BSA – ponovo problem s narodom

poruka: 45
|
čitano: 10.181
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BSA – ponovo problem s narodom".
16 godina
odjavljen
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Odlični su im izračuni:

"Uštedio sam danas 1000 kn! Kako? Pa zavezao sam sigurnosni pojas kad sam išao autom na posao i kad sam se vraćao. Da me policija zaustavila u oba slučaja bez pojasa platio bih 1000 kn!". Like a boss, neš ti logike...

Freak Show Inc.
 
40 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Dobro da je ACTA "pala" u EU parlamentu,jer kod nas bi sigurno prošla. Jer naši političari su poznati kao ogromni "savijači kičme" i ne vjerujem da bi bilo kakav aktivizam,vapaj civilnog društva uspio spriječiti njeno usvajanje.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
22 3 hvala 0
16 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Odlično sročen člana.

 

Takve prepotentne bljuvotine "interesnih skupina" koje lobiranjem stvaraju moć (ne mislim samo na BSA) treba gazit. ....

i opet gazit..... dok im interes (novac) ne presuši

I'm Afraid of Americans
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 15:26 (noob007).
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BSA – ponovo problem s narodom

To sto ACTA nije prosla je super za sve nas, jer bi to bio kraj interneta kavog znamo, a i kraj GNU i slicnih stvari jer bi ih preko ACTE i te kako moglo stopirati

Nisam pobornik piratiziranja, mada cesto gledam pitatizirane filomove 

Ali ovo sto je s ACTA-om bilo moguce da je usvojena je previse, to bi skoro bilo pa ukidanje slobode govora

bez piratiziranih filmova bi prezivio 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Svaka čast na komentaru, lijepo sročeno.

 

Zanima me ovaj dio: "Ispada da je ponovo narod problem, a ne odredbe zakona. Kad god se netko uhvati da tako razmišlja, trebao bi si opaliti vritnjak do dođe k sebi."

Ispada kao da je volja većine ispred svega?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom

svaka čast na ovome

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Random. kaže...

Svaka čast na komentaru, lijepo sročeno.

 

Zanima me ovaj dio: "Ispada da je ponovo narod problem, a ne odredbe zakona. Kad god se netko uhvati da tako razmišlja, trebao bi si opaliti vritnjak do dođe k sebi."

Ispada kao da je volja većine ispred svega?

 

Htio sam reći da je volja predstavnika naroda svakako ispred volje lobističkih grupa koje predstavljaju pojedince. Ne zalažem se baš za teror većine, ako te ovo na to asociralo.

This space for rent!
15 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Jedan od najboljih tekstova koje sam pročitao na BOL-u. Ikad. 

 

Spominjanje onih 120 milijuna zaposlenih je zapravo vrlo ozbiljna prijetnja i razmišljanje: Mi zapošljavamo 120 milijuna ljudi koje bi vrlo lako mogli otpustiti. Mi zapošljavamo 120 milijuna ljudi te smo time važniji od demokratsko izabranih predstavnika u tamo nekom nevažnom parlamentu.

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Nema ljepše kad narod ovak zezne,{#} ovakve pohlepne i pošandrcale čudake tj BSA koji bi htjeli bit glavne bađe ali ništ od toga eto vam čista figa fučkaj ga.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Friday kaže...

Odlični su im izračuni:

"Uštedio sam danas 1000 kn! Kako? Pa zavezao sam sigurnosni pojas kad sam išao autom na posao i kad sam se vraćao. Da me policija zaustavila u oba slučaja bez pojasa platio bih 1000 kn!". Like a boss, neš ti logike...

Tj. svaki put kad se nisi vezao (a nije te policija zaustavila), oštetio si državu za 1000kn {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
doublev kaže...

Jedan od najboljih tekstova koje sam pročitao na BOL-u. Ikad. 

 

Spominjanje onih 120 milijuna zaposlenih je zapravo vrlo ozbiljna prijetnja i razmišljanje: Mi zapošljavamo 120 milijuna ljudi koje bi vrlo lako mogli otpustiti. Mi zapošljavamo 120 milijuna ljudi te smo time važniji od demokratsko izabranih predstavnika u tamo nekom nevažnom parlamentu.

U članku ti je objašnjeno zašto je spominjanje tih 120 milijuna zaposlenih zapravo "... poseban primjer izvlačenja golemih brojki iza kojih ništa ne stoji".

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
15 godina
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
drnde kaže...
doublev kaže...

Jedan od najboljih tekstova koje sam pročitao na BOL-u. Ikad. 

 

Spominjanje onih 120 milijuna zaposlenih je zapravo vrlo ozbiljna prijetnja i razmišljanje: Mi zapošljavamo 120 milijuna ljudi koje bi vrlo lako mogli otpustiti. Mi zapošljavamo 120 milijuna ljudi te smo time važniji od demokratsko izabranih predstavnika u tamo nekom nevažnom parlamentu.

U članku ti je objašnjeno zašto je spominjanje tih 120 milijuna zaposlenih zapravo "... poseban primjer izvlačenja golemih brojki iza kojih ništa ne stoji".

Jasno mi je što piše u članku. Samo što se s tim dijelom ne slažem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 16:43 (doublev).
14 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Kad narod postane problem, onda bude i po ledjima i po nosu i po zubima, ali najcesce po pi*ci dobiju oni koji krenu rjesavati problem, na stetu ne samo svoju vec svih nas...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom

Ovaj BSA (BullShit Association) stvarno uvijek iznova opravdava svoje ime. Ovo je tako kvalitetno sr*** da mi ovdje nazočni nismo ni sposobni smisliti dovoljno satiričan i gorak odgovor ravan veličini ovog idiotizma, trebao bi talent za to bivših Feralovaca da naprave neku fotomontažu ko ona Merčepa sa otčepljivačem za cijevi i napišu jedan od svojih briljantnih sarkastičnih članaka...

 

EDIT :

Evo najbolji odgovor kakav običan smrtnik (bez talenta jednog Viktora Ivančića ili Predraga Lucića) kao ja može smisliti :

http://i50.tinypic.com/2je37f5.jpg

 

 

rambox kaže...

eto vam čista figa fučkaj ga.{#}{#}

 

Rambox ne kritiziram tvoja mišljenja ovdje ali jesi li ti primijetio da imaš opsesivno kompulzivni sindrom ? {#} Svaki put u svakom postu moraš bar jednom ili više puta izreći "fućkaj ga" (i to svaki put krivo napisano {#}).

 

 

Bug kaže...

Sadržajno je to smiješno na više razina jer nam nije poznata „neproizvodna industrija“, pa čak nismo čuli niti za neku industriju koja nije kreativna, odnosno nešto ne stvara

 

Kako niste čuli, pa na kojem planetu vi živite ?

Evo popis samo nekih od "industrija" koje ništa ne proizvode niti su imalo kreativni osim u smislu da kreativno prodaju maglu i sr*** niti išta stvaraju (osim profita za sebe) :

-bankarstvo

-marketing

-politika

-RIAA / MPAA / BSA

itd.

 

 

P.S.

Hvala Drago što si me naučio jednu novu riječ (kao općekulturan mladić smatram da je što bogatiji rječnik to bolje) :

http://hr.wikipedia.org/wiki/Pleonazam

{#}

 


Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 17:04 (Enkidu).
14 godina
neaktivan
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Ma jadnji ljudi. Pošteno žive od prodavanja magle, a otkad im je netko napomenu za pirate "skužili" su da bi umjesto 10 porsche-a trebali imati barem 50 veyron-na. Jer stoka ih krade, krade.

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom

 

 

btw. Drago, izvrstan tekst {#} hvala

ko treći tita liječi
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 17:54 ((s)izgoreo).
16 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Xanzzu kaže...

Ma jadnji ljudi. Pošteno žive od prodavanja magle, a otkad im je netko napomenu za pirate "skužili" su da bi umjesto 10 porsche-a trebali imati barem 50 veyron-na. Jer stoka ih krade, krade.

 

 

Mislim da neki stvarno pate od nostalgije za dobrim starim društvenim uređenjima feudalizma ili ropskog sustava, kad je za takve život bio puno lakši a ugnjetavanje stoke sitnog zuba bilo jednostavnije. Stvarno na šta je ovo došlo da ovi kmetovi misle da imaju tamo neka prava i još se tu i tamo pobune...

13 godina
neaktivan
offline
BSA – ponovo problem s narodom

ACTA je bila samo probni balon. sad slijede idući prijedlog, pa opet i sve dok javnost ne otupi i jedan takav zakon se potiho progura "ispod pulta"

 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
BSA – ponovo problem s narodom

svaka čast za tekst. red je i da se pohvali dobar tekst kad se već svaki dan kude loši.

 

ašto se tiče BSA, svaki dan u medijima vidimo da svatko piše i navodi one argumente koji vode vodu na njegov mlin. dakle, prvo se nađe svrha i zaključak članka, a onda se krene u pisanje. evo npr. tko može poreći da dihidrogen monoksid ne ubija? http://www.varljiv.org/a/dhmo

Može li ljudima u tamnim odjelima u Bruxellesu biti stalo do Hrvatske?
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 0:39 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom
Odličan članak. Izgleda da i taj Europarlament odlučuje o nečemu, oni koji se sjećaju rasprava "za" i "protiv" EU znat će o čemu pričam. Uz onakvu podršku najomiljenijeg HR političara kod nas bi ACTA prošla 3/4-skom većinom. EU here we come (i ništa više neće biti kao što je bilo, na vašu žalost).
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Drago kaže...

 

Htio sam reći da je volja predstavnika naroda svakako ispred volje lobističkih grupa koje predstavljaju pojedince. Ne zalažem se baš za teror većine, ako te ovo na to asociralo.

Sve dok predstavnik naroda nije i član te lobističke grupe pa podrži ACTA-u na štetu naroda.

15 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Lijepo je vidjeti da Bug još ima slobodu izreći mišljenje koje nije po volji oglašivačima. U 'običnim' medijima to odavno nije tako.
16 godina
moderator
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Tom69 kaže...
Drago kaže...

 

Htio sam reći da je volja predstavnika naroda svakako ispred volje lobističkih grupa koje predstavljaju pojedince. Ne zalažem se baš za teror većine, ako te ovo na to asociralo.

Sve dok predstavnik naroda nije i član te lobističke grupe pa podrži ACTA-u na štetu naroda.

 

 

Lobiranje je po definiciji izvanjski utjecaj na odabrane političke predstavnike.

 

Dakle, europarlamentarci (ili bilo koji predstavnici bilo kojeg predstavničkog doma) mogu imati svoje mišljenje ovako ili onako o bilo čemu, te ga zastupati u parlamentu, ali se ne smatraju lobistima. Lobisti su oni koji nemaju svoje mjesto uparlamentu (ili nekom drugom predstavničkom domu), nemaju nikakav predstavnički mandat iza sebe (nisu deputati biračkog tijela), ali žele utjecati na zakone i procedure izvanjskim utjecajem na one koji imaju politički mandat zastupanja biračkog tijela. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 11:09 (Drago).
16 godina
online
BSA – ponovo problem s narodom

da se pridružim pohvalama,

odlično sročeno Drago. {#}

 

Osobno smatram da piratstvo puno više pridonosi ekonomiji nego ovi prdonje koji tuku pare copyright-om na tuđa djela i još žele da to traje beskonačno.

Smrt izdavačkoj industriji kao takvoj, a i ovim "udrugama" koji ih predstavljaju!

 

Iako se ovdje radi o BSA, a ne RIAA udruzi, spomenuo bih što kaže pjevač poznate grupe Disturbed čija izdavačka kuća je član RIAA-e:

 

"This is not rocket science. Instead of spending all this money litigating against kids who are the people they're trying to sell things to in the first place, they have to learn how to effectively use the Internet. For the artists, my ass...I didn't ask them to protect me, and I don't want their protection."   [I'm] Very positive about the internet, Napster. I think it's a tremendous tool for reaching many more people than we ever could without it. When you release music you want it to be heard by people...Nothing is going to do that better than Napster. I can't tell you how many kids have come up to me and said, 'I downloaded a couple of tunes off Napster and I went out and bought the album.'...I don't really make money off of record sales anyway."

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
PaleRider kaže...

da se pridružim pohvalama,

odlično sročeno Drago. {#}

 

Osobno smatram da piratstvo puno više pridonosi ekonomiji nego ovi prdonje koji tuku pare copyright-om na tuđa djela i još žele da to traje beskonačno.

Smrt izdavačkoj industriji kao takvoj, a i ovim "udrugama" koji ih predstavljaju!

 

Iako se ovdje radi o BSA, a ne RIAA udruzi, spomenuo bih što kaže pjevač poznate grupe Disturbed čija izdavačka kuća je član RIAA-e:

...

 

 

Hvala, ali mislim da nam se stavovi bitno razlikuju. 

 

Istina je da piratstvo može imati blago propulzivni efekt ako djeluje kao vrsta reklame, ali ja osobno, a i mi kao redakcija, ne podržavamo piratstvo. Također, nije mi jasno što imaš protiv izdavača? Izdavačka industrija je kao i svaka druga - nešto proizvodi i onda to prodaje na tržištu da bi mogla i dalje proizvoditi. Po tome se ne razlikuje od bilo koje druge industrije.

 

Problem nije u ideji da autori trebaju biti plaćeni za svoj rad (barem za mene nije - svatko treba biti plaćen za svoj rad), već je problem u metodama zaštite autorskih prava koje je ACTA htjela uvesti, a koje čine veću društvenu štetu nego korist. 

 

Svi oni koji bezrezervno podržavaju piratstvo vjerojatno ili uopće ne rade (klinci) ili ne rade u bilo čemu vezanom uz proizvodnju takozvanog intelektualnog vlasništva. 

 

Ako netko misli da proizvodnja softvera nije "pravi" rad ili prava proizvodnja i da se ne treba plaćati one koji proizvode knjige ili programe, za razliku od onih koji proizvode cigle, vešmašine ili automobile, neka se slobodno odrekne plaće za taj tip rada.

 

Jedino - ne znam od čega će živjeti?

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Tom69 kaže...
Drago kaže...

 

Htio sam reći da je volja predstavnika naroda svakako ispred volje lobističkih grupa koje predstavljaju pojedince. Ne zalažem se baš za teror većine, ako te ovo na to asociralo.

Sve dok predstavnik naroda nije i član te lobističke grupe pa podrži ACTA-u na štetu naroda.

 

Ili plaćenik te lobističke grupe, što je puno češće. Zato se to i zovu lobističke grupe, jer lobiraju, a lobiranje je drugo ime za sasvim legalno podmićivanje političara. U Washingtonu imaš interesne grupe koje troše MILIJARDE dolara na "donacije" da bi legalno podmićivali političare da glasaju u skladu sa njihovim interesima. Čovjeku je zaprepašćujuće da je nešto tako očigledno nemoralno i protiv interesa naroda uopće legalno, dok se ne sjetiš da isti koji tu bivaju legalno podmićeni odlučuju šta je legalno a šta nije.

Što se tiče ovih EU zastupnika oni su prije godinu dana bili golemom većinom za ACTA-u a sad su golemom većinom protiv. Šta se u međuvremenu tako radikalno promijenilo ? Jesu li se možda informatički nestručni dodatno informirali pa shvatili šta ACTA ustvari predstavlja ? Je li apatičnima odjednom proradila savjest ?

MOŠ MISLIT ! Stvar je u jednostavnoj financijskoj računici - veći dio tih euro zastupnika je vjerovatno bio legalno ili ilegalno podmazan da glasaju ZA, ali nakon što su ljudi počeli masovno prosvjedovati diljem svijeta shvatili su da ako glasaju ZA da sigurno gube posao kad dođe idući izborni rok, i da više vrijedi desetljeća zastupničke plaće nego jednokratni mito. I voila.

Njima je nažalost glavno pitanje šta se više isplati. Osim 1 od 100 koji je actually pošten.

 

 

Drago kaže...
Ako netko misli da proizvodnja softvera nije "pravi" rad ili prava proizvodnja i da se ne treba plaćati one koji proizvode knjige ili programe, za razliku od onih koji proizvode cigle, vešmašine ili automobile, neka se slobodno odrekne plaće za taj tip rada.

 

Drago stvarno ne znam ko bi bio toliko glup da to misli (premda ne isključujem da postoje čak i takvi, ljudsku glupost nikad ne treba podcjenjivati) ali to nema veze sa onima koji misle da nekomercijalno kopiranje stvari nije zločin bez obzira na okolnosti, iako to dvoje izjednačava propaganda onih koji se ponašaju kao zaslijepljeni fundamentalisti (kao Deus Ex npr.).

Ponovo se ovdje po miljuniti put uspoređuju stvari koje nisu iste (fizički proizvodi i digitalni proizvodi, jer se drugi mogu neograničeno umnažati bez troška a prvi ne mogu) i vezuje pravo na plaću sa stvarima koje uopće nemaju veze sa tim.

 

 

Drago kaže...

Također, nije mi jasno što imaš protiv izdavača? Izdavačka industrija je kao i svaka druga - nešto proizvodi i onda to prodaje na tržištu da bi mogla i dalje proizvoditi.

 

Čista neistina (ne tvrdim da lažeš nego si ovdje u zabludi) - izdavači ništa ne proizvode nego parazitiraju na tuđoj kreativnosti i uzimaju veći dio novaca od korisnika nego što ide autorima, a izdavači su možda nužni u svijetu papirnatih knjiga ali ne vidim zašto bi u 21. stoljeću i svijetu Interneta autorima npr. glazbe / igara / filmova uopće bili nužno potrebni izdavači.

 

 

Drago kaže...

ali ja osobno, a i mi kao redakcija, ne podržavamo piratstvo.

 

Ne podržavam ga ni ja actually, i mislim da ga u biti nitko ne podržava. Podržavati nešto znači zalagati se za to, dakle zalagati se da svi prijeđu na piratluk i niko ne plaća ništa, a to je čisto blesavo (ja se zalažem samo za to da ljudi imaju pravo izbora, dakle da digitalne stvari plaća ko može i ko oće a ostali kopiraju jer od toga niko ništa ne gubi). Dakle ne smatrati da je nešto zločin nije isto kao i podržavati nešto. Smatram i da abortus nije zločin, ali ne podržavam abortus (tj. ne zalažem se za to da sve trudnice na svijetu trebaju napraviti abortus), samo pravo na abortus.

 

 

Drago kaže...
Svi oni koji bezrezervno podržavaju piratstvo vjerojatno ili uopće ne rade (klinci) ili ne rade u bilo čemu vezanom uz proizvodnju takozvanog intelektualnog vlasništva. 

 

Evo opet fundamentalističko razmišljanje u stilu Deus Exa. Dakle ti stvarno vjeruješ da nikako nije moguće da neko bude recimo developer a smatra da piratstvo nije zločin ? Da ti dovedem par takvih pred lice bi li vjerovao ? A podržavanje piratstva je kao što već rekoh besmislena fraza.

 

 

Drago kaže...
Problem nije u ideji da autori trebaju biti plaćeni za svoj rad (barem za mene nije - svatko treba biti plaćen za svoj rad)

 

Ako neki digitalni rad plati 1000 ljudi i još 10 000 besplatno kopira zar autor nije plaćen za svoj rad ? Zar se to ne događa tako oduvijek (otkad postoji Internet a prije floppy diskete) a autori ipak lijepo žive od svog rada, bar uspješni (u svakom poslu ima uspješnih i neuspješnih) ? Štoviše još niko nije konkluzivno dokazao da je ijedan autor siromašniji zbog piratstva.

 

 

Već sam prije rekao i reći ću opet - moja vizija stvari kako bi stvari trebale biti uređene - eliminirati parazite između autora i korisnika, uvesti instantno i jednostavno plaćanje od korisnika direktno autoru i lako skidanje svih digitalnih dobara po principu dobrovoljnog plaćanja (što već i sad vrijedi uz vrlo malu gnjavažu piratiziranja nečega).

Nego bolje da ne raspravljamo dalje o ovome jer ode rasprava u offtopic (ti si započeo Drago, ja nisam kriv {#}), a ovakve rasprave na Internetu ne dovode do ničega nego flame wara i puno ljutnje i frustracije, a niko ništa ne nauči niti imalo promijeni svoje stavove jer praktično svi na svim stranama krenu u raspravu tvrdoglavo sa duboko usađenim predrasudama umjesto dubokog etičkog promišljanja i vaganja vlastitih stavova (što ja radim BTW).

16 godina
moderator
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom

Dugačko je za odgovoriti, ali uvodiš arbitrarne kategorije ("Ako neki digitalni rad plati 1000 ljudi i još 10 000 besplatno kopira zar autor nije plaćen za svoj rad ?"). 

 

Odakle ti znaš da je netko adekvatno plaćen za svoj rad na osnovu ovakve procjene? Ako neka igra košta 40 eura, a razvoj je koštao 100 milijuna eura, 1000 ljudi koji su platili 40 eura sigurno nisu platili autoru/autorima ni izdaleka, a i nije jasno zašto bi tih 1.000 plaćalo išta, a onih 10.000 ne bi? 

 

Mislim - ja sam totalno za komunizam Star Trek tipa - gdje svi imaju i mogu imati sve, besplatno. Ali ovo što ti predlažeš nije komunizam ni socijalizam ni kapitalizam ni bilo što već jednostavno otimačina. 

 

Ne mislim da je softversko piratstvo u istoj ravni s krađom fizičkih predmeta (to sam valjda milijun puta napisao na forumu i u svojim tekstovima) jer je softversko piratstvo dijeljenje informacije gdje izvorni vlasnik informacije ne ostaje bez nje, kao što u slučaju krađe fizičkog predmeta njegov vlasnik ostaje bez tog predmeta. 

 

Dakle, ne slažem se s Josipovićem po kojem je download Igre prijestolja isto što i krađa kruha iz dućana (BTW - ako netko krade kruh iz dućana, onda to daleko više ide na teret države i društva u kojem su takvi uvjeti da ljudi moraju krasti kruh, nego na teret onoga tko je ukrao), ali sigurno ne smatram da je okej da neki plate, a neki po volji ne plate nego samo uzmu tuđi rad i ono - vem-bem, tenkju mem.

 

This space for rent!
13 godina
offline
BSA – ponovo problem s narodom

Lako je gledati na cijelu sliku kroz oči uspješnih, njima je svejedno ima li ili nema bilo kakve zaštite, mlate lovu na sve mile načine. Nažalost organizacije za zaštitu autorskih prava ne čine ono što bi trebale a to je zaštita malih i manje uspješnih (većina), njima daju neku crkavicu ako je i daju a sebi ubiru vrhnje. Izuzetno čudni načini raspodjele, netransparentni i zatvoreni do bola. S druge strane gard prema svim ostalima je "Vi ste lopovi". Kao potencijalni lopov sam obilježen kod kupnje bilo kojeg medija za pohranu podataka, plaćam namet jer bi se na tom mediju moglo naći autorsko djelo (nema veze što sam mu ja autor).

 

Od ideje koja je u startu imala dobru namjeru cijeli taj koncept zaštite se pretvorio u noćnu moru ili neki teški hororac sa sakaćenjima i ostalim gadostima. Nadam se da će jednog dana i njima uletjeti kontrola.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
mario.L_hr kaže...

Od ideje koja je u startu imala dobru namjeru cijeli taj koncept zaštite se pretvorio u noćnu moru ili neki teški hororac sa sakaćenjima i ostalim gadostima.

 

Sorry to burst your bubble ali ta noćna mora i je koncept od samog početka, ne ono što ste ti i ostali naivni idealisti {#} mislili. Koncept "zaštite autorskih prava" nije naminjen za korist autora, pogotovo malih, nego parazita koji žive od njih. To je općenito koncept liberalnog kapitalizma i čitavog uređenja društva u zapadnom svijetu danas, koncept izrabljivanja bijednih da bi na njihov račun živili prebogati, i taj koncept samo napreduje prema još većim krajnostima.

16 godina
moderator
offline
Re: BSA – ponovo problem s narodom
Enkidu kaže...
mario.L_hr kaže...

Od ideje koja je u startu imala dobru namjeru cijeli taj koncept zaštite se pretvorio u noćnu moru ili neki teški hororac sa sakaćenjima i ostalim gadostima.

 

Sorry to burst your bubble ali ta noćna mora i je koncept od samog početka, ne ono što ste ti i ostali naivni idealisti {#} mislili. Koncept "zaštite autorskih prava" nije naminjen za korist autora, pogotovo malih, nego parazita koji žive od njih. To je općenito koncept liberalnog kapitalizma i čitavog uređenja društva u zapadnom svijetu danas, koncept izrabljivanja bijednih da bi na njihov račun živili prebogati, i taj koncept samo napreduje prema još većim krajnostima.

 

I s ovim se mogu složiti - koncept autorskih prava koji sprovodi ZAMP je najobičnije rentijerstvo, a ono u sebi podrazumijeva nepravdu.

 

Ali je stvarno mislim da neki Pero Perić koji pjevucka o nesretnoj ljubavi ili ljutoj rakiji ima pravo da mu se plati to što njegovu snimku u svojoj birtiji pušta gazda Sima...

 

 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice