Blade Runner 2049

poruka: 58
|
čitano: 13.786
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Blade Runner 2049".
16 godina
odjavljen
offline
Blade Runner 2049

2D najvće kokice i litra kole, nakon pauze na platnu se pojavi kod koji velite na blagajni pa imate i 50% na novu turu kokica i kole :D

 

 

Za cijenu kino ulaznice dobio sam putovanje u 49. godinu i svjedočio sam zanimljivoj priči.  Parznik za oči, uši, dušu i mozak....ali definitivno će biti puno razočaranih, pogotovo onih koji ne trpe spori tempo i u neku ruku art film.

 

Od mene 10/10

Moj PC  
11 0 hvala 2
13 godina
offline
Blade Runner 2049

Nije mi dobar kao prethodnik, ali nisam razočaran. Film je prekrasan i dobro odglumljen, glazba pod jakim utjecajem orginalnog vangelisovog soundtracka(skoro pa remix). Žao mi je što nisu Leta malo više iskoristili, opet je vrhunski odglumio ko i jokera.

Mislim da će film ostati zapamćen kao jedan od boljih nastavaka, definitivno je dostojan imena koji nosi.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
ludizao kaže...

IMAX 3D, velike kokice, velika Cola i hologram Ane de Armas 

Nastavak nakon kojeg ostaje dobar okus u ustima 

 

 Lijepo li je bilo dok nije bilo žderanja i lokanja po kinima. Svaki put kad se netko pored mene namontira s kokicama i kolom dođe mi da mu kokice nabijem na glavu a kolu u guzicu.

 
10 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
BlueMax kaže...
ludizao kaže...

IMAX 3D, velike kokice, velika Cola i hologram Ane de Armas 

Nastavak nakon kojeg ostaje dobar okus u ustima 

 

 Lijepo li je bilo dok nije bilo žderanja i lokanja po kinima. Svaki put kad se netko pored mene namontira s kokicama i kolom dođe mi da mu kokice nabijem na glavu a kolu u guzicu.

 

16 godina
offline
Blade Runner 2049

Najradije bih išao još jednom u kino. Prvo nisam imao velika očekivanja da se ne razočaram, pa su ga svi hvalili i očekivao sam dobar film. To nisam dobio, film je bio remek-djelo. Općenito mi je među boljim filmovima ikad. Možda nema cat/mouse igre kao jedinica i karizmu Rutgera Hauera, ali je dovoljno drukčiji od originala da me oborio s nogu; zadnjih cca 45 min sam samo blejio u platno i valjda zaboravio disati, a jedna me scena baš onako cimnula... Frendu je isto glas podrhtavao nakon filma. Hebeno dobro ostvarenje... Svaka scena se može baš divno analizirati i puno toga doživjeti na više načina.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Blade Runner 2049

To me najviše muči kod prvog djela, sporost. 

 

Počeo sam ga pred par godina gledat al sam odustao prilikom spooooorog prelaska kamere preko sobe na Rachael, pa onda sa nje na zavjese jebote peeeet minuta scena koja pokazuje inventar sobe, nemam pojma kad, mislim nakon 45 minuta ili sat vremena. Reko gasi, imal sam tad neku seriju za gledati a čim mi nešto nije na bar 80% zadovoljštine prebacim se na nekaj zanimljivije. 

 

Upalil sam ga danas, imam neku final cut verziju, oko 20gb, izgleda brutalno upscaleano na 4K pa ću se potrudit za vikend. 

 

Jbg uspava me to kadriranje, aj da se time treba nekaj posebno naznačit al ovo... 

 

I ta litra kole je hedonizam, nezz, meni je od svih oblika pakiranja ta u Cinestaru najbolja 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
ludizao kaže...
BlueMax kaže...
ludizao kaže...

IMAX 3D, velike kokice, velika Cola i hologram Ane de Armas 

Nastavak nakon kojeg ostaje dobar okus u ustima 

 Lijepo li je bilo dok nije bilo žderanja i lokanja po kinima. Svaki put kad se netko pored mene namontira s kokicama i kolom dođe mi da mu kokice nabijem na glavu a kolu u guzicu.

 

Kada to nije bilo žderanja i lokanja po kinima? Već duže su dvorane u prosjeku poluprazne za većinu projekcija i šansa da će se netko namontirati u sjedalu do tvojeg nije velika. Naravno da ne možeš očekivati mir ako ideš dok su filmovi skroz friški i ako biraš samo udarne termine petkom i subotom, ali nekad prije ne bi dobio ni kartu samo tako, a kamoli da ti netko pored tebe ne krcka, srče i priča kad bi ti baš htio da je tiho.

 Ne znam koliko imaš godina pa će ti se moj odgovor možda učiniti smiješnim. Otprilike u vrijeme izlaska originalnog Blade Runnera (i još deset godina nakon toga) kinematografija se smatrala umjetnošću i odlazak u kino je bio kao neka "lite" verzija odlaska u kazalište. Jesti nešto ili piti u kinu bio je odraz krajnjeg neodgoja i takvo ponašanje bilo je karakteristično za dvije etnološke skupine, koje bi se ako je bio kakav "bruce lee" film nakon predstave međusobno potukle. Ja sam uvijek navijao za Albance jer su mi Romi ukrali bicikl. Kad bi jedna predstava završila upalila bi se svijetla i domar bi prošetao između redova za pokupiti neki papirić ili kovanicu ako bi nekome slučajno ispali. Danas kad se upale svijetla imam osjećaj kako sam dva sata proveo u svinjcu.

Tu KULTURU odlaska u kino pratlila je i kvaliteta filmova pa su tih godina dvorane punili Blade Runner, Once Upon a Time in America, Full Metal Jacket, Clockwork Orange, Alien...  a danas ih pune Transformeri, Nijanse sive, Batman vs Superman... i slična sranja. A to je još dobro kakva se glazba sluša.

 

 

 

 
32 0 hvala 11
16 godina
offline
Blade Runner 2049

Autor je samo zaboravio napomenuti da film ima ozbiljnih problema sa gubicima na kino blagajnama, a to je u hollywoodu jedino mjerilo. 
Dakle, Villenevue neće dobiti slijedeći film s tolikim budžetom (kakav zahtijeva Dune) jer ne vraća uloženo. A moguli koji ulažu pare nisu naše ministarstvo kulture pa da im je dovoljno što ga kritika hvali. Nažalost. Mogu oni svi pobrati Oscare, ali Amerima je to dosadno, 160 minuta limitira broj predstava dnevno, klinci neznaju tko je to deckard, tko replikanti, zašto nema transformersa i svemirskih eksplozija. 
https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2017/10/11/box-office-why-rotten-tomatoes-couldnt-save-blade-runner-2049/#691699781c0c
https://www.wired.com/story/blade-runner-2049-what-happened/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Blade Runner 2049
BlueMax kaže...
Ne znam koliko imaš godina pa će ti se moj odgovor možda učiniti smiješnim. Otprilike u vrijeme izlaska originalnog Blade Runnera (i još deset godina nakon toga) kinematografija se smatrala umjetnošću i odlazak u kino je bio kao neka "lite" verzija odlaska u kazalište. Jesti nešto ili piti u kinu bio je odraz krajnjeg neodgoja i takvo ponašanje bilo je karakteristično za dvije etnološke skupine, koje bi se ako je bio kakav "bruce lee" film nakon predstave međusobno potukle. Ja sam uvijek navijao za Albance jer su mi Romi ukrali bicikl. Kad bi jedna predstava završila upalila bi se svijetla i domar bi prošetao između redova za pokupiti neki papirić ili kovanicu ako bi nekome slučajno ispali. Danas kad se upale svijetla imam osjećaj kako sam dva sata proveo u svinjcu.

Tu KULTURU odlaska u kino pratlila je i kvaliteta filmova pa su tih godina dvorane punili Blade Runner, Once Upon a Time in America, Full Metal Jacket, Clockwork Orange, Alien...  a danas ih pune Transformeri, Nijanse sive, Batman vs Superman... i slična sranja. A to je još dobro kakva se glazba sluša.

 

 

 

 Nisi nikada išao u August Cesarec gdje si u zadnja dva reda ispred sjedala imao mini šank i bilo je dozvoljeno pušenje te se posluživalo pivo? Inače pušilo se nekada uvečini kina, ali su to vremenom zabranili. Zamisli da ti danas netko dimi. Također ispred svakog kina tip koji viče kikiriki, koštice zanimacija je bio dio folklora, kao i tapkaroši/preprodavači karata za svaki veći hit. Jedino kino u kojem se isfuravala neka "kultura" i to dosta kasnije je kino Europa ili tj. bivše kino Balkan. Neznam o kavim ti to vremenima pričaš jer moja iskustva su ista kao i danas...u stvari nekada su te klinci znali gađati sa balkona raznim košticama i sl. kad im je bio dosadan film. Nisu redari u kinima bili bez razloga i nije bila rijetkost da upadaju pod filmom sa svjetilkama.

 

Ali nemojmo ovoj SF parznik od filma tj. ovu temu pretvarati u razgovor o kokicama i koli koji nebi trebali smetati baš nikome. Kome smeta nek se odmakne na drugo prazno sjedalo. Ak ide na projekcije koje pune kino do zadnjeg sjedala, onda to danas znači da gleda šund pa bi ga kokice trebale najmanje brinuti.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Blade Runner 2049
overhaul kaže...

Autor je samo zaboravio napomenuti da film ima ozbiljnih problema sa gubicima na kino blagajnama, a to je u hollywoodu jedino mjerilo. 
Dakle, Villenevue neće dobiti slijedeći film s tolikim budžetom (kakav zahtijeva Dune) jer ne vraća uloženo. A moguli koji ulažu pare nisu naše ministarstvo kulture pa da im je dovoljno što ga kritika hvali. Nažalost. Mogu oni svi pobrati Oscare, ali Amerima je to dosadno, 160 minuta limitira broj predstava dnevno, klinci neznaju tko je to deckard, tko replikanti, zašto nema transformersa i svemirskih eksplozija. 
https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2017/10/11/box-office-why-rotten-tomatoes-couldnt-save-blade-runner-2049/#691699781c0c
https://www.wired.com/story/blade-runner-2049-what-happened/

 Otprilike isto kao i prvi dio...također je propao na kino blagajnama pa kasnije kroz kućni video zaradio i postao kultni. Ali da, to je problem. Teško da bu netko uložio u nastavak, danas u kino u prek 90% idu samo klinci koje više zanima to kao neki izlazak nego samo gledanje filma...tak da idu na neka neobavezna sranja.

 

Nolan je uspio napravit neki kompromis kvalitete i zarade, uspije napraviti dobar film i za stariju publiku uz PG 13 ograničenje, napuniti dvorane i dobro zaraditi. Ja sam ovaj film gledao prvi vikend prikazivanja, u udarnom terminu i kino je bilo poluprazno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 6:36 (XXX).
15 godina
online
Re: Blade Runner 2049
BlueMax kaže...
ludizao kaže...
BlueMax kaže...
ludizao kaže...

IMAX 3D, velike kokice, velika Cola i hologram Ane de Armas 

Nastavak nakon kojeg ostaje dobar okus u ustima 

 Lijepo li je bilo dok nije bilo žderanja i lokanja po kinima. Svaki put kad se netko pored mene namontira s kokicama i kolom dođe mi da mu kokice nabijem na glavu a kolu u guzicu.

 

Kada to nije bilo žderanja i lokanja po kinima? Već duže su dvorane u prosjeku poluprazne za većinu projekcija i šansa da će se netko namontirati u sjedalu do tvojeg nije velika. Naravno da ne možeš očekivati mir ako ideš dok su filmovi skroz friški i ako biraš samo udarne termine petkom i subotom, ali nekad prije ne bi dobio ni kartu samo tako, a kamoli da ti netko pored tebe ne krcka, srče i priča kad bi ti baš htio da je tiho.

 Ne znam koliko imaš godina pa će ti se moj odgovor možda učiniti smiješnim. Otprilike u vrijeme izlaska originalnog Blade Runnera (i još deset godina nakon toga) kinematografija se smatrala umjetnošću i odlazak u kino je bio kao neka "lite" verzija odlaska u kazalište. Jesti nešto ili piti u kinu bio je odraz krajnjeg neodgoja i takvo ponašanje bilo je karakteristično za dvije etnološke skupine, koje bi se ako je bio kakav "bruce lee" film nakon predstave međusobno potukle. Ja sam uvijek navijao za Albance jer su mi Romi ukrali bicikl. Kad bi jedna predstava završila upalila bi se svijetla i domar bi prošetao između redova za pokupiti neki papirić ili kovanicu ako bi nekome slučajno ispali. Danas kad se upale svijetla imam osjećaj kako sam dva sata proveo u svinjcu. 

 Ti si valjda metuzalem jer ja (37) se sjećam da se oduvijek jelo u kinima, eno moj prvi izlazak u kino sam kupio prvi put soljene koštice od bundeve koje sam jeo cijele (sa ljuskom) a slijedeći dan ko da mi je jež išo iz dupeta...

14 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Ges kaže...

 Ti si valjda metuzalem jer ja (37) se sjećam da se oduvijek jelo u kinima, eno moj prvi izlazak u kino sam kupio prvi put soljene koštice od bundeve koje sam jeo cijele (sa ljuskom) a slijedeći dan ko da mi je jež išo iz dupeta...

 Bluemax je bio na prvoj projekciji ulaska vlaka u stanicu

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
overhaul kaže...

Autor je samo zaboravio napomenuti da film ima ozbiljnih problema sa gubicima na kino blagajnama, a to je u hollywoodu jedino mjerilo. 
Dakle, Villenevue neće dobiti slijedeći film s tolikim budžetom (kakav zahtijeva Dune) jer ne vraća uloženo. A moguli koji ulažu pare nisu naše ministarstvo kulture pa da im je dovoljno što ga kritika hvali. Nažalost. Mogu oni svi pobrati Oscare, ali Amerima je to dosadno, 160 minuta limitira broj predstava dnevno, klinci neznaju tko je to deckard, tko replikanti, zašto nema transformersa i svemirskih eksplozija. 
https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2017/10/11/box-office-why-rotten-tomatoes-couldnt-save-blade-runner-2049/#691699781c0c
https://www.wired.com/story/blade-runner-2049-what-happened/

 

 

Sumnjam da se netko nadao da će ovo biti novi Star Wars. Prvi film je kultan, ali isto tako film koji je baš za filmoljupce i sladokusce, a svekoliko pučanstvo ga zna samo kao pojam većinom. Dakle, nije bilo straha od toga da će ljudi stajati u redu da ga gledaju. Reklamna kampanja je bila agresivna, ali opet sumnjam da je trailer nešto što bi privuklo prosječnog građanina. 

S druge strane, filmovi koji dobro prođu kod kritike i javnosti se odražavaju na reputaciji studija, tako da film i ne mora biti neki nevjerojatan financijski uspjeh da bi se smatrao uspjehom. Nekak si mislim da kad se uzme ukupna zarada neće biti puno u minusu (trenutno je na 90 milijuna worldwide na 150 milijuna budžeta nakon manje od tjedna prikazivanja).

 

7 godina
offline
Blade Runner 2049

Svaki film bi se trebao gledat sam za sebe, al ima toliku sjenu starijeg brata nad sobom da ih moram uspoređivati.

 

Original me oduševio na prvo gledanje i to "originalni" original kojeg dobar dio sadašnjih fanova pljuje kao najgoru verziju, ne kasnije cut i recut verzije. Ko klincu baš mi je sjeo voiceover i imao sam osjećaj gledanja nekog noir filma sa Robertom Mitchumom, a ipak je budućnost i SF. Kako kaže Honest trailer od prošlog tjedna ako je takvo remek djelo u kakvo se svi kunete zašto ima toliko verzija :-)

 

Novom zamjeram pretjerano građenje atmosfere sa duuuugim spoooorim uvođenjem u radnju. I stari je imao mrak atmosferu, ali nekak ju je vremenski racionalnije izgradio. U pozadini, nenametljivo. A radnja je išla naprijed. Ista stvar sa muzikom radimo atmosferu elektronikom i "zavijanjem", ali se osjeća da je to kopija za koju ćemo se izvlačiti da je posveta Vangelisu. Da se razumijemo film mi je ok, ali da se ne zove Blade runner i da se Deckard/Gaff/Rachell/replikant zove Krešo/Pero/Vlasta/robot ne bi ih povezao i rekao bi za fakat dobar i vizualno lijep SF, samo malo razvučen. 

 

Borba za prava replikanata je na razini I, Robot (filma). Glavni keč, koji neću spojlati, nije na razini glavnog keča originala i sad imam osjećaj da neće potaknuti 20 godina rasprava i filozofiranja. Neke stvari (npr. the keč, Nabokov...) mi je onak stavljeno kao mamac za ekipu da započne filozofiranje. 

 

Uglavnom dobar ali hipsterski film u najgorem smislu riječi hipster (šminker koji kupi novi skupi BMW3 i pofarba ga u hrđu da izgleda retro, staro i I-dont-care). 

 

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Ges kaže...

 Ti si valjda metuzalem jer ja (37) se sjećam da se oduvijek jelo u kinima, eno moj prvi izlazak u kino sam kupio prvi put soljene koštice od bundeve koje sam jeo cijele (sa ljuskom) a slijedeći dan ko da mi je jež išo iz dupeta...

 Možda je zbog 7 godina razlike a možda je i zbog sredine.

8 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Ezio kaže...
Ges kaže...

 Ti si valjda metuzalem jer ja (37) se sjećam da se oduvijek jelo u kinima, eno moj prvi izlazak u kino sam kupio prvi put soljene koštice od bundeve koje sam jeo cijele (sa ljuskom) a slijedeći dan ko da mi je jež išo iz dupeta...

 Bluemax je bio na prvoj projekciji ulaska vlaka u stanicu

 Inače se slažem s Bluemaxom na ovoj temi, ali se moram nasmijat ovim komentarima

15 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049

 

 Nisi nikada išao u August Cesarec gdje si u zadnja dva reda ispred sjedala imao mini šank i bilo je dozvoljeno pušenje te se posluživalo pivo? Inače pušilo se nekada uvečini kina, ali su to vremenom zabranili. Zamisli da ti danas netko dimi. 

 

U kinima u Karlovcu su zabranili pušenje sredinom sedamdesetih. Ali ne zbog zdravlja, nego jer se od dima nije vidio film. A i uništavalo je tapecirane stolice.

 

http://kaportal.rtl.hr/pusenje-u-kinu-je-bilo-problematicno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049
Meni je film koma, i to preduga koma. Inače ne idem u kino, no ovo sam htio pogledati.

Prisiljen gledati foršpane za nekakva wonder-woman-spiderman sranja shvatio sam zašto se kritičari oduševljavaju tim filmom. U odnosu na prosjek industrije možda nije loš, ali to je kao da hvalite najmilosrdnijeg ubojicu iz Rikersa, jer su ostali još gori.

Original je donio neke sasvim nove stvari, koje su poslije postale opće mjesto, pa kao i uvijek oni koji nisu suvremenici gledajući unazad ne mogu vidjeti stvarnu vrijednost. Nastavak nije donio apsolutno ništa osim da ti vrijeme (sporo) prođe gledajući šarene sličice.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Blade Runner 2049

Iznenađujuće dobar osvrt na jako dobar film.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049
ludizao kaže...
Visak kaže...
Meni je film koma, i to preduga koma. Inače ne idem u kino, no ovo sam htio pogledati.

 

Koji ti je film baš jako dobar?

 Pa original mi je vrlo drag. Zadnji film kojeg se mogu sjetiti da mi se svidio, ne kažem da je remek djelo ali mi se dopao, je Fading gigolo. Tek neki dan sam pogledao Interstellar, kad je bio na TV, i prema očekivanjima bio je tipično Hollywoodsko SF ostvarenje, bez neke inovativnosti, približno u rangu 2049 ili Gravity. Ali nije bio ničiji nastavak, pa nije bio ni takvo razočaranje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Visak kaže...

 Pa original mi je vrlo drag. Zadnji film kojeg se mogu sjetiti da mi se svidio, ne kažem da je remek djelo ali mi se dopao, je Fading gigolo. Tek neki dan sam pogledao Interstellar, kad je bio na TV, i prema očekivanjima bio je tipično Hollywoodsko SF ostvarenje, bez neke inovativnosti, približno u rangu 2049 ili Gravity. Ali nije bio ničiji nastavak, pa nije bio ni takvo razočaranje.

 Ne možeš u isti koš gurnuti Interstellar i Gravity. Interstelar je ok film, ništa više. Gravity je sranje nad sranjima. Kad bi me netko pitao da navedem najgori SF film koji sam gledao vjerujem da bi ko iz topa ispalio Gavity.

8 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
XXX kaže...

2D najvće kokice i litra kole, nakon pauze na platnu se pojavi kod koji velite na blagajni pa imate i 50% na novu turu kokica i kole :D

 

 

Za cijenu kino ulaznice dobio sam putovanje u 49. godinu i svjedočio sam zanimljivoj priči.  Parznik za oči, uši, dušu i mozak....ali definitivno će biti puno razočaranih, pogotovo onih koji ne trpe spori tempo i u neku ruku art film.

 

Od mene 10/10

 Sreca kaj u mojem lokalnom kinu nemaju nist za jest :D

Sutra idem pogledat.. jedva cekam.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
7 godina
offline
Re: Blade Runner 2049

Ja sam isto neki dan tek prvi put pogledao Interstellar i fakat se ne mogu sjetiti više retardiranog SF filma od toga.

I onda uleti Star trek Discovery...

Odustajem od SF-a općeniro.

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049
BlueMax kaže...

 Ne možeš u isti koš gurnuti Interstellar i Gravity. Interstelar je ok film, ništa više. Gravity je sranje nad sranjima. 

 Interstellar nije sranje, nego se pas posro. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049
moraosam kaže...

Svaki film bi se trebao gledat sam za sebe, al ima toliku sjenu starijeg brata nad sobom da ih moram uspoređivati.

 

Original me oduševio na prvo gledanje i to "originalni" original kojeg dobar dio sadašnjih fanova pljuje kao najgoru verziju, ne kasnije cut i recut verzije. Ko klincu baš mi je sjeo voiceover i imao sam osjećaj gledanja nekog noir filma sa Robertom Mitchumom, a ipak je budućnost i SF. Kako kaže Honest trailer od prošlog tjedna ako je takvo remek djelo u kakvo se svi kunete zašto ima toliko verzija :-)

 

Novom zamjeram pretjerano građenje atmosfere sa duuuugim spoooorim uvođenjem u radnju. I stari je imao mrak atmosferu, ali nekak ju je vremenski racionalnije izgradio. U pozadini, nenametljivo. A radnja je išla naprijed. Ista stvar sa muzikom radimo atmosferu elektronikom i "zavijanjem", ali se osjeća da je to kopija za koju ćemo se izvlačiti da je posveta Vangelisu. Da se razumijemo film mi je ok, ali da se ne zove Blade runner i da se Deckard/Gaff/Rachell/replikant zove Krešo/Pero/Vlasta/robot ne bi ih povezao i rekao bi za fakat dobar i vizualno lijep SF, samo malo razvučen. 

 

Borba za prava replikanata je na razini I, Robot (filma). Glavni keč, koji neću spojlati, nije na razini glavnog keča originala i sad imam osjećaj da neće potaknuti 20 godina rasprava i filozofiranja. Neke stvari (npr. the keč, Nabokov...) mi je onak stavljeno kao mamac za ekipu da započne filozofiranje. 

 

Uglavnom dobar ali hipsterski film u najgorem smislu riječi hipster (šminker koji kupi novi skupi BMW3 i pofarba ga u hrđu da izgleda retro, staro i I-dont-care). 

 

 

 Moraš i znati povijest orginala koji je sniman uz velike probleme, improvizacije, buđet koji je probijen i prijevaru ulagača kojima su prikazivane samo akcijske scene kako bi mislili da se snima klasičan akcić. Ridley Scott kad je pukla istina je bio prisiljen da izbjegne tužbe promjeniti neke stvari, posebno je mrzio što je morao dati happy end na kraju. Zbog tog razloga imaš director cut. Orginal je remek djelo jer je nastalo uz puno muke i praktički karijerno samoubojstvo režisera. Inače čuveni monolog Rutger-a na kraju je čista improvizacija, toga nije bilo u scenariju. Ovaj nastavak je napravljen planirano i čisto i zato nema onu draž djela koje je nastalo uz muke i probleme.

15 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Ryan gosling kao android ubica, jared leto kao zli mastermind a sefica policije kelly iz santa barbare... Ne, ne i ne...

Jesam ostario ili sta...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
bnaci kaže...
Ryan gosling kao android ubica, jared leto kao zli mastermind a sefica policije kelly iz santa barbare... Ne, ne i ne...

Jesam ostario ili sta...

 Matematički, ostario si jednako kao Leto a malo manje od Kelly.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049

Pogledah neki dan film, meni se jako svidja. Najbolji nastavak filma jos od Terminatora 2.

Ugodjaj je super, kadrovi super, ne smeta mi sporina jer sam se uspio uzivit u sve sto se dogadja.

Sto se tice kulture sugledatelja filma, nisam imao s tim problema, gledao sam ga u Europi jer bojkotiram cinestar nakon sto sam nakon placene karte 50kn bio primoran gledati 15minuta reklama (ne trailera) prije filma.

7 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
disk c kaže...

 Moraš i znati povijest orginala koji je sniman uz velike probleme, improvizacije, buđet koji je probijen i prijevaru ulagača kojima su prikazivane samo akcijske scene kako bi mislili da se snima klasičan akcić. Ridley Scott kad je pukla istina je bio prisiljen da izbjegne tužbe promjeniti neke stvari, posebno je mrzio što je morao dati happy end na kraju. Zbog tog razloga imaš director cut. Orginal je remek djelo jer je nastalo uz puno muke i praktički karijerno samoubojstvo režisera. Inače čuveni monolog Rutger-a na kraju je čista improvizacija, toga nije bilo u scenariju. Ovaj nastavak je napravljen planirano i čisto i zato nema onu draž djela koje je nastalo uz muke i probleme.

 Da, znam tu triviu i nije mi nešto bitna u pogledu da li je original film dobar ili ne. Dobar mi je bio i 80ih kad nisam znao te stvari i danas kad svako može pogledati na netu svaku začkoljicu trivie. A da ne govorimo kako je sam Scott mijenjao svoju priču što je htio i što mogao prikazati. Jedno vrijeme nije htio komentirati što je Deckard, a danas ima priču da je od početka zamislio XYZ. Aha i Alien je isto bio jedinstvena cjelina priče od početka do Covenanta. Isto kao i Star Wars.

 

BTW Honest trailer kao jedna "ozbiljna" youtube institucija na koju sam se pozvao i smajlić na kraju rečenice su trebali dati do znanja da rečenica u kojoj sam spomenuo verzije nije poziv na nabacivanje trivie koja je ušla u opću kulturu niti na manxplaining.

 

Što se tiče karijernog samoubojstva dao Bog svakom takvo karijerno samoubojstvo. Baš su mu holivuđani zamjerili i dali mu da napravi Legend, da ne spominjemo kasnije filmove koje izbacuje u redovnom 2 god ritmu.

 

Kao što sam rekao nastavak mi je slabiji je od originala, a razlog za to mi iskreno nije bitan. Tak svejedno jel Villeneuve imao loš dan ili je studio gurao svoju zamisao. Film mi je lošiji od originala, a stara kineska kaže: Opinions are like assholes...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049

Svaka čast BlueMax!

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice