a nemaju pojma sta rudare.

 

Onog trenutka kad bude nova financijska kriza, a bit ce sigurno kad tad doalr ce pasti ali ce i dalje vrijediti, cijena nekretnine ce pasti ali ce i dalje vrijediti, dionice firmi ce pasti ali ce one i dalje raditi svoje proizvode, nakon par godina sve ce se to oporaviti. Ali kad padne bitcoint, vi ceete imati jedno veliko nista odnosno jedno veliko 0.

 

 

I jedan i drugi (i JPMorgan) ste u pravu, ali to ne znači da se BC-om ne može trgovati i na tome zaraditi iako nema nikakvu fizičku ili stvarnu vrijednost.

 

Bitcoin nije valuta iako ga se koristi i kao sredstvo plaćanja, ali  po svim karakteristikama se radi o vrijednosnom papiru i to onome kojemu jako fluktuira vrijednost pa je zapravo samim time nepogodan da bi bio sredstvo plaćanja - ona priča o tipu koji je platio pizzu sa štajaznam koliko bitcoina.

 

Bitcoin kao i druge stvari kojima se trguje, a koje nemaju fizičku ili uporabnu vrijednost, imaju onu vrijednost koju im trenutno mi dajemo - kao dijamanti, ili umjetničke slike ili razni collectibles kojih su Ameri puni. Koliko vrijedi baseball sličica nekog igrača? Ništa, odnosno onoliko koliko su kolekcionari vrijedni platiti. Uporabne vrijednosti nema. (Možda bi ona dva šta u duetu preživljavaju na nekakvim pustim mjestima je mogli iskoristiti za potpalu vatre ili za mini klopku za žohare, ali ni to nije sigurno. )

 

Sve to na tržištu ima financijsku vrijednost i time se može trgovati dok tržište prihvaća tu vrijednost.

 

Ukratko, upozorenje JPMorgana, bez obzira na to koliki su to kriminalnci i štetočine nije bez osnova, ali to ne znači da treba prestati trgovati BC-om za one koji to prate i mogu.

 

 

This space for rent!
13 godina
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...
ante_etna kaže...
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

 

Vrijednost nečega je ono što možeš u određenom trenutku za to dobiti, i na valutama i na burzi i na nekretninama i svemu su neki ljudi u određenom trenutku popušili, a kuća iz članka je svojedobno prodavala nešto za što se je smatralo da ima tu konkretnu vrijednost pa je na kraju pobrala milijarde poreznih novaca, a ulagači su ostali bez ičega.

 

Ali tu zaboravljas jednu bitni razliku, iza nekretnine stoji vrijednost te nekretnine, iza dolara stoji americka vlada, iza svake dionice na burzi stoji neka firma koja nesto radi i rednovno izbacuje financijska izvjesca a iza bitcointa stoji jedno veliko nista odnosno jedan veliki bubble gdje su ljudi navuceni da rudare a nemaju pojma sta rudare.

 

Onog trenutka kad bude nova financijska kriza, a bit ce sigurno kad tad doalr ce pasti ali ce i dalje vrijediti, cijena nekretnine ce pasti ali ce i dalje vrijediti, dionice firmi ce pasti ali ce one i dalje raditi svoje proizvode, nakon par godina sve ce se to oporaviti. Ali kad padne bitcoint, vi ceete imati jedno veliko nista odnosno jedno veliko 0.

 

Prvo, pogledaj film Inside job, koji je dobio Oscara za najbolji dokumentarni film - pa onda pričaj o tome kako iza ovoga što si naveo stoji neka vrijednost. Jedni od glavnih aktera je baš ova ekipa. 

 

Onda pogledaj 

 (samo na kraju filma se govori o bitcoinu, ali možda ti pomogne shvatiti što i tko stoji iza toga). Također, što se tiče dolara i njegove vrijednosti, pogledaj dio oko 20. minute.

 

I nakon što si ovo pogledao, reci da i dalje vjeruješ ovim sustavima koje si tu opisao. Iza bitcoina ne stoji vlada ni firma, iza bitcoina stoje ljudi koji to koriste.

U svakom trenu se zna koliko bitcoina postoji i gdje se nalaze. Sve je apsolutno transparetno, te iz toga proizlazi i povjerenje.. Možeš li reći isto za bilo koju drugu valutu? 

 

 

 

 

15 godina
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Realno, da sam ja nekakva kriminalna i nepoštena uma, kao što je možda i taj gospodin, možda bi i ja radio pljuvao po bitcoinu pa onda u njega uložio masu para kad mi cijena bude prihvatljivija.

A bitcoin kao valuta se ne razlikuje od eura, zlata, žita ili bilo kojeg drugog sredstva za razmjenu, samo što je on dostupan za tradeanje svima dok još nema toliko novaca u opticaju, stoga je normalno da postoje takve promjene u vrijednosti valute.
(Ako ja i prijatelj jedini imamo vreću žita na selu za vrijeme nestašice hrane, lako možemo manipulirati cijenom)

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 16:45 (markoal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"

Prvo, pogledaj film Inside job, koji je dobio Oscara za najbolji dokumentarni film - pa onda pričaj o tome kako iza ovoga što si naveo stoji neka vrijednost. Jedni od glavnih aktera je baš ova ekipa. 

 

Onda pogledaj 

 (samo na kraju filma se govori o bitcoinu, ali možda ti pomogne shvatiti što i tko stoji iza toga). Također, što se tiče dolara i njegove vrijednosti, pogledaj dio oko 20. minute.

 

I nakon što si ovo pogledao, reci da i dalje vjeruješ ovim sustavima koje si tu opisao. Iza bitcoina ne stoji vlada ni firma, iza bitcoina stoje ljudi koji to koriste.

U svakom trenu se zna koliko bitcoina postoji i gdje se nalaze. Sve je apsolutno transparetno, te iz toga proizlazi i povjerenje.. Možeš li reći isto za bilo koju drugu valutu? 

 

 

 

 

 

 

Ma nagledao sam se ja svih tih filmova i svega, nema portebe za jos jednim, a vrlo lako da je mogce da sam ga vec pogledao.

A vjerojatno u tom inside job dokumentarcu je rijec trgovanju povlastenim informacijama (financijskim izvjescima), da znas unaprjed kako je poslovala firma pa da onda kupis ili prodas dionice u odnosu na poslovanje firme.

To je samo kriminal trgovanja povlastenim informacijama, ali dionice kojima trgujes i dalje imaju svoju vrijednsot.

 

Ja cu se radje uzdati u USA vladu koja ima 1000 nuklearnih bomba, 10-tak nosaca aviona, 10-tak tisuca aviona i helikoptera, nekoliko desetaka nuklearnih podmornica, par stotina tisuca vojnika, vojnih baza u svim kutevima svijeta... nego u bitcoint iza kojeg stoje ljudi.

 

S obzirom da znam da su ljudi ko ovce, kud jedna tu svi ja se radje uzdam u USA vladu jer znamo kako zavrsavaju oni koji im se suprostave: Libija, Iraq, Iran..., dok recimo da sutra Kina, Njemacka, USA reknu da ne priznaju bitcoit... on ce da ode u 3 pm.

 

 

Trgovanje bitcointom za profesionalne tradere da, za ostatak ljudi ne, vi ste tu samo ovce na kojima profesionalci zgrcu lovu.

Kad dode krah, vi pojedinci cete da najvise ispastate dok ce profesionalci imati pune vrece para.

 

To se moze desiti danas, moze za mjesec dana a mozda jos bude 2 godine ali desit ce se kad tad a ja mislim da ce to biti na prvoj financijskoj krizi, a kazu da kuca na vrata.

S&P 500 na povjesnim razinama, Dow Jones na povjesnim razinama, Nasdaq na povjenim razinama, Azijske Burze na vrhuncima, Europske burze na vrhuncima.

 

Kad god se dogadaju povjesne razine dolazi do korekcije, samo se ceka okidac, 2008 okidac su bili Hipotekarni krediti.

 

Kad dolazi do krize, mislite da ce itko prihvacati bitkont kao platezno srestvo?

 

 

 

11 godina
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Kriptovalute su kao i zlato. Nemaju upotrebnu vrijednost (dobro ajde zlato inam neku ali mu cijena daleko nadmašuje tu vrijednost) iza njih ne stoji nitko,  proizvode se rudarenjem, s njima se trguje na burzama, a i zna se otprilike koliko kojeg ukupno ima (ili će bit).

 

Hoće li nastavit taj paralelan suživot ili će jedno isključit drugo - ostaje za vidjet. Ali ne bi trebalo potcjenit ni jedno ni drugo.

 

 

P.S.

 

E da ima jedna razlika: rudari zlata ne rudare kriptovalute i obrnuto.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"

Zlato ima i upotrebnu vrijednost, a kriptovalute nemaju nikakve veze sa zlatom.

 

 

This space for rent!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
markoBT kaže...

Kriptovalute su kao i zlato. Nemaju upotrebnu vrijednost (dobro ajde zlato inam neku ali mu cijena daleko nadmašuje tu vrijednost) iza njih ne stoji nitko,  proizvode se rudarenjem, s njima se trguje na burzama, a i zna se otprilike koliko kojeg ukupno ima (ili će bit).

 

Hoće li nastavit taj paralelan suživot ili će jedno isključit drugo - ostaje za vidjet. Ali ne bi trebalo potcjenit ni jedno ni drugo.

 

 

P.S.

 

E da ima jedna razlika: rudari zlata ne rudare kriptovalute i obrnuto.

 

Pokloni svojoj zeni, djevojci, ljubavnici jedan bitcoint pa onda neku zlatnu ogrlicu vrijednosti jednog bitcointa pa gledaj njenu reakciju.

 

Poslje toga joj predlozi jedan sex, pa vidi hoce li biti bolja u sexu nakon pokanjanja bitcointa ili nakon poklanjanja zlatne ogrlice vrijednosti bitcointa.

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Svake godine od 2012 jedno 3 puta, a nemilosrdnik samo raste :). Da, naravno da je dump nakon sto je skocio sa 2000 na 5000 u jedva 3 mjeseca :D

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Što reči na njegov komentar? Nema nikoga kome nije jasno da su bankari preplašeni. Ne laje pas radi sela.

 
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bankari: "bitcoin je prevara"
kingofthenight kaže...

Najveci problem je sto ljudi ne razumiju da bitcoint kao bitcoint nema nikakve vrijednosti koja stoji iza njega, dok iza svih valuta stoji netko, neka drzava (pojednostavljeno receno).

 

Okanite se corava posla, radje ulazite na prave burze, bar znate da to ima neku vrijednost

Dok navedeno donekle stoji za prave burze (dio vrijednosti s kojom se trguje je čisti potencijal, a dio predstavlja neku opipljivu vrijednost), kad pričamo o klasičnim valutama, one su samo broj na papiru.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
neaktivan
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Pa naravno čim banke nemaju kontrolu na valutom odmah je prevara 

kod bitcoina jedino je bitno ponuda i potražnja 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 18:30 (1van-HR).
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bankari: "bitcoin je prevara"

Gube dio kolača, zato nervoza. Dok je pricao protiv, u druhom uredu mu sastancili crypocoinovci. Ovo je kao da prijateljica noći, uplašena radi konkurencije i proširenja ponude, izjavi da se od tog posla može ostat trudan.

 

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.

Mahatma Gandhi

1876: “The Americans have need of the telephone, but we do not.  We have plenty of messenger boys.” — William Preece, British Post Office.

 

1876: “This ‘telephone’ has too many shortcomings to be seriously considered as a means of communication.” — William Orton, President of Western Union.

 

1889: “Fooling around with alternating current (AC) is just a waste of time.  Nobody will use it, ever.” — Thomas Edison

 

1903: “The horse is here to stay but the automobile is only a novelty – a fad.” — President of the Michigan Savings Bank advising Henry Ford’s lawyer, Horace Rackham, not to invest in the Ford Motor Company.

 

1921: “The wireless music box has no imaginable commercial value.  Who would pay for a message sent to no one in particular?”

 

1946: “Television won’t be able to hold on to any market it captures after the first six months.  People will soon get tired of staring at a plywood box every night.” — Darryl Zanuck, 20th Century Fox.

 

1955: “Nuclear powered vacuum cleaners will probably be a reality within 10 years.” — Alex Lewyt, President of the Lewyt Vacuum Cleaner Company.

 

1959: “Before man reaches the moon, your mail will be delivered within hours from New York to Australia by guided missiles.  We stand on the threshold of rocket mail.” — Arthur Summerfield, U.S. Postmaster General.

 

1961: “There is practically no chance communications space satellites will be used to provide better telephone, telegraph, television or radio service inside the United States.” — T.A.M. Craven, Federal Communications Commission (FCC) commissioner.

 

1966: “Remote shopping, while entirely feasible, will flop.” — Time Magazine.

 

1981: “Cellular phones will absolutely not replace local wire systems.” — Marty Cooper, inventor.

 

1995: “I predict the Internet will soon go spectacularly supernova and in 1996 catastrophically collapse.” — Robert Metcalfe, founder of 3Com.

 

2005: “There’s just not that many videos I want to watch.” — Steve Chen, CTO and co-founder of YouTube expressing concerns about his company’s long term viability.

 

2006: “Everyone’s always asking me when Apple will come out with a cell phone.  My answer is, ‘Probably never.’” — David Pogue, The New York Times.

 

2007: “There’s no chance that the iPhone is going to get any significant market share.” — Steve Ballmer, Microsoft CEO.

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.9.2017 18:42 (hrvooje).
 
30 0 hvala 9
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice