Blade Runner 2049

poruka: 58
|
čitano: 13.791
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Blade Runner 2049".
7 godina
offline
Blade Runner 2049

Danas ga gledao u 4DX-3D-u. Prvo sam izgubio 3D naočale pa sam tražio nove, onda nisam dobro držao velike kokice pa kad je počela ona reklama za 4DX pol sam ih prosipo po jednom liku koji je sjedio pored mene... Film je bio dobar, priča ok jedino je radnja nekako malo spora. Inače više volim filmove s više akcije.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Blade Runner 2049
fer-de-lance kaže...

Ja sam isto neki dan tek prvi put pogledao Interstellar i fakat se ne mogu sjetiti više retardiranog SF filma od toga.

I onda uleti Star trek Discovery...

Odustajem od SF-a općeniro.

Nolan opcenito, kad sam pogledao Inception rekao sam nikad vise Nolan, onda su me uvjerili da je Interstellar super i da mu dam sansu. Sad me Drug Tito da iz groba ustane ne bi natjerao da pogledam jos jednog Nolana. 

8 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
ansha kaže...
fer-de-lance kaže...

Ja sam isto neki dan tek prvi put pogledao Interstellar i fakat se ne mogu sjetiti više retardiranog SF filma od toga.

I onda uleti Star trek Discovery...

Odustajem od SF-a općeniro.

Nolan opcenito, kad sam pogledao Inception rekao sam nikad vise Nolan, onda su me uvjerili da je Interstellar super i da mu dam sansu. Sad me Drug Tito da iz groba ustane ne bi natjerao da pogledam jos jednog Nolana. 

Ma nije samo to što su Interstellar i Inception zbljutavljeni, već je tragedija što se naslućuje da su oba imala odličan predložak. Realizacija (a i logika) je bljuv, a za to je direktni krivac Nolan.
Podsjeća me na Impostor, rijedak film rađen po odličnom predlošku Phlllipa Dicka (btw kao i Blade Runner) a da nije bar nadprosječan. Radnja je u biti slična Blade Runneru, čak i ako si pročitao original i ok ti je - film je bljuv.
Nolan je dobro odradio Batman Begins / Dark Knight (a možda je i franšiza bila u krizi?), zasluga je na C. Baleu <> H. Ledgeru; Insomnia je skoro ok ali već se tu gubi ritam; Memento je ok prvenstveno zahvaljujući dobrom predlošku.
Prestige je tipični Nolan: super scenarij, odlična ekipa i... fali nešto: da nema briljantnog D. Bowie-a na kraju i "theCatcha" (a uvijek je taj neki "catch" - u biti jeftini trik), film bi zaboravio ali odma.
Sad sam pogledao, Nolan je izvršni producent za Transcedence smeće sa (J. Deppom) i Man of Steel. Iako nije režirao, itekako se osjeti bljutavi utjecaj preambicioznog samodopadnog lika u kojeg se pretvorio. (ok, za ova dva sam samo gledao foršpane i sprdnje ali mi je i to too much).

Ontopic: strah me pogledati 2^B++, skupljam snagu već neko vrijeme.

12 godina
offline
Blade Runner 2049

Al je postalo in pljuvanje po Nolanu? Jer, prije par godina, kad sam napisao sličan post ovome poviše dobio sam 123458 TD-a, a gle sad ovo?!

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Blade Runner 2049

Inception i Prestige su bolji od 2049, ako ništa drugo po originalnoj ideji i režiji koja ne pokušava sporošću glumiti art.

Spominjnje Batmana u ovoj temi govori nešto o publici i njenim očekivanjima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Blade Runner 2049

Ja sam pogledo i zadovoljan sam sa filmom. 

Kad sam saznao da ce radit na novom Blade Runneru bio sam 90% siguran da ce ga usrat, a kad sam vidio tko glumi to se popelo na 100% :D. 
Iso sam ga gledat jer su ga recenzenti pohvalili s kojima se obicno slažem, tak da sam se iznenadio s time da nisu zasrali ovaj film i osramotili stari :D . 

Naravno to sad nikakva revolucija, ali u usporedbi sa recimo ovim novim star warsima koji su cisti copy/paste starih ovo je vrhunski nastavak.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 19:10 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Blade Runner 2049
Visak kaže...

Inception i Prestige su bolji od 2049, ako ništa drugo po originalnoj ideji i režiji koja ne pokušava sporošću glumiti art.

Spominjnje Batmana u ovoj temi govori nešto o publici i njenim očekivanjima.

Ne postoji film od kojeg je Inception bolji. 

12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
ansha kaže...
Visak kaže...

Inception i Prestige su bolji od 2049, ako ništa drugo po originalnoj ideji i režiji koja ne pokušava sporošću glumiti art.

Spominjnje Batmana u ovoj temi govori nešto o publici i njenim očekivanjima.

Ne postoji film od kojeg je Inception bolji. 

Propustio si Sedlarov opus?

14 godina
protjeran
offline
Re: Blade Runner 2049
BlueMax kaže...
ansha kaže...
Visak kaže...

Inception i Prestige su bolji od 2049, ako ništa drugo po originalnoj ideji i režiji koja ne pokušava sporošću glumiti art.

Spominjnje Batmana u ovoj temi govori nešto o publici i njenim očekivanjima.

Ne postoji film od kojeg je Inception bolji. 

Propustio si Sedlarov opus?

To cijenim kao trash..

10 godina
protjeran
offline
Blade Runner 2049

...zanimljiv je taj Inception, pokusao pogledati dva'put zaspao oba puta a film o snovima, wtf!? Najbolje spavanje ikad.

dc hejter
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Blade Runner 2049

ova tema mi je unutar filma čisti orgazam

 

 

 

Inače nekoliko kratkih filmova koji upotpunjuju priču, radnja koja je prethodila filmu. Predlažem prvo pogledati film pa onda ovo.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 13:33 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Blade Runner 2049

Za brojne ljubitelje, Inception počinje za sat vremena na Nova TV. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Blade Runner 2049
Visak kaže...

Za brojne ljubitelje, Inception počinje za sat vremena na Nova TV. 

Da patim od konstipacije okrenuo bi na novu da me dobro prosere...

14 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
ansha kaže...
Visak kaže...

Za brojne ljubitelje, Inception počinje za sat vremena na Nova TV. 

Da patim od konstipacije okrenuo bi na novu da me dobro prosere...

Jel doma ili na poslu dijeliš informacije o stanju svoje probave i pričaš o navikama obavljanja velike nužde? Skini si neki partizanski film sa neta i uživaj u prošlosti...

PSN - darklydexter
14 godina
protjeran
offline
Re: Blade Runner 2049
Ezio kaže...
ansha kaže...
Visak kaže...

Za brojne ljubitelje, Inception počinje za sat vremena na Nova TV. 

Da patim od konstipacije okrenuo bi na novu da me dobro prosere...

Jel doma ili na poslu dijeliš informacije o stanju svoje probave i pričaš o navikama obavljanja velike nužde? Skini si neki partizanski film sa neta i uživaj u prošlosti...

Ne, jer tamo nemam tebe da te iznerviram time..

9 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
ansha kaže...
Ezio kaže...
ansha kaže...
Visak kaže...

Za brojne ljubitelje, Inception počinje za sat vremena na Nova TV. 

Da patim od konstipacije okrenuo bi na novu da me dobro prosere...

Jel doma ili na poslu dijeliš informacije o stanju svoje probave i pričaš o navikama obavljanja velike nužde? Skini si neki partizanski film sa neta i uživaj u prošlosti...

Ne, jer tamo nemam tebe da te iznerviram time..

 Kaljas ime najdrazeg druga, Inception je ok film. Nije na razini Sedlara, ali to moze biti samo plus.

14 godina
protjeran
offline
Re: Blade Runner 2049
pravi_covijek kaže...

 Kaljas ime najdrazeg druga, Inception je ok film. Nije na razini Sedlara, ali to moze biti samo plus.

Ma kakvi, na sedlara se mogu smijat koliko je lose, inception mi je los na nacini da mi se samo place...

8 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Nije mi jasno je li se sve ovo trebalo dogoditi do 2049?! Pa neke zgrade u filmu Izgledaju 200 godina stare... Tehnologija 300 godina napredna 🤐
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
gurusinj kaže...
Nije mi jasno je li se sve ovo trebalo dogoditi do 2049?! Pa neke zgrade u filmu Izgledaju 200 godina stare... Tehnologija 300 godina napredna 🤐

 Original je sniman 1981. a vrijeme koje je prikazivao je bilo cca 40 godina u budućnosti, točnije ovih dana. Kao što danas vidimo u predviđanju budućnosti neke stvari su tada precijenili (ne postoje replikanti, automobili ne lebde...) a neke podcijenili (telefonske govornice se ne koriste, računala su daleko naprednija....). I sama tehnologija snimanja originala imala je velika ograničenja pa "zaostalost" možemo pripisati i tome. Novi film događa se 30 godina od danas i normalno je da se fikcija promijenila. A zgrade stare 200 i više godina imaš u stvarnom životu i sigurno će većina njih postojati i za 30 godina.

16 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
BlueMax kaže...
gurusinj kaže...
Nije mi jasno je li se sve ovo trebalo dogoditi do 2049?! Pa neke zgrade u filmu Izgledaju 200 godina stare... Tehnologija 300 godina napredna 🤐

 Original je sniman 1981. a vrijeme koje je prikazivao je bilo cca 40 godina u budućnosti, točnije ovih dana. Kao što danas vidimo u predviđanju budućnosti neke stvari su tada precijenili (ne postoje replikanti, automobili ne lebde...) a neke podcijenili (telefonske govornice se ne koriste, računala su daleko naprednija....). I sama tehnologija snimanja originala imala je velika ograničenja pa "zaostalost" možemo pripisati i tome. Novi film događa se 30 godina od danas i normalno je da se fikcija promijenila. A zgrade stare 200 i više godina imaš u stvarnom životu i sigurno će većina njih postojati i za 30 godina.

 Također, mislim da je riječ o blade runner svemiru. Kao što imamo marvel/dc universe(u kojem imamo nepostojeće gradove gotham, metropolis i naravno mutante i superheroje), startrek universe (u kojem je 1990tih bio nuklearni 3. svj. rat), ili hdz universe u kojem je hrvatska nikad bolja i naprednija :P

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Blade Runner 2049

U originalu je sve bilo futurističko u odnosu na početnu godinu (1981.), no u nastavku gotovo da nema nikakve promjene ni u modi, ni u tehnologiji kroz 30 godina.

 

Grad je uvijek sniman noću, a sve van grada danju, svako s drugim vizualnim identitetom i to mi je stvaralo dojam kao da su međusobno smontirali više različitih filmova. Nema vizualnog kontinuiteta, kao da se teleportira na različite planete.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Blade Runner 2049

Uopće ne, pa dogodio se u 15min animeu objašnjen "blackout" zbog kojega je većina digitalnih podataka bila uništena, a biljke i životinje gotovo su posve nestale. Zato ima dio grada koji radi, dio koji je praktički pustinja; ovisno kako je "pogodilo" i kojom brzinom se svijet obnavlja. Ali vidiš da je Zemlja zadnja rupa, sve što valja je u kolonizaciji. Nije spoiler, ali za svaki slućaj :D

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Blade Runner 2049

Ona pustinja nije dio grada, nego drugi grad - Las Vegas.

Životinja nije bilo ni u prvom dijelu. Zemlja je bila ista rupa i u prvom filmu. Ako su kolonije tako super zašto najveći bogataši u oba dijela žive u rupi?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Blade Runner 2049
Visak kaže...

U originalu je sve bilo futurističko u odnosu na početnu godinu (1981.), no u nastavku gotovo da nema nikakve promjene ni u modi, ni u tehnologiji kroz 30 godina.

 

Grad je uvijek sniman noću, a sve van grada danju, svako s drugim vizualnim identitetom i to mi je stvaralo dojam kao da su međusobno smontirali više različitih filmova. Nema vizualnog kontinuiteta, kao da se teleportira na različite planete.

 Moda na planetu koji propada? Napredak je zaustavljen jer su otišli u kameno doba nakon "zamračenja"...ali vidljiv je, npr. AI u obliku holograma koji služi kao kućna zamjena za partnera. U odnosu na original svijet je prikazan opširnije i detaljnije. Urbani dio po danu bi ipak bio preveliki odmak u odnosu na prvi dio.

8 godina
offline
Blade Runner 2049

Hehe to bi bilo kao u The Dark Knight Rises kad se batman tuce na ulici u sred bijela dana. Blago receno izgleda komicno :D

Ne treba mi sunce u tom gradu nit mi treba film sve objasnit kako i zasto, nit ne vidim zasto bi to trazil od njega. 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Visak kaže...

U originalu je sve bilo futurističko u odnosu na početnu godinu (1981.), no u nastavku gotovo da nema nikakve promjene ni u modi, ni u tehnologiji kroz 30 godina.

 

Grad je uvijek sniman noću, a sve van grada danju, svako s drugim vizualnim identitetom i to mi je stvaralo dojam kao da su međusobno smontirali više različitih filmova. Nema vizualnog kontinuiteta, kao da se teleportira na različite planete.

 

Tehnologija se nije promijenila? Novi spinneri, hologramski tamagoči, nexus 8 umjesto nexusa 6.... Kad smo kod toga, dal ste primijetili tko je iz preskočene generacije, nexus 7?

 

Inače zanimljivo, kad sam na poslu je dan, a kad se vratim s posla je noć - totalno stilski neusklađeno...

 

Wallace je slijep, pa prema tome kad bi i želio ne bi mogao na kolonije - ne prolazi sistematski. Ali ne čini mi se da mu baš nešto fali. Isto kao i Tyrell. Ni njemu u njegovoj kuli nije ništa falilo. Osim toga imao je šahovskog partnera koji nije mogao proći sistematski pregled...

 

Film je zasad na $160 milijončića (koštao $150), a to je bez Kine i Japana u kojima tek slijedi prikazivanje... Tako da na gubitku baš ne budu...

A čini mi se da će ga se gledati i ubuduće, isto kao i original.

Za neželjeni nastavak, meni je više nego dobar...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 16:10 (xcat).
8 godina
offline
Blade Runner 2049

Kratko i jasno: meni je 2049 ok. Nije mi kao original, ali čak tih skoro pa 3 sata brzo prođe. Neloše, dat će se još koji put pogledati.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Blade Runner 2049
Odlican film dakle cista uzivancija 3 sata mi je proletjelo. Gluma odlicna, izbor glumaca odlican, glazba savrsenstvo, ugodjaj cyberpunk svijeta vjerno docaran, prica zanimljiva! Nakon interstellara ovo mi je prvi film koji me odusevio! Svaka cast prava filmcina i napokon nesto kvalitetno iz hollywooda a ne samo avengeri i picke materine transformeri , geostormovi i ostale maloumne pizdarije
Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice