Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobitele

poruka: 46
|
čitano: 4.672
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobitele".
15 godina
offline
Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobitele

A što je najtužnije od svega, baterije danas niti nisu te koje najčešće otkazuje na mobitelima

K
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
mario.L_hr kaže...

On uopće ne kuži što je to IP zaštita i certifikat jer da kuži shvatio bi da ima hrpetina uređaja, koji nisu mobiteli a koriste baterije, koji rade i koriste se a imaju odvojive baterije.

Ma on svako malo tako zapne za nešto, ne isplati ti se objašnjavati. Ako je Apple rekao da baterija treba biti zalijepljena, da mu daš 500 argumenata protiv, ATJLučko će prije otići u grob nego priznati da ne treba biti zalijepljena.

15 godina
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
ATJLucko cudno pise za odraslog i obrazovanog covjeka...
Rvat katolik!
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobitele

Mislim da (fiktivno) proizvođači cvile na troškove proizvodnje, kao, zaljepljene/zalivene baterije su im puno jeftinije za proizvodnju.
Trebalo bi napraviti foru kao i sa micro USB-om za punjače (ili roamingom): postaviti standard, pa ako ga ne poštuješ - nećeš ovdje poslovati (ili ćeš plaćati porez na glupost i tvrdoglavost).

A da se sad dogovori 10-20 standarda formata, kapaciteta itd baterija, pa da se mogu izmjenjivati, svi bi dobro prošli. Osim Applea, "jer oni moraju uvijek biti drugačiji". Jbg, kad njihovi kupci vole kad moraju kablove i adaptere kupovati i nositi okolo ("moraš skupit sve!"), još su i sretni zbog toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 22:08 (Zechina).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
AMD_IT kaže...
Zašto bi netko tko ima novca za Apple na svoju ruku stavljao HDD i sam si zafrknuo garanciju? To je kao kada mi se ljudi koji imaju iPhone žale jer im je novi punjač za punjenje preskup. Ili kada ljudi koji imaju Lexusa se žale kako im je ovlašteni servis preskup.

 

Zato što je DIY tip osobe i ne želi ostavljati računalo po servisima za trivijalnu stvar? Čak je i na vražjim konzolama je hard disk (jedina) komponenta koju se slobodno može mijenjati, a onda netko odluči da na osobnom računalu nije...I ne samo to, nego zato što si to sam napravio više ne žele dirati dotično računalo ni ako bi im platio za to. Čak ti ne žele ni prodati zamjensku komponentu za računalo zbog toga i stavljaju serijski broj dotičnog računala na crnu listu baš zato da to svim silama spriječe.

 

Realno, radili bi to i ostali proizvođači kada bi mislili da im to može proći. Nije to Apple-ova krivica, oni samo imaju takav tip korisnika da im takve gluposti mogu proći. I posve mi je u redu (kao i tom liku) da zbog samostalnog prtljanja izgubiš garanciju. Čak je donekle OK i da odbiju servisiranje takvog uređaja jer ako nešto bekne nakon toga vlasnik bi ih mogao tužiti (pogotovo u US of A) da su oni nešto smrdali, ali i to bi se dalo riješiti potpisom nekakvog ugovora da se odričeš svih prava na tužbu zbog toga, no kako rekoh, razumijem da odbiju takvo servisiranje jer im se ne petlja sa potencijalnim posljedicama. No nije nikako OK da ti ne žele ni prodati potrebnu komponentu da ju na svoju ruku zamjeniš, tim više što ja za komponente standardno da gubiš garanciju ako ju ne ugradi ovlaštena osoba.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
AMD_IT kaže...
Zašto bi netko tko ima novca za Apple na svoju ruku stavljao HDD i sam si zafrknuo garanciju? To je kao kada mi se ljudi koji imaju iPhone žale jer im je novi punjač za punjenje preskup. Ili kada ljudi koji imaju Lexusa se žale kako im je ovlašteni servis preskup.

 Recimo da imas firmu i na tom disku strogo pov podatke. Svagdje osim kod applea izvadis disk i das komp na popravku jer ne zelis da su strogo pov podaci dostupni svakom papku naservisu.... Na primjer.....

 

Ovo od applea je smijesno ituzno jer se hvale korisnickim iskustvom a otpile te za garanciju radi neceg sto ni na koji nacin nije uticalo na kvar niti na funkcionisanje samog uredjaja.....Samu su ljuti jer nisi dao pare njima....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
tnakir kaže...
ATJLucko cudno pise za odraslog i obrazovanog covjeka...

 Ja jos nisam vidio argumente za ovo ;)

7 godina
protjeran
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
ATJLučko kaže...

 Moram priznat da si me lijepo nasmijao ovim prilično glupim odgovorom. Hvala ti.

My pleasure darlin
7 godina
protjeran
offline
Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobitele
U svakoj garanciji je navedeno da se gubi ukoliko neovlaštena osoba servisira/otvara uređaj.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
AMD_IT kaže...
U svakoj garanciji je navedeno da se gubi ukoliko neovlaštena osoba servisira/otvara uređaj.

Gubiš garanciju na kompletan proizvod, ali ne i na pojedinačne dijelove (ako ih ima, što kod Mac-a nije slučaj). Međutim, osim garancije postoji i odgovornost trgovca za materijalni nedostatak koji ne ovisi o uvjetima garancije i traje 2 godine.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
7 godina
protjeran
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
Ako kupiš HP računalo, imaš garanciju na kompletan proizvod, nemaš garanciju na pojedini dio.
Ako kupiš Links računalo, onda imaš garanciju na kompletan proizvod kao i na pojedinačne dijelove, jer ih oni sastavljaju od pojedinačnih dijelova.
Kada HP prodaje računalo onda ga prodaje kao jedinstven proizvod a ne kao skup dijelova.
13 godina
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
Torent kaže...
AMD_IT kaže...
Zašto bi netko tko ima novca za Apple na svoju ruku stavljao HDD i sam si zafrknuo garanciju? To je kao kada mi se ljudi koji imaju iPhone žale jer im je novi punjač za punjenje preskup. Ili kada ljudi koji imaju Lexusa se žale kako im je ovlašteni servis preskup.

 Recimo da imas firmu i na tom disku strogo pov podatke. Svagdje osim kod applea izvadis disk i das komp na popravku jer ne zelis da su strogo pov podaci dostupni svakom papku naservisu.... Na primjer.....

 

Ovo od applea je smijesno ituzno jer se hvale korisnickim iskustvom a otpile te za garanciju radi neceg sto ni na koji nacin nije uticalo na kvar niti na funkcionisanje samog uredjaja.....Samu su ljuti jer nisi dao pare njima....

Donekle vas "ovaj puta" i razumijem kolega, ali, ako već imaš strogo povjerljive podatke, pa stavi ih u "zaključani" folder ili particiju onda! 

Nekako mi je najlakše ili to učiniti ili ih prvo prebaciti na neki drugi disk, a i opet, onaj folder iz kojeg si prebacivao zaključaj nekim kompliciranim passwordom, a zašto nebi sakrio negdje u cloud-u, pa makar privatnom, ako već barataš tako osjetljivim podatcima. 

 Torent kaže...
tnakir kaže...
ATJLucko cudno pise za odraslog i obrazovanog covjeka...

 Ja jos nisam vidio argumente za ovo ;)

Nisi mjerodavan niti imalo relevantan da tebi dokazujem i pokazujem svoja životna postignuća! 

Ako bi već mogao/trebao povesti o nečemu brigu, povedi prvo recimo o vjerodostojnosti SVOJIH kako navoda, argumenata tako i detalja iz biografije ili povijesti obrazovanja, počevši od osnovnog, srednjeg, višeg, visokog akademskog ili nečeg još višeg titulara! 

Jim Raynor kaže...
ATJLučko kaže...

 Moram priznat da si me lijepo nasmijao ovim prilično glupim odgovorom. Hvala ti.

U svakom slučaju, i ti mene jednako "pametnim" komentarom 

Jkš samo da si ostavio citat ili dio ili pak cijeli komentar, da znam o čemu se radi tu ustvari?! 

ATJ Lučko
15 godina
odjavljen
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
Chuck Norris može zaključati folder na neispravnom računalu :-)

AMD, ali i dalje imaš odgovornost trgovca za materijalni nedostatak.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
MrBlc kaže...
Chuck Norris može zaključati folder na neispravnom računalu :-)

AMD, ali i dalje imaš odgovornost trgovca za materijalni nedostatak.

 Moze i ATJlucko samo nece da se hvali ;) On i apple se nanadjebiva kombinacija u znanom svemiru. Mozda u delta kvadrantu ima nesto bolje al moramo cekati enterprise da se vrati ;)

13 godina
offline
Re: Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobi
ATJLučko kaže...

Donekle vas "ovaj puta" i razumijem kolega, ali, ako već imaš strogo povjerljive podatke, pa stavi ih u "zaključani" folder ili particiju onda! 

Nekako mi je najlakše ili to učiniti ili ih prvo prebaciti na neki drugi disk, a i opet, onaj folder iz kojeg si prebacivao zaključaj nekim kompliciranim passwordom, a zašto nebi sakrio negdje u cloud-u, pa makar privatnom, ako već barataš tako osjetljivim podatcima. 

Ti nisi nikad čuo za ugovor o povjerljivosti ili ga možda potpisao sa klijentom za koga radiš? Tamo zna biti zanimljivih sitnica idetalja, posebice o postupanju s dokumentima koji su dobiveni od njihove strane. U nekim ugovorima, koje smo mi potpisivali, odnošenje diska na kojem su takvi podaci, u servis, može se smatrati kršenjem tog sporazuma. Ne trebam ni reći kolike su kazne/penali za takvo ponašanje. Cloud i passworde možeš zaboraviti u startu.

 

Uglavnom, to što ti misliš da znaš, kako stvari funkcioniraju ili bi trebale funkcionirati, ne znači ništa. Tvoje znanje u ovom području nije stvarno već pretpostvljeno i bazirano na nečemu što nema podloge u realnom svijetu. I ja sam davao radnu stanicu na servis s izvađenim diskovima (sistemski i podatkovni) pa mi je priznato jamstvo jer kvar nije imao veze s diskovima već je u pitanju bilo nešto sasvim drugo.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Borzan traži odvojive ugradnje baterija u mobitele

Baterija je potrošni maaterijal  i treba biti lako zamjenjiva, a ne da se mora slati u specijalizirani servis.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice