Besplatna početnica za HTML i CSS

poruka: 13
|
čitano: 4.990
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Besplatna početnica za HTML i CSS".
12 godina
neaktivan
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS

Svaka čast!

 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS

Tko ne želi davati svoju e-mail adresu i primati spam, knjigu može skinuti na https://leanpub.com/gift_purchases/0XexTT7zfF199A6mua_osb

 
6 1 hvala 5
16 godina
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS

Ovakve stvari lajkam, ali svakom početniku bi rađe preporučio interaktivne web stranice poput codeacademija ili još bolje youtube tutoriale, iz iskustva znam da je tako lakše i brže.

 

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Besplatna početnica za HTML i CSS
Treehouse je trenutno najbolji,no košta 25 dolara mjesečno
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS

Realno html i css se netko ko nikada nije vidio kod može dobro naučiti kroz par dana, al fakat ono dobro.

 

Problem je jedino što ne postoji savršen tutorial kao što ti kažeš. Zašto? Jer ne postoji ni jedan tutorial koji bi 100% sve rekao o nekom jeziku pa se može dogoditi da ne objasne npr baš ono što tebi treba.

 

Uzmimo u obzir ovaj priručnik za html i css, trebalo mi je doslovno par sekundi gledanja koda da shvatim da nisu objašnjene i neke najjedostavnije a dosta bitne stvari poput tablica, lista, selektora, pseudoklase?...eto u par sekundi...

 

I ono koristit photoshop za početnika i web dizajn??? fail

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 12:29 (amd freak).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS

Ovo treba uvesti kao obavezan predmet u osnovnoj školi.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS
Zašto ?
 
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna početnica za HTML i CSS
amd freak kaže...
Uzmimo u obzir ovaj priručnik za html i css, trebalo mi je doslovno par sekundi gledanja koda da shvatim da nisu objašnjene i neke najjedostavnije a dosta bitne stvari poput tablica, lista, selektora, pseudoklase?...eto u par sekundi...

Loše si gledao:

Tablice - stranica 12

Liste - stranica 7

Pseudo klase - stranica 29

 

Pošalji kritike i prijedloge autoru, možda proširi tutorial ;)

 

amd freak kaže...

Realno html i css se netko ko nikada nije vidio kod može dobro naučiti kroz par dana, al fakat ono dobro.

Html i css su jednostavni markup jezici, nema tu ništa kompleksnoga. Možda ne doslovno par dana za sve moguće điđe, ali jako, jako brzo. Taj se argument može postaviti jedino za javascript koji je programski jezik, a programiranje se ne uči preko jednog vikenda.

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.10.2014 15:46 (rustweaver).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna početnica za HTML i CSS
kowach kaže...

Ovo treba uvesti kao obavezan predmet u osnovnoj školi.

Učenje HTML-a i je osnovno gradivo informatike u 7. i 8. razredu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Besplatna početnica za HTML i CSS
Al prode se tako povrsno da je to nevjerojatno
9 godina
protjeran
offline
Re: Besplatna početnica za HTML i CSS
A zasto bi to moralo biti osnovno gradivo?
11 godina
neaktivan
offline
Besplatna početnica za HTML i CSS

A šta će HTML & CSS u osnovnoj školi ? Ja bi dao kao izborni predmet koga to zanima nek ide. 

 
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Besplatna početnica za HTML i CSS
rustweaver kaže...
amd freak kaže...
Uzmimo u obzir ovaj priručnik za html i css, trebalo mi je doslovno par sekundi gledanja koda da shvatim da nisu objašnjene i neke najjedostavnije a dosta bitne stvari poput tablica, lista, selektora, pseudoklase?...eto u par sekundi...

Loše si gledao:

Tablice - stranica 12

Liste - stranica 7

Pseudo klase - stranica 29

 

Pošalji kritike i prijedloge autoru, možda proširi tutorial ;)

 

amd freak kaže...

Realno html i css se netko ko nikada nije vidio kod može dobro naučiti kroz par dana, al fakat ono dobro.

Html i css su jednostavni markup jezici, nema tu ništa kompleksnoga. Možda ne doslovno par dana za sve moguće điđe, ali jako, jako brzo. Taj se argument može postaviti jedino za javascript koji je programski jezik, a programiranje se ne uči preko jednog vikenda.

 

Velim gledao sam na brzinu pa moguće da mi je promaklo.

 

Css ti inače nije jezik, to su instrukcije. Naravno slažem se da se programiranje ne uči kroz vikend ali se "teorija" može usvojit kroz par dana.

 

Vježbanje i proučavanje koda je pak nešto drugo i mislim da tu nema granice, čim više znaš time bolje.

 

Što se tiče savjeta autora, iskreno za to neam vremena, a ionako mi html i css više nije zanimljiv pošto sam trenutno na javi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice