Bitcoin preskočio 2.000 dolara

poruka: 47
|
čitano: 8.503
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin preskočio 2.000 dolara".
16 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Ne kužim svrhu da 1 bitcoin košta 2.000 dolara. Budućnost scenarij: Odeš u trgovinu i kažeš šta? za jednu čokoladu dajem vam 0.000001 bitcoina... ili će izmisliti hrpu mini bitcoina da bi se doskočilo tome...

Normalnije bi bilo da imaju razumnu cijenu a time bi se moglo onda i razumnu kupovati sa normalni brojkama.

 
0 6 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

al se onaj pajdo iz amerke sad grize sto je bacio hdd sa hrpom tih kojnija

 
8 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara

 opa

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 8:51 (john_doe1).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
makopos kaže...

Ne kužim svrhu da 1 bitcoin košta 2.000 dolara. Budućnost scenarij: Odeš u trgovinu i kažeš šta? za jednu čokoladu dajem vam 0.000001 bitcoina... ili će izmisliti hrpu mini bitcoina da bi se doskočilo tome...

Normalnije bi bilo da imaju razumnu cijenu a time bi se moglo onda i razumnu kupovati sa normalni brojkama.

 

 

Ne, cokolada kosta npr. 1 dolar i ti to platis u bitcoinima a cijena je prikazana u dolarima...ista stvar je s zlatom...ako gram zlata kosta x, a cokolada kosta 1 dolar, racunica je jasna...

 

Ne moras ti nikaj preracunavat...imas "wallet" na mobu i to je to :-)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
makopos kaže...

Ne kužim svrhu da 1 bitcoin košta 2.000 dolara. Budućnost scenarij: Odeš u trgovinu i kažeš šta? za jednu čokoladu dajem vam 0.000001 bitcoina... ili će izmisliti hrpu mini bitcoina da bi se doskočilo tome...

Normalnije bi bilo da imaju razumnu cijenu a time bi se moglo onda i razumnu kupovati sa normalni brojkama.

 Razlog je jednostavan: količina BitCoina je ograničena (na 16 miljuna21 miljun EDIT) a i sve ih je teže rudariti kako je količina već izrudarenih sve veća (asimptotski raste, recimo).

I sad, kako je demand sve veći i veći i a supply je isti ili sporo rastući, tako i cijena raste s demandom.

 

Blago vezano, pizza iz ovog posta sada vrijedi $20.000.000:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.msg1141#msg1141

 

:D

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 13:02 (tripl3).
16 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Sad vidim da je maximum bitcoin 21 milijun za cijeli svijet, to nije dobro. Šta se ne može to povećati na 100 milijuna ili 500 mil?

14 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

taj bitcoin vecinom kriminalci koriste u svojim transakcijama, živo sranje od virtualne valute

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 9:47 (danmega).
 
0 20 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
makopos kaže...

Sad vidim da je maximum bitcoin 21 milijun za cijeli svijet, to nije dobro. Šta se ne može to povećati na 100 milijuna ili 500 mil?

 

hehehe...neće biti bas tako :)

 

https://www.cryptocompare.com/coins/btc/overview

 

 

15 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
danmega kaže...

taj bitcoin vecinom kriminalci koriste u svojim transakcijama, živo sranje od virtualne valute

 Srecom pa je kriminal nemoguc sa dolarima.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
7 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Svakom bi bilo pametno da ima bar malo Bitcoina, Ethereuma i Ripplea, dugorocno ce biti enornme cijene zbog limited supplya.
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
tripl3 kaže...
Blago vezano, pizza iz ovog posta sada vrijedi $20.000.000:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.msg1141#msg1141

 

:D

Ovo je hilarious :) Lik je kupio pizzu za 10000 bitcoina - Wow

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
mrsmith kaže...
tripl3 kaže...
Blago vezano, pizza iz ovog posta sada vrijedi $20.000.000:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=137.msg1141#msg1141

 

:D

Ovo je hilarious :) Lik je kupio pizzu za 10000 bitcoina - Wow

 2010.-e kad je to bilo 41$. Svejedno previše za pizzu i dostavu :)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 11:03 (hrvooje).
15 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Ma sve pet, jasno je meni da je to bilo 2010. 40$. Kad stavis u trenutni kontekst od 2000+ dolara po coinu bude smijesno.. zato kazem

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
john_doe1 kaže...
makopos kaže...

Ne kužim svrhu da 1 bitcoin košta 2.000 dolara. Budućnost scenarij: Odeš u trgovinu i kažeš šta? za jednu čokoladu dajem vam 0.000001 bitcoina... ili će izmisliti hrpu mini bitcoina da bi se doskočilo tome...

Normalnije bi bilo da imaju razumnu cijenu a time bi se moglo onda i razumnu kupovati sa normalni brojkama.

 

 

Ne, cokolada kosta npr. 1 dolar i ti to platis u bitcoinima a cijena je prikazana u dolarima...ista stvar je s zlatom...ako gram zlata kosta x, a cokolada kosta 1 dolar, racunica je jasna...

 

Ne moras ti nikaj preracunavat...imas "wallet" na mobu i to je to :-)

 Cekaj. Onda znaci da taj bitcoin i nije kao klasicna valuta sa kojom se trguje nego ... ekvivalent zlatu? Znaci ne kupuje se i vrijednosti se (u biti) ne izrazavaju u bitcoinima nego i dalje u klasicnim valutama? A bitcoin je digitalno zlato, valjda zato i izraz rudarenje.

16 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara

joj kad pukne taj kriptobaloncek... bit ce suza

13 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Za sve koje zanima ova tematika, pogledajte ovaj dokumentarac:

 

Dosta pitanja postavljenih ovdje je objašnjeno u njemu

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Eld kaže...

 Cekaj. Onda znaci da taj bitcoin i nije kao klasicna valuta sa kojom se trguje nego ... ekvivalent zlatu? Znaci ne kupuje se i vrijednosti se (u biti) ne izrazavaju u bitcoinima nego i dalje u klasicnim valutama? A bitcoin je digitalno zlato, valjda zato i izraz rudarenje.

 nije to zlato niti će ikada biti jer nema vrjednost isto kako i novac. Gledaj više kao dionice ali visoko rizične. Dosta je da neki od velikih igrača iz nekog razloga počne prodavati bitcoin on će se srušiti. Zbog toga što pojedinci imaju velike omjere u portfelju mogu manipulirati kako žele. Kriptovalute nisu sigurne toliko dugo dok ih vlada ili vlade ne prihvate. Ako i vlada bude željela uvesti kriptovalutu ne vjerujem da će to biti bitcoin. Pa i sama logika ti govori da ako nešto imaš ograničeno te ako je velika potražnja da će cijena rasti, ujedno bi ti moralo biti jasno da to ne može trajati beskonačno. Prije ili poslije dolazi stagnacija te pad. Uglavnom ulagati novac na koji možeš na početku ga prekrižiti. 

14 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Aldo kaže...

joj kad pukne taj kriptobaloncek... bit ce suza

 Naravno...a u medjuvremenu oni koji imaju btc se smiju, a oni koji nemaju ljubomorno prognoziraju kraj i puknuće balona.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Jim Carrey kaže...
Eld kaže...

 Cekaj. Onda znaci da taj bitcoin i nije kao klasicna valuta sa kojom se trguje nego ... ekvivalent zlatu? Znaci ne kupuje se i vrijednosti se (u biti) ne izrazavaju u bitcoinima nego i dalje u klasicnim valutama? A bitcoin je digitalno zlato, valjda zato i izraz rudarenje.

 nije to zlato niti će ikada biti jer nema vrjednost isto kako i novac. Gledaj više kao dionice ali visoko rizične. Dosta je da neki od velikih igrača iz nekog razloga počne prodavati bitcoin on će se srušiti. Zbog toga što pojedinci imaju velike omjere u portfelju mogu manipulirati kako žele. Kriptovalute nisu sigurne toliko dugo dok ih vlada ili vlade ne prihvate. Ako i vlada bude željela uvesti kriptovalutu ne vjerujem da će to biti bitcoin. Pa i sama logika ti govori da ako nešto imaš ograničeno te ako je velika potražnja da će cijena rasti, ujedno bi ti moralo biti jasno da to ne može trajati beskonačno. Prije ili poslije dolazi stagnacija te pad. Uglavnom ulagati novac na koji možeš na početku ga prekrižiti. 

Hm, upravo je to prednost kriptovaluta temeljenih na blockchainu - sigurnost i točnost stanja tržišta je decentralizirana i nitko ne može (teoretski) utjecati na njega.

Limited (finite) supply and growing demand nekako ne mirišu kao nešto što bi moglo uzrokovati krah...

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
danmega kaže...

taj bitcoin vecinom kriminalci koriste u svojim transakcijama, živo sranje od virtualne valute

 Tesla Motor prihvaća BTC kao valutu za plaćanje. Čisto da ubacimo neko veliko ime. 

 

Naravno, vidi se po tvom stavu da ne razumiješ svrhu ovakve valute i što ona znači te što predstavlja. 

15 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Jel ima netko od vas na forumu koji narudareni bitcoin ili neku jaču kriptovalutu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Neka me netko ispravi, ali kako ja ovo vidim meni je jedino logićno da kako je dolar vezan za naftu da je tako bitcoin vezan za moore's law

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin preskočio 2.000 dolara

Prije odprilike godinu dana sam ušao u kripto svijet,bez ulaganja pravih novaca.Dobivao sam sitnu lovu sa bitcoin fauceta poput ovoga: https://freebitco.in?r=3533180

A večinu novaca sam dobijo sa Steemit računa: https://steemit.com/

Prijavil sam se na kripto burze,i počeo trejdat sa sičom.

I eto sada,nakon godinu dana,trenutno imam oko 11 tisuča kuna u razno raznim kripto valutama,bez uložene jedne jedine prave lipice.

Ako koga zanima,najlakše je uč u taj svijet preko steemita.Postaš neke kvalitetnije blogove,i možeš solidno zaradit bez puno muke,prebaciš steem na burzu i počneš trejdat,"buy low,sell high",i to je to.

Kako god da bilo,dobro je kupit neke od popularnijih kripto valuta,neke če vjerovatno uspjet postat popularne,možda i popularnije od bitcoina.Tako da..kripto svijet postaje sve popularniji,cijene če vjerovatno rast,nikad nije kasno "skočit na vlak". :)

 
4 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
makopos kaže...

Sad vidim da je maximum bitcoin 21 milijun za cijeli svijet, to nije dobro. Šta se ne može to povećati na 100 milijuna ili 500 mil?

 Koja je razlika stavljanja nekih nula iza nekog broja i stavljanja nekih nula ispred nekog broja?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Jim Carrey kaže...

 nije to zlato niti će ikada biti jer nema vrjednost isto kako i novac. 

Zlato (izuzev određene uporabne vrijednosti koja je nebitna sada) ima istu vrijednost kao novac (ono što mi smatramo novcem) ili bitcoin.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.5.2017 15:22 (BlackDog22).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
danko99 kaže...

Prije odprilike godinu dana sam ušao u kripto svijet,bez ulaganja pravih novaca.Dobivao sam sitnu lovu sa bitcoin fauceta poput ovoga: https://freebitco.in?r=3533180

A večinu novaca sam dobijo sa Steemit računa: https://steemit.com/

Prijavil sam se na kripto burze,i počeo trejdat sa sičom.

I eto sada,nakon godinu dana,trenutno imam oko 11 tisuča kuna u razno raznim kripto valutama,bez uložene jedne jedine prave lipice.

Ako koga zanima,najlakše je uč u taj svijet preko steemita.Postaš neke kvalitetnije blogove,i možeš solidno zaradit bez puno muke,prebaciš steem na burzu i počneš trejdat,"buy low,sell high",i to je to.

Kako god da bilo,dobro je kupit neke od popularnijih kripto valuta,neke če vjerovatno uspjet postat popularne,možda i popularnije od bitcoina.Tako da..kripto svijet postaje sve popularniji,cijene če vjerovatno rast,nikad nije kasno "skočit na vlak". :)

 i onda je svizac zamotao čokoladu u omot.

 

mogao bi taj novac uložiti u jedan dobar tečaj hrvatskog jezika jer imaš nenormalnu količinu pravopisnih grešaka. Brutalno!

13 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Jim Carrey kaže...
Eld kaže...

 Cekaj. Onda znaci da taj bitcoin i nije kao klasicna valuta sa kojom se trguje nego ... ekvivalent zlatu? Znaci ne kupuje se i vrijednosti se (u biti) ne izrazavaju u bitcoinima nego i dalje u klasicnim valutama? A bitcoin je digitalno zlato, valjda zato i izraz rudarenje.

 nije to zlato niti će ikada biti jer nema vrjednost isto kako i novac. Gledaj više kao dionice ali visoko rizične. Dosta je da neki od velikih igrača iz nekog razloga počne prodavati bitcoin on će se srušiti. Zbog toga što pojedinci imaju velike omjere u portfelju mogu manipulirati kako žele. Kriptovalute nisu sigurne toliko dugo dok ih vlada ili vlade ne prihvate. Ako i vlada bude željela uvesti kriptovalutu ne vjerujem da će to biti bitcoin. Pa i sama logika ti govori da ako nešto imaš ograničeno te ako je velika potražnja da će cijena rasti, ujedno bi ti moralo biti jasno da to ne može trajati beskonačno. Prije ili poslije dolazi stagnacija te pad. Uglavnom ulagati novac na koji možeš na početku ga prekrižiti. 

 

Dokumentarac u postu iznad tvojeg ti odgovara upravo na ovakve zablude (al onaj relevantan dio za ulogu vlada pogledaj dio na 20:09). Sve što na ovom planetu ima vrijednost, ima ju zbog ponude i potražnje. Kriptovalute funkcioniraju na istom principu - vrijede onoliko kolika je potražnja za njima. No za razliku od klasičnih valuta ova je potpuno transparentna. U svakom trenu se zna točna količina Bitcoina, za svaki Satoshi (najmanji dio bitcoina) zna se gdje je jer su podaci o transakcijama upisani u blokove koji su javni, a zna se i kojim tempom će se stvarati novi bitcoini i do kad (predviđa se do 2140.).  To je ono zašto Bitcoin ima vrijednost - cijela poanta je da ga nitko ne regulira već je cijeli proces automatski. 

Naravno, Bitcoin je sad samo jedan dijelić te priče s obzirom da su se pojavile druge ideje na istom principu koje proširuju priču i omogućuju vrlo zanimljive stvari i inovacije, od kojih je najistaknutiji Etherium. U Etherium Allianceu su kompanije poput Intela, Microsofta, pa i banaka. Microsoft nudi Blockhain-as-a-service uslugu na Azureu, Amazon i IBM također imaju slična rješenja. Vrlo je zanimljiv je to svijet i ne ide nigdje tako brzo. 

 

footballer kaže...
danmega kaže...

taj bitcoin vecinom kriminalci koriste u svojim transakcijama, živo sranje od virtualne valute

 Tesla Motor prihvaća BTC kao valutu za plaćanje. Čisto da ubacimo neko veliko ime. 

 

Naravno, vidi se po tvom stavu da ne razumiješ svrhu ovakve valute i što ona znači te što predstavlja. 

 

Ja sam primjetio i na steamu da se može kupovati Bitcoinom, i kolko vidim već godinu dana (zamisli kolko bi preplatio te igre kupljene tad) :)

15 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
Meni tim bitkonjima nitko neće plaćati. Daj ti, brale, nešto opipljivo i korisno.
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara

A gledaj,da si imalo inteligentan nebi napisao takav komentar i skretao sa teme.Jer sama logika ti nalaže da ako ti je nešto u životu važno,onda se pobrineš oko toga.Da mi je imalo bitno u životu znanje pravopisa,postao bih profesor hrvatskog jezika,ili bar se potrudil da ga naučim,ali eto,nevažno mi je. :)

13 godina
offline
Re: Bitcoin preskočio 2.000 dolara
@danko skroz offtopic - tvoje znanje jezika te (uz ostale faktore) prezentira kao osobu, pogotovo na mediju poput foruma, gdje je pismo jedini oblik izricaja.

Naravno da ne moras biti profesor knjizevnosti, naravno da svi mi fulamo tu i tamo koju kvacicu, ali ne mozes reci da ti je pismenost nepotrebna.

Primjerice, sa onim nepismenim postom se prezentiras potpuno irelevantnim za neku daljnu diskusiju, ispadas smijesan i neobrazovan. Ne odnosi se samo na tebe, nego i na sve ostale koji tvrde da je gramatika i sintaksa nepotrebna.

Isto kao sto pojedinac nece hodati okolo smrdljiv i podrapane odjece (ako bas ne mora) , da ne ispadne zadnji luzer i seljo, tako isto ne bi trebao nakon zavrsene srednje skole pokazivati javno potpunu nepismenost jer se prezentira kao .. zadnji smrdljivac :)

Ne mislim konkretno na tebe, nego na sve one nepismene postove, na cije prozivke autori cesto odgovaraju da ih ne zanima biti profesor. Ne zanima vas niti biti modni dizajner pa ne hodate goli po gradu, ne? :)

End offtopic rant, sry ;)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice